2018. június 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> HOPPARESIMI
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 17:00   
2002-12-11 16:30, Zsizel:

Én nem tudok németül de leküldtem egy ott élő barátnőmnek kiváncsiságból.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 16:30   
Ahogy emlitettem, irok néhány megoldást, hogyan forditottuk Zoli specialitásait. Ime:

"Most a karácsonyon se izgulok, pedig lesz MEGLEPI."

"Jetzt bin ich wegen Weihnachten auch nicht aufgeregt, obwohl, es wird ÜBERRASCHIS geben."

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-02 18:41   
"Köszönöm az akaraterejét, melyböl mindig eröt merithetek, ha szomoru vagyok. Irén mama"

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 18:24   
"Zoli, ha abbahagyod, rossz vége lesz!!! S. Lacó"

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-25 18:20   
"Roppant jó egy igazán boldog embert látni! Köszönjük, hogy itt voltál! B. Zoltán"

ZZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-23 23:28   
heló Ecet, Anri, Ildi, meg mindenki! Örömmel olvasom, hogy azért megy a topik nélkülem is. Sajnos nem tudok minden nap jönni, ugye a dedikálás miatt, holnap talán lesz egy kis időm, bár gyerekeimmel elmegyünk a nagyszüleimhez, játszom is velük, hiszen egész héten nélkülözniük kell. Meg vannak megválaszolandó levelek is, szervezgetnivaló elintéznivalók, dazé felétlen benézek és igyekszem válaszolni is, ha van kérdés. Yo8 zz

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-23 19:54   
2002-11-23 18:55, anri:
-
Szia Anri!

Feleségem olvassa a könyvet. Én varok mig Zsizel a magyar példanyt is elküldi. Azt szeretném elöször olvasni. Remélem hamarosan megjön az eredeti. Kérlek légy türelemmel

üdv. (eZ)

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-23 18:55   

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 18:28   
"Kedves Zoli!
Tulajdonképpen nehezemre esik egy ilyen alkalommal irni - ezért nem irtam még soha vendégkönyvbe sem. Egy kivétel - köszönöm, hogy eljöttél ide. A könyv sok örömet fog szerezni németül is. Tisztelem azt, amit elértél, ahogy megküzdtél a mások arrogáns felfogásával, a lebecsüléssel, a lenézéssel. Valószinüleg ez lenne az én számomra a legnagyobb probléma. Mindenesetre a példád eröt ad, hasonló helyzetben pozitivan reagálni. Mégegyszer köszönet. B. Ildikó"

ZZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-14 22:03   
ez tényleg így van, imádom a zz tourt, ha valahol szívesen látnának, csak vegyék föl velem a kapcsolatot a zzcompany@hotmail.com -on, és attól kezdve már sima az ügy. Ebben az évben karácsonyig dedikálok, utána bármikor bárhova elmegyek, ha hívnak.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-14 15:42   
ZZ:
"Életböl 5-ös vagyok. Mégpedig azért, mert hagyom, hogy a dolgok megtörténjenek."

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-14 14:56   
Hallo kedves rigojanos, csak kisérletezz tovább, mert szivesen csinálná ezt ZZ továbbra is, ha valaki segitene neki ilyen találkozókat megszervezni, mármint a helyszint, például iskola, kulturház, stb. Nagyon aranyos vagy, köszi mindenért!!!!
Zsizel

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 18:28   
2002-11-13 18:22, Zsizel:
-
Talán hallotatok róla, hogy Zoli "ZZ-Tour" cimmel járta az országot.

Nem hallottam! Nagyszeru, akkor nem kiserletezek a spanyolviasszal tovabb

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 18:22   
Talán hallotatok róla, hogy Zoli "ZZ-Tour" cimmel járta az országot. Ez egy iró-olvasó találkozó-szerü, de sokkal lazább, kötetlenebb, szinte egy teljes programot nyujt ZZ, belevonva a nézöközönséget is. Egy ilyen müsor után egy tanárnö ezt irta ZZ-nek a vendégkönyvébe:

"Pesszimista felnöttjeink és kiábrándult fiataljaink számára be kéne vezetni a ZZ-TOUR tantárgyat! Másnak egy élet is kevés megtanulni azt a bölcsességet, amit Ön már tanit."

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 17:29   
Hali halo kedves ecet, köszönöm, megkaptam az e-mailt, most jöttem "monozni". A német nyelvü könyvet küldöm, a magyart még szervezem.
Szia,
Zsizel

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 16:46   
2002-11-13 16:32, ecet:
-

Vegul is publicitasrol van szo. A konvesboltokkal, egyetemekkel, stb meg lehet beszelni/szervezni konyvdedikaciot. Egy ezt hirdeto sajtokozlemenyt (press release) el lehet kuldeni az osszes TV/Radio/Ujsag/Internet site/stb.-nak. Meg kell emliteni a contact infojat annak, akivel lehet a dologrol beszelni, ha erdekli oket az esemeny, es/vagy ki akarnak jonni oda mikrofonnal/kameraval. Illetve egyuttal reggeli radio/TV musorok producereit meg lehet keresni, hogy ZZ-t meginterjuvoljak a konyrol, ott megemlitheti, hogy hol fogja arulni/dedikalni a konyvet.

Tobb, mint valoszinu, hogy harapnanak a dologra, jo sztori, tudjak is mirol/kirol van szo.

Ilyesmikre gombolok.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 16:32   
2002-11-13 15:14, rigojanos:
-
Hat ezt az ingyen piar dolgot nekem jobban el kéne magyaraznod. Mégis honnan tudjak meg a népek, hogy hol lesz az olvasas/dedikalas?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 16:28   
2002-11-13 12:22, Zsizel:
-
Hali hallo Zsizel

Emil ment az uni cimre köszönettel

(eZ)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 15:14   
2002-11-13 08:06, ecet:
-
Még ha az emlitett intézmények a helységet ingyen is adjak, az ujsaghirdetés egy oszlop pénzbe kerül.

Ki beszel ujsaghirdetesrol. Nem reklamra gondoltam, hanem PR-ra. Az meg ingyen van.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 12:22   
Hallo kedves ecet,

nagyon jól látod, Zoltán imádja igy eladni a könyveit ... "önköltségi áron" ...

Mindegyik e-mail cim müködik, de ez is:
hemmer@bwl.uni-mannheim.de

Megpróbálok Zolitól ebböl a magyar kiadásból szerezni és elküldöm neked, de kis türelmedet kérem ahhoz. Mert kell, hogy jöjjön ide valaki Magyarországról és elhozza. Körbetelefonálok, hogy ki megy-jön mostanában. Európában ezt meg tudom oldani.

Nagyon köszönöm érdeklödésedet, élvezni fogod a könyvet, az biztos! "Ein total aus dem Rahmen des Üblichen fallendes Buch" irta egy ujságiró. Ez igy igaz.
Szeretettel üdvözöllek
Zsizel

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 08:06   
2002-11-12 21:52, rigojanos:
-
(...) konyvesboltban, aruhazban, egyetmen, stb helyeken "konyv-dedikalas" ...

Még ha az emlitett intézmények a helységet ingyen is adjak, az ujsaghirdetés egy oszlop pénzbe kerül.

A direkt eladas elönyei
a) kellemes ismeretség nönemü rajongokkal akik a mestert szeretnék közelebbröl megismerni
b) fogadok, ha a köny 750-be kerül, 800-bol senki nem kér vissza

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 07:35   
2002-11-12 15:26, Zsizel:
-
Kedves Zsizel

A weboldaladon harom email cim van. Melyikre küldjem a postacimem?

Mas:
ZZ vagy nem olvasta a hozzaszolasomat, vagy nem nagyon éles a javaslatomra, de ennek nincs is jelentösége.
Kérlek küldj egy magyarnyelvü példanyt is ("HoppaRézimi/Kitiltottak") ha rendelkezésedre all, illetve be tudod ZZ-töl szerezni. Kerülöuton kicsit bonyolultabb az ügy, de ZZ biztos lehet benne, hogy a pénzéhez jut.
üdvözlettel
(eZ)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 21:52   
2002-11-12 21:44, ZZ:
-

pl. ma is 12 órát álltam kint a hidegben, de nyugi, nekem ezt nem kell, tát nem kényszerűségből teszem, hanem élvezetből. Remek ilyenkor személyesen találkozni az olvasóimmal, akik számára szintén jobb, hogy nem egy könyvesboltból, haem egyből tőlem veszik meg a könyvet.

De miert ne szervezhetnetek meg egy konyvesboltban, aruhazban, egyetmen, stb helyeken "konyv-dedikalas"-okat? Rengeteg ilyen intezmeny nagyon szivesen latna teged. Kulturalt korulmenyek kozott valaszolhatnal kerdesekre, beszelhetnel a konyvrol, dedikalhatnal, stb. Elore meg lehetne hirdetni, a median keresztul, illetve azokon a helyeken, ahol az esemeny lenne.

Na, mar megint PR-kodok, pedig tenger a dolgom

ZZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 21:44   
sziasztok!

látom, min van a kiakadás! igen, pl. ma is 12 órát álltam kint a hidegben, de nyugi, nekem ezt nem kell, tát nem kényszerűségből teszem, hanem élvezetből. Remek ilyenkor személyesen találkozni az olvasóimmal, akik számára szintén jobb, hogy nem egy könyvesboltból, haem egyből tőlem veszik meg a könyvet. Nekem ez megéri a fáradtságot. Van ugyan pár ember, akinek ez nem tetszik, de én inkább azokat veszem csak észre, akik számára feledhetetlen érzés találkozni velem, ugyanis ezek a találkozások számomra is feledhetetlenek.

oké, de most már megyek aludni, holnap ugyanis ismét 8-kor kezdek az oszlopnál.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 20:12   
Átmegyek az internetes vásárlás topikra ezzel a résztémával.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 20:08   
2002-11-12 19:50, kaytee:
-
EBay eszembe se jutott, mert ha én regényiró lennék, inkább könyves portálon akarnám terjeszteni a müvem.

nyilvanvalo !
de azt irja a weblapjan:
"Sehol másutt nem lehet kapni, egyedül a Nyugati téri aluljáróban, a csirkés mellett, ahol a szerző dedikálja is, karácsonyig minden nap reggel 8-tól este 8-ig. "
Errol jutott az eszembe !,mert total nem ertem,hogy miert kell kint allnia 12 orat.
Mit mondott ? 2000 konyvet kell eladnia ?
Ha mas nincs mint az "oszlopnal" allni annal meg tobb lehetoseg + Ebay is.

Amazon sem konyvportal csak ,ossze-vissza osszeszedett mindent,mar ruhanemut is arulnak,Sears-tol meg mit tudom,hogy honnan.
Mindegy hogy honnan,csak egy lehetoseg lehetne.

Ebay-en lehetne egy "buy it now" lehetoseg,pl. 15 dollar.
Es egy "reserve" arat ratenni,pl. a 15 US dollart,es akkor az ala nem csuszna.

Csak egy otlet.
De szerintem a legtisztabb lenne,ha a sajat weboldalarol arulna.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 19:50   
2002-11-12 19:31, Calyx:
Ebay ???
feltehetne az Ebay-re !!!
akkor mi "kulfoldiek" tudnank venni a magyar
nyelvu kiadast ! es hirdetni az ismeroseink kozott,hmmmm ???

EBay eszembe se jutott, mert ha én regényiró lennék, inkább könyves portálon akarnám terjeszteni a müvem.
De előszöris azt szeretném, hogy minél több magyarajkú személyhez elérjen a hire. -

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 19:31   
2002-11-12 19:13, kaytee:
-
Hogy a szállitást ZZ maga kell, hogy fizesse, teljesen normális, ha neki kell postáznia.

Melyik jobb ? ott kint allni az aluljaroban,12 orat !!! vagy a postazni a konyveket.
Nem ertek hozza,de nagyon logikus amit irsz Kaytee.
Itt volt egy emberke:Jeno Eszaki ("Eugene Nordern")

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=546&forum=26&6
"A legelso Magyar Sci-FI USA-ban" jelligevel,az O konyve is kaphato az Amazon-on,mindegy hogy az angol.

Jo par magyar nyelvu konyv is kaphato az Amazon-on.

Tetszik amit irtal Kaytee,jo lenne ha sikerulne valami Zolinak,jobb megoldas,mint 12 orazni egy oszlopnal.

Ebay ???
feltehetne az Ebay-re !!!
akkor mi "kulfoldiek" tudnank venni a magyar
nyelvu kiadast ! es hirdetni az ismeroseink kozott,hmmmm ???

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 19:13   
Szia Zsizel,
kezdem érteni az amazonos problémáitokat.
De leirom, én hogy gondolom, aztán persze mindenki, ahogy akarja.
Nem a német nyelvü kiadásra gondolok, ahhoz ti jobban értetek.
A könyv magyar nyelven 15 éve jelent meg először.
Ez alatt az idő alatt az irónak mennyi jövedelmet hozott a cimszó kizárólagos joga?
Mire akarná valaki más felhasználni?
Mit tudna valaki más ezen a cimen/néven árulni, előállitani, ami az eredetinek és a szerzőnek, kiadónak hitelét rontaná?
(Még a Harry Pottert is hamisitják Kinában, pedig le van védve. A cég, amelyik tucatnyi link HP kötetet adott ott ki, 5 ezer dollár büntetést fizetett.)
Ki dönti el, mennyi a könyv ára?
Errefelé a piac.
15% a forgalmazásért egy akkor cégnél, amelyik világszerte jelen van, potenciális vevők szerint hirneve makulátlan, szerintem OLCSÓ.
Üzletek 1oo%-os részesedést szoktak követelni. Hogy a szállitást ZZ maga kell, hogy fizesse, teljesen normális, ha neki kell postáznia. A pénzt azonban visszakapja, mert a vevőktől beszedik.
Ha az a cél, hogy egy müvet a legszélesebb körben megismerjenek, akkor a legrosszabb az, ha az amazon egy darabot se ad el belőle.
Ha elad, hogy lehet ráfizetni, ha ZZ maga állapithatja meg az árat?
Az amerikaiak, kanadaiak hitelkártyával szoktak vásárolni. Ezt az amazon lehetővé teszi, és nagyon leegyszerüsiti a rendelést.
Mert hogy mi az USAból, vagy Kanadából hogyan fizetnénk, ha rendelnénk ZZtől, nem tudom. Na és hányan vagyunk, akik rendelnének? akik tudnak a könyvről?

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 15:26   
Kedves Mindannyian,
hát elöször is szeretném Nektek megköszönni figyelmeteket, érdeklödéseteket, segitökészségeteket, szóval mindent. Nagyon jól esik!
Sandrát azonnal felhivtam, és ö azonnal utána is nézett és beszélt az amazon-nál az illetékesekkel. Hát bizony, ugy van, ahogy és sejtettem: Tehát éppen ennek a könyvnek az esetében a "Hopparesimi" vagy "Hoppárézimi" szó felhasználásának jogát át kellene adni nekik. Ezért amikor Sandra kiadta a könyvet, azonnal jogilag védette a "Hopparesimi" szó minden variációját, a magyar "Hoppárézimi"-t is, ugy nevezett "Titelschutz" által, éppen azért, hogy nehogy átverhessék Zolit bármikor is. Nagyon körültekintö Sandra (nemhiába tanul jogot). Igy ha bárki felhasználná bármire ezt a szót és abból pénzt csinálna, Sandra be tudná perelni, hogy Zoli legalább százalékot kapjon érte. - Ezért terjesztjük mi is a német kiadást direkt, mint kiadó, vagy könyvesboltokon keresztül, de az internetes terjesztö cégek mindegyikénél megköveteli a szerzödés a fent emlitett jog átadását. Ezen kivül darabonként 15 %-ot követelnek, plusz darabonként 0,99 Eurot, plusz Zolinak kellene a rendelt könyvet postázni, tehát neki kellene a csomagolást és postaköltséget fedeznie. Na, ki lehet számolni, mi "maradna" Zolinak, azaz még ö fizetne rá. Azt hiszem, megértitek, hogy ettöl Zolit nem szabad megfosztani. Sandra olyan aranyos, mondja, hogy mama, tudod, egy kiadónak az irójával szemben védö funkciója is van, nemcsak az, hogy minél több könyvet adjon el. Felelös az irójával szemben, és Sandra ezt nagyon komolyan veszi. - Tehát ezért az a legjobb megoldás Zoli számára, hogy direkt ötöle veszi bárki a most általa megjelentetett magyar kiadást, a németet meg direkt tölünk, a Hemmer Verlag-tól.
Csodálatosak vagyok, mindent nagyon köszönök!!!! És mint igértem, fogom irni az apró "sztory"-kat.
---
Kedves ecet,
mi számlát mellékelünk a megrendelt könyv mellé, a csomagolást/portót mi fizetjük, tehát 20,35 € a könyv ára és a számla is, egy fillérrel sem több. Szivesen küldenék, ha megrendelnél és irnád a cimedet. Máris jó szórakozást kivánok az olvasáshoz, és hogy hozzáfüzzem, aki még nem ismeri, ez egy csodás karácsonyi ajándék. Különösen a könyv befejezése. Többet most nem akarok elárulni!!!!
Szeretettel
Zsizel

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó