2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Romániai nyugdíjak kapcsán
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Eszter100  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-10 23:51   
Kedves Mindenkinek! Akit a téma érdekel. Legelőször nagyon boldog új évet nekünk.
Örülök, hogy ez a téma megjelent ezen a honlapon is.

Tájékoztatni akarom a témával érintetteket vagy leendő érintettet, hogy a nyilvántartásba vétel véglegesítésének utolsó fázisában (sic!)van az a Magyarországon létrehozott közhasznú egyesület, amely az itt élő és Romániából származók nyugdíjügyei intézésének elősegítését tűzte céljául.

Azt hiszem, hogy minden túlzás nélkül kijelenthetem, jelenleg nincs Európában még egy kisebbség, amely ilyen hátrányos, diszkriminatív helyzetben lenne, mint mi (én is érintett vagyok, ezért kezdeményeztem többedmagammal az egyesület megalakítását). Nagyon sok megkeresés alapján tudom, olyan helyzetbe került számos erdélyi ember, aki ledolgozott évei alapján, a két illetékes hivatal "bénázásai" és a laza megfogalmazású EU-s szabályozás folytán, nem jut hozzá az őt megillető nyugellátáshoz, és megélhetése ellehetetlenült.

Ha ismertek ilyen helyzetben lévő személyeket, kérlek benneteket hozzátok össze velem, egyelőre ezen az e-mail címen: eszter.agothay@freemail.hu, hogy tudjunk segíteni.

Segítségeteket előre köszönöm.

Eszter

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-11 17:23   
2008-12-11 17:14, tofalvip:
-

Kedves Péter,

megkaptad a magánüzenetem?

Éppen most olvastam egy korábbi hollandiai magyar körlevélben egyik tájékoztatód, ennek kapcsán csupán kiváncsiságból kérdezem: információs anyagokat állítasz össze, és küldesz nyugati magyar szervezeteknek? Ez rendszeres, alkalmi, önszorgalom, vagy annál több?

Hunor

tofalvip  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-11 17:14   
A munkakönyvet a nyugdíjpénztár elismervény ellenében átveszi, és kb. egy hónap múlva (a számítógépes rendszerbe ennyi idő alatt rögzítik az adatokat) visszaadja.

Aki nem adja le a munkakönyvét, azt sem éri retorzió, legfeljebb a nyugdíjkérelmét majd lassabban fogják elbírálni.

Én ott voltam, leadtam, de a visszavételt majd az egyik rokonra bíztam, ezért nem fogok menni több száz km-t utazni.

Még egy:
Nekem megvan a román munkakönyv hiteles magyar fordítása, így ha elveszik, akkor is tudom bizonyítani a ledolgozott éveket, de reméljük, hogy ilyen nem fordul elő.

A romániai nyugdíjpénztárak elérhetősége itt található:
http://www.cnpas.org/portal/media-type/html/language/ro/user/anon/page/default.psml?action=contact.ScreenAction&area_id=3

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-11 08:41   
Én most Csikszeredán vagyok, így ha valamit meg kellene tudnom/ kérdeznem ezügyben, jelezzetek!

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-07 13:51   
En nem szeretnek vitazni veled. Ez csak egy ujsagcikk Kanadabol, szerintem ott sem minden egyezik. A baratnöm szemelyesen volt a nyugdijosztalyon, es erdeklödött. Neki mast mondtak

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-06 17:39   
2008-10-06 15:44, bobe:
-

Ezt meg honnan veszed? A szövegből nem ez derül ki:
"Carnetele de munca urmeaza a fi scanate pentru intocmirea unei arhive electronice, iar datele cuprinse vor stocate. Ulterior, actele vor fi inapoiate posesorilor, mai precizeaza hotarirea de guvern."

Annak, aki elfelejtett volna románul, hevenyészve fordítom:
A munkakönyvet egy adatbázis számára szkennelik és elmentik az adatokat. A későbbiekben (ulterior) az iratokat visszajuttatják a tulajdonosoknak, pontosítja a kormányhatározat.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-06 15:44   
Kedves Gagy, eppen ez benne a plane, hogy nem veszik el a rokontol. Ott a szeme lattara bevezetik a szamitogepbe az adatokat, es azonnal vissza is adják a munkakönyvet.

Gagy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-10-06 13:25   
2008-09-25 15:51, bobe:
-
Köszi az infót. Én a borúlátóak közé tartozok: a munkakönyv az egyetlen hivatalos okmány, ami a kezemben van. Ha azt elküldöm egy rokonomnak és az beadja, akkor nem marad semmi, nyugodtan el is tűnhet. Inkább vállalom a bűntetést (egy hónapi nyugdíj elvesztése), de majd intézze hivatalosan a svéd (dán, francia, norvég stb.) nyudíjintézet...

Üdv. Gagy

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-09-25 15:51   
A mult heten kaptam egy ujsagcikket, es azonnal felhivtam a barátnömet, erdeklödje meg mi is az igazsag. Jol tettem, kedves, Romaniabol 2001 elött elvandorolt, es nyugdijra jogosult hölgyek es urak, ezek a tények. 2008 mov 30.-ig el kell a munkakönyvek jussanak Romaniaba, hogy valami adatbázisba keruljenek. Megprobalom a cikket linkelni, vagy ha valakit erdekel, kuldom e-mailben.

Kuloben megtalaltam a cikket is:
http://romanianscalgary.ca/index.php?option=com_content&task=view&id=130&Itemid=1

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó