2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kanada >> Üdv Mindenkinek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Bagi József 2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-22 20:17   
2002-03-29 16:18, Cirmoscica:

-

Kedves Tünde és családod!

Most olvastam 2002 ben irt leveled. Bizom benne, hogy azóta már letelepedtetek Hamiltomban, és boldogan éltek itt, mint a több ezer másik magyar.

Üdvözlettel
Bagi józsef
Bancroft ON. Canada

Szentgyorgyi Alexandru  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-14 00:12   
2002-03-28 14:56, T:)nde:
-

Kedves Tunde!

Erdelyben lakom, de a lanyom julius 25-en veglegesen es hivatalosan letelepedett Kanadaban. A cipo hasonlo, sot ujabb. Megadom az e-mail cimet, es reszedrol egy batorito, biztato level talan hasznalna. Meggyozodesem, hogy meg nem felejtetted el teljesen az elso honapok nehezsegeit, a lehetetlenseg, es egyedullet erzeset. imocika@yahoo.com

Elore is koszonom, ha par biztato, batorito sort kuldesz e-mailban.

Tisztelettel!
Sandorbacsi

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-02 13:49   
Szeretettel üdvözlök minden Kanadai MON társamat az ÚJ ÉV második napján.
Holnap ismét megkezdödik a munka,remélve hogy 2005-ös év jót tartogat a zsákjába mindnyájunk részére.
Jó munkát egészséget sok sikert.

Üdv
Em

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-31 23:08   
BUÉK

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-31 16:16   
Oromokben es egeszsegben gazdag , bekes , boldog Ujesztendot kivanok minden kedves Kanadai Mon tagnak !
szeretettel,
fellegvar , a USA -bol

bojtorjan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-30 16:31   

udv...bojti

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-30 12:33   
Örömokben egészségben gazdag"BOLDOG ÚJ ÉVET "kivánok minden kedvs Kanadai MON tagnak és Kanadában élö Magyaroknak.

Em

Dobran  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 22:00   
Boldog, békés Karácsonyt kivánok minden kedves MON tagnak!

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 12:40   
Minden kedves Kanadai Magyarnak MON tagoknak

Kellemes Karácsonyi ünnepeket
és
Örömteljes Istentöl megáldott
Boldog Új Évet kivánok

Em

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-19 03:33   
Szeretetteljes Karácsonyt kivánunk minden kedves kanadai MON olvasónak.

*** Békés, boldog Új évet! ***

szeretettel,
kobakék

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 14:13   
2004.11.28

Üdvözlet minden Kanadai Magyarnak.
Kellemes Advent elsö Vasárnapját kivánok.

Em

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 14:00   
2004.10.30.kobac.
Azt elhiszem hogy hideg Montreál de már 25 éve megszoktam viszont itt a télnek is megvannak a maga szépségei.Nem jártam BC fele biztos szebb és jobb az éghajlat.Lehet egyszer lesz alkalmam eljutni oda is.
Üdv Em

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-29 15:50   
2004-10-28 13:24, Em:
-
Oh, Montreal egy csodaszep varos. Csak hideg, az a baja. Tobbszor is jartunk ott, sot az elejen szinte-szinte ottragadtunk vegleg. De itt BC.-ben sokkal jobb az eghajlat.
Minden jot neked Em.
Udv. kobak

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-28 13:24   
Kobak!
Üdvözlet neked is
Kanada Montreálbol.
Em.

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-28 07:56   
Udvozlet Mindenkinek!
kobak (Kanada-Ny.)

Flacz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-24 10:49   
Sziasztok

én is Torontoban leszek május közepétöl juni közepéig. Nem tudjátok véletlenül hogy van-e magyar buli vagy táncház valahol a környéken. Vagy hol lehet ottani magyarokkal erdélyiekkel stb összefutni. Elöre is köszi hogyha tudtok segiteni.
Lacz

Kefe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-23 20:49   
Probald meg a http://www.cbc.ca/audio.html oldalt, itt barmelyik varosra kattintva hallgathatod a helyi adasukat, vagy CBC II.

Ha TV adot keresnel ezen a cimen talalsz egy parat: www.wwitv.com nem csak Canadabol

sz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-21 19:51   
sziasztok!
tudtok mondani néhány interneten hallgatható kanadai rádiót? rendes rádióra gondolok, ahol megy zene, hírek, időjárásjelentés, beszélgetős műsorok, szóval minden.
köszi!

Lee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-19 08:43   
Szia Stevenkas:

jÓ OLVASNI TŐLED, HOGY MEGFOGTAD RIA IRÁSÁNAK ÉRTELMÉT.

Csurkától idázett?? Mit számít... Nem a gondolat a lényeg amit leírt? Úr isten!!! Nem a kenyér minősége a lényeg amit megveszel a boltban, hanem az, hogy mennyire szimpatikus vagy ellenszenves a pék???
Miért nem a leírt gondolatok helyességét vonod kétségbe??

Üdv

Lee

stevenkas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 16:57   
Kedves Ria!
Csurkat idezni "igaz magyarsag" ugyben egy kisse szagos. Csurka aki a gyuloletet szitja mindenkivel szemben, legyen az nem magyar, vagy olyan magyar aki nem illik bele az o es partja ideologiai korlatai kozze. Ma otthon tul sok megkulonboztetest hirdeto elojeles magyarkodas, a kereszteny magyar, a jo magyar, az os magyar, a hu magyar. Sorolhatnam.

Se kutyaböröm se bibliám,
borbélymester volt az apám,
nem föispán.
Magyarnak is csak ippeg hogy
magyar vagyok,
sem Ös-, sem Igaz-, sem Jó-magyar...
még nemes sem vagyok.

Nem vagyok Vajktól
származott csuhás pápista...
Elkárhozott vagyok.
Pogány paraszt, egy eltévedt eretnek,
kertemben csúszok-mászok térdemen:
ott is magot s nem keresztet vetek.

Kardot sem fogtam,
- békében telt el életem -
oláht, cigányt de még zsidót sem öltem,
és Csurkát is csak hírböl ismerem.

Hazám, hol kínok közt szült az anyám
oly messzi van!
Szomszédom olasz, spanyol, sváb... meg kínai,
s ha netalán kérdezi valaki,
azt mondják rám: "magyar".

Se ös-, se igaz-, se nemes,
csak egy közönséges,
ki annyi év után,
még ma is magyarul számolja,
- hányan vannak,
ha a ködös öszi alkonyatban
zajos gágogással délre húznak
a kanadai vadludak.

Sokan vagyunk se-magyarok, csak kukkants be a
http://semagyarok.homestead.com

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-28 09:41   
Bekes, boldog uj esztendot kivanok minden kedves Kanadaban elo forumozonak.
szeretettel, Annita

val bradford  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-12 19:37   
Szia Tünde.
Nagyon érdekel az Erdélyiek, irjál magadrol valamit.

Üdv
Joe
E-mail cimem jbradford@fcicanada.net.

val bradford  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-12 19:31   
Igazad van, teljesen egyet értek veled és gondolataiddal. Fel a fejjel, Magyarnak születtem és az is maradok.

Üdv.
Jozsi.

Ria**  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-03 01:09   
Szia Cirmoscica!

Most találtam meg ezt a fórumot. Néhány írást elolvastam, és talán a Te gondolataid döbbentettek meg a legjobban.

"Ujabban mar a bankok is olyan szankciokat vezetnek be a magyarokkal szemben ami......szoval no comment. Csak azert mert a ciganyok lehuztak oket is ugye sok-sok ezer dollaral."

Nos... 16 éve élek kanadában. Ebben az országban megtalálható talán a föld összes nemzete. Van nekem is bankszámlám mint minden kanadai állampolgárnak. Volt, hogy bankot is cseréltem, mert másik banknál jobb feltételeket biztosítottak számomra.
A nevemből soha egyetlen banki alkalmazott nem kérdezett rá a nemzeti hovatartozásomra, és bár nagyon egyszerű nevem van (Nagy) a java még kimondani sem tudja. Soha származtatási papirt semmilyen intézmény nem kért tőlem (persze az emigrációt leszámítva). Nem hiszem el, hogy akár egyetlen kanadai bankban is másképpen lenne.

Na most. A bankok alkalmaznak szankciókat, amennyiben elrontod a hitelképességedet. Vagy lehetnek külömböző pénzügyi okai. Semmi esetre sem azért rossz az accouent-om mert a szomszédom cigány, vagy mert valami csoda folytán kiderül, hogy magyar vagyok.

Ha egy cigány le tud huzni itt egy bankot akár 1$-ra is, ... hát nem tudom, hogyan tette, legyen az ő titka, gratulálok neki.. Minden esetre ez nem változtatja az én egyenlegemet, hála istennek..)

Vannak további gondjaim is az írásoddal kapcsolatban:

„Valahol erthetoek hat a szankciok, csak tenyleg az a baj hogy ennek az IGAZI magyarok isszak meg levet.”

Na most, ebből a részből az "IGAZI magyarok" szóvirágod tetszett a legjobban.
Csurka Istvánnak - a Magyar Igazság és Élet Párt vezetőjének - néhány gondolata, jut eszembe. Ő így fogalmazta meg, ki is az IGAZI magyar:

Természetesen minden magyar állampolgár magyar, s a határainkon túl mindenki, aki magyar anyanyelvű és magyarnak vallja magát. Illyés Gyula szerint magyar az, aki annak vallja magát, és az esze is magyarul forog. Tegyük hozzá: s akinek a szíve is magyar, vagyis nem idegenszívű, nem ellensége Magyarországnak, nem nézi le a magyar hagyományokat, történelmet, kultúrát, s aki áldozatokra is képes a magyarságért. A cserkészet "magyarabb magyarságot" sürgetett, Szabó Zoltán pedig azt írta: "... sem nyelv, sem szándék nem tesz egészen magyarrá" - "magyarnak lenni nem születés, nem adottság, hanem eredmény" - "a magyar nem születik, hanem lesz."

És még néhány értékes gondolat ugyan ettől az embertől:

A magyar nép ezer éve, Szent István óta befogadja vendégeit, az itt letelepedni és dolgozni szándékozó menekülteket, jóakaratú embereket. Sokan a török uralom után meggyengült, elnéptelenedett országba érkeztek, s nagy részük pótolhatatlanul hasznos tagja lett a magyarságnak. Akiket ma Németnek, Tótnak, Orosznak, Szerbnek, Románnak hívnak vezetéknevük szerint, ma már aligha megkülönböztethetők a Kovácsoktól, Szabóktól, Molnároktól, Kisektől és Nagyoktól. Magyarország ezer éve a világ egyik legnagyobb olvasztótégelye: aki itt megtanult magyarul, s becsületesen vállalta a magyar állampolgárság jogain túl a felelősségeket is, nyugodtan élhetett és dolgozhatott, leszámítva a fasizmus és kommunizmus származás- és osztályhelyzet szerinti kegyetlen megkülönböztetését. Ki vonná kétségbe Petőfi, Radnóti magyarságát? Vérrel megpecsételt jussuk. S ki ne lenne büszke a nagy cigány népzenészre, Dankó Pistára ?

Szeretném hozzáfűzni, hogy a cigányok 800 éve Magyarország területén élnek (Elég ha csak Gárdonyi Géza: Egri Csillagok c. munkájára gondolsz). Ki az „IGAZI magyar” a te megítélésed szerint? Azt irtad :

„Nem nagyon szeretem ragozni ezt a temat, mert bizony volt aki fajgyulolonek belyegzett emiatt. Pedig nem vagyok az.”

Bárki is állította ezt.. hát jobb lenne ha a segítőkész vélemények értelmét igyekeznél megfogni és nem a felületes szavak között elakadni. Cigány? Magyar? 800 éve összefonódott sors. A családok keveredtek. Ki tudja visszanézni, hogy a Tatár, Török, Olasz, Némert, vagy akár Cigány vére nem –e folyik az ereiben???
Én nem vallom magam Cigánynak. Fehér a bőröm szine, de ez mind mit sem jelent. Sajnos én is csak 200 évre tudom vissza vezetni a családom szálait... „IGAZI magyar” vagyok, és büszke vagyok rá. Nem is lesz ez másképpen akár hova is vet a sorsom.

Csak idézni tudok tőled:

„Csoda hat ha az ember odaig jut hogy nem csak hogy nem hangoztatja a magyarsagat, de ha lehet meg le is tagadjuk ezt a tenyt.”

Sajnos nem csoda. Nagyon sok volt magyar ezt teszi. Elfelejti honnan jött és hogy hova is tartozott valaha. Megint csak egy idézet egy versből, melyre talán emlékszel még:

„Sehonnai bitang ember,
Ki most ha kell halni nem mer,
Kinek drágább rongy élete,
Mint a haza becsülete.”

Tudod elbujni, megalkudni mindíg könnyebb mint felvállalni azt ami az EMBER. Ahhoz, hogy a többi nemzet elismerje a magyarságot, és ne néhány tolvaj alapján ítéljék meg ezt a nemzetet, ahhoz feltétlen elengedhetetlen, hogy az aki IGAZ magyar, az fel is vállalja azt. Talán ettől lesz IGAZ magyar az illető.

Köszönöm a figyelmét annak aki elolvassa.

Sziasztok

Nagy Ria

2002-06-23 21:42, Cirmoscica:
-
Sziasztok!

Nem nagyon szeretem ragozni ezt a temat, mert bizony volt aki fajgyulolonek belyegzett emiatt. Pedig nem vagyok az. Csak tele a hocipom hogy veluk vesznek egy kalap ala es sokszor meg eselyt sem kap az ember a bizonyitasra. Ujabban mar a bankok is olyan szankciokat vezetnek be a magyarokkal szemben ami......szoval no comment. Csak azert mert a ciganyok lehuztak oket is ugye sok-sok ezer dollaral. Valahol erthetoek hat a szankciok, csak tenyleg az a baj hogy ennek az IGAZI magyarok isszak meg levet. Mikent sok mas esetben is. Csoda hat ha az ember odaig jut hogy nem csak hogy nem hangoztatja a magyarsagat, de ha lehet meg le is tagadjuk ezt a tenyt.

Toronto. Ott is rengetegen vannak, csak Toronto nagyvaros ott jobban eltunnek a tomegben. Igaz sokan eljonnek onnan mert nagyon draga. Apartmant itt a feleert is kapsz, mint ott. Igy nem veletlen hogy a tobbseg ide tomorult. De azert vannak meg ott is boven. Arrol is lehetne meselni hogy mit csinalnak, de.....mit ragozzam. Ugy is sejtitek. Mindenesetre egyre kevesbe jo itt elni, bar teny es valo meg mindig itt a legolcsobb. Bar minket egyenlore nem csak ez kot ide, hanem a parom iskolaja is. Szoval ki kell birnunk valahogy, ha tetszik, ha nem. Ami teny....itt is vannak normalis es dolgozni akaro magyarok. Es valoban vannak ilyenek a ciganyok kozott is, de ott nagyon keves es ha becsuletesen dolgozik is akkor meg sokszor mas gondok vannak veluk. Peldaul mert akarcsak otthon itt is notoriusan az okoljogot ervenyesitik a csaladdal szemben. Csak Magyarorszaggal ellentetben itt ezert borton jar. Hat ezek vannak.

Udv.
Cirmos
-

Lee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-02 23:12   
Hello

Honnan is kezdjem? Szoval irogatok egy site-ot. Az aprohirdető
http://members.lycos.co.uk/cerkaa/index.php
és a képeslap küldő
http://members.lycos.co.uk/kepes/kepeslap/html/default.php
müködik belőle. Szeretném, ha más is örömét lelné ezekben az ingyenes szolgáltatásokban ... Hát így ennyi..)

hurel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-23 00:52   
Hey Kicsner!

Rosszul adtad meg a cimunket.
http://web.goldencity.hu/hurel/

Veronika

2003-04-17 17:44, kicsner:
-
Csa mindenkinek!

Megalakult Montréalban egy magyar ifjusagi szervezet. Többek között én is az aktiv tagja vagyok, ezért fel akarom hivni erre a figyelmeteket. Majalist szervezünk majus 3.-an itt Montréalban, összeröffentve a montréali magyar fiatalokat, hogy egy kicsit kibujjanak a borükböl. Masokat is varunk, a közeli varosokbol. Bovebb adatokért forduljatok az internetes honlapunkhoz, ami a következo:

http://web.goldensity.hu/hurel

vagy irjatok a következo cimre: hungarorelacio@canada.com

Szeretnénk nem csak egyedül tevékenykedni , hanem ha lehetséges, kiterjeszteni a mozgalmunkat a többi allokba is. Reméljük sikerrel fog jarni, de ez csak toletek függ, ugyanis a kezdet mindig nehéz (jo kis közhely ) ).

Terveink, hogy masokat is befogjunk, ezért a ti segitségeteket kérjük. Aki csak tud érdeklodjon ismerosok utan, hogy majd o esetleg latogasson a majalisunkra, végül pediglen vegye fel velünk a kapcsolatot, és szamoljon be az élményekrol, elterjesztve a johirt köreitekben. A honlapunkat végigböngészve tekintsétek meg a lapunkat is...
De mindenképp irjatok .

Üdv. Pali
-

kicsner  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-17 17:44   
Csa mindenkinek!

Megalakult Montréalban egy magyar ifjusagi szervezet. Többek között én is az aktiv tagja vagyok, ezért fel akarom hivni erre a figyelmeteket. Majalist szervezünk majus 3.-an itt Montréalban, összeröffentve a montréali magyar fiatalokat, hogy egy kicsit kibujjanak a borükböl. Masokat is varunk, a közeli varosokbol. Bovebb adatokért forduljatok az internetes honlapunkhoz, ami a következo:

http://web.goldensity.hu/hurel

vagy irjatok a következo cimre: hungarorelacio@canada.com

Szeretnénk nem csak egyedül tevékenykedni , hanem ha lehetséges, kiterjeszteni a mozgalmunkat a többi allokba is. Reméljük sikerrel fog jarni, de ez csak toletek függ, ugyanis a kezdet mindig nehéz (jo kis közhely ) ).

Terveink, hogy masokat is befogjunk, ezért a ti segitségeteket kérjük. Aki csak tud érdeklodjon ismerosok utan, hogy majd o esetleg latogasson a majalisunkra, végül pediglen vegye fel velünk a kapcsolatot, és szamoljon be az élményekrol, elterjesztve a johirt köreitekben. A honlapunkat végigböngészve tekintsétek meg a lapunkat is...
De mindenképp irjatok .

Üdv. Pali

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 16:07   
Women üzenete:
Sziasztok!
Tudtok valamilyen szálláslehetőséget elérhető áron Torontóban júniusra?
Előre is köszönöm a segítséget:-)

Megpróbálhatok érdeklődni neked. Mikor jössz és meddig maradsz?

Ha írni akarsz az e-mail címem:
klari_kukac_sympatico.ca

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 00:38   
Women üzenete:

Sziasztok!
Nem akarok bevándorolni, kivándorolni, csupán egy hónapot töltenék Kanadában.
A szálláslehetőségem a vendéglátóim visszalépése miatt meghiúsult. Tudtok valamilyen szálláslehetőséget elérhető áron Torontóban júniusra?
Előre is köszönöm a segítséget:-)

Minden jót nektek:-))

Muity Mijo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-22 20:11   
2002-03-30 10:36, joki:
-

Szia Joki, már ha jársz még erre !

Érdekelne miként alakult a sorsotok Vancouver-ben? Életem nagy kihagyása ez a város, anyai nagybátyámék 14 éves koromban ide akartak kicsábítani iskoláztatási céllal. Ez fordulópont lehetett volna az életemben, de hát ez van, kihagytam. Mifelénk 14 éves korban nem volt szokás elhagyni a szülői házat. Meg hát az se tetszett, hogy őnekik nem volt gyerekük (nem lehetett), és így eleve a kisajátítás érzete alakult ki bennem ....
Érdekes, hogy az azóta eltelt évtizedek során sem mentem ki, még látogatóba se, pedig a viszonyunk nem rossz. Állítólag a világ egyik legszebb része ez.

Üdv: Mijo

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó