2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> MON-ról - rólunk szólnak mások, máshol
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-23 18:07   
.. chapeau!

Ezen a külföldi nyelven nem tudok kérlek
Monika világositsd fel buta fejem. Ez a szó jo vagy rosz?
Baráti szeretettel Géza

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-23 17:40   
Szia Judit, meghallgattam az interjúdat és ... chapeau!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-23 11:46   
Este jön mp3-ban.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-23 10:58   
Mondjàtok csak ugye ehez kell a RealOnePlayer? :? Egy pàr napja töröltem le!

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-23 01:58   
Kedves Judit.
Igazán jo halgatni hangod a Petöfi rádióban is.
Igaz szovivöje vagy a MON-nak.

Baráti szeretettel Géza.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-22 07:29   
Pompéry, te okos nő vagy.De még annál is okosabb. Gratula.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-21 18:40   
Ma ujabb interju volt a MONrol a Petofi Radio musoraban, melynek szinten Pompery Judit az elkovetoje. Mig meg kozvetlenebb formaban elerheto lesz az interju, addig is:
http://real1.radio.hu/petofi.htm
Itt kattintas februar 21-re, majd pedig az ido kivalasztasa - ha jol tudom (mivel en is csak most ertesultem), a musor cime Europa pont, es 13.45 es 14.00 kozott hallhato.

Udv,

Hunor

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 12:10   
"aki megvagta" - a Klubrádió adásából kiemeltem Judit Statement-jét változtatások nélkül. A "vágás" , jobban mondva egy újramontírozás egy most születö, még sohase volt, bombasztikus új médium titkos felkérésére viszont már folyamatban van. Többet nem árulhatok el

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 09:33   
Koszonom en is az interjut! Juditnak, hogy ilyen szepen beszelt rolunk, Bobenek, aki Svedorszagban rogzitette szamitogepen az interjut, majd pedig CD-n postazta Berlinbe, es Elckerlycknek, aki megvagta, es elerhetove tette szamunkra.

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-11 00:35   
Gondolom, hogy a vagoszobaban veszett el az a resze a beszelgetesnek, amiben Judit a Csiki Kurjantorol beszel, melyrenyulo reszletesseggel es magasztalassal.

Jol beszeltel Judit, gratulalok!

P.S.: Es csatlakozom bimbihez

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 22:55   
2004-02-10 22:21, bimbi:
-
Örülök, Bimbi, hogy Te is így érzed! De úgy veszem észre, többen vagyunk így vele. És éppen ez a jó a MON-ban.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 22:21   
Draga Bobe es elky koszonom szepen a felvetelt es ennek felteveset ide tudjuk mi is halgatni Juditot puszi nektek

Judit mi meg folytassuk ott ahol abba hagytuk

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 21:23   
Kivancsian nyitottam ki a linket, a Pompery beszelgetest.
Jo volt visszahallani egy MON munkatars tolmacsolasaban azokat a gondolatokat, melyek bizonyos szinten enbennem is elnek.
Azok toredekerol epp a tegnap este elmelkedtem, tobbe-kevesbe onmagamban. Erdekes egybeesese az idobenni elet-folyasanak.
..csak en nem tudtam oly szepen eloadni. Gratulalok Judit.

Udv. Anita

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 21:07   
Nem hallottam még Pompéryt, de valahogy így képzeltem el.
Tetszettél.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-10 18:43   
Judit a Klub Rádióban rólunk, a MON-ról.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 15:39   
Csak kerülne egy ilyen interjú a kezeim közé

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 15:19   
Meg hallgattam a musort ,söt benne is van a gepemben most mar csak az a gond hogyan szabdaljam fel hogy ti is hallgathassatok milyen szepen beszel Judit a MONrol

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-03 17:11   
2004. február 5-én 13.00-kor a Klub Rádióban lesz szó a MON-ról .

http://www.klubradio.hu/

Némi előzetes:

"A műsor Unikális címmel fut, társasági magazinként. Természetesen nem bulvár és könnyed témákat dolgoz fel, hanem különleges társaságokat, unikális témákat mutat be - címéhez illően. Ezen a héten a műsor összefoglaló címe: (társasági) élet a neten. A világhálót 4 aspektusból mutatjuk be: mint újszerű kommunikációs csatorna, mint az üzleti világ új lehetősége, mint a kultúra új helyszíne, és mint új találkozási lehetőség, ahol nem számít az országhatár sem. Stúdióvendégünk az Információs Társadalom és Trendkutató Központ szakértője lesz, ehhez szeretnénk színes és hiteles interjúkat bejátszani; a negyedik témához kapcsolódik a magyaronline."

Németh Árpád  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 17:22   
2004-01-21 19:23, etelka:
-

Íme a link:

http://www.dunatv.hu/hirado/?200401210004

Egyébként a Híradóban a vezető hírek között szerepelt, a harmadik helyen.

Üdvözlettel,

Németh Árpád
főszerkesztő
Duna TV, Híradó

U. i.: Az alkalmat felhasználva felhívom a figyelmet felhívásomra, ami itt olvasható:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1264&forum=22&0

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 19:23   
Megnéztem ma , szerdán a Duna TV-t a MON- ról kb 2 mondatot mondtak, hogy van egy ilyen magyar társaság és megmutatták a linket vmint az Élet Európában c. rovat címét.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 19:05   
Sajnos ez a musor mar lejart de kovetkezo hirado adas 21:45 Híradó Magyarorszag ido szerint lesz.
Ki nezi figyelje nem tudom 100% ha ismetlik a MONrol is az interjut.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 18:32   
2004-01-21 14:15, hunor:
-
FIGYELEM - aki nezi a Duna Televiziot, az a ma este hat orakor kezdodo Hiradoban beszamolot lathat a MON Forum ELET EUropaban cimu rovatarol!

Hunor

Bimbi

2004. jan. 21., szerda 18:00 orakor

Internetes segítség a csatlakozás előtt

F A Nyugat-Európában élő magyarok külön rovatot indítottak ÉLET EUrópában címmel a MagyarOnline.net fórumán. L Az unió országaiban élő magyarság életét bemutató fórum napi találkozóhelye a világ különböző pontjain élő értelmiségieknek, üzletembereknek, diákoknak, nyugdíjasoknak.

A fórum felhasználói megosztják tapasztalataikat Magyarországon élő honfitársaikkal, és igyekeznek válaszolni az unió iránt érdeklődő hazai olvasók kérdéseire. Abból pedig van bőven. A fórum látogatói például arra kíváncsiak, mennyi a fizetése egy uniós tanárnak, orvosnak, számítógépes szakembernek, melyik államban keres legjobban egy mérnök, hol a legmegfelelőbbek az ingatlanárak. Az internetes portál látogatóit azonban más kérdések is érdeklik, így például, hogyan kell spanyol tortillát csinálni, vagy mennyibe kerül a belépő a Louvre-ba.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 18:25   
Hunor hany orakor?

Akinek nincs Duna TVje az nezhetti a VilagTVbe interneten.

itt lehet letoltenni:

http://www.vilagradio.hu/letoltes.html

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 14:15   
FIGYELEM - aki nezi a Duna Televiziot, az a ma este hat orakor kezdodo Hiradoban beszamolot lathat a MON Forum ELET EUropaban cimu rovatarol!

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 18:09   
Kedves MON Baratok!

Ujabb lap, ezuttal a Nepszabadsag kozolt rolunk, a MON Forumrol cikket. Ime: http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=154710&DocID=133367#133367

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 18:26   
Ujabb napilap szamol be hamarosan a MONrol: ezuttal a Magyar Nemzet olvasoi ismerhetnek meg bennunket. Amint a cikk megjelenik, termeszetesen itt is olvashato lesz.

Hunor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-09 17:01   
Kedves Olvasoink,

Szerkesztoi minosegemben szolok Onokhoz. Oknyomozo riportereink tudomasara jutott, hogy Forumunk egyes tagjai vasarnap a Petofi Radio nevezetu mediumban tartanak szekfoglalo beszedet arrol, hogy milyen kulfoldi, illetve foldonkivuli magyarnak lenni az europai diaszpora kozepen.

Ugyan a producerekel elore megbeszelt temakat fognak erinteni a musor alatt, az elo adas cenzurara gyakorolt korlatait kihasznalva meglepetesszeruen el fognak terni a forgatokonyvtol, hogy belekialtsak a mikrofonba: Megjelent a Csiki Kurjanto!, illetve hogy Elfogtak Ubuge Tibort!.

Elore is koszonjuk kozremukodesuket!

A Szerkesztoseg

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-03 01:00   

A világháló magyar láncszemei, találkozási pontjai

http://www.sepsiszentgyorgy.info/csigalepcso/arch9/t_attila.htm

A World Wide Web ’90-es évekbeli megjelenése, majd tájainkon való elterjedése megváltoztatta a világról, annak méretéről alkotott képzetünket (vagy legalábbis jó úton van effelé…), hiszen egérkattintásnyira zsugorított, több tízezer kilométeres távolságokat, ugyanakkor a kommunikáló embertípus által termelt végtelen, az értelem által már át nem látható információhalmazt tett elérhetővé. Ez a tudás- és információhalmaz a világhálón tudatosan böngészők számára előbb-utóbb többé-kevésbé átfoghatóvá váló “masszává” áll össze.

Webséta közben kiindulópontokat találunk olyan határon túli magyar közösségek felé, amelyek virtuális felkeresése az Internet térnyerése nélkül nehézkes lenne. Ezek a pontok a világháló magyar láncszemeit, illetve a magyar (valós és virtuális) közösségek gyűjtőhelyeit képezik, amelyek láthatatlan fonalként, sokszor élőkapcsokkal (linkekkel) fűzik össze a szétszóródott magyar közösségeket. Lehetőséget teremtenek egy adott közösségen belüli hatékony kommunikációra és a külvilág felé irányított információszolgáltatásra, valamint segítenek egymás megismerésében is.

Ezeken a láncszemeken keresztül betekintést nyerhetünk a kárpátaljai (www.karpatinfo.org.ua), kanadai (www.magyarkronika.com), svájci (Svájci Magyar Ház: www.magyarhaz.ch), ausztráliai (Ausztráliai Magyar Közösségi Honlap: www.ozhun.net), horvátországi (Horvátországi Magyar Honlap: http://jagor.srce.hr/maho/main.html) vagy akár a dallasi (Dallasi Magyar Szó: http://magyarszo.bizland.com/links_hu.htm) magyar közösségek életébe. Ugyanakkor találunk olyan elérési utakat, amelyek túllépnek egy adott régió határain, és teljesen más értékrend szerint próbálnak a közösség és a nagyvilág felé információkat szolgáltatni, ilyenek például a MagyarOnline.net (a Kárpát-medencén kívüli magyarság portálja: www.magyaronline.net) vagy a Kárpát-medencei magyar ifjúsági portál (www.metszes.hu).

Ezen láncszemek többsége portálként működik, ennek megfelelően az adott régió, közösség bemutatásán túl programajánlót, linkgyűjteményt és társalkodó fórumokat is kínálnak oldalaikon.

Magyar közösségi oldalak keresésében kiindulópontként lehet használni a www.lap.hu családhoz tartozó, ennek aldoméniumaként működő http://magyarsag.lap.hu és a http://kulfoldimagyaroldalak.lap.hu oldalakat vagy a Netscape Open Directory (www.dmoz.org) katalógus "World: Magyar: Társadalom: Külföldi Magyarok" oldalát, esetleg rá lehet keresni a dmoz.org keresővel a "külföldi+magyarok" szókapcsolatra.

Kapcsolatokat hozó navigálást kíván a rovatvezető:

Toró Attila

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-21 04:05   
2003-05-20 21:21, Pompéry Berlin:
Rendben van kedves Etelka es Judit, meglehet, hogy en felreertettem, es egy, a magyarokkal nagyon is szimpatikus hozzaallasrol van szo. En is tevedhetek, s most biztosan megtortent. Most tobbszor is ujraolvastam a cikket, s ugy erzem igazatok van. Bizony a magyar emberekért tüzbe tudok menni. Ez szolgáljon mentségemre, s lázas fogalmazásomra... Tisztelettel elnezeseteket kerem!
Bab

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-20 21:21   
2003-05-18 02:10, bab:
-
Osztom Etelka értelmezését. Én ebben a mondatban, megfogalmazásban a magyarokat szemmel láthatólag jól ismerő, velük szimpatizáló (nem is annyira) kívülálló jóindulatú, együttérző iróniáját látom, nem lenézést vagy kritikát.

Ugyanakkor utalok az EU-topicra, ahol a HUNOR-közölte statisztikából megtudhatjuk, hogy sajna nagyon gyengén áll az anyaországbeli magyarok idegennyelvtudása nemzetközi összehasonlításban.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó