2018. április 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON: A legemlékezetesebb pillanatok...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-15 00:25   
2012-10-14 23:18, boots:
-

Nem felejtetted el, ez lehetetlen. Este-reggel gyere erre kecskenyelven fecsegve, s meglesheted, hetek telnek el s te remek eszperente mester lehetsz! Ez kedvemre s kedvedre lenne, nemde?

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-14 23:18   
Nem megy ez nekem mert elfelejtettem e nyelvet, rengeteg esztendeje nem feleseltem veletek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-14 17:24   
2012-10-13 21:32, boots:
Cset helyett fecseghetsz velem hetente eszperente nyelven. Kedveled e helyet? Gyere, szerkessz jegyzeteket, ezret, s nem leszel elfeledve.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-13 21:32   
Mennyit eszperentéztem itt a fórumban, õrület!

Meg mennyit cseteztem, annyira, hogy valahogyan moderátor lett belõlem. A csetezést meg egy csomó személyes találkozás követte. Aztán két nagyobb költözés, és valahogy elmaradtam.

Hunorral egy idõben sokat leveleztem, de még nem találkoztam vele. Ja, ezt a cseten is sokszor el kellett mondanom: nem én vagyok Hunor

Valahogy megtalált, és megkért, hogy nézzek be. Aztán évek teltek el, mire ide szoktam. Azt hiszem akkor, amikor segítségre és támogató barátokra volt szükségem.

Jó lenne, ha mûködne a cset!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-08 13:24   
Kedves Wasorrasszonyság!

Nagyon fontos kérdésem lenne önhöz:
Lesz e még szép idő Marienbad-on november közepén
Utazás előtt az a legnagyobb gond, milyen felvennivalóra lesz szükség
Van egy 50x75-ös kofferem, sok minden elfért eddig benne, de az irhabunda ha kellene, az nagy gond számomra, az sajnos nem férne bele
Ha jóslata úgy szólna, hogy kell az irhabunda, akkor veszek még egy koffert, hisz egy álló hétig nem járhat az ember lánya-minden nap egy bundában!

Mielőbbi válaszát remélve, mivel a 7 hét gyorsan elszalad és akkor indulni kell.

A legőszintébb vigyorral üdvözlom: bovinénilánya

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-20 20:55   
Kedves Mrs Wasorr,

Nagyszeru, hogy ujra itt vagy! ugye fogsz josolni nekunk? Jóslàsaid izesebbé teszik az életet...

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-16 14:42   
Kedves Mrs Wasorr,

Welcome back. Isten hozott ujra koztunk. Meg kell, hogy mondjam, nagyon hianyoztak a napi josolasok, hiszen sosem tudtuk, hogy mikent kezdodik a napunk. Most, hogy itt vagy koztunk orommel varjuk a napi josolasokat.

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-15 22:23   
Jó estét. Poe szomszédasszonyom mondta, hogy kerestek.
Élek még, bár alig, hiszen a garasok igencsak megcsappantak. A Delfin jósdát sajnos az érdeklődők fogytával be kellett csuknom, magamnak mégsem jósolhatok, hogy nézne az ki?
Örömmel vettem, hogy nem felejtettek el. Most mennem kell, ilyenkor kell a cickafarkat szedni télire! Minden jót!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-14 22:12   
2012-09-13 23:49, Valeria:
-

Nekem egyszer segített a Mrs Wasorr. Volt egy Alvar Aalto vázám és nem tudtam virágokat tenni a vázába és ekkor segített a Mrs Wasorr. A vázába varázsolt egy szép tulipán csokort és ennek nagyon is megörültem.

Nekem is nagyon hiányzik a Mrs Wasorr jósdája.

Lassan éjfélre megy az idö de holnap visszaolvasom majd a "Kis kerti pad" és a "Mrs Wasorr jósdája" topikokat. Esetleg valaki más is bejön a csevegésre.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-13 23:49   
Visszaolvastam par evet Poe es mondanom kell, hogy nekem nagyon hianyzik a Mrs Wasorr es a Josda, hova lett es miert nem jelentkezik tobbe a Josno? Nagyon szerettem. Kerlek, hogy beszelj vele, jojjon vissza!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-01 21:41   
Köszönet Hunornak, megint müködik a MON

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-01 18:47   
2012-06-01 16:36, poe:
-

Koszonom, vegre en is nyertem valamit. Kaszinoban ugyis mindeg veszitek. Igaz, nem sokat, de veszitek!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-01 16:36   
2012-06-01 15:08, Valeria:

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-01 15:08   
2012-06-01 11:34, poe:
-

Lehet, hogy en kapom a piros pontot? Lepunal irt 5-31-12-en, vagy tevedek?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-01 11:34   
2012-06-01 10:20, egyedls:
-

Lehet, piros pontot kap, aki megtalálja a topikot, ahol Hunorunk erről ír

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-01 10:20   
2012-05-31 22:56, poe:

-

És lehet tudni, hogy hál'Istennek miért nem volt?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-05-31 22:56   
Hm, elég emlékezetes, hogy néhány napig nem volt Mon. Most végre újra fecseghetünk

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-26 22:25   
2002.augusztus 9. Vajon hogy találtam ide, talán a Kulturintézetben hallottam erről a fórumról, ha megölnek sem emlékszem rá. De idetaláltam, ittragadtam, tetszett.
Tetszett a tisztességes, kulturált, káromkodás és trágárság nélküli toleráns hangnem.
Tetszett, hogy a világ minden tájáról jártunk ide olvasni, írni, beszámolni, mesélni.
Tetszett, hogy a Chat-en egyszerre voltunk északról/délről, tengereken és óceánokon túlról.
Tetszett, hogy ha már nem lehettünk itthon/otthon, akkor is magyarokkal tölthettük a karácsonyt, a szilvesztert, De jó sokan voltunk egyszer egy virtuális szilveszteri pezsgőzésen! Tetszett, hogy tapasztalatokat, élményeket cseréltünk, örültünk egymás unokáinak, fiatalabb társaink gyerekei sikereinek, ….. és sorolhatnám.
De nem tetszett, amikor a viták, főképp a napi politikával kapcsolatosak- gorombaságba torkollottak, szégyelltem, amikor jómagam is bele-belementem egy-egy ilyen hangulatú szócsatába. Kár volt. Amikor messze híres tűrőképességemet tette próbára egy-két ”kedves” MONtársunk, rájöttem, hogy nekem EZ nem kell. De nem maradtam ki.
Volt olyan, aki kimaradt, és bizony megértettem őt és egyetértettem vele. Bizonyos dolgok másként érintenek meg bennünket. Egyik legnagyobb veszteségnek én is Bimbi távozását tartottam, sajnáltam, hogy többen kikezdték őt a ”rossz” magyarsága miatt. Sokat adott nekünk, és főként szívből. Neki is nagy szüksége volt erre a közösségre, mi pedig örültünk annak amit ő tudott adni, pl. azokra a remek képekre.
Igen voltak dolgok, amik nem tetszettek, de úgy gondoltam, ahol sok ember van együtt, ez elkerülhetetlen. Viszont ez egy olyan hely volt, ahova be lehetett jönni és ki lehetett menni. Lengőajtót véltem és vélek rajta látni.
Több kedves ismerőst, mondhatnám szinte, hogy barátot találtam magamnak. Többekkel találkoztam személyesen is, nem is egyszer. Többekkel telefonkapcsolatom is van.

Nagyon élveztem egyeseknek az útibeszámolóit, ehhez igyekeztem magam is néhány cseppecskét hozzátenni. Poe-val szinte felváltva tettük fel akkor az egyes folytatásokat.
Talán ez volt a utolsó élménybeszámolóm az életem még nyugodt időszakából.

Időközben az ”eredeti” helyemről hazatelepültem.
Ezt követően életemben annyi keserűség, csalódás, gyász, fájdalom és szomorúság ért, hogy nem voltam képes mindezeket ráborítani a MON-ra, kikiabálni a nagyvilágba. Ezt már ”magánszférának” tartottam. Talán lassanként rendeződik az életem, talán egyre többször jövök ide, olvasgatok.
Néhány ígéretemet nem tudtam teljesíteni, pl. a hazatelepüléssel kapcsolatos tapasztalataimat, sajnálom, ne haragudjatok.

Nos az én mesém hosszúra sikeredett, de gondoltam, most egyszerre írom le amit gondolok, kár szétaprózni, folytatólagos esti mesékre.
Legemlékezetesebb pillanatokra nem tudom bontani, nekem ez egy egységes dolog, ez a MON.

További jó ittlétet kívánok mindenkinek!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-19 02:05   
Szeptemberben volt 3 éve, hogy idetaláltam a Monra. Eleinte kicsit meg voltam illetődve, hogy itt mindenki ismeri a másikat, csak én lógok ki a sorból, de annyira kedves volt a fogadtatás, hogy hamar felszabadultam. Akkoriban még divat volt üdvözölni a frissen érkezetteket, segítő kezet nyújtani feléje, ne tébláboljon olyan elveszetten. Drága Bovi volt az első, aki bíztatott, és szelíd kézzel terelgetett a helyes irányba. Perecke képet montírozott nekem a Photoshoppal, Böbe akárhány magánüzenetben segített eligazodni a chaten, a képberakásnál, a topikok szövevényében. Nem unt rá a kérdéseimre. Hunor rendbehozta, ha valamit elrontottam, vígasztalt, ha elkeseredtem, segített, ha nem találtam valamit. Zsuzsa is sokszor bíztatott az írásra, lelkesítő szavai jót tettek az önbizalmamnak.

Mikor egy váratlan ötlettől indíttatva megnyílt a jósda, rengetegen lettek játszótársaim, partnereim. Fellegvár, Rzsike, Zuloaga, Cassio, Bimbi, Tessényi stb... nagyon hiányoznak. Egyre kevesebben írnak, hovatovább mindenki csak olvasni akar.
Az eszperente net-terefere kedvencem lett egyszerre.

Legnagyobb szükségem akkor volt a Monra, amikor 33 év után leszoktam a cigarettáról. Sokat jelentett a bátorítás, a jó tanácsok, a nyüzsgő élet a fórumon, lefoglalt egész napra. Mindenki bízott bennem, tudták, mondták, írták, hogy sikerülni fog. Sikerült is, hála nektek.....meg nekem

És a karácsonyi ajándékozás is klassz volt. Meg a konyharovat, ahol az ember lánya mindig kapott valami ötletet, ihletet a napi "robothoz"
Nagyon szerettem olvasni a más országokban élők leírásait, tapasztalatait, sok kellemes virtuális órát töltöttem el Japánban, Ausztráliában, Kanadában. Sárga Medve, Tasi hol vagytok?
Barátokat is adott nekem a Mon, igaziakat, és kinyitotta a szemem a világra.

Voltak persze viharok is, bennem is, körülöttem is, de azt hiszem, ez mindegyik közösségnek kikerülhetetlen velejárója. Rokonok, gyerekkori barátok, akik születésüktől ismerik egymást, azok is összevesznek néha, mert valaki rossz passzban van, érzékenyebb, vagy egyszerűen félreértik egymást. Hogyne lenne akkor súrlódás párszáz idegen ember között, akiket csak az anyanyelv köt össze vagy választ el egymástól? Mindannyian behozzuk ide naponta sérelmeinket, félelmeket, bánatot, bosszúságot, gyászt éppúgy, mint örömeinket, sikereinket, jókedvünket. Megosztjuk, ha van kivel.
Csak legyen kivel.
Még sokáig.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-18 15:19   
Mi törtenik velunk igy Karacsony táján? a feszultseg az ünnepi készülödes lenne?
Ne essetek ti többiek abba a hibába amibe en is belepottyantam párszor, ne a hangulatotoknak megfelelöen olvassatok, hanem legyetek objektivak. Tudom nehez, de sokszor segit abban hogy ne sértödjunk meg.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-18 13:57   
2007-12-18 13:42, caterina:
-

Akkor megtennéd, hogy leírod, szerintem melyik hozzászólás melyik sora és miért vezethet a gyerek kiöntéséhez?

Hunor

PS: én úgy látom, hogy itt mindenki saját élményeit írná le, ez viszont valamiért nem vált ki tetszést, de nem értem, hogy miért.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-18 13:54   
Kedves George,

én örülök, hogy írtál. Viszont továbbra sem értem, hogy mit érthettél ennyire bántónak, én úgy látom, hogy nyugodtan kifejezheted a véleményedet, semmi nem korlátozott benne, válaszokat is kapsz, tehát ez egy fórum megfelelő keretei között zajló párbeszéd. Átolvastam Zsuzsa korábbi írásait mégegyszer, én azokban bántót nem látok, körülbelül értem, hogy melyik soránál mire gondolt (szerintem sok éves ismeretség, fórumbeli beszélgetések után ennyire illik is ismerni bármilyen más fórumtag gondolatait, szándékait), viszont azt hiányolom Nálad, hogyha valamit valahogyan értettél, akkor miért nem kérsz tőle pontosítást először. Konkrét példa: felhozod a letiltásokat, a más gondolatok letiltásával kapcsolatos írását, de nem kérdezel rá, hogy kire, milyen gondolatokra érti. Továbbá írsz dajkálásra, de már úgy írod, hogy "bennünket", vagyis a fórumtagokat dajkálni, miközben Zsuzsa eredeti írásában még a fórum, nem személyek dajkálásáról írt (egész pontosan dajkák szót használta). Lehet, hogy a dajkálásnál van megfelelőbb szó is, azonban még ez sem válthat ki bántást, a szó jelent gondozást, fejlesztést, építgetést, és ebben a szempontból szerintem Zsuzsára, rám is, ez alatt értem a topikok nyitogatását, témakörök kialakítását, sorsolások szervezését, a fórum népszerűsítését, hírlevelek kiküldését, és ilyenek terén a dajkák szó fedi a valóságot, hiszen ez részben kötelességszerű is. Az ugrás, hogy ezek miatt bárkinek nincsen, nem lenne joga magyarnak lenni, már olyan erős, hogy arra nem tudok érveket írni, nem tudom értelmezni, hogy honnan jöhetett. A diplomás mivolt, hm, nem hiszem, hogy a MONon ez gond lett volna bármikor, nem a diploma teszi az írást, ha valaki ezzel próbál magyarázni valamit, tévúton jár, sem a letiltások, sem más viták kapcsán nem látok különbséget, hogy valaki hol és mennyit tanult, tapasztalatok szerint hülyeséget, unalmasat, érveléstől mentes módon lehet írni bármilyen végzettséggel, én ezt mesterséges problémának tartom.

A topik arról szól, hogy ki hogyan élte meg a MONozást, mit jelentett neki, milyen emlékei kötődnek hozzá - ez szubjektív, mindenkinek mást és mást jelent a fórum, mindenki saját személyes élményeit osztja meg, ennyi, ezt így is érdemes elfogadni.

Hunor

caterina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-18 13:42   
.......bocsanat, ha beleszolok
....okos DAJKA nem onti ki a furdovizzel egyutt a gyereket is....es itt ez tortenik...
Terjetek eszre!

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-18 12:57   
megtortem sajat szavamat, arra,hogy tobbet nem fogok irni a forumba. Igazat adok neked Hunor, te allitottad fel a MON-t meg 2002-ben ,hogy utat nyissal a karpatokon tulra szakadt Magyarsagnak, akik koze en is tartozom. lehet hogy az en hibam hogy nem vettem eszre korabban,hogy ti, a nehany vezeto egyen akik dajkalni akartak bennunket. Nem vagyunk gyerekek, megertjuk a szep szot, de a leirtak arra kovetkeztetnek, hogy nekunk nincs jogunk magyarnak lenni. Ertelmesen olvass vissza, aki mas gondolatokat fejez ki, az meghaborodott. kerdem en mi rosszat tettem hogy megerdeklodtem a letiltasokat, magad szerint helyesnek gondoltad, de a kezdet ota, mar 3 vezeto hangu szemely lepett be a dajkak koze. mennyivel jobbak ok????
diplomasok.... jomagam is ugy erzem legalabb olyan magyar vagyok mint ok....s ez faj
elarulom, de nem hangoztatom nekem is vannak diplomaim, 2 nyelven beszelek, szep csaladom van, s Petofi szavaival elve "Talpra Magyar, Hiv a haza.... "ahol vagyok mindig is a magyarok sorsa izgat.....s talan ezert is jarok a chatre, mindennap.
Kerted, hogy irjam meg mi bant, tessek nem szeretem a betaglozast, masok altal......nem folytatom....bovinak igaza van amikor megemlitette a Karacsonyt a "Beke s a Szeretett unnepet"
Olvasd vissza az elejetol a tortenteket s remelem kioktatod a dajkakat normalisabb hangvitelre

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-18 08:46   
Kár, hogy ha igy végzödne a szép megemlékezés

Jön a béke ünnepe, ilyenkor el kell felejteni a zokon vett szavakat!!!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-16 16:39   
Kedves George,

ha jól értem, két vonatkozásban tartasz valamit gondnak, veszem sorjában:

1. Letiltások. Zsuzsa nem javasolt soha senkit letiltásra, és ilyen alapon nem is szoktam tenni semmit (tehát ami ilyen volt, az mind a saját döntésem, saját meggyőződésem, akár helyes, akár nem, a saját mindenképpen - ettől eltérés lehet a chaten, ahol van másnak moderálási joga).

2. Azzal kapcsolatosan, amit beidéztél: "Hunor meg mi fejleszteni akartuk a magyarsaggal kapcsolatos elmeleti temakat, masreszt pont ezek a temak azok amelyek vonzzak a kiegyensulyozatlan embert is, akiket aztan le kellett allitani."

Nem kérdeztem meg ugyan Zsuzsától, hogy mire gondolt alatta, de szerintem a Magyar Világkapcsolat témakörre, a fórum legtetején, az egy MON specifikus rovat, magyarsággal, nyugati magyar témákkal. Ezek a témák melyek aztán vonzanak sokfélet hozzászólást, beleértve a magyar mivoltukat hevesebben megélőktől a más véleménnyel rendelkezőkre címkéket aggatókat is, szóval széles a skála.

Egyik esetben sem látom viszont, hogy miért bánthattak Téged ezek, ezért javasoltam, írd le konkrétan a gondolataidat, mert úgy könnyebb tisztán látni.

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-16 15:48   
Amennyire emlékezem igazi le- vagy kitiltás nagyon kevés volt. Voltak figyelmeztetések és felfüggesztések, melyek az illető önkéntes távozásához vezettek.Voltak olyan lemorzsolodások is, melyeket semmi ilyesmi nem előzött meg. Én csak egyetlen kilépést sajnálok, melyet jogos felfüggesztés előzött meg, de respektálom mindenki döntését.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-16 15:31   
Én különbséget látok a jó-rossz, haladó-maradi, toleráns-intoleráns, konzervatív-liberális, nemzeti-nemzetközi, lokális-globális, ... vagyis akármilyen vélemény és annak esetleg sértő kinyilvánítása között. Magyarán lehet azt mondani, hogy nekem valami nem tetszik, az ötletet rossznak tartom, de tilos lehülyézni a másikat.

Hunor azokat tiltotta ki, akik nézetüket másokra sértő módon közölték, akik egyes személyeket vagy csoportokat sértettek meg, gyűlölködve szidtak mást, hovatovább feljelentéssel fenyegetőztek. Azt hiszem, ennek a szólásszabadság gyakorlásához semmi köze.

Bár a fenti esetek sajnos emlékezetes pillanatok voltak, de hálistennek a MON életére mégsem jellemzőek.

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-16 15:07   
Hunor.... lejjebb olvasva elkerulte a figyelmemet egy sor FZsuzsa hozzam irt soraibol....nem tiltottam le senkit.
s megis a letiltasrol irt feljebb, melyik igaz?
o ajanlotta neked kit kell torolni?

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-16 14:57   
kedves Zsuzsa, s Hunor, nincs felreertes....Zsuzsa soraiban, pontosan leirta, mit is akartok...."Hunor meg mi fejleszteni akartuk a magyarsaggal kapcsolatos elmeleti temakat, masreszt pont ezek a temak azok amelyek vonzzak a kiegyensulyozatlan embert is, akiket aztan le kellett allitani."..... tudok olvasni a sorokban.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó