2017. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON-ról - rólunk szólnak mások, máshol
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-16 21:55   
Most kaptam az alábbi emailt:

"Kedves Szerkesztők!

Örömmel jelentem, hogy napvilágot látott A határon túli magyar online médiumok tartalomfejlesztési trendváltozásairól szóló tanulmányom a Médiakutató legfrissebb, téli számában, amelyben az önök médiumáról /intézményéről is szó esik. Az írás beharangozóját a
http://www.mediakutato.hu/kiadvany/2006_04_tel.html oldalon olvashatják. A teljes változat a tavaszi szám megjelente után kerül fel az internetre. (Megrendelés:
http://www.mediakutato.hu/megrendeles.html)"

Az említett beharangozó:

"Térkép

Balázs D. Attila: A határon túli magyar online médiumok tartalomfejlesztési trendváltozásai

Tanulmányom vizsgált témája az erdélyi, a felföldi, a kárpátaljai, a délvidéki és a várvidéki magyar nyelvű internetes médiumok történetének, illetve fejlődésének a felvázolása, de kitérek a tengerentúli s az egyéb nyugat-európai magyar portálok helyzetére is. Kutatásomban a tárgyalt honlapok históriáján túl utalni fogok arra is, hogy milyen tematikájú szak–, hír–, illetve általános portálok jöttek létre s tűntek el az első határon túli online médiumok megjelenése óta. Ezeken túl a külhoni magyar hagyományos média világhálón való részvételéről is próbálok majd képet adni."

Irtam a szerkesztőségnek/ szerzőnek, küldjék el a cikket, kiváncsi vagyok nagyon.

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-08 04:10   
Most kaptam meg Budapestről Trebitsch Péter méljét:
"Kedves Zsuzsanna, hosszú idő után ismét jelentkezem. Az alkalmat az adja, hogy ma este a Világvevőben elhangzott Rigoberta története, lényegében úgy, ahogyan Ön megfogalmazta. Az elhangzottakat feltettem egy olyan helyre, ahol ezt a részt meghallgathatja, remélem nem okoz csalódást. Talán nem oly soká írásban, képekkel (?) is felkerül a "rendes" helyére, a Világvevő honlapjára. Ehhez még kis elmaradást kell pótolnunk. Mégegyszer köszönöm! A visszhangról majd beszámolok. Üdvözlettel, Péter"

Ahol meghallgatható:
http://www.freeweb.hu/trebipe/

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 13:58   
Zuloka:)

Oly nagyszerű , egyszerű és őszinte az irásod a MON-ról.Mindenre kiterjed a figyelmed még a 'kalandvágyókra is ':))Gratulálok Neked!

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 09:26   
Kedves Zulo.... ööö ....., MonMoni.... graaaaatulàààààlooook!!!!!!!!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 01:49   
Zuló,

echte megsajnáltam magam, hogy már tag vagyok. A Te cikkedre szerettem volna belépni. Olyan szívhezszóló. Megszólítós. Sebaj, így is akad elég ember, akit a MON elgáncsol a neten és letérít, betérít, eltérít, megtérít. Térítésmentesen.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-27 01:22   
Csak most erkeztem elolvasni cikked Zuloaga, de hat en mar tudtam akor mikor lattam a lukas zoknidbol labod nagy ujat kilogni hogy te kepes vagy iljenre
Egyszeru-nagyszeru irasod,edig nem nettezo leleknek is kivancsisagat fel ebreszted.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 14:02   
Kedves Zsuzsám, tudomásom szerint a monizmus már szerepel a szótárban a mono (sztereofonikus) szó előtt. Elmélete szerint: minden létező egyetlen alapelvre vezetendő vissza. Az ezt állító filozófusok nyílván nem sejtették, hogy a monizmusnak új ága születik a XXI. században, melynek tana: minden létezőt egy helyre, a MON-ra!
Javasolnám a monizmus 1. és a monizmus 2. fogalmak külön megjelölését a szótárakban.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 04:25   
Szia, Zuló!
Gratula.
Gondolod, hogy a monizmus a lexikonokban közvetlenül a monodeizmus előtt lesz olvasható?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 22:51   
Sziasztok és köszönöm Emberek! De ugye tudjátok, hogy ez nélkületek nem ment volna.
Tehát köszönöm Emberek!

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 22:07   
Szia MonMóni!
Egészen jól világgá kürtölted...
Gratulálok.
Mária

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 21:23   
Kedves MON-csi!
Gratulálok a cikkhez, szeretettel: Etelka

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 20:12   
Brilliáns!

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 19:26   
2004-05-25 19:10, hunor:
-
-
Szia Hunor mint Fredinek irtam nem tudom mi törtent de varazsold mar el az üres kockat
köszönöm anri

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 19:10   
2004-05-25 19:04, anri:
-

Pasz, egyebkent en is csak az ures kockat lattam, de rendben van igy.

Hunor

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 19:04   

-
Szia Fredi!
Fogalmam nincs hova reppent az üzenetem mit ügyetlenkedtem el de köszönöm a figyelmeztetest
anri

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 18:59   

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 18:45   
En is gratulalok!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 18:12   
Nezd csak hogy tud irni,-itt meg hallgat a forumon.......mindennap varjuk az irasodat...............

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 18:00   
Kedves Zuloaga,

gratulálok a cikkhez, nekem nagyon tetszett!

Andrea

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 17:53   
Kedves Zuloaga,

most, hogy le vagy leplezve, döntsd el Te, hogy a jövöben hogyan szólitsunk.
Mint ahogyan a jó bort elöbb szagolgatjuk, izlelgetjük, úgy teszek most legújabb írásoddal is. A ritka, jó kortyokat és írásokat sokáig kell élvezni.

Szeretettel

Frédi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 17:46   
Kedves Anri,
ennyire azért nem kell lakonikusnak lenni !
Üdvözlettel
Frédi

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 17:45   
Kedves Monika.
Köszönjük ujszerü elöadásban készitett MON terjesztő riportod.

Skype ID: Koborlo64

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-25 10:41   
Ujabb cikk a MONrol - ezuttal egyik szeretett forumtagunk, Zuloaga - Hajdu Monika (Spanyolorszag) irasa. A cikk hamarosan a Hetedhethatar magyarorszagi lapban jelenik meg, (mar nyomdaban van) de Zuloaganak koszonhetoen a MON tagok mar most olvashatjak:

Hajdú Mónika: Magyarok a világban, avagy a „monizmus”

Ha azt mondom Internet, mindenki tudja miről van szó, még az is, aki nem. Ez így furcsán hangzik, de ha jól belegondolnak, igaz. Ugyanis, aki nem tudja, hogy miről szól az Internet, az is tudja, hogy létezik. Talán egy hegyipásztor, odafenn, kietlen ... vagy egy dzsungelélő törzslakó, ádámzakó hordozó, pigmeus szerepben és méretben nem ... de én most a fejlett, koromat, társadalmamat magasztaló, civilizált kultúráról beszélek ... mert mi kell az Internethez? Pl. áram (szünet nélkül) de nem árt egy számítógép sem, továbbá ezer más apróság, mint kevés tőke, némi szellemi kapacitás, akár írni-olvasni tudás ... bár úgy hallottam, hogy Indiában az analfabétáknak olyan rendszert fejlesztettek ki, melynek segítségével a betűk ismeretének hiányában is lehet hajózni a neten. Tehát, nem létfontosságú hozzá a tengerészeti diploma. És egyáltalán, semmi cicoma. Reggeli kócos ébredés, éjszakai pizsomás ténfergés, szemkarika gurigatás, ebédkor az egér eszi a morzsát ... na, térjé mán a lényegre me kilépek!

Az Interneten való utazgatás során viszonylag hamar feltérképezhető egy, a mindenki érdeklődési körének megfelelő bázis, kiindulópont (akár lehet a kezdő oldal is), ahonnan a passport nélkül kibe járkáló internauta keresgél, kutat, matat a neten. E „munka” során a hálóba akár bele lehet akadni. Ugyanis a határtalanságnak is van határa. Nem, nem a függőségről beszélek, hanem arról, hogy egyeseknek a határ a csillagos ég. Kik ezek az egyesek? Számuk 2.500 felé közeleg, bő két év termése. Határtalanságuk a nemzetköziségük.

De kilépve földi kereteik közül az Universumról is beszélgetnek. Vagy vallástól a humorig, konyhaművészettől a kultúráig, ufóktól a gyereknevelésig, depressziótól az újságírásig bármi egyébről. Bajuk, bánatuk, örömük, boldogságuk egy. Nagy családban ez természetes. Az is, hogy néha vagy gyakran vita van. Sok ember nem lehet azonos véleményen mindenről. És ez nem intelligencia vagy annak ellenkezőjének kérdése. Hanem egyszerűen csak azé, hogy az ember ilyen. Az viszont már intelligencia kérdése, hogy a vitáról kulturáltan kell tudni beszélni. Tiszteletben tartani mások véleményét, míg hűnek lenni a magunkéhoz. Ah, és mennyi, mennyi saját vélemény kaphat hangot! Ettől is hangos a Magyaronline.net (MON). Egy olyan internetes weboldal, mely eredetileg a külföldön élő magyarok számára alakult. Egy találkozási pont a világ magyarjainak. Leginkább azért, mert kell a magyar szó, a magyar kultúra, a magyar szellem, a magyar stílus ... nosztalgiázni, ki-ki a maga kis svéd, ausztráliai, francia, japán, amerikai ... hottentottai otthonából.

A hónapok során viszont szép számmal csatlakoztak a MON-hoz magyarországi magyarok is, akik „kalandvágyból otthon maradtak”. A csatlakozással nem az EU, hanem a MON önkéntes bővítéséről beszélek, ahol mindenki maga dönti el, hogy aktív, passzív tag akar-e lenni vagy csak olvasgatni jár a MON-ra, mely utóbbihoz nem fontos a regisztráció; végülis van aki csak úgymond információszerzés céljából „lapozgat” a témák között. Pl. az EU csatlakozás előtt rengeteg tanáccsal látták el a tagországokban élő magyarok honfitársaikat. Ugyanakkor magyar ügyvéd szolgál szakszerű de érthetően előadott jogi információkkal a kinnélők számára (is) az odahaza viharosan változó, különösen a gazdasági életben új, külföldön nem mindig ismert vagy nehezen hozzáférhető magyar jogrendszer labirintusában. Egyéb rovatokban pedig a kitelepülőknek segítenek a kinnélők, javaslatokkal, tanácsokkal, ötletekkel látják el őket. Erre egy tökéletes példa az USA topic. Más országrovatokban kulturális, turisztikai beszámolók vagy csak önmagában az adott országról szóló érdekességek segíthetik az akármilyen céllal kiutazókat. Aki viszont otthonából szeretne utazni, azt is megteheti ... csak idő kell hozzá, jó sejhaj és órákig vándorolhat a humoros vagy komoly, a lényegretörő vagy oldalnyi bejegyzések olvasásakor a MON birodalmában. Nem fontos konkrét országba betérni, lehet csak csevegni, írni, olvasni a szerelemről, kertészkedésről, háziállatokról, versekről, időjárásról, vásárlásról, médiákról, könyvekről, zenéről ... végeláthatatlan sorolhatnám a témákat, melyek már léteznek és azokat, amelyek még nem, de bárki megnyithat, ha az nem sért humánus, etikai és nem utolsó sorban vallási, politikai határokat.

A MON alapítója, főszerkesztője Simon Hunor nem titkolt szándéka volt egy ilyen magyar közösség létrehozása a neten. Még szerencse, hogy tényleg nem titkolta, egyébként nem születhettek volna már életre szóló barátságok a tagok akár személyes, akár csak a neten rendszeres találkozásaiból, nem létezne ez a kis magyar zug, ahova a nagy idegenből, a vidám vagy szomorú napból, az örömből vagy a bánattól be lehetne térni egy kis online hazai szóra, nem lenne ez a sokakat lelkesítő, írásra ösztönző, kutatásra serkentő, véleménycserére invitáló vagy egyszerűen csak kikapcsolódásra is tökéletesen alkalmas „netkonzulátus” a világ magyarjai számára - éljenek is bárhol.

Amikor itt a Nap harangozik, ott a Hold, de a MON-on mégsincs idő, a MON az egy non-stop üzlet, gyógyszertár, kórház, színház, mozi, étterem, stadion, állomás, sajtóház, múzeum, uszoda, arborétum, planetárium, templom, könyvtár, kávéház, stúdió, posta, pánikambulancia ... vannak orvosaink, kőműveseink, ügyvédeink, tanáraink, íróink, nyugdíjasaink, papjaink, fényképészeink, háziasszonyaink, ékszerészeink, vannak unokáink, gyerekeink, férjeink, feleségeink, szüleink, testvéreink, sógoraink, anyósaink, apósaink, szomszédaink, vannak teheneink, kutyáink, macskáink, sőt vannak pókjaink, hangyáink ... tücskök és bogarak ... mindenre kap tanácsot, szerezhet tapasztalatot, jól érezheti magát, gondjára megtalálhatja a megoldást. Mellékesen az sem árt, ha jó a has- és egyéb izma ... izé, bocsánat, de ezek hiánya csak a nevetés miatt lenne probléma. Ennek a lapnak viszont karizma vagyis karizmája van, ami egy XXI. századi új filozófiai irányzatban teljesedik ki: ez pedig a „monizmus” – mondja ezt egy MonMóni...de nem ragozom, inkább térjen be hozzánk és meglátja, nem fog elmenni! http://www.magyaronline.net

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 17:29   
2004-02-24 17:12, Pompéry Berlin:
-

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 17:12   
Kedves Mindenki!

Nagyon köszönöm a meleghangú alábbi nyilatkozatokat. Rendkívül jólesik, annak ellenére, hogy tulajdonképpen érdemtelenül kaptam. Szerintem nem nyilatkozataim a jók, hanem a MON. A MON pedig mi közösen együtt vagyunk. Én a megkeresésekre, a kérdésekre csak válaszoltam és tudatosítani igyekeztem ezt a tényt. Meggyőződésből. Utóbbival talán kiválthattam némi pozitív hatást. Mert igaz a mondás, hogy jó bornak igenis kell cégér.

Judit

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 12:42   
Köszi Hunor!
Köszi Csiki Digital!

és föleg KÖSZI JUDIT !!!!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 11:49   
Berakom mindket interjut - koszonet a Csiki Digitalnak:

Pompéry Judit a Petöfi Rádióban...:

Quelle: Magyar Rádió

Judit a Klub Rádióban rólunk, a MON-ról.

Hunor

haver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-24 11:28   
Kedves Judit,

csak most hallgattam meg a Petőfi rádióban a MON-ról készitett interjudat,a csiki Digital jóvoltából,szinesitve a rólad eddig kialakult képet,kellemes hangoddal s tovább erősitve azt a benyomást,hogy nem csak mindkét lábával,de az eszével is a földön járó asszonyságot tisztelhetünk benned,aki a magyar érdek egyik kiváló nagykövete marad toábbra is külföldön,az itthonmaradottak hálás köszönete érte.
Légy jó mindhalálig !

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-23 18:33   
Kedves Géza, Tibi megelőzött ... annyival egészíteném őt ki, hogy a chapeau szót, mint kifejezés használja a köznyelv pozitív értelemben, tehát: megemelem a kalapom!minden elismerésem.
Egyébként a folytatásos történetedre reagált Mesi is ezzel a kifejezéssel szintén magyarul: le a kalappal.
Tehát chapeau Judit, chapeau Kóborló, chapeau ...

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-23 18:24   
2004-02-23 18:07, Koborlo:
-
.. chapeau! annyimint kalap

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó