2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Duna TV - KÖZVETLENÜL
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 nelli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-09 16:45   
Joe,
koszonom a tajekoztatast a papirsarkany musorrol. Vegre megtalaltam! Nelli

Zámbó László  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-09 10:15   
Kedves Joejoe!
Köszönöm a tippet, -utánanézek!

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-09 06:09   
Kedves Laci!
Először azt hittem hogy a Galaxy 10-ről beszélsz, de az még nem létezett 1999-ben. Ugyanis itt bérel egy néhány Transpondert, egy Ausztráliai cég, a TARBS amely több európai TV műsort sugároz Ausztráliába, és tavasszal szándékoznak beinditani az amerikai sugárzást. Jelenleg 4 olasz, 2 szerb, 1 macedón, és 2 görög csatornát sugároznak Európából. Szerintem velük kellene kapcsolatba lépni, hátha velük előnyösebb üzletet lehetne kötni.
Üdv. Joe

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-09 05:55   
Kedves Magor!
Ne feledd hogy a 400 dolláros ár csak azoknak a szerencsés magyaroknak lehetséges akik Los Angeles környékén laknak, bárhol máshol el lehetsz készülve 450-500 dolláros beszerelt árra. Én is reméltem hogy a Dish Network-al kötnek szerződést, mert igy olcsóbb lett volna. Különben a TV Polonia ott hagyta a Dish networkot, és ugyanitt a Telstar5-on van, havi 20 dollárért. A DishNetworkon levő új lengyel műsor sokkal gyengébb mint a Polonia, és nem jósolnak neki hosszu életet.
Ha DirecTV systemed van, akkor a T5 is elérhető, mert az antenna ugyanabba az irányba néz.

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-09 05:29   
Kedves Nelli!
Az adót elfelejtetted hozzá tenni, és a havi 16.99 előfizetési dij, December 24-én délután már 17.99-re változott. A gyerek műsorok szombaton és vasárnap 7:00-kor kezdődnek (California este 10:00) a Papir sárkány műsor keretében, egészen műsorzárásig 8:30-ig.
Üdv. Joe

Hali  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-09 03:23   
Kedves Zambo Laszlo es Forumlatogatok!

En megvallom azert sokallom a DunaTv-ert a felszerelesi koltseget, mert felek, nem fog sokaig mukodni.
Tisztelt Zambo Ur hozzaszolasa is ezt erositi bennem. De azert en is nagyon szurkolok a DunaTv-nek!
2-3 eve volt az interneten egy TV-s szolgaltatas, /hungary-network?/ nem emlekszem a nevere. Havi kb. 10 $-os elofizetesert szinte minden magyar TV adasat nezhettuk eloben is, es archivon is.
Sokszor lefagyott, gyenge volt a kepminoseg, de azert az ember otthon erezhette kicsit magat, mikozben nezte. Sajnos, mint sok mas jo, ahelyett, hogy fejlodott volna, megszunt. Azt hiszem az Antenna Hungariaval voltak gondjaik...
A VilagTv-t nagy-nagy orommel fogadtam, de sajnos nalam nem mukodik. Az okat nem talalom. Kabeles, gyors kapcsolatom van, Pentium III-as gepem, mindent letoltottem, ami szukseges hozza, es sajnos megsem.(((
Ha valaki segiteni tudna, megkoszonnem.
Erdekes, a VilagRadio csodasan tokeletes. Koszonet erte! Ugy tunik, nekem ennyivel kell beernem.

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 22:42   
Mi ujsag a Duna-TV ausztraliai vetelevel? Van errol valamilyen informacio?

Attila

magor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 21:25   
2003-01-08 20:43, Zámbó László:

A vilagtv az jo, de hat a kepminoseg....es tobbszor le is fagy az adas. A muholdas Dunatv elonye az Amerikanak szant konzervadas. A DunaTV helyeben en mind a ket format aktivan tamogatnam.

Udv: Magor

magor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 21:16   
En is egy kicsit soknak talalom a $400-os arat egy, csak ehhez hasznalhato vevoert amit meg berelni sem lehet es az sem biztos, hogy a fakkal korulvett hazunknal venni lehet a mohold jelet. Visszakuldes eseten 20%-os! koltseget szamit fel a ceg es az installalas kiszallasi dija is felszamitodik. Nekunk egyebkent DirecTV vevonk van, de a Dish Network nem tudta felszerelni a berendezeset a fak miatt.

Az Amerikai vevoknek, akik fel tudjak tenni a Dish Network vevojet, jobb lett volna ha a DunaTV a Dish Networkon jelent volna meg (mint pl a lengyel TV). Akkor csak egy extra antennat kellett volna felszerelni az amerikai csatornakat is venni kepes duplavevore. Nagy kulonbseg!

A muholdvetel alternativaja egy elofizeteses internetes sugarzas lenne helyi szerverrel. Sokaknak szelessavu internetes kapcsolattal ez lehet hogy talan jobb is lenne.

Zámbó László  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 20:43   
Drága Honfitársaim!
Zámbó László vagyok (Zenit TV Budapest).

Mi ezt már végig gondoltuk 1999.-ben. Mindennek utánajártunk.
Havonta 42.000,- dollárba került volna nekünk a satelit bérlése (Telstar 10 és 12 ha jól emlékszem) A két műhold segítségével Ausztrális, Új-Zéland, Dél-Afrikai Köztársaság és a teljes Amerika (dél-Amerika és Hawai is) benne lett volna a sugárzási körben. (Alaszka nem.) Digitálisan nagyon jó minőségben lehetett volna látni műsorunkat.
Ekkor kiszámoltuk, hogy ezt az összeget reklámból, előfizetésből együttesen sem lehetne kitermelni. Ezért nem fogtunk bele.

Én drukkolok a Duna TV-nek azért, hogy sikeresek legyenek, és fenn tudják tartani a műholdas adást, de szerintem gazdaságtalan a vállalkozás, és ráadásul Nektek pedig drága a hozzájutás.

Javaslom nézzétek a Dunát is tovább a www.vilagtv.hu címen. A hang, a magyar nyelv ott is jól hallatszik, legfeljebb a képméret és minősége a különbség.
De a modemes internet nem kerül plusz pénzbe!

Szeretettel: Laci

nelli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 16:45   
Joe,
a hetvegi musorban (amerikai adasidoben) sem talalok semmilyen gyerekmusort. Ha talalsz valamit kerlek tudasd velem. Koszonom, Nelli

nelli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 16:31   
A Duna Tv beszerelesi koltsegei:
Satellite system 249$
Szallitasi koltseg 49$
Szerelesi koltseg 149$
Total 447$ (allamonkent valtozhat)
Beszerezheto: GlobeCast 1 888 988 5288
Havi elofizetesi koltseg: 16.99$
Adasido: 0:30- 8:30 (europai ido)
A musor megtekintheto: info@dunatv.hu

Hali  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 21:01   
Kedves Joejoe! Koszonom, igy mar vilagos. Elnezest, kicsit felreertettelek. Igy viszont nem igazan eri meg /nekem/.

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 20:13   
2003-01-07 19:26, Hali:

Kedves Hali!

Csak tisztázni szeretnék valamit. Napi 8 órás műsor időbe nem fér be egy egész napos műsor. Mese és rajzfilm műsorok csak hétvégén és ünnep napokon vannak. Az egész hónapi műsort a DunaTV honlapján, a Müsorfüzetre kattintva kapod meg. Az Amerikába sugárzott műsor 0:30, és 8:30 közötti műsor idő. A 400 dolláros beszerelt árat csak Los Angeles környékén, és csak magyaroknak, ugy tudom biztositani, hogy csak a vevő készüléket veszem a Globecast-tól, a parabola antennát helybelileg szerzem be, igy spórolok a szállitási költségen. A németeknek, lengyeleknek, stb. min $450.00
Üdv, Joe

Hali  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 19:26   
Kedves Joejoe! Koszonom a valaszodat. Akkor, ha jol ertettem, megkaphatjuk az egesz napos musort? Szerintem a meseket, gyerekfilmeket erdemes videora venni, a kicsik ugyis szeretik tobbszor megnezni a kedvenceiket, es igy a nyugati part sem marad le a legjobbakrol. A 400$-os beszerelesi koltseget kicsit soknak tartom, a havi elofizetesbe belenyugszom, bar ugye mellette a kabel Tv-t is fizetjuk, igy mar eleg tetemes osszeg lesz havonta.

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 18:53   
2003-01-07 16:48, nelli:

Kedves Nelli!
Örülök hogy rajtam kivül még valaki nézi a DunaTV-t amerikában. Már kezdtem kellemetlenül érezni magamat, mikor a műsor meghivott vendégei, tudván hogy az adás amerikának szól, felhivásokat intéznek az amerikai nézőknek, nem tudván hogy a valóságban nem több mint egy tucat nézője van a műsornak. Amint már napokkal ezelőtt jelentettem ezen a fórumon, én ebben a szakmában tevékenykedem, és minden lehető műholdas sugárzáshoz megfelelő vevő készülékem van, igy tehát már az első adást is végig néztem.
A műsor minden nap 0:30-kor kezdődik a Himnusszal (Californiai idő szerint d.u. 3:30). A mese műsor (rajzfilmek) ugy este 10 óra körül kerülnek műsorra, ami Californiában kicsit késő a gyermekeknek, de éppen megfelel a keleti parton lakó nézőknek.
Hogy egyuttal a Hali kérdésére is válaszoljak az árral kapcsolatban, a szállitási költséggel, adóval és beszereléssel, minimum 400 dollárra számithatsz. A havi előfizetési dij körülbelül egy szinten van más nemzetiségi adások dijaival, igaz hogy általában 24 órás műsorért a lengyelek 20, a németek 15, a románok 20, a szerbek 20, és a horvátok szintén 20 dollárt fizetnek napi 3 órás műsorért.

Kellemes tévézést, Joe

Hali  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 17:48   
Van valaki, aki tenyleg tudja minden nap, tv-n keresztul nezni a Duna tv-t?
Kerdesem meg: csak az ejszakai 8 oras musort lehet fogni, vagy mind a 24 oras adas foghato? Ez azert nem mindegy, mert 250$-ert megvenni a dobozt es meg havi 18$ elofizetest 8 oraert kicsit tulzasnak tartok. Fokent, hogy a 8 oras musornak neha a fele sem erdekes szamomra. /OK nem vagyunk egyformak/ Viszont a 24 oras musort nagyon jonak talalom, egyaltalan nem zavar, hogy olyankor megy nehany erdekesseg, mikor nem tudom nezni, hiszen feltalaltak mar a videot.
Kulonben en is foleg kisfiam kedveert fizetnem elo, de csak ha az egesz napi adas foghato lenne!

nelli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 16:48   
Ket hete beszereltettuk a Duna TV-t hogy 9 eves kislanyunk magyar szokincse bovuljon, de nagyon nehezen talalok gyerekeknek valo musort. Tervezik-e a musor profiljanak a megvaltoztatasat most hogy az "ejszakai" musort amerikaban napkozben nezik?

Joejoe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 16:39   
- Mindenek előtt kijelentem hogy NEM a DunaTV képviselőjeként válaszolok, és az első két kérdésedre magad is megtalálod a választ a DunaTV honlapján, a harmadik pedig szerintem lényegtelen.
Válasz a három kérdésedre.
1. Már megtette
2. Az analóg sugárzás beszüntetése nincs tervben.
3. Lényegtelen, mert szerződések felbonthatók, megújithatók, és újra köthetők.

Visi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 10:55   
Hello,

A kérdéseim a következök:
-Mikortól tervezi a DunaTV a digitális müholdas müsorszórásra való áttérést?
-Meddig fog a DunaTV teljesen biztosan! analógban sugározni?
-Meddig van szerzödése a HotBirddel az analóg csatornára?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 13:16   
A Duna TV és a MagyarOnline.net közös topikjában olvasóink a Duna TV külföldi vételével kapcsolatos kérdéseket tehetnek fel, melyet a televízió munkatársai itt megválaszolnak. Ugyanakkor lehet javaslatokat, véleményeket irni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó