2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Vásárlás topik
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 )
 elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 20:20   
2003-02-24 20:06, kaytee:
-

Van egy soha-az-életben-nem-használt kuktafazekam. Már sejtem a sorsát.

-
Nagyon jó házipálinkát lehet a kuktával csinálni

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 20:06   
Amit leirtál, csupa szép dolog, és ha nem vetted volna meg őket, most a takarékban volna a rájuk költött pénz?
A kenyérsütővel nálam sincs meg az évi 3. De azért vágyom az újra. De kitaláltam egy új játékot. Minden házba bejövő cuccért kettőtől megszabadulok.
Van egy soha-az-életben-nem-használt kuktafazekam. Már sejtem a sorsát.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 19:58   
Százéves gyönyörű csipkegallért, századfordulós északfrank paraszt női viseletet, szecessziós cseréptányért, stb. Élni nem lehet nélkülük, ugye? Mentségemre szóljon, hogy 5,- és 35,- € közötti nagyságrendeket kockáztatok csak. Persze tudom, sok kicsi sokra megy.

Ami a kenyérsütő gépet illeti: használod legalább 3x egy évben? Nekem is van. Valamilyen hülye elgyengült pillanatom - férjemmel közös pillanatunk - eredményeképpen. Megvan már kb. 3-4 éve, de nem tudom az évi 1x-i alkalmat sem felmutatni statisztikailag. Annak ellenére, hogy tudom, hogy finomabb, heccesebb, szinte semmi muka, ... stb. és még ezer előne van. Hátránya, hogy így főleg porfogó.

Megfogadtam, hogy olyan konyhaeszköz, amit ritkábban használok, min 2x 1 évben, az nem kell. _Ez a kivétel.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-24 01:25   
2003-02-23 18:58, Pompéry Berlin:

Miket vettél? mesélj!
Nem fogunk megszólni, ne aggódj.

Én most azon töröm a fejem, hogy elajándékozom (a szegényeknek, akkor leirhatom az adóból) a régi kenyérsütő gépemet, és veszek egy újat. Azzal hülyitem magam, hogy a modernebbek kevesebb áramot használnak, mert nem 4 óra alatt készül el a kenyér, hanem 1 alatt - tehát gyakorlatilag nem pénzt adunk ki, hanem keresünk. Ha évente több mint 3x használnám a gépet, ez még igaz is lehetne.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-23 18:58   
Dehogynem, kedves Kaytee, sőt, az utóbbi időben egyre vehemensebben e-Bay-n keresztül és egyre több "nélkülözhetetlen" marhaságot.

Ez olyan kényszeres nyavalya, mert akárhányszor kinyitom, mindig akad valami, ami nélkül úgy tűnik, egyszerűen lehetelenség élni. Persze, ha nem nyitnám ki, megvolnék nélkülük, mint az ezt megelőző évtizedekben. Hogy hívják ezt? Szenvedélybetegség? Nyilván megszabadulok tőle, ha már elvertem az utolsó garasomat is. Még szerencse, hogy nem ülök folyton a képernyő előtt.

Kösz, ne adjatok tanácsot, nem vagyok még pszichésen kezelendő eset és hiszek a javulás esélyében.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-23 00:43   
Senki nem vásárol? Vagy csak nem akarjátok bevallani, hogy mit?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-30 22:00   
2003-01-30 21:53, Pompéry Berlin:
... Lehetségesnek tartom ad absurdum azt is, hogy egyesek végül önmaguk ellen indítanak kártéritési pert...

Nem mondasz elképzelhetetlent. Az átkosban sokan feljelentették önmagukat.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-30 21:53   
2003-01-30 18:14, kaytee:
-
Elképesztő!
-
Szerintem is. Mindig is sejtettem, hogy ennek a rengeteg kártéritési pernek nem lehet jó vége. Ez a divat terjed, mint a járvány. Lehetségesnek tartom ad absurdum azt is, hogy egyesek végül önmaguk ellen indítanak kártéritési pert. Végül is az ügyvédek szempontjából biztosan ennek is lenne értelme.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-30 18:14   
Elképesztő!
Mint megtudtam, újabb ármanipulációk áldozata vagyok.
Tegnap olvastam, hogy aki az USÁban bizonyos hetilapokra előfizetett az elmúlt években, az ellen összeesküdtek a kiadóvállalatok. Ezt az illetékes amerikai biróság már el is döntötte.
Megörültem, hogy micsoda jelentős összeg üti a markomat, mivel évtizedes előfizetője vagyok, vagy voltam számos olyan magazinnak, amit ezek a gazok adta ki.
De korai volt az örömöm.
Az volt az itélet, hogy a rútúl megkárositott előfizetők egy büdös ganyit se kapnak, viszont a kiadóknak többet nem szabad ellenünk konspirálni az árakat illetően. Valamint az ügyvédeknek, akik a kártéritési pert inditották a megkárositott előfizetők nevében, 1 egész 1 tized millió dollár jár.
Még jó, hogy nem az előfizetőktől. Bár hosszú távon úgyis az lesz a vége.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-27 20:25   
Aki Amerikában 1995 és 2ooo között zeneCDt vagy lemezt vásárolt, ármanipuláció áldozata volt és kártéritési igény benyújtására jogosult. Egy-egy kárigénylő 5-2o dollár közötti összeget kap, attól függően, milyen sok az igénylő. (Egyelőre nagyon kevés.) Ha túl sok, az egész pénz jótékonycélra megy.
Kártéritési igényt a következő URLon lehet bejelenteni:
www.musiccdsettlement.com

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-25 10:36   
Köszönöm az infot, olyan üzlet nálunk nincs, de nem bánom, mert nem szeretem a marcipánt!

Holnap végre eljutok a Trader Joe'sba s akkor körülnézek ott mit lehet készen venni. Kedvem lenne megin az almás rétesre, nálunk egy ideje nem láttam.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-23 21:58   
2003-01-23 13:07, andi_usa:
-
Kaytee,

milyen a Mozart Torte?

Finom, de nem túl édes.
Csokis és marcipános.
Nem TraderJoe-ban vettem. Harris Teeter-ben, vagy Teeter Harris-ben - sose tudom megjegyezni a nevét.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-23 13:07   
Kaytee,

milyen a Mozart Torte? Sose hallottam rola, eddig csak a Mozart Kugelt s Mozart Talert ismertem meg, s mindkettö Ausztriábol jött.
Nagyon jo emlékeim vannak német tortákra, pl. Münchenben a Prinzregenten Torte. Itt föleg a Schwarzwäldert ismerik, pedig rengeteg más van. A Trader Joe's féle fagyasztott torták közül is némelyik Némethonbol jön, pedig a márka tudtommal francia. Talán holnap ismét elmegyek oda vásárolni..

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 23:58   
2003-01-22 22:53, kaytee:
-
Költözik is a házba hamarosan, vagy az később lesz?

igen

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:58   
2003-01-22 22:10, Calyx:

Izgulok ...kisleanyom haz tulajdonos lesz a heten
nagy faba vagta a vasarlast

Jol tette. Biztosan az anyjatol orokolte a talpraesettseget. Meginnek vele valamit

Azt hiszem lemondhat a Guccirol egy ideig.

En is hasonlok miatt nelkulozom a Gucci-t. De azert lottot veszek neha

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:53   
Én kivárom a szerződés aláirását a gratulációval, de biztos minden flottul megy majd. Költözik is a házba hamarosan, vagy az később lesz? És segithetsz dekorálni?

Az én kisfiamék is erősen gondolkoznak, de amig egyikük még tanul, nem tudnak semmit venni.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:35   
2003-01-22 22:29, Pompéry Berlin:
-
:-)

Ilyen az elet,kirepulnek,egyetem aztan az elso kocsi,aztan az elso sajat feszek.
Aztan ferj,esetleg gyerek,habar azt mondta hogy soha neki,de remenykedem 3 haloszobas :-),van hely ferjre is es babara is :-)

Koszonom a gratulaciot :-)

(nagyon boldog vagyok)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:31   
2003-01-22 22:13, Pompéry Berlin:
-
Kaytee,

már engedd meg, hogy "echte" Németországban élő tudatlanként megkérdezzem, az milyen? A berlini provinciában ugyanis árulnak minden mennyiségben és kiszerelésben Mozart kuglit, de torta eddig nyente.

Ez itten Amerika. Ha a Mozart kuglit veszik, akkor hamarosan Mozart torta is megjelenik az üzletben, és ha az is fogy, akkor hamarosan Kinában készült echte német Mozart szobrot is árulnak majd marcipánból.
A tortám dobozára a következők vannak irva:
Conditorei Coppenrath & Wiese, Mozart Torte, Conditoreifrisch, Feinste Sahne, 135o g. Torte garaciális 2oo4 márciusáig.
Nálunk nem fog addig tartani.
A doboz hátulján van a Coppenrath és Wiese cime, ami Westernkappeln. Az hol van? Nem irnak államot.
Még az internetcimüket is megadták.
http://www.coppenrath-wiese.de
Van Mozart, Marzipan és Orange-Schoko Torte is, azt irták a dobozra. De a szupermarketben biza láttam Schwarzwaldot is. 8.99be került egy ilyen hatalmas torta. Itteni viszonylatban olcsó.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:29   
Calyx,
ismeretlenül is gratulálok neki! Virtuálisan kenyeret és sót viszek.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:20   
2003-01-22 22:18, kaytee:
-
Mount Vernon,3 haloszobas,40 eves.
A heten irja ala a szerzodest.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:18   
2003-01-22 22:10, Calyx:
Izgulok ...kisleanyom haz tulajdonos lesz a heten

Mesélj, hol, milyet vett. És mikor lehet gratulálni.

-

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:13   
Kaytee,

már engedd meg, hogy "echte" Németországban élő tudatlanként megkérdezzem, az milyen? A berlini provinciában ugyanis árulnak minden mennyiségben és kiszerelésben Mozart kuglit, de torta eddig nyente. Igaz, hogy Berlin nem a Mozartok hazája, de azért szeretném tudni, hogy miről maradtam le. Ha ráérsz ...

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 22:10   
2003-01-20 21:46, rigojanos:
-
En szeretnek tobb Gucci-t a ruhataramba.
-
Izgulok :-)...kisleanyom haz tulajdonos lesz a heten :-)
nagy faba vagta a vasarlast :-)
Azt hiszem lemondhat a Guccirol egy ideig.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-22 02:07   
Rigókám, ez nem probléma. Virtuális pénzen virtuális Gucci ruhák tömkelegét veheted.

Nemvirtuális vásárlás keretében ma beszereztem egy nagy Mozart-tortát, echte német, echte Konditorei gyártmány, fagyasztva árulták. Nem birtam otthagyni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-20 21:46   
2003-01-17 23:27, kaytee:
-
Ebben a topikban azonban mindenki vásárolhat kedvére. Virtuális pénzzel kell fizetni.

En szeretnek tobb Gucci-t a ruhataramba.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-20 21:43   
Berlinben általában idáig nem fajult még el a dolog, de meglepő és szokatlan ötletnek tartottam a karácsony előtti leértékelést.

Sír az egész kereskedelem, mindenki spórol és a gazdasági szakemberek szerint ez a visszafogott költekezési vágy fordított, tehát rossz hatással van a népgazdaságra.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-20 00:40   
2003-01-17 23:47, Pompéry Berlin:

Köszi a tanácsot, akkor most megspóroltam a virtuális pénzem.
Tegnap a valóságban is vásároltam. Tapétát a fürdőszobába. 4o% úgynevezett árengedménnyel.
Már szinte semmit se lehet itt eladni teljes áron. Gondolom, végülis ugyanannyit, vagy majdnem ugyanannyit fizettem, mintha nem lett volna leértékelve.
Nem tudom, másutt a világban mi a helyzet, de az USAban a recesszió erősen érezteti magát a kereskedelemben is. Az árak, kivéve az ingatlan, benzin, fütőolaj és élemiszereké, lefelé mennek. Egyes üzletek olyan feltételeket ajánlgatnak, hogy szinte hihetetlen. A mai újsággal jött a reklám egy országos hálózattal rendelkező bútorbolttól, hogy a tőlük vett cuccokért 2oo6-ig egyáltalán nem kell fizetni, és akkor is csak a jelenlegi árat. Tehát kamatmentesen hiteleznek a vevőknek. Azt hihetné az ember, hogy az áraikba ezt azért beleépitették, de egyáltalán nem úgy néz ki.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-17 23:47   
Drága Kaytee,

a Smartról lebeszéllek. Nekem is nagyon tetszett, mert a belvárosban ad absurdum keresztben is lehet vele parkolni, de mégiscsak komolytalan dolog. A kis átmérőjű kerekek miatt minden útegynetlenséget megérzel. Schlaglochsucher, ahogy a német mondja = kátyúkereső.
Ha már kultikusat akarsz, akkor javaslom a Trabantot. Végül, ha már semmije sem jó, még mindig alkalmazhatod virágtartónak a kertben. Nem vicc, ilyen viccet láttam már itt a környékünkön.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-17 23:27   
Néha szeretek vásárolni, néha utálok.
Könyvet imádok venni, de rengeteg időbe kerül, mert közben az egész üzletet ki akarom olvasni.
Ha tudom, kinek és mit akarok venni, szivesen vásárolok másoknak ajándékot.
Nagyritkán meglátok valamit, és azonnal tudom, ezt muszáj megvennem. Legtöbbször mégis ellenállok a kisértésnek, de ezt még majdnem mindig megbántam.
Ebben a topikban azonban mindenki vásárolhat kedvére. Virtuális pénzzel kell fizetni.
Szeretnék egy "Smart" autót, a Mercédesztől. Itt még nem árulják, de Európában láttam. Cserélhetős oldalpanelúra vágyakozom...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó