2021. december 08. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Fényképezés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-24 19:29   
2003-09-23 06:37, ecet:
-

En rajongok a szurrealizmusert (laikuskent ugyan), de azt hiszem, hogy ez kulonosen az a mufaj, ahol a tehetsegtelenek menedeket keresnek muveszetre hivatkozva. Mivel meglehetosen szubjektiv az ide tartozo alkotasok megitelese, ezert konnyu a tudatalattira hivatkozni annak, akinek sem fantaziaja, sem mondanivaloja, de meg csak jo keze sincs – igy alatamasztva a muveszet egisze alatti letjogosultsagot.

Es persze ott vannak azok a “festok”, akik eltorzult fejjel, kidulledo szemmel (kepen es valosagban) probaljak muvesznek nyilvanitani magukat, mondvan, hogy a szurrealizmusba minden belefer. Ezek az alkotasok persze megfeleloek arra, hogy a szerzojuk elmeallapotarol szolo diagnozist vizualisan is kompenzaljak.

Itt viszont kivetelnek tartom Frida Kahlot peldaul, mert ugyan az o kepei sem madarfuttyos tavaszi napokrol szolnak, van valami “gyermeki” a szinekben es a vonalakban, az arc kiegyensulyozottsagarol es a felelem hianyararol nem beszelve.

Aztan ott vannak meg az ehhez hasonlo alkotasok http://www.petrusboots.com/Paint.htm, amik a misztikussagra hivatkozva probaljak a kepregeny kvalitastol eltavolitani magukat erdemben, de sajnos ez sehol nincs Max Ernst titokzatossagahoz kepest peldaul.

Rene Magritte a kiveteles tehetsegek koze tartozik a mufajban. A “La philosophie dans le budoir” tele van intelligenciaval, szellemesseggel, mikozben egy hetkoznapi ihletbol meritett mondanivalot lenyegretoroen es megis finoman kepes kifejezni anelkul, hogy kliseve, vagy obszcenne valna. Az alkotasai egyebkent egysegesen intelligenciat es kifinomultsagot sugaroznak.

Vagy talàn az én "màssàgom"-ban van a kutya eltemetve? Hmm ...

Kistermetu kutya max. Nem vagy te olyan mas a legutobbi kepedet elnezve.

Soka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-24 01:41   
2003-09-22 11:48, xgab76:

>Nem haragszom, sőt örülök, mert(...)

Ez igy nagyon jo, es megegyszer bocsi a kotozkodesemert...
Es persze savanyu a szolo, en is szeretnek egy 10D-t :-))
>Bogarak vagy rovarok: na itt egy kicsit már >zavarba jöhettem volna G2-esemet >szorongatva.

Nem kell zavarba jonni! Ha lesz egy kis idom felteszek par kepet bogar ugyben.
Udv!

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-23 06:37   
2003-09-22 22:07, rigojanos:

Hààt erröl még nem gondolkoztam, de van benne sziporka igazsàg. Hamlet is igazàn bedobhatnà a csontot az orchester àrokba.

Olvasvàn az gondolatmenetet hirtelen revüszerüen lehivtam a szürke-kéregvincsimröl pàr Delveaux, Magritte és Dali müvet. Konstatàltam, hogy megfelelö humorérzékkel valoban lehet szürrealista kompoziciot nevetségesnek làtni.
Mint csizma/cipö rajongonak figyelmedbe ajànlom René Magritte "Die Philosophie im Schlafzimmer" (La philosophie dans le budoir) c. képét. Tudosits pliz minek làtod.
Biztos meglepi lesz a véleményed ismerve a nemi különbözöségböl adodo làtàs különbözöséget.
Gondolom ezzel a jelenséggel magyaràzhato, hogy Daniel Knutsen "Down there" munkàjàt én "buvàr"-nak làtom kegyed viszont "sexi"-nek.
Vagy talàn az én "màssàgom"-ban van a kutya eltemetve? Hmm ...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-22 22:07   
2003-09-21 16:45, ecet:
-
Mai ajànlatom. Ha René Magritte fotozott volna ....

LARS RAUN
Dusty Death

Nalam valahogy minden "muveszet" kategoriaba sorolhato dolog elveszti a komolysagat, amint rakerul egy koponya.

P.S.: A hypos uveg komolysagan viszont kimondottan javit.

xgab76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-22 11:48   
Na ezt jól elbaltáztam! No, akkor újból!

Nem haragszom, sőt örülök, mert az autodidakta tanulásnak - szerintem - elengedhetetlen feltétele az, hogy mások reakcióját / észrevételeit is megkapjam. Igazad van, ezekhez a képekhez nem feltétlenül kellett volna a 10D, elkészülhettek volna a G2-vel és egy kis PS-el is. Hogy a sziper-szuper technikai fogásokat nem látod, annak nagyon egyszerű oka van: én eddig még csak magamtól tanulgattam a fotografálást. Pont ezen képek vizsgálatakor világosítottak fel, hogy hogyan kellene csinálni. Persze az, hogy tudom mint kéne az ecsettel bánni, nem jelenti az is, hogy az ecset kezelésében rögtön profi lennék. Ez inkább csak elméleti tudogatás. Ennél sokkal inkább problémám az, hogy a látásmódom nem megfelelő. Mások fotóit nézegetve, a szituációba belegondolva én nem mindig látom azt, amit a másik kihozott a szituációból. Addig is egy két kép, (ellen)példaként: http://kep.tar.hu/xgab76/index.phtml?aid=27596358
Flatland 1-2: Azt hiszem elég hasonlót el lehetett volna érni G2-vel is.
Bogarak vagy rovarok: na itt egy kicsit már zavarba jöhettem volna G2-esemet szorongatva.
Boglári látvány: Ez G2-vel könnyebb lett volna fotózni...
Züm-züm: azt hiszem, hogy itt a G2-m két okból is zavarba hozott volna: fókuszálás ideje, nagyítás.
Köszi az észrevételeket!

xgab76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-22 11:18   
2003-09-20 13:20, ecet:

Sajnos ilyen nick-kel nem tudok szolgálni. Én pedig eddig még csak a kep.tar.hu-ra raktam képeket, azok is inkább "megmutatom a családnak, ismerősöknek" stílusban készültek.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-22 11:12   
2003-09-21 18:32, rigojanos:
-
Sexy annak aki àll a buvàrfelszerelésre

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-22 11:10   
Hehh, hàt maga meg mindent kéccer mond, kéccer mond?

xgab76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-22 10:38   
2003-09-20 01:28, Soka:
-
2003-09-17 09:10, xgab76:

xgab!
Engedj meg nekem egy kis "kukacoskodást", végtére is elég régi motorosok vagyunk mi a G2 topikban...
A képeidet nézegetve nem igazán értem, hogy miért is a megállapítás: " a "kis" kompakt gépem már kevés"
Technikai szempontból talán értem, de tartalmilag nem igazán. A megállapításod eszembe jutattja kicsit a hifistákat akik, ugyan azért ölnek nagy energiákat a technikába, hogy minél jobban szóljon a zene, de valójában ők nem zenét hallgatnak hanem hangfalakat, erősítőket, kábeleket, tüskéket, stb. Nem tudom érthető-e mire gondolok?
Nézegettem a talis portrékat de várnám azokat a fotókat, ahol az alább említett nagyon nüansznyi fogások is realizálódnak: "élesítés a szemre (vagyis inkább a szempillára) és az expo előtt közvetlenül előretolni a gépet a szempilla hosszával, hogy az írisz legyen az éles."

Vagyis, hogy a sok technikai izékéből összeálljon a nagybetűs _KÉP_ Merthát végtére is ez lenne a végcél - legalábbis számomra. Persze ezt én nem kívánom meg mindenkitől, de aki túljut a "tapizáson" annak maradandó sikerélményt csak a jólsikerült kép hozhatja meg. Olyat pedig még Smenával is el lehet követni. A jó gép csak ideig óráig jó gép, mindig következik utána valami még jobb is...
De, hogy ne érts félre, én nagyon kedvelem például Birdie-t, aki fél életét áldozza arra, hogy a kezdők életét megkönnyítse, rajta eszemben sincs számonkérni amúgy kevésbé fantáziadús fotográfusi tevékenységét. Tőled viszont szívesen látnék olyan fotókat amelyekről már messziről "lerí", hogy DSLR-rel készült, mert annyira jók! Legalább technikailag.

És mindezt nem azért és nem úgy mondom, mintha én lennék a "jani" fotózásban.

Remélem nem bántalak a mondandómmal, csak inspirállak...

Üdv:
Soká
-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-21 18:32   
Semmije sem latszik ki es megis sexy.

http://www.usefilm.com/image/211883.html

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-21 18:22   
2003-09-21 07:31, ecet:

Nagyon köszönöm kedves Rigojànos! Kaphatnàm az alàbbi véleményezést A4 méretben meritett papiron vizjellel, (decens) aranyràmàban?
Szivesen disziteném az officemet a jo izlés manifesztàciojàval. Gratulàlok!!
(magamnak)

Mar keresem a megfelelo ludtollat.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-21 16:45   
Mai ajànlatom. Ha René Magritte fotozott volna ....

LARS RAUN
Dusty Death

http://www.usefilm.com/photos/users/18396/gallery/204485.jpg

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-21 11:37   
2003-09-20 15:02, ecet:
-
Közkivànatra ismét itt.
Uj fotoval nem tudok szolgàlni pillanatnyilag. Egy alpesi barlangban remeteként pàrolom négy hete a müvészségem esszenciàjàt.
Az uj mérföldköig a fotozàs annàléjàban kis türelmet kérek és addig is figyelmedbe ajànlom lenyügözö porfoliomat itt:
http://photoforumonline.de/pp3/showgallery.php?ppuser=310&cat=500&thumb=1
-
Nagyon örvendek neked!

"Lenyügözö porfoliodat" csodàlva ujra és ujra àttekintettem ... ....türelmetlenül vàrom a fojtatàst

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-21 07:37   
2003-09-20 22:42, rigojanos:
-
Az igazi meglepetés, ha megnézed Robi Schleder HP-jét.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-21 07:31   
2003-09-20 22:47, rigojanos:
-
Nagyon köszönöm kedves Rigojànos! Kaphatnàm az alàbbi véleményezést A4 méretben meritett papiron vizjellel, (decens) aranyràmàban?
Szivesen disziteném az officemet a jo izlés manifesztàciojàval. Gratulàlok!!
(magamnak)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 22:47   
En a csonakos kepeket kulonosen szeretem (lehet, hogy mar emlitettem ), de ez az egyik legjobb, amit lattam. Most nem azert, mert birom a fejedet, es elfogult vagyok, hanem mert a kompozicio, szinek, hangulat, stb. mind nagyon el vannak talalva methinks.

http://photoforumonline.de/pp3/showphoto.php?photo=5986&papass=&sort=1

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 22:43   
Ecet, ez nagyon nagyon nagyon cool!

http://photoforumonline.de/pp3/showphoto.php?photo=6696&papass=&sort=1

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 22:42   
2003-09-20 01:34, Soka:
-
És ha valami így van megcsinálva eszembe sem jut azon morfondírozni, hogy mennyire sz'r is a WB a képen, mert az is lehet, hogy akarattal ilyen zöld )

Ilyen mellekes dolgokon nem is kell morfondirozni

Egyébként érdemes megnézni a párját is!
http://www.usefilm.com/image/209726.html

Az elso jobban tetszik, ez tul extreme closeup nekem egy szines kephez, de a kompozicio nem rossz.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 15:02   
2003-09-14 16:35, Cunibaba:
-
Köszönöm az érdeklödést tisztelt Cunibaba. Közkivànatra ismét itt.
Uj fotoval nem tudok szolgàlni pillanatnyilag. Egy alpesi barlangban remeteként pàrolom négy hete a müvészségem esszenciàjàt.
Az uj mérföldköig a fotozàs annàléjàban kis türelmet kérek és addig is figyelmedbe ajànlom lenyügözö porfoliomat itt:
http://photoforumonline.de/pp3/showgallery.php?ppuser=310&cat=500&thumb=1

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 13:20   
-
Hali @xgab76!
Jomagam is kameracsere elött vagyok és tàjékozodàsként érdeklödéssel olvasom az Indexen a *Sony F828* és *Canon 300D* topikot.
Ismersz pàr INDEXES nicket akik az Arénàn esetleg az Usefilmen aktivak?
Sajàt fotokat melyik forumra töltessz fel?
Üdv.

Soka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 01:34   
2003-09-18 17:58, rigojanos:
-
Itt van egy pelda ecceru kepre.

http://www.usefilm.com/image/210294.html

Na, igen! Ez kicsit illusztrálhatja is a fenti mondandómat. Jó ez a kép. És ha valami így van megcsinálva eszembe sem jut azon morfondírozni, hogy mennyire sz'r is a WB a képen, mert az is lehet, hogy akarattal ilyen zöld :-))
Egyébként érdemes megnézni a párját is!
http://www.usefilm.com/image/209726.html

Soka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 01:28   

xgab!
Engedj meg nekem egy kis "kukacoskodást", végtére is elég régi motorosok vagyunk mi a G2 topikban...
A képeidet nézegetve nem igazán értem, hogy miért is a megállapítás: " a "kis" kompakt gépem már kevés"
Technikai szempontból talán értem, de tartalmilag nem igazán. A megállapításod eszembe jutattja kicsit a hifistákat akik, ugyan azért ölnek nagy energiákat a technikába, hogy minél jobban szóljon a zene, de valójában ők nem zenét hallgatnak hanem hangfalakat, erősítőket, kábeleket, tüskéket, stb. Nem tudom érthető-e mire gondolok?
Nézegettem a talis portrékat de várnám azokat a fotókat, ahol az alább említett nagyon nüansznyi fogások is realizálódnak: "élesítés a szemre (vagyis inkább a szempillára) és az expo előtt közvetlenül előretolni a gépet a szempilla hosszával, hogy az írisz legyen az éles."

Vagyis, hogy a sok technikai izékéből összeálljon a nagybetűs _KÉP_ Merthát végtére is ez lenne a végcél - legalábbis számomra. Persze ezt én nem kívánom meg mindenkitől, de aki túljut a "tapizáson" annak maradandó sikerélményt csak a jólsikerült kép hozhatja meg. Olyat pedig még Smenával is el lehet követni. A jó gép csak ideig óráig jó gép, mindig következik utána valami még jobb is...
De, hogy ne érts félre, én nagyon kedvelem például Birdie-t, aki fél életét áldozza arra, hogy a kezdők életét megkönnyítse, rajta eszemben sincs számonkérni amúgy kevésbé fantáziadús fotográfusi tevékenységét. Tőled viszont szívesen látnék olyan fotókat amelyekről már messziről "lerí", hogy DSLR-rel készült, mert annyira jók! Legalább technikailag.

És mindezt nem azért és nem úgy mondom, mintha én lennék a "jani" fotózásban.

Remélem nem bántalak a mondandómmal, csak inspirállak...

Üdv:
Soká

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-18 17:58   
Itt van egy pelda ecceru kepre.

http://www.usefilm.com/image/210294.html

xgab76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-17 09:10   
Hát, ha nem is titkos, de valóban egy találkozó volt, ahol jól megtapiztuk egymás ... obijait és gépeit, meg ki is próbáltuk őket. Időnként tartunk egy kis találkozót, ahol elsősorban az indexen megforduló tagok találkoznak. Szakmai szempontból számomra nagyon fontos szokott lenni, így például az előző találkozó mutatott rá arra, hogy a "kis" kompakt gépem már kevés. Ugyanakkor olyan szempontból is jó, hogy barátokat és alanyokat szerezzen az ember. Akinek még nincs gépe, az kipróbálhat pár gépet, hogy milyen a feeling, meg hogyan lehet kezelni, szóval úgy meg lehet tapizni-nyomkodni. Akinek van gépe az tanulhat, ötleteket kaphat a többiektől. Akinek meg tükörreflexes gépe van, az kipróbálhat egy rakás obit, hogy mi tetszene neki. Ja, meg a lényeg: elég jókat szoktunk "kirándulni".
Egyéb mondanivaló nincs róla, max annyi, hogy milyen obival készültek:
IMG_6410.jpg: Sigma 50-500@500 készült 5,6-os (inkább 6,3) belndével. A háttér annyira elmosódott, hogy tényleg csak egy nagy folt.
IMG_6468.jpg: Canon 20-35@20 F4, ezzel is lehet portrézni, csak az embernek nem a megszokott "arcát" hozza ki.
_IMG_6517.jpg: Canon 100 F2, egy nagyon jó portré objektív. A szem éles, a fülnél már megfigyelhető az életlenedés. Érdemes tanulgatni a köv technikát (köszi Majdnem): élesítés a szemre (vagyis inkább a szempillára) és az expo előtt közvetlenül előretolni a gépet a szempilla hosszával, hogy az írisz legyen az éles.
IMG_6448_.jpg: Canon 300 F4. Ha esetleg valaki nem akarná elhinni: 300-as obival is lehet portrézni. Persze az alanyt egy kicsit messzebb kell rakni. A lány, szerintem nem is gondolta, hogy ilyen közeli lesz a kép róla.
A képekból talán lejön, hogy számomra - legalább is ezen a találkozón - a portrézás volt a legfontosabb. Azért érdemes lehet megnézni a többiek makrójait (szender és bazi-nagy-repülő-mézgyűjtő-valamik), a tájképeket, stb...

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-17 04:10   
xgab76,

A cim alapjan egy titkos talalkarol van szo.
Van valami erdekes torteneted is a kepekkel kapcsolatban?

xgab76  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-15 13:10   
2003-09-14 16:35, Cunibaba:
-
Na mi lett veletek? Senki sehol egyetlen fotoval sem?
Eceeeeeeet, hova lettél?
-
Én vagyok. Egy-két új kép is van a hazai "vizekről": http://kep.tar.hu/xgab76/index.phtml?aid=27593076 .

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-14 16:35   
Na mi lett veletek? Senki sehol egyetlen fotoval sem?
Eceeeeeeet, hova lettél?

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 17:06   
Never mind...

Mar megtalaltam.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 16:58   
Tessek, nekem ez jon be a Fotovilag helyett:

https://secure.registerapi.com/order/renew/expired.php?domain=FOTOVILAG.COM

Nektek meg mindig mukodik rendesen?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 21:49   
Megnéztem - nem mint szakértő, hanem laikus - a kinek a milyét.
S lám, érdekes ... csak még nem tudom mi.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó