2017. november 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyar televíziós adások külföldön
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 következő lap )
 Johny21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-20 13:12   
Sziasztok!

Frankfurtban élek. Otthon megkötöttem a DIGI TVs előfizetést, kihoztam a beltérit és a parabolát, de nem tudom beállítani a jelet. Mit kell a beltérin állítani, és az antennát hogy kell állítani?

Tudna valaki ebben segíteni?

mohvaxol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-16 21:03   
Szia!

Mi most kötöttünk otthon UPC-s előfizetést és nem kértünk hozzá szerelést, így még pénzt is spóroltunk (meg hát Németországba úgysem jönnének ki + tilos is). Bayernben lakunk tömbök között, az eladó szerint 60 %-os jelerősség kéne az adáshoz, de nekünk 40 %-al még hóviharban is kristálytiszta. Azért őket választottuk, mert még sugároznak Discoveryt a DIGIvel ellentétben, és az áraik is elég jók.

mohvaxol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-16 20:55   
"Hát, ez nem olyan egyszerű. Ugyanis bizonyos festékek ronthatnak az antanna nyereségén. Másfele verik vissza a jelet, nem közvetlenül a fejbe."

Hello!

Köszi a tanácsot. Először a lecsiszoláson gondolkoztunk, utána nekünk is eszünkbe jutott a spray. Habár ezek szerint nem nagyon nyerő ötlet... Kár, hogy nem kérdeztünk rá hamarabb, mert a párom egy egész délelőttöt kint feküdt az ablakban, mire sikerült beállítanunk az adást. Csak utána tűnt fel, hogy a miénk az egyetlen feliratos antenna a környéken. Meg is lepődtünk, de valószínűleg nem véletlen.

Üdv: Gabi

Florine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-16 04:51   
Szia Sanyi!

Szeretném a tanácsodat kérni, mivel látom, hogy szakembere vagy a témának, sok kint élő személynek tudsz használható, fontos információkat nyújtani.

Kérlek add meg az e-mail címedet mert szeretném felvenni veled a kapcsolatot.
Én Róma illetve tőle 30 km-re fogok kitelepülni, már ezideig is több heteket töltök kint, és nagyon kezd fellépni a honvágy és a kulturálódás hiánya, kontaktus az országommal, szülőföldemmel.
Szeretném ezt leküzdeni. ezért mindent ez ellen szeretnék kitalálni, pl. magyar kedvenc csatornáim nézése, stb.
Részletesebb javaslatodra illetve a b verziókra van szükségem. Amennyiben árulsz termékeket, természetesen tőled vásárolnék - ha és ami szükséges. Segítségedet viszonzom, kérlek válaszolj nekem hamar.
címem: florine585_KUKAC_gmail.com

Nagyon szépen köszönöm!
Zsótér Flóra

Florine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-16 04:16   
2012-12-14 07:43, Joejoe:
-

Kedves Jocó/Joe!

Olvastam a topikokat és a te írásod alapján szeretném felvenni a kapcsolatot veled.
Szeretném a tanácsodat kérni abban ami a Te szakmád, illetve írod ezzel foglalkozol.
Én Rómába fogok kitelepülni, és egyre több hetet töltök kint. Sajnos nagyon szenvedek az elzártságtól, a hazám kulturális és egyéb információitól. Ezért szeretném pontosan és több lehetőséget megtudakolni és kiépíteni, miként lehetne ezt feloldani pl. hogy hazai számos, (mind) tévéadást, rádióadást foghassak, nézhessek, kapcsolódhassak.
Mit kell tenni, mit kell beépíteni, kérlek légy segítségemre, viszonzom amivel tudom illetve amire szükséged lehet.

Kérlek add meg a mail elérhetőséged,
enyém: florine585:KUKAC_gmail.com

Nagyon szépen köszönöm előre is, mivel hiszem hogy hamar válaszolsz nekem.

Zsótér Flóra

etv_media  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-14 14:11   
Hát, ez nem olyan egyszerű. Ugyanis bizonyos festékek ronthatnak az antanna nyereségén. Másfele verik vissza a jelet, nem közvetlenül a fejbe.

Szóval szerintem jobb ha veszel egy másik antannát, és felszereled a jelenlegi helyett.

Üdv,
Sanyi

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-13 23:37   
2013-01-13 11:18, mohvaxol:

"Megbüntethetnek, ha valaki kiszúrja a magyar reklámos antennánkat"
-

Szia!

Szerintem azt viszont megtehetnéd, hogy vennél egy doboz spriccelös festéket és azzal lefujnád az antennán látható magyar reklámot.

etv_media  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-13 21:22   
Sziasztok,

Ha jól tudom a Digi, UPC és hasonlók szerződésében benne van, hogy csak Magyarországon használhatod.
Azonban a futball vb alatt angliában egy vendéglős nő nem a helyi Sky, hanem valami Görög vagy hasonló cég műholdas adására fizetett elő, és azt adta a vendéglőjében. A lényeg, hogy a helyi jogvédők beperelték, hogy nem a Sky-ra fizetett elő, meg hogy a Görögöknek nincs joguk Angliába sugározni az adást, stb, stb...

A lényeg, hogy a nő nem hagyta magát, és az európai unió bírósága neki adott igazat. Mivel a termékek és a szolgáltatások szabad áramlása európai alapnorma, vagy valami hasonló.

Szóval, ha becsületesen előfizetsz, akkor szerintem senki nem fog belédkötni, hogy hol használod az előfizetést.

Persze nyilván ez nem azt jelenti, hogy ne gyakorolj jogkövető magatartást, csupán azt, hogy szerintem ezek a korlátozó intézkedések rég elavultak.

Üdv,
Sanyi

mohvaxol  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-13 11:18   
Sziasztok!

Kint lakunk Németországban, és Karácsonykor kihoztunk magunkkal otthonról egy DIGI TV-s antennát (az előfizetés nem ott van), fel is lett szerelve, és kitűnő az adás. Viszont a tányéron levő felirat miatt izgulunk egy kicsit.... Megbüntethetnek, ha valaki kiszúrja a magyar reklámos antennánkat, vagy nem kell aggódnunk??

Köszi!

módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-11 14:05   
Tudnátok segíteni abban, hogy Németországban tudjunk magyar csatornákat adásokat nézni? Hallottam az UPC direktröl, és a T-home-rol. Pontosan milyen előfizetés kell?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-25 22:39   
2012-12-25 22:10, tvhungary:
-

"Kedves Hunor,

pont annyira tiszta ez a megoldás is, amennyire a parabola antenna kivitele az ... Az üzemeltetési felelősség pedig a felhasználót terheli."
-

Értem. És tisztában vagyok azzal is, hogy az adott szolgáltatók szolgáltatása is csak Magyarországon használható (ez szerepel a Digi, stb. honlapján is), és más kérdés, hogy valaki fogja, viszi - viszont némi különbség van, amikor user-szolgáltató között szerződéses kapcsolat van, és úgy nézik külföldön, vagy amikor valaki(k) átveszik a műsorokat, és azt adják tovább... Viszont ilyen megoldás nem hirdethető, üzemeltetőként felelősségel tartozom a honlapon megjelenő tartalomért, ez pedig egyértelműen illegális megoldás hirdetése...

Hunor

tvhungary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-25 22:10   
2012-12-17 21:43, hunor:
-

Kedves Hunor,

pont annyira tiszta ez a megoldás is, amennyire a parabola antenna kivitele az A felhasználónak adunk egy IPTV adót (virtuális) és egy vevőt (fizikai eszköz). Az üzemeltetési felelősség pedig a felhasználót terheli. Kérném, hogy adj egy email címet és máris küldök számodra egy felhasználási feltételeket tartalmazó PDF-et. A pénzügyi konstrukciónk jelenleg kialakítás alatt van.

Üdv,
Gábor

csubidzsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-20 15:17   
Helló!

Érdeklődnék, ha nem itthonról viszem ki a upc-t, és itthon sem lesz aki fizesse, akkor mit kell vegyek Ausztriában, hogy magyar adókat tudjak nézni? Mely magyar nyelvű adókat tudom nézni? És internet routert is tudok ott venni? Wifi routerem van, azt viszem.

etv_media  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-19 19:11   
Szia,

Mennyire megbízható? Ez nem értelmezhető kérdés ebben az esetben.
Ha a net folyamatos, akkor az adás is az. Ha a net szakadozik, akkor értelemszerűen az adás is.

A technológia olyan, hogy folyamatosan figyeli a netet, és az aktuális paramétereknek megfelelően változtatja az adás sávszélességét. Akár mobiltelefonon keresztül is nézhetőek a műsorok vele.

Üdv,
Sanyi

etv_media  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-19 19:09   
Szia,

Igen, működhet a dolog. Feltéve, hogy a két vevő otthon nincs összepárosítva. Korábban voltak olyan vevők amiket egy UTP vagy telefon kábel kötött össze. Éppen azért, hogy ne lehessen átvinni egy másik házba a második vevőt.

Egy próbát minden esetre megér a dolog. Legfeljebb hazaviszik ha nem megy.

Az antenna beállítást viszont bízd szakemberre. Olvass vissza itt egy kicsit a fórumban. Már minden infót leírtam több alkalommal.

Üdv,
Sanyi

Pumafradi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-19 17:43   
És amúgy ez a Slingbox mennyire megbízható? Mennyire gyakoriak a szakadások, mennyire folyamatos az adás? Mennyi esély van rá, hogy folyton bufferelni fog a cucc, vagy be sem tölti?

vikcsike90  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-19 17:41   
Sziasztok!

Németországban élünk, Landshut mellett egy kicsi faluban. Kertes házat bérlünk, a tetején van egy tányér. Most arra gondoltunk, mivel ugyis jön ki a család hozzánk, ezt a Digi tv-s kártyánkat meg a beltérinket kihozatjuk, mert otthon ugyse nézzük mi, nekik meg elég csak egy beltéri. Elvileg működhet, hogy mi a Thor-ra ráforgatjuk a tányérat, és a beltéribe meg beletesszük a kártyánkat? Vagy ez azért ennyire nem egyszerű? Kell hozzá a Digis tányér, meg a fej? A fejet nem tudjuk kihozni, mert ugye kettes fej van otthon. Ha esetleg ebben valaki tudna nekem segíteni, illetve tanácsod adni, megköszönném. Illetve, én iránytűvel álljak neki forgatni, vagy ez hogy megy?
Kérlek titeket inkább az e-mail címemre válaszoljatok, sanszos, hogy elfelejtek fellépni. lovelybabaa_KUKAC_gmail.com

Köszönöm szépen annak, aki segít nekem!

etv_media  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-19 10:04   
Sziasztok,

Egy új "tartalék" frekvencián is foghatóak a közszolgálati csatornák.

Eurobird 9:

12.207 GHz
polarizáció: horizontális
DVB-S, QPSK, 3/4 FEC, 27500 MS/s

A multiplex tartalma azonos a 11.766 GHz-en foghatóval.

Ez fél évig fog üzemelni, vagyis 2013. Június 17.-ig.

Így ha esetleg a 11.766 GHz-es frekvencián nem jön jól az adás, akkor nyugodtan át lehet állni a következő fél évre a 12.207 GHz-re.

Üdv,
Sanyi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-17 21:43   
Kedves TV,

üzeneted kivettem, jelzések szerint ez a megoldás nem a legtisztább. Kérlek, ha nem így van, ezt jelezd megfelelően.

Hunor

etv_media  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-17 20:15   
Kis trükkel bárhonnan elérhető az oldal.

Azonban szerintem nem véletlen, hogy nem írják ki az elérhető műsorokat, és az sem, hogy elvben Magyarországról ellehetetlenítették az elérést.

Nagyon csodálkoznék ha lenne 20, de akár 5 olyan Magyar nyelvű Tv csatorna aminek megvannak a jogai mondjuk az amerikai sugárzáshoz.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 22:58   

tvhungary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 22:33   

etv_media  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 22:06   
Szia,

Ha két beltéri van, akkor nincs probléma. Az egyiken nézheted te a műsorokat, a másikat használhatja otthon a család.

Üdv,
Sanyi

Pumafradi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 21:34   
etv_media: és hogyha 2 beltéri egység van? 2 szobába is van beltéri, és a 2 külön áll egymástól, szóval mindegyiken azt lehet nézni amit akarok. Szóval ha a 2-es számú beltéribe kötöm be, amit nem használnak?

tvhungary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 21:27   

etv_media  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 20:40   
Szia,

Sajnos nem. Ez az eszköz azt tudja, hogy a műholdvevő, vagy a digitális kábeles vevő AV kimenetét jeleníti meg nálad. Vagyis ha a műholdvevőt az RTL-re kapcsolják (vagy te oda kapcsolsz), akkor mindenkinek azt kell néznie.

Vagyis olyan az egész, mintha a távirányítót hosszabítottad volna meg, csak a Tv nem a másik szobában, hanem egy másik országban van.

A sávszélesség bőven jó lesz.

Üdv,
Sanyi

Pumafradi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 17:00   
Még 1-2 kérdés, és lehet benevezek egy ilyenre. Ugye én kint azt nézhetek, amit akarok? Szóval nem befolyásolja, hogy itthon mit néznek. Teszem azt fel, itthon nézik az RTL Klub-ot, attól én még nézhetem a Comedy centralt? Itthon 10 MB-os net van, kint 8. Emellett lehetne nézni akadásmentesen?

Válaszokat előre is köszönöm!

etv_media  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-16 16:34   
Szia,

Igen.

Üdv,
Sanyi

Pumafradi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-14 23:15   
2012-09-21 13:56, etv_media:
-

Hello! Érdeklődnék az általad leírt 2-es megoldás után. A helyzet a következő: Magyarországon a szüleimnek van 1 T-home IPTV előfizetése. Én kint élek Skóciában ahol UPC-t használok, de sajnos hol van adás hol pedig nincs. Szóval hogyha ezt a Slingbox-ot Magyarországon bekötném, akkor kint tudnám nézni a T-home csatornáit kint Skóciában?

Választ előre is köszönöm!

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-14 07:43   
Szia jocoo01,

gondolom időközben már megkaptad a Duna World vételi lehetőségével kapcsolatos információkat, sajnos 10 év óta nem látogattam ezt a fórumot, és gondoltam hogyha még mindég vannak kérdéseid, szivesen segithetek, ugyanis én ezzel foglalkozom.
Floridából valóban elérhető az NSS805 műhold, amelyiken a Duna World ingyenesen vehető bármely DVBS kártya nélküli (FTA) vevőkészülékkel, de mivel ez C-band műhold, és ahhoz, hogy elfogadható képminőséget kapj, minimum 6 láb (1,8M)átmérőjü antenna, és cirkuláris polarizációju LNB szükséges.

Bármilyen kérdésed van légy szives írd meg.

Joe

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó