2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Panaszkönyv
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 14:20   
Ugyan mar,-magad sem gondolod Tobykam.......

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 13:49   
2004-04-30 09:11, andi_usa:

Halló Andi!

Ez volt az egyik a talán 5 szabványlevél közül. Kb. olyan, mint amikor ellopják a kerékpáromat itt Németországban, s az 1 millió ellopott között nem is érdemes keresni. Aztán kapok egy levelet, hogy a tettes megkeresése reménytelen.

Keresik egyáltalán?

Toeby

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 09:11   
Kaptam email választ a Magyar Postátol!
==========================================
Kedves Andrea Xxxxxxxxxx!

Az Ön által említett XX xxxxxxxx US számú EMS levél még nem érkezett be Magyarországra.
A feladó kerestetheti az USA-ban, milyen úton-módon, milyen szállítmányban, milyen repülõvel, milyen átszállásokkal küldte az USPS Magyarországra. Sajnos mi csak onnantól kezdve tudunk a küldeményekrõl valamit, amikor megkaptuk azokat Magyarországon.

Üdvözlettel:

Xxxxxx Xxxxxx
EMS Ügyfélszolgálat
=========================
Nekem ez kissé furcsa, mert az USPS tracking szerint elhagyta a levél repülövel Los Angelest! Utközben porrá lett?!

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-30 01:53   
..Ma ismét nehéz napom volt! Nem is panaszolnám, ha rátalálhattam volna az eredeti fényszobára, a feltölto˝, melengeto˝ ero˝re, amire oly nagy szükségem lett volna épp most... -Voltak ott to˝mondatok: -*"A közöny. Az üresség. A totális semmi."*!- ..Aztán elkezdtem virágokban gyönyörködni... s be is hoztam egy csokorral a Fényszobába. Tele van az a Nap Melengeto˝ Sugaraival, és annak ero˝t adó Fényével. Nézzétek meg.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 18:57   
Hallo Toeby,

a sok csomagküldés ami nem veszett el Svájcbol Budapestre küldve és forditva 1978 elött volt, mielött idekerültem. Emlékszem viszont olyan esetre mikor küldtem alig használt ruháimbol is unokanövéremnek és megvámolták! Mondom ugy tudtam hogy használtat nem vámolnak?! Nekem föleg magyar könyveket küldtek akkor rokonaim, sose veszett el egy sem.

Mikor 1981-ben elöször voltam Budapesten, csodálkoztam is hogy unokanövérem még hordta az egyik darabot amit küldtem neki.

A lopott kazetta innen oda, és az eltünt habfürdö onnan ide pedig 3-4 éve lehetett.

Viszont érdekes modon kaptam kb. egy éve Budapeströl egy másik rokontol egy csomagot, amit nem loptak el és nem bontottak ki itt sem, volt benne Gyulai kolbász és csokoládé.

Itt is hallottunk már olyan esetröl a hirekben, hogy a postás megunta és eldobta egy utca szélén a kézbesitendö postát, de megtalálták és ki lett szállitva. Itt az FBI-hez tartozik a postai lopás.

Az angol postára egyszer voltam mérges mikor bátyámnak küldtem Londonba egy SCSI CD Rom drive-t innen. Nem volt otthon és nem hagytak neki cetlit sem, egy idö után vissza küldték nekem! Szerencsére egy másik alkalommal amikor küldtem neki valami 2kg karácsonyi süteményt a sok sütésemböl, megkapta.

Andrea

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 18:09   
2004-04-29 17:48, andi_usa:
-
Halló Andrea!

Abban az idöben nem Te küldted a csomagot, hanem talán kaptad? A 60-as évekröl beszélek. Szigoruan büntettek minden lopást, ha rájöttek, de sokszor a kollegák fedték egymást. A viccet viszont megengedték maguknak, hogy a svájci csokoládéból letörtek egy darabot, s a maradékot meg bennt hagyták a csomagban.

Az utána lévö idökröl nem tudok, amit mi innen oda küldtünk, természetes, hogy ellenörizték, de (majdnem mindent)megkaptak. Az itt felejtett "Május 1" ruhagyári kabátot még meg is vámolták.

Barátom régi postás Pesten, azt mondja a posta mindent megválaszol Kérdés mikor?

Mesélte, hogy nagyon szigoruak most az elöirások, de ök sem tudnak mindenre figyelni. De lehet, hogy a postás nagyon leterheltnek érzte magát, amire itt Németországban is volt példa. Amit nem tudott kézbesiteni, otthon gyüjtögette vagy eldobálta.

Toeby

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 17:48   
Toeby,

amiröl most eszembe jut hogy a kommunista rendszer alatt nem emlékszem postai lopásokra! Talán szigorubban volt büntetve akkor?

Látod a mi esetünkböl hogy az ajánlva küldés se biztos dolog pedig az más részére értéktelen elszámolási kopia volt. A Magyar Posta még mindig nem válaszolt email panaszomra.

Az angol postával sose volt bajom, 8 évig árultam egy angol programmot s mivel a bankátutalás ezekre a kisebb összegekre tul magas volt, boritékban küldtük egymásnak a pénzt fönökömmel, ha itt kaptam meg, küldtem neki a részét, ha valaki kredit kártyával fizetett nála Londonban, ö küldte nekem a részemet Dollarban. Sose veszett el semmi!

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 17:42   
2004-04-29 05:38, szigy:
-
Nyugi, számolni kell azzal, ami van: lopnak. Mindent, ami lenyúlható.
Pénz csak bankon át jöhet, levél e-mail-ben - ha meg nem akasztják -, csomag lehetőleg személyesen.
-
Sogorom 3 éve kapott tölünk scannert is, de fia aki többet ért a dolgokhoz, csak egy hete kérdezett meg engem mit küldhet sogoromnak csatolva mert csak ö tud akkora csatolékot kapni, a másik rokon sajnos nem akinek ment az expressz ajánlott levél.

Sogorom csak egyszer látogatott Magyarországra amiota kijött ide.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 14:33   
Halló!

Szerintem ne mindig vagy csak a Postát hibáztassátok. Valóban elöfordulnak ügyek, amik ha kiderülnek, keményen is büntetnek. Ilyen ügy miatt volt osztálytársam még az általánosból 2 1/2 évet ült, mert barátok között elosztogatta a külföldi hetilapokat.

Persze abban az idöben amúgy is ellenöriztek minden küldeményt, most meg csak "szaglásra" megy a dolog. De szerintem a legtöbb küldemény a levélszekrényekböl tünik el, amit ha megfigyeltetek, eleve már kulcs nélkül használnak, azaz egyszer fel lett törve, s aztán úgy maradt a dolog, mert az már szinte természetes. Feltörni persze képesek még egy Népszabadságért is, s utána meg már mindenkinek könnyü a dolga. Nekünk ilyen módon utoljára egy CD veszett el. Mivel idegennek küldtük, még hihette is, hogy mi csak a pénzt tartottuk meg. De mivel ajánlott feladásra nem tartott igényt, gondoltuk, akkor nekünk mindegy. Vagy vegyem meg mégegyszer, s küldjem el ajánlva?

Azóta nem küldünk semmit, mert ha a levél mérete is már nagyobb, az is gyanus, s ki is lóg a levélszekrényböl.

Jó küldözgetést!

Toeby

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 08:13   
2004-04-29 05:38, szigy:
-
...Csak az nem világos, hogy a kihagyott csekélységek mellett és ellenére, mit keres a hazai posta egy bizonyos Európa nevű konglomerátumban.
-
Talán a reményteljes jobb és szélesebb «lenyúlhatási» lehetõségeket...

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 05:38   
2004-04-29 03:20, andi_usa:
-
Nyugi, számolni kell azzal, ami van: lopnak. Mindent, ami lenyúlható.
Pénz csak bankon át jöhet, levél e-mail-ben - ha meg nem akasztják -, csomag lehetőleg személyesen. Csak az nem világos, hogy a kihagyoitt csekélységek mellett és ellenére, mit keres a hazai posta egy bizonyos Európa nevű konglomerátumban.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 05:32   
2004-04-14 15:41, espa:

"Semmi sem idegen tőlem, ami emberi" - mondta az Ember Fia, és állapotában ez roppant bölcs dolog volt.
Most, hogy rápottyantam szomorú esetedre, emlékezetembe idéződött egy azonos vizsgálat, jóllehet valamivel fájdalmasabb lett volna, ha...
Szeretem bámulni, pláne színes monitoron, mi történik bennem.
Közben elém állt az orvos, ki egyébiránt a számomra szebbik nemet képviselte, és gömbölyded, ám gusztusosan izmos falatja (püspökféle) eltakarta előlem a monitort. Macerás volt az akció, merev cső a gyomorban, kis exkavátor darabkákat tépett a bendőmből, de ez az eltakarás okot adott arra, hogy izmos gömbjeit megragadva lassan, nagyon lassan eltávolítsam a szemeim elől. Eddigi legfinomabb orvos általi bántalmazásom volt.
Mielőtt bármi eszedbe jutna: másra nem emlékszem.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 03:20   
Szuzi,

szerintem ezek a tolvajok név szerint figyelik! Ez az express levél ami elveszett sogoromtol volt, ö panaszkodott régen hogy több levele veszett el amiben csekk volt, de ebben csak egy elszámolási kopia, semmi értéke nincs! Mindig csodálkoztunk miért vesznek el az ö levelei, páromék pedig nem! Sogorom egy idö ota inkább bankon keresztül utal át pénzt igy nem vész el az.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 01:36   
Bovi,

furcsa modon ami ajánlott levelet feladtak Budapeströl ide repülö postán, ide ért 8 nap alatt, azt is meg tudtam nézni a felado számmal online amit kaptam emiatt. Az innen küldött eltünt levél csak elszámolási kopia volt, semmi pénz nem volt benne, szoval a tolvajnak teljesen értéktelen holmi.

Volt már kis csomag is ami eltünt egy Nat King Cole kazetta amit unokanövérem kért s karácsonyra küldtem neki. Olyat nem találtam másikat, küldtem helyette egy Elvis Presley CD-t azt megkapta! Viszont akkor éppen ugy ellopták a gyogyhabfürdöt amit nagynéném küldött nekem Peströl!

Ha az általad küldött vonatjegy nem névre szolt, gondolom fel tudja más használni vagy eladja? Érdekes, vettem már Ebay árustol Irországbol aranyfülbevalot logo gyöngyel, nem volt bebiztositva sem és szépen ideért. Vagy vettem foto alkatrészt férjemnek Kanadábol vagy Ukrainabol és az is megérkezett biztositás nélkül, én is küldtem már innen külföldre olyat.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-29 00:00   
Nekem a legiposta leveleim egyaltalan nem er oda a noveremhez,- valaki honapok ota felbontja biztosan penzt keres, -a benne levo csekket kivaltani nem meri de levelestol kivagja a szemetbe. Emiatt arra kenyszerulok hogy hazamenoket kerjek meg hogy vigyek el a levelemet dobjak fel ott es hamis cimet irok ra........es a postan azt mondtak hogy ok nem tehetnek rola, az atpakolasnal a torok vendegmunkasok bontogatnak. De konyorgom csak a noverem leveleit? Mashova odaer?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-28 22:14   
Andrea, tavalyelött augusztusban adtam fel egy ajánlott levelet Gyöngyösre, még most sem ért oda
Igaz nemcsak levél volt benne, hanem egy retur vontatjegy is, talán azért

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-28 21:30   
Elöször irtam panaszt a Magyar Posta honlapján tegnap de még nem vlaszoltak. Los Angelest március 21-én hagyta el egy expressz levél Budapest felé és a cimzett nem kapta meg a mai napig! $ 23.- ba került ez a csiga posta sogoromnak!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 17:26   
Nem köptem ki. Hazahoztam, mert webkamera van a végén

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 17:02   
És kiköpted utána?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 16:58   
Naaaaaaa!
Egy kis részvétet kérek

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 15:45   
2004-04-14 15:41, espa:

Kb. másfél méter csövet nyeltem le.

Megragtad elotte?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 15:41   
Panaszkodom.
Gastroscopian voltam ma. Kb. másfél méter csövet nyeltem le. (ha akartam ha nem) Majdnem belehaltam.
De hála Istennek nagy bajom nincs. Csak egy kis erosio.
Azt mondja az orvos a végén: most egy fél óráig ne egyen!
Mondom én: örülök ha túlélem a következő félórát!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-11 15:34   
En is panaszt teszek ebben a panaszkonyvben, miert nincsenek az emberek a chat-roomban?Alig paran vagyunk csak,- elfelejtettetek hogy az is letezik? Europai idopontban este vagyunk ott, azt meg a magyarok is megtalaljak lefekves elott, es hol vannak az amerikaban elok?Az itteni idopont szerint.Szoval szeretettel varunk mindenkit. udv.Szuzi.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-10 22:23   
Köztudott dolog, hogy egy dolgot csak akkor lehet fejleszteni, ha előbb a meglévőt kipróbálják. Ehhez viszont tér és játszópajtás kell. Ilyet keresni addig jó, ameddig van ellenség.

Ma a barátom holnap már az ellenségemmé válhat, ami azért jó mert a fegyvert amit ma barátként adtam holnap ellenséges fegyverként kell legyőznöm, jóllehet az a sajátom volt. De így legalább kiderűl, hogy az új jobb-e?

Másrészt egy elmaradott országnál már csak egy háborúban levő, vagy éppen háború utánni ország szorúl jobban kölcsönre, ami nyílvánvaló, hogy nemcsak hosszútávú anyagi, de mindíg politikai elkötelezetséggel is jár. No hát vannak már a földön olyanok, akik ezt sejtették. Nem is nézik őket jó szemmel.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 17:47   
2004-04-09 12:06, Lacoka:
-

Az én fantáziám messze elmegy, hogy honnan indul és hova tart ez az egész, most hadd ne osszam meg veletek.

Halljuk en nem vagyok felös
Lassuk mi a te teoriad?

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-09 12:06   
Szerintem ez csak egy jó lehetőség és ok volt arra, hogy háború kezdődjön.

Sose gondoltatok arra, hogy a fegyverek fejlődnek, azokat ki kell próbálni, ahhoz viszont háború kell? S ha nincs akkor csinálunk. S ki az aki a ropogós dollár fejébe ne vállalkozna vad dolgokra?

Az én fantáziám messze elmegy, hogy honnan indul és hova tart ez az egész, most hadd ne osszam meg veletek.

Félni viszont nincs miért: sehol sem több és ugyanúgy sehol sem kevesebb a veszély egy terrortámadásra. Az életet pedig egy a háztetőről leeső cserép is kiolthatja.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-18 06:49   
2004-03-17 21:18, andi_usa:
-
Franciaország kapott fenyegetést mivel

Jaj Andikám a sorrend teljesen mindegy!!

És Qsszel megjelent egy lista, akik várhatnak támadásra, és abban bizony Norvégia és Magyarország is benne volt! És ezeknek nem probléma, ha pár rendQrrel több van az utcán!
Azért ha belegondolunk Madridban 6 emberrel csinálták meg ezt a vérengzést! New Yorkban sem sokkal több kellett hozzá. És meg fogják csinálni itt is a pusztitást. Félelemben tartanak tartósan egy fél kontinenst.

Szerintem se kellett volna ebben az egészben nekünk résztvenni.

Hunor! ha off vagyok itt, szólj lécci!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-17 21:18   
2004-03-17 19:28, espa:
-

Nem, itt a hirekben azt mondták, hogy Franciaország kapott fenyegetést mivel letiltották a fejkendöket iskolákban. A franciák viszont azt mondták, erösebb megfigyelést rendelnek el s nem kell pánikba esni a népnek..

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-17 19:28   

Keresgéltem a topicokban, de nem találtam ennél jobbat, ahova beirhatom, hogy félek az Al-Kaidától. Attól félek, hogy Budapest következik.

Hunor! Hova irhatom?

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-13 08:38   
2004-02-12 20:55, Szőnyi Bartalos Mária:
-
Van üzenetem, és nem tudom elolvasni, mert mindig február 6-i állapotot mutat, ha a "1 magánüzenete van"-ra kattintok.

-
Lehet hogy hülyeséget irok! (ha igy van bocsàssatok meg érte! ) De probàltad màr kitörölni a "cookie"-kat a gépedböl és ujra kezdeni.
Tudom hogy utànna minden topikot még nem olvassottnak mutat majd, de talàn megoldja a problémàdat.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó