2018. december 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Olasz menekülttábor, Latina and Capua, 1970-1975
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Bimetal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-08 09:22   
2010-05-11 22:45, zsuzsi1029:
-
2009-01-26 18:22, papadoxa:
-

Szervusztok!

Én 1972 és 1976 között Triesztben laktam, ott voltam taxisoför, volt egy barátnőm, aki az ikertestvérével 71 és 72 között Cápuában volt. Ida és Ági volt a nevük, és USA-ba mentek, Talán ismertétek, és valaki tudna nekem hireket mondani felőlük.

Köszönöm!
-
Hello, en ismerek egy Idat es Agit, testverek. Idanak volt BF.je volt Peter. Egy darabig Bellingham, Washington allamban laktak. Feljottek Alaskaba 1973ban, en ott talalkoztam veluk. Augusztusban egyutt hajtottunk le Alaskabol Washington allamba.
Kesobb mindnyajan Del Californiaban kotottunk ki.
Idat utoljara kb. 1994ben lattam utoljara.
Az en Email cimem: JOHNPAL227@gmail.com

papadoxa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-12 23:51   
2010-05-11 22:45, zsuzsi1029:

-

Kedves Zsuzsi!

Ne haragudj de nem tudok segiteni mivel en 73 nyaran voltam a "campoban", elobb Triesztben, aztan meg Latinan, de szeptemberben megleptunk onnan is, mert semmi remeny nem volt tovabbmenni (olvasd el, lennebb leirtam reszletesebben az en tortenetem).

udvozollek,
Tamasi Istvan.

zsuzsi1029  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-11 22:45   
2009-01-26 18:22, papadoxa:
-

Szervusztok!

Én 1972 és 1976 között Triesztben laktam, ott voltam taxisoför, volt egy barátnőm, aki az ikertestvérével 71 és 72 között Cápuában volt. Ida és Ági volt a nevük, és USA-ba mentek, Talán ismertétek, és valaki tudna nekem hireket mondani felőlük.

Köszönöm!

papadoxa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-26 18:22   
Huba, nem tudom, de mintha remlene valami azzal, hogy lent voltal Capuan. Illetve, amikor mi mar kb. egy-ket hete voltunk Latinan, akkor hallottuk, voltak akik akkor jottek vissza Capuarol, es hogy bitang rossz korulmenyek voltak ott. Meg a Gitar mintha valamire emlekeztetne...

papadoxa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-26 18:11   
Szia Janos,

tavaly irtam is mar, 73.-ban egesz augusztus vegeig Latinan voltam, illetve voltunk, ket masik sraccal (az egyik Bataszekrol, mint en, a masik meg Egerbol szarmazott). Latinarol tenyleg a honap vegen leptunk le, Vengtimiglia Menton Nice-Lyonba jottunk. Az egri srac nem jott fel velunk (hogy miert, azt majd kesobb), o Parizsba keszult, es utana az USAba. Tobbszor kerestem, de mar csak a keresztnevere emlekszem, Imre, es hogy fenykepesz volt otthon, vekony, szakallas.
Annyit gondolkodtam mar a neveken, de nem igen jon be, talan egy, ketto, volt egy bajai csavo, azt allighanem Effendinek csufoltak, mert Kuwaitba keszult(olajtechnikai vegzettsege volt), meg volt egy oreg vekony hantas magyar, az jott ki az allomasra ertunk, amikor levittek Triesztbol bennunket, o ra azert emlekszem, mert ekkora hazug embert soha nem lattam eletemben, na, meg ugye azota sem. Meg egy masik gyerekre is, csak nem tudom a nevet, az meg krokodilvadasznak akart menni Del-Afrikaba. A kovetkezo alkalommal irok meg tobbet.

BARNA János István  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-26 12:05   
Hallo mindenki,

1973 augusztus közepétöl szeptember végéig a Triszt-Padriciano menekülttáborban voltam. Onnan akkor a továbbjutás csak USA, Kanada, Dél-Afrika és Ausztrália volt lehetséges, igy tovább szöktem Ausztrián keresztül Németországba, ahol ma is élek. Az ottani fiukról van egy pár fényképem, melyeket szivesen tovább adnám, de már sem névre, sem cimre nem emlékszem.
Ha van valaki ebböl az idöböl, aki ott volt, jelentkezzen!

papadoxa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-27 20:43   
Hunor,
koszi a felvilagositasert. Megprobalok odafigyelni, hogy hova kattintok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-26 19:52   
Kedves Papadoxa,

a topik neve alatti Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy sikerülni fog.

Hunor

loni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-26 19:28   
Jo visszaemlekezni. Oriasi szilveszteri bulit rendeztunk 71/72-re Octoberben meg furodtunk a tengerben, estenkent kartya kozben tervezgettunk baratainkkal, jo volt osszetartani. Jo volt, ha volt munka, mivel a kaja messze volt a finom olasz konyhatol es persze probaltunk fozni a kis gazlapon. Ha lehetett, nem hagytuk ki az Amerikai Piacot minden kedden. Meg most is hallom az arusokat kiabalni "Mille Lira" (az egy T shirt volt) persze azt is le lehetett alkudni.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-26 09:03   
72 December 22-töl Kozinán keresztül (illegál) Triest-Padriciano 3-hónap.
73 Marcius-tól Latina. Én voltam szeptemberig a melegvíz felelös a fürdöben a kantina mellett, ami egy jó meló volt mert a lager fizetett hetente, így nem kellett kiülnöm az utcára.
A baj csak az volt hogy állandóan gitároztam, így néha vagy túl forró, vagy túl hideg volt a víz, amit nagy ordibálások jeleztek.

Csináltunk egy bulit is a román vak trombitással, hátha emlékszel rá..

Capuára is leugrottam pár napra, de szerintem a Latina egy csillaggal jobb láger volt. Onnan szeptemberben Ventimiglian keresztül (illegál) át Franciába majd Forbachnál (illegál) Nemetbe kerültem, ahol még vagyok.

loni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-14 14:31   
2008-03-13 22:16, papadoxa:
-

Orultem a valasznak. Kanadaban elek, nagyon szep orszag, vigyaznak a termeszetre.
Most eppen eleg kellemes idonk van, de mar
vissza jon a ho megint. Hogy tetszik Sarkozi politikaja?
Udvozlettel.

papadoxa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-13 22:16   
2008-03-11 19:49, loni:
-

en 73ban voltam Latinan, aztan Franciaba kerultem.
orommel olvastam,hogy nem vagyok egyedul. aki nem felejti el ezt a reszletet az eletebol.
udvozlettel

loni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-11 19:49   
Kinek hogy alakult az elete, merre jutott a
tabor utan?

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó