2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Szerel a párom
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 )
 Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 00:38   
2003-01-06 00:37, Pompéry Berlin:

Nálunk a prioritás az ő cuccaira vonatkozik. Az enyémek csak a helyet foglalják.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 00:37   

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 00:37   
Különben nálunk sem szabad semmit kidobni. De itt mindenki a saját vackaihoz ragaszkodik. Ezen belül a prioritások sorrenndisége és fontossága változó.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 00:37   
Kaytee: klónok. Tuti.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 00:28   
2003-01-05 21:23, anri:
-
Az okosabb enged espedig adig amig ö a butabb
anri
-
Igen. És ezt még szivesen is vállaljuk.

Nekem is van kötetnyi élményem ebben a témakörben, de nem irom le. Ma ugyanis az ebédnél egy mellékmondatból kiderült, hogy a férjem - úgy tünik - idönként belenéz a MON-ba. Igaz, hogy csak a magyarság-cikkemröl szólt, de ki tudja. Hátha máshol is böngész.

Szóval, én csak hangtalanul imádom, ha megcsinál valamit. Mint ma reggel az éjjel leállt fütést. Számomra még az is rejtély, hogy honnan tudta, hogy
a.) leállt
b.) hol kell utánanézni
c.) ezek után mit a teendö
Amikor ezt áhitatosan - szerintem 100%-os csodálatom jeléül - megkérdeztem, megvetöen csak annyit szólt: "Jellemzö!!!" A 3 felkiáltójel látható volt a szemvillanásában.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 23:57   

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 22:50   
2003-01-05 21:59, anri:
-
ez valahogy nagyon ismerös Kaytee
-

Én már gyanakszom, hogy ugyanaz a férjünk van. Vagy klónok.
Néhány tesztkérdésből eldönthetjük:

Semmit nem dobhatunk ki, mert bármikor szükség lehet rá. Kivéve, ha nem az övé vagy nem használja.
- ez nálatok hogy van?

Szerelési ötleteink első blikkre kivitelezhetetlenek fizikai, kémiai, biológiai, csillagászati, atomkutatási ismereteink hiányossága, plusz időbeli vagy anyagi korlátok miatt.
- eddig stimmel?
Később jelentős áldozatok és személyes preferenciákról való lemondás árán, tiltakozásunk ellenére, férj belefog a projektbe. Halk káromkodás és hangos sóhajok kiséretében megcsinálja,amit kértünk.
Mindenkinek eldicsekszik vele. Sose felejti megemliteni, hogy kinek az ötlete volt az egész, viszont milyen intellektuális és fizikai megoldásokat igénylő munka volt.
Természetesen szeretetből tette, mivel az ő mucikájának a kérése parancs, és merte volna ő nem megcsinálni azt az izét.
- ???

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 21:59   

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 21:27   
2003-01-05 21:09, Zsu:

hehe.

Más:
Előző költözéskor a konyhaszekrények polcait papirral akartam bevonni. Pillanatnyi elmezavaromban segitséget kértem a férjemtől.
Soha, ismétlem, soha ne jusson ilyesmi az eszetekbe.
Az Eiffel tornyot kevesebb gonddal és precizitással tervezték és kivitelezték, mint minálunk a mosogató alatti szekrényalja papirosozását.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 21:23   

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 21:09   
2003-01-05 21:05, kaytee:
-

egy világ omlott össze bennem.

-
De meg lehet javitani, csak el kell menni a Home Depot-ba gizmoert. . .ami kell a javitashoz

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 21:05   
2003-01-05 20:58, Zsu:
...Jajj de ismeros. . .!

egy világ omlott össze bennem.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 20:58   
2003-01-05 20:55, kaytee:
-

. . .Kinél van odahaza százféle szög, csavar, tipli, de sose az, amire épp szükség lenne?

. . .Vagy nekiáll, valamit átalakitani a célra.

. . .Vicceket félretéve, a végén mindent gyönyörüen megcsinál, csakhát, ahogy mondják, lassú munkához idő kell.

Jajj de ismeros. . .!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 20:55   
Ma még nem szereltünk semmit.
Úgyhogy most másról irok.
Kinél van odahaza százféle szög, csavar, tipli, de sose az, amire épp szükség lenne?
Habár ez a jobbik eset. Mert el lehet rohanni a vasedénybe, vagy a Home Depot-ba és venni egy csomag szöget, ami sokszor csak 1oo darabos kiszerelésben kapható.
Vannak azonban alapos emberek is. Mint pl. az én férjem. Ő keresgél. Ha kell, napokig. Vagy nekiáll, valamit átalakitani a célra. Közben az orra alatt morog, hogy miért kell neki ilyen extra munkával vesztegetni az idejét.
Vicceket félretéve, a végén mindent gyönyörüen megcsinál, csakhát, ahogy mondják, lassú munkához idő kell.
Panaszkodni nem lehet, mert akkor azt mondja, csináld te, ha azt hiszed, gyorsabban és szebben tudsz dolgozni a két balkezeddel.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 20:54   
anri,

ezt kedvesebben, egyben találóbban meg sem lehetett volna fogalmazni.

Facit: A házasság egy olyan érdekszövetség, amely azon gondok közös megoldására köttetett, amelyek a feleknek külön-külön nem lennének.

Igy van, no, de ezért szép.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 20:17   

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 12:01   
Hát csak a Hölgyeknek mondva... jó munkához idö is kell, no meg jó szerszámok, felszerelés, mindennnek együtt kell lennie, aztán jöhet az átépítés, renoválás, újraépítés, stb.
Vannak persze zavaró momentumok, mint pl. kiváncsi szemek az ajtóból - na most mit csinál éppen - kifejezéssel, kérdések a létrán egyensúlyozó férjhez, hogy " miben tudnák segíteni Drágám " no meg szombaton délelött remélem nem kell még valamit beszerezni, hiszen bevásárolni SZERETNÈNK menni-kijelentések, ami nagyon motivál minden barkácsoló lelket!
Ehhez hozzá jönnek olyan apróságog mint " ha már MEGINT csinálsz valamit, megnézhetnéd a zuhanyozót, csöpög a csaptelep szerintem " , persze a csaptelep NEM csöpög, csak el kell zárni rendesen.
Mindamellett a Haus még áll, a hobby-terem újra lesz burkolva januárban, persze a Hölgyek ízlése szerint!

Hát ennyit röviden,

Miklós_d

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 04:11   
2003-01-05 04:02, kaytee:
Folyt. köv.
-

Kiváncsian várom.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-05 04:02   
Fejlemény kaytee-éknél:
Férj félig befejezte a rakodótérbeli munkálatokat. Mielőtt az eredeti projekt festésbe belekezdett volna, felmerült benne, hogy az emeleten lévő egyik fürdőszobában is gyorsan megcsinál valamit. Mielőtt odaért, felnézett a fürdőszobaajtó fölé, oda, ahol a fal a plafonnal találkozik a hálószobában. Észrevett egy hajszálrepedést. Ezt is meg kell csinálnom felkiáltással nekiállt dolgozni. (A hajszálrepedést úgy lehet legjobban eltüntetni, hogy először vésővel kikaparjuk belőle a festéket, és eléggé kiszélesitjük, hogy utána a réskitöltő izét szépen bele lehessen tuszkolni, majd simára csiszolni, végül az egész falat lefesteni, hogy nyomtalanul eltünjön, amit eddig se láttunk.)
Folyt. köv.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-04 21:51   
Ma én is büszkélkedhetek, a barátom isteni szendvicseket csinál, és bevásárlás után meg is lepett elkészitésükkel, mig én valami mást csináltam. Igy csak faltuk a szendvicset, boroztunk hozzá és a "Blind Date" cimű műsorral butitottuk magunkat.

Mesi

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-04 17:43   
Anyám azt ajánlotta nekem már két honapja, kezdjem el én, akkor átveszi tölem.

Szia Andi - okos az anyukad, halgass ra!

Nalunk a township elviteti a a kidobott holmikat - csak fel kell hivni oket, es megmondjak, mikor tegyuk ki az ut szelere - aztan jon az auto es viszi )

Buszkelkedhetnekem van - a ferjem barkacsol, fur farag. . .on time. . . KB egy eve a hazat rendezzuk

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-04 17:06   
Hát élvezettel olvastam soraitokat Ebben a helyzetben már nem vagyok két éve, s megszoktam ,hogy csak magamra számithatok és ha tényleg nem boldogulok akkor segitséget kérek. Ilyenkor legtöbbször arra gondolok, hogy fiam is ilyen lesz, pedig igyekszem úgy nevelni, hogy a élete párjával együtt mestereljék a teendöket. Vagy ez már a férfi génekben benne van és munkám hiábavaló???
Csak annyit biztatásul, hogy nem vagytok egyedül!!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-04 10:49   
Kedves Kaytee,

én lassan egy éve vàrok a TV szekrény átalakitására. Elöbb arrol volt szo, hogy mindenestül oda lessz adva, mikor kérdeztem, nem-e lehetne kipakolni belöle az elromlott TV-t s egy használhato szekrényt késziteni belöle, polcokat bele s uj hátlapot neki. Mikor meg lett hirdetve s nem kellett senkinek ingyen sem, bele egyezett ötletembe, legyen belöle szekrény. Azota is várom, egyszer az idö nem volt alkalmas, tul meleg volt, aztán jött azzal, hogy én az Ebay eladásommal telepakoltam az ebédlö asztalt! Miota kellett volna neki az a hely? Ott a butornál a másik szobában van elég hely, ahol leteheti azt a holmit ami most a butoron van. Anyám azt ajánlotta nekem már két honapja, kezdjem el én, akkor átveszi tölem. Ja igen, volt még az a kifogás is, hogy nincs hova eltüntetni a kiszedett televiziot, manapság nem olyan könnyü ilyesmitöl megszabadulni! Remélem az idén valamikor meg lessz csinálva!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-04 00:58   
2003-01-03 21:00, kaytee:

)) Tipikus férfi:-))
Az enyém csak mindent megigér, de 2 év mire eljut a megcsinálásához nyavajogva, hogy mindig mindent neki kell, igy aztán most már nem várok rá semmiben csinálom magam. Amikor már majdnem kész vagyok puffogva jönne segiteni, hogy ő mondta hogy majd megcsinálja.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-03 21:00   
Már a fél házat szétszedte.
Egy kis falrészt akart átfesteni. A lépcsők alatti, zárt és telepakolt rakodótér falát.
A falat - még most is hófehér - 1985 óta nem láttam, és nem is voltam rá kiváncsi.
Először kipakolta a cuccokat. Ezzel jókora kupi lett a nagyszobánkban. Aztán beleolvasgatott a pakolás közben meglelt régi szakkönyveibe. Elkezdte szortirozni őket. Rájött, hogy öregkorában milyen jó mulatság lesz végigolvasni mindet. Előkerült a diavetitő is.
Tudatta velem, hogy bizonyos elintéznivalók rám hárulnak mostanság, mert ő nem ér rá vacakolni.
Van itt valakinek hasonló élménye?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó