2017. november 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Kivándorlások történetei, avagy hogyan nem szabad elindulni
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Phoenixi Nikolka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-09 05:04   
2007-11-14 19:42, bazsi55:
-

Pffffff... ha nem beszél németül miért ott keres munkát? Ez vicces... Karlhoz csatlakoznék.
Meg kell tanulni németül. Vagy valamilyen nyelven. Hogy lehet 2010-ben nyelvtudás nélkül élni??? Vagy, ha lusta nyelvet tanulni, miért nem nyugszik bele M.o.-ba?
Nem kell hozzá semmi csak egy kis idő, akarat, és egy nyelvkönyv.

karlsdesign  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-21 10:48   
"sziasztok középkorú pár keress munkát németországban nyelvtudás nélkül. kérjük aki tud segitsen."

Mi az esély itt?

-

szerintem semmi... tanuljatok meg nemetül... itt az orszag fele nem beszeli a nyelvet ...de ha beszeled a nyelvet, akkor is nehez.

Karl Münchenböl

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-20 23:04   
K. Péter (Németország) e-mailben küldte el saját történetét:

1972 Dec. 20-án este 9 óra Keleti pályaudvar, a vonat Rijekába készül. Anyám egy órával elötte a búcsúzásnál mosolygot mikor mondtam neki hogy lelépek. Olaszba. Nem hitte amit mondok. Akkor ez volt az egyedüli lehetöség, elindúlni, Jugón keresztül. Meg volt a behívóm Februárra katonának amihez semmi képpen nem volt kedvem, ami után sok haverom megtörten jöttek ki a laktanyából 6 hónap és az eskü után. A vonatban szinte senki nem volt. Ledöltem. A határör kelltett, de a passom ok volt. Reggel Rijekában voltam. Beköltöztem egy olcsó szállodába. Amit tudtam hogy Kozinába kell menni, onnan meg valahogy úgy át a határon hogy ne vegyenek észre. Ennyi! Három napra akartam ott maradni de az elsö északa után már nem bírtam ki a várást. Reggel fel a búszra ami Kozinába ment. Kis falu szerü helység volt. A buszmegállónál volt egy kis üzlet ahol vettem egy pár szendvicset, és cigarettát. A határ kb. 6km innen. Egy dombos erdöbe vezetö úton elindúltam felfelé, hogy kellö távolságba érve a lenti úthoz párhúzamossan ami a határhoz vezetett valahogy átjutok. Fent sürü erdö volt és ca. 5 órás vándorlás után fogalmam se volt hogy hol vagyok mert arra vártam hogy jöjjön egy kerítés amin majd át kell másznom. Nem jött. Egyszer csak egy autó utat látván onnan fentröl gondoltam, vagy átmentem, vagy nem. Lementem az úthoz. Az út szélén állt egy fiat 500-as olasz rendszámmal aki birtokosa éppen jogging után jött ki az erdöböl. Már ahogy tudtam megkérdeztem el e tudna vinni Triestbe. Rögtön rá állt. Egy idö után mivel nem tudtam most Jugóba vagy már Olaszba vagyok lelkiismeret furdalásom volt. Szegény hapsi ha most jön a határ nekem semmi papirom Olaszba, neki is problémája lehet. De ca. félóra autózás után megállt Triest kellös közepén hogy itt vagyunk. Megköszöntem és kiszálltam az autóból. Ott álltam lebénúlva, ennyi volt az egész? Volt egy pár strory amit hallottam, hogy sokat elkaptak a határon stb. Amit még tudtam hogy a rendörségre kell menni ha oda ér az ember. Egy kommunista rendszerböl jövönek mondjuk ez se semi. Megtalálva a rendörséget, rögtön a falhoz nyomva motozás stb. Ez után kb. Két óra várakozás. Két rendör társaságába bedobtak egy kis búszba és irány a határ felé. Ekkor elkönyveltem hogy most visszadobnak és végem. Két km-re a határ elött a kis busz balra elkanyarodott irámy Padriciánó. Itt volt egy úgy nevezett gyüjtö tabor ahol kb. 2-300 ember lakott, Romaniából, Bulgariabol, Csehek, Magyarok, stb. Itt volt egy porta ahol mint egy szállodába beírtad a neved és elvittek egy szobába ahol kb. Rajtam kivül még 5 magyar volt emeletes ágyak stb. Itt kellett regisztrálni de cask Amerika, Australia, vagy Dél Afrika jöhetett szóba. Én Australiaba regisztraltam. 3 honap ott ahol kaját kaptál, de pénz nem volt. Itt tanúltam meg milyen jó ha az utcán valaki eldob egy nem végig szívott cigarettát amit felkaptam. My blues. Innen Latinára kerültem, mások Capuára, ahol mint “kazán fütö” még pénzt is kerestem, ami nem volt más mint délután kettökor egy gombot megnyomni hogy a kazán melegedjen. A zuhanyzás alatt nekem kellett gondoskodnom a kellö hömérsékletre kb 500 embernek délután 4-töl 6-ig. Ez alatt gitároztam ami sokszor üvöltözéseket okozott mert vagy túl forró vagy túl hideg volt a víz. Innen 9 hónap után még se Australia lett pedig meg volt a repülöjegyem, hanem még egyszer illegállissan át Olaszból Franciába, majd onnan ide Németbe ahol 73-óta építem a kapitalizmust adóval…

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 20:21   
Az egyik kivandorlos nemet adasban volt egy koma, pek volt a szakmaja, evek ota nem volt se neki,se a felesegenek munkaja. Olyan 30-40 kozotti volt, elso ranezesre jo allapotban, frissen fiatalosan lepett fel. A felesege mar egy kicsit olyan idegbetegnek nezett ki es harom erosen lepusztult gyerekuk volt.

A koma elszegodott Andaluziaba valahol Malaga kornyeken egy nemet/ torokhoz peknek. A torok egy tiszta uj pekseget nyitott meg, minden csillogott-villogott belulrol. Nem csak a ferfinak, hanem rogton a nonek is adott munkat es ketten dolgoztak a peksegben es ellattak a kornyeket nemet kenyerrel. A tv-sek szepen dokumentaltak mindent. Lakast szerzett nekik, nagyon rendes tiszta hazban es ugy nezett ki, hogy jon a happy end.

Aztan ket-harom het mulva azzal kezdodott a folytatas, hogy a gyerekek priman beilleszkedtek az iskolaba, ovodaba. Csak a fazon otthagyta oket es hazament nemetorszagba. A tv ment hozza, hogy mi a hezag, mert jott haza. A koma azt mondta, hogy a hatgerince nem birta a munkat es nemetbe kellett menni kezeltetni magat (?)

Most meg mar nem akar visszamenni spanyolba. A torok konyorgott neki, hogy legalabb a receptjeit adja oda neki, hogy tovabb tudjon dolgozni. A pek persze errol hallani sem akart, foleg arrol nem, hogy visszamenjen dolgozni. Erre a torok nagyon pipa lett nyilvan es elzavarta a not is. A no ott ult spanyolban, majdnem teljesen becsavarodott naponta hivta a komat, hogy mi lesz. Vegul gondolom a tv adott neki penzt, hogy a no a gyerekekkel haza tudjon menni.

A kovetkezo reszben a no mar pakolt egy-ket kofferre valo holmit es a gyerekekkel visszarepult szinten nemetbe. Benn ultek most mar egyutt otthon a tok ures lakasban,mert mindenuk ott maradt spanyolban. Aztan vegul ket honap mulva (gondolom a tv) megoldotta a holmik hazaszallitasat es kifizette a peknek es a nojenek az ujabb repuloutat spanyolba. Igen am, de a spanyol lakastulajdonos kerte a ket honap lakbert is. Azt kellett volna latni: a pek azonnal intezkedett, rendoroket hivott ugyvedekkel targyalt, a torokkel akarta kifizettetni a ket honap lakbert. Persze mindenki elkuldte a halalba es ki kellett neki fizetni meg a lakberhatralekot is. Aztan megjott a teherauto a koma ugy rakta, emelte a holmijait mint egy kisangyal. A riporter szolt is neki, hogy ilyen gerincserves sulyos betegnek azert ovatosabban kellene hozzaallni a temahoz. Vegul hazakerultek es bucsuzoul azt mondtak, hogy bar a koltozkodes eleg stresszes volt nekik, de hamarosan ujra megprobaljak a kivandorlast.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 19:42   
Svajcban jo eselye lenne, ha jol ertene CNC forgacsolashoz vagy CNC marashoz...

"sziasztok középkorú pár keress munkát németországban nyelvtudás nélkül. kérjük aki tud segitsen."

Mi az esély itt?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 18:34   
2007-11-14 18:21, poe:
-

Bejohet neki a dolog, összejöhet, sikerülhet, ilyesmi értelme van ebben az esetben a kifejezésnek.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 18:21   
2007-11-14 18:08, hunor:

Nem elég egyértelmű a C pont . Bejöhet?Ki jöhet be? Illetve ki? Kijöhet persze. Ma már szinte mindenki kijöhet. De nem biztos, hogy bejön. Vagy belejön. Vagy jól jön ki, ha kijön.
De legalább magyarul tudna rendesen

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 18:08   
2007-11-14 18:01, hunor:
-

A. Mint egy középkorú, a nyelvet nem beszélő afgán házaspárnak Magyarországon
B. Válogathatnak az ajánlatok közül
C. Bejöhet
D. Nem elég egyértelmű az A pont?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 18:01   
Mai bejegyzés a MON Németország témaköre alatt:

Mi az esély itt?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 12:14   
Előzmények - beírás a MONon, 2007. november 13.
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4077&forum=4&9542

WENDYNNE ÜZENETE:

Jó estét sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a férjem részére. Vasárnap utazott ki Cloppenburgba dolgozni, de mára sajnos kiderült, hogy átverés az egész. Hazautazni csak vasárnap tud, mert hamarabb nincs lehetőség, amit meg tudnánk fizetni. Addig viszont Bremenbe kell maradnia. Szállást keresünk neki. Természetesen nem ingyen, de nagyon kicsi pénzért. Aki tud, segítsen.
Előre is köszönöm!

HEINDL ÜZENETE:

2007-11-13 18:49, Wendynne:

-

Szia!

http://www.activehotels.com/hotel/ufi/en/-1752234?subid=PPCGO1-1752234en-9fvgGwvSbQ0wzoX580fyxAS638726230&ws=

WENDYNNE ÜZENETE:

2007-11-13 19:09, Heindl:
-

Köszönöm a címet, ránéztem, de ezek borzasztóan drágák. Sajnos a férjem kb. 50 euroval maradt kint a 4 napra. Ezeket nem tudná kifizetni. De azért köszönöm a jószándékot.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-14 12:09   
Kivándorlások történetei, avagy hogyan nem szabad elindulni. Póruljártál? Sikerült? Mondd el a történeted!

Hunor

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó