2018. december 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Franciaország >> Marseille és környéki magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 buborék  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-09 20:09   
Huuuuhhhh! Hol vannak az emberek, de nagy a csend!!!

buborék  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-19 11:47   
Örülök neki, hogy találtál, és remélem, hogy ezuttal sikerrel jársz!
Bár ahová én jártam, az nem volt fizetős, és minden tanár nagyon rendes és segitőkész volt velem. Egyik-másikkal a mai napig tartom a kapcsolatot, és bármikor számithatok rájuk, ha valamiben elakadok. Nekem nagyon jó emlékeim vannak arrról a fél évről.

Buborék

Renike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-18 19:17   
Szia!

Velem is minden ok. Nem, nem ott találtam a sulit, hanem a neten. Igaz, hogy fizetős, de itt helyben van, és kulturált. A másikkal annyi gond volt, hogy lekezelő a tanár... ennyi. Oda nem szivesen jártam. Most nagyon nekikezdek a tanulásnak...

buborék  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-13 20:51   
Köszönöm, jól vagyok! Remélem, hogy Te is. Ott kérdeztél rá a sulira, ahol javasoltam? Az előző miért nem vált be?

Renike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-12 22:59   
Szia buborék!

Hogy vagy? Én valoszinűleg jövő héttől megyek suliba... kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Multkor már voltam egy másik iskolaban, de nem maradtam ott. Remélem itt jobb lesz... Majd néha megirom, hogy hogyan haladok.

buborék  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-02 00:01   
Szia Renáta!

Először is nagyon Boldog Új Évet Kívánok Neked!
Az unnepek ngyon jól teltek. Igen, ismerek magyarokat, de igazából csak egyet mondhatok barátomnak közülük. Szerintem külföldön nagyon nehéz barátokat szerezni (magyar barátokat).
Azaz adott egy választék, és te választhatsz, hogy találsz közöttük olyan személyt, aki neked szimpatikus, vagy sem. Én igy látom, de én nem az a fajta vagyok, aki megelégszik azzal ami előtte van, és elfogadja akkor is, ha nem jó, talán ezért nincs több barátom itt. Érted mire gondolok? Vagyis igazábol majd akkor fogsz megérteni, ha megismersz egy kisebb társaságot itt.

Renike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-26 19:25   
Szia buborék!

Kellemes Ünnepeket! Hogy telt a karácsonyod? Nekem ez volt az első Karácsonyom itt. Szép volt. Itt vannak magyar ismerőseid? Jó lenne magyarokkal talalkozni.

buborék  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-26 15:16   
Szia Renáta!
Én is a környéken lakom, bár szerencsére nyugodt helyen!
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy van carte de sejourod? Mert anélkül sajnos nem nagyon tudnak segiteni tudomásom szerint. Amig nekem nem volt, addig iskolába sem tudtam járni, és anélkül munkát sem találtam volna.
A párod katona?
Kellemes Ünnepeket Kívánok Nektek!
Buborék

Renike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-23 21:58   
Igen, itt élek! Hoppá, az előző üziben nem irtam meg. Köszi a segitséget, majd utánanézünk a sulinak. Te hol laksz? Nem rossz itt élni, csak sajnos nagyon forgalmas utcában lakunk, és ettől kicsit kivagyok. De egyébként nagyon tetszik a város!

buborék  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-23 18:57   
Szia Renáta!

Ismerem ezt a szituációt, én is így kezdtem!
Majdnem minden nagyobb városban létezik egy Mission Local nevű hely, ahol tudnak neked iskolát ajánlani, vagy pedig az A.N.P.E.-ben kérdezzétek meg, ami szintén minden nagy városban megtalálható!
Marseille-ben laksz?

Üdv.: Buborék

Renike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-23 16:57   
Helló!

Én is élek a párommal. Ő már itt van egy ideje, én még csak fél éve. Sajnos a nyelvtudásom nulla, úgyhogy nehezen találom a helyem. Ha tudsz nekem valami sulit ajánlani, nagyon megköszönném!

buborék  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-20 23:04   
Én Marseille mellett élek, és dolgozom négy éve. Szivesen beszélgetnék környékbeli magyarokkal!

buborék  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-20 22:56   
Sziasztok!
Azért nyitom ezt a topikot, mert jó lenne ezen a környéken is összehozni néha egy kis magyar találkozót!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó