2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Kérdések
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-22 13:54   
Yoma!

Ne igyal elore a medve borere.

A leany csupa olyan dolgokat mondott, ami nekem kinaiul hangzott. A bamba arcomat latva le is mondott a tovabbi magyarazkodasokrol es megadta inkabb annak az uzletnek a cimet, ahol a festekeket szokta venni. De ezzel nem sokra megyunk, mert akar a fene 50 Km-t utazni a festekedert.

A paros beszelgetesbe nem megyek bele, mert ha megkerdezem tole azt is, amit te akarsz, majd megirom a valaszat, akkor arra tovabbi kerdesed lesz, ami miatt kulon kell dumalnom a csajszival, es ennek nem lesz vege. Annyira pedig meg en sem szoktam unatkozni.

Szoval, ha azt akarod, hogy en maszkaljak a dolgaid utan, akkor az a soha es az orokre kozotti idoszakra fog esni. Viszont ha pontosan tudod, hogy mit akarsz, akkor azt 2-3 het mulva megkapod egy helyes csomagban.

Annyit azert okosodtam, hogy kb. sejtem milyen festekeket hasznal egy anime figura festo Japanban. De a lehetosegek az 50 es 100 tipus kozott mozognak, mas meg mast szeret, es biztosan mindenki a sajatjat ajanlana.
Ugyhogy amikor meghallgattam a leanyt, azonnal el is hataroztam, hogy en ebbe nem megyek bele. Egyszerubbnek kepzeltem meg a talallkozas elott ezt az egeszet.
Ram csak az egyszerubb megoldast talald ki legyszives.

Yoma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-07 16:25   
Sarga Medve: Tudtam, hogy számíthatok rád, annyira hálás vagyok neked! *O.O*
Egy életre lekötelezel!*___*

Ha gonosz lennék megkérdezném, nem kérdeznéd meg, hogy van-e valami jó technikája a festésmódra, egy kezdő számára, de lehet ez egyfajta titok lehet a festőknél.
Meg hogy segítene e nekem kiválasztani, hogy ezekhez a figurákhoz miilyen szineket használjak, jogy ő milyen szinekkel festené ki pontosan?!

Mégegyszer nagyon nagyon hálás vagyok!!!

Ezek lennének a figura-modellek amiket szeretnék kifesteni majd!:)

http://www.hobbywarrior.com/images/chibi.jpg
http://www.hobbywarrior.com/images/nanako2.jpg

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-07 13:13   
Yoma:

Nem ertek az aninme figurak festesehez, igy az sem tudom, milyen festeket hasznalnak hozza.
Van egy anime festo baratnom, akivel szombaton talalkozom. Megkerdezem tole, milyen festeket szokott hasznalni, es honnan szerzi be. Aztan megsugom neked is, hogy mire van remenyed.

Igy jo lesz?

Yoma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-06 22:15   
Kedves Sárga Medve!

Nagy kérdéssel, kérdéssel fordulok hozzád!
Anime Figurák, Resin Kitek festéséhez való cuccokat nem tudnál beszerezni nekem? Odakint biztosan nagyobb a kínálat!
Nekem olaj festéket ajánlottak, vagy Acrylic-t, én bevallom az Acrylic mellett vagyok, de nemtudom odakint biztosan vannak valami erre szakosodott üzletek, akik ilyeneket csinálnak, aztán lehet tévedek, és odakint nagyon eldugottan vannak ilyenhelyek csak.
Szeretném tudni odakint ezt mivel, milyen festékkel csinálják, és hogy tudnál e szerezni nekem belőle.
Tudsz nekem segíteni?
Neharagudj, hogy így letámadtalak, de ahogy olvasgattam a topicocat, és ahogy segítettél mindenkinek, és ahogy régen velem is nagyon kedves voltál, benned van minden reményem!
Még csak kezdő vagyok ebben a Resin Kit festésben, de szeretném elkezdeni végre!

Válaszodat előre is köszönöm!

Márton  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-05 12:55   
Kedves Sárga Medve!

Először is nagyon köszönöm a reakciódat. Nem is reméltem az ilyen gyors választ. Igazad van, a programot valamennyire nekem kell összeállítani, ez egyértelmű. Inkább csak tanácsokra gondoltam. Most azok alapján amiket írtál, átgondolom, és tervezgetek és újra jelentkezem. (Közben januárban Bombay és környékére megyek a nagyobb fiammal, azt is szerveznem kell.) Köszi mégegyszer, hamarosan jelentkezem. Szia Marci

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-04 19:08   
Márton!

Eloszor is gratulalok!
Akkor ez mar a gyemant lakodalom...-Japanban?

Termeszetesen, amiben tudok segitek.
Akar szemelyesen, akar mas modon.
Amennyiben az idozites jol jon ki, (idoben veszed fel velem a kapcsolatot) akkor meg tudom konnyiteni szamotokra ezt az utazast.
Ez elso sorban nem kenyelmesebbet, mint inkabb olcsobbat jelent, ami mogott biztonsag is van.

Utitervet nem szivesen allitok ossze nektek, fokent nem egy egesz honapra, mert az tobb, mint sok felelosseget is jelent.

Az utitervet tehet neked kell osszeallitani, hogy annak terhe a te valladon legyen.
En pedig megirom miben tudok segiteni, es ezt szamold bele a terveidbe, illetve add hozza.

1 hetre tudok adni dijtalan szallast, de ugy is tervezheted, hogy ez a szallas minden hetvegen a tied, illetve tietek.
Anyagilag a hetvegeken valo szallasigeny az olcsobb, hiszen az 12 napot is kitehet, mivel mar pentektol igenybe lehet venni, hetfo reggelig.
Tehat 1 het, vagy heti 3 nap, ...-melyik jobb neked.
Mivel Japanban a szallas es a kozlekedes igenyel igazan vastag penztarcat, nem igazan erne meg kihagyni a dijtalan szallasi lehetosegeket.
Az utazasban szinten az 1 het, vagy a hetvegek kozott tudsz valasztani, amikor rendelkezesetekre tudok bocsatani egy 8 szemelyes autot, velem egyutt termeszetesen.
- Ez napi 10ezer Yen + a benzinkoltseg.
/Benzinkoltseg szamitashoz segitseg: 400 Km - 5000 Yen./
Mivel ez az utazasi kiadas nem fejenkent ertendo, hanem az egesz csalad cakkpak kiadasa csupan egy egesz napos utazasra, igy gondolom ra fogsz jonni, hogy negyen kb. meddig is juttok ugyanennyi penzbol, mas tomegkozlekedesi eszkozon, hiszen azt is lesz alkalmad kiprobalni bosegesen.
Mondjuk az igazan nagy elonye egy-egy /vagy tobb napos/ autozasnak, hogy egy idegenvezetot is nyersz melleje a szemelyemben. Na es ez idore szinten megoldodik a szallas gond is. /Hiszen, amely napon veletek vagyok, szallas miatt nem kell fajjon a fejetek, legyunk Japan barmely szogleteben. (Kiveve Okinawa) /

Dijtalan szalasok az alabbi helyeken vannak:

Sapporo
Iwate
Nagano
Tokorozawa
Chiba - Tokyo DisneyLand kozeleben
Tokyo - Hanakagonei
Hachiyouji
Yokohama
Machida
Kamakura
Hadano
Shizuoka
Nagoya
Osaka
Hiroshima
Fukuoka

Nektek Hadano jelenti a 100% biztosat, ha idoben tudsz szolni, es a tobbi szerencse kerdese.
Szerencse = eppen veletek vagyok-e, vagy sem. Mivel nelkulem egyetlen dijtalan szallas ajtaja sem nyillik meg.

No meg persze, a dijtalan szallas egyben dijtalan etkezest is jelent.

Egyenlore ennyit.
Remelem tudtam nemi oromet is belevinni a hazassagi evfordulotokba...-vagyis a japani utazasotokba.

Márton  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-01 19:58   
Kedves Sárga Medve! Hozzád irányítottak az utazas.com-ról amikor egy Japánba tervezett utazás programjának összeállításához kértem segítséget. Jövőre julius közepén lesz a feleségemmel a 25. házassági évfordulónk. Sokat szoktunk utazgatni, mindig hátizsákosan, saját utiterv alapján önellátóan. A 20. évfordulónk pl. Quito-ban volt. Arra gondoltam most ez Japánban lehetne, feleségemnek nagy vágya, hohy eljusson oda. Nekem is. A fiaink (22 és 19 évesek) velünk jönnének. Arra kérnélek, ha tudsz segíts egy olyan utiterv összeállításában amelyből az igazi Japánt megismerhetjük. Maximum egy hónapos szabadságra mehetünk a nyáron. A pénz is számít. Természetesen tudom, hogy nem lesz olcsó, de feleslegesen nem szeretek pénzt kidobni az ablakon. Bármilyen tömegközlekedési eszköz jó. A szállással kapcsolatos elvárásunk csak a tisztaság. Jól bírjuk a viszontagságokat is. (Jártunk így négyen egyedül Indiában is!, a feleségem sem finnyás!) Előre is köszi. Marci

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-14 14:02   
Sailor Moon!
-
Elküldtem Katalinnak a levelet,

Nem Katalin, hanem egyszeruen es siman Kati.
Remelem neki nem irtal Katalin cimzesu levelet.
Biztosan mokasan venne, de persze hozza lehet szokva, hogy le Katalinozzak sokan.
A Kati tehat nem becezett nev, hanem a rendes neve, minden egyeb toldalekok nelkul.

Van meg egy aranyos kislany a MUHEX Odawarai irodajaban, aki szinten magyar-japan koordinacioban szuletett, es annak is nagyon edes neve van.
Machika, ejtsd Macska.
Ot is gyakran lenyavogjak a magyar kerdezoskodok, mert a leve alairasaban a magyaros kiejtesut hasznalja, amire azt hiszik, hogy viccesen jo kedvu ez a MUHEX-es holgyike.
De van egy Shani, ejtsd Sanyi, es egy Mari nevu MUHEX-es is, akiknek szinten akad gondjuk a nevuk miatt, pedig japanok a javabol, akik magyarul meg csak nem is tudnak olyan jol.

Kulonben sose izgulj Kati miatt.
Vegzi a dolgat csak....-ugy ahogy azt japanban szokas, meg akkor is, ha magyarokkal kell foglalkoznia.

Ha mar Katirol esett szo, ismerd meg egy cseppet, mivel is foglalkozik tulajdonkeppen, mi a valodi munkakore a MUHEX-en belul.
A nehany honappal ez elott meg elt honlapon ez volt olvashato:

"A MUHEX a magyar vállalkozók termékeinek Japánban való terjesztésével, disztribúciójával foglalkozik. Mutassa meg termékét és próbálkozzon annak bevezetésével japán földön. Veszteség nem érheti önt és cégét, hiszen az értékesítésre alkalmasnak talált termékeket a MUHEX felvásárolja öntől.

Magyar cégek képviselete és cégalapítás Japánban a MUHEX segítségével."

"Magyar vállalkozók támogatója, magyar áruk forgalmazója Japánban

Magyar cégek képviselete, cégalapítás Japánban. Információ center.

Kézművesek:

Bőrfeldolgozók, fafaragók, aranyművesek. Textilfeldolgozók, hímzők, varrók. Alapanyag készítők.

Japánban a magyar kézművesek munkái, keresett termékek. Kár volna, ha ilyen pompás lehetőséget kihagyna. Nem kerül semmibe a lehetőség kipróbálása, hiszen a MUHEX minden termékért azonnal fizet.

Töltse ki a jelentkezési lapot és vegye fel velünk a kapcsolatot.

Ipari termékek:

Az ipari termékeket gyártóknak a MUHEX megkeresi a hozzájuk illő japán partnert, és tárgyalásokat folytat velük, hogy a magyar termékek felvásárlóivá tegye őket. Ez esetben a MUHEX nem felvásárol, hanem közvetít.

Szellemi termékek:

Minden olyan termék, ami kézzel foghatatlan, mégis értéke van, a MUHEX centrumban összpontosul és értékesítésre kerül egész Japánban. Mindenki ért valamihez. A tudás kiaknázása és árúba bocsátása a mi feladatunk.

Művészetek:

Festészet, kerámia, zene, képzőművészeti termékek, alkotók és előadók, ….

Mivel a művészetek igen csak sokrétűek lehetnek, amennyire csak teheti részletesen mutassa be önmagát és alkotását a MUHEX-nek.

MUHEX Partner

A MUHEX partnere lehet, minden magyar születésű ember, legyen az vállalkozó, termelő, művész, és éljen akár Magyarországon, vagy külföldön. Csatlakozzon a MUHEX magyarjaihoz, hogy üzleti lehetőségei kitáguljanak egy közösség keretében. Az összefogás erőt, biztonságot és szilárd talajt biztosít mindenki számára.

Munka Japánban

A MUHEX, munkalehetőségeket teremt, magyar születésű embereknek a Japán szigeten. A munkavállalás lehetőségeit, feltételeit és módját, olvassa el figyelmesen, majd küldje el a jelentkezési lapját.

Egyéni lehetőségek

Hogy magánemberként milyen lehetőségei vannak Japánban, megtudhatja, ha felveszi a kapcsolatot a MUHEX tanácsadóival.

Kereseti lehetőségek

A MUHEX által felkínált lehetőségek között biztosan talál önnek tetszőt, ön által is elvégezhetőt, hogy keresetét kibővítse, vagy komoly munkával, komoly pénzt keressen. De a lehetőségeket ön is bővítheti, ha megírja mihez ért jobban, milyen elképzeléseket pátyolgat a fejében. Ilyen esetben a lehetőséget ön teremti magának, a MUHEX csupán valósággá alakítja az álmát, Japán földön.

Magyarok a világban

Magyar vállalkozók minden kontinensen találhatók. Ki ezzel foglalkozik, ki azzal. Elad, vagy termel. A hasonszőrűek könnyebben értik egymást. A MUHEX Üzleti Klubban igazán otthonosan mozognak. Nincsenek határok. Egymást segítjük csak, és behálózzuk a világot egyedi gondolkozásunkkal, üzleti felfogásunkkal.

Magyar cégek Japánban

Megbízásra a MUHEX képviseletet állít fel, irodát létesít, vagy üzlethelységet biztosít. Teljes körű ügyintézés és menedzselés. Cégalapítás esetén a törvényes ügyintézést a MUHEX ügyvédjére bízhatja, ami után a könyvelési és adóügyeket is a MUHEX, kérésre ellátja. Ha a cégének japán partnerekre van szüksége, annak felkutatását és a kapcsolat létesítését valamint annak ápolását a MUHEX képzett ügynökeire bízhatja.

MUHEX - Internet Áruház - JAPÁN ÁRUK ÜZLETE

A szokásos webáruházaktól eltérően, a kívánságok teljesítésére is lehetőség van a MUHEX SHOP-ban. Mi több ez az erőssége a MUHEX-nak. Ön megírja mire van szüksége Japánból, és mi beszerezzük, eljuttatjuk önhöz. Legyen ez egy lakkozott evőpálca, vagy egy FUSO teherautó, biztos lehet benne, hogy a MUHEX-en keresztül be fogja tudni szerezni.

De, ha önnek boltja van, és japán árukkal kíván kereskedni, vegye fel a kapcsolatot velünk és biztos partnert tudhat maga mögött e kívánságához."

Szoval, mint ugyintezo rengeteg munkaja lehet. Viszont finom a modora es lehetetlen felbosszantani.

Kulonben pedig majd egyszer csak elofordulhat, hogy neked is kell valami japanbol, tehat valamit megis csak sikerul rendelned, (mondjuk ugy, hogy venned), es akkor Kati is ugy fogja erezni, hogy nem hiaba faradt.
Ez mar csak igy szokott menni japanban.

Szia

Sailor Moon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-09 21:12   
Elküldtem Katalinnak a levelet, de annyira sajnálom, hogy gondot okoztam kérésemmel neki.
Leartam a levélcímemet is, habár nemtudtam hogy hogyan írjam a levél végére, mert olyan lelkiismeret furdalásom van. Olyan aranyos volt!
Sarga Medve mindent nagyon szépen köszönök!

Sailor Moon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-08 18:55   
Kati nagyon nagyon aranyos volt, és nagyon segítőkész.
Oksa megpróbálom, nagyon szépen köszönöm.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-07 22:00   
Sailor Moon:

Igyekszik az ember, de a siker nem garantalt.
Most mar en is megtudtam, hogy egy regen lefutott valamit akartal. Beszerezhetetlen a kutyud.

Viszont, ha megkoszonod Katinak is a faradtsagat, es a leveled vegere odabiggyeszted a levelcimedet tuti, hogy jo japan szokas szerint egy vigasz ajandekot kell kapjal.
Nem is biztos, hogy rosszabb lesz a Sailor Moon-nal.

Probald ki.

Sailor Moon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 15:16   
Szia Sarga Medve.^^

Nagyon nagyon szépen köszönöm segítségedet.
A Muhex-es hölgy nagyon nagyon aranyos volt, és segítőkész.
Most a listára várok majd már csak, amit összeállítanak a holmikról, amiket szerezni tudnak.
Sarga Medve mégegyszer örök hálám!^.^

SM

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 03:32   
Sailor Moon:

Megaptam en is Katitol a leveled.
Ha o intezi, akkor minden rendben lesz, szerintem. Nekem nem sok dolgom marad.
Ha valami tortenik, akkor akar itt a forumon is sikithatsz. Fel fogok figyelni ra.
Hozzam ugyanis csak azok a levelek esnek be, melyek gazdai (feladoi) a cimlistamon szerepelnek. Minden mas (ismeretlen) level at van iranyitva a Muhex-es Katihoz, hogy en csak olyan leveleket olvassak, ami esetleg engem is erint. Igy hat en nem fogok tudni mindenrol, hogy mire jutottal a Muhex-el.

Azert tenyleg remelm, hogy tudtam valamiben segiteni.

Szia

Sailor Moon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-19 14:45   
Sarga Medve: Akkor azért nem jött válasz a levelemre.^^"
Nagyons zépen köszönöm, akkor elküldöm erre a címre azt a levelet, amit írtam nekik.

Pusz

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-17 02:59   
Sailor Moon:
-

Hat csak segitettem volna.

Mert a MUHEX maris, ill. megint koltozott.
Az a legjobb, ha inkabb nekem irsz egyenesen az OFFICE LILA levcimre.

Bocs

Sailor Moon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 13:09   
Sarga Medve: Nagyonszépen köszönöm segítségedet! Örök hálám! Ha tudnád, milyen hálás vagyok, hogy segítettél.
a szívem távol marad.
...a homályos szemeid,
...a szívem
...távol fog
...maradni.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-04 02:43   
Sailor Moon!

MUHEX - Internet Áruház - JAPÁN ÁRUK ÜZLETE

Ha a fenti cimre irsz egy levet es a levelhez egy pelda kartyat is csatolsz (hogy tudni lehessen pontosan mit akarsz), akkor ha letezik Japanban az, amire vagysz, be fogod tudni szerezni a MUHEX-en keresztul.

Sailor Moon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-01 11:44   
Sziasztok!

Szerettem volna kimenni Japánba, de úgy hozta a sors, hogy egy nagyonkomoly betegség miatt ez az út nem valósult meg. És egy örömhír is közbelépett, kisbabát várok!
Szerettem volna a hugimnak venni Trading Cardokat ez minden álma, nagyon gyüjti őket. Mindenféle anime-set gyüjt, de főleg a Sailor Moon-osat szereti, és aztmondja, hogy Japánban gyönyörű Graffiti, és World Cardok vannak.
ha már nemmehetek ki érte, gondoltam próbálok rendelni neki pár darabot, de az az emberke, aki ilyeneket szokott rendelni Japánból, az rárakott a postaköltségen felül 50%-ot, mondva, hogy az járna. Így nem rendeltem meg tőle.
A kérésem, kérdésem az lenne, hogy ha valaki japánban van, vagy él, nem hozna/küldene nekem ilyen Sailor Moon-os kártyákat? Persze mindent fizetek!
Csak reménykedem, hogy így olcsóbb lehet. Tudom nagy kérés ez, hogy valaki vegye a fáradtságot, és keressen nekem ilyeneket japán anime-s boltjaiban, ezért nem lepődnék meg, ha senkisem tudna segíteni, de ha valaki találkozik ilyenekkel, kérem gondoljon rám!

Előre is nagyonszépen köszönöm!

a szívem távol marad.
...a homályos szemeid,
...a szívem
...távol fog
...maradni.

Kiss Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-07 21:36   
Kedves Sárga Medve!

Köszönöm az infót, "barátném" hiányos magyar tudásával nem tudta az ünnep lényegét elmesélni... De az általad leírtak alapján nem is csodálom, nem túl egyszerű.
Köszönöm!
Jó munkát!
Zsuzsanna

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-07 17:27   
A Karacsonyi nagyhajtas mar regen volt, ami utan 3 honapot is a kedvemnek elhettem, de most mar ismet novekszik a teher, ami Karacsony tajan hag ismet a csucsra.

A Hinamatsuri-t nincs kedvem atgondoltan versbe foglalni. Ez olyan kerdes, amit szamtalanszor megirtak mar nalam lelkesebb Japan buvarok, igy nekem kar volna olyan temakrol irni, amit ugy is le ir minden japantudor.
De, ha egyszer kerdezted, akkor bemasolok neked egy rovid leirast a teged erdeklo unneprol. Ez igy nekem is sokkal egyszerubb.

"Március 3, a lányok ünnepe (Hina-matsuri)

Ez az ünnep a lányok, vagy a babák ünnepe. Az ünnep jelképei a Hina bábuk, amik történelmi alakokat, udvari dámákat ábrázoló kis babák.
Ezek a babák minden család erekjéi. A lányos mamák az ünnepre készített, feketére lakkozott vagy vörös anyaggal bevont, lépcsőzetes pódiumra rakják ki hierarchikus sorrendben a díszes kimonóba öltöztetett babákat, búrotaikat, és ruháikat.
A családok egymást látogatva kölcsönösen megcsodálják egymás babagyűjteményét. A családok gondosan őzik a nemzedékről nemzedékre öröklődő értékes babákat.
Az ünnep másik jellegzetes díszítése a barackvirág, amely a boldog házasságot jelképezi."
-Az idezet az AoiAnime honlaprol valo.-

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-07 17:20   
Sailor Moon:

Ne haragudj, de ahhoz nem sok kedvem van, hogy e-miatt maszkalni kezdjek a boltokba. Bocs.
A fiam es az utca osszes gyereke gyujtogeti az animes kartyakat, igy nekem a kerdesed teljesitese vegtelenul egyszeru volt. A kislanyoktol megkerdeztem, ismerik-e a Sailor Moon, amire habozas nelkul ra vagtak, hogy igen, es az ara is nehany masodperc alatt halal pontosan megallapithato lett. Viszont felenk a Sailor Moon nem divatos, igy egeszen mas jellegu kartyakat gyujtogetnek es cserelgetnek egymaskozott. A fiamnak is immar megvan a szazadik lapja a kedvencebol, ami szinten nem az altalad kivant kedvenc.
Ha nem kerdezted volna, akkor lehet, hogy halalomig sem tudnak rola, hogy a tobb ezernyi animes kartyak kozott a Sailor Moon is letezik.

De kulon a boltban tolteni az idomet miatta, ....-hat, ....-csak ha hatarozott igenyt mutatsz iranta.

Ja ne

Kiss Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-06 21:57   
Kedves Sárga Medve!

Talán még emlékszel Harumira és rám... sok mindent kérdeztem, most egy kicsit eltűntem, de ment minden a maga útján.
Egy kérdésem lenne: milyen ünnep az a Hinamatsuri? Elvileg március 3-án.
Sokat dolgozol?

Üdv:

Zsuzsanna

Sailor Moon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-06 18:33   
Sarga Medve: nagyonszépen köszönöm, hogy válaszoltál nekem.
Eddig Amerikai oldalakon amit találtam a huginak, az szinte dupla árban volt, mint az eredeti japán.

"A Sailor Moon kartya ketto tipusformaban kaphato. Az olcsobb darabja 200 Yen.
A masik 300 Yen."

Nemtudom, feltehetek e egy buta kérdést, de megkérdezhetem, ezek hogy néznek ki? Milyenek lehetnek?
Nagyon hálás vagyok tényleg hogy válaszoltál.
Köszönöm!

a szívem távol marad.
...a homályos szemeid,
...a szívem
...távol fog
...maradni.

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-06 15:23   
Sailor Moon:

Nem tudom, hogy Japanbol miert lenne sokkal olcsobb, de hat, aki amerikaban van csak tudja.

A Sailor Moon kartya ketto tipusformaban kaphato. Az olcsobb darabja 200 Yen.
A masik 300 Yen.

Sailor Moon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 14:52   
Sziasztok!

Rákerestem Japánban élő Magyarokra, és ezt a címet dobta ki elsőnek a kereső.
Lenne egy nagy kérésem.Az unokahugom most lesz 15. éves, és volt egy Japán anime aminek a Címe Sailor Moon volt.
Még mindig imádja, és 5 éve lassan gyüjt belőle kártyákat. Mindent ami eddig megjelent Mgyarországon.
Szerettem volna rendelni neki, de Amerikából nagyon drága lenne a postaköltség. Egy barátom ajánlotta, hogy ha lenne kint kapcsolatom Japánban, negyede áron hozzálehetne jutni.
Annyira szeretném meglepni szép kártyákkal. Tudom, hogy annak örülne a legjobban, de nem is álmodik róla, hgy azt kaphat.
Ha tud valaki kérem segítsen.
A http://setike.uw.hu címen a képgalériák között vanak fennt képek, hogy milyen is ez a "rajzfilm", anime.

Előre is mindenki válaszát köszönöm!

Moon

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-02 14:27   
Na, most majdnem betettem egy kepet, csak eleg hosszu a cim, igy tuti elirok valamit.
Mindegy. Annyira nem is fontos.
Inkabb teszek egy megjegyzest, mert szegeny Midori Rin-chan teljesen valasz nelkul kell maradjon. Amint latom.

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha a japannyelv helyett, a kanjik irasaban leled az oromod, akkor neked nem sok ember tudhat segiteni, hiszen ahhoz akarki, barmit is mondjon, okoskodasnak tunhet.

Neked igy -negyszemkozt- elarulom, hogy ha neked a japan iras a vonzo jelenseg, tehat az irasjelekkel kotod le magad tulsagosan, -akkor te mar soha sem tanulhatsz meg japanul-, egeszen biztosan.
Igy ha sajaterobol kivansz japanul tanulni, ami egyaltalan nem lehetetlen, akkor sajnos le kell torjelek egy cseppet, ....-a kanjikat, a japan irasjeleket felejtsd el, es jobban teszed, ha a furigana, vagyis hiragana es katakana irast tanulod meg CSAK, mert abban a vilagon semmi bonyolult jelenseg nincsen.
A japannyelvet 2-3 ev alatt megtudod tanulni, egesz turhetoen, ha nem torodsz az irasjelekkel, csak a beszeddel. Es amikor ez mar ugy erzed, hogy egesz jol megy, a japan irasjelekkel valo vakerolgatas is valahogy "hirtelen" menni kezd, es 10 ev alatt kepes is leszel megtanulni azt, remek szinten.
Ha viszont a nyelvet ugy kezded, ahogy altalaban szoktak a nyelviskolakban es az okos nyelvkonyvekben, akkor legyszi szoljal, amikor sikerult neked megtanulni japanul, de akkor is szolhatsz, ha 1 embert tudsz mutatni.
Egycakkban tanulni a japannyelvet egyenesen leirom neked, hogy "lehetetlen". Rendkivul okosnak kell lenned hozza, de legalabb is atlagon felulinek. Es akkor ebben a szituban, 15 ev alatt lehetsegesse valik. 15 ev alatt nem akadhat ember, aki megtanulta volna a japan nyelvet (meg japan sem), beszed+iras+olvasas egyben.
Ha ugy tanulod, ahogy az angolt, akkor igazan nagy csalodasban lesz reszed....

Egyebkent az Interneten folyamatosan indulnak japannyelvet oktato tanfolyamok, melyek nem kerulnek egy vagyonba. Sot! Heti 1 oraban, is csak havi 1000 Ft. Es nem kell hozza mas, mint a szamitogeped es a mikrofon.
Legkozelebb majusban indul nehany ilyen elobeszedes tanfolyam.

Viszont, ha autodidakta tipus vagy, aki szereti magaban mormolni a szavakat , a
kezdok szamara igen csak nagy segitseget ado
NIHONGO MAGAZINT tudom ajanlani, ami havonta jelenik meg es elektromos formaban, tehat az e-mail postadba esik bele, es minden magazin CD melleklettel keszul, mely a konyv, illetve a magazin nelkuli tanulsahoz van tervezve, tehat az autovezetes kozben is lazan bevaghatod a leckeket.
Ettol olcsobb megoldasrol nem tudok, hiszen ez a havi japannyelvvel foglalkozo, es azt egyszeruen tanito magazin is 1 evre, 1500 Ft (Magazin es CD melleklet egyutt.)

Midori Rin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 21:49   
Üdv mindenkinek!
21éves lány vagyok, és a segítségeteket szeretném kérni. Irigykedve olvasom (de nem gonosz mód), hogy van aki Japánba készül utazni, vagy ott él. Ebből kifolyólag remélem tudtok segíteni. Régóta szeretnék japánul tanulni, de egyenlőre nem akadt pénzem tanfolyamra, még most sincs. Azonban meguntam a tehetetlenséget, és egy héttel ezelőtt kikölcsönöztem pár könyvet. Jónak láttam először írni megtanulni. A hiragana és katakana már megy, kanji gyökökkel "bajlódom" épp, és magukkal a kanji jelekkel. De asszem nem lesz gond. Azonban nem tudom miként haladjak tovább. Ebben szeretném a tanácsotokat kikérni. Nem e tudtok egy jó nyelvkönyvet vagy csak egy szimpla felépítést mivel foglalkozzam most. Kezembe jutott egy nyeltan könyv,de az kissé zavaros számomra, mert csak segédanyag, nem részletez semmit. Még néhány hónap, míg összegyűlik egy tanfolyamra való pénzem, meg aztán nem is indul ilyesmi mindennap, de addig is szeretnék minél többet tanulni. Ezért remélem, hogy valaki tud segíteni. Amit előre is köszi!

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 17:33   
Jo, akkor megnyugodtam.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 21:08   
2004-10-31 15:06, Sarga Medve:

-Kedves Sárga Medve! Talán azért mutattam volna mert ... én írtam úgyanis. Eszem ágában sincs minden érdekeset mutogatni.
(Sárga) bocs!

Sarga Medve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 15:06   
Ugyan minek mutatnal masikat?
Csak nem akarod megmutogatni mindazt, amit erdekesnek tartasz?

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó