2021. április 12. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Helyi csattogó :)
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-15 19:47   
2003-01-15 19:28, rigojanos:
-
tegnap este keresgeltem utazasi informaciot magamnak,es a fabric boltot Mayanak ugy jott ki egy egesz 'fan' oldal az ottani TK-val (TJ)..rengeteg british no ir rola,hogy milyen jo ...csak gondoltam emlitem a Mayanak,foleg a kosarrol jutott eszembe,mert par honapja kosarakrol irt.

2003-01-15 19:03, Maya:
-
nincs illata,azt te kevered bele ahogy neked megfelel,azt nezd meg a neten v. konyvben,en ugy szeretem ahogy van,keveretlenul es illat nelkul...a shampoo-mban van levander az eleg illat mikor arcomba a hajam..

ecset ...csak megszoktam ugy

adalek:
"az anyagboltba busszal is eljutsz,a
Manchester Piccadilly-rol van busz Chorlton-ba."

Ez könnyű, od járok suliba a Picadillyre.

Egesz pontosan:
"I presume from downtown Manchester you mean from the city centre,from the
main bus station in Piccadilly you need to catch bus number 86,this service
runs approx every 10 mins through the day and will drop you at 419 Barlow
moor road."

a #86-os busz all meg pont ott,irtak onnan a busz companytol.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-15 19:28   
En is voltam Londonban TK Maxx-ben, de szerintem eleg draga az ittenihez kepest. Persze Londonban mi nem?

De voltak jo dolgok, ruhak, minden. En sok designer cuccot vettem mar TJ-bol, meg haztartasi cuccot sokat. Neha jo cipoket is kifogtam mar. A noverem (Londonban el) rengeteget vasarol ott, es nagyon jokat. Gyerek cuccokat is.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-15 19:03   
2003-01-15 15:42, Calyx:

"kimaradt
Valtozast ?,nincs problemas borom nem valtozast akartam,hanem tisztan tartani es a clay azt csinalja es persze tele van minden finom asvanyokkal ami jo a borre,es foleg ha kevered is olajokkal ami Neked megfelelo.
En borom is erzekeny,ez nem zavarja kulonosebben,persze erzem ha hasznalom..."

értem.

"Amit emlitesz arra mind jo.
Kave es cigi teszi a bort vizhianyossa.Sok vizet kell inni "

Sok vizet iszom, de mégis.

"az anyagboltba busszal is eljutsz,a
Manchester Piccadilly-rol van busz Chorlton-ba."

Ez könnyű, od járok suliba a Picadillyre. Már kész a Picadilly garden, a szobrok szépek nagyon. A szökőkút (angolul milyen szép szó ez!) inkább csak vicces ahogy a kutyák és a gyerekek játszanak benne.

"Ha erre jarsz:
Aytoun Street es Portland Street
van webkamera tudsz integetni nekunk "

Lelkesen integetek majd, az utcán pedig majd mindenki zavarba jön, mert azt hiszi neki integetek, vagy hogy bolond vagyok.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-15 18:47   
2003-01-15 15:36, Calyx:

Szia, a válasz ráér akkor amikor éppnem sietsz:-)

"base line"...igen azert base line mert keverni lehet,de en ugy szeretem ahogy van,egyebkent minden nap mosom a hajam,es most nem tul rovid,kb. babszem nagysagut hasznalok az eleg egy hasznalatra nekem.."

Na ha elfogy mindenem,akkor kipróbálom. Illata jó? A keverést mivel ajánlod?

"A zold iszap,az minden borre jo,abbol is ici-pici eleg ...kicsi vizzel osszekeverem es ecsettel bekennem az arcom vele,egyszer egy heten...megint azt is lehet keverni amivel akarod...pl. geranium (muskatli) olajjal ..az nagyon jo az arcra csak en allergias vagyok az illatara stb.. szoval megint csak magaban hasznalom."

Okés...próba lesz erre is. Köszi a bőséges választ. Ecset miért? Hogy a kezünkről a baktériumok ne menjenek bele a krémbe?

"T.K. Maxx....azert szoltam,mert nalunk az USA-ban nagyon jo haztartasi dolgaik vannak,mint pl a kosarak "

Itt a választék nem nagy háztartási dolgokban, bár én csak egybe járok és azt hiszem van még valahol egy a városban.

Más: olvastam nagyon érdekes dolgokat a különböző évszakokról, milyen szinekbe öltöztessük a lakást, milyen szertartásokkal búcsúzzunk 1-1 évszaktól, mire jók az évszakok lelkileg, stb. Ezt a könyvet akartam már ajánlani, most megint nincs itt elöttem, de majd a könyves topicban pótolom s vmelyik nap majd bemásolom a "csak nőknek" topicba erről amiket irtak.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-15 15:42   
2003-01-15 15:36, Calyx:
-
2003-01-15 14:51, Maya:
-
szia,

kimaradt !:Te tapasztaltál tőle változást? Na meg meg kell néznem az milyen bőrre való. Nekem érzékeny, vizhiányos és t-vonalas. Komplikált bármi jót találni rá.

Valtozast ?,nincs problemas borom nem valtozast akartam,hanem tisztan tartani es a clay azt csinalja es persze tele van minden finom asvanyokkal ami jo a borre,es foleg ha kevered is olajokkal ami Neked megfelelo.
En borom is erzekeny,ez nem zavarja kulonosebben,persze erzem ha hasznalom...

Amit emlitesz arra mind jo.
Kave es cigi teszi a bort vizhianyossa.Sok vizet kell inni :-)

+ kimaradt:
az anyagboltba busszal is eljutsz,a
Manchester Piccadilly-rol van busz Chorlton-ba.

sõt:
a szam=busz
honnan
es melyik 'stand'-rol a betuk
46 Brooks’s Bar and Manchester City Centre D
84 Trafford Bar and Manchester City Centre D
85 Alexandra Park and Manchester City Centre B D
86 Brooks’s Bar and Manchester City Centre B D
87 Withington Road and Manchester City Centre C

ez mind arra megy:
http://www.gmpte.gov.uk/content.cfm?subcategory_id=102861

===========================

Ha erre jarsz:
Aytoun Street es Portland Street :-)

van webkamera :-) tudsz integetni nekunk :-)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-15 15:36   
2003-01-15 14:51, Maya:
-
szia,

megprobalok gyorsan valaszolni,ha kimarad valami bocs !
"base line"...igen azert base line mert keverni lehet,de en ugy szeretem ahogy van,egyebkent minden nap mosom a hajam,es most nem tul rovid,kb. babszem nagysagut hasznalok az eleg egy hasznalatra nekem..nalunk is van Neal's Yard remedies NY-ban,de sajnos ez az un. "base line" nincs,ezt hozzom,vagy kuldik nekem onnan postan.

A zold iszap,az minden borre jo,abbol is ici-pici eleg ...kicsi vizzel osszekeverem es ecsettel bekennem az arcom vele,egyszer egy heten...megint azt is lehet keverni amivel akarod...pl. geranium (muskatli) olajjal ..az nagyon jo az arcra csak en allergias vagyok az illatara stb.. szoval megint csak magaban hasznalom.

T.K. Maxx....azert szoltam,mert nalunk az USA-ban nagyon jo haztartasi dolgaik vannak,mint pl a kosarak :-)...pont azert emlitettem neked...nem ruhanemut szoktam venni ott,de azt is kilehet fogni neha...
tanyernemu es ilyesmi nalunk nagy valasztekban van ott....pl. ott vettem portugal zomancozott cserepedenyeket a konyhaba...abban sutok stb.. nagyon szeretem...most tortem el egyet :-(...ilyesmi

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-15 14:51   
2003-01-15 02:39, Calyx:

Szia Calyx, újra és újra köszönöm a segitségeket

a base line-bol 1/2 liter eleg vagy 10 honapig nekem.>

2 naponta mosok hajat, sok is van belőle, úgyhoyg nekem nem lenne elég annyi ideig. A "Base line itt csak egyfajta elnevezés? (Általában ami base line, azt még vegyiteni, keverni kell/lehet más dolgokkal is, de egy hajkondicionálót a vizen kivűl mivel lehetne még?

arcra pakolasnak hasznalom.>

Te tapasztaltál tőle változást? Na meg meg kell néznem az milyen bőrre való. Nekem érzékeny, vizhiányos és t-vonalas. Komplikált bármi jót találni rá.

(nem a belvarosban)>

A belváros ugyan közelebb, de nem olyan nagy gond, ha nem ott van. Köszi.

..olyan mintha elgepeltek volna egy betuvel arebb ))
ismered ? >,

Ismerem, szoktunk oda menni, a multkor ott vettem egy kocka alakú, háncsból (vagy inkább vékony nád?!) készült kosarat. Legfőképp ruhák vannak, én még fehérneműn kivűl nem találtam olyat ami igazán tetszene vagy szükségem lenne rá. Inkább a P-nek szoktunk ott vásárolni.

Lewis’s Building
Market Street
Greater Manchester
M60 1TX
Tel: 0161 236 1885>

Ez itt van közel, de nem tudom, hogy milyen üzlet és te sem irtad. Meg kell néznem:-)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-15 02:39   
2003-01-14 18:21, Maya:
-
Maya,

nagyon szivesen,en egyebkent toluk veszem a haj kondicionalot,
a base line-bol 1/2 liter eleg vagy 10 honapig nekem.Parom is nagyon szereti,csak el kell dugnom ,mert elhagyja allandoan az uszodaban :-( es nem olcso az ide postazasa.
Meg van nekik zold iszap por,az is a "base line" az is rengeteg ideig eleg,
arcra pakolasnak hasznalom.

Talaltam neked egy anyagboltot is:
(nem a belvarosban)
Barry Leons
419 Barlow Moor Rd
Chorlton
Manchester
M21 8ER

Tel: 0161 881 7960

http://www.barryleons.co.uk/

Maya,az US-ban van T.J. Maxx,nalatok az T.K. Maxx :-)..olyan mintha elgepeltek volna :-) egy betuvel arebb :-)))
ismered ? ,sok mindent lehet olcsobban venni ott,de ott nincs
amit epp most keresel,de ne feledd el,az is van Manchesterben.
Basement Level
Lewis’s Building
Market Street
Greater Manchester
M60 1TX
Tel: 0161 236 1885

Mon, Tue & Wed 09.00-18.00, Thur 09.00-20.00, Fri & Sat 09.00-18.30, Sun 11.00-17.00

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-15 01:00   
Liz,

már mindent vettem, csak az alkohol maradt ki ( Azt nem tudom hol találok.

Más: ma varrtam és eszembe jutott, hogy már néhányszor próbáltam keresni olyan boltot, ahol cérnákat, tűt és varráshoz való dolgokat, anyagokat lehet kapni. MK-ben volt a "John Louis" de itt én nem találkoztam evvel a bolttal, tudnál ajánlani valami helyet?

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-14 18:21   
2003-01-08 21:45, Calyx:

K4edves Calyx,

"Neals Yardban van"

ma jutottam el, holott itt van 5 percre, már mikor irtad a nevét, eszembe juthatott volna, hogy melyik bolt ez, hiszen szoktam itt nézelődni.
A lényeg, valóban kaptam mindent amit kerestem. Köszi a segitséget.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-13 15:31   
2003-01-08 21:27, Calyx:

"A zsalya latin neve a salvia a salvare (meggyogyulni,
felepulni) szobol szarmazik.
Angolul=sage
(nalunk mindenhol kaphato,gondolom feletek is)

Nalunk szoktak egetni is,a rossz szellemeket eluldozni

Nalunk van friss minden elelmiszerboltban,en ha halat csinalok hasznalom mindig,papirtorulkozon magad is megszarithatod hamar szarad sajnos "

Ne haragudj, ez az irás teljesen elkerülte a figyelmem, azért nem reagáltam. Köszi a leirtakat a zsályáról, van egy fűszeres könyvem, de abban csak a különböző ételekhez való felhasználás szerepel sajnos. Úgyhogy ha tudsz könyvet ajánlani a témában, örömmel veszem.

Itt sajnos nincs mindenütt friss, amit látok frissen az inkább a bazsalikom és a petrezselyem. Próbáltam ültetni ilyen dolgokat, de nem igazán értek hozzá és kirohadnak vagy elszáradnak. Bár lehet, hogy nem is az én hibám...?!
Hallal eddig gondban voltam, de tavaly 1 hétig ettem tengeri halakat és rájöttem, azoknak más az ize, finomabbak. Igy most az a problémám, hogy nincs semmi halkultúrám és nem tudom őket elkésziteni.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 22:41   
2003-01-08 21:45, Calyx:

Jujj! nagyon köszönöm! Holnap elmegyek. Egy feng shuis dologra kellenek nekem.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 21:45   
2003-01-08 20:49, Maya:
-
Kedves Maya,

eszembe jutott hogy irtad,hogy Londonban leszel !

Neals Yardban van a :Neal's Yard remedies
http://www.nealsyardremedies.com/

Nekik van minden ! amit itt kerdezel.

Manchesterben is vannak:
29 John Dalton St.
Manchester
M2 6DS
T 0161 835 1713
F 0161 835 9322

Nala:
Rozsa olaj

2.5ml £14.65
5ml £25.85

Sage
25g £0.90

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 21:27   
2003-01-08 20:49, Maya:
-
szia Maya ,

A zsalya latin neve a salvia a salvare (meggyogyulni,
felepulni) szobol szarmazik.
Angolul=sage
(nalunk mindenhol kaphato,gondolom feletek is)

Nalunk szoktak egetni is,a rossz szellemeket eluldozni :-)

Nalunk van friss minden elelmiszerboltban,en ha halat csinalok hasznalom mindig,papirtorulkozon magad is megszarithatod :-) hamar szarad sajnos :-)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 20:49   
Szia Liz:-)

Nem tudod hol tudnék száritott zsálya leveleket venni?
S érdekelne még rózsaolaj és tiszta alcohol is.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 00:24   
Akkor szerdan kettokor a Tesco bejaratanal.
En mar bemegyek joval elobb a varosba.Mert a M&S-be akarok szetnezni.Ugyanis kaptam karacsonyra 20£ erteku M&S utalvanyt,azt akarom elkolteni.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-08 00:21   
Rogton tudtam!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 19:02   
2003-01-07 14:24, liz:

Elkéstem, igy csak a második felére mentem be.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 14:24   
Azt hittem suliba vagy delelott!
Tessek tanulni!
Majd angolul beszelgetunk es nem magyarul.Jo?

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 11:21   
2003-01-07 11:19, liz:

ok, ezt megbeszéltük:-)

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-07 11:19   
Ket ora nekem is jo.Akkor holnap szerdan a Tesco elott.Puszi:liz

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 23:45   
Liz, szerda nekem okés. 2 óra? Tesco oldalbejáratánál? S akkor elviszlek abba a kávézóba, amit a multkor igértem.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 23:37   
2003-01-06 22:38, liz:

Én azért otthon nemigen tapasztaltam még 15-20 fokos hideget...
Én viszont szeretem a 4 évszakot, itt viszont nekem úgy tűnik mintha egyetlen évszak lenne kizárólag Milton Keynesben kissé jobb volt a helyzet, az ősz gyönyörű volt, és eső sem volt minden nap, de még csak minden héten sem, 1-1 kritikusabb időszakot leszámitva.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 22:38   
En is boldogan megvagyok ho es minusz nelkul.Latod en ezert szeretem Anglia idojarasat,mert nem szelsoseges.
Magyarorszagon nyaron alig lehet elviselni a 30-35fokos meleget,telen pedig a 15-20fokos hideget.Itt alig van minusz telen.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 18:04   
2003-01-06 17:13, liz:

Szerintem is túl hideg van:-)) Reggel ahoyg mentem, fagyott és helyenként jeges (!) volt az út. Ezt nem vártam angliától. )
Én itt egyzser láttam havat, még Milton Keynesben, vagy tavaly, vagy az azelötti télen. Szép volt, bár ilyen igényemet kielégiti Stockholm.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 17:13   
Nagyon hideg van.De azt kepzeld el,hogy tegnap elmentunk Stockportba ( Biztos tudod itt van Manchester alatt,es tulajdonkeppen az is a Greater Manchesterhez tartozik)Na szoval ott meg nagy havazas volt.Raadasul meg sikos is.
Itt nagyon ritkan latni havat.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 17:10   
En meg el-elmegyek,de a compi nyitva van.kozben csinalok mast is,igy most latom,hogy irtal

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 15:28   
2003-01-06 15:15, liz:

szia, épp itt vagyok én is.-)

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 15:15   
Oki-doki

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-06 14:35   
Liz, innentől itt dumcsizzunk, a "Manchester" topic maradjon inkább a helyi látványosságoknak

Szerdát még nem tudom, estig megirom valszeg, hogy mi a helyzet.

Akit az istenek szeretnek, örökre meghagyják gyereknek.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó