2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> FRISSÍTÉS: Hétéves a MON
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 23:03   
Itt én leszek az utolsó, aki feladja, és még az sem fog megtörténni.

Hunor

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 20:22   
Fel a fejjel Hunor!

Hálás vagyok azért, hogy a MON segítségével visszanyertem a magyar nyelv használatát majdnem 50 éves külföldi tartózkodásom után.

Ez nagy eredményed, köszönöm alkotásodat.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 14:31   
Szia Hunor!

Nem értem miert érzed hibasnak magad? Egyszeruen el kell fogadni hogy igy müködik sok minden. Hazassaghoz azert nem hasonlitanam a MONt,es en tapasztalatbol beszelek , hiszen 87 evesen eleg sokat begyujtottem . Szoval fel a fejjel tervezgess itt tavasz ujraéledt minden.
Azert nem házassag mert a MON egy kellemes hobbi mig a házassag az elet komolyabb-felelösseggel telibb részehez tartozik. A MON-ra azert jarunk hogy szorakozzunk, kikapcsolodjunk.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 10:34   
Kedves Hunor!

Ha a házasságot hozod fel példának, akkor én tapasztalt feleségként azt tanácsolom, legyél türelemmel.
Csodákra már nem várhatunk, de megszoktuk egymást és elfogadjuk úgy, amilyen.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 05:07   
Kedves Hunor, nemcsak neked okozott válságot a MON válsága.
Hogy te lennél a hibás? Inkább: te is.
Én is azt mondom: ne adjuk fel. Viszont nem tudom, mit lehetne tenni.
Azt hiszem, a MON legnagyobb erénye egyben a legnagyobb hátránya is: nincsenek köztünk olyanok, akik felpiszkálnák a kedélyeket(leszámítva mondjuk Leput) és megsértenék a normális európai szellemet. Tehát nincs csatározás, holott a netes fórumokat az élteti.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-21 23:00   
Sokat gondolkodtam az írt beírtakon, dűlőre nem jutok, de megosztok pár gondolatot, kommentár sem szükségesek, ezek nem kérdések, nem megoldások, hanem gondolatok, összevissza, amivel szembenézek régóta.

1. Mi akart lenni a MON, mi lett?
A nyugati magyarság átfogó oldala, információs forrás minden olyan nyugati számára, aki kötődik a magyarságához, fórum, szellemi műhyel, baráti társaság.
Most: főoldal, egyéb rovatok behaltak, a fórum pang, kevés új hozzászólás van, kevés vita, eltűntek a saját kezdeményezések, olyasmi szerint sokunknál, mint a házasság, első években az asztalon is, aztán csinálgatjuk, csinálgatjuk, de ennyi (elnézést, akit nem érint, csak saját tapasztalat, a házasságot leszámítva).

2. Valéria - Bovi írása.
Mindkettővel egyetértek, nem ellenmondók egymásnak, hanem egymás kiegészítők.
Volt egy egységes csapat, akik, mi egymás pörgettük, élveztük az egészet, élmény volt a MONozás.
Rengetegen elmentek, a közösen kialakított szellemiség egységes csapat már nem úgy van. Sok esetben nincs kihivás. Kevesen vagyunk. Ismerjük egymást, elég egy sóhajtás, abból már mindent tudunk (megint lásd házasság).
Nincs utánpótlás/ pörges, ennek sok oka van:
- kevés az azonnal beírok oda valamit kihívás
- az embereknek mást jelent a fórumozás most, mint hat éve
- van rengeteg konkurencia, iwiw külföldi magyarok fóruma, minden
- rengeteg viharon mentünk át, sok vitát, személyes ellentéteket is átéltünk, sok esetben halmozódtak fel tüskék
- halott a fórumon kivüli MON

Ki a felelős ezért.
Én. Sokat ígértem, keveset tartottam, sok embernek csalódást is okoztam, mert bíztak a terveimben, az ígéreteimben, abban, hogy a MON MON lesz.
Körülmények. Lásd pár fenti gondolat.

Mit lehet tenni.
Hagyni meghalni a dolgot. Ezt nem fogom soha megtenni, nem leszek az, aki ezt hagyja.
Lezárni. Hm, a csúcson izgalmas lett volna megtenni, most megtenni egyféle kudarc beismerése, nem fogom megtenni, mégha ez is felmerült gondolatként.
Felújítani. Ezt ígérem évek óta, nem történt meg, sok ember hitt nekem, tettek nélkül mit mutatok? Újabb ígéret nem lesz.
Ha nem sikerül jövő évfordulóig sem felújítani, akkor akkor lezárni? Mi értelme ennek? Beismerni a a kudarcot, egyféle fenyegetés legyen?

Ennyi, ezek a gondolataim, nem tudom, hogy mi lesz, de én új emberként megteszek mindent azért, ami hat év és ami MON, az biztos, mert lehet most akármilyen ez, de a MON kitűnő, ismert brand, alapok megvannak, és hiszek benne, hiszek magamban, mert más alternatívám erre nincs.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-04 13:59   
Vásároltam szemüveg tisztítókendőt. Hát az van rajta: MON UK.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 22:54   
2008-04-03 19:56, huba:

Ejnye. Nehogy be kelljen tennem egy felkialtojelet!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 20:03   
2008-04-03 19:50, bovi:
-

Tudom,hogy a Janókát neveli. Gitározni is tanitgatja. Hubicseknek konkurrencia!!!!
Sebaj Hubicsek, majd Andaluciában gyakorolsz -

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 19:56   
2008-04-03 18:44, Valeria:
-
Rigojános elfoglalt a sulival,

ha tanúlt volna annak idelyén eleget, most nem kellene neki..

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 19:50   
2008-04-03 18:44, Valeria:
Elkyről semmi hir.

Elky jól van, hála Istennek, neveli Janókájukat, és az köti nagyon le
Gondoljatok csak vissza, mennyi dolog van egy kisgyerekkel

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 19:49   
nos, Elky fia már vagányabbúl gitározik mint én. Ennek örülök, mert kell az utánpótlás!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 18:44   
Nekem is hiányzik Zulo, de hiányzik Bimbi is es még nagyon sokan a régiek közül. Kevesen maradtunk, Judit, Zsuzsa és én. Ubuge is nagyokat hallgat, Rigojános elfoglalt a sulival, Elkyről semmi hir.

Persze, az ujak is nagyon kedvesek, de jó volt a régi csapat is.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-03 16:21   
Jut eszembe: tud valaki valamit Zulóról? Mint oszlopos MON-tag nekem nagyon hiányzik. Hosszabb ideje szélcsend vagy inkább síri csend és?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-01 17:47   
Te jó ég, már 6 éves a MON? Akkor az ősszel iskolába kell mennie?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-01 17:41   

Boldog 6-ik szulinapot kivan a Csiki Kurjanto Szerkesztosege!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-31 16:06   
Nekem nyolc

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-31 16:01   
Kedves Huba, legalább hatszemközt vagyunk...

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-31 15:03   
2008-03-31 13:31, Pompéry Berlin:
-
http://www.berlini-szalon.de

De ez nem az önreklám helye,

szó se róla, kvázi négyszemközt vagyunk...

akkor csinálja kend már egy pár éve, izgalmas lehet. Felveszed a beszélgetéseket?

Látom Kurtág is volt már a vendéged, Gratula!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-31 13:31   
2008-03-31 12:12, huba:
-
ez igen, 70-en csak úgy a nappaliban?
-
Igen, de ezzel elértük a szük keresztmetszetet, ami a székek, poharak számát, valamint a házban lévö mellékhelységek összkapacitását illeti. Ha tallózol a Berlini Szalon honlapján, akkor láthatod a "körülményeket".
http://www.berlini-szalon.de

De ez nem az önreklám helye, inkább csak érdekességként említettem.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-31 12:12   
2008-03-31 01:27, Pompéry Berlin:
-
Nálunk tegnap 70 fövel házihangverseny volt,
-

ez igen, 70-en csak úgy a nappaliban?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-31 12:07   
2008-03-31 06:50, Ferencz Zsuzsanna:
-
Sok, de egyet sem hordok. (Ezért már ezek is lassan antikvitásnak számítanak.) Sebaj,a kalapemeléshez lehorgászom majd egyet a polcról és gondosan leporol, nehogy szégyen érje a ház (kalap) elejét a lengetésnél.

A Chagall Quartett játszotta a Bartók I. és III. vonósnégyesét, közben Beethoven Hárfakvartettje. (Utóbbi a neve ellenére nem hárfára, hanem vonósnégyesre íródott.) Ráadásnak Haydn egyik vonósnégyeséböl egy tételt játszottak. Ez kimondottan unalmasnak tünt Bartók után. Ez nem az én - esetleg - sznob véleményem, ezt a hallgatók mondták.

Tehetséges fiatalok, a Hanns Eisler Zenemüv. Föisk. végzettjei, a hegedüsök szólisták is egyben, valamint .... Szóval, nagyon szeretjük öket. Egyik sem magyar, de nagy Bartók-ismerök, épp egy Bartók cikluson dolgoznak, amelynek ez volt az elsö hangversenye. Egyikük azt mondta, hogy nem kell tudni magyarul ahhoz, hogy valaki Bartókot játszon - de sokat segít.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-31 06:50   
Kedves Judit, alapitótag! Hány kalapod van?
Ez majdnem vers.
Gondolom, a hetven vendéget a MON-évforduló kapcsán hívtad össze... Kik zenéltek?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-31 01:27   
Megkésve bár, de törve nem...

hamár az irodalmi idézeteknél tartunk, én is szeretettel köszöntök mindenkit. Nálunk tegnap 70 fövel házihangverseny volt, így nem értem rá veletek bulizni.

Hát hat év elég hosszú idö. Volt ezalatt jó is, rossz is, de mégis a jó dominál. Hunor elött külön megemelem kalapjaim egyikét.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 11:50   
2008-03-30 11:35, bovi:

Igazad van Bovi, bölcsen szóltál.
Régen megvolt az újdonság varázsa. Akkoriban kevés fórum volt még és kevesen használták a messengereket. A nyilvánosság előtt is szívesen beszélgettek, fecsegtek az emberek. Ma ezt inkább a háttérben teszik.
Sokan pedig benéznek a fórumra, látják, hogy nem írt senki, és továbbállnak. Eszükbe sem jut, hogy ők írjanak. Ez a mentalitás sokakat elriaszt az írástól, "ha ti nem, akkor én sem" alapon.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 11:35   
Nekem az a véleményem, nemszabad a multakat iránycélnak venni.
Akkor úgy volt, most így van.
Fiatalosan, a mának örülni!
Aki nincs itt, annak megvan rá az oka, ne emlékezzünk rájuk, mint aki meghalt.
Sajnáljom én is, hogy ilyen kevesen vagyunk, de jönnek mindig újak, akiknek örülünk.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-30 06:41   
Azt hiszem, a hatéves születésnap kapcsán jó lenne megemlékezni Bimbiről (vajon néha beleolvas még a Fórumba?), aki olyan lelkes szervezője volt a csatbuliknak.

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-29 20:38   
edesek vagytok... poe, valeria, bovi,valoban sokat valtoztunk... de szerettem volna tobb megnyilvanulast a regebbi tagoktol is, csak az bant, hogy Hunor sem, se az ug.n "nepnevelo" torzsgarda, nem emlekezett meg a 6. szülinaprol jelenletukkel..
koszonom nektek hogy beugrottatok egyutt unnepelni egy kicsit..

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-29 15:53   
2008-03-29 12:40, george:

Hello George

Én ugyan nem alapító tag, de már elég régi bútordarab vagyok , és ott voltam a cseten tegnap este. Sajnos a régiek közül csak téged láttalak, és Bovit egy villámlátogatás erejéig. Kár.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-29 15:32   
Kedves George,

Jo volt latni Teged. Igazad van, elmultak a regi szep idok Emlekszel a nagy szulnapi partikra? Reg volt, igazsem volt talan

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó