2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Berlin
Új topik indítása  
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-07 15:58   
Nincs olyan hét, hogy ne kapnék kérő-kérdező email-t számomra ismeretlen emberektől, akik az Internetről bányásztak ki és vagy úgy vélik, hogy eleve én lennék az, aki rajtuk segíteni tud, vagy körlevelük egyik példányát címezték többek között nekem is – az „Aki mer, az nyer” mottó alapján. Eleinte bosszankodtam ezen, hisz nem vagyok ingyenesen lehívható Internetes adattár, és se lehetőségem, se kedvem nincs ahhoz, hogy zsinórban állást, ösztöndíjat, aupair-családot, gyakornoki posztot, fellépési lehetőséget vagy szállást szerezzek vadidegeneknek. Mégis az ilyenirányú kérések növekvő mennyisége meggyőzött arról, hogy van egy általános igény, amelyet valószínűleg táplál a növekvő Berlin-trend. Ez arra ösztönzött, hogy a sorozatosan hozzám érkező segélykérések típusai alapján összeállítsak egy általános linkgyűjteményt, amelyet, kedves olvasó, az alábbiakban megtalálsz.

De mielőtt annak nekiesnél és azt felhasználva bárhová támogatásért fordulnál, ajánlom megfontolni és messzemenően magadévá tenni a következő általános szempontokat, amelyek tükrözik az itteni emberek és az intézményrendszer szemléletét, és nem feltétlenül azonos a tiéddel.

Folytatás itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1682&forum=4&2540

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-06 15:57   
2009-03-03 17:33, poe:

Pompery Berlin,

kösz, hogy megkimeltetek
Judit, a cikked elgondolkodtato, erre a jelensegre en nem talalom a magyarazatot.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-04 00:11   
Kedves Zsu,

nem bántottál meg, asszem a többieket sem. Heves csörteváltás után - ez teszi színessé az életet - áttérhetünk a napirendre.

Nem anyanyelvű angoltanárként sok esélyre ne számíts első nekifutásra. Az állami oktatási struktúrában amúgy is nehéz lesz, ott nyilván mindenféle nemzetközileg elismert papírok szükségesek, miközben Berlin divatos nemzetközi porondként bővelkedik itt élő anyanyelviekben, akik mindenképpen előbb rúgnak labdába. Baráti körben tudok konkrét példát, hogy anyanyelvi franciaként és francia diplomával mennyire fáradtságos, több évet igénylő szorgalmas munka után tudta csak agilis, 30 éves barátnőnk megalapozni - és csakis szabadúszóként - annyira az egzisztenciáját, hogy most már megél belőle. Persze a kivételek erősíthetik a szabályt. Mindenképpen azt gondolom, hogy a helyszínen többet tudsz elérni, intézni, mint otthonról.

Amennyiben a férjed hivatalosan tartózkodik itt (van munkavállalási engedélye, esetleg szabadúszó vállalkozóként van itt), akkor nyilván lesz automatikusan betegbiztosítása, amin keresztül a gyerek is - és Te is, amíg saját jogon mint munkavállaló nem lesz másként - biztosítva vagytok. Átmeneti időre persze az EU...akárhány kártya (biztosítás) ajánlatos.

Lakáskeresésénél számíts arra, hogy 1-3havi kauciót szokás kérni a bérlőtől.

Magyar kapcsolatokban amúgy Berlin bővelkedik: ha körülnézel az iwiw-en, látni fogod, hogy többezer berlini tag van, --> ennek megfelelően több Berlin-támájú klub is, illetve itteni fiatal magyaroknak és -által működtetett levlista, táncház, 1-1 katolikus és protestáns gyülekezet, stb., amelyek szintén szolgál(hat)nak hasznos kapcsolatokkal, információkkal.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 21:06   
Az a helyzet, hogy en peldaul nem tudom nalatok, feletek ez hogyan is muködik, de en nem tudnek ilyen tanacsokat adni. Kedves angoltanarnö, vedd a faradtsagot, es hivd fel a nemet követseget, ott biztosan ertelmes, es föleg aktualis valaszokat kapsz. Mi, akik ideirogatunk, par eve kivandoroltunk, es mas szabalyok, törvenyek voltak. Meg aztan ott a sogornöd Hidd el, ha ö akar segiteni tud is. Sok sikert kivanok nektek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 17:33   
2009-03-03 16:31, maryanne:

Nem bántunk
De lám, te is csak találgatsz, mivel lehet kapcsolatban Berlin.
Nem először és nem utoljára háborgunk páran azon, hogy új emberek jönnek, beszólnak, választ várnak roppant sürgős és nekik fontos ügyekben, ha nem kapják meg azonnal a kért segítséget, akkor támadnak, a magyarok széthúzását emlegetik, majd sértődötten elvonulnak. Ha megkapják a részletes, kielégítő és ingyenes válaszokat, akkor is csak elvonulnak, sose látjuk őket többet a fórumon.

A legközelebbi kérdezőnek próbálj meg segíteni....aztán beszélgethetünk a hangnemről és a sikerekről. Tisztelet a kivételnek, mert azért olyan is akad.

gancszsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 17:31   
Pompéry: Igazad van, sajnálom, ha megbántottalak. Csak kezdő vagyok ezen az oldalon, és az igazat megvallva nem ilyen válaszra vártam, amiben egyből kioktatják az ember lányát. De biztos bennem volt a hiba, mint mondtam, sajnálom. Tehát magamról: 31 éves angoltanár vagyok, van egy férjem,aki autók értékesítésével foglalkozik. Júliusban lesz 1 éves a kisfiúnk. Miért Berlin? Sógornőm kint él, ő is sokat tud majd segíteni, de gondoltam, megkérdezek másokat is.
Ami konkrétan érdekelne az az, hogy mekkora a kereslet a nyelvtanárok iránt, lenne-e bármilyen esélyem, hogy normális munkát találjak állami iskolában, nyelviskolában, illetve magánórák keretein belül.
Fiammal kapcsolatban az érdekelne, hogy milyen papírokkal kellene rendelkeznie az úlevélen kívül, gondolok itt biztosításra,eu kártyára.
Most ennyi jutott eszembe. Köszönöm a válaszokat!
U.i: kultúrált és jól nevelt embernek tartom magam. Tényleg sorry, ha bárkit megsértettem.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 17:04   
2009-03-03 16:31, maryanne:
-
Ganzscu bizonyara abba a szituacioba került, mint amilyenben en voltam valamikor. Ha az ember nem ismeri ki magat, nem tudja hol kezdje el...
-

Ez így teljesen rendben van. Csak akkor vegye magának a fáradtságot az ember lánya és próbálja meg úgy megfogalmazni a kérdéseit, hogy azok
- érthetőek legyenek
- animálják az olvasót a válaszra
- keltsék a személyes érintettség és a kölcsönösség benyomását(én adok magamból valamit - pl. elmondom, hogy ki vagyok, miért megyek, stb. - és ehhez várom az ehhez már lehetséges személyes választ)

Pont ezt teszi Géza4 a Go West rovatban. Nincs ott sem teljes harmónia a kérdező és a válaszolók között, de Géza4 nem névtelenül, személytelenül kér vaktában tanácsot, hanem kiad magából valamennyit. Annyit, hogy ez személyesen megszólítja a válaszadókat, segítőket.

De minderről írtam már korábban valamelyik rovatban egy hasonló jelenség kapcsán. Nem hinném, hogy fenféjázó, irreális igényeim lennének. A dolognak van egy racionális és egy érzelmi oldala:
Ad1 Annak lehet segíteni, akiről lehetőleg sokat tudunk (mármint a probléma szempontjából)
Ad2 Némi személyes info animál a válaszra
Ad3 Ha ez nincs, akkor én úgy érzem, hogy ingyenes lehívható információközpont vagyok. Az erre apelláló konzummagatartást tanusít az én szememben. Erről szólt a "Freibleibend" c. írásom -->
http://pomperyberlin.nolblog.hu/archives/2005/09/11/54770/

Ez a szubjektív oldala az ügynek. Most persze mondhatod, hogy nincs igazam, ...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 16:43   
2009-03-03 08:33, gancszsu:
-
Közgazdász, vállalkozó, értelmiségi gondolkodó, a Berlini Szalon működtetője, ahová már előre szeretettel meghívlak, ha Berlinbe megérkeztél. Privát feleség és anya. Itt találhatsz részleteket

Rólam:
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=50
http://www.berlini-szalon.de/haziasszony.html

Tőlem:
http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=79
http://pomperyberlin.nolblog.hu/

A Berlini Szalonról:
http://www.berlini-szalon.de/home.html

maryanne  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 16:31   
Ganzscu bizonyara abba a szituacioba került, mint amilyenben en voltam valamikor. Ha az ember nem ismeri ki magat, nem tudja, hogy hol kezdje el...

Hogy miert pont Berlinbe költöznek, az összefüggesben lehet a ferje munkajaval, vagy eppen ez a varos volt "az almaik vagya".

Ö szerintem csak segitseget kert, talan azert nem irt, kerdezett konkretumot, mert nem ismeri ki magat.

Több megertessel, több emberket lehetne a forumon megtartani, szerintem. Most szidhattok engem is, en fel vagyok vertezve

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 14:04   
2009-03-03 12:54, gancszsu:

Ha kiléptél innen, akkor miért ne írjunk?
Egyébként hülye kérdésre csak hülye választ lehet kapni, konkrét kérdésre pedig konkrétat. Mi a fenét lehet arra válaszolni, hogy aki Berlinbe akar kitelepülni, mire vigyázzon? Magára! De azt nem csak Berlinben
Ha máskor választ, segítséget vársz embertársaidtól, akkor fogalmazd meg a kérdésedet értelmesen és lényegre törően, hidd el, többre mész, mint a ködös célozgatásokkal, vagdalkozással, vagy sértegetésekkel.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 13:28   
Jé egy jolnevelt kulturalt angol tanar, ök nevelik a gyerekeinket, unokainkat

gancszsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 12:54   
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Kérem, többen/ többet nem írjatok. Kiléptem innen! Mindenkinek sok sikert, és boldogságot az életben! Ja, és kívánom, hogy soha ne szoruljatok segítségre! Üdv

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 12:23   
Kedves Manon, én sem ilyen válaszra vártam. Kedves Papadoxa, ezt nem nevezném cigánykodásnak, főleg nem Pompéry részéről.
Kedves gancszsu, mi itt nem foglalkozunk gondolatolvasással. Pompéry arra válaszolt, amit te írtál, nem pedig arra, amit gondoltál közben.

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 10:38   
2009-03-03 10:21, papadoxa:

Te sem feledkeztél meg arról , hogy "magyar" vagy, akkor nem szóltál volna hozzá
Minden esetre szerintem Pompéry nem ilyen válaszra várt.

papadoxa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 10:21   
Kedveskeim, nagy figyelemmel kovetem civakodasotokat, es ugy veszem eszre, hogy alighanem a ciganykodas felul kerekedett rajtatok. Igy aztan meg is nyugtat, mert nem felejtettetek el hogy "Magyarok" vagytok.
Oszinte reszvetem.
Papadoxa

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 10:06   
Nézd meg a profilját és mindjárt meg is tudod.
Nem hiszem, hogy "kevesebb" nálad.

gancszsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 08:33   
Pompéry Berlin: egyébként angoltanár vagyok. Te mi vagy, Okostojás???

gancszsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 07:58   
Pompéry Berlin: Már ne is haragudj, de ha rendesen elolvastad volna a kérdésem, akkor kiderült volna hogy nem konkrét állások érdekelnek, hanem hogy hol lehet őket megkeresni, megtalálni. De kösz a nagyképű, mindenttudó és mindenkit lefikázó "válaszod"!

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-03 06:55   
2009-03-02 21:35, Pompéry Berlin:

-

"...miért pont Berlin?"
Ott biztosan megáll a vonat!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-02 21:35   
2009-03-02 17:21, gancszsu:
-
Már ne haragudj, de ha nincs állásod, ha nem valami konkrétumra jösz, akkor miért pont Berlin?

Amúgy pedig ilyen globális kérdéskre milyen választ vársz? Mi az, hogy mire kell vigyázni? Hogy mit kell intézni? Mihez képest? Nota bene: ha nem írod, hogy mi a szakképzettséged, milyen jól tudsz németül, mi az elképzelésed, etc., akkor kitöl és milyen segítséget vársz?

Különben a MON egy társalgási fórum és nem állásközvetítö. Persze szivesen segitenek egymáson az emberek, ha ismerik a kérdezöt, ha a kapcsolat bármilyen módon, de viszonos alapon mozog - lásd, pl. a Go West rovatban. De csak így, hogy a semmiböl hirtelen felbukkansz, nem nézel körül, nem szólsz hozzá semmilyen témához, magadról semmit nem árulsz el - de mi itt ugorjunk, hogy adj uram isten, de rögtön, ... nos, ez a naív és/vagy szemtelen hozzáállás engem rendszeresen kihoz a sodromból.

gancszsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-02 17:21   
Sziasztok!
Nyáron Berlinbe szeretnénk költözni férjemmel és 1 éves fiammal. Tanácsokat, segítséget kérnék, mire kell figyelni, mit kell intézni, hol lehet állást keresni. Köszönöm!

Új topik indítása  

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó