2018. július 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Feminizmusról beszélgetünk
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-16 00:01   
2002-12-15 18:33, Maya:
-
2002-12-15 17:08, Balu:

természetesen nekem van igazam, igy nincs mit eldönteni.
-
Na, én éppen be szerettem volna kapcsolódni ebbe a beszélgetésbe, de már ilyen alapon nem akarok okvetetlenkedni (ez a szó istenem! De jo! )
A könyv eszméletlen jó, Maya!!!!!!!!
bab

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-15 21:58   
2002-12-15 20:40, Balu:

Ez is egy álláspont...akkor más szélsőség?:))?

Jól irod: az mindig a más:-)))

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-15 20:40   
Maya:))

Ez is egy álláspont...akkor más szélsőség?:))?

Balu

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-15 18:33   
2002-12-15 17:08, Balu:

természetesen nekem van igazam, igy nincs mit eldönteni.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-15 17:08   
Maya,Hunor:)

Akkor most döntsétek el.szélsőséges vagy hátrányos,vagy létezik -e még a feminizmus egyáltalán?-???

Már lehet csak egy elavult szó ez is,nem?

Balu

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-14 22:27   
2002-12-14 14:25, hunor:
-
A feminizmus tulajdonképpen a nők hátrányos helyzete által kiváltott másik szélsőség?

Hunor
-

Igy is lehet fogalmazni, annyi módositással, hogy a nők _valamikori_ hátrányos helyzete:-). De mint minden túlzás vagy szélsőség ez sem helyes.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-14 22:07   
2002-12-14 14:25, hunor:
-
A feminizmus tulajdonképpen a nők hátrányos helyzete által kiváltott másik szélsőség?

Hunor
-

Ki van itt hatranyos helyzetben??

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-14 14:25   

Hunor

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-14 12:45   
2002-12-13 06:18, ManuAlex:

Egyszer olvastam valahol, hogy a nők munkába állása tulajdonképpen az elszegényedett nemes hölgyeknél kezdődött. Mert ugye dolgozni nem volt illő, és társadalmilag szokás sem, viszont igy egész életükben kegyelemkenyéren éltek nagyon szűkösen, hacsak valami jobbmódú ember ki nem szakitotta őket ebből, akár a nemesi cimért, akár szerelemből (ez utóbbi volt a ritkább).
S volt köztük jónéhány aki nagyon ügyes volt, és talpraesett is ilyen téren, de a társadalmi szokások miatt béklyóként magukra kellett volna venniük a szegénységet.
Mindezt inkább csak kiegészitésképp a történethez.

Gondolkodom itt mindarról amiket irtok...hogy a feministák mit mondanak, az egy dolog. Mindenkinek a szabad választása, hogy hogyan él. Amit üdvözülni lehet a feminizmusban az pont ez az egy dolog: szabad választást adott a nőknek az életükre vonatkozóan. Tehát én nem feltétlenül a feminizmus rovására irnám azt amikor pl. valaki mindenáron egyedül akar felnevelni egy gyereket...vagy a családok széthullását. Ez utóbbi inkább értékrend kérdése, ill. annak széthullása.
Hinnétek-e pl. hogy még az 1920-as évek elején is jelent meg könyv egy német filozófus tollából (sajnos a nevére nem emlékszem) evvel a cimmel: Ember-e az asszony, vagy állat? Mert kétséges volt hova is tartozunk!
Igy aztán nem nehéz elgondolni a válások száma miért magasabb most mint mondjuk 100 évvel ezelött. Nem csak az értékrendek széthullása miatt, ahogy fentebb irtam. Egyfelől erősebb volt a vallási élet és kötöttségei, másfelől nem sok dologhoz volt jogunk. Mivel nagytöbbségében a házasságok sem érzelmi alapon köttettek, hanem előre eldöntötten és általában üzletként, nőként már úgy nőttél fel, hogy valószinűleg ki volt jelölve a férjed és a dolgod/szereped az életben.
Amibe már kora gyermekkorodtól fogva belenősz azon nem fogsz/nem mersz/nem akarsz (mert eszedbe sem jut más lehetőség) általában változtatni.
Mindezt úgy, hogy szerintem a feminizmus is hozott jó dolgokat, de mint minden ideológia ez is eltorzult és túlzásokba esett, legalábbis Amerikában. Mert ne felejtsük el azt a sok országot ahol még mindig valamiféle hagyományosabb világkép él.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-14 12:40   
2002-12-13 05:13, Calyx:

"Gloria Steinemrol annyit aki a feminist icon ebben az orszagban,azt mondta soha nem menne ferjhez megis megtette 66 eves koraban eloszor.Szoval O is hipokrita,mint a legtobb szovivo es politikus nagy szazaleka.
Ne erts felre,kivanok neki boldog hazassagot !,nem arrol van szo.
Csak a sok alszentsegeskedesrol es kepmutatasrol,azt nem veszi be a gyomrom."

Lehet hogy egyszerűen csak másképp gondolkodik már ezekről a dolgokról...

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-13 22:04   
2002-12-13 15:23, Calyx:
-
Kedves Alex,

Neked van egy nagyon okos kislanyod,igaz ?
Mit szolnal,ha egy ferfi miatt visszalenne tartva ? pl. O lenne egy nagyon hires kutato tehetseg,nagy esz....de a ferje vagy masok nem engednek.

-

Ok, bovitsem a mondanivalomat.. Nem tartom helyesnek hogy egy not otthon tartsanak akarata vagy tehetsege ellenere... Nekem a feminizmussal az a kifogasom hogy el akarnak zavarni otthonrol mindenkit...

Persze, azt mondjak hogy "fel kell szabaditani a noket hogy mehessenek dolgozni", de figyeld csak meg milyen szavakat hasznalnak akkor ha egy no azt mondja hogy o ugy erzi jol magat hogy otthon maradhasson a gyerekeivel, a ferje meg gondoskodjon rola.. lehordjak mindefele szemetnek es maradinak, es hogy ilyen nezetekkel mas noknek a hiret is rontja. Aztan ne beszeljunk arrol ha egy ferfi azt mondja hogy o otthon akarja tartani a feleseget haziasszonynak... ahelyett hogy tiszteletbe tartsanak egy ilyen ferfit azert mert a csalad az elso neki es nem a penz, inkabb kepesek lennenek egy kanal vizben megfojtani..

Nagyon sok szo esik arrol a nok atlagban kevesebbet keresnek mint a ferfiak ugyanabban a munkahelyben.. Viszont ez nem mindig igaz, mert nem szamitjak bele azt hogy sok no fel-napi munkat dolgozik, azert hogy ne 8-10 orat legyen tavol a csaladtol, hanem csak 5-ot... Ezert persze kevesebb fizetest is kap es legtobbszor nem kap orvosi biztositast meg miegymast ami egy teljes napi munkahellyel jar. Ha ezeket szamba vesszuk, akkor ugy emlekszem hogy a nok meg egy kicsivel tobbet keresnek mint a ferfiak, nem hogy kevesebbet.

Aztan ne beszeljunk olyan esetekrol, mint peldaul az egyik magyar lany itt a kozelemben aki teherbe esett 15 evesen, es terhesen kellett 14 orakat dolgozzon naponta hogy megelhessen, es meg tobbet azutan.. 4-5 orakat aludt ejszakankent es a nap nagy reszet munkahelyeken toltotte.. keremszepen, ez nem elet..

Nagyon begurulok ha olyan lanyokat hallok beszelni akik azt mondjak hogy ok magukba akarjak nevelni a gyerekeiket... mert masok is megtettek es meg lehet tenni.. ezt valahogy ahhoz hasonlitom mint ha azt mondanak hogy "nem egy csonakba viszem at a gyerekemet a Dunan, hanem egy faagba kapaszkodva, masok is megtettek, nekem is sikerulni fog..." sok sikert..

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-13 21:24   
Nem akarok senkit megsérteni, de a tenisz nem tipikus férficsalogató sport-téma.

Másrészt, nyissanak a férfiak önmaguknak őket érdeklő topikokat.
Ha lehet

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-13 15:23   
2002-12-13 06:18, ManuAlex:
-
Kedves Alex,

akkor a nok megnoveltek a munkaero szamat, ezzel csokkentve a fizetest.. Egy ferfi nyugodtan el tudta tartani a csaladjat egy fizetesbol, a penz vasarlo ereje nagyobb volt mint most.

Erdekes amit irsz,valoban felkellene nezni tenyleges adatokat ez ugyben.
Igen a csaladok szethultak :-( a jovo generacioja meg ugy no fel.

Neked van egy nagyon okos kislanyod,igaz ?
Mit szolnal,ha egy ferfi miatt visszalenne tartva ? pl. O lenne egy nagyon hires kutato tehetseg,nagy esz....de a ferje vagy masok nem engednek.
Szerintem az aranykozeputat kellene megtalalni,es en ott latnam,hogy egy not
elengednenek a munkahelyerol a gyermekei nevelesere,es mikor visszaterne akkor nem esne hatranyba a tobbiekkel,akik nem szulnek es ferfiakkal.Elegge komplex tema.
Szerintem mindenkinek szemelyes valasztasanak kellene lennie,es akik azt valasztjak,hogy a csalad fontosabb azoknak meg valami formaban tamogatast kapni,mert nincs fontosabb a gyerekeknel,Ok a jovo emberei,es kitudna jobban nevelni,mint az edesanya es persze az edesapa.
Az is szemelyes valasztas,hogy megelnek egy fizetesbol-e,sokan megvannak ugy is,nem gazdagsagban,sok mindenrol lemondanak es aldoznak a gyerekert.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-13 06:18   
2002-12-13 00:43, Calyx:
-
Meselj a kicsidrol ha van kedved.

Mit mondhatnek rola? Nagyon ugyes es okos kislany... ami engem illet, csereltem mar eleg pelenkat, es barmikor szivesen cserelek meg.. kulomben mar tanul bilire jarni na, kellett neked kerdezzel..

Kulonben valahol ertem mire referalsz,de ha akarod akkor fejtsd ki,pl. erdekelne hogy hol volt hasztalan az eletedben.

Ok, elmondom mi a velemenyem az egeszrol.. vagyis nem mindent, mert nincs mindenre idom... annyit hogy ha a gazdasagi szempontbol nezzuk, akkor a nok megnoveltek a munkaero szamat, ezzel csokkentve a fizetest.. Egy ferfi nyugodtan el tudta tartani a csaladjat egy fizetesbol, a penz vasarlo ereje nagyobb volt mint most. Ma mar a munkaero nem er annyit, mert van belole boven (kb. ketszerese miota a nok is dolgoznak)..

En a femistakat hibaztatom azert hogy most egy fizetesbol nehez megelni, vagy szinte lehetetlen, es a csalad szethullik mert a gyerekeket nincs ki nevelje...

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-13 05:13   
es +:

Bimbi nyitott egy rovatot a hires magyarokrol,habar nem tudom,hogy mennyire magyar de nem sokan futkaroznak "Faludi" csaladnevvel mas nemzetiseguek.
Szoval biztos hallottal Susan Faludirol,Yorktown Heights, New Yorkban szuletett 1959-ben,es a Harvardra jart egyetemre."Backlash:The Undeclared War against Women" c. konyverol biztos hallottal vagy olvastad is,na az a pinnaculum
a feminizmusnak.
Gloria Steinemrol annyit aki a feminist icon ebben az orszagban,azt mondta soha nem menne ferjhez megis megtette 66 eves koraban eloszor.Szoval O is hipokrita,mint a legtobb szovivo es politikus nagy szazaleka.
Ne erts felre,kivanok neki boldog hazassagot !,nem arrol van szo.
Csak a sok alszentsegeskedesrol es kepmutatasrol,azt nem veszi be a gyomrom.

Szoval mennyit segitett a feminizmus ? mennyi hatranyt adott ? az talan szemelyes temaja mindenkinek,kozhelyekrol beszelgethetunk,de kivancsi lennek akkor hogy Teged hogy erintett szemelyesen ?

==========================

esetleg erdekel kapcsolodo temakent ,
en olvastam Harold Bloom:"The Closing of the American Mind" c. konyvet tobbszor is,es ezen a weboldalon nagyon jol van magyarul sok minden fogalmazva Farkas Zsolt altal
(tobbekkozott Faludirol is):

http://www.c3.hu/scripta/lettre/lettre27/farkas.htm

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-13 00:43   
2002-12-12 21:40, ManuAlex:
-
Kedves Alex,

most magyarazkodhatok megint...
szo sincs rola,nem kell magyarazkodni (szvsz)

onnan eredt hogy mondtad hogy talan jo lenne nekem sportrol beszelni, mert nincs "ferfi-topik" inkabb a nok beszelnek..

Itt kicsit tovabb ragozdtad :-),mint magam is,elmondom miert ?
Szoval,csak kis magan tere-ferem volt Hunorral es ott megjegyezte ,hogy nincs sportrol szo,aztan a Rigojanossal is volt szocsere masrol,de feljott a tema,hogy noi tobbseg van a forumon.En igy ragoztam tovabb
magamban,hatha sport segitene rajta.

es "noi dolgok"-rol beszelnek, nem "ferfi-dolgok"-rol mint peldaul a politika vagy sport..

Ezt en sehol nem irtam,azt irtam,hogy noi tobbseg van a forumon.

Vannak dolgok amiket az emberek ugy konyvelnek el hogy "ez a ferfire tartozik"... kulomben vannak nok akik sokkal tobbet tudnak a sportbol mint en... igazan nem az a topik amiben sokat tudnek mondani.. Gyereknevelesbol sokkal jobban le tudnek vizsgazni mint sportbol, peldaul..

Na latod itt igazan egyutt ertek Veled,mert jo magam is utalom a skatulyazast ! es ezek szerint en magam is beleestem.
Meselj a kicsidrol ha van kedved.

Nem sertegetni akartalak, nem azert mondtam az hogy "sirnak", az inkabb egy ilyen altalanos mondat volt..

Okay !,semmi baj ! (meglepett,de viz a hid alatt)...felreertes volt !

Nem nagyon akarok most ebbe a temaba belebocsajtkozni, de a feminista mozgalommal nem vagyok kibekulve.. bocsanat ha megsertelek, lehet hogy nem, de szerintem a feminista mozgalom nagyobb sebet ejtett a tarsadalmunkon mint amennyit segitett.. ha akarod, elmondom a velemenyemet..

Engem nem sertesz meg ! en nem tudom,hogy mennyire voltam/vagyok feminista,az egesz csaladomban nagyon eros akaratu noi szemelyek vannak,akik rengeten mindenen atmentek az eletbe,tehat amit lattam magam korul,gondolom azt kovettem,es a lanyom is
irto kemenyen dolgozo valaki,de hogy mennyire feminista,az szerintem lenyegtelen,az megint skatulyazas,inkabb embernek lenni es abban jonak lenni szamit.

Kulonben valahol ertem mire referalsz,de ha akarod akkor fejtsd ki,pl. erdekelne hogy hol volt hasztalan az eletedben.

Nekem pl. a Dedmamam azt volt,tudta nelkul....meg a 19. szazadvegen..marmint amennyit hallottam rola,az annyi ,hogy rossz hazassagban volt,es a ferje nem engedte dolgozni,pl. nem engedte fuggonyoket felszerelni a hazukban (hogy minek az),O fogta magat hajnalban megfozott,es bizony
senki nem tartotta vissza,ment minden nap dolgozni a laboratoriumba,nagy veszekedesekben elte le az eletet e miatt,de tudod mit joga volt hozza.Nekem O az igazi feminista !

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-12 21:40   
2002-12-12 04:34, Calyx:

Kellett nekem beszelni, most magyarazkodhatok megint...

-
mert gyerekkorom alatt szinte végig apám politikai fogolyként volt a börtönökben,
-
meselj...

Ok, szoval a noi es ferfi munkarol amit irtam.. onnan eredt hogy mondtad hogy talan jo lenne nekem sportrol beszelni, mert nincs "ferfi-topik" inkabb a nok beszelnek.. es "noi dolgok"-rol beszelnek, nem "ferfi-dolgok"-rol mint peldaul a politika vagy sport.. Ebbol eredt amit mondtam.. Vannak dolgok amiket az emberek ugy konyvelnek el hogy "ez a ferfire tartozik"... kulomben vannak nok akik sokkal tobbet tudnak a sportbol mint en... igazan nem az a topik amiben sokat tudnek mondani.. Gyereknevelesbol sokkal jobban le tudnek vizsgazni mint sportbol, peldaul..

Nem sertegetni akartalak, nem azert mondtam az hogy "sirnak", az inkabb egy ilyen altalanos mondat volt.. Nem nagyon akarok most ebbe a temaba belebocsajtkozni, de a feminista mozgalommal nem vagyok kibekulve.. bocsanat ha megsertelek, lehet hogy nem, de szerintem a feminista mozgalom nagyobb sebet ejtett a tarsadalmunkon mint amennyit segitett.. ha akarod, elmondom a velemenyemet..

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-12 04:34   
2002-12-12 03:18, ManuAlex:
-
...ezt mibõl szürted le ?

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-12 03:18   
2002-12-11 17:41, Calyx:
-
jo lenne ha lenne ferfi beszed is talan a sport az a kategoria hamar politikat leszavaztuk.
-

Lam csak milyen gyorsan kiosztjak a nok hogy mi a "ferfi-munka?" es aztan sirnak hogy nem kapnak egyenloseget..

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 17:41   
2002-12-11 17:21, ManuAlex:
-
azt hiszem feszitem a korlatokat

Kotve hiszem,hogy Te feszitenel barmilyen korlatokat is:-),marmint a forumon.

Inkabb jo,hogy itt vagy,es irsz amikor irsz,es barmirol is :-)

Hunorra visszaterve,ahogy irtam hianyolta a sportrol szolo temakat,marmint megjegyezte,hogy "nincs".......
elegge noi a tobbseg a forumon,mindenki ir a vasarlastol kezdve mindenrol,jo lenne ha lenne ferfi beszed is :-) talan a sport az a kategoria :-) hamar politikat leszavaztuk.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 17:21   
2002-12-11 02:13, Calyx:
-
2002-12-02 17:24, ManuAlex:
-
Mikor jatszol az egesz palyat bejatszod ?

(Nem tudom,hogy fog -e menni ez a tema itt,Hunor irta,hogy nincs sportrol szo,
en csak ezt ismerem,meg a jogas dolgokat,azert nyitottam)

-

Persze, az egesz palyat.. amerre jon a labda... meg amerre sikerul visszautni.. ritkan szoktam szamitani hogy merre ussem, legtobbszor csak arra torekszem hogy valahova, mindegy hova, csak visszaussem..

En sem tudom hogy hunor mit szol majd hozza... lehet engem mar reg figyel hogy mikor moderaljon ki, mert politikatol kezdve, vallason keresztul, meg sportba is beleszolva azt hiszem feszitem a korlatokat..

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 02:13   
2002-12-02 17:24, ManuAlex:
-
van hat... amirol eszembe jut hogy volt nehany eset amikor a kezdok szerencsejevel jartam.. meghivtak a baratok teniszezni, es mondtam hogy en kezdo vagyok, de szivesen megyek... erre sikerult nehany olyan jot utni hogy csak neztek hogy most mi van?

Jo :-) a jo utes fuggvenye miutan eltalaltad a labdat mit csinalsz a testeddel :-) a taktikai kepzettseg :-) a technikai felkeszultseg.

Mikor jatszol az egesz palyat bejatszod ?

Szerintem nincs jobb,mint tudatos teniszt jatszani,tenisz tobb mint fizikai...felmerni a kockazatot (mint a sakkban is),bekalkulalni a hibakat,egyik legjobb sport az elmenek es a testnek is.

(Nem tudom,hogy fog -e menni ez a tema itt,Hunor irta,hogy nincs sportrol szo,
en csak ezt ismerem,meg a jogas dolgokat,azert nyitottam)

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-02 17:24   
2002-11-27 02:12, Calyx:
-
van aki jatszik ?

-
van hat... amirol eszembe jut hogy volt nehany eset amikor a kezdok szerencsejevel jartam.. meghivtak a baratok teniszezni, es mondtam hogy en kezdo vagyok, de szivesen megyek... erre sikerult nehany olyan jot utni hogy csak neztek hogy most mi van?

Egy masik a billiardozassal tortent.. az ocsemmel beugrottunk egy ilyen helyre ahol billiard asztalok voltak... meg azt sem tudtuk hogy kell jatszani.. azt a labdat utottuk ami kozelebb volt a lyukhoz.. egy paran neztek ott bennunket hogy mit csinalunk, es az egyik alkalommal a labda elindult, nem is arra amerre en akartam, korbement az asztalon vagy ketszer, aztan eppen nagyon gyengeden elerintett egy masikat, ami belegurult a sarokban levo lyukba... az egyik fiatalember azt mondja "azt szeretnem en is tudni hogy kell csinalni".. meg annyit sem tudtunk angolul hogy megmondjuk neki hogy ez teljesen veletlen volt..

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 04:40   
2002-11-27 02:12, Calyx:
-
van aki jatszik ?

En nagyon regen teniszeztem. Egy egesz nyaron at

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-27 02:12   
van aki jatszik ?

12. szazad Franciaorszagaban kezdodott,mint
"jes de paume" a tenyerek jateka.

" To see Good Tennis! What divine joy
Can fill our leisure, or our minds employ?
Let other people play at other things;
The King of Games is still the Game of Kings "

from Parker's Piece by J.K.Stephen

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó