2020. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Venezuela >> Szervusztok!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-13 09:10   
Mivel nincs uruguayi topik ide irom:

az uruguayi magyar rádió:

http://hhu.podomatic.com/entry/2011-05-05T15_32_26-07_00
Igaz nagyon kevés benne a magyar

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-29 12:47   
2004-03-19 03:30, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Zsuzsa,

gondoltam meglátogatlak itt Venezuelában, ahol már több mint négy éve az undergroundban "harcolsz"...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-19 03:30   
Kedves Rigoberta, persze fájdalmas, hogy ott kell hagynod a szeretett Venezuelát. Viszont örvendj annak, hogy ebben a korban még van erőd mindent újrakezdeni. Örvendj annak is, hogy téged nem lehet legyőzni.
Sok sikert, minél kevesebb traumát, és nagyon várom, hogy jelentkezz.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-18 00:08   
Jelentkezz majd onnan, mert en is izgulok

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-17 23:30   
Sziasztok!
Március 26-án hagyom el Venezuelát, elöször Miamiba megyek az unokahugomhoz és árilis 16-án érkezem Kanadába.
Kedves Zsuzsanna!
Nem löttek le, de itt is süvítettek a golyók március 2-án a mi utcánkban is és a sok könnygázgránáttól nem volt levegö sem sehol. Sajnos egyre rosszabb a helyzet naponta.
Rigoberta

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-03 07:50   
Kedves Rigoberta, remélem, nem lőtt le Chavez gárdája. Mikor indulsz Kanadába?
A jelek szerint Chavez és a helyzet nem javul nálatok, sőt.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 14:29   
Szia Zsuzsanna!
Irtam "emilt". Nem vesztem el még itt vagyok. Ha minden igaz, hétfön találkozom egy magyar újságírónövel aki itt van most Venezuelában. Könyvet is írt Balogdy Hajnalkának hívják, a KIKI oldalon találtam rá. Tegnap beszéltem vele telefonon.
üdv.Piroska

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 04:12   
Szia, Rigoberta!
Megkerültél? Hogy vagy? Irjál kérlek pár sort magadról is.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-16 02:07   
Szia Mijo!
Te a caracasi magyar klubb alatt a MAGYAR Házat érted?

Nagyapa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-02 13:40   
Üdvözletem a venezuelai magyaroknak!
"Előző életemben" én is caracasinak vallhattam magam, két esztendeig élhettem ott, és máig szép emlékként él bennem az az időszak.Jó lenne, ha gyakrabban irnátok ide, szeretnék többet tudni arról, miként mennek a dolgok manapság, mi a perspektivája Chavez elnökségének. Sajnos én még akkor voltam ott, mikor Perez Jimenez napja leáldozóban volt.

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-07 17:41   
2003-04-05 16:01, Kiflim:

Szia Zoltán! A caracasi magyar klubban jártál-e? Egy ott dolgozó vendéglátós latin úr tavaly nyáron nálunk töltött Baján egy teljes szezont, csodálatos ételremekeket kreált számunkra :). Perfekt beszélt magyarul is, meg még mellesleg 7-8 másik nyelven.

Üdv: Mijo

Kiflim  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-05 16:01   
Üdvözlet minden venezuelai magyarnak!

Végre megtaláltam ezt az oldalt. Tavaly márciusban, áprilisban a Teatro Teresa Carreno-ban dolgoztam, Caracasban. Épp akkor kezdődtek(?) a tüntetések.

Nos, csak tudni akartam, mi ost a helyzet, mert sikerült két jóbarátra szert tenni, de december óta nem kapok semmi hirt.

Üdv: Gál Zoltán

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-16 08:55   
Kedves venezuelaiak!
Volt nálatok is béketüntetés?

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-13 15:42   
Sziasztok!

Igen összegyüjtöttek 4,5 millió aláírást és a chavizták be akartak tórni abba az épületbe, ahol az aláírásokat örzik. Meg akarták semmisíteni (elégetni), de nem sikerült szerencsére. Hatalmas tömeg vette körül az épületet, voltak harcok és sebesültek is.
Sajnos még mindig nagyon rossz a helyzet, de a boltok már kinyitottak, van élelem csak benzint nem lehet kapni még. Chávez be akarja záratni az összes televiziós csatornát, és csak egyet akar mint Kubában az állami adót és ott a sok hazugságot adni....Nincs szólásszabadság, cenzura stb.....Most ez ellen harcolunk és tüntetünk.
Sokszor nincs net és a telefonvonalaka is némák.

Üdv:Rigoberta

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-05 03:39   
Kedves Csilindrina,
akkor most minden visszatér a rendes kerékvágásba? Vagyis Chavez marad, de kinyitnak az üzletek?

Csilindrina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-04 06:03   
Négymillió venezuelai támogatta aláírásával Chavez leváltását

február 3. 6:39
[MTI]

Több mint négymillió aláírást gyûjtött a populista Hugo Chavez venezuelai elnök ellenzéke a rendkívüli választások mellett a vasárnap zárult kampány során, amely egyben a 63 napig tartott általános sztrájk hivatalos befejezését is jelentette: a munkabeszüntetés csak az olajágazatban folytatódik. Az aláírásgyûjtést a legfelsõbb bíróság népszavazást betiltó döntése nyomán határozták el, ugyanis a testület nem engedélyezte a venezuelai kormányzat önkéntes távozásának érdekében eredetileg február 2-ra szervezett - nem ügydöntõ - referendumot. Timoteo Zambrano ellenzéki vezetõ vasárnap caracasi sajtóértekezletén bejelentette, hogy folytatják alkotmányos erõfeszítéseiket Chavez megbuktatására, s jelezte, hogy a helyzet függvényében részleges sztrájkokra továbbra is sor kerülhet. Független források egyelõre nem erõsítették meg, hogy valóban sikerült több millió aláírást összegyûjtenie az ellenzéknek.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-25 03:28   
Ennek már kezd nagyon polgárháború szaga lenni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-25 00:54   
Venezuela debate goes to Washington
Strike day 54: 'Friends' group to hear opposition leaders

CARACAS, Venezuela (AP) --Venezuela's opposition leaders took their case against President Hugo Chavez to Washington on Friday, joining six nations to discuss ending the country's strike.

Chavez's opponents were to meet with delegates of six nations that support negotiations mediated by the Organization of American States. Among the proposals is one offered by former President Jimmy Carter to end the 54-day-old strike in exchange for early elections.

Venezuela's opposition called the strike December 2 to demand that Chavez resign or call early elections. The protests have crippled production in the world's fifth largest oil exporter.

Opposition leaders contend Chavez's leftist policies have damaged business and scared away foreign investment.

"As long as this group supports an electoral and peaceful solution to Venezuela's crisis, our efforts will coincide with theirs," Alejandro Armas, an opposition negotiator, told local Union Radio from Washington on Friday. "We need to be sympathetic, optimistic and supportive of this initiative."

The countries attending the talks are the United States, Brazil, Chile, Mexico, Portugal and Spain.

Chavez has said he welcomed international help but warned against outside intervention in Venezuela's affairs. He urged the six nations to recognize that he was elected democratically and warned them not to give equal weight to an "undemocratic" opposition.

Pipe bomb explodes at massive pro-Chavez rally
Adding to the tension, a pipe bomb exploded in downtown Caracas on Thursday, killing one and wounding at least 14 as about 300,000 people were rallying to support Chavez.

A homeless man who was rummaging in the trash where the bomb was apparently hidden was killed in the blast, said Col. Rodolfo Briceno, the Caracas fire chief.

The rally went on as planned, with Chavez insisting that his left-wing, populist regime would outlast the strike.

Chavez accused strike leaders and the Venezuelan news media of using the strike to weaken the economy and orchestrate a coup like the one in April that briefly forced him from office.

"The Venezuelan people don't want violence," Chavez told the crowd.

The rally followed a decision earlier this week by Venezuela's supreme court to invalidate a planned February 2 referendum aimed at forcing Chavez from power -- a nonbinding vote that he had declared unconstitutional.

Most blue-collar workers and half the administrators have returned to work at the state oil monopoly and production has surpassed 1 million barrels a day, the company's president, Ali Rodriguez, told the state news agency Venpres Thursday.

Union and striking oil executives disputed his claims about the work force and insisted production is about 812,000 barrels a day. Pre-strike production was about 3.2 million barrels a day.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-20 03:42   
Remélem, mind megvagytok.
Egyre véresebb a helyzet, nagyon aggódom értetek.
Egy mélt sem küldhetsz, Piroska?

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-09 16:52   
2003-01-09 16:14, Rigoberta:
-
Rigoberta,

sokat gondolok Rad ! a legjobbakat !
szolj ha jobb lesz :-) vagy ha tudunk segiteni,ha masban nem is de jo szoban..

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-09 16:14   
2003-01-06 17:33, kaytee:
-
Nem tudjuk, hogy meddig tart. Rméljük, hogy hamarosan vége ennek a "rémálomnak".

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 17:33   
Most már nem tarthat sokáig, ugye?
Minden jót.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 12:57   
Sziasztok!
A vízmüvek még müködnek, de nem tudjuk. hogy meddig. Az ennivalóval nagyon takarékosak vagyunk, mert azért 1 hónapja és 4 napja, hogy sztrájk van és alig nyit ki valami, az is csak fél órára. Nincs semmi sem általában a boltokban csak az üres polcok, meg kekszecskék.....Az ünnepek is elteltek. Ma megint ünnep van, mert ma van a "3 királyok" napja (vikereszt). A gyerekek nem igen kaptak ajándékot, mert nincs mit venni. Szomoru nagyon minden de azért reménykedünk, hogy jobb lesz egyszer.
Üdvözlettel: R.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-31 03:19   
Minden jót kívánok 2003-ban a venezuelai magyaroknak és a venézeknek.
Még bírjátok? Ennivaló van? A vízmüvek működnek?

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-27 17:34   
Kedves Szabo Laszlo!

"Nagyon szivesem kuldok fenykepeket, csupan nem tudom hogy lehetseges e a Magyar Online-n keresztul; ha nem, azt javasolom, csereljunk emailt. Szeretettel, SZL"
én sem tudom, hogy hogy lehet a Magyar Onlinen keresztül, de a tapasztopiroska@hotmail.com cimre küldheted. Köszi elöre is.

Kedves Zsuzsa!
"Nektek külön szorítok, hogy bár Karácsony elhozza a megoldást."
Hát nem hozta még el a megoldást sajnos, pedig nagyon szeretnénk. Már otthon is írtak rólunk az újságok, most olvastam ezt a cikket:

Venezuela: ''zajos'' ellenzéki karácsony

Venezuelaiak tízezrei vonultak fel hétfö este Caracasban fáklyákkal, mécsesekkel, ismét követelve a baloldali populista Hugo Chávez elnök lemondását az olajipart megroppantó általános sztrájk 22. napján.

A szakszervezetekbol, vállalkozó csoportokból és foleg jobboldali pártokból álló ellenzéki tömörülés, a Demokratikus Koordináció, amely elörehozott választások elérésére törekszik, szentestére nagyszabású lábaskongató, csörömpöló koncerteket hirdetett országszerte, elutasítva a kormány karácsonyi békére tett ajánlatát.

Az ellenzéki tömörüléshez tartozó gyáriparosok szövetségére gránátot dobtak hétfö este. A robbanás sérülést nem okozott, de megrongálta az épületet – adta hírül az AFP.

Chávez a hétvégén elrendelte az állami olajvállalat, a PDVSA müködését akadályozó sztrájkolók letartóztatását vagy elbocsátását.

(MTI)

2002-12-24.

Az egészségem szerencsére jó. Most amit csinálok az, hogy nyugtatom itt az ismeröseimet, hogy tartsanak ki és semmi pánik. Mást nem lehet tenni sajnos mint várni és minden este 8-kor a lábbosokkal fedökkel csörömpölni.....
Üdvözlettel: Piroska

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-22 14:55   
Nektek külön szorítok, hogy bár Karácsony elhozza a megoldást.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-18 14:23   
2002-10-27 02:47, Calyx:
-
Kedves Rigoberta,

meghalt Grof Appony lanya:Geraldine,ismerted?,vagy Edesanyad ?,mai ujsagban volt benne
"Magyarorszag fehér rozsája"

Kedves Calyx:

Apponyi Geraldine albania kiralynoje volt, Zogu felesege es Lek edesanyja.

Valeria -

Szabo Laszlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-16 21:47   
Kedves Rigoberta,
koszonom nagyon kedves soraidat, en nagyon sok Vaszary Piroska filmet lattam s nagyon, de nagyon sajnalom hogy nem ismertem meg szemelyesem de jomagam 1958 szulettem, tehat akkor mar nem volt szinhaz s ha jol tudom a Vaszary csalad akkor mar Venezuelaban elt.
Nagyon szivesem kuldok fenykepeket, csupan nem tudom hogy lehetseges e a Magyar Online-n keresztul; ha nem, azt javasolom, csereljunk emailt. Szeretettel, SZL

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-16 03:30   
Kedves venezuelaiak!
Az az érzésem (és reményem), hogy már olyan sokat nem tarthat ez a pokol, amelyben most éltek.
Azt is remélem,hogy egészségileg mindnyájan jól vagytok.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-12 23:57   
Kedves László!
Nagyon örültem levelednek. Hogyne emlékeznék édesapádra. Nálunk lakott Argentinában, és mikor férjhezmentem Bálint Elemérhez, édesapád magyar ruhájában esküdött meg velem. Emlékemben kutatva, sok emlék jött most elö. Mikor 16 éves lettem, életem elsö báljába édesapáddal engedtek el szüleim, és akkor festettem ki magam szülöi engedéllyel elöször. Mikor 17 éves voltam apád 42 volt, én festettem be a haját, mert mondtam, hogy igy nem mehet ki a szinpadra szerepelni Págerrel. Egyszer a zsebében megtaláltam a müfogsorát is, sokat vicceltünk. Nagyon kedves ember számomra. Ha van fényképed tedd fel a netre és majd megnézem.
Üdvözlettel: P.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó