2018. december 13. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Üdvözlet Ausztráliából
Új topik indítása   Üzenet küldése
 frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-26 09:07   
Kedves George!

Most kapcsolódtam ehhez a sitehoz...

Örömmel láttam, hogy olyan helyen élsz, amely nekem duplán is kedves! Magam Magyarországon élek, de a lányom Surfers Paradiesban - pontosabban Sorrentóban él, lakik. Három éve ment ki és ment férjhez egy magyar származású fiatalemberhez. Most várják első gyermeküket - első unokánkat!
Hát ezért először...

Másodszor pedig azért, mert csodálatos hely a Gold Coast, de azok a helyek is, ahol volt szerencsém két látogatásom alkalmával megfordulni: Fraser Island, Uluru, Sydney.

De ne vegyed rossznéven - és más se! Nagyon jól éreztem magam ott a csodálatos helyeken, lányomék és új rokonaink is a szó szoros értelmében a tenyerükön hordtak, de azért jó volt hazajönni. Itt élek már jó pár évtizede és ezért már nem tudnék hazát cserélni. Ha végignézek a Dunaparton, vagy akár a pilisi erdőkben barangolok gombátgyűjtve (és még sorolhatnék mást is) úgy érzem, hogy ezek is mind-mind varázslatos helyek. Cxsak túl kell lépni a mindennapok vakságán...

S mindenkit - téged is! - arra buzdítanék, hogy ha eddig ezt nem tette volna - és ha módja van rá - nézzen körül itthon! Bár az épületek, a város, Budapest, az ország részleteiben sok tekintetben megváltozott, azért sok régi emléket fel lehet még lelni! (Tapasztalatból tudom: lehetőségem volt olyan kinti magyart itthon kalauzolni, aki 56 óta nem járt itthon!) És persze új dolgokat is szép számmal fel lehet fedezni...
Frimi

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-25 08:04   
Szerintem a legtöbb ausztrál kedves, szeretnek viccelődni, jó a humoruk - csak meg kell szokni ... Különösen itt vidéken olyan jókedélyűek az emberek, lehet hogy már a nagyvárosban nem annyira, talán a nagy rohanás és pénzcsinálás kényszere miatt...

Lulu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-23 06:37   
Kedves kaytee
Ugylatszik megvaltoztak az ozzik. A hetvenes evekben Angliaban laktunk, ahol lattunk egy "pub"-ban egy olyan tablat amiszerint: kutyaknak es ausztraloknak tilos a belepes! De mondom ez regen volt...
Lulu

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-09 07:00   
Persze, hogy tévedsz!
TEDDY

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-07 21:08   
Hello, Aussie-k!
Tavaly volt alkalmam először hosszabb időt tölteni ausztrálok és új zélandiak körében. A sors úgy hozta, hogy 3 hetes törökországi utunkon, szinte csak Aussiek és Kiwik voltak a "mi" csoportunkban és buszunkon.
Náluk jobb, kedvesebb és szórakoztatóbb utitársakat elképzelni se tudunk. Az amerikai különitmény, ahová én is tartoztam, és a kanadaiak is, örökre szivükbe zárták őket.
Ugye nem tévedek, hogy odahaza is ilyenek?

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-15 10:19   
szia liz,

nem tudom,hogy honnan gondoltad hogy 20-30 lehetek, de koszi a gondolatnak. manapsag ugy 25+ nak szamitom magamat, ti tartotok fiatalnak vagyis orokifjunak erzem magamat kozottetek, koszi ezert.

george_au

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-13 22:06   
hat igen, OZ-land valoban Isten hata mogott van, de szuleim mindenaron messzebb akartak kerulni a verbe martott szerencsetlen hazanktol. ITT nottem fel, alapitottam csaladot, de megakartam tartani magyarsagomat minden aron. A szulohazadnak renduletlenul Legy hive O Magyar, vallom mindig is.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-12 23:53   
george Te 1957-ben mentel el Magyarorszagrol?

En meg azt hittem (nem tudom,hogy miert) 20-30 eves lehetsz. Jo messzire mentel. Meg jo, hogy megalltal ott es nem mentel tovabb New-Zeland-ba (mert az meg messzebb van).

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-22 22:36   
julius,

koszi soraidert, leirtam cimedet, es elraktam a dosszieba. bovul az itteni ismerosokkel. En is csak aprilis eleje ota vagyok itt a honlapon, most is csak nezek, ismerkedek a vilag kulonbozo reszirol jovo magyarokkal. elvezem a chat-programot, s egyben gyakorlom a magyar tudomanyomat. felesegem nem magyar, csak angolul tarsalgunk itthon.

szia,
george

Julius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-22 13:48   
Szia George!

Meg csak ma talaltam erre forumra, es meg ismerkedem vele. Gondolom, ha ismered, akkor biztos jartal mar itt a viragkarnevalon, ha erre jarsz, orommel latlak. A cimem Toowoomba 4350 28 Wessex ST. En meg nem elek olyan regota au-ban mint Te, en 15 eve vagyok kint es 46 eves vagyok, a felesegem Melbourne-i szuletesu, magyar csaladbol.

Udvozletem,
Gyula / Julius/

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-22 13:13   
szia Julius,

en Beenleigh kornyeken lakom, orulok hogy olvasgatod a forumot s ram leltel. En is jartam feletek, szep hely, viragok varoskaja, a kilatas remek. join the chatline, sok kedves magyart fogsz talalni rajta. Tobben vagyunk magyarok innen.

szia,
george

Julius  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-22 02:39   
George!

Akkor nem vagyunk tul messze egymastol, en Toowoombaban elek.
Eppen a hetvegen jartam nalatok, remek idot kifogtunk.

Udv: Julius

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-24 10:51   
T:)nde

elnezesed kerem, Ontario helyett Toronto-t kellett volna irnom, gondolatban jott fel, mivel van egy baratom aki ott el, ez jarhatott agyamban (a tobbi megjegyzest megtartom).

Udv. minden Magyarnak ott Canadaban. Miota eltek ott kint?

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-24 05:23   
Igen nagyon szep, s foleg bekesseges, messzire van a nagy langokhoz. Elvezzuk a tengert, s a szepseget, csak hat nem MO. Sokat olvasok, kulturalom magamat az Interneten keresztul.
Ontario is szep lehet, talan kisse huvos lenne reszemre. Udv, minden Magyarnak Canadaban s barhol mashol is.

T:)nde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-24 04:31   
kedves George,

koszonom a valaszod.
szep helyen lakhatsz. gondolom nagyokat kirandulsz is.
meg egyszer udvozollek a messzi tavolbol!

udv,

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-23 15:14   
Tünde,

keresedet teljesitem,1957 januarjaban erkeztem Sydney-be. 1991-ben a Queenslandi Gold Coast kozelebe koltoztunk at. Remek hely, sok a napsutes s kek eg, mellesleg a tengerpart is kozel van.

T:)nde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-23 15:08   
szia George,

udvozollek en is Teged Torontobol! es persze minden magyart ki Ausztraliaban el!
George, miota elsz ott?

udv,

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-07 01:59   
Elsonek lenni, aki udvozletet kuldi innen a messzi tavolbol, olyan mint aki megtori a jeget s remeli, a tobbi halak mind a felszinre jonnek kovetve az elsot.
Udvozletemet tolmacsolom Minden Magyarnak, barhol elnek is, itt a vilagban.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó