2020. január 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Halloween
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-31 20:41   
MIlyen tusfürdőt használjak?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-31 20:28   

Gyertek, Gyertek majd en meg kostollak beneteket, csak uljetek be ide ebbe a sima lebe

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-31 20:08   
Halloween!

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-04 14:13   
2002-10-31 01:20, webvándor:
-
Néztétek-é elég sokáig, mint tanácslottam?
-
Persze, hogy megnéztem én is .Majd leestem a székemröl és egy cifrát is mondtam!!!!

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-01 00:06   
Quebeci kreativok

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 23:36   
Hasznos Halloween kosztum

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 22:33   
Nalunk is megvolt a "divat-bemutato.." Eloszor voltak azok akik nem csoportkent oltoztek fel, hanem egyenileg. Volt egy superman es egy angyal.. Oket hivtak ki eloszor... Superman mondja "most hasznalom a roentgen-latosomat" es vegignezi a lanyt aki angyalnak volt oltozve.. szegeny egeszen elpirult..

Aztan jottek a csoportok. Volt csontvaz csoport (a mi osztagunk.. mi is nyertunk, ami meglepetes volt), Nascar csoport akik eljatszottak az egesz versenyt autostol mindenestol, jazz enekesek, valami rajzfilmes csoport... mindenki zenei eloadassal is.. Aztan volt egy olyan is (szerintem a legviccessebbek), akik feloltoztek Elvis-nek.. az volt fura hogy a csoportban az Elvis-ek mind nok voltak, es Priscillanak pedig egy ferfi oltozott be...

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 20:29   

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 20:20   
Webvandor mikor latni fogol fuss el gyorsan ...mert jaj de nagyot fogok kopintanni buksi fejedre.Neztem a kepet keresve a szelemedet es kozbe kortyoltam a narancs levemet.A computer hangja jo eros volt ahoz hogy fraszt kapjak mikor bele visitot a "szelem" .Most van mit takaritsak a keyboardomon ne legyen ragacsos a kilotyentet juice-tol Teeeeeee csak kapjalak eeeeeeeelllllll

HAAAAAAAAPPYYYYYYYY HAAAAAALLOOOOWEEEEEEEN-t MINDENKINEK !

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 15:21   
Catwoman jott be az irodamba. A ferfiak horognek amerre megy. Catwoman works out.

Kerdem tole: - Can I have a piece of your tail? -

Probalom lencsevegre kapni...

ime:
http://home.istar.ca/~icn_rci/images/catwoman.asf

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 02:01   
2002-10-31 01:20, webvándor:
-
Gaaaaawd, idehivtam asszonyt, eldobta
a tesztát......nem szaraztészta volt.

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 01:20   
Néztétek-é elég sokáig, mint tanácslottam?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 01:14   
2002-10-31 01:06, Kero:
-
2002-10-31 01:04, webvándor:
-
Te ecsém, az egy bili a gladiátor mellett???
-

kacsa

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 01:06   
2002-10-31 01:04, webvándor:
-
Te ecsém, az egy bili a gladiátor mellett???

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-31 01:04   
Állítólag kísértet van e házban, s ha jó sokáig nézed aprólékosan a képet, meg is fogod látni...
http://home.attbi.com/~n9ivo/whatswrong.swf

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 17:31   
2002-10-30 01:46, husikamm:
-
ManuAlex,

Irod: "A Katolikus egyhazat is megremitette ennek az unnepnek a gonoszsaga, es ezert raktak November elsejet "minden szentek" napjanak.. "
Igen es erdekes hogy itt eszak amerikaban, a November 1-gyel senki sem torodik.
En ugy tudtam hgoy Jezus Oktoberben szuletett, de december lett mire el ertek Bethlehemet (vagy valami ilyesmi??..).
Babiloniara gondolsz a husvettal, nabuhat Nazar Babilonia kiralyanak Istarjara?...

szio

Husi
-

Nem tudom most pontosan honnan jon az Istar, de valahogy ugy emlekszem hogy Babilonbol.. valami termekenyseg istennoje volt..

Jezus szulinapjaval kapcsolatban: eloszor is azt kell megallapitsuk hogy amikor a Biblia beszel a honapokrol, akkor azok a honapok nem esnek egybe a mi honapjainkkal. Peldaul Húsvét/Páska/Pesach unnepe a zsidok szerint az elso honapra esik, de ez nekunk valahol Marcius/Aprilis. Kikerestem egy par helyet a Bibliabol a honapokkal:

1 Mózes 12:18 Az elsõ hónapban, a hónapnak tizennegyedik napján estve egyetek kovásztalan kenyeret, a hónap huszonegyedik napjának estvéjéig.

Ugyanugy az Egyiptombol valo kivonulas tortent a masodik honapban, azt hiszem a lombsatoros unnepet unnepelik valamikor Majusban, aztan a hetedik honapban Yom Kippur, ami Oktober/November tajan van, stb.

Jeremiás 36:22 A király pedig a téli házban ül vala a kilenczedik hónapban, és a tûz ég vala elõtte.

Tehat ez sem lehet szeptember, inkabb December/Januar fele...

Aztan talaljuk ezt: Lukács 1:26 A hatodik hónapban pedig elküldeték Gábriel angyal Istentõl Galileának városába, a melynek neve Názáret,

Szoval ha Szeptember/Oktober tajan jott az angyal Mariahoz es kilenc honap mulva megszuletett a Jezuska, akkor az olyan Junius/Julius lehetett.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 10:41   
Husi, megnéztem a Basler Stab-ban:

http://www.baslerstab.ch/artikel_detail.cfm?rubrikID=5&detail=1&artID=6444&edID=522&backtosearch=true

Europa-Park in Rust
Halloween im Grusel-Park

Während der Herbstferien fahren Settelen und Saner täglich nach Rust. Im Europa-Park Rust ist das Halloween-Fieber ausgebrochen. Vom 1. Oktober an werden die Gäste des Vergnügungsparks von Hexen, Magiern, Kobolden und Schlossgespenstern erwartet.

Mit den Busunternehmungen Settelen AG und Saner Reisen AG gelangt der Vergnüngungshungrige am einfachsten zum gruseligen Schabernack im Europapark.
Die beiden Carunternehmungen sind Spezialisten für Fahrten nach Rust. Während der Herbstferien besuchen sie in den Park täglich. Gespenstisch-schöne Halloween-Dekorationen mit über 120000 Kürbissen, Maispflanzen und Strohballen kommen dieser Tage in Rust genau so zum Einsatz wie gruselige Illuminationen. Auf die jüngsten Gäste wartet ein buntes Kinderprogramm. Der Gang durchs Strohballen-Labyrinth gehört ebenso dazu wie das Kürbisschnitzen. Natürlich gibt es genügend Möglichkeiten, sich auch dem Anlass gemäss schminken und frisieren zu lassen. Zudem findet jeden Abend ein grosser Kostümwettbewerb statt, bei dem die jungen Besucher auch etwas gewinnen können.

Grusel-Parade
Ein tägliches Feuerwerk und eine allabendliche Grusel-Parade mit über 60 Mitwirkenden sind die Highlights der besonderen Halloween-Festivalwoche vom 26. Oktober bis 3. November. «Schoko oder Schabernack» heisst das Motto.
Zusätzlich startet in Zusammenarbeit mit Radio SWR3 eine Halloween-Party der Spitzenklasse am 31. Oktober mit vielen Top-Stars und einem grossen Showprogramm.
pr.

Europa-Park Rust: Tägliche Fahrten mit Settelen AG, Tel. 061 307 38 00 oder mit Saner Reisen, Tel. 061 272 21 23."

Ez olyan mint itt a Knott's Berry Farm, ahol szintén speciális Halloween ünnep van (Knott's Scary Farm"). Baselbol busszal viszik az érdeklödöket Rustba, Németországba, mi is voltunk egyszer mikor lányom kissebb volt, de nyáron, élvezte hogy nem kellett sorba állnia.. Pedig nekik ott a hires Basler Fasnacht, de az nem elég?

szio, Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 03:54   
Kedves Husi,

nekem is az volt a kedvencem! Nagy sikere volt az iskolában is (a képen éppen körbe mentek, minden osztályba, s aközben fényképeztem le kint az udvaron), még megvan a kis kosztüm. A kis fejdiszt yoghurtos pohárbol csináltam azt vontam be anyaggal, de ezen a képen nem látszik, megnézem, van-e arrol másik. A piros mindig jol állt neki mert dacára annak, hogy szöke, apja sötétbarna szemeit örökölte.

Andrea

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 02:01   
Andrea,

Nekem nem az oktober 31, hanem a november 1-je a reformatus unnepem
Olyankor mi mindig kint voltunk a temetoben, es minden halott csalad tagunk sirjara gyertyat tettunk es meggyujtottuk.
Mivel a temeto fent volt a domb teton, haza fele menet, olyan szep volt az a sok gyertya a volgyben, amig egett.

szio

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 01:57   
Bimbi,

Amikor mi is gyerekek, voltunk, akkor ugye osz vegen mindig megvoltak a betakaritasi munkalatok. Akkor szedtuk le a kukoricat, meg a tokot, es a szaraz paszulyt is, meg stb stb ...szolot...stb...
Amikor mindent haza hoztunk, es a kukoricat is meghantottuk (az ugynevezett male hantot csinaltunk, es nagymamam csorege fankot sutott), szoval mikor a hantasnak vege volt, akkor a gyerekek kaptak egy egy tokot, es akkor mi is kibeleztuk, es szemet szajat vagtunk neki, es egy gyertyat bele, es mi si futkaroztunk ezzel. De ez nem volt kulon naphoz kotve. Amikor megvolt a betakaritas, es foleg mikor a male hantas megvolt, akkor volt ez a kis jatek nallunk. Masnap meg iskola volt,es kesz....nem volt semmi kulonos ebben, sot nem is igazan tudtuk hogy miert beleztuk ki, de orultunk hogy kaptunk egy egy tokot.

szio

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 01:52   
Andrea,

nekem a Jeanie tetszik...

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 01:50   
Calyx,

Irod: ",....Egyszeruen szamomra nagyon erdekes az,hogy az ember kialakulasa ota szinte semmit sem valtozott az emberi agy es milyen mas korban elunk,
es kozben kovetjuk a Krisztus elotti unnepeket amelyek ossze-vissza keveredtek keresztenyseggi hiedelmekkel.
Olyan sotet es izgalmas belegondolni,mint egy Umberto Eco konyv "...

Igen igaz.....milyen erdekes is. Nevettem az Umberto Eco-n, rogton a Foucalt's Pendulum jutott eszembe rolla.....

szio

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 01:46   
ManuAlex,

Irod: "A Katolikus egyhazat is megremitette ennek az unnepnek a gonoszsaga, es ezert raktak November elsejet "minden szentek" napjanak.. "
Igen es erdekes hogy itt eszak amerikaban, a November 1-gyel senki sem torodik.
En ugy tudtam hgoy Jezus Oktoberben szuletett, de december lett mire el ertek Bethlehemet (vagy valami ilyesmi??..).
Babiloniara gondolsz a husvettal, nabuhat Nazar Babilonia kiralyanak Istarjara?...

szio

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 01:42   
Andrea,

Svajcba is kezdtek unnepelni??...ezt nem is tudtam...a fenebe....

szio

Husi

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 01:41   
ManuAlex,

szerintem is a Halloween lelkesedés inkább a maskarába öltözési kedv s nem annyira a régi jelentösége miatt történik. Ha itt lenne helyette farsang, ott élnék ki magukat az emberek.

Andrea

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 01:37   
2002-10-29 22:32, Calyx:
-
kicsit elterek,de nekem ebben az egeszben az a megdobbento,hogy meg mindig elnek tobb mint 2000 eves babonak !
-

Szerintem nemigen elnek mar a babonak, vagyis nem olyan ertelemben hogy az emberek hinnenek benne.. Tehat az emberek tenyleg nem azert oltoznek fel Halloween-kor hogy elrettentsek a lelkeket; ha hinnenek abban hogy lelkek ternek vissza, mindenki a templomban imatkozna az ejjel.. ez az egesz inkabb egy babonara epult kikapcsolodas, amikor az emberek csinalnak valami hulyeseget azert mert maskepp unnak magukat egesz evben... es persze, aki profitot csinal belole, az meg erdekbol segiti elore az eszmet..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 01:10   
Töröltem az üzenetet.

Andrea

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 00:40   
Jujjjjjjjjjj ! Bimbi
:-)

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-30 00:18   
Mikor kicsi voltam emlekszek mindig october 31-re.Kertunkbe novesztettuk a zold tokot aminek a belsejet a disznoknak attuk miutan jol kibeleztuk, kesob apu jol ki faragot szemeket es szajat es uregebe meg a gyertyat tettuk. A tokot egy hoszu bot vegere kotottuk es mikor az este eljott, rongyos pokrocokat tettunk hatunkra apuval es ocsemmel meg felig szakadt szalmakalapokat es igy indultunk ilyezgetni a "szelemeket" Korbe jartuk a gyertyas tokkel a hazunkat es udvarunkat, be mentunk a szolosbe is .A nagy diofa alatt meg altunk es a tokot kozepre alitottuk , akora anyu es a nagyik is feljotek a fenti kertbe, korbe veve a tokot ami a pataki paras levegojetol alig langolt.Apu razta kegyetlenul kezibe a fabol keszitett madar ilyesztot.Nagyapa meg minden ilyeszto meseket mondot:D Jo nagyokat visingattunk ocsemel mig a nagymama meglokte nagyapot fejeze be mar: "Vejezbe mar a suket dumadat te lokot" -igy kenyeztette
Azt mondtak nekunk hogy az az est ara van hogy a temetobol kijott "zombikat" ilyeszuk meg menyenek visza ahonnan jottek.Masnap a temetto csendes volt azert mert mi "vigyaztunk " ara a mult este maskep latnank a "zombikat" setalni a sirok kozt.
Masnap regel, az volt az elso hogy az utcabeli pujakaltalalkozunk osze es mondja mindegyik ki kit latot jarni az utcan, Kit ismertek fel a zombik kozul ...persze nem volt olyan kozulunk aki nem "lattot volna egyet" hogyan maradjunk le a "suket dumatol"
na BOOOooooooo nektek

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-29 22:32   
2002-10-29 21:37, andi_usa:
-
kicsit elterek,de nekem ebben az egeszben az a megdobbento,hogy meg mindig elnek tobb mint 2000 eves babonak !

Egyszeruen szamomra nagyon erdekes az,hogy az ember kialakulasa ota szinte semmit sem valtozott az emberi agy es milyen mas korban elunk,
es kozben kovetjuk a Krisztus elotti unnepeket amelyek ossze-vissza keveredtek keresztenyseggi hiedelmekkel.
Olyan sotet es izgalmas belegondolni,mint egy Umberto Eco konyv :-)

Husi,kerdesedre valaszolva.
Mikor lanyom kicsi volt,akkor keszitettem Neki olyan jelmezeket,mint nekem volt EU-ban farsangi iskolai balokon (emlekszel:tombola
verseny stb. :-),tehat gyongyvirag meg ilyesmi,soha nem volt felemetes jelmez,talan egyszer volt boszorka.
Vittem en magam,vagyis kisertem soha egyedul v. csoporttal nem engedtem.
Es maximum a legkozelebbi szomszedsagot jartuk be,ami egy saroknyi volt es kb. 5 haz,igy megvolt az orom es en sem feltem tul sokat,hogy baja lehetne.

Cukorkakat nem igen szerettem ha evett,de ez olyan "unnep" ami a gyerekeknek van,na meg az uzleteknek eladni tobb tomegarut a profit miatt.

Mai napig tartok,vagyis veszek cukorkakat erre a napra,mert nincs szuksegem "trick"-re :-) Inkabb adom a "treat" reszet :-)

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó