2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Igaz történetek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 11:49   
Remelhetoen nem kapcsoljak be a hutoberendezest, mert ha igen, befagy mindenkinek a feneke. Meg az etellel is nagyon kell vigyazni, hogy ne legyen tul meleg, egyes holgyeknek beleloghat a cicijuk a forro etelbe, akkor nezhetik magukat a rendezok, majd perelik oket. Emlekezzetek McDonaldra es az idos nenire a kaveval. Az leforrazta a labakozet es a vegen a McDonaldnak kellett karteritest tenni.

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-13 21:50   
Kedves Calyx és Rigojanos,

Hogy miért éppen a munkanélküliek rekonstruálnak egy több száz éves hajót, ez nagy egyszerü, és hihetetlenül ötletes.
Sajnos a "szabad" munkaerö-piacon egy bizonyos kor elérte után nem csak hogy nehéz munkát találni, de néha bizony lehetetlen is.
Nem az okokat szeretném fejegetni, arra
kevés lenne most az idöm. Ezen idösebb a szakmájukban már nem elhelyezkedhetö szakemberek részére sok helyen Europában az állam bizonyos projektek létrehozásával próbál segíteni.
A lényege ezen munkáknak, hogy egy bizonyos, az állam által fizetetendö munkálatokat nem nyilvános versenytárgyalásokon keresztül realizálják, hanem munkanélküli polgárokat szerzödtenek le - persze rendes fizetés mellett - ezekre a munkákra.
Ilyenkor két legyet ütnek egy csapásra: kevesebb a munkanélküli, és az állam által realizálandó munka olcsóbban van elvégezve!
Rigó, a Te példádat folytatva, ha a kormányzat Amsterdamban úgy látja hogy egy régi hajót restaurálni kellene, és erre van valamennyi pénzügyi keret, megoldják ez az éppen állástkeresö szakemberekkel.
Ès most jön az, amit kevesen látnak vagy képzelnek el elöre! Ha valaki több éve munkanélküli, de él és hal a szakmájáért, olyan önzetlen szeretettel és odaadással végzi a munkályát, hogy az valami elképesztö! Az ilyen Projekteknél soha reklamálás nincsen, és sokan újra munkát találnak épp azért, mert részt vettek ilyen feladatokban.
Ez itt németországban mindennapos dolog, és nagyon bevált.

Üdv,
Miki_d

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-13 19:37   
2003-01-13 18:54, rigojanos:
-
Konstruktiv jellegu hozzaallas :-)
Micsoda pozitiv gondolkodas es cselekedet !

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-13 18:54   
Amsterdamban egy hajoturan a magnorol beszelo idegenvezeto harom nyelven elmondta ugyanazt minden latnivalonal.

Mikor egy hatalmas, regi, (de jo allapotu)kikotott hajohoz ertunk, ezt mondta az idegenvezeto angolul (szo szerint): "the ship was voluntarily reconstructed by unemployed people." Ennyi.

Es mar mentunk is tovabb. Nekem megakadt a torkomon a croissant, es ezt probaltuk megfejteni egy oran keresztul, hogy ez pontosan mit is jelent?

1. Hogy jottek ossze igy a munkanelkuliek (ezen belul is azok, akik egy tobbszaz eves hajo rekonstrualasara kepesek)? Hol hirdettek?

2. Vagy a munkanelkuli irodaban (mint a Full Monty-ban) villant fel valamelyik agyaban, hogy: "Hmm....mivel is kene agyonutni az idot?? Hmmm...Ah! megvan!!! Rekonstrualjunk egy tobbszazeves hajot!. Kinel van szerszamoslada?"

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-11 03:06   
Helyszin: januari tel,Washington Y(MCA) uszoda
idopont:ma delutan

A tuzjelzo beindult,vizesen furdoruhaban kellett kint varni kb. 15 percet,4°C -ban :-(..tuz persze nem volt,de remelhetoleg tudogyulladas sem.

=======

Kis Nemecsek jutott az eszembe....

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 15:24   
Judit,

nalam is kicsit leesett az all. De nem ezzel vettem ra, hogy megis megkapjam a bankkartyat. De meglepodtem, nalam volt a lejart bankkartya, lejart magyar utlevel, egy ket napja lejart magyar szemelyi igazolvany (ezt o vette eszre), plusz X darab ERVENYES kulfoldi irat, bankkartya, es ezzel egyutt sem hajlott, hogy kiadja, csak miutan egyeztetett a fiokvezetovel.

Remelem, majd ok is postan fogjak kikuldeni, ugy egyszerubb lesz.

PS: amikor a berni egyesuletet kezdte emlegetni, gondoltam arra, hatha ismer... marcsak azert is, mert eleg szokatlan volt.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 15:18   
Hunor,

ezek azok a pillanatok, amikor úgy érzem, nem éltem hiába!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-17 15:08   
Ügyintézés Budapesten, bankban. Először rövid tiltakozás, lejárt a magyar útlevelem, személyi igazolványom, anélkül nem adnak ki egy bankkártyát. Próbálkozom külföldi iratokkal, először sikertelenül, de után rövid eszmecsere után megkapom. Közben, látva, hogy külföldön élek, a hölgy megemliti, ő is tanult Németországban, Svájcban, méghozzá tagja volt a berni magyarok egyesületének, most is olvas néha különböző lapokat, honlapokat, a magyaronline nevüt is.

Egyébként meghosszabitottam a magyar irataimat is.

Hunor

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-05 17:41   
New yorki La Guardia repülőtéren a járatok átlagos késési ideje: 59o perc!

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 17:58   
2002-12-04 01:56, bimbi:
-
Allabbi cikre velemenyem: NEM ELEG A BUNTETTES!
Tegnap este hallottam a tv-ben, hogy az orvosok 80 százaléka már jelenleg is szorgalmasan gyakorolja az aktív és passzív eutanáziát. Ez a szerencsétlen lelki beteg nõ csak besegített nekik. Mindenesetre keveslem a 9 évet.
Oly korban élünk a földön, amikor az egészségéügy önként, kéjjel öl, nemcsak parancsra.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 01:56   
Allabbi cikre velemenyem: NEM ELEG A BUNTETTES!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 19:34   
Mai Washington Postban van egy cikk arról, hogy Bobby Fischert, mamáját és környezetüket évtizedekig figyelte az FBI.
Juj. Fúj.
De nem ezért irtam ezt, hanem azért, mert az FBI szerint a világ sakkzsenijének az apja a magyar Neményi Pál fizikus volt, nem Herr Fischer.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 17:16   
Ontario Hydro, miután megduplázta-triplázta az elektromos áram árát, engedve a nepharagnak levitte az árait, Sot!..vissza is fizet a felhasználoknak.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-13 03:53   
A washingtoni önkormányzat új rendelete értelmében a Washingtonban született gyermekeket ezentúl bármilyen vezetéknéven lehet anyakönyvezni. Keresztnév eddig is szabadonválasztható volt.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-12 15:04   
2002-11-08 21:31, Kero:
-
Köt a szatyorbol, sapkát, vagy sálat.

-
Azt mondjak Russel Crowe is kotoget.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 21:31   
Kár hogy nem volt nálam kamera.

Caplatok hazafele a Carlingon, 95-ös buszmegallo, négy hölgy meg egy férfi áll a buszmegalloban, a pad támláján kék nyitott sportszatyor.

Köt a szatyorbol, sapkát, vagy sálat.

Nagydarab, minden hetero sztereotipiának megfelelõ uriember. Rá se bagozik senki..

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 02:17   
Nem tudok még részleteket. Lehet hogy az oreget fogják szentté avatni..

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 02:08   
Még jó, hogy nem csapta agyon az asszonyt. Már hallottunk ilyenről is.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 00:50   
Nejem mesélte ma.

Házaspár 50 évi házasság után válik, bácsi 72 éves, o adta be a valopert.

Kérdezik tole: na de mégis, hogy lehet 50 ev utan ilyet tenni, MIERT??

Bácsi feláll, odacsap keményen az asztalra:
- Because I fuckin' hated her -.(mert rohadtul utáltam Ot mindig)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó