2018. május 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Kettős állampolgárság - Mehrstaatigkeit (EU)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 16:45   

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 15:44   
2008-04-30 15:38, Mary:
-

Pontosan erről van szó. Tiszteljük egymás heppjeit és máris stimmel a Chemie.
Meg vagyok nyugodva és köszönöm értelmes válaszodat.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 15:38   
Kedves Gábris,

ha viccnek (viccnek és nem gúnyolódásnak!) írt soraimat ennyire szívre vetted, akkor szívesen bocsánatot kérek, hiszen nem ez volt a célom. Viccesen és szórakoztatóan leírt történetedre én is lezserebb hangsúllyal válaszoltam. De sértés szándéka egész biztosan nem volt benne!

Azt hittem, humorosan lehet írni, habár a humor is egyéni ízlés kérdése. Veled ezután nem fogok viccelödni, ha ez megnyugtat.

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 15:25   
Nincs semmi bajom "testvér", minden OKI, bleib' easy.

Talán csak a humorról vannak más elképzeléseim és a gúnyolódásra meg a cinizmusra reagáltam kissé túlzott érzékenységgel. Korral jár.

De hát majd csak lesz valahogy, vagy megszoksz vagy megszöksz, más nem marad.

C’est la vie..

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 14:51   
2008-04-30 14:11, Gábris:
-
Ach, a nagy mindenható Lepu is leereszkedett a Fussvolk iszamos vitájához.

Köszönjük bölcs tanácsaidat, Te minden magyarok jóakarója...
-

Te tudod, ez a problémád. Kevés olyan hülyét ismerek, a cinizmus nagymesterével szemben ok nélkül cinikus akar lenni. Milyen kisebbségi komplexusban szenvedsz? Lehet tudunk mi is segíteni, de lehet csak a pszichiáter marad. Amúgy egy rohadt tanács nem volt nem volt a lenti üzenetben. Lefordítom neked, hogy megértsd:
Nem értem mi a bajod, de valami bajod lehet. Más szavakkal, mi fáj testvér, ha nem mondod, nem értem mi a baj...

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 14:28   
2008-04-30 14:22, Fredi:
-

Na és nem lehetek az?
Ez egy annyira szokatlan dolog, hogy el sem várhatom másoktól, hogy az érzékenységemet (származzék akármilyen indítóokból is) tiszteletben tartsák?

Akkor bizony a további diskurzusnak nincs számomra semmi értelme.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 14:22   
Kedves Gábris,

lehet, hogy túl érzékeny vagy?

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 14:11   
Ach, a nagy mindenható Lepu is leereszkedett a Fussvolk iszamos vitájához.

Köszönjük bölcs tanácsaidat, Te minden magyarok jóakarója...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 14:01   
2008-04-30 11:11, Gábris:
Nr.1: Jómagam egyáltalán nem tartom "viccesnek" azt, hogy az egyik bevándorló izélgeti a másik bevándorlót: Ätsch! én jobb, szebb környezetben vagyok bevándorló mint te, ahol te laksz, ott még németül se tudnak beszélni, meg amúgyis bunkó endékások vagytok, etc. Ez nagyon skizofrén ám! A környezet dönt az egyén értékéről vagy fordítva, hogy is van ez?

Na most már kezd érdekelni a dolog. Azt hogy nincs humorod, már tudjuk, ez nem is lenne gond. De erre a témára kifejezetten paranoidan reagálsz. Ennek az oka érdekelne. Mindenestre megjegyezném, hogy a reakciód ebben a témakörben már másodszor messze túllö az okon. Valami marha nagy személyes sértettséged lehet valami kelet-német ügyed miatt.

Nr.2 Különösen akkor lesz nagyon ízléstelen a dolog, ha ezek az éretlenségek egy threadmoderátor tollából származnak!

Mióta moderálod a forumot?
Az éretlenség nézöpont kérdése. Lehet más szemszögéböl nálad a baki.

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 11:11   
2008-04-30 10:54, Mary:
-
2008-04-30 10:48, Gábris:

Isch wollte disch nur ärgern in deiner Gemitlischkeit.
(das heißt doch "Gemietlichkeit")

Azt tartottam viccesnek, hogy az NDK-ban szerzett nyelvtudás elégséges. Sokan azt gondolják, hogy a keletnémet nyelv nem kimondottan az irodalmi németnek felel meg.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Nr.1: Jómagam egyáltalán nem tartom "viccesnek" azt, hogy az egyik bevándorló izélgeti a másik bevándorlót: Ätsch! én jobb, szebb környezetben vagyok bevándorló mint te, ahol te laksz, ott még németül se tudnak beszélni, meg amúgyis bunkó endékások vagytok, etc. Ez nagyon skizofrén ám! A környezet dönt az egyén értékéről vagy fordítva, hogy is van ez?

Nr.2 Különösen akkor lesz nagyon ízléstelen a dolog, ha ezek az éretlenségek egy threadmoderátor tollából származnak!
Ez bizony komolyan károsítja a nagy magyar fórum komolyságát, hogy ne mondjam hírét-nevét, Hunor barátom...

Na jó hagyjuk még mielőtt elfajul a dolog.

De arra azért felhívnám szíves figyelmedet, hogy én a német nyelvet nem Szászországban tanultam ám meg:

1. német nyelvű gimnáziumba jártam Mo.-on.
2. mielőtt ide kerültem már kettő éves berlini tartózkodás volt mögöttem.
3. az egyetemen "hochdeutsch"-on folyt az oktatás.
4. a szász dialektust máig nem voltam képes/hajlandó elsajátítani, most is büszkébb vagyok a magyar beütésemre - ami itt természetesen mindenhol és azonnal észrevételezésre kerül: "Sie sind aber net von hier..."

Eltekintve ettől: a szász nyelvjárás az én szemszögemből nézve se nem jobb se nem rosszabb a "plattdeutsch"-nál vagy a "schwäbele"- nél. És a szász önirónikus humor "einsame Spitze" a német nyelvterületen.
Egyedül a konzervativizmusuk megy az idegeimre.
Ezért irigylem kicsit azokat akiket pl. Berlinbe vetett a sors. A berliniekben megtalálható a magyarra is annyira jellemző "hányavetiség", a dolgok könnyebbik oldalról való nézése és a minden új iránti érdeklődés - ezek a szászokra nem annyira mondható vonások.

Nem állhatom meg, hogy ne utaljak egy aktuális hírre ezzel kapcsolatban:

"Sächsischer Dialekt in Deutschland unbeliebt
Mittwoch, 19. März 2008
Allensbach. Der Sächsische Dialekt hat einen Spitzenplatz errungen- leider nur bei den unbeliebtesten Mundarten
Deutschlands. Zu diesem Schluss kommt eine aktuellen Umfrage des Instituts für Demoskopie in Allensbach.
54 Prozent der Bundesbürger gaben an, dass sie Sächsisch überhaupt nicht hören können. Mit großem Abstand an zweiter Stelle der unbeliebten Dialekte stehen für 21 Prozent das Bayerisch und das Berlinerisch. 17 Prozent der Deutschen hören Schwäbisch überhaupt nicht gern. Nicht besonders beliebt, aber am wenigsten nervig empfindet man offenbar das Westfälische. Nur 2 Prozent nehmen daran Anstoß.
Das Institut fragte aber auch nach den beliebtesten Mundarten der Republik. Dabei Schnitt das Sächsische nicht ganz so schlecht ab und erreichte mit 10 Prozent einen Mittelwert. Hoch im Kurs steht dagegen die bayerische Mundart -
35 Prozent aller Deutschen hören diesen Dialekt besonders gern. Auf Platz zwei folgt das Norddeutsche Platt.
73 Prozent der Bevölkerung gaben an, die Mundart der Region, in der sie leben zu sprechen, 48 Prozent von ihnen gut
und 25 Prozent zumindest "ein wenig".

Hát akkor lehet örülni vagy bosszankodni, ki hol él, lakik. Azt hiszem elenyésző azon magyarok száma akik kifejezetten a nyelvjárás miatt jöttek abba az országrészbe ahol most élnek.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 10:58   
2008-04-30 10:54, Mary:
-
Te, északbajor, beszélsz?
Nota bene létezik egyáltalán irodalmi németnek megfelelö nyelvjárás? Vagy netán a sváb, a berlini, a szász, a kölsch, a plattdeutsch, a ... szóval melyik a jó? Mindegyik rémes - föleg az összes többi másik szempontjából.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 10:54   
2008-04-30 10:48, Gábris:

Isch wollte disch nur ärgern in deiner Gemitlischkeit.

Azt tartottam viccesnek, hogy az NDK-ban szerzett nyelvtudás elégséges. Sokan azt gondolják, hogy a keletnémet nyelv nem kimondottan az irodalmi németnek felel meg.

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 10:48   
2008-04-30 10:36, Mary:
-

Egy dolog irritált egy kicsit:
-
3. Sprachtest nem szükséges - "amint látom, Ön a diplomáját az NDK-ban szerezte, ez elegendő biztosíték a nyelvtudás bebizonyítására". Na, hála Istennek...
-

Mi ebben az irritáló?

Lásd egy bejegyzésemet néhány sorral lejjebb:
Ami a nyelvtudás igazolását illeti, ezzel kapcsolatban ez áll egy hivatalos "Einbürgerungseintrag"-ban:

Nachweis über Kenntnisse der deutschen Sprache (GERR B1, mündlich und schriftlich) durch:
- Sprachtest vor dem Sachbearbeiter der Einbürgerungsbehörde
- Bescheinigung über Teilnahme an einem Integrationskurs,
- das Zertifikat Deutsch oder ein gleichwertiges Sprachdiplom,
- den erfolgreichen vierjährigen Besuch einer deutschsprachige Schule (Versetzung in nächsthöhere Klasse),
- einen Hauptschulabschluss oder wenigstens gleichwertigen deutschen Schulabschluss,
- die Versetzung in die zehnte Klasse einer weiterführenden deutschsprachigen Schule (Realschule, Gymnasium oder Gesamtschule),
- den Abschluss eines Studiums an einer deutschsprachigen Hoch- oder Fachhochschule oder einer deutschen Berufsausbildung.

Az utolsó mondat mindent tisztáz...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 10:36   
2008-04-29 21:12, Gábris:

Nagyon jól tetted, hogy leírtad a dolgokat, így mi is tanulunk egy kicsit.

Egy dolog irritált egy kicsit:
-
3. Sprachtest nem szükséges - "amint látom, Ön a diplomáját az NDK-ban szerezte, ez elegendő biztosíték a nyelvtudás bebizonyítására". Na, hála Istennek...
-

karlsdesign  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 09:59   
2008-04-28 10:22, Gábris:

"Kisfiam, ha rám hallgatsz akkor azt csinálsz amit akarsz."

itt nincs sok valasztasi lehetöseg, mostmar vegig kell huzni es kesz...

sok sikert neked is:-))

karlsdesign  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-30 09:52   
2008-04-28 12:14, Pompéry Berlin:

Ne bosszankodj, mert az nem vezet semmire.

-

Kedves Judit,

köszönet a valaszodert, olvastam a Te story-dat. Az sem rossz Igazabol mar nem bosszankodom, csak meg mindig csodalkozom. A törtenetet csak azert irtam le, hogy masoknak esetleg ne legyen meglepetes, ha valami hasonlo "elmenyben" lenne reszük.

Különben igazad van, h´ki kellene irnom magambol az egeszet. Van egy jo ujsagiro ismerösöm a Bayern 3-nal. Mar beszeltem vele egyszer...erdeklödesük lenne a story-ra.

Ha egyszer idöm lesz, akkor összeszedem az anyagot.

Sok üdvözlet Münchenböl.
Karesz

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 21:41   
2008-04-29 21:12, Gábris:
-
köszi! valóban tanulságos

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 21:12   
Miután az időpontot emailben egyeztettük nem számítottam várakozási időre. Így is volt: ma délután pontban 17 órakor kopogtattam a Frau Doppelname-Sowieso ajtaján - "Ordungsamt: Personenstandsrecht / Pass- und Melderecht",
nix "Ausländerbehörde" - már ez is szokatlan volt, mindegy.
A folyosón "gähnende Leere". Rögtön nyílik az ajtó, elmondom mit akarok, KEDVES MOSOLLYAL invitál befelé a korombeli hölgyike, üljek le és már tudja is, hogy miben vagyok járatos, már elő is kereste az aktámat. Belelapoz és megemlíti: "erfreulich dünn". Rögtön rátér a dologra és közli velem, hogy a körülményeim és a Staatsangehörigkeitsgesetz § 10.-a alapján jogosult vagyok a honosításra ("Anspruchseinbürgerung") a következő feltételek mellett: kézbe vesz egy irathalmot (legalább olyan vastag mint az aktám) - és kezdi felsorolni mi mindent is kell az "Antrag auf Einbürgerung"-gal kapcsolatban beszerezni, tanúsíttatni és csatolni.
Nem akarom az iratok és kérvények listáját itt és most részletezni - még meg sem néztem az egészet - fontos, hogy mire fektetett hangsúlyt, illetve mi volt az amit én fontosnak találtam és a rövid, 20 perces beszélgetés során meg tudtam jegyezni:

1. A rendezett családi és foglalkozási körülmények (megvan, megvan, de kérjük az igazolását is: munkaszerződés, az elmúlt 3 hónap kereseti igazolásai) mellett nagy fontosságot tulajdonítanak (mármint a német állam) a jövőről történt gondoskodásnak: milyen személyes "Vorsorge" tehát életbiztosítás, privát nyugdíjbiztosítás, etc. biztosítja, hogy az állami nyögdíjam mellett nehogy mint "Sozialhilfeempfänger" lógjak valamikor a nyakukon. Hát én - annak ellenére, hogy ebből a szempontból a megfelelő lépéseket megtettem - nem biztosítanám őket semmiről, dehát ezt nem kötöttem az orrára. És legyek szíves a police-okat és a díjbefizetések legutolsó évi nyugtáját mellékeljem. OK.

2. A kérvény átfutási ideje legalább egy fél év lesz, amelyből a legtöbb időt a Staatsschutz, Verfassungsschutz és a többi haszontalan államvédelmi és bűnüldöző szervezet vesz igénybe - "die lassen sich immer Zeit" - teszi hozzá. OK, eltekintve a Flensburg-i néhány ponttól tiszta a lelkiismeretem, csináljanak amit akarnak.

4. Egy "Einbürgerungstest"-et ír elő a törvény à la "Wie deutsch sind Sie?" (nevethetnékem támad...), "ha sikerül még az év szeptembere előtt benyújtania a kérvényét akkor ezt itt kis "gemütlich", pardon szászul "gemietlich"- körben megtarthatjuk, teszek fel Önnek egy-két a "Grundgesetz" -témájával kapcsolatos kérdést és a dolog el van intézve, nem lesz probléma."
És szeptembertől? A Bund előírja egy részletes teszt letételét: egy 300 kérdéses pool 30 kérdéséből kell "über Kenntnisse der Rechts- und Gesellschaftsordnung und der Lebensverhältnisse in Deutschland" bizonyítani. És ami a legfontosabb: a szabad demokratikus államrend elismerése. Hát persze, hogy elismerem, nem vagyok én semmiféle iszlám ....., na hát tudjátok, hogy micsoda...

5. A magyar állampolgárságomat természetesen megtarthatom, hála az EU-nak, dehát az nem új, ezt már 4 éve (és Pompéry kolléganő kálváriájából is) tudjuk.

6. Ahogy a papírjaimból látható sokfajta "Amt" (Finanzamt, Arbeitsamt, Sozialamt, etc.) lekérdezése feleslegessé válik, ami az ügyintézést meggyorsíthatja (óvatosan szólva...)

És így tovább, nagyon kötetlen módon, mindenféle stressz nélkül zajlott le az első randim az államhatalom képviselőjével. A végén kezembe nyomta a paksamétát ("geh in Gottes Namen") megadva a telefonszámát, hogy majd hívjm fel, ha mindent sikerült összeszednem a következő randevú miatt. Wiedersehn.
Most jön a "Papierkrieg", ez biztos nem lesz ilyen "gemietlich". De erről majd később...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 19:15   
2008-04-29 18:46, Gábris:

-
Érdekel valakit?
-

Igen! Mesélj! Biztosan tanulságos másoknak is.

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-29 18:46   
Hi,

megvolt az első randim az Einbürgerung-gal kapcsolatban. Érdekel valakit?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 12:14   
2008-04-28 10:10, karlsdesign:
-

Ne bosszankodj, mert az nem vezet semmire. Korábban azt mondtam, hogy a szocializmust akkor ki lehet bírni huzamosabb ideig, ha meg tudod állni, hogy ne tedd fel a kérdést: "miért". Ma már tudom, hogy ez minden fejlett (esetleg túlfejlett) bürokráciára igaz mindenütt a világon - azon belül a szocializmusra is.

... Azonkivül mindennap az eletben is vizsgazunk nekem eddig sok komoly allasom volt, mint Art-Direktor stb.,

Egyszerübb, ha elfogadod, hogy a papírforma betüszerinti betartásáról van szó, nem ésszerüségröl.
http://pomperyberlin.nolblog.hu/?post_id=4765

Ez minden hivatalra vonatkozik. Hasonló élményeim voltak elveszett jogosítványom újrabeszerzésével kapcsolatosan is.
Honositásomnak ugyanis ez volt az elözménye:
http://www.hhrf.org/up/szerz/pomp/04/10csapda_i.htm

...ahol biztos nem lett volna elegendö egy türkisch/ jugo deutsch... firma morgen kommen, macken... mit meine auto.... fahren.

Biztos. De azt nem tudod, hogy az idézettek között hány német állampolgár és amennyieben azok, amikor, milyen feltételek mellett honosodtak.

Magában az ügyben, ahogyan alább Gábris is mondja, tanácsot nem lehet adni, mert esetenként, az idö függyvényében és földrajzilag változó. Azt azonban lelkileg tanácsolom, hogy próbáld meg úgy felfogni, mint esettanulmányt. Esetleg írd ki magadból, ahogyan ezt Henryk M. Broder német, egyben izraeli publicista is teszi. Rendszeresen osrtomolja a német bürokráciát glosszáiban - hol a "SPIEGEL", hol a berlini "TAGESSPIEGEL" hasábjain, mint legutóbb a kreuzbergi "migráns háttérrel rendelkezö" tettesek által ellopott táskája esetében.
http://www.tagesspiegel.de/meinung/kommentare/Polizei;art141,2514481

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 10:22   
köszönet a sok javaslatert, de elötte olvassatok el, h´mit is irtam:-)

Sok üdvözlettel.
Karesz

-

Mojn, mojn, Meister Kalle!

Sajnos tényleg nem lehet semleges módon hozzászólni a történetedhez, ez annyira személyes, isten óvjon attól, hogy valamiféle tanácsadás hagyja el a számat.
Mit is mondott régesrég meghótt öregapám?
"Kisfiam, ha rám hallgatsz akkor azt csinálsz amit akarsz."

És nem is kívánhatja senki, hogy a valódi indítóokaitokról beszéljetek, ez a Ti sztoritok. Hogy így alakult az még nem jelenti azt, hogy más esetében is ilyen elcseszetten és csalódásokkal telítve végződjék.
Én magam még mindig optimista vagyok: a bürokraták is csak emberek, mégha ez első pillantásra nem is nagyon látszik.

Warten wir es ab...

karlsdesign  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 10:10   
2008-04-27 11:21, Erazs:
-
Nem lenne olcsóbb a VHS-ben letenni egy vizsgát és akkor megúsznátok a nyelvvizsgát?

-

itt irtam le, hogy ez a következö "olcsobb" lehetöseg. Felesegemnek közepfokuja van, elismertek, de itt most az uj törveny van, ezert kell uj nyelvizsgat tenni! Mi mar eddig itt több mint 4 nyelvvizsgat csinaltunk.... macht nichts! Azonkivül mindennap az eletben is vizsgazunk nekem eddig sok komoly allasom volt, mint Art-Direktor stb., ahol biztos nem lett volna elegendö egy türkisch/ jugo deutsch... firma morgen kommen, macken... mit meine auto.... fahren.

Köszönet a sok javaslatert, de elötte olvassatok el, hogy mit is irtam

Sok üdvözlettel.
Karesz

karlsdesign  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 09:58   
2008-04-27 12:57, Gábris:

-
Hát ez meg úgy néz ki mint a tipikus "két szék között a pad alá"

-

ha jol olvastad volna az irasom, akkor lathattad volna, hogy mi mindent ateltünk mar! 13 evig "füttern"-oztam egy hülye ügyvedet, aki semmit nem csinalt rendesen. Nemetorszagban eddig 4 nemet nyelvizsgat csinaltunk. Felesegem otthon közepfoku nemetet csinalt, itt at lett forditva! Itt a cirkusz az uj törvenyen megy.

Karl

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 08:19   
Biztosan érdekes és tanulságos lesz végigjárni az utat. Talán nekem - és ebben nagyon reménykedem - pozitívabbak lesznek a benyomásaim, maglátjuk. Az első randevúmról be fogok alkalomadtán számolni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-27 22:40   
2008-04-27 12:57, Gábris:
-
Ezt el kell, hogy fogadják a nyelvtudás bízonyítására.

Tévedés. Semmit sem kell. illetve a dologban nem a logika a mérvadó, hanem a papírforma betartása, ellenkező esetben valakinek döntenie kellene és vállalni a felelősséget. Hogy ez nem megy, azt lásd alább.

Persze, ha meggondolom, hogy a mai német tinik legalább 40 %- a nem ismeri az anyanyelvét

Ugyan teljesen igazad van, de ez nem érv. A szóbeli nyelvvizsga részét képezte egy olyan beszélgetés, amelynek alapján a vizsgáztató meggyőződhetett arról, hogy mennyire ismerem ki magam az itteni mindennapokban, van tér/hely- és infrastrukturális ismeretem. A bennszülött állampolgár alanyi jogon, nem kell az anyanyelvét jól bírnia, semmilyen lekérdezhető, ellenőrizhető ismerettel nem kell bírnia. Ezért Te mindig jobb leszel ezer dologban, mint a benszülöttek - most hasracsapással saccolom - min. 25%-a.

főleg ha ez a "Sachbearbeiterin" valami unatkozó, fennhéjázó, a maga jelent(éktelen)őségérél nagyon meggyőződött, felragasztottkörmű, "Arschgeweih"-os "Bürof****"!

Ez akár szintén igaz lehet, de "liegt neben der Sache." Írhatsz róla egy polemikus cikket a helyi lapnak, de az ügyben magában nincs jogi relevanciája.

Gábris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-27 12:57   
Hát ez meg úgy néz ki mint a tipikus "két szék között a pad alá" - eset, amibe, miután ez annyira speciális és nem ismerősök a részletek nehezen lehet beleszólni. Én biztosan megbíztam volna ennyi "Hick-Hack" után egy jó kis erkölcstelen "Winkeladvokat"- ot a dolog elintézésével. Így legalább ő nyelte volna el a pénzt nem a bürokrácia de legalább állandóan s***be lehetett volna rugdosni, hogy csináljon már valamit. És izgi lett volna odafigyelni, hogyan izélgeti az egyik német a másikat, mert ebben aztán nagy profik.

Ami a nyelvtudás igazolását illeti, ezzel kapcsolatban ez áll egy hivatalos "Einbürgerungseintrag"-ban:

Nachweis über Kenntnisse der deutschen Sprache (GERR B1, mündlich und schriftlich) durch:
- Sprachtest vor dem Sachbearbeiter der Einbürgerungsbehörde
- Bescheinigung über Teilnahme an einem Integrationskurs,
- das Zertifikat Deutsch oder ein gleichwertiges Sprachdiplom,
- den erfolgreichen vierjährigen Besuch einer deutschsprachige Schule (Versetzung in nächsthöhere Klasse),
- einen Hauptschulabschluss oder wenigstens gleichwertigen deutschen Schulabschluss,
- die Versetzung in die zehnte Klasse einer weiterführenden deutschsprachigen Schule (Realschule, Gymnasium oder Gesamtschule),
- den Abschluss eines Studiums an einer deutschsprachigen Hoch- oder Fachhochschule oder einer deutschen Berufsausbildung.

Ezek közül egy sem illik rátok?
Ha Grafikdesigner vagy, akkor biztosan van egy megfelelő német nyelvű vizsgabizonyítványod valamiféle iskolai végzettségről, nem igaz?
Ezt el kell, hogy fogadják a nyelvtudás bízonyítására.
Persze, ha meggondolom, hogy a mai német tinik legalább 40 %- a nem ismeri az anyanyelvét (elég egy röpke pillantás egy akármilyen fórumba ahol szinte minden topicban hátborzongató nyelvi tákolmányokkal lehet találkozni) akkor biztosan kielégítené a "Behörde"- t a fentebb említett első pont:

"- Sprachtest vor dem Sachbearbeiter der Einbürgerungsbehörde"

főleg ha ez a "Sachbearbeiterin" valami unatkozó, fennhéjázó, a maga jelent(éktelen)őségérél nagyon meggyőződött, felragasztottkörmű, "Arschgeweih"-os "Bürof****"!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-27 11:21   
2008-04-27 09:48, karlsdesign:

bakker ez fajin
Nem lenne olcsóbb a VHS-ben letenni egy vizsgát és akkor megúsznátok a nyelvvizsgát? Nekem az egész állampolgárság ügy per pill. jegelve, de nekem nem kell külön nyelvvizsga mert felsöfokú nyelvvizsgám van.

karlsdesign  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-27 10:34   
2008-04-27 09:52, hunor:
-

Szia hunor,
csak rövid üdvözlet. Hogy vagy?
Karl

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-27 09:52   
Kedves Karl,

a topik neve alatti Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy sikerülni fog.

Hunor

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó