2018. január 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Az ékezetek áldozata lettem
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-18 00:19   
Elsem tudjatok kepzelni menyien NEM MERNEK irni magyarul ep azert ne esenek aldozatok annak hogy valaki figyelmeztesse heljes irasaert meg ekezetek hianyert.Azert is olvasak inkab a forumot sokan mint hogy irjanak.Irjon inkab mindenki ahogy tud magyarul. Tanulni meg lehet hoza, segitenni mindenkinek mason.En is itt tanultam meg hogy az "ITT" ket t -vel kell irni .Rengetegen nem szulettek Magyarorszagon, nem jartak magyar sulikba es szuleinek munkara volt inkab figyelme mint heljes magyar irasra.Sokan mar kulfoldon szulettek, vagy idegenek kik szeretik csak a magyar nyelvet.Egy dolgot kell tegyen mindenki aki ide jar, karolya fel masikat es tisztelje,segitse es szeresse.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-17 23:47   
Semmi ok tehat a porozasra gyermekeim!

Itt csak szajrol olvasni nem lehet, de amugy megertjuk egymast ekezettel vagy anelkul.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-17 14:10   
2003-06-17 02:40, Ferencz Zsuzsanna:
Kedves Judit, megam talán fundamentalista vagyok ebben a kérdésben. Szerintem igényes írás nem születhet igénytelen eszközökkel. Emellett a magyarban az ékezetek megváltoztathatják egy szó értelmét- lásd alom-álom stb.
---------------------------------------------
Ezt a temat egyszer mar lezartuk !!!!!!!!!!!!

Kedves Zsuzsanna mint irod " nagy port kevert fel " annak idejen
sajnos igy is volt !
Kerlek ne kezd ujra.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-17 09:35   
Ennél egyszerűbbet mondok: a billentyűkre körömlakkal, vékony ecsettel ráírtam a magyar betűket, jeleket is. Nem kopott le, másfél év óta, pedig sokat bütykölök magyarul.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-17 07:57   
2003-06-17 02:40, Ferencz Zsuzsanna:
-
2003-06-16 23:21, Pompéry Berlin:
-
Ékezettel vagy sem: Ennek nincs kihatása sem a tartalom színvonalára, sem a mondanivalóra, így nem minősíti sem a szerzőt, sem írásának szinvonalát.

Kedves Judit, megam talán fundamentalista vagyok ebben a kérdésben. Szerintem igényes írás nem születhet igénytelen eszközökkel. Emellett a magyarban az ékezetek megváltoztathatják egy szó értelmét- lásd alom-álom stb.

A helyesírásról vallott véleményemet már ismered, elég nagy port kavart fel.

Kedves Zsuzsa és Judith.
A chat-okon irni és beszélni egymással nem zavart tulságosan ha nem tudtam használni az ékezeteket.
Végeredményben csak az volt a fontos hogy érthetö legyen amit irunk egymásnak.
De életem egyik fordulo pontjára érkezve,megalapitottuk a Magyar nyelven magyarokhoz Yahoo clubot, kezdett bántani az a tudat hogy amikor egy cikket irok vagy felhÍvást intézek a tagjaimhoz, az angol nyelvre beállitott gépemmel,nem tudom elérni azt a hatást amit szeretnék.
Sokat törtem az agyam hogy változtasam meg ezt az állapotot.
Végeredményben Magyar anyanyelvű Club (ma group) tagjaim mind magyarok (két kivétellel, de ök is beszélik nyelvünket).
Végre most három hete alkalmam nyilt arra hogy nagyon egyszerü modon feltettem második nyelvként a magyart a computeremre.
Most boldog vagyok mert egyszerre ugy érzem teljes értékü egyén lettem.Az angol nyelv 26 betüjével nem érezhettem elég kifejezönek
azt amit a magyar ABC 42 betüjével könnyü megvalositani.
Magyarul irok és magyar gondolkodásom 100 százalékban ki tudom fejezni irásban.
Vannak jelek amiket vissza álitva angolra irok le de a betük (magán hangzok) helyét fél ora gyakorlás eredményeként mind tudom.
Leirom azt azok széméra akik fel szeretnék tenni a Magyar nyelvet az Angol mellé hogy rigojanos angol nyelvü beállitása könnyü és gyors,és ha használjátok az énálltalam készitett kiegészitést is hamar megtanulhato hol találhatok a magyar betük.

TURNING ON HUNGARIAN LANGUAGE SUPPORT IN WINDOWS

It is very easy to type and print in real Hungarian (or for that matter any
Central European or any other language) on any Windows 95, 98, 98se or Me computer without the need for special programs or
add-ons. Microsoft gives you multilanguage support for FREE. All you have to do is turn it on and use it following the instructions below. (You can also get additional
multilingual fonts from Microsoft for free. Just go to the link provided later in this article.)

This is all you do (and you may need your Windows diskettes or CD and for Windows 95 users maybe your Plus CD):

Click on Control Panel
Click on Add/remove programs
Click on Windows Setup
In Components window scoll down to Multilanguage
Support (if it is not there, your install of Windows 95 may have to be repeated with the Custom selection and then the checking of the Multilanguage component.
Multilanguage Support should be there for Windows 98, 98se and Me without you having to go back to your CDs.)
Highlight Multilanguage Support
Click on Details under Description
Select only Central European language support
Click OK
Click OK under the Add/remove programs window
If prompted, tell your computer where the Windows 95 CD is or insert the requested floppy
When you are done, don't reboot yet
Go back to Control Panel
Click on Keyboard
Click on Language tab
Click on Add
Scroll down and highlight Hungarian (or your language of choice)
Click OK. (You are not done yet.)
Click on Hungarian (or your language of choice) in the Installed languages
and keyboard window
Click on Properties
Scroll down and select the Hungarian -101 keys keyboard layout (or the keyboard you want for your language of choice). Very
important: The Hungarian 101 layout leaves the Y & Z keys in their correct American
position and gives the correct positioning for the Hungarian accented letters on the keyboard - recommended.)
Click OK
Click Apply on Keyboard Properties windows bottom
Click OK
Click Start and restart Windows 95 to make it show up
When Windows comes up, you will see an En in a blue square in the right lower corner of the taskbar. This means Multilanguage
support is installed and English is the default setting.

Start Word or other word processing, or a Microsoft, application. Most support the multilanguage option directly. It even
works with WordPad.

Select Times Roman or Arial as your document font.

Press the left Shift+ALT (or the left Shift+Ctrl) to select between the English and Hungarian keyboard layout (or whatever
your language of choice).
If the En does not switch to Hu, it means that application is very old and was not designed to support switching code pages, and
this is your clue not to use that program if you really want to type in Hungarian. (Hint: Before you decide your application is to blame, first make sure you click inside
the active window of your application before you try this switch, because it won't work outside of a specific application.)

Note that originally for Windows 95 multilanguage support, fonts were called
Times Roman CE or Arial CE fonts. Now, your main Hungarian fonts will be called Times Roman and Arial but will support the
extended character sets as part of the standard fonts. The double accented o and
u show up. With multilanguage installed the ^ and ~ characters over the letters are
eliminated if you use the right fonts (see below for where to get more fonts.)

A magyar gépelést megtanultam fél ora allatt.
Ha fel van szerelve a computer ahogy RJ irta
akkor megprobálok segiteni .
Az Angol rendszerröl át váltani Magyarra az also
task baron lehet.
A mássalhangzok helye változatlan,csupán a magánhanzokat (és a különbözö jelek hely van más helyen
Itt irom a változást.
a A ugyanott
á Á a középsőbetű sorban az enter elött
e E az eredeti helyén
é É az L után a középsö betű sorban
i I az eredeti helyén ( r0vid i )
í Í a számsorban az 1(egy)ellött a ` ~ jelek helyén van ( hosszú í )
o O az eredeti helyén (rövid O )
ó Ó a számsorban a backspace ellött a = +(plusz) jelek helyén van ( hosszú Ó )
ö Ö a számsorban a 0 es bezáro jel(zéro) jelek helyén van ( rövid Ö )
ő Ő a P után az elsö betű sorban a [ { (nyito) jelek helyén van ( hosszú Ő )
u U az eredeti helyén (rövid U )
ú Ú a P után az elsö betű sorban a ] } (záro) jelek helyén van ( hosszú Ú )
ü Ü a számsorban a backspace ellött a - _(minusz) jelek helyén van (rövid Ü )
ű Ű az elsö betű sorban a \ | (utolso hely) jelek helyén van ( hosszú Ű )

Ógye könyü megjegyezni?
Most a jelek következnek.
' " + ! % / = ( ) Ezek a jelek vannak a számok felett
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 használjátok a számsorban a jobb kéznél

? : _
, . - Ezek a jelek vannak

< > ? Also betű sorban levö jelek helyén
, . /

Befejezésként.Nyelvünket irni, olvasni, beszélni az tudja aki magyarul gondolkodik.
Vitáinkbol látni hogy a világ minden részén él ünk akik ezt teszük.
Szertettel GÉZA

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-17 02:40   
2003-06-16 23:21, Pompéry Berlin:
-
Ékezettel vagy sem: Ennek nincs kihatása sem a tartalom színvonalára, sem a mondanivalóra, így nem minősíti sem a szerzőt, sem írásának szinvonalát.

A helyesírásról vallott véleményemet már ismered, elég nagy port kavart fel.

-

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-16 23:21   
2003-06-13 16:01, Buranyi Arpad:
-
Az általam elmlített cég nem szállít semmit sehová, hanem megrendelés esetén letöltheted a programot - bárhol, majd ők levonják a hitelkártyádról ez ellenértéket. A cég különben USA-beli, ha jól értettem.

Más. Azt hiszem, nem arról van szó, hogy az olvasót zavarná valami, hanem valószínűleg a magyar billentyűzetet használóknak (és a magyar helyesírási programot alkalmazóknak) önmaguknak igénye a korrekt helyesírás. Vagyis szerintem nem az olvasót, hanem az írót zavarja az ékezettelen állapot. Ékezettel vagy sem: Ennek nincs kihatása sem a tartalom színvonalára, sem a mondanivalóra, így nem minősíti sem a szerzőt, sem írásának szinvonalát.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-16 17:32   
2003-06-16 16:42, rigojanos:
-
Majd ugy fogom vàrni mint a Mikulàst!!!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-16 16:42   
2003-06-16 08:29, Cunibaba:
-
Kuldok neked valamit, de nem mondom meg mikor. Nagy lesz az izgalom!

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-16 08:29   
2003-06-14 22:16, Buranyi Arpad:

Ez a magánlevelezés roppant izgalmas, itt mindenféle titkos dologról is szó lehet, a tobbiek oldalá meg furdalja csak a kiváncsiság! Hehehe!
-
Na làtod igazad van! Nekem màr egy oriàsi lyuk van az oldalamban! Velem nem akartok magànozni?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-16 02:16   
Szia Arpad,

Most rendeltem meg egy Microsoft "proofing tool"-t, ha megjott, es feltettem, es kiprobaltam, es ilyen ----> az arcom tole, akkor megosztom a titkot a nagy nyilvanossag elott is.

($80 volt)

Buranyi Arpad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 22:27   
Hurrá, most végre sikerult! Egész jól elbeszélgetek itt magamban. (Azt ismeritek, mikor a bolondok vicceket mesélnek?)

Buranyi Arpad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 22:23   
Ez felháborító! A rohogésembol semmi nem jott át ide a fórumra, nem elég, hogy az ékezeteim eltuntek, most még ez is!!!

Most újra nekifutok, remélem a zárójelek nélkul már menni fog:

Buranyi Arpad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 22:19   
/:lol:/

Buranyi Arpad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 22:16   
2003-06-14 21:19, rigojanos:

En is kerdeztem ott Toled
-
Ez a magánlevelezés roppant izgalmas, itt mindenféle titkos dologról is szó lehet, a tobbiek oldalá meg furdalja csak a kiváncsiság! Hehehe! Most majd elmegyek keresni valami vigyori pofát a Hunor által irt lelohelyen.

Buranyi Arpad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 22:11   
2003-06-14 20:23, hunor:

Udv! Koszonom az infokat! Ezek szerint nincs más braziliai fórumtag. Te hol élsz?

Buranyi Arpad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 21:58   
2003-06-14 21:19, rigojanos:

Most már értem! Akkor válaszolok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 21:25   
Mili, szerintem sem zavar senkit az ekezetek hianya beszelgetes kozben.

Maximum szovegkornyezet hijan fennakadast okozhat, hogy az ember most televiziot nez, vagy egy ket-puput szemlelget, de ezt is gyorsan ki lehetne magyarazni.

P.S.: Arcocskakbol szivesen tartok PowerPoint eloadast kozkivanatra.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 21:19   
2003-06-14 19:56, Buranyi Arpad:
-

Szia Arpi,

Dehogynem valaszoltam! Irtam magan uzenetet. Azokat ugy tudod elolvasni, hogy a lap tetejen az "1 magan uzenete van"-ra kattintasz.

En is kerdeztem ott Toled

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 20:54   
Mili, dehogyis zavar ez barkit. En is hol ekezettel, hol ekezet nelkul irok - attol fuggoen, hogy melyik gepet hasznalom. Ez teljesen mindegy.

Hunor

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 20:30   
Kerlek irjatok meg, hogy igazan nagyon de nagyon zavarja e a tarsasagot hogy ekezetek nelkul irunk.

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 20:26   
Rigo, ezek szerint Te vagy a hivatalos arcocska kepzo oktato. Engem is Te tanitottal meg. Koszonom.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 20:23   
Udv kedves Arpi, ugyis, mint a MON elso braziliai tagja!

A Forum hasznalatat, arcocskakat a kovetkezo topikban talalod meg:

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=121&forum=21

Bemutatkozas, nevek magyarazata, stb. pedig a Mi vagyunk! rovat alatt olvashato.

Hunor

Buranyi Arpad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-14 19:56   
2003-06-13 16:19, rigojanos

Szia,

Koszi a ´pofavágás´ rejtelmeibe való bevezetés elso leckéjét.

Remélem, hogy megtalálod a megoldást, annál is inkább, mert akkor én is fogok tudni ékeskedni!

A tobbi kérdésemre (rigójános, stb.) viszont nem válaszoltál.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 16:19   
2003-06-13 16:01, Buranyi Arpad:
-
Szia,

Tudom, hogy idegesitoen is komolyan elhataroztam, hogy addig nem dolok hatra, amig nem talalok megoldast. Az en arcom is ilyen ekezetkirakas kozben: (kettospont es zarojel)

Buranyi Arpad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 16:01   
2003-06-13 14:26, rigojanos:
-
Szia!

Szerintem biztos letoltheto valahonnan ez a karakterkészlet, én folytatom a kutakodást, tobb okból kifolyólag: nem tudom, hogy Braziliába szállit-e a Berlin által emlitett cég, rádásul nemsokára tervezek Európába utazni és fogalmam sincs éppen hol leszek, mikor esetleg ideérne a program. Mivel maximalista vagyok, bosszant, hogy nincsen teljes magyar karakterkészletem. Ide msot odatennék egy bosszúsképu smileyt, de nem tudom, hogy hogyan lehet.

???

Te merre élsz? Miért ez a nicked? A rigójancsi a kedvenced?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 14:26   
2003-06-12 22:37, Buranyi Arpad:
-
Szia Arpad,

En az Insert alatt a Symbols-ban talaltam meg az osszes magyar ekezetes betut. De majdnem leittam magam, mire egy hosszabb szoveget megcsinaltam Copy+Paste-el.

Most megnezem, amit Judit ajanlott, mert igaz, nem olcso, de annal jobb lehet, hogy orakig masolgatok ekezetes betuket, es megis minden ujraolvasasnal talalok olyanokat, amik turelmesen varnak a vesszokre

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 00:25   
Ayt hisyem, megtalaltam ay ekeyetekre a megoldast ü mar csak a magzar gepelest kell megtanulnom. . .

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 00:09   
Ismét elárulom a magam személyes megoldásának titkát (még akkor is, ha kárpát-medencei pénztárcához képest nem olcsó):

alkisoftware-nél vettem egy éve 77 USA $-ért a letölthető file szoftver-csomagot.
Megrendelhető: sales@alki.com
Order No: alkisoftware-4576 from Proofing.com
Neve: Download Hungarian
Kérdesek intézhetők: support@alki.com

Szerintem megér annyit, hogy letöltöd és többet nem kell foglalkozni az üggyel. helyesírási programot is tartalmaz a magyar billentyűzeten kívül.

Sok sikert

Buranyi Arpad  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-12 22:37   
2003-05-20 23:33, rigojanos:
-
2003-05-19 09:55, Buranyi Arpad:
-

Ha talaltal valami megoldast, oszd meg velem majd!
-

Eddig semmi, sot nekem a fentiekben (illetve alábbiakban) elckerlyck által ajánlott link sem hozta meg a várva várt ékezeteket. (És Neked?)

Kozben az á, é, í, ó és ú némiképp korulményes képzését kideritettem, de ez csak a portugál billentyuzettel megy, gondolom nem akarod az angol billentyuzetedet emiatt portugálra cserélni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó