2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Hazaköltözés
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-06-03 14:39   
2017-05-16 22:00, poe: Sok éve hogy Jugoszlávia nem létezik, mégsem áll rá a szám a Szerbiára.

Mosolyogva elismerem, hogy Neked (is) igazad van
Hisz én és családom kitartottunk az Andrássy út mellett, pedig volt az közben minden
Sztálin út, Népköztársaság út....
Ugyanígy a Fasor, az nekünk Fasor maradt, pedig ott is folytak a nevek elötte, mint a történelem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-05-16 22:00   
2017-05-14 09:08, Tessényi Györgyi:
Én nem ezt látom benne, inkább ugyanarról a tőről fakad, mint az ubisali és társai. Az emberek lusták kimondani a hosszabb szavakat, így veszik a hozzá legközelebb állót, és nem gondolkoznak rajta, hogy az sértő vagy hülyén hangzik, vagy magyartalan/helytelen. Idősebb rokonaim is így mondják, ha javítom, legyintenek - "tudom én" - de legközelebb megint így mondják. A megszokás nagy úr. Tudom magamról Sok éve hogy Jugoszlávia nem létezik, mégsem áll rá a szám a Szerbiára.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-05-14 09:08   
2017-05-09 21:16, nidda:
-
2017-05-09 14:06, Tessényi Györgyi:

Szomorú és felháborító. Romániában sokat kellett eltürniük a magyarságukért. Úgy kezelték öket, mint "menschen zweiter klasse" - és most az "anyaországban" sem számíthatnak másra...

A mérhetetlen ostobaság, teljes tájékozatlanság eredménye ez. Sok évre és munkára van szükség ahhoz, hogy a fejek világosabbak legyenek, a mindennapi életben épp úgy, mint a kultúrában, pl. filmek, előadások, kiállítások stb.

-

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-05-09 21:16   
2017-05-09 14:06, Tessényi Györgyi:

Szomorú és felháborító. Romániában sokat kellett eltürniük a magyarságukért. Úgy kezelték öket, mint "menschen zweiter klasse" - és most az "anyaországban" sem számíthatnak másra...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-05-09 14:06   
Felmerült bennem a kérdés csaknem 9 évvel hazaköltözésem után, hogy mi a nehezebb: idegenben magyarnak maradni, vagy hazatérve
nem idegennek számítani?
Kis falumban az erdélyi magyarokat románként emlegetik, ettől én végtelenül szomorú vagyok

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-01-17 08:31   
Azt a kis zalai hegyi falucskát szívesen meglátogatnám, ha majd a költözésen túl lesztek. Drukkolok nektek, hogy az eladás és építkezés jó véget érjenek. Mikor megismertem Balaton felvidéket, annyira tetszett, hogy ha nem lenne az a sok emlék és munka a tolnai otthonban, megbántam volna a választást. Biztos így volt jó.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-21 21:20   
2016-05-21 20:47, Tihi:
Milyen sokféle sors és élet van! Bennünk rejlenek az okok, hogyan alakul minden, az elhatározásaink nem a véletlen szülöttei.
A gyökereim a kezdetek itt vannak, az aktív 40 évem ott, a maradékot elosztottam kétfelé, ebből 8 év most vidéki csendes remeteségben lassan elmúlt, és úgy néz ki, hogy vár aktív életem színhelyén az utolsó, az ámen mindenekre, a fiaim közelében.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-21 20:47   
2016-05-21 00:11, poe:
-
Mintha túl sok vörösbort ittam tegnap este, tudok én helyesebben is írni magyarul.

Amit akartam mondani az az, hogy a legfontosabb dolog a nyelv tanulása, utána lehet megismerkedni a környék kultúrájával. Én a megismerést az irodalomban találtam meg úgy Német- mint Finnországban is.

Beilleszkedésem a társadalomba sikerült, családom és ismeröseim itt vannak, lassan 80 felé járok, a hazatérés nem csalogat, itt maradok.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-21 00:11   
Igazad van Tihi, Budapestre én is csak turistáskodni járok A csodaszép, élhető Zala megyébe költözünk, ott is egy 560 lakosú kis hegyi faluba. Jó lesz

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-20 22:58   
Fiatal koromban én is nyugatra mentem, sokszor nehéz volt de sikerült tovább jutni. Hazatérésre sohasem gondoltam, mindig inkább elöbre törekedtem. Megtanultam az ország nyelvét és megismerkedtem a környék kulturális lényegeit, beilleszkedtem a társadalomba.

Késöbb északra költöztem, családot alapítottam, munkát találtam és voltam, 35 éves munkaviszony után nyugdíjba mentem.

Utolsó élményeim Bp-röl tömeg mindenütt, Újpeströl Zuglóba és viszta, ez elég volt a nagyvárosból, inkább élek itt egy kisvárosban.

Ez lehetne a megoldás a hazatérésre, ne a zsüfölt Bp-környékre hanem a vidékre. Én elégedett vagyok a helyzetemben és nem fogok hazatérni.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-20 20:47   
2016-05-20 12:21, poe:
-
Most utánanéztem,-mert kíváncsi lettem én is erre a külföldön töltött munkanélküliségre. A németekneél is lehetséges,de csak az unión belül és csak három hónapig. A három hónapot meg lehet külön kérelemre hat hónapra hosszabbítani, de hihetö indokkal, vagy bizonyítékkal arra, hogy komoly kilátása van egy állásra.

-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-20 12:21   
Lehet, hogy a svájciaknál így van, a hollandoknál nem. Ők munkanélküli segélyt nem folyósítanak külföldre, a kivándorlók között pedig vannak kisgyerekes családok is.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-20 09:58   
2016-05-19 21:41, poe:

A fiatal munkavállalók mennek nyugatra, a nyugdíjasok és munkanélküli nyugatiak keletre. Ez utóbbiaknak kifizetik a munkanélküli segélyt akkor is, ha külföldön vannak, persze csökkentett mennyiségben és itteni pénzben....
Sajnos egyre kevesebb a jó szakember így errefelé, míg a nyugatiaknak nem kell a drága öregotthonokat fizetni, ha itt olcsóbban is ellátja őket valaki.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-19 21:41   
Érdekes jelenségnek vagyok tanúja. Míg Magyarországról folyamatosan érkeznek a kincskeresők a boldog nyugatra, addig megindult egy ellenkező irányú népvándorlás is kelet felé. Egyre több angol, belga, holland család telepedik le a kis magyar falvakban, tanyákon. Nekik is van persze facebook csoportjuk, ahol egymást segítik jó tanácsokkal, a korábban érkezők a később jövőket szárnyuk alá veszik. És lelkesek és áradoznak erről a csodálatos országról, ahol tágas nagy terek vannak, a természet gyönyörű, minden faluban gólyafészek, az éghajlat remek, csend van és nyugalom, minden, amiről évtizedek óta csak álmodoztak. Az emberek kedvesek, vendégszeretők, egyedüli probléma a nehezen megtanulható, különleges nyelvük.
Örömmel olvasom ezeket a bejegyzéseket, és már nagyon várom, hogy mi is onnan írjunk elégedett hozzászólásokat

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-03-30 01:45   
2016-03-29 14:23, poe:
-
Drukkolok Neked Gyongyikem, bizom benne, hogy minden sikerulni fog es ugy lesz ahogy akarjatok!!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-03-29 14:23   
2016-03-29 01:02, Valeria:
-

24 évet éltem itt, de előtte 15 évet a régi Jugoszláviában, gyakorlatilag 39 éve vagyok külföldön.
Pontosan tudom, hogy mindennek ára van, hogy nekem újra kell tanulnom a magyarországi életet, a harcot a bürokráciával, a sorbanállásokat, várakoztatást, maszatolást. De bízom benne, hogy sikerülni fog, hiszen sokszáz holland családnak is sikerült már, akik nyelvtudás és tapasztalatok nélkül léptek ugyanerre az útra. Páromnak még nehezebb lesz, hiszen ő még sosem élt Magyarországon. De sikerülni fog, mert akarjuk.
Minket ide nem köt semmi, nincsenek gyerekek, unokák, az igaz barátok is mind odaát vannak. Hollandia pár évtizeden belül előre láthatóan muzulmán ország lesz, ezt nem szeretnénk itt megvárni.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-03-29 12:01   
2016-03-29 01:02, Valeria:

Valéria, én inkább emberfüggőnek érzem, hogy ki boldog és ki boldogtalan, ha újra hazatér Magyarországra. Úgy érzem, Poe megtalálja, ami hiányzott neki eddig.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-03-29 01:02   
2016-03-27 19:05, poe:

Attol fugg, hogy hany evig eltel Hollandiaban. Szuleim 1958-tol 1979-ig eltek Venezuelaban, rettenetes honvagya volt mindkettojuknek, csak a magyar szo, magyar zene, magyar etelek es Magyarorszag utan vagyodtak. 1979-ben visszakoltoztek Magyarorszagra es sajnos, boldogtalanok voltak egeszen a halalukig ami bizony gyorsan tortent visszateresuk utan. Apam 1986-ban, anyam 1987-ben halt meg.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-03-27 19:39   
2016-03-27 19:05, poe:

Ki értene meg jobban, mint én. Biztos lesz időd beleszokni, én sajnos már 67 voltam, mikor megpróbáltam. Áprilisban lesz az első bútorszállítás az alpesi hazámba, aztán tudom, bármi is történik, vár ott rám egy aprócska lakás az "igazi" öregkorra...... Szóval még maradok a Dunántúl lankás dombjai közt és gyönyörködök a szép kertben, amíg csak lehet.....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-03-27 19:05   
Készül a házunk lassacskán Zalában, hazaköltözünk. Vágyom a magyar szó után, könyvtárba, színházba szeretnék járni, a szomszédasszonyokkal magyarul pletykálni, az orvossal magyarul beszélni a nyavalyámról, valami akasztófavirágnak magyarul szidni az anyját.
Szeretném ünnepelni a magyar ünnepeket, magyar ételekkel, magyar süteményekkel, magyar zenével. Szerettem én Hollandiát, de nem lettünk igazán egymásé soha. Hát megyünk oda, ahová tartozunk.
Hatvan évesen megint új életet kezdek, csak legyen még elég időm beleszokni.

Axi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-02 20:48   
Hallo!

Pompery
Nagy a tél! Höméröm meg még! mindig nincs. ( )
Nos nekem semmim sincs, pedig OTTHON is "(lakom)"! De azért természetesen elözöleg szükséges Informálódni.

Üdv.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-20 15:18   
POMPÉRY BERLIN ÜZENETE:

2011-01-18 15:37, Vucskovics György:
-
Van M.o-on ingatlanja, magyarán ház, lakás, ahová költözne?

Ha van, akkor az útlevelével a kezében az illetékes önkormányzatnál be kell jelentkeznie és kiváltania a személyazonosságiját, személyi azonosító számát (ezt egy kártya igazolja, ami nem azoos a személyivel (:O). A bejelentkezéshez szükséges a tulajdon igazolása, illetve a tulajdonos (tulajtársak) hozzájárulása a bejelentkezéshez.

Adószám is kell továbbá függetlenül attól, hogy fizet-e végül M.o-on adót vagy sem. Ezt az illetékes adóhivatal adja ki adókártya kiséretében. Ehhez szükséges viszont az elöbbi bejelentés (személyi szám). Ha hivatalosan intézi Belgiumból, akkor 3 hónap, ha hivatalosan a helyszínen (pl. Bp-en), akkor 2 hónap, ha ügyesen előre letárgyalja telefonon az illetékes tisztviselővel, akkor 15 perc.

Lásd még "Repatriáltam" c. írásomat. -->
http://pomperyberlin.nolblog.hu/archives/2008/07/23/90149/

Node komolyra fordítva a szót: bárhogyan is, a dolog kezdete egy leendő otthon, ahová be tud jelentkezni. A lakcím szerinti iroda ugyanis az illetékes minden további lépésnél. Mindezt, gondolom, elmondják a brüsszeli Magyar Nagykövetségen is.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-20 15:17   
VUCSKOVICS GYÖRGY ÜZENETE:

Belgiumban 15 éve élô magyar àllampolgàr vagyok. Szeretnék csalàdostul hazkôltôzni, feleségem és a gyerekek belga àllampolgàrok. Kérem segitségüket, milyen dokumentumokra, engedélyekre, biztositàsokra, stb. van szükségem(ünk).

Elôre is kôszônôm:

Vucskovics György

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-23 23:36   
2010-06-10 08:48, hunor:
-
KARCSI12 ÜZENETE:

Az egészségügyi ellátás jogosságát alaposan át kell nézni, mert a kettős állampolgárság, vagy korábban Mo-on ledolgozott évek után járó és folyósított nyugdíj alapján sem jár, ha nincs állandó bejelentett lakás Magyarországon. Erre vigyázni kell, 2009-ben valamilyen módosítás történt ebben az ügyben, de erről senkit, (az érdekelteket) nem értesítettek.
A napi pletyirovatok helyett a jogszabályokat kellene olvasgatni. Tapasztalatból tudom.
Sok sikert és kevés csalódást kívánok az "itthoni" életre!

szilay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-22 12:10   
2010-06-10 08:48, hunor:
-
KARCSI12 ÜZENETE:

-

1. Adókötelességed nincs Magyarországon, mivel munkatevékenységet itt nem végzel.
2. Ne utaltasd a pénzt, hanem ott nyítsz *VISA* bankszámlát és a jövödelmed (munkabér oda érkezik). Azt itt minden magyar bank elfogadja.
3. Amivel gondod lehet az az egészségbíztosítás, de mivel kettös állampolgár vagy a leírtaid szerint akkor az jár, de az én tudomásom szerint ha teljes biztonságot akarsz, akkor itt havi 4.950--Ft -ért ezt megkaphatod, csak be kell menni a Társadalombiztosítási Igazgatóságra és be kell jelentkezni.

Egyébként én is éltem majdnem 4 évet az USA-ban.

Üdv. András
email: szilay@citromail.hu

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-10 08:48   
KARCSI12 ÜZENETE:

Amerikai-magyar allampolgar es csaladja Magyarorszagra koltozik par honapon belul. Nekem, a ferjnek, sajat cegem van Amerikaban ahonnan fizetest kapok es adozok utana. A fizetes az amerikai bankszamlara erkezik. Milyen ado kotelezettsegem van Magyarorszagon? Es hogy a legegyszerubb/legolcsobb atutalni penzt Magyarorszagra?

Koszonom!

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-15 23:25   
2009-12-11 15:46, Lalo45:

"Mar nyugdijas vagyok... Svajcban. Haza szeretnek koltozni."

Szia Lalo!

A kérdéseiddel kapcsolatban, szerintem hasznos felvilágositásokat találhatsz, itt:

http://nyugdijas.lap.hu/

Lalo45  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-11 15:46   
Mar nyugdijas vagyok... Svajcban. Haza szeretnek koltozni. Ki tudna megmondani, hogy keveske nyugdijam utan magyar adot kell fizetnem?
Meg, hogy milyen betegbiztositas jar otthon? ja, kettos allampolgar vagyok.
Kosz a gyors valaszert!

lucifa90  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-26 16:09   
Hallo Edina - amit röviden tanacsolhatok: VALAMENNYI munkaviszonyoddal kapcsolatos okmanyt gondosan örizz meg s csinaltass rola kopiat. A kopiakat küldd meg az illetekes biztositonak Bp-re, mert tudomasom szerint (ha meg messze is vagy a nyugdijkorhatartol!) - ott kell kezdeni majd a nyugdijazaskor a kerveny beadasat.
Nem tartanam azonban artalmasnak, ha Londonban irnal az ottani nyugdijbiztositonak s beszereznel egy igazolast a befizetett jarulekrol, szolgalati evekröl, stb. Feltetlenül gondolj arra, hogy az esetleges beren kivüli juttatasok is a papirokon szerepeljenek - ezt MO-on szivesen "lesikkasztjak" a nyugdij megallapitasanal.
Remelem, tudtam valami ertekes informaciot adni s tudsz vele valamit kezdeni.
Üdvözlettel: lucifa90

kekiedina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-14 22:17   
Nyolc ev utan hazakoltozom Londonbol, 2009 vegen. Tudni szeretnem, hogy milyen papirokra lesz szukseg? Pl P45, stb. Fogalmam sincs ezekrol a hivatalos dolgokrol otthon. Remelem, hogy az itt toltott munkaeveimet otthon is elfogadjak, es beszamitjak majd. Kerem, hogy segitsenek tanacsaikkal. Koszonom!

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó