2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Vélemények - Go West
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-22 21:27   
2009-03-18 16:24, eliot75:
-

Nyelv: Niederländisch
Ez egyelöre német oldal, de lefordítathatod
Csak kiválasztod a nyelvet meg amire fordítani akarod. Ez az oldal ingyenes.
http://translate.google.de/

De mivel google, lehet, hogy "de" helyett írhatsz "hu"-t vagy éppen a holland megfelelöt

eliot75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-18 16:24   
2009-01-29 22:23, Erazs:
-
>>> Azonkívül, ha valaki nagyon-nagyon akar informálódni, nyelvtudás nélkül:
az keres egy ingyenes fordító programot az interneten, és azzal lefordíttatja az infot. ìgy is egy csomó mindent össze lehet szedni, de sokak erre se hajlandóak (tisztelet a kivételnek).

Tudsz ilyen programot holland nyelven?
Akár fizetőst is...

Eliot

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-19 08:31   
Erazs: 2009-02-18 20:26

Igen Erazs, ez így van, de szerintem ha bárki megkeres ilyennel egy kamionost, nem hiszem, hogy nemet mondana. Vagyis én soha nem mondtam nemet arra, ha valaki ki akart velem jönni bármelyik országba. Akár volt jogsija, akár nem. Budapest-Koppenhága 1300 km autóval, az kamionnal két vezetési idő. Szóval szerintem érdemes megpróbálni.
Üdv: Géza.

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 17:09   
2009-02-18 16:54, Lepu:

Ott a lehetőség (nekünk) Lepu.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 16:54   
2009-02-18 16:28, Géza4:

Az Egyenlőre én is szeretnék eljutni, de nem tudom, valahogy nem Dánia felé indulnék el. A Északi Sarkkörön már voltam, hazafele átjöttem Dánián is, de attól is messze van.

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 16:28   

---> Go West

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-17 20:37   
2009-02-16 10:01, bobe:
-
Düh, Zsuzsa, sok sok düh az igazsagtalansagok miatt.

Böbe, asszem beletrafáltál.... Elgondolkodtam.... Szerintem engem is ez hajtott el 10 éve...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-16 16:00   
2009-02-16 09:21, Lepu:

Jelen esetben nem pusztán elmélkedésröl szól a topik, hanem gyakorlati intéznivalókról is.

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-16 15:31   
2009-02-15 15:55, bobo.2006:

Kedves Bobó.

Sajnálom, hogy nem tudtalak meggyőzni (igazából nem is akartalak) de rá is jöttem, hogy miért nem lettél meggyőzve. Szerintem azért, mert téged nem is érdekel, hogy itt ki miért ír, csak bele lehessen kötni. Ezt abból gondolom, hogy egyszer sem válaszoltál érvekkel alátámasztva az írásaimra. Ha Te igazán cáfolni akartál volna, akkor nem így és nem ezeket írod. Igazad van, a 70-es években tényleg stresszesen ment az ember kirándulni, de azt hiszem, egy mostani kiköltözés még mindig komolyabb téma, mint egy kirándulás akkor. Teljes mértékben elfogadtam, hogy rákérdeztek a motivációmra. Én teljes nyíltsággal és őszinteséggel meg is válaszoltam ezt. Nem értem, hogy ezzel a kérdéseddel mit is szeretnél igazából megkérdezni "Megkérdezem meg például, hogy mi volt a helyzet az afganisztáni bevetéseddel" .Az utolsó bekezdésedre azt tudom mondani, hogy engem is meglepett a bánásmód, azért is emeltem ki az írásomban. Én is az ellenkezőjét szoktam tapasztalni, de itt szerencsére másképp volt. Még annyit, amit viccnek szánok, hogy amennyire Te engem pártkatonának nézel, hát nem is tudom, hogy melyikünknek van nagyobb üldözési mániája

Géza

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-16 15:01   
2009-02-15 20:15, bobo.2006:
-
Kedves Bobó, jelentkezz. Elérhetöségeimet, gondolom, tudod.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-16 10:01   
Düh, Zsuzsa, sok sok düh az igazsagtalansagok miatt. Tudom ez nem emberi tulajdonsag. Aztan rajön az ember, hogy a világ egy nagy allatkert, a keritések alacsonyak, tudom, ezek mind olcsó közhelyek, de en most igy latom.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-16 09:24   
Szerintem a vándorláshoz bizonyos tulajdonságok kellenek, amik vagy megvannak, vagy nincsenek.
Szerintetek mik ezek a tulajdonságok?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-16 09:21   
Bizony, aki azon elmélkedik, hogy menni kell vagy sem, az jobb ha marad.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-16 00:32   
Engem nem igazan erdekel
Aki ki akar vandorolni az nem irogat, az vándorol.

Puszi nektek

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-15 22:06   
2009-02-15 18:19, poe:
-
Hogy öszinte legyek, engem is érdekelne a kivándorlási történet....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-15 21:46   
2009-02-15 20:03, bobo.2006:

Off
Csak vigyázz, nehogy véletlenül összecseréld a dolgokat és két viperával idd a reggeli rendőrödet, bosszúból a kávé árának emelkedése miatt

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-15 20:15   
2009-02-15 18:08, Pompéry Berlin:

Kedves Judit,

A burokracia es vitez hivatalnokai mindenutt van es vannak. A szerencse is kozrejatszik abban, hogy kinek, mi dolga van vele. De orulok neki, hogy Neked legalabb voltak jo tapasztalataid es nincsenek ellenpeldaid.
Egyebkent megyek az ITB-re iden mar harom napra, ha van kedved hozza, nyugodtan leulhetunk egy kicsit elbeszelgetni a vilag dolgairol.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-15 20:03   
2009-02-15 18:19, poe:

Hat jo, legyen. Bosszubol ket cukorral fogom inni a reggeli teamat tiltakozasul a viperas rendorok ellen...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-15 18:19   

Kedves Bobo

Mielőtt aljas szándékokat gyanítanál Géza "kitárulkozása" mögött, szeretném tudomásodra hozni, hogy a Hollandia rovatban indult a téma, mert eleinte oda akartak kivándorolni. Mivel az utóbbi egy évben a Monon rettentően megnőtt a kivándorolni szándékozók száma, mindenféle kérdésekkel egyetemben, így Hunor is, én is bíztattuk Gézát, ossza meg legfrissebb tapasztalatait a fórumozókkal. Ha ez téged zavar, azt tudnám tanácsolni, ne olvasd
Másokat biztosan érdekel a téma. Akik otthon vannak, azokat azért, akik meg kint vannak, azokat meg azért.
Személy szerint engem is érdekel, mi lesz belőle, és mik azok a nehézségek, amikkel ma kell szembenézni. A mi emlékeink már megkoptak kicsit.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-15 18:08   
-
"...minden polgarnak joga van arra, hogy ugyeit a hivatalos helyeken korrekten es udvariasan intezzek. Ez pedig az ugyintezok kotelessege, mindenfele ellenszolgaltatas nelkul. Ez valoban igy lenne Magyarorszagon?
-
Kedves Bobó,

nem nekem szólt a kérdés és nem m.o.-i lakosként nyilván nem tőlem várod a választ. De nekem eddig általában pozitívak a tapasztalataim a magyar hatóságok munkatásrait, azok készségét illetően. Legutóbbi "ilyenem" akkor volt, amikor repatriáltam. Meg is írtam egy posztban. Ami az ügyben megütközést keltett, az a bürokrácia rendszere, nem az ügyintézők hozzáállása volt.
http://pomperyberlin.nolblog.hu/archives/2008/07/23/90149/

Pozitív benyomásom volt a szerencsi munkaügyi központtal is, akik kimondottan készségesek voltak, ahányszor hozzájuk fordultam. Ellenszolgáltatás nélkül. Ugyanez vonatkozik többnyire a környék különböző szakhatóságaira is.

De nyolc éven át álltam sajnos rendszeres kapcsolatban K-M.o. különböző bíróságaival, ahol szintén korrektséget tapasztaltam. Hogy mégsem szívesen jártam oda, az a dolgok jellegéből adódott.

Ettől még nyilván minden ellenpélda is igaz lehet, sőt, asszem senki nem vitatja a korrupció meglétét. Az valszeg máshol, másként jelentkezik.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-15 15:55   
2009-02-12 18:58, Géza4:

Kedves Geza,

Engem tovabbra sem gyoztel meg arrol hogy mik a valos szandekaid irasoddal kapcsolatban. En meg emlekszem arra az idore, amikor eloszor kaptunk a szoci orszagokba 5 ablakot, es eletunk elso kirandulasara mentunk, teli stresszel es izgalommal 90 km tavolsagra. Ez valamikor a 70-es evek elejen volt.

Ma mar ott tartunk, munkat vallalhatsz es letelepedhetsz barhol a vilagban, ahol kedved tartja es lehetoseged van ra. Meg csak nem is hir, hogy "Geza Daniaba megy dolgozni". Elmesz egy tollvonas nelkul, oszt jol van, senkit sem erdekel..

Ha nyilvanosan akarod "magyarazni a mechanizmust", akkor fogadd el azt is, hogy esetleg rakerdeznek arra, mi a motivaciod.

Megkerdezem meg peldaul, hogy mi volt a helyzet az afganisztani beveteseddel. Mert magyarban ugy hallottam, hogy ebben nagy egyetertes van a partok kozott, es magam is helyesnek tartom, a magyarok reszvetelet az afgan haboruban. Hogy megindokoljam pontosan: Soha nem talalkoztam meg olyan emberrel, aki Afganisztanban jart volna!

Talan meg nem hallottal rola, de en ugy gondolom, hogy minden polgarnak joga van arra, hogy ugyeit a hivatalos helyeken korrekten es udvariasan intezzek. Ez pedig az ugyintezok kotelessege, mindenfele ellenszolgaltatas nelkul. Ez valoban igy lenne Magyarorszagon?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-14 17:35   
2009-02-14 17:34, hunor:
-
GÉZA4 ÜZENETE:

-

Nem, én költöztetek át ide kommentárokat.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-14 17:34   
GÉZA4 ÜZENETE:

Szia Hunor!

Szeretném megkérdezni, hogy volt valami baj a hozzászólásommal, hogy nincs itt?
Géza

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-12 19:16   
2009-02-12 18:58, Géza4:

Hogyne lenne rá igény

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-12 18:58   
2009-02-12 15:03, bobo.2006:

Kedves Bobo!

Nagyon köszönöm az észrevételeidet, mert az általam megírt információk alapján egy kivándorolni készülő emberke csak úgy bement volna az ÁFSZ-hez és mindent elintézhetett volna amit akar. Persze a kukacoskodó és kötözködő ember mint Te, rögtön elkezdtél utánajárni és másképp összerakni a dolgokat az írásom figyelmes elolvasása nélkül. Eddig pártkatona voltam, most hazudozó. Egyetlen szóval sem említettem, hogy az ÁFSZ honlapján találtunk állást.
"Benn voltunk az ÁFSZ (Állami Foglakoztatási Szolgálat-nál pár holland állás ügyében amit az EURES honlapján találtunk"
Tatabányán voltunk az ÁFSZ-nél és Péter néven keresd az ügyintézőt. Ugyanis Ő az EURES egyik összekötő embere. Az EURES-nél is volt munka, de ő a http://workindenmark.dk/ lapon talált nekem valót. Ha akarod bemásolom ide a munkalapot is Az, hogy ilyen kedvességgel nem találkoztál még Magyarországon, ezt elhiszem, hisz ha ott is így állsz neki a dolgaidnak kötözködve, akkor ne csodálkozz rajta. Ez egy kis csipkelődés volt csak részemről, én nem szeretnélek megbántani még ezek után sem. Egyébként én sem nagyon találkoztam itthon hasonlóval.
Örülök, hogy még soha nem voltál munkanélküli, kívánom, hogy ez maradjon is mindig így.
Üdv.
Géza.

Poe:
Köszönöm a jókívánságokat, szerintem még nagy szükségem lesz rá. Tervben van, hogy minden lépésem, lépésünk dokumentálva lesz, mert tényleg elkél a segítség a magamfajtának. Jelenleg nem sok mindent tudunk csinálni, mert a páromnak és a kisfiunknak megváltozik a nevük és csak utána tudunk nekiindulni az ügyintézéseknek. Utána útlevelek (a kicsinek muszáj, de azt hallottam, hogy felnőttnek is jó ha van), nemzetközi jogosítvány csináltatása (3 évig érvényes de csak a rendes itthoni jogsival együtt, 1800 forint és az okmányirodában megvárható). Aztán az anyakönyvet le kell pecsételtetni Pesten a nagykövetségen (lehet, hogy Budán. A kötözködőknek.) aminek 3 hónapnál nem régebbi kell, hogy legyen és háromnyelvű. Ennek az illatéke 5500 ft/db. Beszerezni az anyakönyvet a születési hely szerinti anyakönyvvezetőnél lehet, azt hiszem 2000ft az illetéke. Egyenlőre ennyi, de ha igény van rá, akkor szívesen folytatom.
Üdv. Géza.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-12 15:03   
2009-02-11 20:28, Géza4:

>>> Benn voltunk az ÁFSZ (Állami Foglakoztatási Szolgálat-nál... az ottani közvetítő egy végtelenül korrekt fiatalember segített minden kérdésünk megválaszolásában. (közben a kisfiunkat lefoglalta egy hölgy munkatárs, rajztábla, stb -vel.)

En ilyet meg magyarban nem tapasztaltam, pedig mar fel evszazada intezem ugyes-bajos dolgaimat magyar hivatalos helyeken. Meg merem kockaztatni, hogy ilyen meg nyugaton sincs, bar itt sem voltam meg munkanelkuli soha...

De bementem az AFSZ honlapra es megneztem milyen allasajanlatok vannak Daniaban, mert hatha nekem is kedves kerekedik kivandorolni Daniaba

http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=allaskeresoknek_allas_eu_egt_tagallamokban

Nem arulnad el az ugyi nevet, ahol a prima dan munkaajanlatokat lehet kapni ?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 23:11   

Köszönöm a válaszodat, sok minden világos így. Ha mindenki így indulhatna világgá, kevesebb segélykérés futna be ide a fórumra is. Jókor voltatok jó helyen, ehhez bizony szerencse is kell. Remélem, továbbra is kitart majd és rövidesen azt írhatod: "megérkeztünk Dániába, tetszik itt nekünk"
Ezt tiszta szívből kívánom nektek, legfőképp a kisfiadnak.
Jó lenne, ha nem venné el a kedved az itt zajló vita - ez az élet sava-borsa - és továbbra is tudósítanál a napi dolgokról, feladatokról, beszerzendőkről, a készülődés állomásairól. Tanulságos lenne mindannyiunknak.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 22:11   
2009-02-11 17:40, bobo.2006:
-
En tovabbra is fenntartom a velemenyem, hogy Geza4 nem fog soha Daniaba menni, legfeljebb valamelyik partkozpontba es egy reszletes hangulatfelmerest/jelentest ir a megbizoinak.

Mese, mese, mese De egy jó mese, lehet érvelni, lehet vitatkozni, lehet jól beleélni egy elképzelt eseménybe, és milyen rengeteg segítö MONos adja a legjobb tanácsokat. Élvezem az írásokat.

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 21:07   
2009-02-11 20:54, Andu:

Én nem szerettelek volna meggyőzni semmiről. Én elmondtam a félelmeimet és mindenki azt gondol magában amit akar. Az állásdömping természetesen rejthet magában még meglepetéseket és szerintem fog is, mert tényleg túl szépen hangzik. Itt egy dán álláskereső oldal. http://workindenmark.dk/ Azért még keresnek embereket bőven. Köszi a jókívánságokat és remélem még találkozunk itt a fórumban.
Üdv.
Géza.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 20:54   

Géza, nem fog menni! Engem nem tudsz Vikiröl (se) meggyözni, kár a gözért.

Az állással (vagy állásokkal) kapcsolatosan írtad:
Több állásuk is van, és ha a személyes találkozó a céggel rosszul sülne el, amire ő kis esélyt lát, akkor is van még miből válogatni.
....
Ja és ami elég fontos: a munkaközvetítésért nem kell fizetni senkinek semmit!!!

Àllásdömping, fizetni se kell, eddig olyan minden, mint a mesében. (Félre ne érts! Lehet hogy ironizálok, de rosszat nem kívánok nektek.)

Mindegy én azt hiszem ennél a pontnál kiszállok, újat már nem tudok írni, meg különben is: mindenki a maga sorsának pogácsa.

Járjatok szerencsével!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó