2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON - Cikkeink kapcsán >> NÉMETORSZÁG: A beesési szög egyenlő a visszaverődési szöggel…
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-18 03:20   
Halló!
Péntek (dec.19) 16,30-kor a 3SAT újra ismétli az erdélyi szászokról készült filmet.Címe:
Reisewege: Auf deutschen Spuren in Siebenbürgen.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-08 08:02   
Karrieretemetö Schweiz

"Eine Berufung in die Schweiz ist mit einem Risiko behaftet, und dieses ist in den letzten Jahren grösser geworden."

Michael Hartmer, Deutscher Hochschulverband

http://www.sapere-aude.ch/
http://www.uni-mobbing.ch

Ezen a linken autentikus esetek dokumentàcioja "Fallbeispiele" alatt.
http://www.sapere-aude.ch/htmls/faelle.html

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-20 12:57   

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-20 11:01   
2003-03-20 07:45, Ferencz Zsuzsanna:
-
Pista filmje:
-

Felvettem, de érthetö okból csak egy Bandcheck-re futotta.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-20 07:45   
Kedves mindenki!
Sikerült-e valakinek megnéznie Pista filmjét, vagy műsorváltozás történt?

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 13:49   
2003-03-18 13:23, elckerlyck:
-
2003-03-17 11:26, Pompéry Berlin:
-
Videon kaphato az Interneten is.
Ha nincs is TV-je a Juditnak,de esetleg tudja valakinel latni akinek van TV es video lejatszo.
Csak otletkent.

http://www.srshop.de/SRshop/Fvideos/index_html?gruppe=videos

http://www.srshop.de/SRshop/Fvideos/detail_index?gruppe=videos&ware=ART1035468202

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-18 13:23   
-
Össze tudom otthon egy CD-re Quicktime-ban préselni. A minöség OK.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 15:56   
-
Exotikus àllapot 28 év flimmerkiste nélkül. Màr ünnepeltétek a negyedszàzados jubileumot. Ha még hàrom évet kibirsz lesz egy szép bejegyzés a Guiness rekordok könyvébe.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 11:51   
DVD-kivitelben

45 perces müsor, nem várhatok el a kollégáktól egy teljes nap schvarzarbeitot, otthon meg nem tudok DVD-ét csinálni
De emiatt ne vegyél TV-ét, majd kitalálok valamit

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 11:26   
2003-03-17 09:54, elckerlyck:
-
...Csinálok egy jó felvételt, ...
-
Elcky, tudsz ilyet DVD-kivitelben is? Nekünk ugyanis 28 év után még mindig nincs TV-nk.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 09:54   
A HÖRZU-ban már Pista filmje van. Csinálok egy jó felvételt, ha valaki elpasszolná, vagy nem tudja az SWR-t fogni. Nálunk pl. nincs a kábelen

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 06:29   
2003-03-16 23:44, stefifi:
-
A svàjci TR7 programfüzetben:

19. März, 21.00 - 21.45
"Reisewege in ein vergessenes Land.
Mazedonien"

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 05:10   
Kedves mindnyájan, de főleg a Németországban és Svájcban lakók!
Ha lehet, ne mulasszátok el a filmet. Nekem megvan videokazettán, nagyon jó riport.

stefifi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-16 23:44   
Hölgyeim és Uraim,
mint tiszta véletlenül megtudtam, szerdán, március 19-én este 21 órakor a SWR (Südwestrundfunk Stuttgart/Baden-Baden/Mainz) megismétli a SWR televízió mûsorában ez erdélyi szász kultúra pusztulásáról öt évvel ezelõtt forgatott filmemet. Címe: "Reisewege: Auf deutschen Spuren in Siebenbürgen". A legtöbb német programmfüzetben tévesen egy másik "Reiseweg" (Macedónia) van kinyomtatva, valószínûleg az ellenség megtévesztése végett, de az is lehet, hogy csupán a saarbrückeni szerkesztõség szokásos trehányságából kifolyólag.
Az adás egész Európában fogható, úgy analóg, mint digitális mûholdkanálisokon.
Annakidején, az elsõ adáskor kaptam egy levelet egy német nénikétõl, aki megköszönte a filmet, mondván, hogy az erdélyi szász férje házasságuk 35 éve alatt nem volt képes megmagyarázni neki, mi is a helyzet ezekkel a szászokkal, s most tõlem végre megtudta.
Tehát: akinek véletlenül erdélyi szász férje v. felesége van, vagy lesz, az nézze meg feltétlenül!
Fischer Pista

stefifi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-23 20:32   
Kedves Judit,
az IHK még sokkal nagyobb disznóság, mint a VWG-k: az a te pénzedbõl él és nem nyujt a világon semmit érte. Azonfelül hihetetlen pimaszok is, volt részem belõlük. A kényszertagság ellen már alakultak közösségek, de nem tudtak elérni semmit. Ez pont olyan középkori maradvány, mint a Handwerkskammer-tagság (a céhekbõl maradt vissza) és a kötelezõ mesterlevél a cégnyitáshoz, ami a világon csak Deutschlandban létezik. Rengeteg a mesterleveles öregúr, aki csak a nevét adja egy mûhely nyitásához és a semmiért kap rakás pénzeket havonta...A VWG-k ezzel szemben csak a videokazetták és a másológépek után számított "Abgabe"-kat osztják-osztogatják, persze magukról sem feledkezve meg. Tipikus példája annak, miért van ma krízisben az ország: senki nem hajlandó lemondani privilégiumokról...

Ami pedig egyéb viselt dolgaimat illeti, igyekszem konkrét kérdésekre válaszolni.
Üdvööl,
Pista

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-22 23:49   
2003-02-22 07:43, stefifi:
Pista, drága! Ezetezés volt, sorry! Ha beszélek az ARD-én, mint Holländer, ismerem a játékot Éppen ezért
"a végén kapsz egy óra nettó adásidö után 15 Rappen honoráriumot"

Ha nem csinálsz vele adósságot!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-22 10:21   
Kedves Pista,

miért lenne a Wort vagy Bild vagy micsoda szakszerv jellegében más, mint a Kereskedelmi Kamara? Az IHK-nak is kell évente fizetnem a tagdíjat - ahol mindkék bejegyzett cégemmel kényszertag vagyok -, anélkül, hogy bármit is tennének az én vagy más tagok érdekében, védelmében, szóval értünk. A nemszolgáltatásokra való hivatkozással még csak ki sem lehet lépni. Ebben speciell M.o. haladóbb: ott nem kötelező újabban kamarai tagnak lenni.

Ezt csak mellékesen, hisz a Rólad szóló izgalmas cikk és közvetlen, felpezsdítő válaszaid nem erről szólnak. Köszönöm az élményt.

Pompéry Judit, Berlin

stefifi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-22 07:43   
2003-02-19 08:24, elckerlyck:
-
Ez egy journaliszta szagszerv, amely kiszaglássza, ha valamelyik TV lead újra valamit töled, és a végén kapsz egy óra nettó adásidö után 15 Rappen honoráriumot. A Jahresbeitrag weiß ich nicht.
-
Halló, kolléga, bár így lenne! De nincs így! A Verwertungsgesellschaft (Wort és Bild) a világon semmit sem szaglász ki, sõt! A szerzõknek kell jelenteniük, ha a filmjük lement valahol, s akkor kb. 5-6 év mulva kapnak néhány garast (a szó szoros értelmében!) A botrány éppen az, hogy a szerzõket egyik adó sem értesíti arról, hogy mûsorba vette valamelyik filmjét, hanem azt magának a szerzõnek kell kitalálnia. Igy pl. ha engem nem hív fel valaki, hogy éppen latta a 3SAT- ban más cím alatt az ilyen cagy olyan "Schauplatz"-ot, ekkor én nem tudom jelenteni s e! Mi több, a VG Wort Vagy Bild még vissza is kérdez írásban, hogy aszongya, õ nem találta a programokban a megadott címû filmet! S akkor én kell igazoljam magam, hogy igenis az én voltam, csak más cím alatt. A kapott jövedelm aztán kb. kiteszi a posta- és telefonköltséget. Szóval, a VG-k egyáltalán nem "szaglásznak", hanem inkább jó kis fizetéseket szereznek elnökeiknek, tanácstagjaiknak, etc. Éppen ezért botrányos, hogy a könyvelési osztályok nem értesítnek senkit filmje eladásáról-megvételérõl-mûsorra tûzésérõl: keresse meg sajátmaga a mûsorujságokban! Voltak is jobb sorsra érdemes kollégák, akiknek feleségei naphosszat böngészték is ezeket, az 5-6 év mulva fizetendõ 6 márka 42 pfennig reményében. Egyébként a "Honorar- un Lizenzabteilung"-okon, rendszerint minden szerzõt személyesen gyûlölnek a könyvelõk, titkárnõk, osztályvezetõk, ugyanis ezek munkát okoznak nekik . Egyébként egy TV-stúdióban majdnem minden adminisztrációs munkatárs (sajnos néha a technikai is, de ez ritkább) ugyanigy szervileg-zsigerileg utál minden kiutazó munkatársat: gondoljatok bele egy irodájában kuksoló utazás-elszámoló könyvelõ lelkületébe, aki ki kell számítsa a riporterek-operatõrök napidíját Honolulu és Tahiti között! Azért is volt már cirkusz(velem), képtelen voltam elmagyarázni a szigorú könyvelõnek, hogy Ausztrália és Tonga között a dátumvonal húzódik, ezért igenis megtörténhet, hogy szerdán indulsz valahová és kedden érkezel! Nem egyszer kellett megkérdezzem a Finanzabteilung egyes munkatársait, mit gondolnak, õk élnek az én munkámból, vagy fordítva? Persze, imádtak az ilyesmiért. (Nyilván voltak rendesek is ott, de kevesen.)
Némely stúdióról az a szállóige járta, hogy az tulajdonképpen egy gyönyörûszép nagy könyvelés és igazgatóság, amely amúgy mellékesen mûsort is produkál. ("Eine Verwaltung mit angeschlossenem Sendebetrieb")
Ugy hogy ne tápláljatok illúziókaz a WG-k iránt, bármilyen szép honlapjuk is van...

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 10:19   
Pista, kedves!
MiniDV-hoz ezt használom, esküszöm jobb, mint az AVID, ha a render-zeit nem érdekel. Ez is firewire in + out.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 08:24   
Ez egy journaliszta szagszerv, amely kiszaglássza, ha valamelyik TV lead újra valamit töled, és a végén kapsz egy óra nettó adásidö után 15 Rappen honoráriumot. A Jahresbeitrag weiß ich nicht.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 08:18   
2003-02-18 09:22, elckerlyck:
-
Mégis mire gondolsz Elkykém mà' hogy ne kejjen az egész oldalt olvasnom, mer' érdekel a zügy, hö?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-18 09:22   
2003-02-17 21:45, stefifi:
-
http://www.vgwort.de/

stefifi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 21:45   
Elnéést a hosszú hiányzásér, de úton voltam és még be is havazódtam alaposan. Ilyen randa telet rég nem tapasztaltam. Most egy ideig gép mellett leszek.
Azt kérdezte valaki, hol láthatna még filmjeimbõl? Nos ezt sajnos magam sem tudom. Néha meg-megismételnek egyet-egyet, de a szerzõknek már régen nem szól senki, a stúdiók "elkommunizálták" a szerzõi jogokat, és ún. "csomagokban" ("Programmpakete") el is adták õket, tantiém már vagy tíz-tizenöt éve nincs. Gyakran megtörténik, hogy ismerõsök felhívnak, hogy itt vagy ott látták ezt-azt. Azonkívül hamis címkék (nem címek) alatt is mennek filmek, pl. a "Schauplätze der Geschichte" sorozatból a Bukarestrõl, Szentpétervárról, Odesszáról készült filmeket a 3SAT nevû adó "Städtealphabet" címû sorozatában keverte össze más stúdiók filmjeivel. A külföldre történõ eladásokról még véletlenül sem értesítenek... Tán a Szentpétervárt meg az erdélyi szászokról készült filmet még árusítja stúdióm kazettákon is. Igy hát semmilyen használható információval sem tudok szolgálni...
Azért az érdeklõdést köszönöm!
F.Pista

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-14 05:55   
2003-02-12 03:22, Ferencz Zsuzsanna:
-
2003-02-11 13:28, elckerlyck:
-
2003-02-10 20:42, bimbi:

Hát én bizony nem kéretem magam, hanem megkérdem Hunort: JÖHET BODOR? Élt ő is, a Kárpát-medencén kívül, itt Bukiban.
-
Hol van Buki, és ki nem kéreti magàt? Zsuzsanna, Elckerlyck, Hunor vagy Bimbi?
Eh, vagy kéreti?
Kéretik elmagyaràzni a meszidzs magvàt a betévedt forumtàrsnak.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-13 14:54   
Mint olvasom, szégyenfolt tapad a nevemhez: azt írták, kéretem magam. Nem kéretem, hanem felteszem Hunornak a kérdést: hogyan közelítsük meg Bodor Pált, portréban vagy meghívottként?
Szavatolom, hogy mindenképpen páratlan.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-12 03:22   
2003-02-11 13:28, elckerlyck:
-
2003-02-10 20:42, bimbi:

Hát én bizony nem kéretem magam, hanem megkérdem Hunort: JÖHET BODOR? Élt ő is, a Kárpát-medencén kívül, itt Bukiban.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-11 19:59   
En is remelem, hogy jon hamarosan Pista, es folytatja a beszelgetest

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-11 19:40   
Én szivesen hallanék többet Fischer Pistà-rol, Fischer Pistà-tol. Esetleg màsok beszàmolojàt biràlatkényszer nélkül.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-11 19:15   
Kössünk egy kompromisszumot!
Bodor Pál Romániából úszott át a kötél alatt, szemet húnyhatunk annak, hogy momentán Magyarországon él. Ki tudja, mit hoz a jövö

Nem téged pleknizlek, drága rigóm!!!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-11 18:20   
2003-02-11 17:40, elckerlyck:

Zsuzsatol ideztem. Mivel elsosorban kulfoldon elo magyarokat kivannak a cimlapon riport formajaban bemutatni (lasd. Fisher Istvan), ezert nem illik talan oda Bodor Pal. Gondolom, erre gondolt Zsuzsa.

De mivel fontos szerepet jatszott a riportalany eleteben, erdekes beszelgetopartner lenne a Forumon.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó