2018. december 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Panaszkönyv
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-04-22 15:34   
Hallo Mindenkinek!
Hát nem nagy szám ez a gyors internet, mert annyi a reklám, hogy gyözze az ember kiszürni, mit akarok látni és mit nem!
Az intenet gyors, de a válogatás az oldalakban unalmas!
A mailcimem sem megbizható!
Hogy csináljátok Ti, kedves fárumtársak???

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-04-02 22:30   
Hát ez, valóban a panaszkönyvbe való!!!
Folyton kidob a rendszer, hogy regisztráljak
Ha nem tévedek, egyike a legrégebbi tag vagyok!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-02 17:02   
Nos, en erot vettem magamon es az utobbi idoben beirogattam, hogy milyen filmeket lattam (annak ellenere, hogy napkozben en is dolgozom). De ha Bobe es ZL nem tarsultak volna be, akkor mar reg abbahagytam volna. Egymagaban ideig-oraig eltarsalog az ember, de hamar meg lehet unni!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-02 10:28   
Nagyon jó lenne, ha mindenki irna arrol, ahogy kürülötte az élet zajlik.
Nálunk nincs semmi különös, már abban a korban vagyunk, amikor csak a betegégek okoznak változást az életünkben:-(

Egy pici faluban lakunk, ahol olyan összetartás van, ami példás lehetne mindenkinek.
Nem hagynak bennünket magunkra, rendszeresen érdeklödnek a hogylétünkröl.
Ez nagyon jól esik nekünk, mivel nincs már élö hozzátartozónk, csak ketten vagyunk férjemmel.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-22 22:49   
2009-10-22 21:36, Tihi:
-
A motorháztetön a mélyebb csíkok meglátszanak, de csak akkor látom, ha árgus szemmel nézem a kocsit. Oldalt hátul és a tetön eltünt minden. Legalább ez

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-22 21:36   
Kedves Erika, sajnálom károdat és remélem sikerült a polírozás akármennyibe is került az. Folytatólag egy theorétikus töprengés, miért No-ban egy automosás olyan drága és nálunk csak feleannyi.

Érdekes, hogy milyen nagy különbség van egy szolgálat áraiban egy nagyvárosban (München) és nálunk egy kisvárosban. Kínálat és ajánlat (Angebot und Nachfrage) a magyarázat. Egy nagyvárosban az autósok megfizetik a magas árakat is, a kereslet nagyobb mint a kínálat. Nálunk az autómosdák keresik a "kundschaftot", itt rengeteg hely és lehetöség van az autókat mosni a saját udvaron, így az árak is mérsékeltek.

Nem régen egy autómosdának új tulajdonosa lett és kezdö ajánlatnak 10 mosást ajánlott 80 eurós kedvezö áron. Vettem egy kártyát amin 10 mosás van idöhatározás nélkül. Különben az a véleményem, hogy a jelenlegi modern autómosodák kímélik az auto festék zománcát, vagy pedig az autófestékek az automata mosdókra vannak fejlesztve.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-22 20:46   
2009-10-22 18:29, Tihi:
-
Kedves Tihi, pénzt akartam spórolni a mosáson, mert nálunk azért 20 euro egy extra nélküli mosás, ehhez még a saját kezü porszívózás ís pár perce igen csak drága. Nálunk a mélygarázsban meg 50 centet bedobsz az automatába, és 20 percig van víz, villany áram. Egy óra még mindig csak 1,50€
De hát most nagyon mellé spóroltam.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-22 18:29   
Szökéknek vagy szökének keszülöknek ajánlom az automata autómosdót, ahol egy ajtón be, 1-2 percet kell az autóban kényelmesen hátradölve az ülésen eltölteni amíg az autót a mosógép tisztára mosva automatikusan kitólja egy másik ajtón. Úgy a mosás mint a szárítás ïs teljesen automatikusan müködik. Bár nem vagyok szöke, én is ezt használom manapság, mert lusta vagyok kézzel mosni az autót.

ps egy polírozó gép árán 3 hónapig tiszta autóval járhatok, ´havonta egy mosás elég.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-21 20:47   
2009-10-21 20:42, amadeus:
-
Játszatom a szökét? Ès melyik ujjamra húzzam?
Ha már egyszer elb***tam a kocsit, nem akartam még jobban.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-21 20:42   
2009-10-21 20:41, Erazs:

Mér nem szóltál, nekem van ilyen gépem!
Egyébként 30 ojróért kaptál volna minden Baumarktban.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-21 20:41   
2009-10-12 15:35, amadeus:
-
Na igen, a polirozogép volt, ahol megbukott a dolog. Ezt eszik vagy isszák???
Szóval maradt egy hozzáértö szervíz. Ne tudjátok meg mennyit perkáltam érte... Hú bakker, inkább a fogam húzták volna ki, mit az összeget a bankszámláról le...
Ja és voltak benne mélyebb karistolások. Szóval ha az ember árgus szemmel nézi, egy-két karistolás nem tünt el

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-12 15:35   
2009-10-10 18:29, Erazs:

Olyan mélyen nem tudtad összekarcolni, hogy ne vetted volna észre.
Tehát nagy valószínüséggel elég egy autopolitur-kezelés.
Kocsit lemosni (mosodában és nem kézzel!), bekenni a politurral (puha rongy, körkörös mozdulatok), utána polirozógéppel átpolírozni. Csodát müvel, felfrissíti az öreg lakkot, eltünteti az apróbb karcolásokat.
Kapható pár ojróért minden autósboltban, vagy szerszámáruházban.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-10 18:57   
2009-10-10 18:29, Erazs:
-

Azt nézd meg, hogy milyen mélyek a karcolások, lejött a festék is, vagy csupán felületi... Ha utóbbi, akkor akkor Te is megoldhatod (nálam kisebb felületen működött).

Hunor

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-10 18:29   
Lemostam az autót. Persze rossz szivaccsal. Most tiszta karistolás az autó. Sajnos mindenütt, nem csak egy-két helyen.

Most komplett újra kell lakkozni az autót? Vagy elég egy lackstift? A nanotechnikáról már hallott valaki, csináltatott ilyet valaki? Tapasztalatok?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-01 22:52   
2009-08-01 22:07, Pompéry Berlin:

Nem vagy egyedül, engem is ingerlékennyé tesz a zajszennyezés. A hollandok azonban általában rendkívül toleránsak. A szemüket is csak titokban forgatják hasonló esetekben. Aktivitásuk kimerül abban, hogy a zavaró egyedet - jelen esetben a nyikorgókat, máskor az ittas vagy ápolatlan embert - tüntető udvariassággal tessékelik egyre előrébb a sorban. Lehet, hogy igazuk van, hiszen a konfrontálódás szinte mindig csak minket izgat fel.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-01 22:07   
2009-08-01 09:09, poe:
-
Life még nem találkoztam vele, de megnéztem a belinkelt példát - háááááááááááááááát, nagyon megértlek. Én amúgy is zajingerlékeny vagyok és mintha ezzel egyedül állnék. Egyedül én szólok az étteremben, hogy tegyék halkabbra, de legjobb, ha kikapcsolják. Mindig hülyén néznek rám. Asszem, kb. 5 perc után az oktalanul és értelmetlenül zörejes cipő esetén sem állnám meg szó nélkül. Még akkor sem, ha a szülők érveimre nem lennének fogadóképesek. nem is kell megérteniük, elég, ha tudomásul veszik, hogy mást - engem - zavar.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-01 15:20   
Ilyen cipövel mar mi is talalkoztunk, kellett volna lassatok az uzletben levö felnöttek kinos mosolyat, mindenki legszivesebben kést rántott volna, mindezt olyan uzletben, ahol kulönben eleg csend szokott lenni. Mi a férjemmel hamar eltüntünk. Rémes

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-01 09:09   
Sok értelmetlen, bosszantó, ízléstelen vagy csak szimplán hülye tárggyal találkoztam már életemben, de az évszázad vacakja címért nyugodtan jelentkezhetne az, amit tegnap láttam. Bár talán helyesebb lenne azt mondani, hogy hallottam, mert egy gyermekcipőről lesz szó, ami lépéskor nyikorgó, sipító hangot ad. Olyasfélét, mint a sípoló gumiállatkák. A szembejövő példányban egy két év körüli kisfiú tartózkodott, aki nemcsak járkált, de ugrált, szökdécselt, topogott is. Minél erőteljesebb volt a talpalás, annál hangosabb lett a cipő. Mindez a péntek délutáni forgalomban egy zsúfolt élelmiszerüzletben. Az első fél percben még mindenki mosolygott, a büszke szülők visszamosolyogtak. (A fiatal anyukán megcsodálhattuk a tetoválásokat, apucinak maréknyi csecsebecse fityegett a fülében-orrában.) A tizedik perc körül a pénztárnál várakozók arcán izomrángások futottak át, néhányan udvariasan előreengedték a zajos családot. - Na végre, mennek már - gondoltuk naívan. De a mama letelepedett a pakolópultra, a gyerek pedig vígan szaladgált még pár kört mindannyiunk mélységes sajnálatára.

Mellesleg 1 doboz konzerv levest vásároltak vacsorára

A cipő

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-11 22:35   
2004-05-02 18:37, andi_usa:
-
Lassubb egy ajánlott levél?

Andi, a napokban en is hivatalos papirokat ajanlva kuldtem. Mielott feltettem volna el magyaraztak hogy lassabban fog megerkezni mint a normalis posta mert akarhanyszor helyet valt a level jegyzokonyvbe veszik, tehat munkal jar, idoigenyes. Viszont biztonsagos. A hugom kb. 9 nap alatt kapta meg, Kensingonbol Pestre.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-06 23:15   
Kedves Espa!

Hosszú hivatali múltam alapján csak azt tanácsolom, jobb egy hivatalhoz levélben fordulni mint személyesen. Ha a személyes megjelenés valami okból elkerülhetetlen és ennek során nincs mód jegyzőkönyvet készíteni, utólag írt levélben vissza kell igazolni a szóban elhangzottakat. Ha a hivatal egy ilyen visszaigazolásra nem válaszol, ez azt jelenti, hogy a levél tartalmát elfogadja. A leveleket iktatják, az ügyintézésnak határidői vannak. Ezt általában betartják, mert különben a késedelemből erdő esetleges károkért a hivatal felel. A bíróságok ezt általában meg is itélik. Szóval kockázetossá válik a dolog és ez cselekvésre buzdítja őket.

Nem tudom, hogy most hogyan áll a köztiszviselői munkamorál, negyven évvel ezelőtt nagyon magas szinten állt. Csak egyszer volt mód tévedni.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-05 12:45   
Elsősorban gvirágnak mondom el, mert olyan biztató volt a multkor...
Szóval a hivatal, amiről beszéltem, amelyik itt maradt 3 emelet nővel a 70-es évekből
Retro

Még mindig odajárok, még mindig nincs elintézve
Ma reggel 3/4 9-kor érkeztem az "ügyintézőm" helyesebben ügynemintézőm
az erkélyen ült egy másikkal és cigiztek. Rámbólintott, majd rám sem hederitett. Kb. 9-kor megérkezett a főnök (ismer már, kb 15-ször voltam nála). Nem köszönt. Én köszöntem. Engem ugy tanitottak, hogy aki érkezik, az köszön. Szóval fogadta a köszönésemet. Majd ugy 10 perc mulva megkérdezte kire várok. Mintha nem tudná... Mondom Katikára. Kimegy az erkélyre, halkan beparancsolja Katikát, aki jó hangosan közli velem: "elnézést nem láttam". Nem látott, csak köszönt. Hahaha!
Az ujabb papirjaimat begyűjtötte, és mostmár nem kell mennem (ha kibirom cérnával) hanem majd küldik, ha kész lesz.

Határidő nélkül.

Európa, 2004.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 21:35   
Kedves Zsizel,

eloszor is udv ismet! Orulok soraidnak, remelem, jol vagy, es ezentul gyakrabban lathatunk korunkben.

Kerdesed kapcsan:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=151&forum=21&261

(elvileg most csak lezart, es lathatatlan, de megvarom, Bab mit javasol, illetve masok - leven en nem ertek a temahoz annyira )

Udv,

Hunor

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 21:08   
Hunor és BAB kedves, hova lett a fényszoba???

Sok szeretettel köszöntelek Benneteket
Zsizel

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-03 00:17   
2004-05-02 21:15, andi_usa:

- Kedves Andi!
Magyarországon postaproblémák is vannak. A budaőrsi elosztási sztrájk véget ért. Amit Toeby írt, fájdalom, igaz. A pénzt kb. egy hétig késleltetik, mivel az naponta óriási kamatot hoz, az ajánlott levelet, ha a címzett olyan rendetlen, hogy nem várja nap mint nap a kapuban a postást, csak a második "kézbesítési kísérlet" után adják át a postahivatalban, egyetlen ablaknál, általában őrületes sorbanállás után. (Jó tudni, hogy az alkalmazottak blúzban, illetve ingujjban vannak, és télen ennek megfelelően fűtenek a télikabátos, bundás ügyfelek alá.)
Az expressz levél megszűnt, semmi sem biztos, csak a tértivevényes, de az már csak ajánlva, plusz tértivevénydíjjal adható fel. Akkor az átvevő igazolja, hogy megkapta a küldeményt.
A normál levél határon belül egy nap alatt ott van a címzettnél, ha el nem szórja a postás Ritkán, de volt rá eset, hogy utált dolgozni, és a szemétbe vágta az egészet, vagy lenyúlta a nyugdíjak egy részét. A normál levél Magyarországra kb. két nap alatt megérkezik Európából. Az USA-ban feladottak 4 naptól akár 3 hétig bóklásznak a világban. Az átlag: 1 hét.
Szeretettel: szigy

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 21:15   
Hallo Toeby,

nálunk az USA-ban évekkel ezelött beszüntették levelekre, lapokra a hajo postát, csak csomagot lehet még ugy küldeni mely külömbözö ideig utazhat, 1-3 honapig! Megjártam már ugy hogy repülövel küldtem egy csomagot mert karácsonyi ajándéknak szánt laptop volt Svájcba menesztve és habár igérték, hogy oda fog érni, csak január közepén érkezett meg. Azzal az erövel küldhettem volna olcsobban hajoval!

Nem tudtam hogy eloszto központi problémák voltak Magyarországon, lehet hogy emiatt vannak ilyen eltérések.

Egyszer tapasztaltam olyan csodát, hogy feladtam Brüsszelben egy levelet és mamám megkapta pár ora alatt mert felhivott Baselbol. Nem mindig kézbesitenek olyan gyorsan. Kaptunk mi már Budapesti lapot is 4 nap alatt ide!

Andrea

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 20:52   
2004-05-02 18:37, andi_usa:

Halló Andi!

Ne küldj légipostát, "hajóposta" amúgy sem létezik. Az eddigi tapasztalatok, hogy a simán feladott levél gyorsabb, mint a légi- vagy más posta.

Különben lehet, hogy Budaörsön még problémák vannak az új központi elosztóval, mert kezdetben mindenben késtek. Az Interneten is lehetett olvasni, hogy a beinduláskor még munkaeröhiány is volt, mert 300 budapesti alkalmazott nem volt hajlandó elfoglalni az új, a városon kivül fekvö munkahelyet. Másik probléma meg az új technológiával szembeni tapasztalat hiánya volt, amit gondolom most már sikerült megszüntetniük.

Sok minden amúgy is érthetetlen, mert pl. nálunk napi, ha jól tudom kétszeri vonatjárat van Köln és Budapest között. Igy feltételezhetném, hogy a ma feladott levelemet holnapután kézbesiteni lehetne.
Amerikából sem lehet másképp, mert több repülögépjárat van, s ha az nagyobb európai központokba is irányul, 3-4 napnál az sem tarthatna tovább. A német posta az országon belül legnagyobb részt a feladást követö napra garantálja a kikézbesitéseket, pedig itt is vannak olyan távolságok, mint pl. München-Budapest.

Toeby

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-02 18:37   
Ma jött az email jelentés hogy sogorom megkapta Budapesten a férjem által feladott ajánlott levelet. De nem értem, egyszerre lett feladva ugyanazon a postán ahol Valerianak ment el az én levelem de ö majdnem egy héttel hamarabb kapta meg a légiposta levelemet! Lassubb egy ajánlott levél?

A másikrol semmi hir amit innen másik sogorom adott fel márciusban, az nyomtalanul eltünt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-01 00:01   
Szuzi,

vagy marad az email és a scannolás..

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 19:22   
Szoval visszaerkeztunk a postagalambokhoz? A futar/ hazautazokkal kuldott level mar mukodik/.................

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 19:16   
Hallo Toeby,

Nekem is az volt a benyomáom hogy ez egy olyan semmitmondo szabálylevél és nem közlik velem hogy valaki kinyitotta és eldobta mikor nem talált benne értékeset!

De azért komolyan elszomorito hogy egy ajánlott levelet se lehet már Magyarországra küldeni!

Andrea

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó