2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki, mióta vezet autót?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-19 14:26   
Hajrá lanyok a pipi az pipi nem szamit a kora

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-19 06:25   
2012-03-17 14:06, bovi:

Az enyem is annyi bovika, ez azt igazolja, hogy sajnos mar nem vagyunk mai pipik!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-18 11:12   
Nalunk ez asztalra kerul a születesnapon, latod a sok penzt, nem teszik a sirra

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-18 10:32   
2012-03-17 22:07, bobe:

Köszi Böbice!!!
Jó ez, a lényeg, hogy ne a síron legyen

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-17 22:07   

ennél jobbat nem találtam:)

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-17 14:06   
Rábukkanva erre a topikra, jut eszembe, hogy április 4-én lesz a jogosítványom 50 éves
Ha így marad, akkor 50 éve vezetek baleset nélkül!
Hol lehet erre jutalmat kasszírozni

Kívánok Nektek is hasonló sikert, a vezetésben!!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 12:42   
2009-04-25 09:41, bovi:
-
Jajajaj lánykák, csak ezt nem tegyétek, hogy nem vezettek!!!

-

Van busz, vonat, repulö, taxi, lovas szeker, mindig kerul valami szallitoeszköz. Nekem sincs hajtasim, otthon nem volt ertelme,nagy varosban laktunk. Benzin adagolva volt. A ferjemnek nem jart jogsi, mert szinvak (tévesztö, nevezzetek, ahogyan akarjatok), aztan itt Svedorszagban ö volt az elsö, hiszen a munkaja miatt kellett hajtasi, en meg szepen lemaradtam (penztarcaügy ), de nem banom, imadok vonaton utazni, es kb. annyi idöbe kerul, mintha autoznek, de közben lehet olvasni, zenet hallgatni, bamulni az ablakon, csak ugy, a semmibe, egyszeruen kikapcsolni. Itt a varoskaban, ahol lakom, gyalog intezem az ugyeimet, nem árt, amig tudok jarni (mostanaban nehezen).

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 12:11   
Az autóvezetés is egy "Beruf", mégha a legtöbben az privátként is gyakorolják.
Mint ahogy nem mindenki alkalmas minden Berufra, úgy az autóvezetésre sem alkalmas mindenki, mégha sikeresen meg is szerezte a jogositványt.

Aki fiatalon nem gyakorolta, az késöbb kevésbé fog uralkodni a kormány fölött.

Ilyen esetben meggondolandó, milyen utakat tesz meg az ember az autóval, vagy egyáltalán a kormány mögé ül e.

Nem lehet azzal számolni: "Na most én úton vagyok, mindenkinek ügyelni kell arra!".

Én nagyon sajnáltam a 19 éves kezdö fiatal hölgyet három másik barátnöjével, akik mindannyian a napokban vesztették életüket Bayernban, mert valószinüleg a fiatal hölgy egy elözésben lévö fiatalembertöl megijedt. De legalább abban reménykedem, hogy az elözés nem "vadorzó módjára" történt, mert akkor egész más fényben jelenik meg az eset, ami viszont a holtakat már nem támasztja fel.

Vajon szemrehányást tettek e a "társhalott" szülei a vezetö szüleinek? Ez meg egy megint más kérdés.

Toeby

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 09:41   
Jajajaj lánykák, csak ezt nem tegyétek, hogy nem vezettek!!!

Jöhet az életben az a szitu, hogy nem lesz soffőrtök és az autó a garázsban áll.

Nekem már több ismerősöm, barátnőm van aki így járt, most nagyon bánják.

A jobb vezetőkben kell bíznotok, majd az vigyáz, ha ti hibáztok

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 09:25   
2009-04-25 00:22, Mary:

Csatlakozom, nekem is volt jogosítványom, nagyon büszke voltam rá, míg csak mutogatni kellett. Egy ronda baleset után sutba dobtam, és maradok a fakanálnál. Azóta sofőrt tartok Valamivel a kedvesnek is meg kell hálálnia a koszt-kvártélyt

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-25 00:22   
Jön itt egy kis outing, nem föltétlenül önkéntes alapon.

Nem szeretek vezetni, nagyon gyomorideges vagyok, habár rögtön megkaptam a vezetési enedélyt. Az elméleti vizsgán 0 hiba, gyakorlatban is elsö próbálkozásra meglett az engedély.

Viszont nagyon izgatom magam, mi lesz, ha valakin keresztül megyek. Mi lesz, ha útszükület van? Mi lesz, ha hirtelen fékezni kell?

Ezért évek óta nem vezetek. Három barátnöm van (közülük egy MON-os), akik szintén ezekkel a problémákkal küszködnek. Olvastam, hogy van egy Angsthasen e. V. amely ilyen problémákkal foglalkozik.

MON -os kolléganöm idöközben megoldotta a problémáját ( itt is, még egyszer, nagyon sok gratuláció, szívböl!)

Én még nem oldottam meg a problémát, mert mindig valami egyéb van, meg pénz is kellene egy pár vezetési órára.

Gondolom, ez sok embernek perverznek tünik. Megérthetetlennek.

Másoknak jó alkalom belém rúgni, mint emberbe, mintha a vezetésem, vagy nem-vezetésem sokat mondana a karakteremröl.

Ezt be szeretném fejezni és annyit mondok: nem merek vezetni (habár tudok!)és ez így van jól, akkor is, ha esetleg másoknak nem passzol. Nem muszáj mindenkinek autózni, ha nem szereti és ha van egyéb alternatíva.

Akik mernek (pl. Bovink 47 évvel), le a kalapokkal!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-11 16:18   
2008-04-10 20:57, bovi:

Biztos, hogy egy idegen városban nehezebb tájékozódni, mint otthon! Megtévedni nem, de letévedni szoktam, na nem a helyes útról, inkább csak a főútról!

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-11 16:15   
2008-04-10 20:56, Valeria:

Igazad van, habár ha a férjem van mellettem és ő olvassa a térképet, akkor 100 százalék, hogy eltévedünk.
Ezért már itthon bejelölöm az útvonalat a térképen, így általában -néha kisebb kerülővel- célhoz érünk. Barátnőmmel Szlovéniában klasszul tájékozódtunk, amikor eltévedtünk az még jobb volt, mert olyan helyeket ismertünk meg, ahová nem is terveztük a kirándulást, de többször visszatértünk a hely szépsége miatt.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-10 21:24   
2008-04-08 21:08, amadeus:

Nemmondom, szerencsés voltál a jogosítvány megszerzéssel

Nekem is ritka szerencsém volt a vizsgán:

Előre bocsájtom, férjem akkor feküdt a balesete után, 18 hónapot lent Murnauban.
Mivel az 500 km ide, ahol lakunk, ott vállaltam munkát a kórházban, hogy mellette lehessek.

Amikor arrol került szó, hogy pár hónap mulva hazaengedik, siettem megcsinálni a jogosítványt, hogy majd veszünk kocsit, ha hazamegyünk.

Akkortájt még elég volt 12 óra vezetés ahhoz, hogy viszgára jelentkezhessen valaki.

Elég jól ment a vezetés annak dacára, hogy azelőtt még autóban is nagyon keveset ültem
Gyakorlat közben ment a hátrafelé beparkolás is, ám nem úgy a vizsgán!

Bogárhátú Volkswagennel viszgáztam, be is parkoltam, ahol a vizsgáztató kérte, de kijönni, már sehogyan sem sikerült!
Végül, kiszállt a kocsibol az oktató, meg a vizsgáztató és kézzel kiemelték a kocsit
Mivel más mindent példásan tudtam, mégsem húztak el!
Mentségemre szolgált, hogy hólatyakban vizsgáztam.

(Már akkor is, (62-ben) előfordult áprilisban a hózápor!)

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-10 20:57   
2008-04-10 19:57, boszildi:

néha eltévedek, de szeretek eltévedni is!

Akkor ajánlom menj el gyakran Berlinbe
Vagy, talán megtévednire gondoltá

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-10 20:56   
2008-04-10 19:57, boszildi:
-
Én is Ildiko ha van mellettem valaki aki a térképet olvassa, de egyedül nehéz vezetni és térképet nézni

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-10 20:12   
2008-04-09 23:12, Valeria:
-
400 méter után fordulj balra, utána fordulj jobbra. Használom a magyar hangot, egy kedves nöi hang mondogatja, hogy merre kell menni, jó szórakozás ez.

A német hangot nem szeretem, néha bekapcsolom az angol angolt, utána átváltom az amerikai angolra.

De jó lett volna, ha utolsó látogatásunk folyamán rátaláltunk volna arra a sávra a Múzeumkörúton ami az Üllöi útra fordul és kivisz a Ferihegyi repülötérre. Vigasztaltam sógoromat, hogy Bp-en a jó Isten se igazolódik ki az ottani sávokkal és a közlekedéssel.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-10 19:57   
A térkép alapján mindenhova eltalálok, néha eltévedek, de szeretek eltévedni is!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-10 05:44   
Sose vezettem, bár van jogsim. vagyis volt, már rég nem láttam...
Kiválóak a reflexeim, hiszen vívó voltam, viszont úgy elandalodom, ha a magam ügyeire gondolok, hogy teljesen kikapcsolok, s ez a kocsiban úgye veszélyes és közveszélyes.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-09 23:12   
Igy van Bovikam, ha nem koveted az utat radkiabal, hogy fordulj meg.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-09 21:17   
2008-04-09 21:01, Valeria:

Valika,
nekem a GPS-röl mindig a hűtlen házastársak jutnak eszembe: Bármerre is botlasz le az útrol, az mindig visszavezet a jó útra

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-09 21:01   
Nekem is van GPS navigácio a kocsimban és óriási segitség volt amikor két éve uj városba költöztem. Most már ismerem a várost, de mindég bekapcsolom ha ismeretlen utakon járok. Nem a legrövidebb uton visz de legalább nem tévedek el

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-09 20:44   
Ujra itt!
Szívböl örülük, hogy többeteknek van hozzászólni valója, ehhez a témához

Berlint is megjártuk minden baj nélkül

Vezetés ujra felesben ment, de nem tagadom, hogy nem voltam nagyon boldog, mivel
odafelé tőlünk Lipcséig hózáporok alatt utaztunk. Azután jobbra fordult, viszont visszafelé is zuhogó esőben jöttünk

Volt egy érdekes esetünk a navigációnkkal:
A hoteltöl kb 16 km-re van a klinika, ahol dolgom volt. Beadtuk a címet, így élvezet Berlinben vezetni, nem kell az utat kereseni, csak fülelni, mit diktál a kedvesnéni.
Közel a célhoz kéri, hogy ha lehetséges forduljunk vissza Megfordultunk.
200 m-el később, ha lehetséges forduljunk vissza Mikor harmadszorra is jött a kérelme, nem fogadtuk már meg a javaslatát.
Annyira eldugott bejárata van az épületnek, hogy nem érzékeli a műhold.
Nekem a postai cím volt meg és az valószínű, nem egyenlő a közlekedésivel.
Végül vezető nélkül, találomra befodultunk és lám, ott volt a nagy ház!

Ettöl eltekintve, nagyon nagy segítség idegen helyen.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-08 21:08   
Én 1973-ban "csináltam" a jogosítványomat az akkori Kelet-Berlinben.
Akkor már egy éve motoroztam, bejártam az egész NDK-t. Ha megállított a rendör, mutattam neki magyar villamosbérletet vagy szakszervezeti igazolványt "magyar jogosítvány" gyanánt, mindegy volt neki, csak fénykép és pecsét legyen benne.
Utána motorral jártam Potsdam-ba a közlekedési oktatásra is...persze még mindig jogsi nélkül.
A vizsgám úgy zajlott le, hogy az oktató elöre bejelentette, hogy hozzak magammal 100 nyugatnémet márkát, de ha lehet két ötvenes bankjegyet, mert az egyik az övé, a másik a vizsgáztatóé!
Mondanom sem kell, hogy gond nélkül átmentem a vizsgán.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-08 19:37   
2008-04-08 00:08, Valeria:
-
Érdekes, nekem két kis balesetem volt, de azok itt ebben a kis városkában történtek ahol élek, mindkétszer valaki hátulról egy kicsit meglökött. Nagy bajok nem történtek, mert nagyon is alacsony sebességgel ütköztek és a biztosító minden további nélkül fizette a javítást.

Évtizedek folyamán úgy nagyjából 1 millió km-t vezettem szerencsésen télen-nyáron majdnem minden nap. Még Magyarországban és föleg Bp-en is szerencsés voltam, hogy megúsztam a vezetést karambolok nélkül.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-08 08:15   
Nekem több mint 63 éve nincs jogosítványom. Ez alatt az idő alatt egyetlen közlekedési balesetem sem volt!

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-08 00:08   
1962 óta van jogositványom és autóm és lekopogom, hogy több ezer kilométert vezettem már, de eddig nem mentem neki senkinek, bár nekem már nekem jöttek, még pedig Budapesten

Nekem is a legnagyobb aggodalmam az, hogy mi fog történni ha már nem leszek képes vezetni. Itt, ahol lakom, nincs tömegközlekedés, autóra vagy utalva. Lehet, hogy fel kell venni egy sofőrt?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-07 19:19   
2008-04-07 19:08, boszildi:
-
Inkább a józan ész diktálta a döntést, 2 év elég volt a motorozáshoz és azidöben 2 évvel idösebb is lettem.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-07 19:08   
2008-04-06 20:40, Tihi

Rövidesen rájöttem, hogy ha élni akarok (hosszabban), akkor fel kell hagyni a motorozást.

Olyan gyorsan motoroztál, vagy az autósok-motorosok közlekedési ellentéte miatt jöttél rá?
A 48 év sem semmi! Remélem, valamikor én is dicsekedhetek ilyen évszámmal!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-06 21:07   
Engem, biz nem tüntetne ki a polgármester: az elmúlt 33 év alatt több karó, kerítés, házsarok és kocsioldal viselte kutyamódon elszórt névjegyemet. Legutóbb, pl. csütörtökön túl kicsire vettem a kanyart a nagyon rosszul belátható, mert szűk utcánk végén és megcsókoltam a másfél méterrel a parkolási tilalomba belógó B170-es Mercedeszt.

De azért vannak nagyon kedves emberek. Miután mozgósítottam Ribizlit, hogy menjen oda a randevúmra (a partnernak nincs mobilja) és miután kihívtam - mások jótanácsára - a rendőrséget (nem elég a négjegykártya, cserbenhagyásnak minősülhet, ha az érintett rosszindulatú), és miután kiszálltak a szervek (kiszállási díj 35,- €), és miután a férjem is megjelent, kimérte az 5m helyett csak 3,5m-re a saroktól parkoló kocsit, szóval mindezek után a rendőrség - nagyon kedvesen - közölte, hogy mindig én vagyok a vétkes, ha belemegyek: a parkoló autó nem követhet el hibát. Akkor sem, ha netán az útkereszteződés közepén állna. Ugyanis csak mozgó járgány hibázhat, álló soha. Ezt az infót ezennel ingyen megosztom a szíves érdeklődőkkel - megszívlelendő.

Szóval a rendőrség félórás késéssel kiszállt, (és így minden programomról lekéstem), kedvesen kitanított - nem volt kioktató, csak közölte az ilyenkor elmondandó információt - és már minden papírmunkával készen voltunk, amikor megjelent egy öregúr egy üres befőttes üveggel a hóna alatt és be akart szállni a B170-be. A rend őre megszólította. Az öregúr a legnagyobb lelkinyugalommal szemrevételezte az eddig nem észlelt kárt a kocsi bal hátsó sarkán, megrántotta a vállát és annyit mondott, hogy előfordul. Nem nagyon örül annak, hogy most adatfelvétel címén feltartja a rendőrség, mert a feleségéért megy a kórházba és nem szeretné, ha az tanácstalanul állna a kapuban. A kár, .. hát majd megcsináltatja és én majd kifizetem.

A bácsi az utcánkban lakik, mint kiderült. Tegnap tízkor eljött, hogy közölje: a karosszérialakatos szerint ez ezer €-ba fog kerülni. (A mi kocsink várhatólag nagyobb összeggel lesz "értékesebb".) Különben már ő is belement másba, aki vezet, azzal előbb-utóbb előfordul az ilyesmi. Persze, kell vele foglalkozni, de azért nem nagy baj, a kocsi csak egy közlekedési eszköz.

Leszívesebben összecsókoltam volna! Már sajnáltam, hogy férjem akadékoskodása miatt neki is kellett fizetnie a hiányzó másfél méterért (ez 15 ruppóba kerül). Nagyon kedves és nyugodt volt, nem hányt szemre. Igaz, ha felizgatja magát és követelődzik, kiabál, szitkozódik, akkor is ugyanez a helyzet. Épp ezért az én beállítottságom baleset-ügyben ugyanilyen. De sajnos eddig egyedülállónak éreztem magam ebben a polgárjogi harcosokból és autofetisisztákból álló világban, ezért nagy cirkuszra voltam lelkileg felkészülve. Ehhez képest ... Szóval nagyon megszerettem az öregurat.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó