2022. szeptember 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kanada >> Üdv Mindenkinek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 kob_uki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-16 00:12   
Szjasztok!

4 eve elek Calgarryban, amiben tudlak szivesen felhomalyositalak.

Van e közületek valaki aki Calgary es környeken horgaszik?

ku - sajnos nem ismerek senkit aki horgaszna de en magam szeretnem felvenni ezt a szokast:)

Mit erdemes megnezni Calgaryben es környeken?

ku - hat ha nyaron jottok akkor a Stampede-et ajanlom, az amolyan cowboy-s majalishoz hasonlithato

Repulesugyileg nem tudok tanacsot adni en nem otthonrol repultem ide.

Milyen bankkartya a legelfogadottabb? (Visa / Mastercard / Diners )

ku - a Diners az nem okay

Vigyünk e magunkkal kezpenzt, vagy mindent bankkartyaval kell fizetni?

ku - kp az mindig kell, de a legtobb helyen tudsz kartyaval fizetni

Milyen a közbiztonsag Calgaryben es környeken?

ku - ne torodj vele, biztonsagosabb mint mondjuk Ozdon

Mire kell feltetlen vigyaznia egy turistanak?
Mi az amit feltetlen vigyünk magunkkal?
Letezik e olyan hogy internetkavezo / illetve hol van olcso internethozzaferes?

ku - na ez fura, mar bocsi, 3 hetre josz es mar internetezni akarsz, vay stock broker vagy? akkor bocsi megint

Milyen a varosi közlekedes Calgaryben?
ku - elso latasra jo, de egyebkent szar

Mibe kerül egy busz/villamos/metrojegy?
ku - 2 dollar, 90 percig jo oda-vissza, atszallasra buszra, buszrol. De ha teszed kerj transit jegyet a buszsofortol.

Erdemes-e inkabb kocsit berelni?
ku - a varoson beluli ugrabugralashoz nem erdemes, de ha kimentek a varosbol mondjuk Banff-ra akkor igen, nem emlexem pontos arra, en asszem 2 napra kibereltem egy par evere 1 minivan-t ~140 dolcsiert

Elfogadjak e nemzetközi jogositvanyt?
ku - asszem igen

Mibe kerül 1 liter tej / 1 kilo kenyer / 1 korso sör?

ku - attol fugg hogy hol. a tej lehet 1.20-4, itt nincs kilos kenyer, de az is varial, hmm, szamolj 2-3 dolcsit minimum, sor is mehet 10-12-ig is, de nem egy korso hanem egy 330 ml vacak uvegecske! , nyilvan pias boltban olcsobb es barokban is lehet pintet kapni 3-4-ert

Egy atlagos etteremben mennyibe kerül egy menü?

ku - ~12-16?

Mennyit szamoljon ket ember napi ellatasra? (kis reggeli, ebed, kis vacsora)
ku - ezt hogy erted? superben vasarlova? napi 20 dolcsibol ki tudsz jonni szepen

Janos

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-10 10:14   
TBALINT üzenete:

Sziasztok! Bálint(25) és szandra(23) vagyunk Budapestről. szeretnénk megismerkedni kanadában élő magyar fiatalokkal!

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 20:11   
loksi67 üzenete:

Sziasztok! A nyaron lehetösegem lesz a baratnömmel 3 hetre Calgaryba utazni egy ismeröshöz. Az ismerösünk meselt mar par dolgot Kanadarol, de szeretnek minel többet megtudni altalanos dolgokrol es ezert kerdeznem a nagyerdemüt. Nagyon örülnek, es megköszönnem ha valaki vagy valakik vennek a faradtsagot es valaszolnanak. Elöre is köszi mindenkinek aki segiteni tud.

Van e közületek valaki aki Calgaryben lakik?
Van e közületek valaki aki Calgary es környeken horgaszik?
Mit erdemes megnezni Calgaryben es környeken?

Melyik legitarsasaggal erdemes repülni?
Milyen szinvonalat nyujtanak, kinek mi a tapasztalata?
Melyik a legolcsobb es megis elviselhetöbb?
Ki hogy szokott repülni? (indulas: Budapest / Becs – atszallas: Frankfurt / London – Calgary)

Milyen bankkartya a legelfogadottabb? (Visa / Mastercard / Diners )
Vigyünk e magunkkal kezpenzt, vagy mindent bankkartyaval kell fizetni?

Milyen a közbiztonsag Calgaryben es környeken?
Mire kell feltetlen vigyaznia egy turistanak?
Mi az amit feltetlen vigyünk magunkkal?
Letezik e olyan hogy internetkavezo / illetve hol van olcso internethozzaferes?

Milyen a varosi közlekedes Calgaryben?
Mibe kerül egy busz/villamos/metrojegy?
Erdemes-e inkabb kocsit berelni?
Elfogadjak e nemzetközi jogositvanyt?

Mibe kerül 1 liter tej / 1 kilo kenyer / 1 korso sör?
Egy atlagos etteremben mennyibe kerül egy menü?
Mennyit szamoljon ket ember napi ellatasra? (kis reggeli, ebed, kis vacsora)

exi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-02 21:34   
Sziasztok es BUEK mindenkinek!

Vancouverben elek lassan 4 eve, Erdelybol vandoroltam ki. Szivesen talalkoznek magyarokkal! Nem volt idom alaposan atolvasni amit irtatok, latom JOkinak itt kene lenni (irjal !!!), remelem masok is vannak meg, jo lenne egy tarsasagot osszehozni.

dkzoli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-19 08:29   
2002-11-11 21:10, vazul:
-

Szia te torontói-erdélyi !

Erdélyi vagyok én is, de remélem hamarosan kanadai-erdélyi leszek. Ha van kedved, írj magadról egy pár sort. Igérem válaszolok.

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 18:37   
Udvozlok mindenkit! Cirmos mi van veled,hogy nem irsz egy par sort? Remelen nincs nagy baj? Udv Marcsi

vazul  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-11 21:10   
Sziasztok! Torontói vagyok (he-he, akarom mondani, erdélyi).

alexfazekas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-11 21:48   
Sziasztok!

En Nemetorszagban lakom es most talaltam ra erre az oldalra. Nagyon örvendek mert mar 20 eve nem tudok semmit a volt jo baratomrol es azt gondoltam hatha tudtok nekem segiteni.

Biro Zsigmond 1981-ben meg Edmontomba lakott 10 licbe vegeztünk Kolozsvaron 1973-ban. Nagyon meglepett, hogy milye rossz velemenyük van a mgyarokrol. Ez szerintem csak arra vezet vissza, hogy halvany fogalmuk nincs Europarol es lakoirol. Nemetorszagban ugyan ez a velemeny a romanokrol meg a lengyelekröl peddig nincs az a tavolsag mind Kanada es Magyarorszag között.

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-05 23:46   
Szia Cirmos! Elnezest a felreertesemert! De azert orulok,hogy irtal.En es a ferjem,es kisfiam aki nyoc es fel eves Arizonaba Phoenixbe elunk.Nekem otthon van Magyarorszagon ket nagy gyermekem,26-eves a fiam a lanyom 22-eves,nagyon hianyoznak! Van nalatok Magyar klub vagy valami,ahol ossze jon a Magyarsag? Most ennyi,mert mennem kell! Udv Marcsi

Cirmoscica  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 01:07   
Szia Adriano!

Valami felreertes van itt. Joki megy Vancouverbe nem pedig en. Mi egyenlore itt ragadtunk Hamiltonban. S azt hiszem ez mar igy is marad ameddig vegleg le nem tudunk telepedni, vagy haza nem kell menni. Csaladom az van. Koszonom kerdesed! Ferjem es egy ot eves kisfiam van. Meselj te is magadrol. Merre elsz? Mit csinalsz, csalad, stb? Minket itt minden erdekel.
Udv. Cirmos

ADRIANO  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 20:26   
Udvozollek Cirmos! En most kapcsolodtam be a MagyarOnlin.netbe. Nem Canadaba elek,hanem USA-ba Arizonaba,olvastam hogy juniusba mesz Vancauverbe.Hogy erzed magad,mit csinalsz,van csaladod,hogy telnek napjaid? Udvozlettel Horvath Maria

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-27 06:54   
Természetesen igazad van Mirtill. Vannak dolgozó és törvénytisztelő romák ugyan úgy mint kihasználó, félrevezető magyarok. Csak az a szörnyű, hogy én mindig büszke voltam a magyarságomra és nem tudom, hogy továbbra is tehetem e fenntartott fejjel.

Mirtill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-27 05:56   
Szia Liz.

Nem csak a ciganyokrol itelik meg a Magyarokat. Nagyon sok ember jon ugy be Canadaba, hogy cigany es kozben nem csak otthon csinalt valami orultseget es jobbat nem tud kitalalni. A magyar ember is epp ugy lop mint mas nemzetisegu ha hajlamos ra

Pl. harom eve Canadaban van egy no aki otthon ellopta a nyugdijasok penzet es kepzeljetek o nem cigany. Most olvastam egy magyar ferfi is elemelte a nyugdijasok penzet mert o szorakozni akart. Legtobb cigany igen kijon ide mert uj eletet akar kezdeni es talan meg is valositja. Nem tudom mi a kulombseg egy cigany es egy magyar ember kozott de szerintem az, hogy minden nepcsoportban vannak jo es rossz emberek. Es egy Magyar hamarabb elhagyja a gyerekeit mint a cigany, es kijon Kanadaba a gyerekei meg otthon sajnos ilyet is megismertem itt. De talan megvaltozik a vilag ha mi emberek is megvaltozunk es nem azt nezzuk, hogy ki mit csinal ha nem teszuk a dolgunkat es a gyermekeinket arra neveljuk,hogy szeressek felebarataikat. Mert akkor teszunk egy kis jot jovo generaciojaert.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-27 03:34   
Kedves Mirtill, örvendek, hogy végre romaoldalról is nyilatkozik valaki. Itt érdemben nem fejthetem ki a témát, hiszen nagyon bonyolult, könytárnyi anyagot írtak már róla, azt viszont megállapíthatom, hogy még senki nem tudja kezelni a kérdést. Az EU állásfoglalása, szempontjai csak akkor oldanák meg a problemát, ha nem többmillió, hanem százezer roma élne Európában. És akkor még nem beszéltem arról, hogy egyes országokban - pl. szülőföldemen, Romániában -, a romák pár évtizeden belül többségben lesznek.Tehát további feszültségek várhatók. Sajnos, a romakérdés egyelőre megodhatatlan, minden recept jórészt használhatatlan, ti (vagyis a családod) viszont a magatok számára találtatok megoldást. Gratulálok a jól tanuló fiadhoz. És gratulálok a te intelligenciádhoz, meg ahhoz is, hogy szót kértél.

Mirtill  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-27 00:47   
- Az igaz, hogy tobb cigany hazudik es menekul Canadaba lehutoskodni. De higyetek el nekem nem csak ciganyok de a magyarok is mert ti megkulonboztetitek a ciganyt es a magyart. Pedig ugyan olyan magyarnak erzem magam megha cigany is vagyok. En nem azert jottem el otthonrol mert nem akartam dolgozni nagyon jo munkahelyem volt nekem is es a paromnak is. Bonyolult lenne most elmeselni mert hosszu. Csak annyit a fiamat mar az elsoben verte a tanar mert cigany pedig kituno tanulo volt. Itt Canadaban is kituno tanulo csak itt nem bantjak annyi a kulonbseg. Mi itt is dolgozunk es megelunk nem bant senki. Es nagyon sok cigany van olyan aki normalisan el.

Cirmoscica  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-23 21:42   
Sziasztok!

Nem nagyon szeretem ragozni ezt a temat, mert bizony volt aki fajgyulolonek belyegzett emiatt. Pedig nem vagyok az. Csak tele a hocipom hogy veluk vesznek egy kalap ala es sokszor meg eselyt sem kap az ember a bizonyitasra. Ujabban mar a bankok is olyan szankciokat vezetnek be a magyarokkal szemben ami......szoval no comment. Csak azert mert a ciganyok lehuztak oket is ugye sok-sok ezer dollaral. Valahol erthetoek hat a szankciok, csak tenyleg az a baj hogy ennek az IGAZI magyarok isszak meg levet. Mikent sok mas esetben is. Csoda hat ha az ember odaig jut hogy nem csak hogy nem hangoztatja a magyarsagat, de ha lehet meg le is tagadjuk ezt a tenyt.

Toronto. Ott is rengetegen vannak, csak Toronto nagyvaros ott jobban eltunnek a tomegben. Igaz sokan eljonnek onnan mert nagyon draga. Apartmant itt a feleert is kapsz, mint ott. Igy nem veletlen hogy a tobbseg ide tomorult. De azert vannak meg ott is boven. Arrol is lehetne meselni hogy mit csinalnak, de.....mit ragozzam. Ugy is sejtitek. Mindenesetre egyre kevesbe jo itt elni, bar teny es valo meg mindig itt a legolcsobb. Bar minket egyenlore nem csak ez kot ide, hanem a parom iskolaja is. Szoval ki kell birnunk valahogy, ha tetszik, ha nem. Ami teny....itt is vannak normalis es dolgozni akaro magyarok. Es valoban vannak ilyenek a ciganyok kozott is, de ott nagyon keves es ha becsuletesen dolgozik is akkor meg sokszor mas gondok vannak veluk. Peldaul mert akarcsak otthon itt is notoriusan az okoljogot ervenyesitik a csaladdal szemben. Csak Magyarorszaggal ellentetben itt ezert borton jar. Hat ezek vannak.

Udv.
Cirmos

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-23 05:51   
Szia Liz!

A kanadaiak nagyon jóhiszeműek és sajnálták a szegény cigányokat akiket üldöznek Magyar Országon. Ezzel egy kicsit visszaéltek a cigányok és ezrével kértek menedékjogot. Ez sem lett volna probléma, ha dolgoznának és hasznos tagjai lennének a társadalomnak mint a többi menekült vagy letelepedő. Ehelyett rengetegen kapják az állami segélyt és még feketén dolgoznak, de sokan csak lopnak és csalnak. Bocsánat a kivételnek, de valami ok van rá, hogy a hamiltoni üzletek kiírják, hogy ne lopjanak.

Nem szeretek általánosítani, mert köztük is vannak jó emberek. Akinek nem inge ne vegye magára.

Üdv,
Klári

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-22 22:02   
Klari,

igazad van. En is erre gondoltam, azt hallottam, hogy rengeteg cigany vandorolt ki Kanadaba. De a kanadaiak mi a fenenek engedtek be azt a sok lehutot. En sem szeretnek fajgyulolonek latszani, de nehogy mar a ciganyokrol iteljek meg a magyar embert!

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-21 20:56   
Kedves Cirmos!

A fenti megjegyzésedhez szeretnék hozzászólni. Engem az háborít fel, hogy Magyar Országról úgy jönnek ki a cigányok, hogy menedékjogot kérnek mert állitólag megkülönböztetik Őket, de itt pedig Magyarnak vallják magukat és így lövik el a Magyarok hírnevét. Hát miért nem döntik el mindenkorra, hogy Cigányok és itt is vállalják ezt, vagy hogy Magyarok és akkor milyen jogon kérnek menedékjogot.

Azért vannak annyian Hamiltonban mert Torontóból már elüldözték őket. Elnézést, én nem vagyok fajgyűlölő, csak az igazságot szeretem.

Üdv,
Klári

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-18 19:34   
Sziasztok! En Angliaban elek, nem Kanadaban, ezert bocs, ha ideszemtelenkedtem.

De engem is megdobbentett amit cirmos mondott.

Gyerekek! Ha ilyen velemennyel vannak a magyarokrol, akkor miert van ott megis annyi magyar? Az USA nem lenne jobb?

Itt Angliaban azert nincs ez, de keves is a magyar. Borzaszto lehet olyan kornyezetben elni, ahol ujjal mutogatnak rad. Es ki van irva az uzletbe, hogy "magyar ne lopj" hat ez meg egyenesen felhaborito!

Cirmoscica  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-05 14:00   
Kedves Bebyke344!

Sajnos teljesen igazad van. Bar tudom tulsagosan nem szabad altalanositanunk. Biztos vannak kivetelek. De en ilyenrol nem nagyon tudok, viszont egyre tobb embertol hallom e panaszt. Pedig a mostani emigransok kozott azert sok a rendes, dolgozni akaro ember. De nem kapnak eselyt sem sokszor. Ezt mar csak azert nem ertem mert itt Kanadaban rengetegen sopankodnak hogy szakember hiany van. A magyarok jo szakemberek. Megsem segit nekik senki, nem kapnak lehetoseget sem sokszor. De hat ez van. Azert nem adjuk fel ugye?

Udv.
Cirmos

Bebyke344  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-26 22:24   
Kedves Cirmos:

Amikor a szuleimmel kikerultunk Venezuelaba 1949-ben, bizony ajanlolevel volt, ha Magyar voltal. Apamat, Edesanyamat, azert alkalmaztak, mert tudtak, hogy a Magyarok dolgos emberek. Engemet is azert vettek fel elso allasomba, mert Magyar voltam es ott mar dolgozott ket Magyar akikben nem csalodtak. Sajnos evek mulva, nem ez volt a helyzet. A kivandorolt Magyarok nem szerettek dolgozni, azt hittek, hogy kulfoldon csak le kell hajolni a penzert, munka nelkul lehet ervenyesulni. Bizony nem ez volt a helyzet. Mi nagyon sokat dolgoztunk a megelhetesunkert, amit az ujonan jottek nem hittek el, es gyuloltek minket mert nekunk mar tobb volt mint nekik. Tehat, nem csak Kanadaban nem kedvelik mar a Magyarokat es felnek tolunk, hanem mas orszagokban is. Eleg sajnalatos, hogy eljatszottak a becsuletunket.
Udvozlettel,
Valeria

Cirmoscica  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-10 13:54   
Szia Kaa!
Hamiltoni "magyar" rengeteg van, tobb ezres a letszam, igaz ez folyamatosan fogy most az utobbi idoben. S hogy mibol alakult ki a rossz hiruk? Egyszeru. Ide sajnos sok olyan jon aki nem nagyon akar dolgozni, segelyen el, kovetelozik. Jartam olyan uzletbe ahol ki van irva a bejaratnal "Magyarok ne lopjatok". Nem lehet banki hitelhez, vagy credit cardhoz jutni miattuk, mert eljatszottak a bizalmat.Ujabban a bankok ott tartanak hogy beviszel egy csekket hogy kivaltsd akkor a bank azt elveszi es te csak 3-7 nap mulva juthatsz a penzedhez, ez alatt ugyanis ellenorzik hogy hiteles e a csekked.Vannak itt a kornyeken vallalatok ahova magyar szarmazasuakat nem vesznek fel dolgozni.Hiaba kell neki a munkaero, magyart akkor sem vesznek fel. Ilyen peldaul a ferjem munkahelye is most mar. Egy eve egysegesen nem engednek be magyart. Pedig evi 150 embert "elfogyasztanak" kulonben. Magyaran korulbelul ennyi uj embert vesznek fel minden szezonban. Nagyjabol errol van szo. Persze el itt normalis, dolgos, rendes magyar is, hazudnek ha azt mondanam hogy nem de ez kisebb resze az ittlevoknek. Mennel mashova elni, dolgozni, de mindenutt pofan vagnak ezzel. Mert elobb-utobb ugye mindig kiderul hogy magyar vagy. Bar be kell valjam ezzel egyre kevesbe dicsekszik az ember. Nem jo pont a magyarasag itt Kanadaban. Nem ugy mint valamikor regen.
Udv.Cirmos

Kaa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-05 10:15   
Cirmoscica,

Nem vagyok kanadai, de a hamiltoni magyarok rossz hire nagyon felkeltette az erdeklodesemet. Nem tudnal errol irni valamit? Mi az eredete? Egyaltalan, hany hamiltoni magyar van?

T:)nde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-03-31 15:54   
Szia Cirmos,

mindenki ugy rendezi az eletet ahogy csak tudja.
ha valoban azert nem mertek valtani, mert gyereketek van. megertem. de akkor miert bankodtok, miert nem torodtok bele abba, hogy nem lehet valtoztatni semmin?
ha pedig bankodtok, akkor miert nem cselekedtek? nem ertem.
ha gyerekem lenne, en azt hiszem akkor is valtoztatnek a rosszon. foleg miatta.
de hat nem vagyunk egyformak. es igy kerek a vilag.

szia,
T:)nde

Cirmoscica  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-03-31 00:52   
2002-03-30 10:36, joki:
-
Szia Mindenki! Remélem jó társaságba keveredtem Jelenleg Győrből írok, de június közepén emigrálunk - hivatalosan - Kanadába (B.C., Vancouver). Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden kedves topik látogatónak. joki
-

Szia Joki! Remelem jol erzed majd itt magad!

Udv. Cirmos

Cirmoscica  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-03-31 00:50   
Szia Tunde!

Persze tudom hogy van igazsag abban amit mondasz es nem kell masok velemenyevel torodni.De ertsd meg nem en torodom masok velemenyevel hanem a munkaadok. Szerintuk pedig sok hamiltoni magyar lop, csal, hazudik.

A masik, egy kisgyerekkel nem lehet igy fejest ugrani valamibe, mert teszem azt fogjuk magunkat es odebb allunk innen.De ott ahova megyunk nem es nem kapunk munkat. Akkor mit csinalok? Mibol elunk? Ha csak magunk lennenk jobban merne ugralni az ember. De gyerekkel ezt mar nem teheted meg. Es nekem o a legfontosabb a vilagon. Ha majd neked is lesz csemeted te is rajossz erre.

Udv.Christine

T:)nde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-03-30 14:01   
szia Joki,

Isten hozott tarsasagunkba!
Szep helyre vandorolsz majd ki. Meg nem voltam Vancouverben, de sok szepet hallottam rola.

udv,

joki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-03-30 10:36   
Szia Mindenki! Remélem jó társaságba keveredtem Jelenleg Győrből írok, de június közepén emigrálunk - hivatalosan - Kanadába (B.C., Vancouver). Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden kedves topik látogatónak. joki

T:)nde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-03-30 04:52   
szia Cirmos,

orulok, hogy ujra irtal. szerintem nem kellene arra sokat adnotok, hogy ki mit gondol feloletek, hanem inkabb arra kellene koncentralnotok, hogy Ti mit gondoltok sajat magatokrol.

es meg valami, - mar egy ideje en is ezt kezdem tapasztalni a sajat boromon - hogy az ember vagy csinal valamit teljes erobedobassal - azaz kituz egy celt es azt arkon-bokron koveti, vagy csak spekulal es spekulal. sohasem volt ugy, hogy sehogy se lett volna.

azt mondanam, hogy nezzetek elore es batran tegyetek meg amit jonak lattok. most lassan megyek is aludni.

puszilom Markot!

udv,

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó