2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Vásárlás topik
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-27 04:04   
Ma posta után kimentem Cucamongába megkeresni a másik Big Lots-t és ott a régi Gemco áruház helyén van most egy Factory 2you! Megörültem, mert nálunk sajnos bezárt és ott is sok jo olcso holmit vettünk a multban. Találtam egy leárazott hampert, nem volt ár rajta, de egy másik fehér hamper $ 9.99 volt, ez amit én vettem magasabb és több fadisz van rajta és olyan antique cherry wood szine van mint a hálobutornak lányomnál! Az ö fürdöszobájukba ugy se fér be hamper. Meg is kaptam $ 9.99-ért. Találtam egy börpapucs/szandált is $ 7.99-ért.

Ezek után mentem a Big Lotsba ami ott van szintén abban a shopping plazaban. Csak egy székpárnájuk volt egy tizesért és elég göröngyös volt szivacsgumi darabokkal tömve. Máshol kell jobbat keresni..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-26 20:03   
Elfelejtettem emliteni a multkori beszámolomban, hogy europai áramra valo dolgokat is találtam a Quality thriftben, egy pár computer hangszorot német cégtöl, uj, dobozban volt, $ 3.99. Kiprobáltam mert van itthon transformátorom hozzá, müködik, de az én meglevöm jobb minöségü igy azt tettem vissza.

Találtam egy europai hosszabito/elosztot is, $ 1.99, amit netán tudok használni a varrogépemmel és az overlockal, van már egy amit anyám küldött de rövidebb drottal.

Az Ebayn pedig megnyertem egy magyar könyvet, Apám, Renoir a cime, 1968 Gondolat kiado. $ 4.75 volt, $ 3.25 a küldés.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-24 00:33   
2004-07-23 22:53, rigojanos:
-
Nem
-
Nekem még mindig több cipöm van mint fülbevalom.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 22:53   
2004-07-23 21:20, andi_usa:
-

Elárultad már valahol hány pár cipöd van?
-

Nem

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 22:27   
Százszor körbeszörföltem, de tovább nem vacakolhattam: megvásároltam, azaz befizettem az egy hetes buenos airesi utunkat. Addig nézegettem, kérdezgettem, mig nem találtam egy olyat, amelyik átröppent Santiagoba(Csile) is 3 rövid napra. Dehát az is több, mint a semmi.
Az orginál kinálat 7 nap volt, de a BA-i tartózkodást meghosszabbitottam, csak az extra szállásköltséget kellett fizetni. Az árban a repjegyek, adók, reptér és hotel közti közlekedés, a szállodák reggelivel és egy-egy félnapi városnézés van benne. Kinéztem a szemem a neten, de csak a BA-i retúrjegyért kellett volna annyit fizetni, amennyibe ez az egész került a www.go-today.com-mal.
Biztositást nem velük kötök, hanem külön, és azzal kb. ötven dollárt spórolok, meg többet is kapok. A privát biztositás megtérit minden költséget, ha valami történik, ami miatt le kell mondani az utat, fizeti az orvosi költségeket ott, ha netán ..., az elveszett vagy késve érkező poggyászért is ad. Ami manapság sajnos elég fontos: ha az utazást megelőző 3o napban terrorcselekmény történik ahol lakom, vagy ahová mennénk, és emiatt nem merünk vagy tudunk menni, akkor is fizet.
Most vennem kell egy Rick Steves utikönyvet. Az EBayn csak régebbi kiadások vannak, marad az Amazon.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 21:20   
2004-07-23 17:58, rigojanos:
-
Az olcso es keves cipore is az vagyok.
-
Elárultad már valahol hány pár cipöd van?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 18:09   
2004-07-23 17:39, rigojanos:
-
En meg vegre talaltam egy nagy karika fulbevalot ezustbol, mert fulbevalobol sem lehet eleg az embernek
-
Régebben hirdettem egy svájci Kurz féle nagy karika ezüst fülbevalot de nem tudtam eladni. Szerintem sem lehet elég fülbevaloja az embernek, azért vettem megin ujakat Két aranyat toldonak vettem, az egyiket régen kerestem hogy passzoljon a nyaklánchuzogatohoz amiben szintén türkizek vannak, $ 77.- volt a másikat egy tul kicsi korálfülbevalohoz megtoldani, $ 19.- volt , a harmadik vétel 3 custom dangle earrings, de tetszettek, $ 8.-.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 17:58   
2004-07-23 17:55, kaytee:
-
Hasznos allergia
-

Az olcso es keves cipore is az vagyok.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 17:56   
Kaytee,

én az Ebayn egy "Land des Lächelns" dupla CD-t vettem $ 6.99-ért.

Lányomnak vettem ezt a füszertartot de mosolyogtam hogy hirdették, "shabby chic" darabnak mert kopott! ismered azt a cable müsort, egy angol nö adja elö és mindig morgok hogy miért nem lehet rendesen befesteni miért kell kopottnak lennie? Ez volt viszont az egyedüli ami elég hosszu volt és passzolt oda. Felakasztottam az elfuserált katica bogaras orát is, olyan magasan nem is zavar.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 17:55   
Hasznos allergia

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 17:39   
En meg vegre talaltam egy nagy karika fulbevalot ezustbol, mert fulbevalobol sem lehet eleg az embernek Es en sajnos allergias vagyok a nem-nemesfemre. (Nem erzelmileg, hanem komolyan )

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-23 17:28   
Vettem az EBayn Bob Seger dupla CD-t, újat.
Párom kérte karácsonyra és azt is, hogy a karácsonyt hozzuk előre.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-16 22:24   
Kaytee,

mikor Seymore fente a körmeit az én bársonygarniturámon, rondább nyomokat hagyott, le is lett utána szedetve a körme, nem türtem hogy mindent tönkre tegyen.

Az uj kismacska még mindig nem lett lekörmöltetve és vigan rongált fent is mindent, tapétát, ajtofestéket, függönyöket és a börgarniturán is vannak már hosszu karcok, láttam.

Szerintem a betonon vagy márványon kivül semmi sem biztos macska körmök ellen...

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-16 20:41   
Bőrgarnitúrát a macskák nem fogják "megviselni"? Mi azért nem veszünk olyat. Úgy tapasztaltuk, amikor bőrfoteleink voltak, hogy a kis karmocskák kis lukacskákat szaggattak beléjük.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-16 20:18   
2004-07-16 20:09, kaytee:
-
én meg ezzel szemezek! Kis forgó karosszék, a most divatos, ránézésre, tapintásra antilopnak tünő kárpittal. Nagyon tetszik.
-
Szép, de jo ára is van!

Tegnap láttam egy garniturát a Qualityban, ami L-alaku volt s a rövidebb része recamier szerüen le volt kerekitve, $ 89.- az egész, de most már késö mert lányom megvette a fekete olasz bör garniturát a tavasszal. Olyan L-alakut akart ami nekünk van, de a mienk nem nyitott a rövid részén. Tetszett ennek a formája és a szine is, világos kékesszürke tonusu.

Mult héten ö is a kasszánál látott ott meg egy odaakasztott müszörme darabot, megvette $ 1.49-ért, jo nagy, takaronak is alkalmas lenne, de ö a kandallojuk elé akarta leterive, mondta olcsobb mint egy igazi jegesmedvebör. Pár napja mesélte hogy a kismacska imádja, hempereg rajta.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-16 20:09   
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B0000DYHPP/102-8964798-0812935?v=glance&s=home-garden

én meg ezzel szemezek! Kis forgó karosszék, a most divatos, ránézésre, tapintásra antilopnak tünő kárpittal. Nagyon tetszik.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-16 19:38   
Imádom, hogy az Interneten mindent meg lehet nézni! Lányom emlitette hogy megtalálta az asztalt ami tetszik ($ 249.- a 4 székkel együtt) s amit David mamája ajánlott hogy megveszi majd nekik, Cost Plus:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-16 09:35   
Ma leszaladtam a Qualityba mert irta az Ebay vevöm, hogy a Rival szeletelö gépröl hiányzott a két gumiláb, amit észre se vettem. Néztem elöbb az Interneten, megrendelhetö-e, de nem. Erre gondoltam, hátha találok ott egyet és megnézem milyen van rajta és itthon biztos találok hasonlot valamin amiröl leszedhetem. Nekünk a tetö alatt eltéve Krups volt, elö is szedtem, mert ma elkezdtem az emeleti konyhát is kitakaritani és lassan vissza teszek mindent, ami el lett téve. Ma jött lányom s jelentette nincs neki elektromos konzervnyitoja ott. Mondtam persze eltette mert fent felszerelt van, de neki volt azelöttröl egy állo ami a tetö alatt van valamelyik dobozban eltéve, azt neki kell majd megkeresni.

Sajnos nem volt szerencsém azzal, de találtam megin sok mindent: ad egy egy Toshiba laptop dockot, $ 6.99 volt ráirva "not tested", tudtam hogy drágák, gondoltam eladom az Ebayn. Megnéztem most a weben, az én laptopomhoz passzol igy nem adom el , a weben az ára egy reconditioned modellnak, a modell szám ugyanaz amit én vettem $ 99.-!!

Találtam egy Hoover WidepathPlus upright bagless porszivot allergen filterrel, az $ 18.99 volt, hiányzik a két kemény csö a kézi sziváshoz és a kiskefék, de azt könnyü potolni, külömben minden komplett és primán sziv, (lépcsöt is jár! ) 12 amp motor. Ez lányomnak a condoba. Végre találtam egy kis zöldkeretes üveglapos kis balkon asztalkát is, (ha ott leszek lessz mire tenni az italomat) $ 3.99 annak az a baja hogy valaki fehérrel sprayelt a közelben és 2 lába kis helyen fehér lett, azt le lehet szedni festékoldoval. Találtam lányomnak egy asztali szökökutacskát is $ 3.99, (azt is majd a balkonon élvezem, ha condot örzök. ) pár kozmetikai cikket a Lancometol és egy zacsko gyertyát. Magamnak egy szép lenge hosszu nyári ruhát (fekete-puderbeige Hawaii mintás) és egy crémszinü lenvászon shortot.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-07 03:26   
Ma mikor beléptem, lányom panasz sorozattal várt! A kertészek felébresztették öket reggel 7-kor nagy zajjal, a nap besütött a vertical blindon keresztül, attol sem tudtak aludni! (Ezért költöztek el hogy rosszabb legyen?!) Ma délután mentek a Targetba vastag függönyt venni oda (itthon van minden szobában söt plussz rollok is!), aztàn nem lehetett leállitani a tussolo csapját és eldugult az egyik WC! Csupa öröm a drága condoban. A repülözajt senki sem emlitette, se a freezaj morajlást amit különösen a balkonon ülve lehet élvezni. Ott a balkonon nincs tetö felette igy erös a nap, hamar bementünk, mondtam oda kell egy napernyö (itthon tetö van a balkon felett).

Szegény Seymore nem eszik, elbujt a szofa alatt, késöbb kijött mikor hivogattam, hagyta magát simogatni tölem aztán jött az ölembe ugy ahogy régen tette ha mérges voltam rá és engesztelni akart. Lányom elnevette magát mondta ugy néz ki mintha mondaná, vigyél haza innen, ez nem a megszokott otthonom! A kis macska élvezi, ugrál és mindenhova bemászik. Amig szereltem a computert bemászott az also polcra s onnan nézte mit dugok hova a towerban hátul. Seymore szereti a megszokottat ö még az emeletet is nehezen szokta meg, illetve azt hogy nem jöhetett le amikor akart mert nem engedték, de ha igen, élvezte. A két macska WC egyenlöre a vendég WC-ben áll s persze emiatt ott nyitva az ajto, az etetö tálaik pedig a konyhába a mosogép elött.

Én jol aludtam külömben. Ma elsönek beprogrammiroztam nekik az uj cable boxhoz a TV-t és VCR-t, lányom morgott ott volt két cabeles férfi s egyik sem tette meg! Aztán össze szereltem a computerét de még nincs meg a rendes telefon vonal csak cell phone, közbe letörülgettem a poros iroasztalt is.

Megbeszéltük hogy megyünk a Qualityba még holmit keresni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-05 02:23   
Kaytee,

azt hiszem lányomnak nehezebb a szakadás mint nekem, most mikor hazajött és kérdeztem mikor viszi el a sok akasztott ruháját azt mondta, az nem sürgös neki!

Nem tudom realizálta-e azt hogy holnap mennek a butorok és ha az ágya is ott van, ott kell aludniuk, akkor ide jön ruháért? Nem fogom elörángatni a matracokat a tetö alol, igy ott fent egy ideig nem lessz ágy hisz takaritani szándékozom elöbb. Azt mondta nekem valamikor julius 23 után jön segiteni visszatenni a butorokat fent amiket elpakoltak kettesben. Vagy közben ö is realizálta hogy nincs ott több akasztos szekrényük, s azt a pillanatot huzza halassza hogy a ruhákat beakassza?

Nekem valahogy nem ijesztö érzés, ad egy mikor Lytle Creekbe költözött többet láttam itthon mint elötte, ad kettö nem lesznek messze és a Trader Joeba is a mi városunkba kell jönnie, gondolom fogom látni ezek után is eleget, habár büszkén jelentette hogy kapott végre checking accountot és maga tudja a számláit befizetni, (ezzel nem kell nekem annyit a bankba és a postára szaladgálni a számlái miatt). Ha vesz valamit az Ebayn, jön majd elszámolni.

Igen mint eddig mindig mi ketten férjemmel költöztettük lányunkat, azelött mindig egyedül, most segitett cipelni David is valamit és itt volt mamája egy fuvarra és pakolni fent.

Amelett nekem sok pozitiv is lessz, nem kell az autoját elhajtanom, ha ki akarok menni, mert a kapun belül parkolt lányom az uj kocsijával, nem kell hallanom férjem morgását ha David égve hagyta a villanyt kivül, ha nyitva hagyta elöl a kaput vagy kiszakitotta a kaput s majdnem hetente betonozhatta ujbol, vagy most ujabban hogy eltaposta a növényeket mert odébb parkolt panaszkodva hogy a ringlok potyogtak a kicsijára, nem kell hallanom a hangos vitáikat, és csend lessz fent.

Több idöm lessz és több csend! Eltünödtem, hogy én csak 16 évet töltöttem el anyámmal (voltam intézetben, éltem apámmal és 5 évig a divatiskolában távol töle), de majdnem 25-öt lányommal, igy gondolom, lassan ténleg önállo lehet, nem?

Nevettem ma este azon mikor meglátta a kis faragott asztalt amit a Big Lotsban vettem a fekete helyett amit elkunyerált, hogy belelkesedett s kérdezte van-e még több ilyenük? Páromnak mondtam, meglátod, el fogja kunyerálni tölem! Mondtam csak ez az egy kiállitott darab volt a kasszánál, de ha akarja vissza cserélhetjük, a feketét vissza adja és megkapja ezt. Mire mondta, ez jobban passzol a könyvespolcaihoz és a bambuszbutorhoz ott. Nekem öszintén szolva mindegy mi áll fent a folyoson a fehér fotelem melett, mindkettö passzolna. Ez uj, a másik megvan jo pár éve, thrift storeban vettem joval olcsobban. Passzolt a magyar faragott medvés cigaretta tarto tálhoz amit régen Budapeströl kaptam, az is fekete.

Most éjfél van, az elöbb voltam fent szétszedni a computerét és lehozni az alkatrészeket dobozokban hogy holnap inkább én szállitsam és majd ott én rakjam össze. Megállapitották, hogy a TV-jeiket is inkább ök szállitják kocsijaikban. Férjem kérdezte mi lessz a fehérre festett antik ruhaszekrényével? Mondta nem kell, itt hagyja, gondoltam magamban nem is férne el. Állitolag a ruháit is holnap viszi el, mondtam nekem mindegy, ha ide jön ruháért minden reggel, nem zavar engem, ez is az otthona. Engem idegesitene ha két helyen lenne holmim és mindig keresni kell valamit! Többször kérdezte tölem mielött elkezdett költözni, ki adom-e az emeletet megin, mondtam jo sokáig nem. Igy megvan az a biztonsága is, hogy visszajöhet, ha kell.

Még valamit vettem a Big Lotsban: Grapefruit Power Drink, van alma izü is, a másik Magnesium drinking water ami jo izomláz ellen, komolyan, rá van irva. Ezekkel jobban birtam az iramot hisz ma este ismét cipeltem, a computert és hozzávaloit le a 16 lépcsön.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-05 00:15   
Nahát, Andi, nem irigyellek a költözködésért, aminek jelentős részét, ahogy olvasom, férjeddel ti bonyolitjátok le.
Készültök már lelkileg az üres fészek szindrómára, vagy az előző költözéssel azt letudtátok?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-04 22:22   
Optikai csalodás és az én szemmértékem.

Tegnap kimértem a condoban a ruhaszekény rudak hosszuságait és felirtam. Az elöbb fent voltam kimérni az itteni 3 szekrényben amit lányomék használtak eddig és mikor elöször hallottam a költözésröl azt emlitette elsönek hogy végre elég szekrényük lessz! Itt a 3 szekrény összesen 168 inch hosszu, ott a kettö 167.5 inch hosszu.

Az itteniekben vannak polcok is beépitve magasan, söt az egyikben alul még cipö polcok is amiket férjem kreált lányának. Ott minden szekrényben a rud felett csak egy polc van, alul semmi, de lányom már hivott egy belsö berendezöt aki polcokat tud bele tenni a master bedroom szekrénybe. Kiváncsi leszek mennyiért.

Mérés közben láttam, hogy a nagyszoba ruhaszekrényében is sok ruha log még, föleg melegebb kiskabátkák, nem értem miért nem lehetett azt elsönek átvinni hisz arra igazán nincs szükrége most! Még mindig elég sok pakolni valo van, sok ruha a szekrényekben, az egyetlen ami teljesen kész a konyha.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-04 09:17   
Ma háromszor voltam lent a condoban, mindig vittem holmit, még ujabb Big Lot holmit is mert kellett egy kis konyhai összecsukhato létra ($ 6.99) és mondta lányom, hogy érdekli a kis fali fehér fa fürdöszobaszekrény ($ 17.88) is amit ott láttam. Vettem neki evöeszköztartokat is erre vissza adta a régebbi kopottat amit elvitt a mi fenti konyhánkbol. Vettem két kis lábtörlöt is a balkonokra ($ 1.99) mert ha az ember oda kimegy mezitláb a koszos balkonra, beviszi a koszt a talpán! Magamnak is vettem egy olyan kis metall létrát az emeletre mert ott mindig hiányzott s egy uj kis lapátot, mert elvitte azt is amit a multkor találtam. Sajnos most nem volt nekik az a praktikus amivel kisseprü is jött de majd kivárom. Találtam egy helyes kis faragott asztalkát is az emeletre a folyoson a fotel mellé mert elkunyerálta azt ami azelött mindig ott volt és egy thrift storeban találtam, de jopofa is, fekete asztalka rézdisz rátétekkel. Kedvenc üzletem lett a Big Lot ilyen berendezési tárgyakra.Ma este mondta kellene neki a masterbedroom tussoloba ahol csak az van, kád nincs, a sarokba egy tarto amire a shower gelt s hasonlot lehet tenni, mondtam olyat is láttam a Big Lotban.

Sok polc hiányzik ebben a condoban, a konyhába kell egy füszertarto és egy polc a szakácskönyveinek, de azt mondta azt thrift storeban keresi meg. Már meg is terveztem, mondtam fehérre festjük és ráragasztunk olyan kis katica bogarakat amiket eddig többet kapott Europábol. Hiányzanak polcok a moso- és száritogép felett is ahova a mosoporait teszi és a stereoját is és az emeleti beépitett szekrényben, ahol a rudak felett csak egy van, de van hely felette többnek is.

Ma mikor este kimentem a konyhabalkonra elszivni egy cigarettát este 10 után, jo erösen hangzott a freeway zaj. Amig délután ott voltam hallottam jo hangosan egy repülöt elhuzni ott felettük.

A legjobban még mindig a sok lépcsö zavar pláne a pakolás közben, férjem ma megszámolta 28 lépcsö van fel a hálokig! 7 lépcsö van a nappalibol az ebédlöbe.

A berendezési tervek ujbol változtak; mivel van telefondugasz a vendégszobában, oda kerül az iroasztala a computerrel, mondta nem fizet megin $ 125.-öt egy ujabb konnekcioért mint itt tette alig pár honapja! Az ebédlöben igy a könyvespolc lessz a bambusz ülökkel s David duo turntablejei amiket én verdögtem hazahozni a postárol (az Ebayn vette) mert ki sem szállitották. Adtak hozzá egy tolokocsit de nehéz volt a csomagtartoba emelnem. Itthon férjemmel szedettem ki.

Japános rendelet van nála mindenkinek le kell vetnie a cipöjét az elöszobában, igaza van, kényes az a krémszinü szönyegpadlo az egész házban. Porszivot még nem vettek, mondta láttak a Targetban Dirt Devilt de nem tetszett neki, mondtam inkább Hoovert vegyen az Ebayn. Nem irigylem amiatt sem, felcipelni minden emeletre a porszivot és porszivozni a sok lépcsöt!

Lemértem a kocsimmal milyen messze van a condo innen, oda-vissza 18.8293 kilometer.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-02 10:25   
Hol kapok olyan párnàzott kerti széket amit 2 éve vettem lányomnak a fenti balkonra? A Big Lotsban vettem! Mi történt? Lepsényben még meg volt! Férjem felajànlotta hogy ö is tud vinni holmit a kisteherautoján, bepakolta nagy kerek bambusfotelt a kis hokedlivel, aminek a párnáját én ovatos modra leszedtem és az én kocsimba tettem hogy ki ne repüljön, és a két kertiszéket. Mondtam még neki, kössön le mindent, mindig szokta, de ezuttal nem tette, elndult ugy! 4 kocsi indult tele holmikkal, lányom még tankolni is ment, mégis és voltam ott elsönek pedig utközben megelözött. Mikor lànyom megérkezett, rájött hogy nincs a kulcsa, eltünt a kulcstartojárol! Mondom miért nincs második szet? Elkezdett telefonálni lehordani barátját hogy itt állunk a garázsban (remote volt nála). Harmadiknak érkezett meg párom a kisteherautoval s lányom rögtön látta hogy hiányzik az egyik balkonszék! Kisült hogy valaki rádudált és szolt hogy leesett az egyik szék, de ahelyett hogy férjem rögtön megàll és visszamegy ott érte, körbehajtott és addigra a szék sehol! Aztán megjött David a kulcsal és kezdtük felvinni a dolgokat, lányom elment kocsival a székét keresni de persze semmi. Szép székek voltak azok finom selymes anyagu párnázással, magas támlákkal. Lányom mondta egy neki nem kell vigye apja haza és vegyen neki két egyformát helyette! Azért mégis felvittem az egy széket, majd használja egyenlöre egyedül valamelyik balkonon.

Benyomásaim a condorol: a sok lépcsö megörjitene! 8 lépcsö fel a garázsbol akkor ér el a nappalihoz az ember ami elég kicsi, de van kandallo ami egy sarkot levág. Onnan fel lépcsö, elöbb jön a vendég WC, aztán a nyitott ebédlö és onnan nyilik a kis konyha. Szerintem ott nem fér el a tervezett 4 szék és kis asztal legfeljebb egy lecsaphato kerek asztal (nekem van egy a pincében amit felajánlottam de eddig nem kellett) két összecsukhato székkel mert ott van zsaluajtok mögött a moso- és száritogép is. Kevesebb counter és konyhaszekrény mint fent nálunk. Van egy osdi gáztüzhely. Nekünk csak elektromos van a házban.

A két beépitett szekrény a két emeleti háloban? Majd kimérem, de szerintem optikai csalodás és nem több mint itt fent a 3! A két keskeny fürdöszoba pedig oriási tükrökkel a falon de csak miniatür fürdöszobaszekrénnyel, hova teszi az ember a dolgait? Már ajándékoztam egy kis sarok üvegpolcot nekik ami nekem volt itthon, de ahogy láttam csak a vendég WC-be lehet felakasztani. Mi van nekik most több? 3 WC és két fürdöszoba egy helyett, a kandallo és a csukott dupla garázs. Ebben a condoban semmit nem lehet a folyosokon elhelyezni (keskeny, mikor vitte fel David a kék éjjeliszekrényt ami itt a fürdöben volt, odaverte a fehér falhoz és ott van egy kék foltocska most). Nálunk fent két végén is van beugro ahol butort tartott lányom. Amelett volt a bejárati külön rész ahol a két kommod állt most, egy polcos sarki butor, David biciklije és golf táskái. A fenti nagy szoba pedig olyan hosszu, hogy ott volt az iroasztala is a nagy kerek bambusz fotellal és hokedlivel, ami most majd az ebédlö részbe kerül. Szerintem akkor ébrednek rá ha elkezdenek mindent kipakolni és elhelyezni, hogy milyen nagy volt az itteni lakásuk.

Voltam délután a Big Lotban, csak egy-egy kerti szék van, nincs két egyforma és egyik sem hasonlo mint ami kellene, de találtam magas keskeny könyvespolcot ami szinben passzol az iroasztalához, és mikor késöbb megkaptam az engedélyt elmentem érte megvenni vacsora után, elfért a kocsim hátso ülésén mert persze dobozban jön és nekünk kell majd összerakni, milyen jo öblös kocsi ez a Crown Victoria, ideális költözésre is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-30 20:24   
Kaytee,

tegnap volt egy hosszu beszélgetésem lányommal, megtudtam hogy a lakásszerzödést csak a fiu irta alá egyedül igy férjem megnyugodhat hogy lánya mégsem annyira elfogult mint gondolta. A villany is a fiu nevére lett bejelentve. Lányom nevére van a telefon és a cable.

Azt is megtudtam, hogy a central alarmot aktiváltatni kell és az még plussz havi $ 60.- a többi költséghez. Igy a lakbér eddig $ 1360.- lenne azzal együtt. Nagyon kiváncsi leszek az elsö villanyszámlájukra!

A költözök oránként $ 90.- et számolnak, igy kezdett maga pakolni zacskokba és levinni de már jajgatott hogy alig látszik valami és milyen fáraszto felvinni mindent a sok lépcsön!

Hallottam lassan a negativumokat is, pl. a két fürdöszobában nincs annyi hely mint itt fent, nem tudja elhelyezni a butorokat amiket itt fent tart sminkelö dolgokkal, pedig itt 3 beépitett medicine cabinet is van! Nem tetszik neki az sem hogy a butorokat nem teheti ugy ahogy szeretné. A tornaszer a másik háloba kerül fel, az ebédlö kiugroba megy az iroasztala a computerrel és a kerek bambus fotel. Én majd a computert viszem le és összerakom, de ott sincs megin phone jack s ö nem akar falon vezetéket inkább fizeti a furást ismét! Ugy látszik kezdi higgadtabban nézni a dolgokat mert ö kérdezte meg barátját hogy fog tudni majd nyitott balkonajtoval aludni a freewayzaj mellett ha itt zavarta a reggeli locsolás? Tett a fiu egy olyan megjegyzést is hogy a mi rosszul inzulált házunk! Ennek halvány lila göze sincs az épitkezésröl! Az ö flat roofjuk sokkal melegebb mint a mienk ami flatrol lett rendesre átépittetve! Amelett ha nincs fa nincs árnyék és minden melegebb!

Nem, én csak ülök és figyelek, ha kell segitek. Lányom mondta Cabo után jön segiteni nekem mindent visszatenni fent ahogy régen volt, mondtam nem sürgös senki sem hajt. Elöbb a fürdöszobát akarom helyre hozatni a csempézést és uj tapétát is akarok feltenni. A nagy szobába vissza lehet tenni a kommodokat és a fotelokat a többit majd lassan ami a tetö alatt van most. Abbol a szobábol minden ki lett rakva kivéve egy kis coffee table ami marad. A hálojukban pedig csak egy párnázott kis fotelunk maradt.

Még mindig csodálkozom mekkora ez a ház hogy ennyi mindent lehetett tárolni is.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-30 19:13   
Andi, és férjed:
tökmindegy, most mit mondtok, ezért nem is érdemes mondani, viszont cserébe nem kell a lányodék feneke alá tólni semmit.
Ha ilyen jól kitalálták egyedül, hová és mennyiért költözzenek, nincs nagy szükségük a segitségetekre. Illetve a hurcolkodás fizikai részéhez hozzájárulhattok, ha igénylik, de a többin gondolkozzanak ők, ne ti. Csak ne mondjátok meg nekik ezt ... Let it go.

Idősebb fiam jópár éve valami óriási hülyeségre készült én meg próbáltam kiokositani, hogy az mekkora hátrányokkal jár majd. Válasza az volt, "igen, valószinüleg hibásnak bizonyul a döntésem, de I want to make my own mistakes. Hagyd, hogy a saját hibáimat elkövessem. Ha azt akartam volna, hogy részvegyél a döntésemben, kikértem volna a véleményed."
(és ezzel bevonult a seregbe, mondván, ott akar orvosnak tanulni, nem az egyetemen, ahová szintén felvették. Nem lett orvos, csak mütős, a Jóisten mentette meg, hogy elvigyék háborúba, amit nem számolt bele a lehetőségekbe, és még egy csomó dolog nem úgy sült el, ahogy 17 és fél évesen mórickaként elképzelte )

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-29 20:32   
Kedves szigy,

elnézést, hogy a legfontosabbat elfelejtettem, a lakbér külömbséget. Persze ahhoz hozzá jön az is, hogy itt meg van minden, a barbeque is amit ott nekik kell venniük majd, ugy mint a porszivot, konyha asztalt 4 székkel, bizonyos konyhai dolgokat amit nem tudnak tölem megkapni.

Persze az nagyobb lakás, mert itt "csak" egy háloszoba (2 beépitett szekrénnyel) és a nagyobb nappali szoba (egy beépitett szekrény) van, konyha, benne moso- és száritogép (az ott is lessz), asztal 4 székkel, a nagy jégszekrényt amit vettünk lányunknak mikor beköltözött viszi magával mert az nincs ott benne. A turistáimnak mindig elég volt a kissebb ami volt.

A fürdöszoba is elég nagy a modernekhez képest, amellett körben van egy folyoso, a nagy szoba hosszában, egyik nagyobb részében kis szekrény és a macska WC-k, a másik végén ami a legnagyobb, egy nagy börfotel és egy kis szekrény. Az volt a kifogás hogy a fiunak nincs elég szekrénye pedig megkapta a nagyszoba bejárhato szekrényét. Én az ö helyükben vettem volna egy ruhaszekrényt és az elöszobába tettem volna ott ahol van a kis sarokszekrényük kacattal. Van még egy külön elötér, ahova lányom a mi két 4 fiokos kommodunkat tette ki és használja is, és a fiu a hegyi biciklijét és a golf táskáját tartja. Onnan nyilik a hosszu balkon. Külömben lányomnak van egy antik tükrös szekrénye amit annak idején fehérre akart festeni mert sötét pácos volt ami a nagy dolgozo szobában áll ahova most sok butorunk is bekerült amikor lányom a fekete börgarniturát vette.

Persze a fiu tornagépeket akart venni, sulyemelö holmit amire mondtam attol leszakadna a plafon! Nem tudom ott majd hogy birja az a balkonszerü belsö ebédlö ahova tervezi tenni a gépeit, eszembe jutott az a New Yorki eset ahol leesett egy balkon tele emberekkel!

Engem is a közeli szomszédok látványa sokkirozott ott és persze a kilátás falakra, de én vizuális ember vagyok. Engem még borzaszt az is hogy az uj szomszédunk a pap rozsavörösre festette a lakoházát, de kibirhato mert takarják fák és bokrok. Az imaterem még mindig krémszinü amilyen azelött a ház is volt.

Nekem rossz emlékeim vannak a freeway zajra mikor San Franciscoba mentünk és elsönek San Carlosban háltunk meg a freeway melletti motelban. Ott is zavart a freeway zaj. A második motelunk Berkeley mellett volt, ott jol aludtam messze az auto forgalomtol, de a harmadik motel amit férjem iskolatársa ajánlott s jo drága is volt szintén a freeway közelében volt s nem aludtam egy percet sem!

A repülözajt én sem tudnám megszokni! Mindig eszembe jut mennyire megijedtem mikor elöször mentem arra le a Fedexhez feladni Ebay csomagokat (nehezeket szoktam ott, mert olcsobb és gyorsabb mint a posta) és váratlanul alacsonyan repülve jött szembe velem egy nagy gép! Behuztam a nyakamat automatikusan! Mikor elöször hallottam a cimüket, eszembe jutott hogy az az utca ott az egyik keresztutca, igaz kicsit délebbre van a lakotelep, de akkor is elég sürü a repülö forgalom, utasjárat, nem katonai reptér. Pár éve épitették ki és akkor leszállt a Concorde is ott. Férjem is arrol a reptérröl indult Pestre a tavasszal.

Nem tudom miért nem hallgatnak a fiatalok a tapasztalt idösebbekre? Mi ketten férjemmel rögtön felfedeztük a hátrányokat! Gondolom a lakás tulajdonos azért is akar egy éves szerzödést alá iratni velük mert nehéz kiadni!

Mivel a fiu sose lakott még egyedül neki halvány dunsztja sincs mibe kerül egy akkora részt hüteni pláne hogy nincs sehol semmi árnyékolo fa se! Én megkérdeztem volna az egyik szomszédot a villanyszámla miatt. Miért mondta lányom hogy kell nekik egy plafon ventillátort venni a háloba és felszereltetni ha mindenütt central airconditioner van, és miért akar oda vastag függönyöket is venni?

Igen, én járok szépen uszni és a vizi tornákra és figyelem a dolgokat a bunker lakokkal.

Itt egy kép a szomszéd condokrol: http://ourworld.cs.com/Forumsmemoiren/condos1.jpg

Szeretettel, Andrea

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-29 12:09   
2004-06-29 10:33, andi_usa:
-
Kedves Andrea!

Nem említetted a csekélyke lakbérkülönbözetet.
Majdnem leestem a székről, amikor olvastam.
Szép kis kaland lesz a villanyszámla is, nagyon rövid jövőt tudok csak elképzelni egy ilyen helyen való lakásnak. De ki tudja? Hátha tényleg szép és praktikus, csak mi nem értünk ehhez.
Engem valósággal megfélemlített a látvány, és összeborzadtam a falszomszédokra gondolva.
Laktam ilyen helyen.
Egyedül a mormoló zaj lehet jó altató, ha egyszer hozzászoknak, jó monoton altatódal.
De a repülők!
Azt nem lehet megszokni. Amíg Mátyásföldön volt a szovjet katonai reptér, komoly hallássérülésekről lehetett orvosoktól hallani, néha még olvasni is, ha meg lehetett győzni a szerkesztőt, hogy nem a ruszkik, hanem a zajártalom ellen szól a cikk.

Most már látom a dolog komikumát is. Ha meggondolom, hogy a szerelmi áhitatnak milyen jót tesz egy rosszkor bőgő repülőgép, nem az irigység miatt (Te megértesz), de kaján vigyor ül a képemre. Sajnálom őket, de ezt még nem hinnék el. Ha ennyi pénzért akarnak lakni, és telik rá, rendben van, de ilyen helyen borzasztó lesz. Akkora költségeik lesznek a semmire, hogy valóban aggódom, nem egymást fogják-e okolni a zajok miatt felgyülemlett feszültségek hatására.

Szaladgálj nyugodtan, azt hiszem, az a leghelyesebb, látogasd a tornaórákat, az jót tesz, és derűsen szemlélődve figyeld, mit hoz a jövő a bunkerlakók számára.

Szeretettel: szigy

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-29 10:33   
Kedves szigy,

köszönöm szépen a vigasztalo szavakat.

Ma elég nagy rohanás volt, elszaladni a postára feladni a kis csomagot az Ebay vevönek, ezuttal nem ültem sorba hanem kiprobáltam az uj postai gépet amivel csomagot is lehet feladni. Utána még elszaladni a bank automatához, aztán haza átöltözni mert ismét meg akartam jelenni a vizitornán, el is értem idöre, de meglepett ma milyen telt ház volt. Nem tudom miért, de ma jobban fárasztott pedig ez harmadik alkalmam volt, de azért hösiesen végigcsináltam. Fujt a szél s az ora vége felé kezdtem fázni, de a többiek is és mikor elengedett minket a tanitonéni mindenki szaladt a jacuzziba melegedni.

Aztán siettem haza, ismét átöltözni hogy menjek végre a Trader Joe'sba is, nem csak a borért de valami félkész ételért is mert nem volt eröm fözni ma olyan fáradt voltam. Vettem 6 üveggel a rosébol és kortyolgattam is az egyikböl, még mindig izlik: Marqués de Cáceres 2003 Rioja, most látom 13% alkohol, érzem is az erejét! Van itt egy honlap is, ki szállitja ide, de gondolom az Téged nem érdekel, talán mást igen: http://www.vineyardbrands.com

Ami az uj helyet illeti, lányom lejött megkostolta a Trader Joe pizzat amit vettem és igen izlett neki habár közben barátja kint steaket sütött a barbequen, éhes volt. Az aggodo apa meg is kérdezte - nem tudta megállni -, hogy milyen szerzödést irtak alá, reméli havi felmondással? Mire lánya felvilágositotta hogy csak holnap irják alá és igenis egy évre szol! Ö nem akar onnan megin költözni! Erre fel a papa nem birta vissza tartani magát és elárulta hogy mi voltunk megnézni tegnap és milyen borzalmas hely a repülözajjal és a freeway zajjal söt még kutya tábla is van ott a közelben, a második szomszédnál.

Lányunk persze rögtön tagadta hogy ök kétszer voltak ott de nem hallottak se repülöt se freeway zajt, a papa csak irigy hogy ö ilyen szép helyre költözhet! A papa erre azt mondta, ö börtönben érezné magát ott! Mire lányom hogy ott nem lessz kertész aki gereblyézi a betont!! Érdekes, én olyat sose hallottam pedig 25 éve épültek meg ezek a condok a szomszédban!

Probáltam csititgatni öket hogy ha a fiataloknak ott tetszik, legyenek boldogok az uj hellyel. De rám is mérges volt lányom, hogy nekem se tetszik.

Nagyon kedvem lett volna megkérdezni de nem akartam még nagyobb vitát, hogy lehet az hogy barátja felébred a lenti locsolástol ami kézzel történik és nem sokáig, de nem hallja a repülözajt plána ha olyan alacsonyan szállt el az a gép és nem tünt fel neki az a morajlo bugás sem amit a freeway forgalom okoz? Persze arrol nem is beszélve hogy ott két oldalon lessz szomszéduk, közös fallal, itt nem volt!

Valaki nagyon allergikus lehet a kerti munkákra ha ilyen beton kolosszusba akar költözni, realizáltam ma.

Emlitettem azt hogy itt nálunk havi $ 300.- volt a lakbér, az uj helyen pedig $ 1300.-? A mellékköltségekért számolt férjem havi $ 100.-at, kiváncsi leszek, ott mennyi lessz a villanyszámlájuk, szeretném a fiu arcát látni mikor kinyitja a boritékot.

Ma ahogy hajtottam haza direkt megnéztem az utcárol is a szomszéd condokat, azok nincsenek olyan közel szemben egymással és mindig megcsodálom ott a rengeteg virágukat, igen szépen rendezett kertesités van. Voltak ott ismeröseink igy belülröl is ismerjük, de még az elötér is helyesebb ahol grillirozni szoktak, még ott is vannak növények ültetve!

Mi is már végigmentünk hidegrázáson, annak idejében mikor fent a hegyen béreltek egy másik fiuval egy kis faházat, még kis vendéghz is volt mellette. Mikor jött a hideg idö ott fent és szabályosan fujt be a szél a rosszul berakott ajton jött a telefon segitségért. Rohantunk fel szigetelö habgumitekercsekkel! Sajnos az is bekövetkezett amit akkor mondtam, hogy szép csendes ott fent (az ö utcájában csak egy auto mehetett egyszerre a másiknak addig félre kellett állnia) de minden bevásárlásért majdnem hozzánk kellett lejönnie. Hamar megunta a kanyargos hegyi utat!

Tanácsot akkor sem kért, most sem. Ha az aggodo szülö viszont felsorolja a hátrányokat, akkor "irigy"! Nagyon szerettem volna egy szép helyet látni ahova mennek, és még mindig az a nézetem hogy annyi lakbérért lehetett volna jobbat találni, de talán nem értem meg hogy valaki betontömbök között akar élni? Jobban tetszett volna egy olyan megoldás is, amiben német barátnöm él, ketté osztva egy kis ház, két lakás és körben kellemes kis kert. Neki szerencséje is van, mert barátnöje költöztött a másik lakásba. Claudia azelött bérházban lakott, neki az also lakása volt s fölötte a feljárati terrasz és emiatt elég sötét is volt, ott se volt nagy kert de sokkal több mint itt, ö ezek után kertes helyet keresett.

Kiváncsi leszek, hogy ott majd kit fog a fiu hibáztatni hogy nem tud jol aludni?

Még nem voltam bent a csodahelyen, de ahogy a képeket nézegettem, realizáltam hogy még több lépcsö van mint elötte gondoltam, hisz alul a nappali, aztán jön az ebédlö és mögötte a konyha és afölött a hálok. Azt sem irigylem!

Szeretettel, Andrea

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-29 00:29   
2004-06-28 19:51, andi_usa:
-
Kedves Andrea!

Eléggé megrémítettél a betonkolosszusokkal, de - Pista is megmondja - ha ez a gusztusuk, legyen nekik.

Ilyen erővel egy itthoni lakótelepre is besavanyíthatnák magukat, és nyilván sokkal olcsóbban, ha leszámítjuk az úti- és szállítási költségeket.
Lélekben nagyon Veled vagyok.
Nemcsak, mert nekem is vannak kölykeim, és néha hidegrázásom van miattuk.
Az ő jövőjük, úgy szúrják el az életüket, ahogy tudják. Szülőnek nehéz ez, de el kell engedni őket. (Ne rémülj meg, de aki szeret, annak halálos kín az elszakadás, és mindig a szülő az, aki jobban szeret, amíg a kölyök ki nem jön a sírunkhoz, hogy sorry, neked volt igazad, drága vén szamár, de hiába, ez már az én balhém, megfizetek érte.)

Szeretettel állok és - látom - többen állunk melletted, hasonlók a tapasztalataink. Talán 30 éve sincs, hogy azt hittem, egészséges lelkű ember csak súlyos szociális kényszer hatására költözik a képeken láthatóhoz hasonló helyre. És hogy ott járjon be, ahol minden úgy néz ki, mintha azonnal összenyomná.

Őszintén érdekel, mennyi időre van szükségük ahhoz, hogy - akár csak egymástól - naponta több rohamot is kapjanak, talán nem mellesleg a nyomasztó környezet hatására.

Szomorúságodat mélyen megértve kívánok Neked emberfeletti türelmet. Egy nem hivatalosan bejegyzett kapcsolatból akármi lehet, akár hivatalos is, és boldogok is lehetnek. Hogy ilyen helyen lehetséges-e - ebben inkább érdeklődő vagyok, mint bármi más. De nagyon szeretném, ha elsősorban Te esnél túl a traumán, és előbb-utóbb a gyerekek is észhez térnének.

Aranyos vagy, hogy ilyen körülmények közepett is gondoltál rám, és Joe bácsira. A cimkét izgatottam várom, és ha utazás közben erre is indulnál, nagy örömet szereznél, ha legalább egy órára lenne időd velem összeszaladni.

Szeretettel küldök két vigasztaló puszit: szigy
(Ha jössz, priviben jelezz!)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó