2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Vélemények - Go West
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 21:21   
2009-02-09 12:21, Géza4:
Ők majd tesznek (szerintem) azért, hogy ez az ország újra a magyarok országa legyen

Hm....
Ha én most ezt mondanám itt németországban, engem rögtön lefasisztáznának.
Lehet, hogy annak az országnak a lakói is így gondolkodnak, ahová kitelepülni akarsz?

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 21:05   
2009-02-10 20:46, hunor:

Szia Hunor!
Egy barátom súgta. Ennél többet nem tudok.
De megkérdezhetem, hogy hogyan csinálja és e-mail-ben szívesen megírom. Ha megmondja.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 20:46   
2009-02-10 20:05, Géza4:
-
(pedig az IP címed alapján itthon vagy)

-

Ezt honnan gondolod?
1. Nem így van.
2. Honnan látnád ezt?

Hunor

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 20:16   
2009-02-10 14:52, bobo.2006:

Szia Bobo!

Nem szeretnék téríteni, mert aki eddig nem vette észre, hogy mi van itt (pl.: Jukap ) Azt úgysem lehet megtéríteni. Ők választották fletót, most még erőltetik, hogy ez a jó, de ők sem esznek már eleget kenyérből sem. Majd amikor már nagyon korog a gyomor, meghallják az üzenetet

Üdv. Géza.

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 20:05   
2009-02-10 18:26, jukap:

Szia Jukap! (egy luzer is tud köszönni )

Én nem tudom, hogy Te mit olvastál, vagy az írásod kinek az írására válasz, de szerintem eltévedtél egy kicsit. Mi bevándorlók leszünk ez igaz. Angol nyelvtudással tehát a dánt nem beszéljük. Ez is igaz. Nem tudom, hogy honnan szeded az infóidat, de ha ezt ami itt van azt nem a kormány idézte elő, akkor öszödön én hazudtam, én nyertem választást hazugsággal én csapom be és zsigerelem ki az adófizető állampolgárokat és nekem cserélték le milliós autókra az autóparkomat. És még folytathatnám, de ez nem az a fórum.Egyébként nemigen említettem egy írásomban sem a kormányt. Nem olvasom vissza, ha említettem bocs. Én senkitől nem kértem segítséget!!! Kizárólag információt. A munkám már megvan kint és a szállásom is. A Dánoktól sem kérek segélyt, mint ahogy még soha senkitől nem kértem semmit. Csak kizárólag hivatalosan akarok és fogok dolgozni úgy, ahogy a helyi törvény előírja. Ezzel a "luzeres" dumával, pedig nagyon sok és talán még nálad is műveltebb embereket is megsérthetsz, mert nem mi vagyunk az egyetlenek Magyarországon jó szakmákkal munka nélkül.
Összefoglalva amit írtál: Aki eddig kivándorolt Dániába, az mind anyanyelvi szinten beszélte a Dánt, Ő tette tönkre a magyar gazdaságot, és az Izlandi bankokat és senki nem segített neki nem lett munkája, vagy ha lett, az csak azért mert neves tudós volt, szíjjártó és vitte a szerszámait. Soha nem kaptak segélyt és segítséget.
Hát nem akarlak megbántani, de Te még annyit sem tudhatsz a világról, mint én, én pedig nagyon keveset tudok. Azért is érdeklődöm itt

Még annyit írnék, hogy semmilyen pártnak nem vagyok a tagja és nem szimpatizálok egyikkel sem. Én csak szeretnék Magyarországon magyarnak lenni. Nem megy. Sajnálom.

Poe

A kicsivel szerencsénk van, mert mostanában sokat költöztünk és mi is azt gondoltuk, hogy ez árthat neki, de minden egyes költözéssel nyíltabb lett, felszabadultabb és nyugodtabb. Elvittük pszichológushoz is, hogy a kivándorlás vajon hogyan fogja érinteni, ha ezt egyáltalán meg lehet előre mondani, vagy mennyire lehet káros ez neki. A pszichológus a "vizsgálat" végén jó utat, sok szerencsét kívánt és annyit tett hozzá, hogy a kisfiunk jobban fel van készülve mint mi magunk. A párom ugyanúgy gondolja mint én, menni bárhová, csak innen el. Mindannyian tanuljuk a nyelvet a lehetőségeinkhez képest, ugyanis ez a Dán úti cél még nagyon friss, de angolul elég jól beszélünk. A kisfiunk is. Izgalom van mindannyiunkban de félelem már csak annyi, amennyi egy ilyen terv előtt kötelező. Ezt a falut hagyjuk itt nehezen, mert itt megszerettük az embereket, szerintem ők is minket és nagyon élhető kis falu lenne, ha lenne megélhetés. Természetesen a család többi része is hiányozni fog, de kinek nem ha messzire költözik.

Kakas

Légyszi fejts ki részletesen, hogy ez alatt mit értesz:
"de csak azzal a feltétellel, hogyha a törvények szerinti papírjaitok, a legnagyobb mértékben, rendeződve vannak!"

Milyen papírokra gondolsz, mert nagyjából tudjuk, de ne kint essünk pofára.

Géza

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 18:26   
-
Eddig csak olvastam, olvastam, de nem bírom szó nélkül hagyni.
Szóval Kakasnak igaza van ami a dán állampolgárokat illeti, de Ti bevándorlók lesztek, nyelvtudás nélkül. Ha azt hiszed, hogy a magyar kormány idézte elô a válságot, tévedsz, ha azt hiszed, hogy a magyar kormány tette tönkre az izlandi bankokat, és izlandi kormányválságot idézett elô akkor tévedsz, ha azt hiszed hogy bárki segít, akkor tévedsz, ha azt hiszed, hogy lesz munkád Dániában, akkor tévedsz, hacsak nem vagy neves kutató, szíjjártó, vagy egyéb kihalóban levô szakma tudója és a megfelelô szerszámok tulajdonosa. A Dán államtól semmi segélyt, segítséget nem kapsz, hiszen EU tag vagy, nem jöttél a Közel-keletrôl. Kicsit felelôtlennek érzem mindezt családdal megpróbálni. Kevesebb bérrel sem alkalmaznak, mint amit a törvény elôír. Erre Te is és a munkaadód is ráfázik.
Ha valaki ennyi szakmával nem tud megélhetést biztosítani a családjának Magyarországon, akkor az egy “luzer”. Lehet hozzászólni, mellébeszélni, állok elébe.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 16:51   

Kedves Bobo

Ez a topik -Go west- arról szól, hogyan szervezik meg ma magánszemélyek, családok a kivándorlásukat. Szóval sok minden lehet, de propaganda nem

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 15:18   
2009-02-10 15:02, Pompéry Berlin:
-

Nem tudom, hogy van-e ertelme. Peldaul meguzenhetnenk minden partkozpontnak, hogy a kulfoldi magyarok a magyar torvenyek szerint ugyanabban a helyzetben vannak, mint az elitelt koztorvenyes bunozok, nem valaszthatnak... A kulfoldon elo magyarok szavazataira rastartolni, ennek kovetkezteben teljesen ertelmetlen es felesleges. Lehet hogy igy elmaradnanak a hivatasos partkatonak, de mi lesz az onkentes hitteritokkel?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 15:02   
-
Géza4 alábbi bejegyzése hosszabb választ igényelne, amire épp ebben a pillanatban nincs érkezésem, de kell(ene) reagálni/nom rá.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 14:52   
-

Alacsonyan szallnak a politikai hitteritok, csak nem valasztas lesz ?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 01:36   
En is sok sikert kivanok nektek, egy kis zárojellel a hazafiassagot, "magyarkodast" felre kell tennetek, itt (Skandinaviaban) külföldön csak külföldiek, bevandorlok lesztek, senkit sem erdekel majd a magyarsagotok.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-09 20:51   

Köszönöm, Géza, de nem erre gondoltam. Mindenkinek megvan a miértje, ha egyéb nem, kalandvágy vagy unalom.
Az általad leírtakat tudom, ismerem, járunk is haza, a technika ide is hozza az eseményeket a lakásba, kapcsolataim is mind megvannak az otthonnal.
Ami engem érdekelt, a család - tehát a leendö és a gyermek - hogyan alkalmazkodik a gyorsan változó tervekhez. Tehát mindegy nekik, hogy Kanada vagy Hollandia vagy Dánia? Készülnek egyáltalán a kivándorlásra? Nyelvtanulás, tervek? Van-e bennük izgalom, félelem? Van-e, amit sajnálkozva hagynak otthon? Ilyen dolgokra lennék kíváncsi.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-09 19:41   
2009-02-09 08:10, hunor:
GÉZA4 ÜZENETE: 2009-02-08 23:43, kakas:

Szia Géza4!

Örülök, hogy végül is megtaláltad a ”boldogsággal” kapcsolatos szöveget, amit persze nem szükséges tüdöre szivni, mivel az csak is olyan pihentagyú személyek irhatták, akiknek nem lehetett fontossabb tennivalójuk.

Más:
Valóban, én itt élek DK-ban, már több évtizede és rajtam kivül, még kb. 7-8 száz magyarszármazású honfitársam is. Hogyha ide jönnél, akkor azzal számolnod kell, hogy itt nincsenek magyar klubok és magyar szervezetek, mivel kevesen és széttszórtan lakunk, tehát ezen a téren, magadra leszel hagyva.

Az emigrációban való élet, az nem minden esetben a leg rózsásabb, mivel számtalan esetben, tépi az ember idegzetét a magány és az egyedüllét.

Natehát az igazság az, hogy erösnek és kitartónak kell lenni, mert hogyha erre valaki nem képes, akkor a szakadékba zuhan.
Semmi esetre sem akarlak elijeszteni, de hát itt is elöfordult már olyan tragikus eset (esetek) mint pld. öngyilkosság, elmezavar és a lesüllyedés.

Természetessen, az itteni magyarok nagytöbbségének sikerült az integrálódás, de sajna olyan mértékben, hogy eldánosodtak, ami azt jelenti, hogy a lektöbbjüket nem igen érdekli, a származásuk, az az a magyarságuk. Ez a sajnálatos folyamat , az ittszületett gyermekeik befolyása miatt történtek, de hát ez nem lehet másképpen, ezt el kell fogadni.

A kezdet az én esetemben az eléggé kedvezö volt, mivel mindössze 21-éves voltam, tehát én is mondhatom azt, hogy akár a” jéghátán is megéltem”.

Amennyiben úgy érzed, hogy mind a ketten eléggé erösek vagytok a fent emlitett megpróbáltatások túlélésére, akkor melegen ajánlhatom, a dániábavaló költözéseteket, de csak azzal a feltétellel, hogyha a törvények szerinti papirjaitok, a legnagyobb mértékben, rendezödve vannak!

Más:
Az autó, a tv és esetleg más személyi cuccok idehozatala, az természetes hogy OK, mivel a kezdet kezdetén, legalább ezekre nem lenne kiadásotok. Aztán a kocsi áttregisztrálása, majd az is megoldódna
(ez nem lenne sürgös).

Szia és sok szerencsét!

kakas

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-09 12:21   
2009-02-09 10:30, poe:

Kedves Poe!
Örülök, hogy megkérdezted és még jobban örülök, hogy Te kérdezted ezt meg. Nagyon bennem van a válasz, de itthon ezt nem jó most hangoztatni. Remélem Hunor is meghagyja az írásomat, amíg elolvasod, vagy esetleg tovább is. Amit itt most leírok, az az én életem és az én véleményem. Természetesen kérésre mindent alá tudok támasztani, de ha ezt egyben írnám le, az nagyon terjedelmes lenne. Nem valószínű, hogy a fórum "törvényét" betartva sikerül az írásom, de megpróbálom.
Szóval. 35 éves vagyok, a leendőbelim 26 a kisfiunk 6 volt januárban. Ketten több mint tíz szakmával rendelkezünk, természetesen vannak köztük bőven tanfolyamok is. Ezeket a szakmákat (nem mindet) munka mellett tettük le. 16 éves korom óta rendesen dolgozom és csak az Afganisztáni 8 hónapos "kiküldetésem" alatt nem tanultam. Mindent amink van, a magunk erejéből szedtük össze és igazán nem panaszkodhatunk, mert a rétegünkhöz képest igen jól élünk. (MÉG) Soha nem panaszkodtunk, soha nem vettünk fel egy fillér segélyt, se munkanélkülit, sem mást. Mindketten optimista és vidám emberek vagyunk de ami most megy az országban, ez megijeszt bennünket. A környékünkről, ahová nemrég költöztünk több mint tízezer!!! embert küldtek el. Ez egy 20 km-es kört jelent. Mivel hirtelen felszaladt a munkanélküliek száma, és nem idevalósiak vagyunk, esélyünk sincs elhelyezkedni. Az elmúlt időben (az elbocsátások előtt) több munkahelyen is dolgoztam, de ezekből három a mai napig sem fizetett ki. 350E-380E-forint között ígértek, amire én azt mondtam, hogy legyen 250, de kapjam meg. Tettek rá. Ha a híradót nézem, elfog a félelem. Ebben az országban mindenki tehet mindent, csak a MAGYAR ember NEM! Rengeteg dokumentum anyagot láttam az elmúlt pár hónapban, ezekben láttam olyan rendőrt akinél felvették kamerával egy tüntetésen, hogy vipera van (kihúzható ólmos bot) és mikor erről kérdőre vonták, fenyegetés volt a válasz. Itt azonosítószám nélküli rendőrök tehetnek a magyar emberrel amit akarnak és meg is indokolják kamera előtt, hogy miért. A magyar ember ha papírgalacsint dobál (szerintem és az alkotmány szerint is szabad vélemény nyilvánítás)két évre büntetik! Korlátozzák a szabad gondolkodást! Ezt öt évre is büntethetik. Korlátozzák mindennemű véleménynyilvánítását a hazafias gondolkodású embereknek, miközben 300!!! kisebbség felvonul a Magyar Gárda ellen, botokkal, vasakkal baseball ütőkkel és még széles a repertoár, mellettük a rendőrök állnak a felvételen és nem szólnak hozzájuk egy rossz szót sem. Nem folytatom. Órákig menne még. Én, Mi, magyarok vagyunk, de ez nem Magyarország. Csak a neve az! Inkább élünk bárhol a világon, de itt nem!!! Ezektől az emberektől én elhatárolódom!!! Szerencsére van bőven olyan ember aki hozzám hasonlóan gondolkodik és irigylem őket, hogy mernek maradni! Ők majd tesznek (szerintem) azért, hogy ez az ország újra a magyarok országa legyen, de akkor már a szégyen miatt (hogy nem maradtam) nem fogok hazajönni. A párom ugyanígy gondolkodik a szüleinknek pedig az sem tetszett, hogy a Dunántúlra költöztünk, nemhogy még az országot is elhagyjuk. Nekik is megvan, megvolt az életük, úgy élték ahogyan akarták és tudták, most mi is ezt tesszük. Ha a mi gyerekünk, gyerekeink másként akarnak majd élni, mi mindent megteszünk azért, hogy sikerüljön nekik. Egy a fontos. Embereknek kell lenniük! De ez csak rajtunk múlik. Hát nagyon röviden ennyi. Remélem elégedett vagy a válaszommal, ha szeretnéd szívesen írok email-ben bővebben, de ezt szerettem volna, ha itt marad a topicban. Természetesen kérdezz nyugodtan, ha nem azt kaptad amire vártál. Köszönöm, hogy elolvastad, elolvastátok.
Géza.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-09 10:30   
2009-02-09 09:21, Géza4:

Szia Géza

Engem rettentően kezd érdekelni, mit szól a család a gyakran változó célhoz? Eddig éppen Hollandiával próbáltak megbarátkozni, most Dánia van soron. Nem hinném, hogy "minden mindegy, csak el innen!"
Szóval a családi háttere a kivándorlásnak, ez izgat engem. Mert egy szál fiatalember a jég hátán is megél, akárhová kerül, de ha megy az asszony és a gyerek(ek), akkor változik az igény, a szükséglet, az anyagi keret, szóval minden. Ki tudnád elégíteni a léha kíváncsiságomat?

Géza4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-09 09:21   
2009-02-09 08:11, hunor:

Tanár úr kérem!
Jelentem olvastam és beégettem a memóriámba!
A memória visszajelzése: kell még input
Köszönöm!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-09 08:11   
2009-02-09 08:09, hunor:
-
KAKAS ÜZENETE:

2009-02-08 10:14, Géza4:

Szia Géza4!

(Remélhetöen, a Hunor ittfogja hagyni az aluli sorokat, mivel a jómultkor már egyszer eltette máshova, tehát nem hiszem, hogy olvastad).

-

Szerintem olvasta, de csak áthoztam ezt is ide, hiszen hosszas, ahhoz a témához nem kapcsolódó beszélgetés lehet (történetek helyett dániai infókkal kapcsolatos kérdések).

Géze, tedd fel a kezed, ha olvastad, megtaláltad.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-09 08:10   
GÉZA4 ÜZENETE:

2009-02-08 23:43, kakas:

Szia Kakas!

Köszönöm amit írtál a link is elég hasznosnak bizonyult. Olvastam Tőled egy-két dolgot más topikban is és örülök, hogy Te is (mint itt többen) segíted a kimenni szándékozó embereket. Remélem nem zavar ha kérdezek pár dolgot. Ha jól olvastam, Te Dániában vagy. Mi Herningbe megyünk, amint kész vagyunk az itthoni életünk lezárásával. Azaz 14.-én Bálint napon egybekelünk a Kedvesemmel és utána kezdődik (nekem) a kisfia örökbefogadása. Ez sem lesz sok idő, mert előre dolgoztunk Tehát kb egy, másfél hónap, hogy kiérjünk. Azt szeretném kérdezni, hogy mivel érdemes kimenni, mert a repülőjegyet nagyon drágának találom (inkább túlzásnak) mert Hollandiába csak pici töredéke az ár, szinte ugyan arra a kilométerre. Autót sem tudjuk, hogy itt, vagy ott vegyünk-e, mert ha itt, akkor természetesen azzal mennénk. Nem tudjuk a kiérkezésünk után, mit kellene tennünk az autó "honosításáért" . Bár lesz kint segítségünk aki beszéli a dánt (én is elkezdtem a holland mellett), de minél kevesebb dologgal szeretnénk terhelni. Aztán, hogy a digi tv-t érdemes-e kivinni, lehet-e ott technikailag használni? Egyenlőre ennyi Ha valakinek szúrná a szemét, hogy milyen "fontosságú" kérdéseket írtam az legyen szíves írja meg, hogy mit kellene kérdeznem a meglévő információimat szem előtt tartva Köszönöm. És Neked is köszönöm Kakas, ha válaszolsz.
Itt a Bakonyban szakad a hó és időközönként elmegy az áram is. Most is gyertyafénynél írok Mindenkinek kellemes hetet kívánok!

Géza

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-09 08:09   
KAKAS ÜZENETE:

2009-02-08 10:14, Géza4:

Szia Géza4!

(Remélhetöen, a Hunor ittfogja hagyni az aluli sorokat, mivel a jómultkor már egyszer eltette máshova, tehát nem hiszem, hogy olvastad).

Hogyha a jólétet és a boldogságot keresed, akkor az aluli kutatásokat és jelentéseket, érdemes olvasgatni.

Az OECD (Világ) jóléti listáján, az elsö helyen, Dánia áll.

DÁNIA A LEGBOLDOGABB ORSZÁG?
Forrás: hvg.hu

Európa a világ boldogabb részéhez tartozik, Dánia pedig a legboldogabb ország - ez derült ki Adrian White, a Leicester University szociálpszichológu-sának felméréséből.

Egészség, vagyon, képzettség - ezek a boldogság fő mutatói, méghozzá ebben a fontossági sorrendben. Legalábbis a szerint az elemzés szerint, amelyet a minap hozott nyilvánosságra az angliai Leicester egyetemének egyik kutatója. Adrian White szociálpszichológus több nemzetközi fórum és intézmény, köztük az ENSZ Oktatási,
Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO), az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az amerikai Központi Hírszerző Szolgálat (CIA) összesen mintegy 80 ezer ember megkérdezésén alapuló, több mint száz tanulmányának adatait vette górcső alá, és elkészítette a világ első

"boldogságtérképét".

Arra a következtetésre jutott, hogy a legboldogabb állam Dánia, majd Svájc és Ausztria következik. A 19. helyre szorult Norvégia kivételével ott van az első tízben minden - az erős szociális biztonságról, stabil egészségügyről és oktatási rendszerről ismert - észak-európai ország.

Amerikából viszont csak Kanada fért bele az élcsapatba.
Magyarország a 178 államot rangsoroló lista 107. helyén szerénykedik.

Ps.:
Ezt érdemes tanulmányozni: http://dania.linkcenter.hu/

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-09 08:08   
GÉZA4 ÜZENETE:

Sziasztok!

Nagyon megállt ez a topic
Nemsokára lesz megint mit írnom, ugyanis kaptunk egy visszautasíthatatlan ajánlatot, igaz nem Hollandia, hanem Dánia, de ha menni kell, hát menni kell. Sajnos Dániáról töredéke infót nem tudtam összeszedni mint Hollandiáról, de van még kb 3 hetem, hogy ezt pótoljam. Ha kint leszek és túl vagyok a "nehezén" itt megírok mindent.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 20:18   
2009-01-30 16:49, huba:
-

beszereztem, egyebkent fogalmam nincs miröl beszelsz..

-

Ha nem is vagy technikai ember, azért iskolába valamikor jártál. Azt irtad: "keményebben irok...".

http://www.code-knacker.de/bleistifte.htm

Toeby

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 18:17   
2009-01-30 00:34, Toeby:

Miért keményebben? Neked nem kell felelösséget vállalnod senkiért sem, csak esetleg azért, amit mondasz.

Csak mondjuk a lelkiismeretemmel elszámolni...

A pontosság kedvéért viszont megjegyzem, hogy itt elöször senkit sem kérdeznek személyesen, hanem mindenki önként válaszol. Ez azért egy nagy különbség.

Ez igaz, de ha senki nem válaszol, meghal a fórum. Èn meg ha már írok, akkor úgy és ahogy én látom gondolom.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 16:49   
2009-01-30 14:16, Toeby:
-

Honnan van neked olyan 6H-ás billentyüzeted?

beszereztem, egyebkent fogalmam nincs miröl beszelsz..

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 15:51   
FERENCZ ZSUZSANNA ÜZENETE:

Spanyolországból, Olaszországból, Németországból jönnek vissza a románok, sok százezer, mert odakint munka nélkül maradtak. Szerintem válságos időkben nem tanácsos kitelepedni.

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 14:16   
2009-01-30 07:52, huba:
-
Honnan van neked olyan 6H-ás billentyüzeted?

Toeby

jägaren  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 12:52   
2009-01-30 12:36, hunor:
-

Bocs!

Nem figyeltem oda, mert utaznom kell, és még nem pakoltam össze. A kritika jogos volt, viszont az idöböl kifogytam.

Üdv: Jägaren

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 12:36   
Kedves Jägaren,

az Üzenet küldése feliratra kattintva írj, úgy sikerülni fog rendesen!

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 08:12   
2009-01-29 17:07, kakas:
-
2009-01-29 16:42, hunor:
-
2009-01-29 13:59, amadeus:
-
"Nem költöztetek"

Szia Hunor!

Szerintem egyszerübb lenne ez a "Go West" topik, hogyha az egyiket teljesen felszámolnád, és a beirásokat (mivel nincsenek számozva) egy topikba átraknád.

Szia.

---

Szia!

Megfontolásra méltó, de lássuk, sikerül-e az ötletem... Ami abból áll, hogy hírlevelezek, hogy minnél több történetet olvashassunk, és itt legyen a beszélgetés. Ha a hírlevél kiment, jönnek leírások, akkor szükséges ötlet volt a különválasztás, ha nem, akkor tévedtem, nem jött be. De ehhez a hírlevelet mindenképpen megvárom.

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 08:09   
TOEBY ÜZENETE:

Halló!

Azt hiszem hozzá kell szólnom a dolgokhoz.

Melyik gyerek született már jogositvánnyal, több nyelvtudással, szakmával vagy egyetemi végzettséggel? Mindezt hosszú évek után sajátitotta el mindenki.

Hány tiz-, százezer és millió kivándorló érkezett meg úgy a célországba, hogy nem tudta a nyelvet?

Hát talán nem úgy volt veletek is, mint az elöbb emlitettekkel, hogy "kézenfogva vezettek mindenhova", "hogy nem tudtátok kitölteni a nyomtatványokat", hogy új ismerösök segitettek mindenben? Ezen aztán már mindenki átesett, de idövel elfelejti.

Perfekt kivándorlókat kivánunk, s csak ilyen módon ajánljuk mindenkinek ezt a lépést?

A munkaadó nagyon jól tudja, hogy kivel áll szemben. Manapság tömegével találkozunk olyanokkal, akik dolgoznak, de a nyelvet nem tudják. A kamionozást is el lehet igy kezdeni, mint sok mást is.

Aki bekamionozta Európát szintén nagyon jól tudja, mi az a dugó. Az ugyanaz Milánónál, Barcelónánál, Köln és Bécs körül is. Nem hiszem, hogy Hollandiában tragikusabb lenne.

A gépkocsizának is több száz arculata van. Más egy országon belüli fuvarozás Belgiumban és Hollandiában, mint Németországban vagy Spanyolországban. Már a távolságok miatt is.

Szerintem, ha valaki elszánja magát egy ilyen lépésre, miért vennénk el a kedvét attól? Gondoljunk a mi kezdésünkre.

Különben a helyzet semmivel sem rosszabb, mint évtizedekkel ezelött. Az, hogy a társadalom átalakulóban van, s "kriziseket" éltünk át, amit állitólag most is a nyakunkra zúditanak, föleg a médiák, az kétségtelen. De soha sem ment jobban a nyugat euorópaiaknak, mint az utóbbi idöben, azaz évröl évre jobban. Ne úgy számoljuk, hogy 1969-ben még 48 Pf volt a benzin, s hogy 4.200 DM-ért egy VW-t lehetett kapni.

A statisztikák és a közvéleménykutatók által hirdetettek nemcsak hónapról hónapra, hanem abban is változik, hogy ki kinek az érdekében csinálja azt.

Itt Németországban már volt "holland példa", aztán jött az "angol", a "dán", stb. Mindegyikröl kiderült, hogy megbukott, vagy legalábbis rövid életü volt.

A dialektusokkal kapcsolatban: Kölnben az "kölsch", de 15 km-re már mást beszélnek, stb. Tehát ugyanaz a helyzet, mint bármelyik holland dialektusnál. De a munkahelyen azért irodalmi németet beszélnek. S ha egy külföldivel találja magát szemben a "dialektes", bizonyára összeszedi magát, hogy a másik is megértse, amit mond.

Ne emeljük a németet, de föleg az angolt Hollandiában olyan magas szintre. Ha ott van a megbeszélés, azért az csak az ország nyelvén zajlik. Ugyanúgy a levelezés is.
Ha megkönyörülnek rajtad, akkor leforditják németre, de csak a megbeszélésen, az irottakat fordittadhatod magad is.

Persze vannak szakmai kivételek, de ugyancsak furcsa dolog lenne az a hiedelem, hogy Hollandiában az angollal sokáig boldogulna pl. egy magyar. Mindenütt néznének rád, mint valami csadabogárra. Ez Németországban is úgy van. Ott ahol kizárólag németek dolgoznak, s az angolt nem használják, mint pl. kivételesen az IT-szakmákban, ott egy idö után nagyon kilógnál a sorból.

Még egy: A jólét kérdése nem egyedül a saját anyagiaktól függ, hanem attól is, miben részesit a társadalom. Más egy lerobbant Volán buszban, szakadt pesti villamosban vagy MÁV-vagonban utazni, mint egy kultúrált MAN-ben, Bombardierban vagy ICE-ben. Más autóval eljutni Sopronból Pécsre, mint Kölnböl Frankfurtba. A kulturáltabb környezetet más téren nem kivánom felsorolni. Aki azt nem értette meg, az úgy sem érti meg késöbb sem.

Hát erröl még ezer és ezer dolgot lehetne irni, de azt hiszem, ennyi is elég.

Toeby

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-01-30 07:52   
Most én is keményen írok...

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó