2018. június 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Igaz történetek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-28 21:59   
2013-11-28 11:07, Tessényi Györgyi:
-
Igen, tetszik, koszi Gyorgyi.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-28 17:32   
2013-11-28 17:26, Tessényi Györgyi:

Mi nem mehettünk bárhova, mivel férjem tolószékes, csak oda, ahol nem volt emelet.
Azért voltak kedves barátok, akiknél jártunk
mi is

Mostanság már nem is járanak annyian autóval, a repülés kényelmesebb.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-28 17:26   
2013-11-28 17:16, bovi:

"Hát a látogatási szokások jók, ha nem egyoldalú a dolog."

Bovikám, nálam minden a kölcsönösségen alapul, úgy a fiaim, mint a vendéglátó barátnőm engem ugyanúgy látogatnak, mint én őket. Sose tudnék kihasználni valakit, aki nagylelkűen megvendégel és én nem tudom viszonozni.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-28 11:07   
http://esteledik.blogspot.com/2013/11/utibeszamolo-2013-november-vegen.html
A most lezajlott utamról egy beszámoló képekkel. Talán tetszik.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-15 17:00   
2013-11-05 14:32, Tessényi Györgyi:

Kedves Györgyi, le a kalappal, bátor voltál, nem lehetett egyszerü!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-11-05 14:32   
Poe írt ide júniusban, most én írok egy hihetetlen történetet röviden.
5 évvel ezelőtt pontosan érkeztem ide a régi hazámba. Előtte 3 hónappal lettem özvegy, aki 2 éve nyugdíjasként az elkövetkező éveit próbálta elképzelni. Lehetséges útjaim közül a legnehezebbet választottam: mindent újrakezdeni. Hálás szívvel összefoglalva:nagyon szépen sikerült! Részletekkel egy ilyen kis térben nem is vállalkozom. Bátorság mindazoknak, akik úgy érzik mindent elvesztettek!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-06-04 16:58   
Még azt mondják, fogytán vagyunk a példaképeknek. Én bizony ma is találtam egyet!
90 éves rotterdami férfi - nem, nem bácsi, FÉRFI - kimentett a Maas folyóból egy 19 éves nőt, aki véletlenül a vízbe esett. Mindketten jól vannak.
Mondtam én, hogy a hősök itt élnek velünk, csak leginkább láthatatlanok.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-29 02:09   
Biztosan meg most is kapkodjak a fejeiket a hitteritok

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-28 22:47   
Ez tenyleg jo volt

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-05-28 22:21   
Jaj ezt muszáj frissiben elmesélnem
A szállodában, ahol dolgozom, ki akartak dobni vagy harminc kötet négynyelvű bibliát. Nem vitt rá a lélek, hogy a szent könyveket a hulladék közé hajítsam, egy nagy papírdobozban hazahoztam, hogy majd beadom a paplakba, ott biztosan hasznát veszik. Addig is, míg idő lesz rá, letettem a dobozt az előszobában a szekrényre.
Ma csöngetett két férfi, valami hittérítők, rá akartak sózni a Kedvesre némi megvilágosító irodalmat. Ő hirtelen kikapott a dobozból két bibliát, és a meglepett térítők kezébe nyomta. Hiába szabadkoztak, el kellett vinniük a váratlan ajándékot!
Jaj egy órája ezen vigyorgok

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-04 13:54   
2006-04-02 13:29, poe:

Most pedig ragyog a nap

Az is örömében, hogy elhúztak a büdöset csinálók

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 14:40   
2006-04-02 13:29, poe:
-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-02 13:29   
Tavaly a holland rovatban már írtam a motorszentelésről. Azóta eltelt egy év, és ma ismét összejöttek a környék motorosai a templom előtti téren, hogy Isten és a pap áldását kérjék járgányukra a szezon kezdetén.

Azt hiszem azonban, hogy az elmúlt hét során órákon át glancolták a puccos motorokat, de keveset imádkoztak, mert reggel óta kitartóan esett az eső. Persze fel lehet fogni szenteltvíznek, égi áldásnak is, de a mise utáni túrához nem igazán ideális időjárás.

Amiért az egészet elmesélem, az a legutolsó motor története. Az eső, mintha dézsából öntenék. Aki befért, a pap mellé húzódott a baldachin alá. A többszáznyi motor halk morgással várta utolsó társuk csatlakozását, aki ünnepélyes lassúsággal gördült a mi atyánk elé. Az atya felemelte a szenteltvízhintőt, a ministráns gyermek a füstölőt, elhangzottak az áldó szavak....és a motor egy hörrenéssel elhallgatott. Gazdája kérdőn, majd mérgesen nézett a papra, aki tanácstalanul tárta szét a két karját. A közönség előbb csak kuncogott majd kacagott. Hosszas köszörülés után sikerült berúgni. Mármint a motort. Gazdája boldogan iramodott a menet után. Végre elcsendesedett a környék.

Most pedig ragyog a nap

sintax  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 11:27   
Ma reggel 5 órakor elég rosszul ébredtem. Ez egy kegyetlen, de igaz történet.

Üdv:
Sintax

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 17:33   
2004-10-07 23:47, Pompéry Berlin:
Hááááát, szegénykék, nagyon kellemetlen élményben volt részetek. Sorry
Mi már mindenhová (külföldre) úgy utazunk, hogy felkészülünk a tolvajlásra: Buenos Airesszel is nagyon ijesztgettek, szerencsére óvatosak voltunk és éberek.
Különösen a mocskos kisgyerekkel az oldalukon, hermetikusan becsomagolt "bébivel" a karjukon kéregető cigányasszonyok esetében.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 08:32   
2004-10-07 23:47, Pompéry Berlin:

Willkommen Zuhause!!!

Igy biztos, hogy "felejthetetlen" emlékeid maradnak
Szivböl sajnálom a pehhetek.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 23:47   
Egyébként csodás spanyol utunk utolsó előtti éjszakáján az 1. emeleti szobánk nyitott teraszajtaján, úgy tűnik, besétált egy besurranó tolvaj és fejem mellől az éjjeliszekrényről elemelte a mobil telefonomat, a lábam melletti székről a hátizsákomat, az asztalról Zsófi mobilját. Mindezt, miközben mi ott aludtunk. Zsófi táskáját hálistennek nem.

Apartment-unk egy családi ház (villa) első emeletén volt egy kimondottan polgári negyedben, ahol nem járnak különben túristák. Az egész szoba kb. 14-15 m2 lehet, benne egy dupla ágy. Az ágy körül kb. 50cm szabad hely. Vagyis meglehetős ügyességet igényelt, hogy ne lökje meg az ágyat a tettes. Zsófi táskája valószínűleg azért maradt, mert ahhoz már 3 oldalról kellett volna megkerülnie az ágyat és veszély esetén elzárhatta volna a felébredő és reakcióképes áldozat a menekülés útját. Bár nem vagyok biztos benne, hogy nem így jártunk-e jobban. Ki tudja, hogyan reagál ilyen esetben egy tettes, ha veszélyben érzi magát?

Igy az utolsó barcelónai napunk a kártyák (hitel- és csekkkártyák, mivel az összes általam kezelt folyószámlához szóló kártya sajnos nálam volt) letiltásával, pótútlevél beszerzésével, valamint a rendőrségi jegyzökönyvvel, nyomozóval telt. (Most legalább tudom, hogy hogyan kell ujjlenyomatot venni. Mellesleg nem talált hasznosíthatót.)

Megjegyzendő, hogy a barcelonai Magyar Konzulátus messzemenően készségesnek bizonyult. Bajbajutottságomra való tekintettel a fényképes hazatérő igazolás kiállítása ingyenes volt.

Ott viszont találkoztam hasonló problémával szintén odaforduló fiatal magyar párossal, akiknek a története rávilágított szerencsés mivoltomra: A fiú hasán viselt cipzáras táskát úgy csatolták le róla, hogy nem vette észre. Benne a pénz-kártya-útlevél-jogsi-forgalmi-... stb. mellett még a kocsi kulcsa is. Utóbbit a rendőrség konfiskálta. Helyzetére rádöbbenve saját állítása szerint nem elég diplomatikusan reagált, amelynek következtében letartóztatták, majd 3 nap múlva kitették az utcára. Még a pót-utilapuhoz szükséges fényképre sem volt pénze, már 2-3 napja az utcán aludtak mindketten. Mi épp annak voltunk tanúi, amint több jegyzőkönyv felvétele után és első lépésként 5,- €-ról szóló adóslevelet írt alá a srác a konzulátuson. Igazolvány nélkül ugyanis még a Bp-ről időközben postán küldött pénzt sem tudta felvenni.

(Mindehhez képest igazán kis bosszúság, hogy két héttel korábban a bérelt kocsink jobb hátsó ajtaját megnyomta egy nekünk jött cádiz-i ház sarka. Utólag csak azon bosszankodtam, hogy költségkímélés végett nem kötöttem további biztosítást az esetleg magunk okozta baleset kötelező önrészesedésének elkerülésére. Minek, hiszek évek óta balesetmentesen vezetek?! A megspórolt 115,- € így 500,- €-ba került. De mindez, mint mondtam, elenyésző a továbbiakhoz képest.)

Summa summárum: nagyon szerencsésnek érzem magam, mert kirablásunk
1.) Az út végén történt és nem az elején
2.) Utolsó előtti és nem az utolsó napon, így volt még időm feljelentést tenni, rendőrségi jegyzőkönyvet, majd azzal pótpapírt szerezni és menetrend szerint hazatérni
3.) Csak kiraboltak, de nem szúrtak le
4.) Csak engem, Zsófit nem
5.) Stb.

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 06:34   
Hirtelen nagycsalados lettem, ( 1975 - 3 gyerek) es annyi penzunk nem volt hogy a villanyszamlat ki tudjam fizetni. Pedig akkor meg nem volt
ilyen merteku sem a fogyasztas sem a dij!
Ossze - vissza jartam, megprobaltam elhelyezkedni, holott a kissebbik fiam osszesen 6 honapos volt.
Hat mit mondjak ez volt a masodik nagy pofon, amit az eletben kaptam, hogy egyreszrol biztatott az allam, hogy szuljek gyereket, es meg csak azt sem mondhatom, hogy nem voltak meg a lakaslehetosegeim arra vonatkozoan, hogy akar harom evig is otthonmaradhassak a gyerekekkel, csak a penz nem volt meg az ellatasukhoz, de egyszeruen elhelyezkedni sem lehetett, mert senki nem akart ugy foglalkoztatni, hogy ovoda meg bolcsode is legyen, es meg fizetest is kapjak!
Merthat kinek kell munkaba egy haromgyerekes anya!De akkor meg mibol lehet megelni?
Eppen munkakeresesbol ballagtam hazafele, amikor meglattam egy nagy tablat, amin azt hirdette a B.K.V.(Budapesti Kozlekedesi Vallalat)hogy ha elmegyek villamosvezetonek, adnak ovodai es bolcsodei ferohelyet a gyerekeknek, es meg raadasul egesz jol lehet majd keresni!!!
Azonnal kitalaltam, hogy majd en megmutatom!
De aztan azt latni kellett volna, ahogy a felvetelinel az orvosi vizsgalaton,
ramnez a doki, es azt mondja:-Hogy jutott eszebe 40 kiloval ide jelentkezni?
-Mert van sulyhatar?- kerdeztem. - De egyebkent csak a gyerekek miatt.
-mi az??? Maganak mar van gyereke? Es mi az a tobbes szam? Hany gyereke van?
Harom! -voltam azonnal kesz a valasszal!

A doktor leult arra a szekre, amelyiket nekem keszitettek oda, es azt mondta az asszisztensenek: - Irja a papirra hogy ALKALMAS! Ugyan nem
vagyok biztos benne hogy valoban az,-fizikailag- de nem fogom elvenni egy haromgyerekestol ezt a lehetoseget!
Igy hat egy evig villamost vezettem, Angyalfoldon, es ugyan balesetmentesen, de megis tobben megoszultek ezalatt korulottem.

Mindenfelet megtette, ami tilos volt: beszelgettem az utasokkal, es menet kozben hallgattam a radiot.Radasul nem tudtam valtot allitani azzal a rohadt nagy valtovassal,(ehhez kellett volna a suly!) ugyhogy elofordult hogy a 3-sal, amelyik a Vaci uton Rakospalotara ment volna igazabol! atmentem Obudara, mintha 33-as lenne, amitol mindenki agyverzest kapott.
Dehat mit csinaljak?,arra allt a valto, az eso meg omlott! Nem lattam semmit!

----------------------- ------- ---------------- --------------------- ---------------
Szoval ez vagyok en.Es miutan az ember a sajat borebol nem tud kibujni,
azota sem valtoztam meg! De talan mar nem is erdemes!Erre a kis idore?

Es ha valakinek van meg eleg ereje es energiaja, es erdeklodne hogy hol lehet kapni a konyvemet, kerem irjon erre a cimre:gaboregi@hotmail.com

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 00:27   
Egy fiatalember lázasan tanulja a szóbeli érettségi tételeket. Egy nappal az érettségi vizsga előtt riadtan konstatálja, hogy a történelem tételekre nem maradt ideje. "Mentsük, ami menthető!"- alapon EGY tételt azért megtanul, mégpedig a 13-as számút, ettől rögtön elmúlt a félelme.
Másnap, amikor a 8-as számú történelem tételt húzta, egy hirtelen mozdulattal visszadugta a többi közé.
- Na-na fiatalember, mit művel? Hányas tételt húzta?
- A 13-ast, de szörnyen babonás vagyok, ezért ijedtemben visszadobtam.
- Ilyen nincs!!! Tessék, mondja csak el a 13-as tételt!
A fiatalember jelesre vizsgázott.

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 18:25   
Diétázni veszélyes dolog, könnyen végzetessé válhat. De a Darwin-díjra jelölt bloomburgi férfi önként fogta magát diétára: módszere szerint csak babot és káposztát fogyasztott. Ez még nem lett volna baj, de egy kétszer két méteres helyiségben aludt, és éjszakára becsukta az ablakot. Reggelre gázmérgezésben meghalt.

Sep  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 22:11   
Bocsánat a zavarásért, hibássan igaz, de való töténet.
Nyugat Németben, Kréfelden 1972-ben egy hétre rá, mint kijöttem.
Mint az utcán sétáltam, egy mészászég diszes üzleti ablakában, megláttam a kitünő parizer szalámit. Mi Újvidékiek(Novi Sad) ezt valojában nagyon szeretük.Borzalmas éhes lettem.Németül nem tudtam. Bemenve, mutatom a kereskedő menyecskének Jobb kezemet kiegyenesitve s a könyököm közelében a Ball kezemmel ráütve, mondva:
- Co,Co Parizer.
A nő rámnézve elvörösödött. Akkoriban Kréfelden idegen alig volt. Én nagy komolyan a szavaimat megismételtem. A nő visitani kezdett. A hátsó szobábol előjött egy férfi, s egy másik segitségével, a nagy meglepetésem közepében lefogtak s a sarokba szoritotak. A rendörség jött s el vit a rendörtanyára. Szerencsére ott már ott volt egy szerb tolmács ki elmagyarázta nekik, hogy nálunk a parizer az szalámi jelent s nem mint nálluk németben a Condomot.

NZkiwi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 11:30   
2004-09-09 16:21, kaytee:
-

ertem en, ertem en ...

udv:
Zsuzsa

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-09 16:21   
2004-09-08 01:47, NZkiwi:
nem kell belepot valtanunk -

az Állatkertbe nekünk se...
... kijönni, na az elég nehéz és drága :

---- ez vicc volt!!!---

NZkiwi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 06:46   
2004-09-08 06:35, espa:

hihi, azert utana ettem es az egyik kedvenc gyumolcsom lett

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 06:35   
2004-09-08 01:47, NZkiwi:
-
Azóta sem tudod milyen a füge ?
Mind megették az állatok ugye?

NZkiwi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 01:47   
Egy kellemes keso oszi napon /majus vegen/ felutaztunk Aucklandbe, kicsit kimozdulni, utazni. Az elso allomas az allatkert volt, sikeresen leparkoltunk, s a kapu elott egy idosebb hazaspar aldogalt, par szatyor fuge elottuk. Mivel eletemben nem ettem fuget, a ferjem megkerdezte tolem : szereted a fuget ? nem tudom, meg soha nem ettem - valaszoltam. Odaballagott a hazasparhoz, hogy megkerdezze, mennyi is az annyi A valasz igen meglepo volt, mert tulajdonkeppen azert alldogaltak ott, hogy valakinek odaadjak es az majd beviszi az allatoknak eledelnek. Na, felkaptuk a szatyrokat s a penztarost megkerdeztuk, mi legyen a tovabbiakban. O tovabb kuldott bennunket az irodaba, ahol egy kedves holgy fogadott es bekisert bennunket egy terembe, ahol mindenfele dobozok voltak. Hihi, gyultek az adomanyok S mikor elkoszontunk tole, mondta, hogy elvezzuk a napot, nem kell belepot valtanunk Bevallom oszinten, nagyon ledobbentett, de nem csak engem, hanem a ferjemet is, mert o soha nem talalkozott hasonlo esettel S ekkor szerettem bele ebbe a csodalatos orszagba ...

NZkiwi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 01:34   
nahat, kedves Edit, ez igazan meghato, kedves tortenet koszonom, hogy megosztottad

udv:
Zsuzsa

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 03:31   
Tony! En koszonom az erdeklodesedet, es miutan szeretnem dehat nem lehet mind a 80 oldalt ide belegepelgetni, ugyhogy ha az egeszt olvasnad, egyszeruen irjal egy email: gaboregi@hotmail.com.
Aztan jovok!Csostol! - es ez most nem fenyegetes, - biztatas!

Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 07:38   
Kedves Edit . Igazan elvezet irasaidat olvasni, ma jartam itt elosszor, de vissza fogok jarni olvasni. Azokat a furcsa betuket en is megtanultam osszerakni ertelmes mondatokka, valoban nem konnyu feladat, igazad van. Ott elsz most is ?
Udv Tony3

Gabor Edit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 04:26   
Az elet apro oromei, ami a hetkoznapokat
szinesse teszi!

Alltunk a haz elott, az ertunkjovo autot vartuk.
A haz elott ahonnan egy perccel ezelott jottunk ki, ahol a bevandorlasi ugyekkel foglalkozo ugyved szakitott rank egy kis idot!
Nem sokat, nem is keveset. Mondjuk amennyit szokott az ilyen ugyfelekkel foglalkozni. Nem ereztuk hogy jelentektelenek lennek, meg azt sem hogy kulonosebben jelentos ugyfeleknek szamitanank.
Az ido pontosan arra volt eleg, hogy radobbenjunk, meregtsuk es felfogjuk,(ha birjuk) hogy ha nem sikerul a bevandorlasi ugyet elintezni, ha azt mondjak nem maradhatunk hanem mennunk kell,.........mi lessz,, mi lessz, mi lessz akkor???
Szoval a legnagyobb bizonytalansagban alltunk :azt hiszem ugy mint akiket halalraiteltek. Legalabbis ezt birtam leolvasni a parom arcarol, es biztosan az enyem sem volt mas.
Ugyhogy nem nagyon neztunk egymasra, kivetelesen tolem abszolut szokatlan modon meg en is csendben voltam, mikozben elszantan figyeltunk mind a ketten abba az iranyba ahonnan a kocsit vartuk.
Kicsit dideregtunk, mert ugyan tavasz fele jartunk - marciusban voltunk- de itt a marcius meg igencsak hideg, havas es szeles, plane nekunk akik mar tiz eve nem vettunk reszt a telben.
Szoval alltunk a kapuban, ami megnyilt a hatunk mogott.
Egy munkasruhaba oltozott ferfi jott volna kifele, ha nem lettunk volna az utjaba,
-bocsanat- mondtuk szinte korusban es mar el is engedtuk egymas kezet, amit mint a gyerekek szorongattunk idaig, es utat engedtunk a ferfinak.
De abban a pillanatban amikor a hatunk mogul elenk kerult, egyszerre vettuk eszre hogy a kezeben egy harom tobol allo gyonyoru nagy zold leveleket hajto
palmat tart. Konnyezo palma - hivtuk igy regen!
A virag logott fejjel lefele.
Mintha tukorben lattam volna magunkat:"halaltraitelve"!
Mar megadta magat, lattam rajta:tudja nincs mit tenni, nincs sok ido hatra, megfagy ahogy kikerul a hidegbe a legkondicionalt irodahazbol.

A munkasruhas koszonte a helyet, es mar lepett is volna tovabb, de en -ahogy az mar tolem elvarhato- egy szo angol tudas nelkul, ereztem, valamit tenni kell.
Utanaleptem es megfogtam a karjat!
Csodalkozva nezett ram, de azonnal latta mit szeretnek, mert nyultam a logo palmalevelek fele, es megkerdeztem:ez szemet?
Mire o: akarod?
Igen! Igen! nagyon koszonom.
Es mar gazdat is cserelt a virag, es mire a kocsi elenk gurult a parkolobol,
mar lehetett latni rajtunk a valtozast!
Atmentunk "eletmentobe"! Az arcunk ragyogott, nem szamitott abban a pillanatban, hogy nincs hol lakni, es hogy talan nincs mit enni! Es hogy csak egy vodorbe vizbe tettuk a palmankat!
De megiscsak megmentettuk az eletet! Es nezd mi lett belole?

Lehet hogy nekunk is van meg eselyunk?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó