2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Vélemények - Go West
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 20:28   
Andu:

"hiányzik belőle például Orbán Viki és nem találtam a Nagy Mafla Gárdát se"

Azért nem találsz a linkjeim közt ilyeneket, mert ha lenne róluk ugyanilyen negatív, akkor Te már rég idetetted volna ellenpéldának

Persze ha találsz róluk olyat, hogy ütik a magyar embereket (Magyarországon születettek illetve beintegrálódott emberekről beszélek) bármilyen nemzetiségűeket is és olyan jogokkal vannak "megáldva" hogy nem üthetnek vissza, mert ők a törvény, hát szívesen fogadnám. Nem attól tarok, hogy ilyen rendőrökbe botlok akik ok nélkül majd elkezdenek ütni, hanem attól, hogyha lesz ilyen, akkor az egyenlőtlen "harc" lesz. Esélye nem lesz a magyarnak megvédeni magát a saját adójából fenntartott rendőrök ellen.
A parasztvakításról ír pár dolgot a wikiplédia, de ebben nincs benne az igazság nyilvánosságra hozása.

Poe:

Igazad van. Több politikai dolgot nem írok, és nem is válaszolok meg (esetleg e-mail címre )

A munka megtalálása kizárólag a szerencsén múlt. Benn voltunk az ÁFSZ (Állami Foglakoztatási Szolgálat-nál pár holland állás ügyében amit az EURES honlapján találtunk, és az ottani közvetítő egy végtelenül korrekt fiatalember segített minden kérdésünk megválaszolásában. (közben a kisfiunkat lefoglalta egy hölgy munkatárs, rajztábla, stb -vel.) Ezt azért írom, mert nem mindegy hol és hogy bánnak az emberrel. Több órán keresztül feltartottuk, de a végére az lett, hogy tudna ő ajánlani több munkát Dániában, mert ott tárt karokkal várják a magyarokat. Nem-e érdekelne bennünket? Elmondtuk, hogy nem tudunk semmit Dániáról, erre ő kerített pár információt ami elég volt ahhoz, hogy akár Dánia is szóba jöhessen. Itt jött a legnagyobb szerencse, míg ott voltunk, telefonált a párom nagypapájának a testvére aki Dániában lakik, hogy hallotta apóséktól, hogy ki szeretnénk költözni külföldre és ő pár hónap múlva megy egy másik európai országba dolgozni (68 éves és filmezik) és egy évre üres lesz a három szobás ház. Keressünk az ő városában munkát és menjünk. Segít mindenben amiben tud míg otthon van (nyelvtanulásban is) és nem kell egy fillért sem fizetni a lakásért(ez természetesen nem így lenne). Mi nem szerettünk volna senkinek a nyakára menni és azt hiszem, ezt meg is tudjuk úgy oldani, hogy ne így legyen. Innen már könnyű volt az ÁFSZ-es srác segítségével lezongorázni egy olyan helyet ahová felvennének dolgozni. Elküldtük az angolul írt önéletrajzot (az ÁFSZ-nek van erre a célra is egy oldala (europass) ami nagy segítség, utána egy nappal felhívtuk a magyar ügyintézőt Dániában és sínen voltunk. Több állásuk is van, és ha a személyes találkozó a céggel rosszul sülne el, amire ő kis esélyt lát, akkor is van még miből válogatni. Remélem elég részletes voltam Itt azért tükröződik sokatok írása, hogy szerencse nélkül sokkal nehezebb kijutni. Ja és ami elég fontos: a munkaközvetítésért nem kell fizetni senkinek semmit!!! Ez azért fontos, mert több olyan közvetítőbe is belefutottam aki pénzt kér előre egy "tréningnek" nevezett valamiért, de minden visszajelzés becsapást sejtetett, viszont aki ezért nem kér pénzt (mert a munkáltató fizet neki) az szerintem korrekt lehet.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 19:15   
2009-02-11 19:07, Géza4:

Géza ne hagyd magad belehúzni a magyar belpolitika kérdéseinek taglalásába. Maradjunk a topik témájánál, egy kivándorló aktuális gondjainál.
Megkérdezhetem, hogy a dániai munkahelyre hogy tettél szert?
-ők kerestek meg
-te találtad a hirdetésüket
-nyilvános pályázat
-barát/ismerős ajánlotta
vagy esetleg egyéb? És biztos állás-e?
Nem pusztán egyéni kíváncsiságból kérdem, hanem mert több személy kért már itt segítséget, aki tutira ment/jött, aztán nagyon nem azt találta, amire számított.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 19:10   
2009-02-11 14:47, Géza4:

Jaj Géza a linkjeid! Megbocsáss, parasztvakításon kivül másra nem valók.
Egyrészt nem reprezentatív a gyüjteményed, hiányzik belöle például Orbán Viki és nem találtam a Nagy Mafla Gárdát se. Vagy ök nem zavarják a konfortérzetedet?
Hidd el nekem, hogy ismerem a hazai viszonyokat nem kell bemutatni.

Ellenérvem nincs, már miért is lenne?! Ha menni akarsz menj!

A témával kapcsolatosan csupán annyi lenne a megjegyzésem, hogy nem látja mindenki ilyen sötéten a jövöt mint Te. A barátnömék otthon szintén jó szakmával(amikben Ti is bövelkedtek),jól keresnek és simán veszik a kanyarokat: házat építenek, nyaralni járnak, a srác motorozik a haverjaival ..... , de egyáltalán nem sírnak-rínak. Kihozzák a legjobbat abból amit csinálnak, élvezik és élik az életüket.
Ja! Talán az a titok, hogy ök tényleg jól érzik magukat és nem hagyják mindenféle propagandától befolyásolni magukat.

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 19:07   
2009-02-11 17:40, bobo.2006:

Bobo, ez azt jelenti, hogy akinek nem tetszik, ami ebben az országban megy, az pártkatona? És természetesen ellenzéki is? Ha politizálni szeretnék, biztosan találnék ennél odaillőbb fórumot is. Én leírom ami nekem nem tetszik. Volt aki kétségbe vonta, az itt történt dolgokat én alátámasztottam. Kizárólag emberi szemmel nézve és nem politikai hovatartozás szemmel. Az, hogy egyetlen videó sem jutott el hozzám olyan, ami a kormánypártot dicsőíti, az valamit jelent. (nem azt, hogy az ellenzéknek jó hackerei vannak és leszedték mindenhonnan)

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 19:01   
2009-02-11 17:40, bobo.2006:
-
En tovabbra is fenntartom a velemenyem, hogy Geza4 nem fog soha Daniaba menni, legfeljebb valamelyik partkozpontba es egy reszletes hangulatfelmerest/jelentest ir a megbizoinak.
Lepu, hogyhogy nem szolsz hozza ?
-

nézd én két sínen vagyok. Egyrészt megpróbálom a politikai úton megváltoztatni a rendszert, ez jelen pillanatban eléggé kilátástalannak tünik, de megpróbálni meg kell. A másik meg az, hogy minden feltételt megteremtettem ahhoz, hogy nagyon rövid távon belül le tudjak lépni Dél-Amerikába. Szóval inkább ezekbe ölöm az idöt, mint a fórumozásba.

Egész Európában pocsék a helyzet, Magyarország még a szerencsések közé tartozik. Ezt nehéz megérteni, de mennél szarabb a helyzet annál szerencsésebb a nemzet, mert annál korábban jön az összeomlás és az azzal járó újrakezdés. Máshol csak a szenvedést hosszabítják meg.
A legnagyobb probléma, hogy Nyugat-Európában fennáll a kommunizmus veszélye. A nyugatiak nem tudják, hogy milyen az, ezért a krizisben a baloldalhoz futnak. Kelet-Európában még az emléke a kommunista terrornak, ezért ott ez nehezebben megy. A krizis egy esélyt is jelehetne egy politikai és gazdasági újrakezdéshez. Magyarország van a legjobb pozícíóban mindehhez, egyszerüen azért, mert már nincs mit veszítsen, bármilyen disznóságot megtehet az utolsó kétségbeesésében. A magyar gazdasági helyzet nagyon gyorsan megoldható, kb. 5-10 év alatt fel lehetne virágoztatni azt az országot. A vicces az, hogy mindez csak ebben a szar helyzetben müködik, mert csak így van az, hogy egy újrakezdés esetén a nyugatra elkószált magyar ifjúság nem a dzsungelba megy tovább, hanem vissza Magyarországra. A magyaroknak ugyan fáj, mert egy büszke nép, de abban az országban a legnagyobb hiba a néppel van. Leszoktatták öket a munkáról és túl okosaknak hiszik magukat. Aki eltöltött 20-30 évet külföldön, nem szereti a saját fajtáját, idegen lesz töle az az alaptalan büszkeség a semmire.
De mindez lényegtelen, aki most gondolja úgy, hogy nyugatra kellene menjen, annak csak annyit tudok mondani, hogy legalább 40 évet elkésett. Aki meg tudja tenni, vegyen inkább egy tanyát, pár bulldogot meg egy géppuskát Magyarországon, mindegyikre szüksége lesz hamarosan. És ez jelen pillanatban a Föld szinte minden országára igaz.
Nagyjából 2 verzió van.
1) Az emberiség azt csinálja amit ilyen helyzetben eddig mindig csinált, ennek van a legnagyobb valószínüsége, valamiért az emberek imádják a tradicíókat, mindegy mekkora baromságról van szó. Ennél a verziónál nagyon könnyü megjósólni a jövöt, elég egy történelemkönyvbe belekukkantani. Si vis pacem, para bellum. A jelenlegi tökekoncentrációnál ebben az esetben a reáltöke megsemmítése a lényeg. A németek ezt csinálják pl. az "Abwrackprämie"vel, dobd el a kocsidat, vegyél újat. De ez csak egy kis szalmaláng, ennél sokkal nagyobb reáltöke megsemmísitésére van szükség. A kormányok mindenhol azzal próbálnak meg a deflációból kimászni, hogy növelik a pénzmennyiséget, de az az istennek sem akar forogni. Ha bejön nekik, akkor a probléma az, hogy az inflációt kell idöben megfogják, nem lehetetlen, de nem könnyü, illetve minek, hiszen egy tutti kis hiperinfláció megoldaná az adóság problémáját. naja, a népet is kisemmiznék vele, de ez az így is úgy is jön). Valószínübb viszont, hogy ez sem müködik, és akkor marad a harmadik világháború.
2)A másik verzió meg az lenne, hogy az emberiség olyat csinál, amilyen még soha nem csinált a történelmében, egyszerüen észhez tér, és abbahagyja ez idióta monopolizást, meg a kommunizmust egyidejüleg, és áttér a természetes gazdasági rendhez. Ok, annak az a hátránya, hogy pénzböl nem lehet pénzt csinálni, szóval a gazdagságért meg kell dolgozni. De az elönye az, hogy esélyegyenlöség van, megdolgozhatsz a jólétért. Ma a munkának nem sok értelme van...
Ha a magyar politikát érdekli a dolog, megkeresheti a pártomat, de egyelöre azzal vannak elfoglalva, hogy hogyan mentsék át a sarcot a krizisen.
A magyar rendszerböl hiába menekül az ember, ugyenez a rendszer van ez egész EUban. Dél-Amerikában még vadabb kapitalizmus van, de ott az európai középosztály még elmehet kizsákmányló kapitalistának.

Aki meg azt írta, hogy nem tetszik neki a magyar korrúpció, és nyugaton ez máshogy van, az egy illúzíót kerget. Az egyik legkorruptabb állam a német. Itt burkolt fusizás megy, nem ez az egy százas ide egy meg oda, hanem egymilliárd ide, egymilliárd amoda, ismerjük egymást, vagy add ezt, és akkor kapsz egy 2 hetes utat Rióba a karneválra, a kuplerájt is fizetjük. Ennél sokkal becsületesebb a magyar korrupció. Bemész, megkérdezed, hogy kinek mennyi baksist kell adni, és akkor meg van oldva a dolog. Ezt Németországban nem teheted meg, itt nincs esélyegyenlöség a korrupciónál. Dél-Amerika még igazságosabb, ott meg sem kell kérdezned, hogy kinek mennyi baksis kell, bemész, és alapból mindenkit le kell kenni. Az ilyen korrupciókból neked, mint kivülállónak, általában semmiféle hátrányod nem származik. A német korrupciónál viszont mindig te, mint kivülálló fizeted a számlát. A németeknél minden évben van kb. 5 korrupciós balhé, ami nyilvánosságra kerül, ebböl egy nagyobb. Ez persze csak a jéghegy csúcsa. A közös ebben mindig az, hogy a népet verik át, vagy döghúst kell zabáljon a végén, vagy a szakszervezet inkább a munkaadók pénzén kurvázik, és a munkások érdekei ellen szavaz, vagy a politikusok a nép nyakába varrják az új adót, amit valami lobbista javára megy. Szóval a probléma mindenhol komplex, az ember az ismeretlent idealizálja. Ha a tradicionális erkölcsnek megfelelöen becsületesen akarsz élni, akkor teljesen mindegy, hogy a világ melyik pontján vagy, úgy is szopsz mint maci a málnásban.

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 17:57   
-

Bocsánatot kérek az utolsó mondatért.
Amit írtam az mind reális.
OK, menj fogjál bele, de a családot hagyd otthon, amíg nem szereztél tapasztalatot.
Ami a politikai részét illeti a hozzáállásodnak, azt Pompéry jobban leírta, megfogalmazta mint én.
Hogy miért nem megyünk haza?, mert felnôtt életemnek nagy részét itt éltem le, mert elszoktunk az un. magyar mentalitástól, mert a hivatalokban emberként beszélnek velünk, mert nincs hálapénz, borravaló és egyéb megvesztegetés, mert ha idôs vagy, akkor is törôdik veled az egészségügy, mert a barátaink is innen valósiak, mert az unokám is itt él (vegyes házasságból), mert Magyarországon csak a minden alapot nélkülözô irigységgel találkozom, mert nem kell állandóan résen lennem, hogy ki mivel és mikor ver át. – szóval dióhéjban ennyi. Hozzá kell tennem, hogy sajnos romlik a morál itt is, lassan, de biztosan közelít a korrupció a hazaihoz, amihez nem kis mértékben járulnak hozzá a bevándorlók.

Üdv

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 17:41   
2009-02-11 08:08, hunor:
-
Szia Hunor!

Az én esetem az olyan régi, hogy ma már szóra sem érdemes!
Abban az idökben, minden teljesen másképpen volt, de föleg a bevándorlás terén.

Mi voltunk itt az elsö ”vendégek”, hát igen, jól mondom, hogy ”vendégek”, mivel az akkori nyugati propaganda gondoskodott arról, hogy a dánok vendégként fogadjanak bennünket.
Ez az eset 1956-ban történt.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 17:40   
En tovabbra is fenntartom a velemenyem, hogy Geza4 nem fog soha Daniaba menni, legfeljebb valamelyik partkozpontba es egy reszletes hangulatfelmerest/jelentest ir a megbizoinak.
Lepu, hogyhogy nem szolsz hozza ?

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 16:46   
Kedves Geza,

en is vegigolvastam a valaszokat, amelyek sok igazsagot tükröznek.
Viszont szerintem Neked, es csaladodnak kell tudnod, hogy mit akartok. Masok velemenyet maghallgathatod, de a döntes a Te, illetve a Ti kezetekben van.
Bizonyara nem lesz egyszerü, de ha nem probalnatok meg, egesz eletedben ragodnal rajta, miert nem tetted meg. En meg tudlak teljesen erteni.
Kivanok nagyon sok sikert, es remelem, ha mar
Daniaban vagytok, megirod benyomasaid, elmenyeid.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 16:40   
-
Szia Géza4!

Amennyiben tudok segiteni, azt megteszem, tehát továbbra is nyugodtan kérdezzél,

Itt ezen az oldalon is, találhatsz hasznos tudnivalókat és felvilágositásokat Dániáról:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039864

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 15:28   
Igen Geza, realis, amit Jukap ir, ez van most. Amikor mi jöttunk, mas volt a helyzet. Probalunk velemenyt mondani. Nem hasonlithatod a mi helyzetunket a tiedhez. Mi ezelött 20, 30 eve, van aki 50 eve jött. Teljesen mas vilag volt masok voltak a körulmenyek. Amit Jukap irt az ervenyes most 2009 ev elejen. Nem szabad azokat az atyankfiait meghallgatni, akik ezelött 100 evvel kivandoroltak es az uj hazajukban elnek. Meselhetnek neked en is egeszen szuk csaladi esemenyt is, de inkabb nem. Szoval ha el akartok indulni, tavassszal, nyaron tegyetek es sok sok penzzel Es hidd el, tudom miröl beszelek, most dec vegen voltam Magyarorszagon, ismerem az árakat.

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 14:47   
Kakas:

Köszönöm a hasznos infókat. Volt köztük olyan amiről egyáltalán nem tudtam. Azt hiszem, hogy lenne még kérdésem hozzád, de még utána járok az általad említett dolgoknak. És ha nem vágnak ki a fórumról

Andu:

"Géza mitől félsz ennyire? Egy diktatórikus állam, egy emberelnyomó terror képét fested le, ami szerintem egyáltalán nem reális."

Erre csak ezeket a linkeket tudom válaszként bemásolni. Ha tudsz egyetlen egy ellenpéldát, szívesen várom.

http://www.youtube.com/watch?v=IbjweQYKcWU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=pprw0iTWE8w

http://www.youtube.com/watch?v=7wFj6MesBmg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=yL2dru7e8wk

http://www.youtube.com/watch?v=L1dKWJnCDw4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=SgyUNIINrjY&feature=related

Böbe:

Légyszíves olvasd el a jukap írását és ha még mindig azt gondolod, hogy én sértegetek, hát... "mindent tudtok a mi életünkről ,jobban tudjatok mint mi akik benne élünk"
Én nem tudok az életetekről semmit, de ha az a reális amit Jukap írt, akkor Ti is itthon lennétek. Nem megbántásból kérdezem, de a Jukap szavaival élek. Te neves kutató, szíjjártó, vagy egyéb kihalóban levő szakma tudója és a megfelelő szerszámok tulajdonosaként mentél külföldre? Neked nem segített senki odakint? Beszélted a nyelvet? Kizárólag hivatalosan dolgoztál? Még annyit a kisfiunkkal kapcsolatban, hogy biztos neki sem lesz könnyű, de akkor mindenki felelőtlen volt aki családdal költözött külföldre? Az egyik házunk árát fogjuk erre az egészre feltenni. Szerinted mi történhet? Max nyaraltunk egy jót.

Tényleg senkit nem akartam megbántani az írásommal, amit Böbe idézett az kizárólag Jukapnak szólt és most is fenntartom mert amit írt, az irreális.

Géza

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 13:40   
2009-02-10 20:05, Géza4:

.....Hát nem akarlak megbántani, de Te még annyit sem tudhatsz a világról, mint én, én pedig nagyon keveset tudok. Azért is érdeklődöm itt

Epp ezekkel a sorokkal bantasz meg embereket, hidd el amiket itt irunk, azert irjuk, mert tapasztaltuk öket, de ti (es most altalanositok) mindent tudtok a mi eletunkröl, jobban tudjatok, mint mi akik benne elunk. Ezert nem erdemes tarsalogni erröl, mert elöbb utobb sertegetes lesz, ezert kertem Hunort, hogy a Svedorszag rovatban ne is legyen ilyen tema. De latom elkerülhetetlen, mindig vannak Okos Tonik, sok sikert nektek, a gyereket meg sajnalom, mert olyan kalandba viszitek bele, ami neki nem lesz jo.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 12:14   
KAKAS ÜZENETE:

Géza4 2009-02-10 20:05

” Milyen papírokra gondolsz, mert nagyjából tudjuk, de ne kint essünk pofára. ”

Szia Géza4!

Valóban, nagyon helyes a meglátásod: ”ne kint essünk pofára”.

Natehát, indulásotok elött alaposan fel kell készülni, az alábbiakra:

1: Az illetékes munkaadódnak van-e szerzödése a szakszervezettel, az idegen munkaválalók alkalmazása terén (amennyiben igen, akkor biztositva vagy mindenféle szempontból ugyan úgy, mint a dán munkaválalók. Az viszont természetes, hogy Neked is be kell iratkoznod a szakszervezetbe és ezáltal jogot élvezel a szakszervezetek által kiharcolt vivmányokra, amik talán az EU-ban egyedülállók).

2: Számodra az idöreszoló munkavállalási és itt tartózkodási engedélyt a munkaadót már le e rendezte? A párod és gyemekét is?

3: A jövöbeli itteni lakhelyetek, irásban van biztositva?

4: A Magyar Pasport (útlevél) minden személy részére, hosszú lejáratú?

5: A kezdéshez szükséges kiadásokra, van böven pénzetek? (Lakás: 3-havi letét + 1-havi lakbér. Továbbá: 1-hónapra szükséges kiadások, élelem, tisztálkodás, közlegedés stb. Továbbá szives figyelmedbe ajánlom, hogy a munkakezdéstöl számolva, 1-hónapig nem kapsz fizetést, mivel az elsö 2-heti béred, az adminisztrálás miatt, a munkaadónál marad, ami aztán egy végsö esetben, az Téget illet).

6: A névreszoló EU - kékszinü betegbiztositási kártya, az a leg és legfontosabb! Továbbá, a magyar utóbiztositás az OK legyen!

Más: A másik topicon, szerintem eléggé sok a soder, tehát én Te helyedbe, az aktuális Dán konkrétumokra koncentrálnám magam, mivel lehetséges, hogy az életetek legfontosabb lépése lehet.

Azt viszont bátorkodom mondani, hogy itt megtaláljátok a számitásotokot, mivel ez egy rendezett és jól müködö kis ország. A benszülöttek a végtelenségig kedvessek és jóindulatuak, tehát nem kell attól félnetek, hogy ki lesztek közösitve. Az ahova mentek, az egy rendezett kis ipari város és szerencsétekre, még (új) magyarok is vannak.

Itt ezeken a topikokban, lehetséges, hogy már most is megismerkedhetsz velük:

http://lapforum.lap.hu/kulfoldimunka/daniai_munka/17889774?PHPSESSID=4c7d8a3148deae9db04342e568597b5d
http://lapforum.lap.hu/dania/11221714

Szia / kakas

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 11:27   
Hát tudjátok, én meg azt nem láttam elöre, hogy ennyire Münchenbe húz a szívem. A fene gondolta volna, hogy Németországon belüli költözéssel "erös gondjaim" lesznek.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 08:32   
2009-02-10 22:35, Erazs:

Azért jó pár olyan "gut und günstig" (mi günstig und sch..... -nak hívjuk ) termék létezik itt is, amitöl egy tisztességes Tesco-takarékos termék helyböl hátast ugrana! )

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 08:19   
2009-02-10 22:00, Géza4:

Géza mitöl félsz ennyire? Egy diktatórikus állam, egy emberelnyomó terror képét fested le, ami szerintem egyáltalán nem reális.

Azt, hogy külföldön, egy teljesen más környezetben, kultúrában, hogy fog menni a beilleszkedés, az élet, azt elöre senki nem tudja. A kezdeti hurráoptimizmus elmúltával bármi megtörténhet. Az is, hogy minden oké és az is, hogy nem megy. Kétesélyes.

Az említett kivándorlásos müsorokon rengeteget szoktunk vigyorogni, bár ezek nem kabarénak készültek. Tragikomikus néhány ember naív elképzelése, sajnos nagyon gyakran kiegészülve az egyszerü mezei "maréklepke" butasággal. (nem rólad írok)
Viszont megalapozottnak érzem az olyan országelhagyók döntését, akik tudják, hogy hova és miért mennek. Akik biztos/jól fizetö állás birtokában (és nem reményében) hozzák meg a döntésüket. Ez utóbbi családok történeteit a sorozatban érdeklödve (információtartalmát tekintve) követtük, teljesen más élményt jelentett az ö életük bemutatása, mint például a (pont) Dániába kiköltözött család mindennapjai, az élen a magabiztos ács apukával. Mindent tudott!! Csak dánul nem ..... Hogy ez jelentett-e gondot? Igen.
A majdcsakleszvalahogy mentalitást enyhén szólva primitívnek tartom. Erre nem lehet sorsokat alapozni.

1 fizetésböl külföldön se lehet igazán boldogulni. Pontosabban azt a minöségi (elképzelt) életet nem lehet folytatni. Föleg nem gyerekekkel.

En személy szerint nehezen élem meg az életem elsö 35 évének hiányát. En bizony ilyen öreg voltam amikor elköltöztünk otthonról. Minden sejtem hazavágyik azóta is, pedig tudom nem lehetséges. A fiam nürnbergibb lett mint a saját apukája, ezt pont apuka állapította meg a napokban.
En pedig maradtam továbbra is egy györi/soproni emberke, akinek a szíve hazahúz. Es látod ezt nem tudja az ember az elején! ))))) (mi vegyespáros vagyunk, apus idevalósi)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 08:08   
2009-02-11 07:51, kakas:
-

Maradhat itt, az a topik inkább a helyi magyar tippekről (szolgáltatások, szervezetek, stb.) szól.

Viszont nem írod le a Te történeted (hogyan és mikor kerültél Dániába, milyen volt a beilleszkedés) a sima Go West topikba?

Hunor

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 07:51   

” Milyen papírokra gondolsz, mert nagyjából tudjuk, de ne kint essünk pofára. ”

Szia Géza4!

Valóban, nagyon helyes a meglátásod: ” ne kint essünk pofára”.

Más:
Mivel minden jel arra mutat, hogy a Ti esetetek az kizárólag Dánia, igy hát a JELEN és az esetleges további társalgásunkat, itt a MON országok szerinti Dánia topicban folytatjuk:

Magyar tippek Dániában

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 02:36   
Kedves Géza4,

alább írtam, hogy részletesebb válaszra készülök a motivációddal kapcsolatban. Nos, itt olvasható:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=761&forum=26

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 23:55   
Halló!

Szerintem ez a téma már nagyon felfújt. Nem "IV. Géza" fórumtársunk lesz az elsö, aki családostól hagyja el a hazáját. Ez több évszázados jelenség, amiben persze az idök és maguk a kivándorlók is különbözö szerepet játszottak.

Egyedüli probléma szerintem csak az, hogy a mai EU-státusz ugyan bizonyos jogokat biztosit, de ha magad nem boldogulsz, akkor nagy segitségre sem számithatsz.

Sem a származás, semmiféle politikai státusz, pl. menekült, stb. nem jogosit fell adott esetben segélyre, amit még 90 elött sokan megkaptak. Most mindenkinek magáért kell harcolni.

De lesz, ahogy lesz! Elöre nehéz megitélni a dolgokat, s egyáltalán tanácsot is adni. Eddig még mindenki boldogult valahogy a maga módján.

Mellékesen megjegyezném, hogy az a bizonyos "pszihikai betegség", amivel gyakran találkozik az ember, nem más, mint egy bizonyos országban élö idegenek "üldözési mániája". Gyakran, de legtöbbször, nem is tükrözi a valóságot. Ha meg úgy lenne, mindenki tehet valamit magáért. Sajnos honfitársaim körében ez a nézet nem idegen, ha nem is akarom rögtön úgy mondani, hogy gyakori.

Toeby

Még majdnem elfelejtettem: Ne külföldön fedezzük fel magunkban a magyarságot!

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 23:06   
2009-02-10 22:35, Erazs:

Köszönöm amit írtál, én hasonlóan gondolom a kiérkezésünket. Sok munka és kitartás kell ahhoz, hogy integrálódni tudjunk az adott országba. És szempont a halrúd is Szerintem ez szinte minden termékre igaz.

Hunor:

Megkérdeztem. A válasz az volt, hogy magas. Akár korrekt az infó akár nem, ha gondolod törlöm azt a mondatot a hozzászólásomból. Az én véleményem ezzel kapcsolatban az, hogy az apeh-sem volt eléggé biztosítva, mint a mellékelt ábra is mutatja.

http://www.borsonline.hu/news.php?op&hid=18048

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 22:40   
2009-02-10 21:05, Géza4:
-

Szia Hunor!
Egy barátom súgta. Ennél többet nem tudok.
De megkérdezhetem, hogy hogyan csinálja és e-mail-ben szívesen megírom. Ha megmondja.

-

Ilyesmit nem jó emailben, ha már itt írtad, akkor nyilvánosan.
Az IP szám, mint olyan, titkos adat, nem láthatja más, és meg a gyanúja sem vetődhet fel, hogy bárki más kivülálló látja.

(Mondjuk, mivel nem magyarországi az IP, ezért eleve nem helytálló az információ, de ezt is csak azért írom, hogy nyilvánosan szerepeljen, hogy mégsem volt olvasható.)

Hunor

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 22:35   
2009-02-10 21:51, Géza4:
" mert ide bármikor visszajöhetnének."

Ez azért igy nem jelenteném ki, van aki minden hidat feléget maga mögött és valóban nem tud visszamenni, de azt hiszem az nem az interneten sírja ki magát

Nekem azért pozitiv tapasztalatom (is) akad a kinnéléssel kapcsolatban. Most már nem érzem magam "külföldinek" és maximum csak a hivatalokban "éreztetik" velem.
De az idáig vezetö út igencsak rögös volt.
Amit én tapasztaltam, hogy a nyelv és a tudás nagy úr. Itt a németeknél már jó vagy, ha nem úgy beszélsz: "Èn lenni magyar.."
A nagyon negativ tapasztalat az az volt, hogy nem kaptuk meg a kinézett lakást, mert a tulaj nem nézte jó szemmel, hogy én keresem a pénzt és nem a párom. De ez lehet, azzal függ össze hogy nö vagyok, és nem azzal, hogy külföldi.
Pályázatok írásánál tapasztaltam még, hogy nagyobb cégeknél van az online-pályázatnál olyan "körmönfontolt" kérdés, hogy :
- Szüksége van-e munkavállalási engedélyre?
Válaszok: nem, megvan, igen. Ès ha nem töltöd ki, akkor nem tudsz pályázni a állásra, de biztos, hogy a kiértékelésnél berakják a filtert
A pozitiv még, hogy itt bemehetsz az üzletbe, megveheted a legolcsóbb, "leg-no-name" halrudacskát, az akkor is halból van. Otthon vettem egyet, nem márkásat, belülröl zöld volt, életében nem látott tonhalat.
Azonkívül szeretem a munkám, és otthon nem kapnék ilyet, mert otthon (szerintem) ez a piac nem létezik, amelyiken a cég(em) mozog. Szóval azért van egy csomó pozitív, de ha kijutsz, majd meglátod mennyi otthon maradt ismerös fog zaklatni, tudsz-e nekik munkát. Ez meg negativ

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 22:00   
2009-02-10 21:41, Andu:

Kedves Andu!

Biztos vagyok benne, hogy ez egy létező probléma amiről írsz, de azoknak az embereknek is van választási lehetőségük. Ahogyan most nekünk is. Mehetünk idegennek egy idegen országba, vagy maradhatunk itthon és várhatjuk, hogy mikor veszik el törvényesen amink van. Ha kint rosszul bánnak az emberrel, legalább azt tudom mondani, hogy rendben, én jöttem ide itt nekem kell alkalmazkodnom még ha akár törvénytelen is amit tesznek esetleg, de amikor itthon csinálják ezt velem a saját országomban, a saját lakásomban akár, azt hidd el, hogy nehezebben viseli el az ember. Ha nem lesz jó kint, hát lesz megint választási lehetőségünk.

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 21:51   

Mindenkitől kérdezném akik a kinti életből csak a negatív dolgokat írják meg. Ha annyira rossz kint az élet a kivándorolt magyaroknak, miért nem jönnek haza tömegesen???
Egy Amerikában készült riportban azt mondta egy nagyon lecsúszott nő, aki nagymama korú, hogy inkább él kint "csövesen" , mint hazajöjjön, pedig itt még nyugdíjat is kapna. Ez (is) azért valamit elárul. Én elhiszem, hogy nagy lemondásokkal jár ha valaki kimegy, és ha nyelvtudás és rákészülés nélkül megy akkor buta is, de csak jobban érzik kint magukat mint itthon, mert ide bármikor visszajöhetnének.

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 21:41   
2009-02-10 21:21, amadeus:

Szia Amadeus!

Lehet, hogy félreértjük egymást. Én ezzel a mondattal nem faji kérdést akartam feszegetni. Nekem ebben az országban csak az szúrja a szemem, aki a mi bőrünkön zsírosodik. Fajra, nemre való tekintet nélkül. Nem tartom magyarnak aki eladja a hazáját. Egyébként ezzel a mondattal itt is lefasisztáznának.

http://www.youtube.com/watch?v=pprw0iTWE8w

Géza

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 21:41   

A pszichológusom lánya svájcban egy intézmény vezetöje, ami a depressziós betegek kezelésére szakosodott.

Az országban a svájci öslakosokra egyébként nem jellemzö a depresszió (a háború a semlegességük miatt az országot nem érintette, a gazdaság dúdol .....), a betegek 99 %-a külföldi bevándorló, akik nem tudják feldolgozni a jelenlegi helyzetüket.

Bármennyire "menekülsz" otthonról, azt kérlek ne felejtsd el, hogy Te/Ti külföldön csak megtürt/eltürt/tökmindegy/idegesítö/ (a skála széles, de nem túl pozitív) "Ausländerek" (külföldiek) lehettek. Ezt megszokni, megérteni ....... hát nem könnyü.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 21:32   
2009-02-10 21:05, Géza4:

Klikkelj rá a profiljára.
Negyven valahány bejegyzéssel rendelkezik 2004-óta.
Svédországban élö fórumtársunk.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 21:28   
kicsit offolok a témában

Láttatok már részeket a VOX-on, vagy a Kabel 1-en (német) futó kivándorlásos müsorokból?
Ha igen, akkor tudjátok miért mondom azt, hogy iszonyat, ahogy emberek felpakolják a családot és elindulnak a "tutiba". Mert Németországban reménytelen a boldogulás, az élet .......
Megérkeznek ezek a családok, házaspárok aztán Amerikától kezdve Svédorszáig mindenhol és szinte a legelsö napon megtapasztalják, hogy állati gáz, ha egy kanyi hangot sem beszélnek az ország nyelvén. Problémák a munkahelytöl kezdve a gyerekek oviba/iskolába küldéséig.

èppen most megy WOX-on egy újabb rész, hamburgi femili valahol Olaszországban landolt. Olaszul nem tudnak, tanfolyamra nem mennek, mert az unalmas, aszongyák, majd megtanulják csak úgy.
A gyerekek szintén, egy hangot se beszélnek olaszul. Arra a kérdésre, hogy készültek-e a kivándorlásra, elkezdték-e a gyerekek a nyelvtanulást .. az a válasz, hogy nem, minek itt majd ugyis kapnak kisegítö oktatást.
Pozitiv beállítottság kérem. Nem tehetek róla nekem ez csak butaság.
A családfö Baufachkraft, szóval olyan építöipari szakemberféle, de kiderül, hogy csak segédmunkás. Allás: 1.100 euro.
Ha otthon maradnak Hamburgban, a 2 före kifizetett Hartz IV, kb. ugyan ennyi és még dolgozniuk se kell.

Es még egy sajátvélemény: felnött emberek azt csinálnak/próbálgatnak amit akarnak, de gyereket/ gyerekeket kitenni az ilyen dolgoknak az több mint felelötlenség!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó