2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON, együtt, másokért...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 12:10   
ANDI_USA üzenete:

Kedves Calyx,

nagyon jo ötletnek tartom, itt az általános iskolák viszik a gyerekeket öregotthonokba, hogy az idös s néha elhanyagolt embereknek legyen egy kis örömük.

Talán jo lenne, egyenként irni s neveket kérni, a gondozok biztos tudják, kinek lenne nagyobb szüksége egy kedves üdvözletre.

Ez az üzenet amelett nekem eszembe juttatta, hogy én is tartoztam egy képeslappal egy kisfiunak, melyre megkértek, s rögtön meg is irtam! A mai napi pihenésem a kertben igen jot tett, s ezt sürübben meg fogom tenni ezentul.

Andrea

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 12:09   
CALYX üzenete:

Tasior,

irod: "Nem lehetne valahogy megtudni neveket is? Hogy kik laknak egy-egy otthonban?"

Sajnos meg en sem tudok neveket, szerintem kell irni az otthonok gondviseloinek/ tulajnak/ fonover, hogy van ilyen otletunk es neveket kerni, mert szerintem is nevek cimzesevel meg meghittebb lenne a kapcsolat.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 12:09   
TASIÖRDÖG üzenete:

Calyx, ez nagyon jo otlet! Nem lehetne valahogy megtudni neveket is? Hogy kik laknak egy-egy otthonban? Gondolom meg jobban esne, ha nevre kuldhetnenk a kepeslapokat, talan az otthonok vezetoi tudnanak ilyen informacioval szolgalni.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-18 12:08   
CALYX üzenete a Ez is, az is... kötetlen témák, gondolat töredékek topikból:

Van egy otletem regota, megosztom.

Elozmeny: volt egy tortenet USA-ban ahol a kerti torpeket valaki ellopta, es vegulis jot csinalt belole (majd leirom, most nincs idom), de hasonlit a francia filmre (es szinte total biztos vagyok, hogy onnan vettek a tortenet ezt a reszet): Le fabuleux destin d'Amélie Poulain. Arra gondoltam, hogy sokan vannak Magyarorszagon oregotthonokban akiknek nincs senkijuk, es pl. jol esne nekik kepeslapokat kapni. (van itt egy kamion vezeto aki amerre jar, kuld ismeretlenul kepeslapokat olyanoknak akik megoregedtek es egyedul maradtak, es sok oromet okoz az eldobott oregeknek)

Kaptam ma informaciot! (Hunor, ez nem hirdetes !!!) Par oregotthonrol, hatha mast is erdekel:

Szociális Otthon
Tulajdonos: XV. Önkormányzat
Székhely: Budapest
Cím: 1153 Budapest Bethlen Gábor út 58.
Telefon: 3076395
Vezető: Laborc Ákosné
Szolgáltatás: Idősek otthona
Egyéb: 23 férőhely

2. Szociális Otthon (Aero szálló)
Tulajdonos: Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Cím: 1098 Budapest Távíró u. 3 - 5
Telefon: 1570567
Vezető: Hajdú Mónika
Nyitvatartás: Folyamatos
Szolgáltatás: Hajléktalan férfiak részére
Egyéb - feltétel: orvosi vizsgálat, előtakarékosság 5000 Ft. Ebéd a nyugdíj 70%-a.

3. XXIII. János Szeretetotthon
Tulajdonos: Római Katolikus Egyház
Cím: 1112 Budapest Dajka Gábor utca 102-104.
Telefon: 3192533, 3193102
Fax: 3192533
Vezető: dr. Hankovszky Mária
Szolgáltatás: idősek otthona, 222 férőhely

4. Szent Bernát Alapítvány
Tulajdonos: Baross Gábor telepi Római Katolikus Egyházközség és Szent Bernát Alapítvány
Cím: 1224 Budapest Dózsa György út 98.
Telefon: 2268137
Fax: 2271917
Vezető: Csatkainé Tóth Gabriella
Szolgáltatás: átmeneti szálló, Időskorúak ápolása, betegápolás, hajléktalanoknak átmeneti szálló, férőhely: 10-50 fő.

Szoval ha massal nem is, de egy-egy kepeslapnak biztos orulnenek az ottani bentlakok, nem ?

Itt az USA-ban a Ted Koppel musoran volt kb 3 eve karacsonykor, hogy Aradon voltak egy oregotthonba, nem kell irnom milyen allapotban vannak ott az idosek

un.'Instant gratification' korban elunk!, kidobunk mindent a szemetbe, sajnos az oregeket is sokan.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó