2018. január 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Megélt történelem
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 00:15   
Wass Albert felolvasó programot inditottak el. Magyarország, Erdély, Felvidék, az Egyesült Allamokban Kaliforniában (Ontraio es Hollywood -i magyar egyházak keretén belül), és Floridában (Miami és Sarasota)is, de mindenütt tünnek fel a Wass Albert rajongók. Igy minden program, Wass Albert müveibôl való felolvasással telik el. A felolvasrol valo hirt New York és New Jersey is megkapta, még Kanada is. Reméljük nagyon sok jelentkezô lessz, és a felolvasáson résztvevôk tudnak egyike a másikárol is
Hála Istennek

Husi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-15 13:32   
Ha még akad rajtam kívűl olyan aki nem tudott, vagy nem akart angolul megtanulni, azoknak a Benes témához ajánlom a magyarul megjelent Edvard Benes elnöki dekrétumai, avagy a magyarok és németek jogfosztäsa;
Pannonia Könyvkiadó Pozsony,1996
című könyvet. (ISBN szám: 80-85500-09-4)

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-15 03:32   
Olvassátok el a Benes dekrétumokkal való ma is élô igazságtalanságokat itt: (angolul)

http://www.cla.sk/projects/benes/related/decrets_benes_texte.htm

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 07:06   
Kedves Husikámm, kedves Zsuzsa,
tévedés én csak német állampolgár vagyok. Ami a háborút illeti, igaz extrém eset, de volt már rá sok példa: mit tennél, ha háború törne ki Kanada és Románia között, kinek az oldalán, vagy másképp fogalmazva ki ellen harcolnál ? Valószínű mindkét állam behívna katonának és valamelyik oldal automatikusan katonaszökevénynek nyilvánitana és halálra itélne.
A kettős állampolgárságtól, sem az erdélyi, sem a szlovákiai magyarság helyzete nem lesz jobb, csak így hamarább települnének át Magyarországra, mint anélkül.
Ami a kollektív jogokat illeti ez is egy rendkívül problematikus valami. Még ma is küzdünk a kollektív felelősség fogalma ellen, akkor amikor ezt megtagadjuk, milyen logikai alapon nem tagadjuk meg a kollektív jogokat is ?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-15 03:11   
Kedves Husikamm és kedves Frédi!
A román-magyar állampolgárság nagyon bonyolult kérdés, jogilag is. Előbb el kellene ismertetni a kollektív jogok fogalmát, egyesek szerint. Más jogtudósok szerint már most megadható, ha akarják.
Annyi bizonyos: nemigen ismertem erdélyi magyart, aki nem akarná. Azt hiszem, legtöbben az utolsó menedéknek tekintik a magyar állampolgárságot.
Annyi bizonyos: ha az Eu-Alkotmányba nem veszik bele a kisebbségek védelmének kötelességét,és/vagy nem lesz kettős állapolgárság, az erdélyi magyarságnak rövidesen vége. Természetesen, nem fizikaliag. Bár fizikailag is: a jelenlegi 100 eurós átlagfizetéssel akár éhen is halhat.
Gondolom, a többi régióban ugyanez a helyzet.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-14 23:13   
2003-12-14 19:06, Fredi:
-
Kedves Husikámm,

a kettős állampolgárságról az a vélemémnyem, hogy téves út. Az ember nem lehet egyszerre két úr szolgája. Gondolj csak egy háborúra, ami még sajnos sokáig nem kizárható.

+++

Rendben van Frédi. Igaz nem értem mit értessz a háboru és a kettôs állampolgárság kapcsolatánál?

Irod: "Az ember nem lehet egyszerre két úr szolgája."
Frédi én mai napig is kettôs állampolgár vagyok, sôt nagyon sokan közülünk akik itt élnek. Te román és német állampolgár is vagy? Az is kettôs. Volt-e a románból gondod Németországban ,most a háboru esetén ? Melyik urat szolgálod?
Én román és kanadai állampolgár vagyok. Háborúk voltak és vannak jelen pillanatban is. Attol én még román állampolgár vagyok , sôt gyerekem is az lehet általam, és ha kanadai hadba kerülne véletlenül akkor mit gondolsz mi lenne?
Semmi. Szolgálná azt ahol élne, és ahová adót fizet -de attol még román állampolgár is. Az viszont más dolog lenne, ha a kanadai hadseregnek magyarországot kéne megtámadni. Az nekem rettenetesen fájna, neki ki tudja?

Azt hiszem hogy általában nagy a félreértés ebben a kettôs állampolgárság értelmezésében. Valaki nekem azt mondta ma, hogy azért nem lehetnek a kisebbségben élô magyarok kettôs állampolgárok, mert akkor kérnék a segélyt, kérnék az orvosi ellátást..3 millioval több embertôl a magyar állam tönkre menne.
Ki beszél itt segélyrôl és orvosi ellátásról? Én nem. Egyszerüen arról van szó, hogy a kisebbségben élô magyarok is lehessenek román-magyar, szlovák -magyar, szerb -magyar állampolgárok - mint ahogyan én vagyok, román-kanadai, vagy mások magyar-kanadai, stb állampolgárok.
Nem mehetnék segélyt kérni romániába, mert nem ott élek, és nem oda fizetem az adót.
A szlovák állam, a román állam, stb.- Zsuzsánna gyere és erôsitsd ezt meg, mert te ezt tudod - megadják a kisebbségben élô szlovákoknak - akik itt élnek- és románoknak -akik moldovába (nem románián belül) élnek, vagy akik mit tudom én ukrajnába- a kettôs állampolgárságot. Mit gondoltok hogy a moldovai kapna román segélyt, mert ukrajnába él? Természetesen nem de ez is más dolog.

Mit szólsz?

Husi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-14 19:06   
Kedves Husikámm,

a kettős állampolgárságról az a vélemémnyem, hogy téves út. Az ember nem lehet egyszerre két úr szolgája. Gondolj csak egy háborúra, ami még sajnos sokáig nem kizárható.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-14 04:14   
Kedves Husikamm, épp most akartam feltenni ugyanezt. Puszillak.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-28 17:56   
Szavazzatok ti is a kettôs állampolgárságra ha akartok, itt :

http://www.magyar-allampolgarsag.com/

yoma11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-24 15:52   
2003-10-24 07:51, husikamm:
-
Anyu, tüntetni megyek!

Tegnap még, selymes szőke hajad
Simogatta szelíd anyai kéz...
Ma fegyverrel a kezedben
A barikádra mész...

A vers szép, szomorkás, érzelgős, csak azt hagyja ki, hogy a felkelést ugyanazok indították útjára akik tankjaira az úttörő bátrak molotov koktélokat dobáltak.
De erről a háttérről valamilyen oknál fogva senki nem akar beszélni, és senki nem kutatgatja a levéltárakat utána.

És mi lett volna ha Batov szedi sátorfáját és tankjait és kivonul ? A tetjére már odagyűlt a szenny. Az 1989-es reform nem meghozta-e mindazt amit '56 állítólag akart ? És a képzetükben leninizmus ellen felkelők megérhették a marxista világköztársaság álmának megvalósulásását.

Lett volna igazságos (adómentes, díjmentes) földosztás ? Egyéni szabadság és felelősség ? Tisztességes országigazgatás, avagy csak párt csőcselék uralom, mint '45 és '89 után is ?

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-24 06:31   
http://www.geocities.com/hfkhunsor/hunsor/1956/index56.htm

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-23 23:16   
Vasarnap delutan lesz egy unepseg Bostonban, majd beszamolok rola.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-23 22:59   
Emlekezzunk, politikamentesen, egyuttesen 156. oktober 23.-ra.

yoma11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-23 21:39   
Nem mintha különösebben szemtelenkedni vagy ünnepet rontani akarnék, de 1956 nyarán felszedték az osztrák-magyar határon az aknazárat és lebontották a kerítést, óktóber elejére az oroszok 2000 tankot vontak össze a román-magyar határ közelben és ezek a tankok október 17-én már jöttek Magyarországra. (Tán csak nem hamarabb tudták, hogy forradalom lesz, mint a Pongrátz testvérek ?)

Ki tervezte, szervezte és indította, egyengette az '56-os felkelést ?

És ha már itt tartunk, ki tervezte, szervezte, indította, egyengette az 1989-es romániai rendszerváltást ? Mert, hogy nem Tőkés és barátai, az is biztos.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-23 18:40   
1956

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-23 08:54   
Emlékezzünk 56-ra

http://members.lycos.co.uk/apunk/ctg/eml56.htm

http://www.bp-xi.hu/php/cikk.php

http://www.muzeumok.hu/events/oktober23/index2.asp
Az 1956-os Forradalom és Szabadságharc ünnepe - 2003

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-19 23:21   
Emlékezzünk 1956 -os hôseinkre

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-17 20:56   
Szia Gizmike,

Talá találsz még képeket, ha böngészel az oldalon. De ez mivel már nem aktualitás, gondolom arhivumban találod meg csak. De akkor 6-án és utánna pár nappal még ott voltak a képek. De azota eltelt 10 nap.
De hátha megtalálod

Husi

gizmike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-17 16:27   
2003-10-08 05:40, husikamm:
-
Elnézést de én nem találom, merre vannak ezek?

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-08 05:40   
Az aradi vértanók koszoruzásánál csinált képek. Nézzétek meg, szép volt.

http://www.erdely.tk/

Husi

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-06 13:49   
Ma van október 6-a, az aradi vértanúk napja: a nemzeti gyász napja...

http://kincsestar.radio.hu/jeles/jelesaradivert.php

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-19 12:19   
Èn is így látom Andi.

Minden tiszteletem és hálám azon igaz magyaroké, kik életük veszélyeztetésével próbálták szabadságunkat visszaszerezni.
Mr.Miklós egyike azoknak, kik nevüket mélyen bevésték a Magyar történelembe.

Üdv,
Miklos (D)

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-19 12:11   
Jandacs üzenete:

8 eves voltam 1956-ban, Erdelyben eltunk,radionk sem volt, semmirol nem tudtam. Aztan jott a hir : 20 eves feherkopenyes unokatestveremet, Szentkiralyi Klarit (Kacsa) lelottek az oroszok az Ulloi uton. Betegeknek vittek a gyogyszert. Azota sokat olvastam hasonlo esetekrol. Javaslom, mindenki irja le, mit elt at azokban a napokban, fontos, hogy gyerekeink-unokaink megismerjek az igazsagot !
En -olvasmanyaim alapjan - sokat meselek az unokaimnak, Pongracz Gergely kiskunmajsai muzeumaba is elvittem a ket nagyot, ezekrol nem lehet eleget beszelni! Elore is koszonom a beszamolokat.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-19 12:10   
andi_usa üzenete:

Husika,

lásd az üzenetemet a Történelem topikban:

andi_usa 2002-10-23 23:19

"Tagjaink közül vannak akiknek jelent valamit az a nap, ajánlom ezt, MrMiklos honlapját megnézni:

http://www.geocities.com/miki_sz2002/Miki.html?1015692979690"

Andrea

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-19 12:10   
husikamm üzenete:

Kedves Andrea,

Koszonom.....igen tudok rolla, ezt az oldalt a MrMilkosnak, a Bimbi csinalta meg regebben, az egyeves szulinapjara az "ujratalakozunk" groupnak, es nekem is megvan. Miklost meg az HBN-rol ismerjuk. .....regebben meselte is hogy hogyan sebesult meg, es hogyan kerult ki Ausztriaba, es a csaladja azt hitte otthon hogy mar hallott.... em irok is neki, hogy jojjon es irjon ide...

puszi

Husi

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-19 12:09   
husikamm üzenete:

Zsu,

Van itt egy klub tagunk a MrMIklos. Andrea nemreg tette fel a fenyekepet a chat csalad koze. O is jelen volt 1956-ban, es meg is sebesult. O is tudna meselni, irjunk neki egy e-mailt, hogy jojjon ide be, es meseljen..... Bimbi is tudja az e-mail cimet...

puszi

Husi

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-19 12:08   
husikamm üzenete:

Kedves George,

Bizony igaz volt. Irjal legy szives, hgoy en is megtudjam, aki nem is eltem at, meg sem voltam szuletve, hisz 32 eves vagyok.
Irjal....

Husi

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-19 12:07   
Ferencz Zsuzsanna üzenete:

Kedves George, kérlek, írd le, hogy legalább itt meglegyenek.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-19 12:06   
george üzenete:

FZS,emlitette hogy lennenek erdekes dolgok az 1956-os helyzetrol,Mi kozel laktunk a Jozsefvarosi teherpalyaudvarhoz(pesten)s mint 16 eves kolyok,csampaztunk mindenfele.Egy katona vonat erkezesenel jelen voltam,s leforditasban,masoktol,hallottam hogy azt kerdeztek,"Merre van a Suezi-csatorna....."Outer Mongolians,kul azsiaiak voltak.........tudnek meg mas dolgokrol is irni,de talan igaz sem volt a tavlatbol
George

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-19 12:06   
Ferencz Zsuzsanna üzenete:

Még mindig nagyon sok a rejtély a magyar forradalom körül.
Jó lenne ezekről is írni.
Magam például megtudtam valamit egy riportalanyomtól. 1956-ban Temesváron végezte katonai szolgálatát, román állampolgár lévén. November legelején szovjet egyenruhába bújtatták őt és sok társát, s Budapestre vitték harcolni őket, a magyarok ellen. Külön érdekesség, hogy a riportalanyom csak névtelenúl volt hajlandó nyilatkozni, azóta is fél.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó