2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Duna TV - KÖZVETLENÜL
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-05 21:40   
Nem, kedves Hiuz, ez nem igy van, és én nem is az ARD + ZDF valóban altató hatású müsoraira gondoltam.
Az ú.n. népzenével és slágerekkel engem is ki lehet kergetni a világból.
Annál már csak a Big Brother, Deutschland sucht den Superstar, és Jürgen Fliege + Co undoritóbbak
Én a harmadik, regionális programok (SWR, Bayern3, WDR, NDR stb.) érdekes természettudomány-filmjeire, politikai magazinjaira, tanulmányos ismeretterjesztö sorozaraira, utazási müsoraira gondoltam.
Sajnos félreérthetö voltam, az én hibám!

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-04 09:13   
2006-01-03 20:21, amadeus:
-
Kedves Ama, talán szívesebben nézed az állami német televízió magasrangú, ösrégi viccekböl és "színvonalas" ú.n. népzenéböl és slágerekböl összeállított katasztrofális müsorát.
Az idei Duna müsorát nem láthattam, de általában a nézöközönség legfiatalabb és legidösebb sorainak szól: gyermekmüsorok és kívánságmüsorok. A politikai adások és a híradók nem rosszak, de nem hiszem, hogy szilveszterkor ezt közvetítettek.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 20:21   
Egyetértek!
Felejtsük el a (német) privát tv-adók - nem csak szilveszteri - szinvonal alatti népbutító müsorait.

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-01 19:04   
A szilveszterkor a DUNATV-t neztem, szerintem ebben az evben volt a legjobb szilveszteri musor.

Luby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 21:37   
Helló hunor,

A kérdésem ebben a Topikban sem volt igen jó helyen, de szerencsére ma mégis választ kaptam rá egy másik Topikban. Ha még netalán valaki mást is érdekel a Téma kattintson ide:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=592&forum=75&241

Luby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-21 15:47   
LUBY UZENETE:

Helló mindenkinek!

A napokban találtam rá erre a fórumra és máris egy kérdéssel zaklatlak benneteket.
Kb. másfél hónapja vettem észre hogy a Duna TV-n kívül(Hotbirdröl), még más magyar TVmüsorokat is nézhetnék (Asztráról), de sajnos levannak zárva (kódolva).
Megtudná nekem valaki mondani, hogy hol lehet a kikódoláshoz szükséges kártyát megvásárolni?
Luby

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-06 10:07   
2005-05-05 19:56, henidruk:
-
szia,

ezt a topikot lapozgasd vegig:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=592&forum=75&239

Muholdon egyebkent a DunaTV, M2 musorat lehet fogni, egyik sem elofizetes (parameterek az adott adok honlapjan megtalalhatok).

Hunor

henidruk  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 19:56   
Hello!

Angliaban elek es szeretnek magyar adasokat fogni.

Astra 19.2E muholdunk van. Ugy tudom Magyarorszagon kell kartyat venni es elofizetni.

Meg tudjatok mondani hol talalok infot ezzel kapcsolatban?

ET  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-06 10:10   
2005-02-04 18:45, Palczer.Lajos:

Személyesen nem ismerem, csak a müsort láttam én is.

Címe:
Irányítószám: 532 31
Város: Skara
Utca: Bommagatan 14

Elnézést, ez tényleg nem volt egyértelmü.
Üdv. ET

Palczer.Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 18:45   
2005-02-03 20:11, ET:
-

Kedves ET nagyon örülök, hogy segítettél, nem vagyok telhetetlen, de ha már ismered az urat, nagyon hálás lettem volna ha levelezési címet is írtál volna, de így is nagyon köszönöm, nagyon kedves vagy. Lajos

ET  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-03 20:11   
2005-02-03 13:56, Palczer.Lajos:

Kedves Lajos!
Bár nem tölem kértél segítséget...

Imre Marton
Telnr. 0511-15091
Mobilnr. 070-5661995
Bommag. 14, 532 31 SKARA

Üdv. ET

Palczer.Lajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-03 13:56   
2003-01-18 21:47, LISA:
-

Üdvözöllek kedves LISA, én vitéz Palczer Lajos vagyok Magyarországról, Dunaújvárosból. A multkor volt a DUNA TV-nek egy műsora a Svédországi magyarokról. Abban a műsorban megszólalt egy Dr. Márton Imre nevű bajtárs, aki 1956-ban Nemzetőr volt Magyarországon. Elmondta, hogy Svéd Katonakén több alkalommal szolgált az ENSZ katonájakén külföldön. Kedves LISA, ha ismered ezt az embert, kérlek segíts, hogy föl tudjam vele venni a kapcsolatot, szeretném az 1956-os emlékeit ha elmondaná, mert én szabad időmben a Hagyományőrző Fiatal nemzetőröknek vagyok a parancsnoka, alezredesi rendfokozatban, és be szeretném a Márton úrat mutatni a fiataloknak, hiszen ő egy hős is lehet, akiről illene a fiataloknak többet tudni. Köszönöm Kedves LISA. Lajos.

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-14 13:55   
Kedveseim!
Ma,14.-én délelőtt 10 óra környékén egy csángó mise volt ,aminek a végét láttam.
Annyira szép volt,könnyeztem,ki tudja,hogyan ,honnan veszem fel videóra!!!!!!!!
Segítsetek.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 00:13   
2003-04-29 10:29, hunor:
-
http://www.dunatv.org/
-
Sajnos ez Long Island-on nem mukodik , sot meg magyar radiot is csak az Interneten lehet hallgatni , ami az idokulonbseg miatt , nem konnyu !

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-29 10:29   
Az USAban a DunaTV beszerelesevel foglalkozo kepviselet, a Carpathian Media Service, Inc. honlapja:

http://www.dunatv.org/

Hunor

DUNATV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-15 15:54   
Kedves Visi!

Nem tudom, kaptál-e már választ a kérdésre, de a DTV már 2002 decembere óta sugároz digitálisan is. Minden információ megtalálható a DTV honlapján a http://www.dunatv.hu oldalon a Digitális sugárzás könyvtárban. Különben egyelőre nem szándékozunk megszüntetni az analóg sugárzást sem.

Üdvözlettel,
Ürmösi Enikő

2003-01-07 10:55, Visi:
-
Hello,

A kérdéseim a következök:
-Mikortól tervezi a DunaTV a digitális müholdas müsorszórásra való áttérést?
-Meddig fog a DunaTV teljesen biztosan! analógban sugározni?
-Meddig van szerzödése a HotBirddel az analóg csatornára?
-

DUNATV  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 16:34   
Kedves Nelli!

Ürmösi Enikő vagyok, a DTV közönségszolgálatától. Megkaptam Hunortól a leveledet,és a probléma felvetésed jogos, csakhogy a nappali felvétel teljes sugárzásával kapcsolatban az a gond, hogy az európai vetítésekre vett jogok (évekkel ezelőtt vásárolt filmeknél) nem érvényesek az amerikai és ausztrál sugárzásra.

Természetesen arra törekszünk, hogy a további vásárlásoknál már erre kiterjedő jogokat is veszünk és remélhetően megindul majd a teljes műsor tengeren túli sugárzása is.Addig is jó vételt! Enikő

-

a Duna Tv 8 oras musoranak ketszeri ismetlesevel kapcsolatosan:
Nem lenne esszerubb a nappali musor felvetelrol valo ismetlese? Igy az amerikai kozonsegnek is hozzaferhetok lennenek olyan musorok (jatekfilmek)amik az ejszakai musorban elvetve fordulnak elo. Ezeket a Duna Tv delben szokta vetiteni.En szivesen nezem a kulturalis temaju adasokat, de szivesen vennem ha ez nem a teljes adast toltene ki. Nagy elonye lehetne a musornak ha segitene az itt elo fiatalok magyar tudasanak gyarapitasat. DE: lattatok ti mar olyan fiatalt aki napi 8 oraban kulturat nez? Nelli

-

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-15 05:26   
Beindult a Duna TV ausztráliai adása. Rövidesen követi a Kossuth rádió
joe

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-07 17:04   
Tegnap uj műsor indult a Duna TV-n, Ingatlan info cimmel, angol felirattal

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-05 03:58   
Kedves Zsuzsa!
Nem kell pánikba esni, mert az hogy tudod hogy melyik műholdról jön az adás, és hogy milyen szögbe kell beállitani az antennát, sem előnyödre, sem hátrányodra nem válik, hiszen ez a szerelő feladata.
Üdv, Joe

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-05 02:21   
Kedves Zsuzsanna,

a surgossegre tekintettel valaszolok en - forras a Duna TV honlapja, http://www.dunatv.hu

Tehat:

Muhold: Hot Bird 4
Pozicio: Kelet 13 fok
Polarizacio: Horizontalis
Videojel: PAL
Frekvencia: 10815.08 MHz
Adashang: 6,5 Mhz

Kerlek, jelezz, ha meg szukseges mas info! Holnap mar szakember is tud valaszolni.

Udv,

Hunor

Zsuzsanna Bjørn Andersen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-04 22:55   
Milyen szatellitrol jon a Duna TV musora? Milyen fokban kell beallitani az antennat? Holnap jon a szerelo, es en nem tudom!!!

Koszonom elore is a valaszt.

Zsuzsanna

nelli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-31 17:04   
a Duna Tv 8 oras musoranak ketszeri ismetlesevel kapcsolatosan:
Nem lenne esszerubb a nappali musor felvetelrol valo ismetlese? Igy az amerikai kozonsegnek is hozzaferhetok lennenek olyan musorok (jatekfilmek)amik az ejszakai musorban elvetve fordulnak elo. Ezeket a Duna Tv delben szokta vetiteni.En szivesen nezem a kulturalis temaju adasokat, de szivesen vennem ha ez nem a teljes adast toltene ki. Nagy elonye lehetne a musornak ha segitene az itt elo fiatalok magyar tudasanak gyarapitasat. DE: lattatok ti mar olyan fiatalt aki napi 8 oraban kulturat nez? Nelli

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-28 21:06   
JoeJoe,

koszonom, hogy felvilagositottal az adasi idopontal kapcsolatban. Valoban, du 6:30-as kezdes nagyon jo, es a ketszeres megismetles meg jobb lesz.

Muholdas szolgaltatassal nincs nagy tapasztalatom, es elfogadom, hogy masoknak jo tapasztalataik vannak, en csupan az en kis ismeretsegi koromre hivatkozom. Lehet hogy New York es kornyeke ebben mas mint mashol.

A Duna TV elhivatotsagat sem vitatom. Angol nyelvu, ill. angol feliratu musorokat nem a magyar helyett, hanem inkabb amellett szeretnem latni. Peldanak talan felhozom a nemet Deutsche Welle angol nyelvu musorat, a francia TV5 angol feliratos musorat, vagy az osztrakok Hello Austria angol nyelvu musorat. A keleti nepeknek is van tobb angol nyelvu musora. (Mindezeket a kabelen veszem.) A sok amerikai musor mellett mindig szivesen nezem meg ezeket is, kulonosen hogy neha egy komplikaltabb poltikiai kerdesben tobb oldalrol szerezzek informaciot. Az osztrak program pedig egyenesen utazasra gerjeszto musorokat ad le, bemutatva Ausztria erdekesebb latvanyossagait, szokasait, innyenc konyhai teljesitmenyeit. Mint mondtam, szerintem sokat javitana Magyarorszag sajnos eleg gyenge nemzetkozi ismertsegen, es hirneven is javitana, a turizmusrol nem is beszelve. Es ezzel nemcsak az amerikai magyarok 90% kapna jobb kapcsolodast az ohazahoz, de Amerika osszes nezoje alkalomadtan elkaphatna egy szamukra ertheto es remelhetoleg erdekes magyar musort. A vilag tobbi angolul beszeloit meg sem emlitem.... vagyis nemcsak Amerikaban, de vilagszerte ertelmes lenne egy ilyen szolgaltatas.

Mindezzel nem a Duna TV uj szolgaltatasat akarom lebecsulni, sot, nagyon orulok neki. De ha mar a tema elojott, kiegeszito velemenyemet is elmondani veltem.

Turul1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-28 06:54   
JoeJoe,

Elosszor is gratulalok, hogy ismered a muhold vetelnek a technikajat.Kulon elismerest erdemelsz mivel te tudtad fogni a Duna Tv-t Karacsony este. Igen December 24-en New Yorki idosszerint este 6:30 kor indult az adas.Jelenleg az adas 8 oras,ezt Marcius 1-tol, 2-szer meg ismetlik.Igy fogjak a 24 orat betolteni.Szeretnem meg hoza tenni a Duna Tv. 3 evre kottot szerzodest a GlobeCast (Franciaorszagi)vallalattal,igy nem kell felni hogy a Duna Tv. par honap utan lezarja adasat.Remelem mi Magyarok, Eszak Amerikaban terjesztjuk a Magyarok kozott a Magyar Televizio vetelenek lehetoseget.Minden Magyar testveremnek ajanlom ha csak teheti neze meg az adast,es aztan fejtse ki velemenyet.Ez az adas nagy felelosegel, es tobb eves targyalasok utan jott letre.

Kosszonom, Turul 1

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-27 17:12   
Kedves Hunor!
A feliratozás elfogadható volna egy ingyenesen sugárzott műsornál, de szerintem nagyon kevés előfizetőt nyernének a magyarul már nem beszélő amerikaiak sorából.
A románoknak jelenleg két csatornája működik az Egyesült Államokban. Az egyik a ProTV, napi 24 órás műsor,havi 20 dolláros előfizetéssel, a másik pedig a TVR International, (szintén 24 órás)amely ingyenes, és angol nyelven is sugároz hireket, és angol feliratozás is van néhány turisztikai jellegü és ismerert terjesztő műsorokban. Szerintem országunk hirét-nevét öregbitő műsor sugárzása egy MTV1 tipusu adónak volna a funkciója, amely állami támogatással ingyenesen lenne hozáférhető egy PBS tipusu sugárzáson keresztül.
Vissza térve előző válaszomra, a kábel társaságokkal kapcsolatba, még azt szeretném megjegyezni, hogy ők is a műholdról veszik a műsoraikat, és több ezer van belőlük, ezért lehetetlen felkérni egyes társaságokat hogy közvetitsék a műsort új előfizetők reményében. Mivel minden új csatorna műsorra tűzése pénzbe kerül, nekik csak akkor kifizetődő, ha bizonyitottan nagy az igény előfizetőik sorából.
Tény hogy mi mind okosabbak vagyunk, és mindent jobban és egyszerübben tudunk csinálni mint az aki csinálja, de sajnos a dolgok nem mindég olyan egyszerüek mint ahogy azt Móricka elképzeli.
Üdv. joe

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-27 10:16   
Kedves JoeJoe,

az irasod utolso reszevel, mely a feliratozasra utal, nem feltetlen ertek egyet. Hiszen nem elsosorban az amerikaiakon lenne a hangsuly, hanem azon magyar szarmazasu amerikaiakon, akik meg erdeklodnek, erdeklodnenek Magyarorszag, a magyarok irant, de mar nem beszelnek, esetleg nem is ertenek magyarul is. Ilyenek vannak szamosan, en is levelezek angolul magyar szarmazasu szemelyekkel.

A DUNA Tv kepviseloi reszere pedig hamarosan tovabbitom az itt leirt kerdeseket, es akkor egyeztetesunk ertelmeben megkapjuk a valaszokat is.

Udv,

Hunor

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-27 03:09   
Kedves Lisa!
Habár felkiáltó jel van első mondatod végén, mégis kérdésnek hangzik, második mondatodban pedig levonod a következtetést, ami tulajdonképpen válasz az első (kérdés) megállapitásodra.
Nem akarok fogadatlan prókátor lenni, és valóban jó volna ha a DunaTV képviselői is jelentkeznének ezen a fórumon, de ennek hiányában megpróbálok az adással és vételi lehetőségekkel kapcsolatos kérdésekre válaszolni.
Taursus kérdéseire és megállapitásaira, a következőket tudom válaszolni:
Először is a műsorkezdés Budapesti idő szerinti 0:30-as kezdése, New Yorki idő szerint d.u. 6:30- nak felel meg, tehát mindenki számára elérhető időpont.
Az hogy az amerikai magyarok tulnyomó része kábel előfizető, nem feltétlenül felel meg a valóságnak, és el nem tudom képzelni hogy hogyan és miért küzködik valaki a dish-antennás szolgálattal, mivel az én tapasztalataim szerint éppen az ellenkezője igaz, ugyanis a kábel szolgáltatás inkább ki van téve üzem kieséseknek. Emlited hogy két műholdas vállalattal is tárgyaltál (különben nincs is több) és megállapitották hogy a fák és a műholdak túl nyugati elhelyezése miatt nem kivitelezhető. Valóban a Dish Network 119 fokon elhelyezet műholdja Los Angeles-el van egy irányban, ami egyáltalán nem elérhetetlen a keleti partról, de a Telstar 5 a 97 szélességi fokon való elhelyezése ideálisan elérhető mind a keleti és nyugati partvidékről.
Azzal hogy a műsor jelen pillanatban csak műholdról vehető, nem jelenti azt hogy egyes kábel társaságok idővel nem veszik át. Ez az illető kábel társaságtól függ, ha egy régióban igény van bizonyos műsorokra, minden további nélkül átveszik. Különben a német csatorna állandóan hirdeti nézőinek hogy hivják fel a helyi kábel társaságot és kérjék a német műsor felvételét a műsorajánlatba.
Az angol felirattal kapcsolatban, az a tapasztalatom, hogy egyetlen egy európai csatorna sem biztosit angol feliratot műsoraikban, és miért lenne a DunaTV ezen a téren kivétel. A DunaTV hivatása nem egy PR kampány, és nem az a célja hogy Magyarországot, és a magyarságot bemutassa az amerikai közönségnek. A műsor az ország határain kivüli magyaroknak szól, az országban és az elszakitott részekben történő politikai gazdasági, és kulturális eseményekről, és nem hiszem hogy egyetlen amerikai is előfizetne a műsorra, mégha angol szinkronba is lenne. Az amerikaiak végtelenül ignoránsak, és nem érdekli őket más nemzetek kulturája, csak ha biznisz van belőle.

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-26 18:06   
Bar roppant orulok, hogy a Duna TV az Egyesult Allamokban is foghato mar, de azert gorongyos utat latok a szolgaltatas nepszerusiteseben. Elsosorban azert, mert csak muholdal kaphato az adas. Az amerikai magyarok tulnyomo tobbsegenek cabel szolgalata van, nem muholdas. Ez nemcsak szemelyes preferencia kerdese, hanem elsosorban technikai okobol szarmazik. En ket muholdas vallalattal is tagyaltam, ki is jottek es megallapitottak, hogy egyreszt a hazam koruli sok fa es masreszt a muholdak tulsagosan nyugati elhelyezesuk miatt nekem roppant alacsony szogben kellene beallitani az antennat. Mindehez meg hozzajon tobb szomszedom rossz tapasztalata a dish-antennas szolgalattal. Tobbhavi kuszkodes utan leszereltek es visszamentek a digitalis kabel szolgalatra.

Az amerikai muholdas szolgaltatas elsosorban a gyerebben lakott nyugati allamokra van tervezve, ahol a kabel szolgaltatas sokkal dragabb lenne. A keleti parton, ahol az amerikai nepesseg zome lakik, a kabel sokkal gazdasagosabban szolgal.

New York varosaban pedig egyenesen problema a muholdas antenna felszerelese. Berhazak gyakran nem engedik, erkelyre, ablakra nem szabad, es a magas epuletek gyakran eltakarjak az muholdat. Kabel ugyanakkor minden epuletben bevezetett.

Ugyancsak problemat okoz - ha ez valoban igy van - a 0:30-tol 8:30-ig tarto szolgalat. Ki van ilyenkor ebren? Ha mar atsugarozzak az adast, nem lehetne videorol megismetelni az adast emberileg normalis idoben?

De megha foghato is lenne nappali orakban, akkor sem neznem valoszinuleg orak hosszat (talan az elso napokban, hetekben igen) pont a Duna TV-t, mikor annyi mas ajanlat van. De ha lenne egy naponta egy-ket oras musor, azt bizonyjara megneznem rendszeresen.

Es hamar itt tartunk, megegy kivansagom lenne: angol feliratok. Tudvalevo, hogy az amerikai magyarsag (vagyis "a piac") mindossze 10%-a beszel magyarul anyanyelvi szinten, igy a musor elkeruli a 90% figyelmet, meg akkor is, ha erdeklodnek. Egy idoben New Yorkban lathattuk a magyar TV kulfordre szant hirosszefoglalojat, angol feliratokkal. Felesegem, aki amerikai, minden szombaton megnezte velem a musort, mert erdekelte. Felirat nelkul nem nezi es en nem vagyok kepes allando szinkron-tolmacsolasra. Az angol nyelvu musornak - vagy legalabb a feliratos valtozatnak - lenne meg egy nagy elonye: nemcsak az amerikai magyarsag 90%-a ert angolul, de megsugom, a tobbi amerikai is! Miert ne lehetne vegre egy olyan magyar musor, ami johirunket terjesztene a vilagban? Budapesten vagy 50,000 amerikai el, elsosorban fiatalok. Bizonyjara talalhatnak egy par ravalo bemondo, akik leadnak a magyar hireket, uti kalandokat, kulturalis hireket, stb. Szerintem nem artana a gyengelkedo turizmusnak...

udv,

Karcsi

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-18 21:47   
Már beindult a tengerentúli sugárzás is!
Tehát Amerikában is lehet nézni a Duna tv-t!!

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó