2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Computervírus
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 Laca  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-06 17:42   
Kedves MON-osok.
Ajánlom figyelmetekbe a www.VirusBuster.HU oldalt.
Egy nagyon jó vírusírtó programot kínálnak, eléggé elfogadható áron. Több nyelven is telepíthető, naponta frissithető online.
Ingyenes vírusriasztást lehet rendelni, s bármilyen probléma van online is, e-mailben is segítenek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-06 12:06   
A cim letiltás föleg akkor sikeres, ha lehetö az egész domaint letiltani ahonnan jön, mert ezek feladot is változtatnak ahogy megfigyeltem!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-06 10:10   
2005-02-04 23:09, Ibolya:
-
Egy pár napja, furcsa mail-eket kapok ismeretlentöl. Nem merem kinyittani, hátha egy virus. Habár antivirus programom van a gépen.

-
Az email programodban kell legyen egy olyan funkcio amivel letilthatod ezt a cimet es azokat a cimeket amik "szemet e-mail"ek es akkor nem kell törölnöd minden alkalommal

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-06 10:06   
2005-02-05 00:34, andi_usa:
-
Löschen!!

Természetesen andi, mindig csak törülöm.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-05 00:34   
2005-02-04 23:09, Ibolya:
-
Löschen!!

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 23:09   
Egy pár napja, furcsa mail-eket kapok ismeretlentöl. Nem merem kinyittani, hátha egy virus. Habár antivirus programom van a gépen.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 22:46   
If You Get This E-Mail, Delete It ASAP Saddam Hussein is not dead. So if you get an e-mail claiming that he is dead with photographic evidence that he was killed following an attempted escape from custody, do not fall for it. It's a PC virus.
This is the latest incidence of attackers using well-known figures as the bait. Previously, they have tried to lure victims with sexy photos of Anna Kournikova, Britney Spears, Jennifer Lopez, and Julia Roberts. This new ploy is called the Bobax.H worm, which purports to offer photos that show that the former Iraqi leader was killed during a bungled attempt to escape from custody. "It's a brand new virus that converts users' PCs into spam factories," Graham Cluley, a Sophos senior security consultant, told ZDNet. "Although it hasn't reached epidemic proportions yet, it is spreading."

Tips for spotting the Bobax worm in your e-mail box:
--The body of the message varies, but can include "Saddam Hussein - Attempted Escape, Shot dead. Attached some pics that i found"
or this: "Osama Bin Laden Captured. Attached some pics that i found."
--The attached files, which carry the viral code, have a number of different file names but will end with these extensions: PIF, SCR, EXE or ZIP.

The Bobax worm spreads via e-mail and affects PCs running Microsoft Windows. It propagates when the e-mail attachment is downloaded and then opened. The worm then tries to forward itself to other e-mail addresses and vulnerable computers. It will also attempt to disable antivirus and security software and install an e-mail relay module that will turn the PC into a spam factory so it can forward itself to other e-mail address found on the infected machine. Bobax.H takes advantage of the same flaw used by the Sasser worm 10 months ago; there is a patch available for this Windows security breach."

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 11:09   
2005-02-04 09:24, Mària:
-
Szerintetek melyik a legjobb virusirto???

Nekem a Trend Micro PC Cillin a kedvencem.

http://www.antivirus.com
http://www.c-enter.hu/center/0115942.html

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 09:24   
Sziasztok!

Szerintetek melyik a legjobb virusirto???

Mària  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-03 10:32   
Kedves Mon olvasok!

Februàr 1/ 2005 kinyitom a gépem,hogy megnézzem a kedves leveleket,majd valaki küldött nekem egy szép képet,miutàn kinyitottam,hogy megnézzem,a kép alatt elvolt rejtözve obszcén csuna fotok.Majdnem infarktust kaptam.Képzelhetitek ha a lànyom 12 évesen nyitotta volna ki!!!
Majd ez a kis piszok virus elrejtözködött az archivumba de azok hàta mögé,ugyhogy az antivirus program megtalàlta de egyszerüen nembirta kitörölni.Hàla keményfejü férjemnek, àtmentûnk, egyenként kinyitva,az antivirus programmal minden dosszién.Igyhàt 2 napos nyomozàs utàn megtalàltuk.Majd kitöröltük a gépbôl.Nem mondom teljesen kétségbe voltam esve.
En azt tanàcsolom ha ilyen van ,bàr mennyire is nehéz érdemes egyenként àtmenni minden dosszién mert igy lehet localizàlni hol is rejtôzkôdik a gonosz!!!
Mostmàr teljesen szûz a gépem!!!
üdv:Mària

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 20:19   
2005-01-21 17:36, Pompéry Berlin:
-
Különben rajta áll andi alábbi linjének listáján

Ki milyen virusölöt használ, nekem PC Cillin van a Trendmicro-tol. Gondolom minden nagyobb cégnél van ilyan lista, a Symantecnél is.
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/virtual.card.hoax.html

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 17:36   
Ezt kaptam ma:
Figyelem!

Az eddig ismert legveszélyesebb vírus van a hálon !!

A CNN ( McAfee ) egy, a történelem legveszélyesebb vírusát fedezte fel a
hálón múlt vasárnap délután.
A merevlemez ZERO-szektorát semmisíti meg totálisan, azt, ahol a
működéshez szükséges virtuális memória található.

A vírus a következőképpen terjed: minden, a levelezési listán található
e-mail címre automatikusan elküldi önmagát, mely
a "A Virtual Card for You" névre hallgat!!!
Ha véleletlenül megnyitod ezt a levelet, a gép kötelezni fog arra, hogy
manuálisan CTRL+ALT+DEL-lel indítsd újra a gépet.
Amikor a gép újraindul, totálisan és véglegesen semmisíti meg a
merevlemezt!!!!
SOHA NE NYISSÁTOK KI A "A Virtual Card for You" megnevezesű leveleket!!!
Még akkor sem, ha ismeritek a címet ahonnan a
levél érkezett!!

Különben rajta áll andi alábbi linjének listáján

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 00:19   
Itt is egy virus hoax lista:

http://www.trendmicro.com/vinfo/hoaxes/hoax.asp

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 23:44   
2005-01-20 23:08, hunor:
-
Kedves Bobe,

Az bizony: http://us.mcafee.com/virusInfo/default.asp?id=description&virus_k=98893

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 23:08   
Kedves Bobe,

ez biztos? Nekem eleg eleg beugratos dolognak tunik, vagyis HOAXnak.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 23:02   
BOBE UZENETE:

ez jött ma :

VIGYÁZAT: A CNN ( McAfee ) egy, a történelem legveszélyesebb vírusát
fedezte fel a hálón múlt vasárnap délután. A merevlemez ZERO-szektorát
semmisíti meg totálisan, azt, ahol a mûködéshez szükséges virtuális memória
található. A vírus a következõképpen terjed: minden, a levelezési listán
található e-mail címre automatikusan elküldi önmagát, mely a "A Virtual
Card for You" névre hallgat!!! Ha véleletlenül megnyitod ezt a levelet, a
gép kötelezni fog arra, hogy manuálisan CTRL+ALT+DEL-lel indítsd újra a
gépet. Amikor a gép újraindul, totálisan és véglegesen semmisíti meg a
merevlemezt!!!
SOHA NE NYISSÁTOK KI A "A Virtual Card for You" megnevezesû
leveleket!!!

Még akkor sem, ha ismeritek a címet ahonnan a levél érkezett!! Adjátok át ezt az informáciot mindenkinek, aki használja a webet, mert így nem csak az õ gépüket, de a sajátotokat is megmentitek!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 22:40   
Webcam trojan!

http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story&cid=1093&e=1&u=/pcworld/119340

Wed Jan 19,11:00 AM ET

Spanish police have arrested a man suspected of creating a Trojan horse software program capable of making secret recordings of Internet users through their Webcams and stealing confidential information."

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 22:54   
Vigyázat, uj virus tsunami segitséget kérve!

A mass e-mail posing as a plea for aid to help the victims of last month's Asian tsunami disaster is actually a vehicle for spreading a computer virus, Web security firm Sophos said. The worm appears with the subject line: "Tsunami donation! Please help!" and invites recipients to open an attachment called "tsunami.exe" -- which, if opened, will forward the virus to other Internet users."

Read the article: Reuters
(Posted: 1/17/2005)
http://www.gigalaw.com/newsarchives/2005_01_17_index2.html#110601804839468610

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 14:59   
Kedves Ubuge

ez így olvasva valóban riasztó, de ha figyelemmel kiséred a horrortörténetet, láthatod, hogy volt 1 vírusvédőm az AVG Free, évekig elvoltam vele. Mivel kábelkapcsolatunk van, abban állítólag a tűzfal is benne foglaltatik, tehát nem izgultam. Akkor kezdtem a többire szert tenni, amikor kb 10 napja elkezdődött a "kísértetjárás". Csak halkan merem mondani, hogy most egész jól megy az írás, szörfölés, messengerek együtt, pedig az avg+spy+zone működik. XP-m nincs 2000 ME Windows van. A borzalom késő délután, estefelé indul és tart éjjel is, 3-kor a helyzet katasztrofális volt, le se tudtam zárni, ki kellett húznom. Kotorászok már mindenhol, hátha látok valami árulkodó jelet, de se tudásom se türelmem nincs elég ehhez.
Tehát ha az volna a baj, amit te írsz, akkor most is fölakadna, meg kimaradnának a betűk, hiszen minden van és fut ami tegnap este volt és futott.
Van egy fura gyanúm de nem akarom közkinccsé tenni, majd magánban, elég, ha te nevetsz ki

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 14:22   
2005-01-17 13:42, poesje:
-

Kedves Poe,
előfordulhat, hogy a ló másik oldalán leledzel. Nem tudom, milyen teljesítményű a géped, de a leírtak alapján legalább 2, de inkább 3 vagy 4 program vetélkedik azon, hogy a lemezedre írt/arról olvasott adatokhoz hozzáférjen. Egy vírusölő általában úgy működik, hogy figyeli a lemezen levő állományokat, s ha azokat valami megnyitja, módosítja, felülírja, akkor az egész folyamatba beleüti az orrát, s megnézi, van-e ott valami gyanús. A gond ott merül fel, ahol párhuzamosan futnak a hasonló funckiójú progamok (amúgy nyugtass meg, hogy a ZA mellett nem fut a WinXP tűzfala is...). Egyrészt, mert mindenik figyeli a lemezt, s megpróbál beleszimatolni a változásokba, másrészt azért, mert a konkurrens program beleszimatolását is ellenőrizendőnek tekintik, s abba is bele akarnak szólni, ami viszontreakciót vált ki, amitől aztán a harmadik is felébred, közbeszól, s az eredmény az lesz, hogy Poe nem tud dolgozni a gépén. Amit ajánlok: egy tűzfal és egy vírusirtó használata (esetedben ez a ZA Pro csomagban megvan). Kém-elhárítót inkább esetenként használnék, tehát nem futtatnám állandó jelleggel, inkább mondjuk hetente egyszer, akkor is a frissített listákkal. A defragment is a fennebb leírt okok miatt lehet kiakadva.
A legutolsó processz, ha jól látom, a szkennerhez kapcsolódik, tehát azt elvileg nem kell kicsapni.

Ezek az állandók, mikor fölakad és megnézem, mindig van néhány nekem nem ismert főleg számkombinációs program köztük.

Ezekről is jó lenne többet tudni, ha sikerül, jegyezd le őket, s kifaggatjuk őuraságaikról a netet.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 13:42   
etelka
nekem van ellenprogram, 30 napig ingyenes, lefuttattam, kipucolt mindent

ubuge a Spysubtract amikor szkennel kiírja hogy Windows registry huszonpárezer, köztük a kazaa, amit én sosem használtam. Nagyon gyorsan szalad, de ez feltűnt.
Más minden negatív, a sütiket a Zonealarm naponta kidobja. Leszedtem lemezre egy csomó mindent, hátha túlterhelt a memória.

Ma kicsit jobb a helyzet, amikor hatodszorra végre föláll a vizdóz, akkor megy minden, mint a karikacsapás, nyílik, írni tudok, nem hagy ki betűket stb.
Ami nagyon zavar, hogy sem a rendszerellenőrzés-hibajavítás sem a defragmentáció nem működik. Azt hiszem, megsérült a Windows, más magyarázatot nem tudok. Tehát a nyitás-csukás, kontroll, defragment okoz gondot.
A többi jelenleg megy.
És hogy mik futnak a háttérben? Kimásoltam

Explorer
Internat
Zlclient
Avgemc
Ypager
iexplore 2-3 néha több
Spysub
Avgcc
Directcd
Loadgm
Systray
Isafe
Hpodlb08
(Jelenleg megy az AVG Free, a ZoneAlarm és a Spysubtract is paralel, mert a ZoneAlarm virusvédője kiesik néha, már 3x újratelepítettem Ezenkívül futtattam a Stingert is, igaz, nem a legfrissebb. A BAgle 32-re is kerestem, negatív ))

Ezek az állandók, mikor fölakad és megnézem, mindig van néhány nekem nem ismert főleg számkombinációs program köztük.

Van valami ötlet még?
köszönöm mindenkinek a javaslatokat

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 12:24   
2005-01-16 23:27, poesje:
-

Kedves Poe, nézd meg, hogy a háttérben futó programok - processzek - közül melyik használja a legtöbb rendszertartalékot (processzoridőt). Ha megtaláltad, írd be ide, hátha kitalálunk valamit.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 12:20   
Poe!
Vannak olyan kémkedö programok = spyware amik belopják magukat a gépedre és mindenféle zavart csinálnak.
Van viszont olyan ellenprogram is, ami átnézi a gépedet és leveszi róla a " kémeket"- ez azonban nem ingyenes és én nem tudok ingyeneset. Talán valaki más computeres tud? Em: Miki Németországban?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 23:27   
Jó neked OMGI én sajnos továbbra is csak kínlódok. Minden létezö vírusscan azt mutatja hogy tiszta a gépem, de a háttérben valami szorgalmasan müködik. Az egér nem reagál, de a kurzor-nyil mozog mintha egy kisértet dolgozna, és internet-adatforgalom is van. A homokóra állandó várakozásra bíztat de lassan már egyetlen programot sem tudok gond nélkül nyitni-csukni. Irás közben vagy kimaradnak vagy felcserélödnek a betük. Nem gyözöm javítani. Az ellenörzö, javító, defragmentáló programok sem mennek, fölakad mind. Lehet itt még valamit próbálni, vagy jobb, ha újratelepítünk? brrr na de ha muszáj ma mindenesetre lemezre mentettem mindent, nehogy holnap már el se induljon. Örülök, hogy legalább neked sikerült.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 19:57   
Köszönöm a tanácsokat.
A sütikbôl már tegnap kidobáltam egy csomót.
Teljesen meglepôdtem, hogy mi minden volt ott felhalmozódva. Olyan dolgokra utaló sütik (legalább beigli lett volna ), amiknek eredetérôl fogalmam sincs.
Ma reggel a F-Secura értesített, hogy új vírusvédôt pakolt fel neke, és -lehet, hogy semmi összefüggés nincs a dolog között- de hipp-hopp beindult az eddig leblokkolt telefonom.
Ma még kidobtam a "cukik"-ból egy csomót, és most, ha igaz, gondtalan az életem.
Az egérkémet megtisztitottam már tegnapelôtt, de a mosdatás sem segített.
Köszi mégegyszer.......

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 12:52   
Azokról a kis hengerekről amelyeket a golyó meghajt szintén el kell távolítani a feltapadt koszt. Lehetőleg fogpiszkálóval, vagy gyufaszállal, hogy maga a henger ne sérüljön.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 09:16   
OMGI!
Egy lehetöség az un cookie-k eltávolítása, ezek tárolása lassíthatja a gépet. Az én programmom angolul van, ott így mész oda: A felsö sorból: Tools- Internet options-Delete cookies

Ha az egér nem müködik, elsö, hogy megnézd nem piszkos-e azaz nincs-e por az egérben lévö golyó körül? Eljárás: Kinyitni alul az egeret, kivenni a golyót, letörülgetni és visszatenni.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 20:40   
SOS!!! Help, Apua, stb.
Adjatok ötletet, Valami meghalt nálam.
Az Internetre -és szerencsére a MON-ra is feljutok, de lassan reagál a gépem, nem mindig mûködik az egerem, és megnéztem a rendszerfelügyeleti feljegyzéseket is. Itt találtam olyat, ami valamire utal, 11-én este a párom nem tudta kikapcsolni a gépet, -"lefagyott" és csak az áram kikapcsolásával sikerült. 6-szor ismetel valami figyelmeztetést a "SYSTEM", és hibát jelez a Service Control Manager.

Van-e ötletetek??

Szerencsére van -létezik- Help Desk-em, de órákat hívtam ma, hiába.
Nem müködik pl. a telcsim, amit hazafelé szoktam használni, és ez igen bosszató.

Köszi, minden okos ötletet.
Viszont egy-két dolgot azóta nem érek el.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 15:26   
Jelentem alakul a dolog. Addig állítgattam, míg visszakaptam az online játékomat, és lassacskán a többi dologban is kezdek eligazodni , szóval a hiba szokáas szerint bennem volt
Az Operát le akartam tölteni de csak egy error lett belőle, lehet, hogy annak is a tűzfalam szab határt?
Napok kérdése, és képben leszek megint, legalábbis remélem.
a piszok iexplorék viszont eltűntek, tehát mégiscsak 1:0 a javamra

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 12:27   
2005-01-12 10:36, poesje:
-

Amint azt írtam már, az átlagos böngészéshez Operát használok. Gyors, ismeri a "füles" beosztást (a különböző oldalakat egy ablakon belül nyitja meg, kis fülekkel lehet kiválasztani a megtekintésre kerülőt), így nem tömi tele a képernyő alján található sort (taskbar - hirtelen nem jut eszembe a magyar megfelelője). Kitűnően kezeli az egérmozdulatokat: ezek segítségével lehet előre-hátra lapozni egy oldalon. Anynira megszokásommá váltak, hogy más alkalmazásokban is próbálom használni, oszt' rájövök, hogy ez nem az a vacsora Sok egyéb kényelmi funkciója van, ezekről most nem írok bővebben, mert egy talicskányi fordítanivaló érkezett.
Sajnos magyar honosítása elekadt egy régebbi verziónál. Nem kezel helyesen néhány multimédiás webes alkalmazást (a MON kitűnően működik rajta ), ezért külöleges esetekben a Firefox-ot nyitom meg.
Mindkettőnek megtalálod az elérhetőségét az alábbi hozzászólásomban. A Firefox tud magyarul (is), valamint legnagyobb részét az Opera trükkjeinek is, de ezekhez külön adalékokat kell telepíteni.
Minkettőben találsz beépített pop-up blokkolót (működnek is!), az Operában ezen felül beállíthatod, hogy csak az általad kért felpattanók nyíljanak meg.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó