2018. június 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Szerel a párom
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 18:29   
2007-03-19 18:23, Mary:

Én az ebayre gondoltam, mint megfelelö bosszúállási eszközre.

Vennel rajta, vagy eladnal mindent?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-19 18:23   
2007-03-17 12:44, Erazs:

Mostmár lassan motorizált táskákra vagy cipökre kellene átálljak, hogy haladjak a korral.

Apropó cipö, a múltkor megjegyzi: nahát, megint új csizmád van! Mire én: igen, még csak 5 éve hordom.

Én az ebayre gondoltam, mint megfelelö bosszúállási eszközre.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-17 12:44   
2007-03-15 20:43, Mary:

Tudod ez azért jó, mert vissza tudsz vágni, hogy miért kell megint új pár cipö, vagy a hatvanmilliomodik kézitáska..
Neki is van 13 ollója, neked meg csak 12 kézitáskád
"Mi" egyébként a fünyirókat gyüjtjük. Most már kettö van. Kiváncsi leszek, hánynál fogunk megállni.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-15 20:43   
Tavaszodunk, tehát ideje elövenni a szerszámokat, technikai csodaszerkentyüket, és ha nincs, ideje beszerezni.

Sose értettem, miért kell egy férfinak 3 fúrógép, két köszörü, háromféle csempevágó és annyi szeg, csavar és anya, hogy félö, valamikor belénkcsap a villám.

Már három helyiség tele van szerszámokkal, de ma a párom ma hazaérkezett a technika újabb vívmányával: elektromos lombfürész (ha így hívják a fránya szerkentyüt). Firtatni kezdtem, hogy minek is kell ez nekünk, mire jött az egyszerü válasz: ezzel hamar le tudja vágni egyenesre a bokrok tetejét. Eddig azt hittem, hogy az elmúlt évek során beszerzett 13 nagy kerti ollóval is hamar le lehet vágni.

Eredmény: a bokrok, cserjék katonásan állnak vigyázban, szépen meg vannak nyírva. Az általam kerekre vágott borókabokor teteje is lenyíródott, most úgy néz ki, mint egy zsírosbödön.

Sürgösen szerelési munkákat kell keressek neki és a kertböl vlamilyen formában kitiltsam.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-04 17:14   
2006-09-23 23:54, Mary:
a dugicigimet és egy gyújtót.

Kedves Mary,
ajánlom ez helyett inkább egy dugi kulcsot tegyél oda

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-23 23:54   
Apropos, hol van espa? Olyan rég nem láttam.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-23 23:54   
Tegnap betörösdit játszottam. Betörtem a saját házamba. Ki is voltam készülve keményen.

Hazaérkezek, boldogan, mert hétvége meg ugye, home, sweet home, oda vágyakozik az ember lánya. Egész úton hazafelé azon gondolkodám, miként fogom elsönek lerúgni a cipömet, amelyet a reggeli hideg miatt húztam fel, a délutáni napsütésben elöször gumicsizmának tünt, aztán hócsizmának. Bemegyek, leteszem a "retikült" és eszembe jut, hogy a reggel bekapcsoltam a mosógépet. Nosza, ki a ruhákkal a napra, hadd száradjanak. Idöközben kijön szende, ábrándos és a realitástól fényévekre álló lányom, egy barátnövel, egy kis délutáni pletykára az udvaron és mit ad Isten? Becsukják maguk mögött az ajtót. És ott álltunk megfürödve - ill. fürödhettünk volna, ha lett volna víz.
´
Még mindig az elviselhetetlen bocskorban elbotorkáltam a teraszig, ahol egyetlen nyitott ajtót sem találtam, de egy strandpapucsot és a dugicigimet és egy gyújtót. Így átmenetileg kellemesebbé vált az életem, kábé öt percig. A gyomrom is kezdett csikarni, ebéd hiányában és ezért leszedtem egy almát a fáról, hadd erösödjek. Közben komoran fixíroztam a két ábrándos leányzót, akik megszeppenve üldögéltek a hintán (a teraszt nem merték megközelíteni).

Kerti házikó zárva, garázs zárva, pince a mühellyel zárva - még egy szerszám sem, sehol. Lányom igen csendesen ki akart segíteni egy körömreszelövel. Mondtam, kösz, ez müködik a filmekben, meg müködne a hitelkártyám is ilyen alapon, ha nem lenne bent. Telefonálnék a páromnak, jöjjön haza (kb. 20 km), de nincs telefon. A kis barátnö szeme felcsillan: ott a zsebében a mobiltelefon, felajánlja. Aztan ott állok én, a változatosság kedvéért, nagy hülyén, mert egy számot sem tudok fejböl, az enyémet sem.

Kipróbáljuk a pinceablakokat, minden zárva, szúnyogháló odaszögezve. Egyik biciklin találok kis táskát: csak ragtapaszok benne. A köv. táskában csavarhúzók! Ezekkel próbálkozok egy ideig a pinceajtónál (máshol reménytelen). Nem sikerül a zárat leszerelni, mert a csavarok vastagon le vannak festve.

Summa-summarum: betörtem egy ablakot a pincénél. Mindig azt hittem, ez könnyü, de jól oda kellett sózzak, többször is, amíg megadta magát.

Szóval, száz szónak is egy a vége: ma szerelt a párom, így kicserélödik az a pinceajtó, ahol csak az nem jött be eddig, aki sietett a gyorsvonatra.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-24 15:42   
2005-05-24 13:36, espa:
(az eredeti kaspón persze nem volt lyuk...)
---------

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-24 13:36   

Ez a virág divatos Norvégiában, a neve (norvégul) "házibéke".
Egyrészt szép neve van, másrészt görcsösen ragaszkodom hozzá, hogy mindkét helyen legyen, ettől remélem az örökös békét a családban.
az én kedvenc férjem unta, hogy állandóan felhivom a figyelmét a locsolásra, ha nem vagyok ott, és gondolta tesz alá un. "oázis"-t (ha tudjátok mi az. Ami megtartja a vizet)

Nem fogjátok kitalálni. Keresett egy jó nagy kaspót és az eredeti kaspóval beletette a nagyobb kaspóba, majd gondosan meglocsolta az oázist. Mindennap ellenőrizte, hogy van-e benne még viz....
Volt.
(az eredeti kaspón persze nem volt lyuk...)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-02 05:42   
Ma jo ötletem volt az Elna bobbin winderrel, ad egy az Ebayn egy ugyanilyen varrogépet hirdetnek és ott a képen làttam milyen ha nincs letörve az a rész, de azt is làttam hogy azon odébb volt, igy elövettem a gépet és sikerült odébb nyomni! Tudtam spulnizni. Még mindig nem skerült a varrogépüzletböl megkapni a megrendelt uj alkatrészt! Használati utasitás eddig csak egyet hozott haza férjem és az is spanyolul és nem pont ehhez az Elna Carina-hoz valo.

Aztàn tünödtem azon ha odatennénk valamit hogy kerek legyen nem kell ujjal fogni ahol a fele a plasztik tartonak le volt törve, kerestem párom büvös dobozaiban alkatrészt és sikerült valami elég kemény gumit talàlni csöalakban. Férjem letörte a maradék màsik felét is a plasztiknak, hiszen középen vas volt, ráhuzta azt a gumit miutàn méretre vágta és ime kész az egyenletesen kerek spulnizo! Hogy a Singer üzletes mikor kapja meg az alkatrészt, ki tudja!

Mondtam férjemnek most még a régi Turissámon is meg kellene csinàlni a cérna tartot ami régen letörött ami a spulnizáshoz volt, és az is plasztik volt, mondtam, ott csavarmenetet kellene furnia, keresni egy hosszu csavart és becsavarni és az lessz a cérna tarto spulnizàsra!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 22:11   
2004-12-26 20:22, gyogytorna:
-
A hajszarito csak nem elemes?
-
Nekem van utazásra amit át lehet kapcsolni 220-ra de nem láttam eddig még elemes hajszáritot!

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 20:22   
2004-12-26 18:13, rigojanos:
-

Eleg a furdökad felig, de anyossal
A hajszarito csak nem elemes?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 18:47   
2004-12-26 18:13, rigojanos:
-
Es a hajszarito nincs bedugva?
-
A hajszáritomnak nincs olyan hosszu drotja hogy elérne a fürdökádig. Igaz, a mosdoig elér.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 18:13   
2004-12-26 02:20, Mary:
-
S ha a fürdökád csak félig van tele?
-

Es a hajszarito nincs bedugva?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 03:14   
Azért szeretem az ekkora kis sütöket, mert még a gamehent is tudom benne sütni:

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-26 02:20   
2004-12-25 18:56, gyogytorna:
-
"Figyelem :furdöszobaban hajszarito hasznalata teli furdökadnal ahol valaki furdik beleejtve halalos kimenetelu lehet."

S ha a fürdökád csak félig van tele?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-25 20:36   
2004-12-25 18:53, gyogytorna:
-
Én meg mindig olyan kombinált kis sütö/piritot használtam amikben fütö csövecske van, kinyilik az egész ajto és könnyü ételcsipesszel kiszedni a kész kenyeret vagy zsemlét.

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-25 18:56   
Figyelem :furdöszobaban hajszarito hasznalata teli furdökadnal ahol valaki furdik beleejtve halalos kimenetelu lehet.
udvözlettel
gyogytorna

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-25 18:53   
2004-12-25 18:00, Toeby:
-

En mindig a vajt kenö fakessel nyulkalok csak be a piritoba.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-25 18:26   
2004-12-25 18:00, Toeby:
-
Hallo Toeby,

itt az uj hosszabito dugasza amit odatettem, rajta a sok intövel, jo szolid!

Párom elöbb mentegetözött tegnap a baleset után hogy miért, müködött 5 évig! Mondom nincs ö éve ez, csak 1-2 honapja!! Ez az elsö kis sütö/toastolo aminek olyan rövid elektromos zsinorja van hogy nem ért el a konnektorig. Made in Italy.

Le kellett volna fényképeznem az ö munkáját, de eltüntette már azt a tákolmányt valahol a garázsban amit ö müvelt.

Mondtam is, sose unalmas az életem (nyugdijazott) mérnök férjemmel, eddig tuléltem a több mint 26 év házasság alatt az ilyen szereléseit. Lassan megtanulom azt is, hogy segitsek magamon és mire cseréljem ki az ilyesmit.

Itt 110-es az áram, (kivéve a nagy tüzhely és az ablaki aircondotionereket ami 220-al müködik) de azért nem szeretem az ilyen meglepetéseket! A konyhapadlonk parafa, alatta faváz van, semmi kö. Kö, illetve beton van a mosokonyhában a parafa padlo alatt.

Jo a védöangyalom amint látod, de ezentul nem fogom engedni hogy férjem ilyeneket fuseráljon!

Andrea

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-25 18:00   
2004-12-25 16:55, andi_usa:
-
Halló Andi!

Ha szeretnéd, hogy jövöre is mindenki kellemes karácsonyi ünnepeket kivánjon neked, akkor cseréld ki a zsinórt teljesen, ugyanis az a legbiztosabb dolog.

Különben megfigyeltem, hogy sokan, ha nem ugrik ki a kenyér a piritóból, belenyúlnak késsel, s utána segitenek. Azt viszont kevesen tudják, hogy az izzó fütöszál tkp. szigeteletlen, s függöen attól, melyik részen érsz hozzá, különbözö feszültséget vehetsz át, aminek akkor van meg az igazi veszélye, ha magad is szigeteletlen vagy a talajtól, pl. mezitláb állsz a kövezeten.

Attól függöen, hogy melyik Stift kerül a konnektor fázisába, az azon bejövö oldalon a fütöszäl és föld között a feszültség 230V itt Európában. Minnél jobban eltávolodsz attól a ponttól a fütöszál másik vége felé, amit a semleges vezetö táplál, annál kisebb a feszültség. De így is, úgy is veszélyes.

Tehát gondold meg a vezetékek megtoldását is, mert a húzóerö ellen ott sincs biztositék, s akkor normális, ha az összeérö vezetékek szikráznak, s ha nem kapcsolják le a védökapcsolót, vagy nem olvad ki, vagy kapcsol le a hálózati biztositó, hogy akkor balesetet, söt tüzet és halált is okozhatnak. Különben a vezeték megtoldásánál is a védöföldelésnek hosszabbnak kell lennie, hogy az oldódjon fel utoljára.

Ezt most egy a "nem szerel a párom" irta.

Jó egészséget, s hosszú boldog életet kivánok!

Toeby

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-25 16:55   
Tegnap este jo ijedelmünk volt! Lányom mosogatott amig én a baguette darabokat betettem a toaster ovenba piritani, amikor hirtelen elkezdett szikrázni közel ott ahol be van dugva és ahol férjem csinált maga egy toldalékot, mert nem volt elég hosszu a konnektorig az amivel ez a deLonghi jött. Lekapcsoltam hamar, ki akartam huzni de még akkor is szikrázott! Mondtam biztos viz ment oda mellé a counterra! Eddig sose volt baj és ez megvan pár honapja igy. Lányom sokkirozva volt hogy ebböl tüz is lehetett volna! Szerencsére a formicán még nyoma se maradt!

Vacsora után fogtam egy fogot és egy kis kést a szigetelö szallagnak amivel körbe volt tekerve és leszedtem ezt a vszélyes tákolmányt. Lehoztam az emeletröl a kis heavy duty extensiont amit a fürdöbe vettem és oda nem is tudtam használni mert a nagy dugasza nem passzol a tükör alatti konnektorba ami ott az egyedüli.

Szerencsére a toaster ovennak semmi baja, müködik tovább.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 00:57   
2004-12-22 23:34, houstontx:
-
Olyan is van itthon, köszi.

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 23:34   
2004-12-22 22:53, andi_usa:

olyat vegyel ami kannaban van , aztan dobd bele a cuccot egy jo 30 percre es magatol leazik....

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 22:53   
2004-12-22 22:48, houstontx:
-
Köszönöm szépen a gyors választ olyan van itthon elég, még olyan dobozolt is. Azzal tisztitottam le ahol melléfestettem. Krud Kutter Wipes, a Big Lots-bol jött. 30 wipes $ 1.99.

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 22:48   
2004-12-22 22:46, andi_usa:

akarmilyen paint stripper jo..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 22:46   
2004-12-22 19:10, houstontx:
-
Mivel kell lemaratni a festéket? Várom a jo tippeket, köszönöm szépen elöre! Copper cleanerrel probáltam, de csak a rövidebb kilincsgomb foglalata lett jobb, a többi nem.

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 19:10   
2004-12-22 18:58, andi_usa:
csak le ell maratni a festeket, meg egy fogkefevel megsubickolni oszt olyan lesz mintha uj lenne
tapasztalatbol mondom

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 18:58   
Párom mondta neki van jobban kinézö ajto alkatrésze, megnézte, nem volt. Szoltam neki hogy hiányzott pár csavar a kilincskarikábol, lötyögött, keressen hozzá ujakat. Ma felment vissza szerelni, elöbb kérdezte hova tettem a csavarokat, s jön vissza egy idö után és szemrehányást tesz nekem, hogy ÉN elvesztettem pár csavart és neki keresni kellett hozzá! Nem mondtam neki, hogy hiányzik pár?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-22 16:03   
Most még lepucolni ezeket a 100 éves kilincsrészeket, vissza szerelni, aztán kész a fürdöszoba ajto!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó