2018. január 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Orvosok a nagyvilágban - Építkezés a romokon, itt az idő
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-20 11:05   
Kedves Németországban, és máshol magyar orvost keresők!

Az adott témakörre kattintsatok (ország neve), és ott a megfelelő topikban (pl. Németország alatt kettő is van) kérdezzétek!

Hunor

Julia Bock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-19 16:14   
Kedves Nemesba,
En is fogalkozom orvosokkal, illetve orvostortenettel. Nem tudom erdekelne-e azoknak az orvosoknak a neve, akik a holocaust miatt jottek el es kezdtek uj eletet kulfoldon. Mar nem sokan elnek kozuluk, de azert olyan is akad aki meg praktizal.
bjuli

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-24 14:46   
Kedves nemesba, az erdélyi magyar orvosokat is listázzátok?

nemesba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-24 14:34   
2008-04-23 22:08, hunor:

-

Kedves Hunor
Megtérülés 1: Valamennyi magyarországi orvostudományi újságban szeretnék Külhoni Magyar Orvos rovatot. Ne maradjunk provinciálisak. Rengeteg magyar orvos megy külföldre, szükség van a szakmai köldökzsinórra. Mind a visszatéréshez, mind a kinti boldoguláshoz. Megtérülés 2: Új lapot indítunk. Ahhoz, hogy impakt faktorral rendelkező lapot tudjunk indítani kellenek a citációk. Ezek akkor jók, ha külföldi rangos lapokban megjelenő cikkekben idézik a hazai (angol nyelvű) írásokat. Ezekhez összeköttetések, szervezés kell. Ez a motiváció No2.
Én sem gondolom, hogy amatőr módon menni fog ez. Megkerestem a nagyobb országok magyar nagyköveteit. sok ígéret, semmi gyakorlat. A londoni magyar nagykövetésg 4 magyar orvos nevét, címét adta meg. Hónapok óta keresgetek portálokat is, de te vagy az első, akiről gy látom, hogy valóban össze akarja ezt szedni. A többi portálon legfeljebb babysittert szerveznek, meg a napi problémáikat. Egyelőre itt is csak te írtál nekem. Nem én szeretnék erre 2 embert ráállítani, hanem téged szeretnélek meggyőzni, hogy működjünk együtt. Még nem látom, hogy hogyan, de egyelőre azt sem, hogy működik-e ez a dolog.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 22:08   
2008-04-23 21:59, hunor:
-

És a másik kérdés, hol térül meg ez a Kiadó esetén? Nemcsak anyagilag értem, mert úgy főleg nehezen, de van rá igény anyagiakon kivüli motivációból, ami megfelelő ellenértéke a költségeknek? A MONon például nekem nagyon régi álmom egy adatbázis készítése, csinálom is, de itt kifejezetten a profilhoz kapcsolódó, reális igényeket kiszolgáló rovat lesz.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 21:59   
2008-04-23 14:20, nemesba:
-

Van fedezet. Az Akadémiai Kiadó elég komoly hátteret jelent. Miért kérdezed?

-

Kedves Balázs,

a MON hat éve alatt nagyon sok adatgyűjtési próbálkozással találkoztam, mind esetlegesek voltak, felhívások, helyi ismerősöktől információk begyűjtése, stb., és kb. ennyi is. Így soha nem lehet többe-kevésbé teljes feltérképezést végezni (sőt, a teljes, mint olyan, kizárt). Átfogó gyűjtemény összeállításához viszont kell legalább két főállású ember, pár hónap*, és ugyanakkor kidolgozni azokat a mechanizmusokat, melyek az adatbázis aktualitását biztosítják (lévén nem egyszeri termék).

Hunor

*a két fő, pár hónap csupán hasraütés, de enélkül nekikezdeni is felesleges.

nemesba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-23 14:20   
2008-04-22 21:48, hunor:

-

Kedves Hunor!

Van fedezet. Az Akadémiai Kiadó elég komoly hátteret jelent. Miért kérdezed?

Üdv.
Balázs

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 21:53   
2008-04-22 20:37, nemesba:
-
Orvosportált is kezdünk, ahol szeretnénk összegyűjteni a világ magyar orvosait.

-

Kedves Balázs,

ezt hogy szándékozzátok megoldani? Esetlegesen, szörfölgetve, felhívások, stb., vagy van magára a felmérésre, adatgyűjtésre anyagi fedezet, külön kapacitás?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 21:48   
Kedves Balázs,

ajánlom figyelmedbe az Orvosok Németországban c. topikot, íme a link:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4746&forum=4&30

Üdv,

Hunor

nemesba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-22 20:37   
Kedves Olvasó
Magyarországon élő 39 éves magyar vagyok. Örömmel olvasom ezt a fórumot. Magam, mint orvos, és mint a legrégebbi magyar kiadónál, az Akadémiai Kiadónál dolgozó szakreferens jelentkeztem ide. Keresem a külhonban dolgozó magyar orvosokat!!!
Szeretnénk a meglevő magyar nyelvű szakmai folyóiratainkat (Orvosi Hetilap, Magyar Sebészet, Magyar Onkológia) eljuttatni Önökhöz, illetve Külhoni Magyarok Rovatokat indítani.
Elindítunk továbbá egy magyar kiadású, de angol nyelven megjelenő nívós orvosi szaklapot, amelyhez szintén intellektuális segítség, kapcsolat kerestetik (citáció, cikkek beküldése stb.). Orvosportált is kezdünk, ahol szeretnénk összegyűjteni a világ magyar orvosait.
Igenis megmutatjuk a világnak, hogy mi itthon és kinnt összetartunk. Segítetek? Mottó: "kezdjünk el újra építkezni a romokon"
üdv
Nemes Balázs

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó