2018. december 15. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> ÉLET EUrópában >> Magyarországról, magyarokról - EUrópában - és amit tanulhatunk onnan - Környezetvédelem, stb.
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 14:15   
Nem csak Szingapurban jar borton a csikkek eldobasaert hanem Kinaban is. Szingapurban mostanaig meg ragogumit sem volt szabad hasznalni az utcan, tiltva volt a hosszu haj es az oriasi fem csatok az oveken. Azt hiszem, hogy egy eve megszunt ez a tilalom. Viszont ott minden uzlet tulajdonos szappanos vizzel felmossa a jardat mielott bezarna este a boltjat. Nincs is piszok az utcan.

Sajnos magyarorszagon nem hogy nem mossak fel az utcat, meg fel sem soprik. Mindenki mindent eldobal. Villamos es auto ablakabol kidobjak a papir poharakat, a hamburger zacskokat, stb. Nem akarom amerikat peldakent felhozni, de itt $500 birsagot ronak ki rad, ha a rendor meglatja, hogy kidobsz valamit a kocsid ablakan.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 14:09   
2004-04-04 14:08, bobe:
-

... a szingapuri megoldas eleg katekonynak tunik, borton (vagy penzbirsag ) jar az eldobott csikkert is? Magyarorszagon szerintem meg a szelektiv hilladekgyujtes is csak egy jol hangzo fogalom, de ennek nemcsak a lakossag hozzaallasa a felelos, hanem a hulladekhasznositas, feldolgozas kezdetlegessege is, nem?

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 14:08   
Epp a tegnap neztem meg egy musort a Dunatv-ben ami pontosan az illegalis szmettelepekröl szol . Nagyon szomoru a helyzet. En allitom hogy mi itt nyugat europaban nagyon el vagyunk kenyeztetve, ugyanakkor ra is neveltek bennunket arra hogy tisztan tartsuk környezetunket. Termeszetes hogy szemetunket hulladekainkat szortaljuk(valogatjuk?) es kethavonta elautozunk a szemettelepre . A lakonegyedekben is ilyen szemettelepek vannak amik furcsamodon meg nyaron sem budösek es nem legyekkel patkanyokkal vannak tele.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 13:58   
Hana uzenete:

Hali;
igaza van Bobenek meg Balunak. Belgiumban azert lepett meg annyira, mert itt minden olyan hiper tiszta hogy az mar faj. Mo.n gond nelkul talalsz majd minden falu hataraban illegalis szemetlerakot de csikkeket meg ures colasdobozt biztosan falun belul is. Itt ha eldobsz egy papirzsepit felszedik es utanad hozzak. Mondvan h a kuka itt van egy kopesre. Szoval mentalitas is meg kozigazgatas is. Ez utan eszebe sem jut az embernek hogy ha bekanyarodik az adott folduton ott egesz mas vilag van. Tiszta idoeltolodas . Csak ez lepett meg. Meg a mosolygas .

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 13:56   
Balu uzenete:

Böbe!

Sajnos valóban igazad van,ilyen hely mindehol van ,kivétel már nincs.(

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 13:56   
Bobe uzenete:

Mili azt a helyet amit Hana leirt barhol megtalalhatod

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 13:55   
Mili uzenete:

Hanna, a vilag nelyik reszen van ez a hely ?
Mili

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 13:55   
Folytatas, athozas innen:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1106&forum=46&71

Hana uzenete:

Szia Rigo ;
igazad van, eszt nem lehet kolcson adni. Nem is nagyon keresem a tarsasagat, megis surun talalkozunk. Mindegy; mindenki elje a sajat kis eletet.
Tegnap beugrottunk a kozseg hataraban levo szegenytelepre, nem is tudtam hogy letezik. Elkepeszto volt. Egyszobas satrakban elo csaladok, a sator foldbol, leparkettazva, nehany regi, ritkan antik butor. Volt hogy a sator felig uvegbol volt, meg azt is gondoltam hirtelen, nem is veszes. Aha. Ha sut a nap. MIndenhol allatok, a telep vegen egy etterem (lakokocsikbol atalakitva), minden vasarnap ott gyulnek ossze az emberek, neha zene is van. Ha jon a szomszed a szaxijaval . Olyanok elnek itt, akik nem birtak fizetni a lakas hiteleit es kidobta oket a bank, vagy akiknek a tke tele volt es a (neki latszat)nyomort valasztotta. De nem tudom hogy elnek ott telen. V mikor esik az eso. Van aki regi cirkuszi kocsiban lakik, nem is egy. Van egy 'muveszuk' is, az vasbol csinal szobrokat, hulladek.
Es kivetel nelkul, mind mosolyog, a rosszul oltozott fiatal lany es a fogatlan bacsi (bar utobbi jobb lenne ha nem vigyorogna annyira )) meg minden. Egeszen elhultem; rossz elmeny volt megis. Talalkoztam egy magyar cigannyal is ))). Hegeduje sajna nincs.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-04 00:53   
2004-04-03 16:39, OMGI:
-

Kedves OMGI,

szerintem ezt keresed:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1345&forum=60&58

Egyebkent ujabb, szerintem erdekes dolgot javasolnek - miutan sok mindenben elmondtuk mi a sajat velemenyunket, mostantol a kovetkezot csinaljuk: kerdezzuk meg mi magunk mas nemzet tagjait, ismeroseinket, kollegakat, hogyan latjak ok a magyarokat, Magyarorszagot, felteve ha van velemenyuk. A jovo heten megkerdek en is par kollegat.

Udv,

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-03 16:39   
Több helyen "végigfutottam" az utóbbi idôben született írásokat. Nincs rá idôm, hogy 2-3 oldalnyit visszafelé is menjek. Mondjátok már meg, hová lett az a témakör, amiben azt az ominózus 10 pontot irogatnánk, amit "szeretnénk", ha rólunk magyarokról (az országról) tudnának mások, illetve
mi az, amit tudnak rólunk mások.

Vagy minden téma álladóan elkanyarodik hosszabb eszmefuttatásokkal tûzdelt ön-kritizálásba?
Ôszintén, csak és kizárólagb rossz vagy hamis, amit szeretnénk megmutatni. Merthogy összegezve,így sorba olvasva, nagyjából ez tükrözôdik a hozzászólásokból.
Eddig mindíg azt hallottam, hogy a magyarok kishitûek, elfásultak... stb. Lehet, hogy igaz?
Vagy csak kedves Fórumtársaim, Ti, a határon kívülrôl látjátok így. Szomorú, ha azoknak, akik ma nem élnek otthon, csak a kritikára jut energiájuk. A jót és szépet is meg kell látni. Higgyétek el nekem. Pedig én is határon kivül vagyok.

Lehet, hogy nagy szavak, de magyarságunknak, önmagunknak Uram'bocsá a Hazánknak azzal ártunk a legtöbbet, ha mi s e m látjuk meg a jót!

Tehát hol is van az a 10-pont -hely???

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 17:11   
2004-03-30 22:02, ideals:

Halló Ideals!

Mi most nem kerüljük el egymást!
Ehhez a témához barátom és egyben sógorom is tudna jól hozzászólni, mert ö épp emiatt lett munkanélküli! Azaz a kertészeti vállalatnál volt elég jó vezetö beosztása.

Abban az idöben még gondoskodtak a köztulajdonról, mert átmentettek arra pénzt. A parkok rendben voltak, összeszedték a szemetet, létesitettek szökökutakat, stb.

Utána ez megszünt, átvette öket a köztisztasági vállalat (franciák), s akkor a közösségnek nem volt már pénze, a franciák meg ingyen nem dolgoztatnak ill. dolgoznak! (Bocsánat! Ide utólag be kell toldanom: "-tatni" igen )

Mi lett volna a megoldás? A nagy lakóparkok esetében a parkokat átadni a lakótulajdonosok / -közösség kezelésébe, s ha azok képtelenek megfizetni, akkor az ilyen munkákat épp úgy, mint annak idején a "sztahanovisták" társadalmi összefogásban elvégezni! Ugyan hülye ötlet, de pillanatnyilag ez lenne az egyedüli hatékony módszer! De különben nem szemetelni, azt már közösen lekötöttük!

Sajnos elszomorodva néztem én is ezeket a jelenségeket, de biztos lehetne ellene tenni valamit.

Azért önzetlenül megemlitem, hogy nálunk most szombaton volt a városban egy önkéntes tavaszi nagytakaritás. Azért "önzetlenül", mert én nem voltam benne a dologban! De csodálkoztam, hogy tizenvalahányezren vettek rajta részt, s olyan helyen gyüjtötték össze a szemetet, amit a város normális körülmények között különben nem gondoz! Több mint 700 m³ szemét gyült össze!

Üdv. Toeby

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 23:00   
Itt mar volt nagytakaritas. Tudod minden evben ketszer kiteheti az ember azokat a holmikat amik rosszak es amiket ki akar dobni:regi tv, mosogep, butor, epitkezesi törmelek stb. Szoval ezt nekunk elhordjak evente ketszer . Mert csak ugy szetdobalni a termeszetbe azt nem lehet megkeresnek kinyomoznak es megbuntetnek. Szoval tavaszinagytakaritas van mossak az utcakat nyesik a fakat most mar csak meleg kell jöjjön mert a szemetet is elvittek

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 22:02   
2004-03-21 19:08, bobe:
-
Drága Böbikém!
A TV 2-n beindították újra a szemétgyűjtő akciót. Volt egy nagyon jó film is, miszerint a beazonosítható szemétkupacokat visszavitték a gazdájának - büntetést mellékelve a közterület felügyelőktől. Érdekes volt a reagálás.
Volt egy nyugdíjas bácsi, akinek egy zsáknyi levelét és képeslapját vitték vissza, de nem kapott büntetést, mert úgy saccolták, hogy a nyugdíja egyenes arányban csökken a kupac szemét nagyságával...

Jó lenne egy szép tiszta országban élni... - legalább "dologi szemetileg", ha már a többi nem ok.
Legyen jó heted!

Szeretettel üdvözöllek:
Ideals

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-25 22:03   
2004-03-21 19:01, ideals:

Kedves Ideals!

Ide is beirok röviden. A tisztaság témájával már egyszer foglalkoztam úgy, hogy a panaszokat illetöen két táborra osztottam az országot. Ezzel kapcsolatban irtam is megfelelö helyekre, ugyan mint kivülálló, de már ezen is "kiakadtam", s gondoltam megpróbálom.

A szemetet mi csináljuk, tehát ne várjuk el, hogy közösségi pénzen takaritsanak utánunk. Ugyan ez pl. Németországban sem érvényesül, mert ha látják a sétáló / bevásárló utcákban, hogy a szemétkosarak már tele vannak, meg máskülönben is, "utána ugyis összeszednek mindent", akkor míért ne szemeteljünk. De feltakaritják!

A focimeccsen a stadiont úgy haggyuk hátra, mint a "szemétdombot"! Miért? Mert minden hülyeséget eladnak, mindent odavisznek, nem a meccs az érdekes, hanem a "majomtömés" és az ivászat! De ezt is feltakaritják! S talán ez a hiba! Ha nem kellene, talán olcsóbb lenne a belépö, stb.

A tapasztalatom Magyarországon viszont az, hogy ezen mindenki kiakad, tudja, hogy úgysem takaritják össze, de mégis csináljuk! Másrészt a nagyobb eldobott dolgokat, mint pl. autóroncsokat, azokat valóban összeszedhetné a közösség. Ugyan be lehet jelenteni, de a többség annyira közönbös, hogy évekig elmegy a roncs mellett, s naponta két-háromszor szitkozódik, ahhelyett, hogy a telefonhoz nyúlna!

De ezt sem folytatom, mert akkor azt mondják, hogy csak a negativat keresem, holott az ott fekszik úton-útfélen, s véleményemmel csak arra szeretnék mindenkit ösztökélni, hogy ezt lehetne másképp is csinálni!

Minden jót!

Toeby

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-21 19:36   
2004-03-21 19:08, bobe:
-
Drága Böbikém!
Nem csak a város közepén van a szemét, a szélén is... Végig a vasúti pályán, oly mennyiségben, hogy még! Volt a tv-ben egy "szemétkupac elvállalás" akció, nem tudom mi lett a vége, emberek elvállalták egy-egy szemétkupac eltüntetését, illetve annak költségeit, a fővárosban.
Egyébként én gyűjtöm magamnál a szemetet, mig olyan helyre nem érek, ahol kidobhatom....
Persze, remélem, tényleg Európa lesz a cél, de nagyon-nagyon sok mindennek kell itthon változnia ahhoz, és különösen a mentalitásnak - ami a legnehezebb.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-21 19:08   
Mar megint nyugtatni szeretnelek. A vonatok itt is kesnek de tisztasag van, söt talan tul tiszta itt minden, ez sem jo. A környezetvedö szemetgyujtes itt mar van. Es megtanulja az ember,csakhogy ehhez allami szervezes es penz kellene elöször, mert ha nincs hova dobigalni akkor dobigalja az ember a szemetet ahova eri. Jartam en is Magyarorszagon megnyugtatlak nem balkan fele megy az ut hidd el nekem.

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-21 19:01   
2004-03-04 17:25, bobe:
- Kedves Böbe!

"Kedves Toeby!
Nagyon sajnalom de nem tudok beleszolni ugyanis en mar Balkanrol jövök " --- ezt írtad Toebynek ----

Na már most! Én végignézek szép kis fővárosunkon, és környékén - van időm a vonatablakból napi 3 órát nézgélődni -, megfigyelem az emberek viselkedését - és én is elmondhatom, hogy bizony a Balkán felé kocogunk, igen erőteljesen!!!

Tudod, én úgy szeretném az osztrákok tisztaságmániáját, meg a németek pedantériáját (lehet, hogy ugyanaz a kettő??) viszontlátni csak egy icike-picike százalékban itt Magyarországon... - úgy szeretném három felé bogarászni az italos üveget (ami, ha jól meggondolom nem is nagyon van nálunk itthon!!!), ahogy a tv-ben mutatták, az 3 féle szemét, stb.
Vagy mikor 80 km-en belül 20 percet késik a vonat, akkor a svájci masinák jutnak eszembe, amikhez órát lehet igazítani?
"Honnan tudja" a vonat, hogy neki pont akkorra kell odaérni, amikorra a menetrend írja??? - nem is értem!
A vonatok tisztaságáról, stb. nem is beszélek... - és még egy csomó dologról..
Megyünk mi az EU-ba??? Egy frászt! Megyünk a Balkánra !!!

Bocs, hogy elkeseredtem, tudom, ez a topik nem erről szól, és nem volt időm végigolvasni, hogy eljussak a 10 pontig - hirtelen pedig ez jutott eszembe - egyébként pedig naponta, hogy nem az EU-ba megyünk, hanem a Balkánra...

üdv.:
Ideals

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 16:54   
2004-03-08 19:11, hunor:
-
Kedves Etelka, OMGI!

engem az erdekelne, hogy a finnek a gyakorlatban is tudnak a finn-magyar rokonsagokrol? Mennyire ismerik ott Magyarorszagot? :)

Udv,

Hunor
-
A magam részéröl csak annyit, hogy az én tapasztalataim nem hivatalosak, csak munkahelyi és társasági tapasztalatok. Minden finn valamilyen laza közösséget érez a magyarokkal,és gyakori téma a nyelvrokonság, nekünk magyaroknak sokkal könnyebb finnül megtanulni mint más külföldieknek , leszámítva az észteket. Ugyanez forditva is igaz, sok finn képes arra, hogy jól megtanuljon magyarul.
Teljesen accentus nélkül azonban csak ritkán lehet megtanulni , de vannak olyan magyarok, akiket a finnek sem különböztetnek meg a beszéd alapján a bennszülöttektöl. Ezek azonban nagyon ritkák.
Ha hivatalos adatokat akarsz tudni, akkor azt ajánlom, hogy vedd fel a kapcsolatot a Helsinki egyetem magyar tanszékével, ott biztosan tudnak konkrétumokat is.
Etelka

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 19:11   
Kedves Etelka, OMGI!

engem az erdekelne, hogy a finnek a gyakorlatban is tudnak a finn-magyar rokonsagokrol? Mennyire ismerik ott Magyarorszagot?

Udv,

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 19:00   
kösz Etelka

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 18:46   
2004-03-08 18:19, bobe:
-
Bobe, az észtek közül CSAK azok értik a finnt, akik a partvidéken laknak pl. Tallin és láthatták a finn TV.-t.Onnét a finn nyelvtudás. Belsö Észtországban lakók pl. Tartu nem értik a finnt, mert soha nem tanulhatták meg a TV.-n keresztül.
A finnek az észtet nem értik meg, de kb. ki lehet venni, hogy miröl van szó.
Egyenlöre talán ennyit a finnröl és az észtröl.
Mellesleg érdekes "véletlen", hogy a finn és észt nemzeti himnusz dallama ugyanaz, a szöveg más.
Szeretettel: Etelka

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 18:19   
Toeby!
az Esztek esztul beszelnek a litvanok litvan nyelven mig a lettek lett nyelven szolnak egymashoz. A finnek finnul beszelnek de kötelezö a sved nyelv is. Erdekes az hogy az eszt erti a finn nyelvet mig forditva ez nem igaz. A többi eszaki nyelv a sved, norveg, dan. Ezek rokonnyelvek az ember azt hinne csak tajszolasa egyik nyelv a masiknak de nem az. A számé(lapp) nyelvet beszelik Finnorszagban Svedorszagban es Norvegiaban is mivel a szamek (lappok) a skandinav felsziget eszaki reszen elnek vandorolnak. A szame nyelv is a finnugor nyelvcsaladhoz tartozik. Ebben ket csoport van az eszaki meg a deli. Erdekes itt az hogy az eszaki ABC-je nagyon hasonlit a magyar ABCez es anyelv dallama hangsulyozasa is hasonlit. Neha belehallgatok a hirekbe lassam felismerek-e szavakat?

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 17:42   
Úgy látszik itt jó helyen járnék a fözötanfolyamommal is, mert közben Fredi is keveri a Gulyáslevest! Mások meg nem hajlandóak 10 pontot felsorolni, megelégszenek már kevesebbel is!

Itt én csak eggyel foglalkozok most, mert hiányzik a csipös paprika a gulyásból!

Mégpedig, ha még jól emlékszem, Hunor és mások által emlitett nyelvünkröl.

Hát mit beszél a német? Németet! Az olasz olaszt, a francia franciát, a cseh csehet, ..........., a magyar magyart! Rendkivül egyszerü!

Már nehezebb az osztráknál, mert az németül (ha nem is teljesen ugyanúgy!) beszél. Még nehezebb a belgánál, mert az franciát és flamandot. A baltiaknál már el lehet akadni, mert róluk tudjuk a legkevesebbet, habár "rokonok", de ök is valamilyen ugor nyelvet, lett, lapp, vagy hogy nevezik öket!?

A szerb-horvátot már nem beszélik, mert hivatalosan elváltak, s most csak horvát meg szerb! És nem közösen lobogtatják a zászlót, s kiáltják "Tito-ünnepükön": "Jugoszlávijá!!!". Igaz elötte is másként irtak, egyik latinul, a másik a ciril irásmódot használta! A koszovó albánokba már nem merek belekezdeni, mert annyira én sem vallom magam "balkáninak"!

Ennyi rövid bevezetönek! De mi van akkor, ha ezt mi tudjuk és mások is tudják?

A dolog lényege viszont nyelvünkkel kapcsolatban nem ott van, hogy tudják e, hogy mi magyarul beszélünk! A német ugyan a Marika Rökk filmek után szinte azonnal tudja, hogy milyen akcenttel beszélünk!
Hanem, s most következik, amit mi elvárunk: Tudják e, hogy mi "egy egyedüli nép egy egyedüli nyelvvel" vagyunk? Tehát nem szlávok vagy hasonlóak!

És hogy a finnek a rokonaink! Ugyan egymással beszélni sem tudunk, nem is hasonlitunk egymásra, de kiválasztottuk öket még az Urálban, ahova Petöfi visszatért, mert ott kerestük csonjait! Ez egy olyan modern vándorlás, mint manapság hazánk elveszett fiai Amerikából visszatérnek az öshazába, ugyanugy amikor Petöfi Sándor elesett a harci mezön, lova elvitte egészen az Urál tövéig!

A finnek kihipózták magukat, fehérebbek, szökék, mi meg sokat voltunk a napon, s génünk keveredett az általunk ma már nem ellenségnek számitó törökökével!

Ugyan felfedezték már, hogy a nyelvünkben is van közös, pl. a magas és mély magánhangzók, mások világosnak és sötétnek nevezik öket.

De erre most nem tudok jobban kitérni, mert éppen jött a telefon, hogy mehetek vacsorázni!

S végeredményben nyelvünk a kinai nyelvek nagy csoportjába tartozik. Mások felfedezték, hogy amerikában léteznek indiánok, akikkel majdnem beszélgetni is tudunk, tehát átkenuztunk a Bering-szoroson.

Nagyobb ellenségeink azt állitják, hogy mi arabok vagyunk, Egyiptom felöl jöttünk, mondjuk hajszinünkre és nyári barnaságunkra ez már egy egész jó magyarázat lenne!

De most eddig a történet, mennem kell!

Mindenkinek jó étvágyat!

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 21:46   
Most már teljesen el vagyok keveredve!
Kerestem a kijelentést: "Egy Budapest, s körülötte csak sivatag!"

Nem sértödtem meg, de ha megengeditek, ide beiktatok egy "oázist" www.pecs.hu , s nézzetek bele egy kicsit a "virtuális sétába"! Ilyen nyagyméretü jó képekkel eddig még nem találkoztam másutt!

Toeby

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 21:26   
Most ide került át a "tiz parancsolat"?

Helyes kedves Hunor, én is igy látom! Azért irtam azt a tizet, amik a klisékhez tartoznak, mert "mai jellemzö" szerintem nincsen, de ugyanúgy más nemzetnél sem.

Mindaz, amit ma emlitenénk, volt már korábban is. Pl. a pesti török fürdök? A szürke marhából sem csináltunk rózsaszint, s a délibáb sem változott! Egyedüli új volt a Rubik-kocka, aminek mi túl nagy tudományos jövöt jósoltunk, másutt viszont csak egy szellemes játéknak tartották!

De kezd el Te, talán tudsz jobbat is!

Itt egy rövid üzenet Cunibabának:

Ne türelmetlenkedj kérlek, a füzetet még csak most irjuk!

Szép hétvégét! Toeby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 19:27   
Erdekes a tiz pont, azok tartalma kapcsan zajlo eszmecsere. Jo lenne, ha en peldaul tudnek minden nemzetrol legalabb (!) tiz pontot, de egyelore nem megy ez. De hogy mi is az a tiz pont elviekben? Olyasmi, ami reprezentalja a magyarokat, Magyarorszagot, amolyan egyeni jellegu, es folyamatosabb, nemcsak az utobbi tizenvalahanyeves atmenet alatt kialakulo dolog. Feltehetoen ez a tiz pont megegyezik azzal, amit elsore mondunk, amikor Magyarorszagrol kerdeznek. Es ez normalis esetben nem kivagyisag, hanem egyszeru tajekoztatas, bemutatasa az orszagnak egy iranta erdeklodo szamara. Ha engem megkerdeznek, akkor nem azt bizonyitom, hogy vilagelso lenne barmiben Magyarorszag, nem is errol szol a dolog, hanem elmeselek egy-ket dolgot, amit magam erdekesnek tartok. Szoval Ti hogy Ti meseltetek, amikor kerdeztek Magyarorszagrol, magyarokrol?

Udv,

Hunor

PS: ez nem hasonlitgatas mas nemzetekhez, nem arrol szo, hogy ki kulonb, hanem egyszeruen sajat magunk, anyaorszagunk bemutatasa.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 13:51   
2004-03-06 13:36, Fredi:
-
No és a leves?

Juten! mondják berliniesen

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 13:36   
Kedves Judit,

nem kommentálom érdemben hozzászólásaidat, csak azt szeretném mondani, hogy ha az ebédet főzöd attól még biztosan jó, de én leginkább az olyan ebédeket szeretem amit sütnek,méghozzá ropogósra.

Jó étvágyat kívánok !

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 12:28   
2004-03-06 12:19, hunor:
-
Jó-jó, de azért itt kétszemközt önmagunkkal csak lehetünk őszinték?

Hogy mit kéne tudni M.o-ról? Szerintem meg lehet nyugodtan mondani az igazat. A német köztudat, pl. elég sok igazságot kibír és nincs kihegyezve a pozitív propagandára. Inkább vevő a valós információra, mint a hortobágyi 9 lyukúra. Már, aki értelmes. És innentől relatív a kérdés. Hogy t.i. ki a célpublikum.

Na, nem filozofálok tovább, egykor ebéd, amit még meg kell főznöm.
-

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 12:20   
2004-03-06 12:18, Ribizli:
-

Szerintem csak egy túristafogó giccskép eredménye, ami semmikép nem felel meg a mai Magyarországnak. Vagy hány valódi csikóst láttunk mi már életünkben?

-

Ezzel egyetertek.

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó