2019. május 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Kis Kerti Pad
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-24 07:37   
2019-05-23 21:02, nidda:
-
Itt inkàbb kerékpàros bevàsàrlokat làtok az utcàban, mig elérem a nagy befogadoképességü gurulo bevàsàrlotàskàmmal a közeli élelmiszert àrulo boltot, ahol a mindennapi szükségletre minden van.Ha valami egyébre van szükség, akkor 4 perces vonatozàs, majd autobusz 10 perc, màris a hatalmas bevàsàrloközpontban vagyok. Ide autot szoktam kérni 3 oràra, még egy kis làtogatàs is akkor belefér a volt lakohelyem falucskàjàban. Délelött ragyogo idöt vàrhatunk, délutàn lesznek zivatarok is. Jobb idejében indulni.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-23 21:02   
2019-05-23 08:59, Tessényi Györgyi:
-
Figyelek az idöjárásjelentésre, mert van egy-két dolog, amit a szabadban kell elvégeznem. Pl. motorkerékpárral "elmenni" bevásárolni,-mint ma is. Hazafelé tartva tettem egy kis kitéröt a kerthez, hogy megállapítsam,-ideje a fünyírásnak. Holnap délutánra esöt ígérnek, úgyhogy a délelötti programom már megvan.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-23 08:59   
2019-05-22 20:59, nidda:
-
Igazad van, màra itt is ragyogo napsütés, mindjàrt indulok az elsö utamra, a tegnap kivàlogatott hasznàlatlan ruhàkat viszem a gyüjtöbe. Nagyon jo érzés a fölösleges dolgoktol megszabadulni. Ezzel van hely a nyàri dolgoknak.Itt is rengeteg kutyàt sétàltatoval lehet talàlkozni, mindig probàlom kitalàlni milyen fajta, ami szembejön, sokszor kitalàlom.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-22 20:59   
2019-05-22 08:22, Tessényi Györgyi:
-
Nálunk abbahagyta,-mára és holnapra, az elöjelzés szerint. Kora délután a kutyával voltunk a folyócska partján, este héttöl-nyolc óráig meg visszamentem görkorcsolyázni. Péntektöl ismét esöre számíthatunk, hát ki kell használni a lehetöséget....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-22 08:22   
2019-05-21 18:49, nidda:
-
Nekem, mint irtam, nagyon fontos lett, gondolom a jàràs az egészségre kitünö hatàssal van. Nekem is most ajànlottàk a botokat egy közeli sportszaküzletben, gondolom nem rossz ötlet. A görkori az balesetet is okozhat, jobb ennél a jàràs valoban. De ma is esik, a holnapban lehet reménykedni, egyszer csak abbahagyja...

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-21 18:49   
2019-05-21 18:13, Tessényi Györgyi:
-
Olvasgattam kicsit a kybootról. Jó dolognak tünik. Játszom a Nordic Walking gondolatával. Az nem függ annyira az idöjárástól, mint a görkorcsolyázás.
Nagy esözések vannak tegnap óta az országban. Minket szerencsére ismét elkerült, de máshol nagy károkat okozott:
https://www.bild.de/news/2019/news/tief-axel-unwetterwarnungen-in-bayern-und-baden-wuerttemberg-62060768.bild.html

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-21 18:13   
2019-05-20 20:10, nidda:
-
Hasonlo itt is történik a Rajnàval, nem tudom hol tartanak a "visszatermészetesitésben".
Most, hogy mindenütt àrvizek vannak, majd ujra kitalàljàk, hogy az embernek minden tulzàs megàrt, és nem àrt az àrviz miatt kicsit a folyot elrendezni, ki tudja????
Nekem sose volt görkorim, de elkezdtem olyan cipöket venni, amikben a jàràs olyan, mintha egy homokos tengerparton sétàlnàl. kyboot a neve és dràga. De hasznàlom és màr megszoktam. Igen jo minöségn esöben, pocsolyàban sem lesz a làb vizes.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-20 20:10   
2019-05-20 08:16, Tessényi Györgyi:
-
A folyócskát, ami a városon át folyik, több évtizeddel ezelött szabályozták. Akkor ez még jó ötletnek tünt, de a gyakorlat mindig más, mint az elmélet és most próbálják az elkövetett hibát korrigálni.
https://www.karben.de/portal/seiten/karben-renaturiert-900000255-24930.html
Egy szakaszt már átadtak négy éve, ahol egyúttal felújították a folyó melletti kerékpár utat is.
Akkor kezdtem el intenzivebben görkorcsolyázni. Eredetileg azt terveztem, hogy azzal járok majd be a munkahelyre, de kiderült, hogy a macskaköves útburkolatra nem alkalmas, így csak néhanapján kerítettem sort a használatára.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-20 08:16   
2019-05-19 19:24, nidda:
Gratulàlok, remekül legyözted magad, csak igy tovàbb!!! Nàlam is a kezdet nehéz csak, és végig kell gondolnom egy egy utamat mivel kötöm össze. Estére aztàn elégedett lehetek, ha a szükséges lépésszàm együtt van, meg afölött.

A görkorcsolyàzàst mikor kezdted? A jàrdàn néha màr többen közlekednek gurulva, mint lépésben, vigyàzni kell el ne üssenek.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-19 19:24   
2019-05-19 17:09, Tessényi Györgyi:
-
Köszönöm kérdésed,-nálunk tegnap és ma délutánig szép napos idö volt, ami lehetövé tette, hogy "felkössem" a "soros göriket" és tegnap délután valamint ma délelött gurulhattam velük a folyócska menti aszfaltszalagon. A böjtje a szép-napos idönek ideért ma délután háromra, mert körös-körül dörgött az ég. Mi ugyan nem kaptunk belöle, de ami késik az nem múlik a szólás mondás szerint és a következö napokra sok esöt ígérnek, csütörtökig. A görkorcsolyák még nem tudnak megdícsérni egy bizonyos kilométer "lefutása" után, de akkor is elégedett vagyok magammal, hogy nem töltöttem lustálkodással a hét végét.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-19 17:09   
2019-05-18 21:03, nidda:
- A szàmitogépre is lehet mondani: se vele, se nélküle. Ezt eddig emberek közti kapcsolatra mondtàk jellemzésképp, hogy milyen.
Ma elhatàrozàs kérdése volt, hogy milyen a hangulatom, ami az idöjàràshoz nagyon hasonlitott. Minden elöfordult, olyan szeszélyes àprilisnak tünt, hogy jo lett volna màr ràkiabàlni: mit akarsz: esni vagy nem, ragyogni vagy beborulni? Felöltözni nagyon nehéz, mert vagy tul sok, vagy tul kevés, ha viszem az ernyöt, akkor süt a nap, ha nem viszem, csöpögni kezd.

Remélem Neked jol telt ma a napod és gondjaid sem voltak.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-18 21:03   
2019-05-18 07:27, Tessényi Györgyi:
-
A számítógép nagyon jó dolog, de néha igen bosszantóan tud viselkedni. Három napig tartott az enyémnél, amig egy "update" sikeresen fel lett telepítve. Kiírta, hogy mi a hiba számkódja, én meg egy csomó idöt elvesztegettem azzal, hogy megpróbáljak a neten egy megoldást találni. A végén, minden beavatkozás nélkül, csak úgy magától rendbe jött minden.
Én is úgy gondolom, ha egy állam nem akar egy szövetség tagja lenni, akkor ne is tegye. Pl. egy brexit cirkusz nem hiányzott egyik félnek sem....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-18 07:27   
Màsodszorra kell nekilàtnom a vàlasznak, de talàn egy röviditett vàltozat még kitellik tölem.

Nekem M.o.-on kellett minden évben igazolni a polg.mesteri hivatalban a létemet.

Az EU-s kedvezményekböl mi nem élvezünk semmit, de fizatni mindenért kell a kétoldali megàllapodàsok szerint. Még igy is jobb a kivülàllàs, ami sokak szemében nincs rendben.

-

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-17 19:35   
2019-05-17 07:29, Tessényi Györgyi:
-
Az elmúlt hét szombatján kézbesített a postás a levélszekrényembe egy levelet Kecskemétröl, az unokatestvéremtöl. A magyar posta pecsétjén április tizenhatodika állt, mint a feladás dátuma. Aznap este felhívtam az unokatestvéremet, aki elmondta, hogy már április tizenkettedikén elvitte a levelet a postára. Szóval már ott pihent négy napot és további huszonöt napra volt szüksége a kézbesítésig. Minden évben küld a magyar nyugdíjfolyósító igazgatóság egy nyomtatványt, amin igazoltatnom kell az itteni polgármesteri hivatalban, hogy még a városka lakója vagyok,-és nem költöztem át a Jordán túloldalára. Amikor a levélszekrényböl kivettem március negyedikén, a mellettem álló lányom vette észre,-mert én ilyesmire nem figyelek,-hogy a budapesti pecsét dátuma február hat.
Azt szeretném tudni, hogy miért panaszkodnak, hogy csökkent a levélforgalom.
Amúgy, ha már lassú a posta, akkor várhattak volna még pár napot a kecskeméti levél kézbesítésével,-megspóroltam volna a szombati hívást,- mert három napja olcsóbb lett a telefonálás az Unión belül;
https://www.tagesschau.de/wirtschaft/telefonieren-mobilfunk-eu-101.html

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-17 07:29   
2019-05-16 19:51, nidda:
-
Mikor elöször kaptam olyan levelet, amit sokszorositva küldtek, szinte el se olvastam. Aztàn belàttam, hogy unalmas lett volna ugyanazt a beszàmolot x-szer leirni, de igazàn boldoggà nem tesz és egyetlen esetre emlékszem, amikor örültem neki: egy sulyos ràkbetegtöl, aki az àllapotàrol tudositotta szàmos ismerösét, baràtjàt. Mikor Svàjcba kerültem minden héten irtam ugy Amerikàba, mint haza (ott is többfelé) hosszu beszàmolokat, ennek a telefonàlàs olcsobbà vàlàsa és az otthoniak korral jàro problémài vetettek véget. De miért nem adnàm, ha az oldalszàmot megtudhatnàm, amit megirtam életemben gondos kéziràssal.
Hivatalos helyre szinte csak gépi iràst lehet küldeni, ennek haszna, hogy az eredeti megmarad, bàrmikor ujra lehet olvasni.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-16 19:51   
2019-05-16 10:47, Tessényi Györgyi:
-
Szerencsére ritkán kerül rá sor, de hivatalos helyre küldött leveleket én is a számítógépen írom meg és arról nyomtatom ki. Sajnos ritkán kerül sor magánlevelezésre a posta útján, de azokat csakis kézzel írom, mert szerintem tartozom annyival egy személyes kapcsolatnak.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-16 10:47   
2019-05-15 19:21, nidda:
Nagyon elszomorito lehet ilyen vàltozàs, ha a következö nemzedékek ilyen egyszerü dolgokra nem képesek. A folyamatos iràst is màr sok helyen nem tanitjàk, mert minek, ha mindent csak tippelni kell. Pedig még nagyszüleink iràsa annyira szép és fontos volt és utolérhetetlen gyöngybetükkel irtak. Az iràsmintàk meg a karakter megismeréséhez adtak segitséget. Most majd csak nyomtatott betüs egyformasàg lesz, az iràstudok kihalnak, nem tudom mi lesz a sajàtkezü alàiràs utàn (s.k.)De oldjàk meg ezt azok, akiknek ez igy jo.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-15 19:21   
2019-05-15 10:29, Tessényi Györgyi:
-
A nehéz érettségi tételek apropóján meg kell állapítani, hogy bizony nem könnyü a mai gyerekeknek;
https://www.nlcafe.hu/eletmod/20190512/analog-ora-gyerek-digitalis-vilag/
Hasonló jelenségröl meglehetösen régen a magyar rádióban hallottam. A tanítónéni egy iskolában valamire azt mondta, hogy úgy néz ki, mint a kályhacsö. Az iskola az akkori Leninvárosban volt,-ma Tiszaújváros,-ami az egykori szántóföldre "felhúzott" panelházakból állt,-központifütéssel. A gyerekek ezzel a hasonlattal sajnos már nem tudtak mit kezdeni....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-15 10:29   
2019-05-14 18:40, nidda:
-
2019-05-14 17:23, Tessényi Györgyi:
-

Kérdésedre egyszerü a vàlasz: a magyar kertem szilvafàjàrol szedett szilva lekvàrként velem jött sok sok màs finom terméssel, amit ott nyaranként föztem és tettem üvegbe. Ribizlivel akartam, de épp a szilva volt soron a reggelimhez, tehàt megprobàlkoztam azzal. Mekkora öröm, hogy nagyon jol sikerült.

Idösebbik fiacskàm is hasonloan örül annak, hogy annyi az adossàga, ami az adofizetés minimalizàlàsàt hozza magàval. Nekem ez az öröm ismeretlen, szeretem a nyugalmasabb életet...

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-14 18:40   
2019-05-14 17:23, Tessényi Györgyi:
-
Mákos-szilvás rétest nemhogy nem csinál más, de még csak nem is hallott róla,-mint pl. én.
A világhálón persze ismerik,-és a képeken igen étvágygerjesztöen néz ki.
Így májusban milyen szilvát teszel bele?
Az adóbevallás nekem is a fejem felett lóg, mint a Damoklész kardja. Korábban május harmicegy volt a beadás határideje, de ez évtöl "kegyelmet kaptunk" július harmincegyig. Megpróbálkozom egy adóbevallásmentességi kérvénnyel, amit megadnak három évre abban az esetben, ha a nyugállományozott jövedelme nem olyan nagy, hogy adót kellene utána fizetni. Az utóbbi négy évben nem kellett sem adót fizetnem, sem a bevallás után pótlólag fizetnem, úgyhogy az adóhivatallal együtt, csak feleslegesen raboljuk egymás idejét....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-14 17:23   
2019-05-13 18:54, nidda:
-
Nekem oriàsi szerencsém volt, olyan matektanàrral, akinél semmit sem kellett tanulni, ugy elmagyaràzta, hogy az logikus és szép érthetö volt. Mindig azt tartottam, hogy a tanàrok magukat osztàlyozzàk, ezért lettem én is pedagogus, igyekezve azon, hogy élvezzék az oràt és mindent tudjanak, amihez aztàn lehet, szabad és kell tovàbbolvasni, fejleszteni.
Ma remek idö sétàra :s azt hiszem a 9-10 ezer össze is fog jönni, mert még egy utam van.
Kreativ sütés volt ma: màkos-szilvàs rétes…..ilyet se csinàl màs…:)

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-13 18:54   
2019-05-13 14:34, Tessényi Györgyi:
-
Az ilyen alig esik, - de azt kitartóan, idöjárás ismerös nekem is, még megboldogult külszerelö koromból. Szerintünk esett, de az építésvezetö szerint nem,-azután egy órán belül nedvesek voltunk, vagy a csapadéktól, vagy a dunsztolódástól a "gumiruhában".
A békési gimnáziumban, - osztályfönököm és matematika tanárom szerint, a matematikát nem lehet "bemagolni", azt érteni is kell. Aki eljut az érettségiig, attól már el lehet várni a megfelelö felkészültséget.
Egyébként a német érettségizök szerint is túl magasra lett helyezve a "léc".
https://www.tagesschau.de/inland/mathe-abi-101.html

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-13 14:34   
2019-05-12 19:30, nidda:
-
Hogy engem ne nézzen örültnek senki, csak akkor teszek ilyesmit, ha üresek az utak. Ràadàsul nem olyan dézsàbol öntött zuhogàs volt, csak szépen kitarto apro esöcseppek gyültek össze a viharkabàtomon.
Ma borus, de szàraz az idö és minden erölködés nélkül 7 ezer fölötti lépésszàm jött össze, amiért màr meg is kaptam a dicséretet.
Jelenleg az ado és rezsi költségeivel birkozok, hogy a hatàridökre minden be legyen fizetve, nem tul koràn, de nem is késve. Régi idökben ez nem az én feladatom volt, ezért meglehetösen nehezemre esik erre koncentràlnom.
Mit szolsz a magyar hirhez, hogy màr 30 ezer érettségizö peticiot irt alà a tul nehéz matek érettségi miatt???? Hogy nekünk ilyesmi sosem jutott eszünkbe! Pedig közönséges kétismeretlenes egyenlet volt a feladat! Hàt, szép véleményem van, de nem àrulom el senkinek

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-12 19:30   
2019-05-12 06:32, Tessényi Györgyi:
-
Most megnéztem a kb. két és fél perces videót Fred Astaire-el,-és feltünt, hogy az esernyöjét csak azután nyitja ki, amikor már jól elázott. Erröl eszembe jutott az eset, amit egy volt magyar munkatársamtól hallottam. Egy budapesti házaspárnál, csak a feleségnek volt esernyöje, mert bár a buszmegálló ott volt a ház elött, ahol laktak, de a munkahelyig gyalogolnia kellett vagy ötszáz métert, miután a buszból kiszállt. A férj-ahol dolgozott,- közvetlenül az üzem portája elött szállhatott le. Egyszer az asszonyka ernyöje meghibásodott,-egyszerüen nem nyílt ki,-hát megkérte a férjét, hogy vigye magával az üzembe és próbálja megjavítani. A férj persze megfeledkezett róla, ami akkor derült ki, amikor egy reggel szakadó esöre ébredtek. A sürü szemrehányások elöl menekülve a férj még a kávéját sem itta ki, hanem a rossz esernyöt a hóna alá csapva lefutott a kapualjba és ott várakozott mindaddig, amíg a felesége is lejött és folytatta a mondókáját. Akkor ö kiment a buszmegállóba, az ott várakozókhoz. Azok, amikor látták hóna alatt a csukott ernyövel, miközben hajáról az arcába csorog a viz, - tisztességes távolságra húzódtak töle....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-12 06:32   
2019-05-11 20:31, nidda:
-
Olyan szépen nem, de legalàbb olyan lucskosan, mint a hires tànc az esöben, tértem haza az egy oràs sétàmrol,. Jol felöltözve mentem, de nem volt kedvem esernyöhöz, minden következményt vàllalva.Tulajdonképp nem volt hideg a 15 fokkal és a szél sem fujt. Embert alig làttam az utakon, de ernyö nélkülit egyet sem. Inkàbb vidàm àzott veréb, mint morcos ember.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-11 20:31   
2019-05-11 09:17, Tessényi Györgyi:
-
A hó ráadásul veszélyesebb is az úttesten, mint az esö. Könnyen meg lehet csúszni, még téligumik használatával is, - amíg az aquaplaning elkerülhetö a megfelelö sebesség betartásával. Az utóbbi veszélyére, ma többször is felhívta a rádió a figyelmet, mert kisebb-nagyobb szünetekkel ugyan, de igen esös szombatban volt részünk.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-11 09:17   
2019-05-10 20:32, nidda:
-
A felhöszakadàsrol, amit az autopàlyàn àtéltél nekem azonnal beugrott egy kép, ahol hoszakadàssal ugyanazt éltem àt az autopàlyàn. Szinte csak lépésben haladtunk, semmit sem lehetett làtni, bizony sokàig tartott, mire célhoz ért az ember. Akkoriban a korai nevelésben én naponta 4 csalàdot làtogattam a Rajnavölgyében illetve Chur és környékén.
Ma màr csak emlék, de jo visszagondolni erre az idöre.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-10 20:32   
2019-05-10 08:11, Tessényi Györgyi:
-
A bajoroknál általában rosszabb az idöjárás, mint a többi tartományban. Az eddig átélt legnagyobb esövel is ott találkoztam, egy visszaút során a magyarországi nyaralásból. A leggyorsabb fokozatra állított ablaktörlö mellett is csak lépésben lehetett haladni, mert az úttest szinte teljesen eltünt a leömlö vízfügöny mögött-és alatt. Egyébként a bajorok köztudottan szeretnek kicsit "különcködni". Ezért azután nem csoda, hogy pár éve, amikor tréfából az utcai járökelök véleményét tudakolták arról;- Helyesnek tartják-e, hogy Bajorország csatlakozzon a Német Szövetségi Köztársasághoz, - sokan ellenezték. Emlékszem egy indokra; - Hát, talán nem lenne jó, mert ök délen vannak, mi meg északabbra....(Oh! Irgalom atyja, ne hagyj el)

Hasonló kiállítást és vásárt én is láttam Dornbirnben, amikor Vorarlbergben dolgoztunk. Mindenre ugyan már nem emlékszem, de mindent összevetve érdemes volt ellátogatni oda.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-10 08:11   
2019-05-09 19:34, nidda:
Nagyon örülök, hogy a jokivànsàgom hatott, na szerényebben: egybeesett a gyogyulàssal
Tetszett a "bezzeg a bajoroknàl" is, ami odafigyelést és rivalizàlàst sejtet, mint ahogy a svàjciak "keleti kantonja" Liechtenstein, vagy még finomabb a nagy Eszaki kanton…..
A helyi cégek, iparosok àllitanak ki màjusban,hatalmas munka, nagy üzlet van emögött.SIGA a neve.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2019-05-09 19:34   
2019-05-08 20:46, Tessényi Györgyi:
-
Köszönöm a lányom nevében is a jókívánságot. Ma már jobban is van. Estére az idöjárás is szebbre fordult, mert egyébként ma ott folytatta az esözés, ahol tegnap abbahagyta. Bezzeg a bajoroknál Münchenben sütött a nap,-ahogyan a hírekben láttam, Károly herceg németországi látogatásával kapcsolatban.
A lakásban nálam is három hagyományos szerkezettel müködö óra van. Egy kandalló óra, egy fali óra és ez, amiröl írtam.
Milyen kiállítást látogattok meg?

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | 152 | 153 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó