2018. szeptember 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Kis Kerti Pad
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 következő lap )
 nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-09-14 20:34   
2018-09-14 20:33, nidda:
-
Szia!

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-09-14 20:33   
2018-09-13 22:45, boots:
-
Mûködik. A jelszó. Megvan még a pad. Sziasztok.
-

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-09-13 22:45   
Mûködik. A jelszó. Megvan még a pad. Sziasztok.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-09-08 19:01   
2018-09-05 08:30, Tessényi Györgyi:
-
"van aki màr a veszélyeit is làtja"

Pár napja láttam a facebook-on egy karikaturát, amelyiken idös, botra támaszkodó nénike vezet át a zebrán karjánál fogva egy, a "telójába" méllyedö fiatalembert és figyelmezteti;
- Most óvatosan, mert jön az útpadka!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-09-05 08:30   
2018-09-03 18:59, nidda:
-
2018-09-03 07:55, Tessényi Györgyi:

"hogy annyit tud"
Talán két hete, ahogyan ültünk reggelizve Aligán az "étkezöteremben", zenei "aláfestésnek" valamelyik magyar rádió szólt halkan a fali hangszórókból. Amikor felhangzott a régi nagy "sláger", a Vénusz 1969-böl, nem álltam meg, hogy fitogtassam tudásomat és tájékoztattam német hozzátartozóimat, hogy egy holland együttestöl,-aminek a neve most nem jut eszembe,- van a dal és az énekesnö a magyar származású Veres Mariska. Kis idö múltával unokám megjegyezte, hogy a Shocking Blue az együttes neve. Igen mondtam gyorsan,- Miért, bemondta a rádió?
Nem,- válaszolta,-rákerestem a mobilomon....
-

-A mobilozàs terén ök verhetetlenek, de emiatt nincs mit szégyelnünk, hisz az elözö generàciok és nem ök talàltàk fel a szerkentyüt ami most màr a mindennapok fontos része, van aki màr a veszélyeit is làtja, ha összehasonlitjuk a mobil nélkül felnöttek gyermekkori életét a mostaniakkal.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-09-03 18:59   
2018-09-03 07:55, Tessényi Györgyi:

"hogy annyit tud"
Talán két hete, ahogyan ültünk reggelizve Aligán az "étkezöteremben", zenei "aláfestésnek" valamelyik magyar rádió szólt halkan a fali hangszórókból. Amikor felhangzott a régi nagy "sláger", a Vénusz 1969-böl, nem álltam meg, hogy fitogtassam tudásomat és tájékoztattam német hozzátartozóimat, hogy egy holland együttestöl,-aminek a neve most nem jut eszembe,- van a dal és az énekesnö a magyar származású Veres Mariska. Kis idö múltával unokám megjegyezte, hogy a Shocking Blue az együttes neve. Igen mondtam gyorsan,- Miért, bemondta a rádió?
Nem,- válaszolta,-rákerestem a mobilomon....
-

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-09-03 07:55   
Bizony hideg van, 13 fokot mond az "okos", vagyis a tisztességes mobilom utodja. Annyira igyekszem megszokni, hogy annyit tud, de ebböl màr nem lesz semmi. Szoval beköszöntött az ösz és megint eltulozva minden, mint a nyàron.
Tehàt kispadra ülni nem ajànlott a megfàzàs veszélye miatt. Akkor egy jo tea kis süteménnyel?

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-11 19:09   
2018-08-11 14:14, Tessényi Györgyi:
-
"A szabadsàgot, hogy én szabom meg a napirendet egyes egyedül."
Ez talán a legföbb oka annak, hogy nem tartok sem kutyát sem macskát. Igaz kisvárosban, de lakásban élek és nem kertes házban, ezért a "barátság" inkább egymásrautaltság lenne....

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-11 14:14   
Az autokhoz engem csak a szükség kötött, de bevallom, azért voltak emlékezetes idök, amikor egész jol éreztem magam a volàn mögött. Most ugy érzem lassubb tempora vàltottam és màr nem vàllalkoznék hosszabb utakra. Az autot Magyarorszàgon hagytam, öcsém eladta, egy ideig fedezte a maradék kiadàsokat elköltözésem utàn. Most màr percekre mérem a gyalogutjaimat, mennyi kell a pàlyaudvarig, mennyi a legközelebbi élelmiszerüzletig, mennyi a bankig. Mérhetetlenül lassu lettem a koràbbi fürge énem màr csak emlék. De nem sajnàlom. Mindennek megvan a maga ideje. Nem sirom vissza azt, ami elmult, igyekszem a sok jot, ami megmaradt élvezni.
A szabadsàgot, hogy én szabom meg a napirendet egyes egyedül. Az öltözködésemet, hogy csak kényelmes ruhàt és cipöt veszek fel. Semmiféle diktaturàt nem türök. Még az egészség érdekében sem, egy pici csoki vagy màs édesség belefér az étkezési rendbe. Lassan, ovatosan mozgok, segitséget nem vàrok el. Jo szavakat, mosolyt szivesen adok, veszek.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-07 21:13   
2018-08-07 08:20, gvirag:
-
Négy, vagy öt éve odahaza voltunk nyári szabadságon Aligán. Siófokon a Fö utcán a Víztorony felé haladva az Amigo étterem - pizzéria után megálltam a belsö sávon, mert balra akartam kanyarodni, de elsöbbséget kellett adnom egy velem szemben döcögö Berva segédmotorosnak. Meleg volt, forgalom szinte semmi, mégis belémszaladt, amíg várakoztam egy másik pizzeriás futára egy kis Suzuki Swiftel.
Személyi sérülés nem történt, csak anyagi kár, nameghogy a még otthon töltött napjaimat sikerült elrontania.....

-

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-07 08:20   
Hogy mik vannak és hogy kell vigyázni!

Ez volt a tizedik kocsim. Mivel mindig szegény ember voltam, csak akkor váltottam kocsit, ha az előző már entierment tout usé volt. Mindegyik szépen elment a bontóba. Összegyűjtöttem több mint kétmillió kilométert, minden nagyobb esemény nélkül, vagy harminc éve nem volt még egy helyszíni bírságom sem. Volt időm megtanulni a szakmát első jogosítványomat 1951-ben szereztem.
Szép időben, alig forgalomban ballagtam most is hazafelé az újonnan beszerzett haszált porszívómmal a csomagtartóban (alkalmi vétel volt) , szépen sütött a nap, kifogástalan érdesített beton útbutkolat, mindez az M0-ás körgyűrűn. Megengedett sebesség 110 km/óra. Mikor ha most nem, ezzel a 110-zel ballagtam.
Jött egy fekete elegáns kocsi és lassú előzésembe kezdett. Megnéztem a kilométerórát és nem értettem, ha siet miért nem megy el, ha nem siet mögöttem is jó talán. Rájött az én kedves partnerem is és mivel szabálytisztelő volt, besorolt mögém.
Enyhe jobb kanyar jött és egy kis emelkedő. Fenn a tetőn egy felüljáró három, oszlopsoros pilléren nyugvó. Töltés vezetett rá rézsűje szépen kikövezve. Ezen a kis résen, a töltés és az első pillérsor között láttam két kocsit állni az út mentén egymás mögött. De csak a felső részüket mert volt ott egy kis bukkanó is. Hát tőlem állhattak, attól még én nem kapkodok a fék után, legfeljebb a huzat leviszi a kalpjukat. Volt itt azért egy kis bökkenő, ez a bukkanó. Nem láttam tőle az út távolabbi burkolatát. A hídláb kitakarta rövid időre a kocsikat, aztán újra láttam őket és már a burkolatot is. Bizony ezek nem a leállósávon álltak, hanem a forgalmi sáv szélén. Semmi baj, az út sávonként 3.6 méter, ha abból kettőt elfoglalnak marad még szabad öt, ettől nem esünk kétségbe, behúnyt szemmel is eltalálom. Behúzódtam a belső sávra. És akkor jött a meglepetés. A hátsó kocsi elindult és széles ívben elkezdte kerülni az előtte állót.
Jaj!
Rátapostam a fékre, talán még meg lehet állni.
Csakhát az én 206-osomat még a múlt században gyártották, amikor kuriózumnak számított az ABS. Beállt a négy kerék, kisebb lett a lassulás és tudtam ütközünk. Feledhetetlen öt másodperc következett. Mentem egyenesen egy alig irányítható kocsival, a gumi beleégett a betonba. És akkor jött az újabb meglepetés, utolért az én elegáns fekete utitársam, aki fékezés helyett a manőverezést választotta. Párszor megsturcolta a belső szalagkorlátot és a harmadiknál onnan visszapattanva telibetálált. Olyan volt mint egy lórúgás. Még láttam a baloldali ablakaim üvegcserepeit kiszállni, aztán megkimélt a természet a további izgalmaktól. Akkor tértem magamhoz, amikor a mentőorvos kinyitotta az ajtót mellettem. Négy roncs öt másodperc alatt. Hát tudnám feledni.

Saját felelősségemre elhagytam a kórházat, jobban szertnék odahaza meghalni. Ez sem sikerült. Most másfél hónap után már fekve is tudok aludni, sérüléseim "nyolc napon belül" gyógyultak.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-06 22:03   
2018-08-06 21:23, gvirag:
-
Bizony a halakra nem jó világ van ebben a höségben. A Felsö-Rajnából egy tonna haltetemet szedtek össze a hét végén, mert a Bodeni tó és Basel között néhány helyen már plussz huszonnyolc fokos a víz hömérséklete. Föképpen a Pénzes pér (sohasem tudtam, hogy ilyen hal is van) az érintett, mert ök a plussz huszonhárom fok alatti hömérsékletü vizeket kedvelik...

-

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-06 21:23   
Mikor a rabsicolás bűncselekmény lett, úgy jártam mint Sárika, aki rosszul lett mert a szoknya hosszú lett.

Mert ugyebár az ember ott él a folyó partján egy mindenben gazdag környezetben, ahonnan a civlizált világ ugyan nincs messze, de mégis nehezen elérhető. Fel kell öltözni, átgyalogolni a füzesen szúnyogok millióinak támadása közepette, elgyalogolni a kocsiért vagy buszra szállni a kánikulában, mindez azért, mert az első nap kisütött hús már régen elfogyott, a tárolható alapanyagokból elkészíthető ételek meg régen megúnva, hát mit tehet az ember. Éhen csak nem vész el. Még a katolikus egyház sem kíván ekkora áldozatot, ismert fogalom a pars materiae, a létfenntartáshoz szükséges adománya az anyatermészetnek. Még szerintük sem bűn.

Hát én bizony bevallom szabály ide, szabály oda engedtem néhányszor a kísértésnek és hajnalban csak kikaptam egy - egy kecsegét. Nem kettőt, csak annyit amennyit aznap jóízűen elfogyasztottam. És akkor jöttek a törvényhozók és bűncselekménynek minősítetteék a dolgot.

Tudom én, hogy nem az én éppen méretes heti adagom késztette őket erre, dehát nem láttam a kivételek között az én esetemet, tehát a törvény rám is vonatkozott. Csoda ha rögvest rosszúl lettem.

Mindig törvénytisztelő állampolgár voltam, nem is szólva arról a cselkmény súlyával egyáltalán arányban nem álló fenyegetettséggel, hogy az állásom erkölcsi bizonyítványhoz volt kötve.

Azóta leevezek a halászcsárdához és nagy nosztalgiával gondolok a "régi szép időkre"

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-06 10:35   
Hát van amiről lekésik az ember. Erre fokozatosan jöttem rá. Húsz évesen kezdődött, amikor rájöttem, pilóta már nem lehetek. (Egy baleset kövezkeztében eltiltottak a repüléstől). Aztán jött a többi is, ez sem lehetek már, az sem. Most 86 évesen, már csak azt szemlélem, mi voltam. De ez sem semmi. Még akkor sem, ha szeretett munkahelyem honlapján megszüntették az emeritik listáját. Még jó, hogy a könyvtárak megőrizték a cikkeimet, ezeket ma is olvassák, idézik és hivatkoznak rá. Van négy lányom, meg két fiam, tizenöt unokám és egy dédunokám. Ezzel így rendben is lennénk. Fákat is ültettem, ha más szedi a gyümölcsét akkor is. Nem magamnak ültettem őket. Házat azt nem építettem, illetve nem magamnak. Még ezt sem bánom. Szép életem volt így is.

Egy biztos! A Perezeidák jönnek.

2018-08-05 18:59, nidda:
-
2018-08-04 03:04, gvirag:

Még egy hét és hazalátogatunk. Remélem, hogy még jópárat láthatunk a Perzeidák darabjaiból a Balaton felett.
Elméláztam azon, amit írtál és eszembe jutott az a mondás, miszerint; Az igazi férfinak három dolgot teljesítenie kell az életében: fiát nemzeni, fát ültetni és házat építeni.
Úgy gondolom, lassan neki kellene veselkednem, mert még kifutok az idöböl...

-

-

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-05 18:59   
2018-08-04 03:04, gvirag:

Még egy hét és hazalátogatunk. Remélem, hogy még jópárat láthatunk a Perzeidák darabjaiból a Balaton felett.
Elméláztam azon, amit írtál és eszembe jutott az a mondás, miszerint; Az igazi férfinak három dolgot teljesítenie kell az életében: fiát nemzeni, fát ültetni és házat építeni.
Úgy gondolom, lassan neki kellene veselkednem, mert még kifutok az idöböl...

-

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-04 03:04   
Egész nap kánikula volt én meg vonatoztam. Működtek a klímák, de nem nagy sikrrel. Most kint jártam, szikrázó derült van ragyognak a csillagiok és kellemesen hűvös van. Olvasgatom az üzeneteket.

Olvasom hugom bejegyzését a facebook-on, Bajorországban engedélyezett középeurópai virágok magvainak kiszórása az utak mentén egy méter széles sávban. Nagyszerű! Lesz hol legelni a méheknek és esztétikus is a látvány.
Én mindig szerettem a "vadonban" ültetni. Úgy kezdődött, hogy tiszai túrám alkalmával a szabórekeszi porond alsó részén ahol az áramlás egy hatalmas limányt hozott létre, csodálatos táborhelyet találtam. Természetes kikötőt, jó horgászhelyet, ideális partszakaszt fürdésre, csak éppen árnyék nem volt. Hát kerestem egy szép kis feketenyárt és átültettem oda ahonnan az majd szép árnyékot vet a nyári verőn, ha majd pár év alatt megnől akkorára. Sok szabadságomat töltöttem ennek a nyárfának az árnyékában. Hatalmasra nőtt, törzsét hárman is alig tudtuk körbefogni. Aztán jött a rendszerváltás, magánkézbe kerültek az ártéri erdők és a kapzsi új tulajdonosok kivágatták a fákat, az én gyönyörű nyárfám is áldozatul esett. Fájt nagyon.
Összel aztán leutaztam és ültettem helyette hatot, szabályos hatszög sarokpontjaiban. Ha arra jártam, csak le kellett kaszálnom ezt a hatszöget és ismét volt egy nagyszerű táborhelyem, kellemes árnyékot vetettek a fák.
De termeltem én burgonyát Piszéstetőn, az új út rézsűjében, géva gombát a kivágott hatalmas bükkfák csonkjain, málnát és áfonyát, ribizlit és cassist az elvadult legelőkön. A legnagyobb tobzódásom pedig az volt, amikor a szarvasi arborétum egyik gyönyörű kocsányos tölgye alól szedett (Isten bocsássa meg, lopott) makkokat ötven méteres térközzel elültettem a Mártraszentistváni felhagyott legelő csipke és galagonya bokrai közé. Ha majd egyszer újra használatba veszik ezt a legelőt, legyen mi alatt kérőzni a gulyának. És vannak nekem szép és erőteljes diófáim is a Tisza hullámterében. Ezeknek soha nem fagy el a virágja, mert a folyó párája megvédi őket a fagytól, nem kell trágyázni, vegyszerezni sem őket, hord rájuk elegendő tápanyagot a tavaszi áradás.
Ezek termésének alig része az ami az asztalomra kerül. Csak én tudom, hogy annak a diós lekváros linzernek honnan van az alapanyaga. De én tudom és nem sajnálom a fárdságot, jövő évben is arra kirándulni a megfelelő időben.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-07-28 13:14   
Olyannà vàlt a MON, mint egy szépen megalkotott hely, ahol valamikor nagy élet volt. Most màr csak szokàsbol kattint az ember erre az oldalra, hogy utàna ujra és ujra ugyanazt làssa: üres, nem irt ide màr senki. Nekem a mindennapokban ugyanez a tapasztalatom, félelmetesen üres és szotlan lett a vilàg. Lassan, alattomosan kezdödött, szinte észre sem vettük. Valahogy ugy, hogy bàr a forma szerint még beszélgetés folyt, de senki sem figyelt oda a màsikra. Aztàn ez is abbamaradt, hiàbavalo volt. Az, hogy àltalànos tünet egy beteg tàrsadalomban, nem vigasztalo, söt. De itt a Kis kerti pad a megszokott àrnyas lombok alatt és elmondtam neki, hogy ez mennyire nem tetszik nekem.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-04-08 09:12   
2018-04-01 04:50, gvirag:
-
Nagyon kisfiúcska lehettem akkor,

ahhoz képest kitünöen reagàltàl a "ne bolondàzz" vàlaszoddal, a kàvét meg kellett védeni!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-04-01 04:50   
Nagyon kisfiúcska lehettem akkor, messze az iskoláskor alatt. Bementem a konyhába ahol Julis éppen a reggeli kávét főzte, a hetes gyerek meg tette a szépet neki. A gyereknek gondolom nem hiányzottam, megpróbált elijeszteni. Hogy mivel arra már nem emlékszem, de azt tudom, hogy hittem is meg nem is. Kicsit megszeppenhettem, mert csak annyit mondtam: ne bolondázz, amikor a kávét csinálják.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-15 18:35   
2018-01-13 23:26, gvirag:
-
Túlzás lenne azt állítani, hogy nap, mint nap, de gyakran, és az utóbbi idöben egyre gyakrabban gondolok arra a szerencsére, hogy oly korban, - és ott éltem a földön, amikor, - és ahol béke volt és van.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-13 23:26   
Hetvenöt évvel ezelőtt.
Még teljes fényében ragyogott a kúria. A szalonban terítettek, mert sokan voltunk. Nem csak a Karácsonyt ünnepeltük, hanem Gáspárt is, aki egyenesen a frontról érkezett szabadságra. Összerakták a nagy tölgyfaasztalt, huszonnégy főre terítettek. Mindenki kíváncsi volt a háborús beszámolóra.

Gáspár természetesen nem beszélt, nem tehette, szigorúan megkövetelték a hallgatást. Volt a rokonok között néhány, akiknek fogalma sem volt arról milyen a háború, de annál nagyobb szája volt. Nagy győzelmi lelkesedéssel beszéltek a "sikerekről". Ma már tudom, Gáspár túl volt a tűzkeresztségen, Thunnál résztvett az áttörésben, majd a hídfőcsatákban is, egységének húsz százalékos vesztesége volt - halottakban.

Négy levesetálban felszolgálták már a csirkeragut, amikor az egyik megjegyezte: Neked jó Gazsi, te tüzér vagy, távolról lövöd a muszkát. Itt szakadt el a cérna! Gáspár belekapott az asztal szélébe, hogy ránkborítsa, szerencsénkre csak a leveses tálak loccsantak ki. Iszonyút káromkodott és bevágta ránk a szalon üvegezett ajtaját, hullottak az üvegcserepek. Elment az étvágya az úri társaságnak.

Unokabátyám bezárkózott a füstös konyhába, nem engedett senkit a közelébe. Anyám volt az egyetlen kivétel, Gáspár is tudta, hogy nem lelkesedik a háborúért.

Három nap után azzal állt elő, hogy elutazik Ditróra, meglátogatja a bátyját aki éppen síkiképzésen volt Gyergyóban. Féltették, nagyon rossz lelkiállapotban volt. Úgy gondolták, ha én is vele megyek nem csinál semmi könnyelműséget, megóvja majd az értem viset felelősség.
Nagy havazás volt, Tekénél az utat a fél hadsereg takarította, ezen az úton "lógott" a dél Erdélyben állomásoztatott haderőnk. Nehéz utazás után érkeztünk meg Józsi szállására. Esténként az alacsony kis szoba megtelt az egység fiatal tisztjeivel, ott aztán hallhattuk, mi is a valóság ott a Don partján. Hogy rossz a német koszt, hogy kevés a lőszer, hogy ősszel a folyó túlpartján az oroszok lejártak fürdeni a folyóra, mert tudják, hogy csak támadás esetén szabad fegyvert használni. Hiányos a téli ruházat, sok a halott, nagy a veszteség a véres ütközetekben. Bezzeg, ha nálunk mozgás van, olyan pergőtűz van, hogy moccanni sem lehet. A figyelőbe még az ételt sem tudják kihordani, redszeres, hogy a kiküldött őrt elvágott torokkal találják.

Gáspár január elején visszautazott az egységéhez. Soha nem láttuk többet.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-11 22:04   
2018-01-11 18:28, gvirag:
Persze hogy olvasunk, és az sem baj,ha többször. Ismétlés a tudás anyja

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-11 19:11   
2018-01-11 18:26, gvirag:
-
Szóra sem érdemes. Tekindsd úgy, hogy érdemes ide írnod, mert olvassák és emlékeznek a tartalmára még egy év elteltével is.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-11 18:28   
2018-01-10 02:31, Valeria:
-
2018-01-07 11:01, gvirag:
-
Nagyon erdekes volt.

-
Kedves Valéria, örülök, hogy tetszett ez a kis beszámolóm. A legritkább eset, hogy a történeteimre válasz is érkezik. Köszönöm.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-11 18:26   
2018-01-07 17:42, nidda:
-
-
Érdekes volt egy nap híján, pontosan egy évvel ezelött is, ( 2017-01-08 01:58) de most is szivesen elolvastam....
-
Kedves nidda, elnézésedet kérem a figyelmetlenségem miatt. Valóban, ezt a kis szösszenetemet már egy éve elsütöttem itt, nagyon sajnálom. Sajnálom, mert lenne itt módom másról is írni az ismétléseket elkerülendő. Köszönöm az elnéző megértésedet.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-10 02:31   
-
Nagyon erdekes volt.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-07 17:42   
-
Érdekes volt egy nap híján, pontosan egy évvel ezelött is, ( 2017-01-08 01:58) de most is szivesen elolvastam....

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-07 11:01   
Levél Zselickisfaludról.
Nemrég jutott el hozzám a hír, csillagvizsgálót építettek Kardosfán a Zselicben. Meg szállodát, pontosabban Welness szállót. Felkeltette a kíváncsiságomat, elmentem körülnézni.
A szálloda home-lapján megadják a GPS koordinátákat, elvéteni sem lehet. Legalábbis így gondoltam. Valami azt súgta, indulás előtt nézzem meg a Google Earth-on a helyszínt. Nagy csavargó vagyok, egy pillanat alatt képben voltam és már az útvonalat is eldöntöttem. Aztán elindultam és döbbenten tapasztaltam, hogy a GPS vevőm nem ismer fel jól kiépített erdei utakat, állandóan vissza akar fordítani még akkor is amikor feltűntek a szálloda épületei. Még szerencse, hogy masina nélkül is pontosan tudtam hol vagyok és hová kell mennem.
A csillagvizsgáló honlapja tartalmazza a nyitvatartás idejét. Én balga hittem neki és egy órával korábban elindultam mint azt terveztem, gondoltam ebéd előtt megnézem azt a csillagvizsgálót. Oda is értem, de zárva volt. Vissza minden, vissza az eredeti tervekhez, jöhet az ebéd. Az étlapon különböző gombalevesek, ragyogó vadhúsok, áfonya és egyéb mártásokban, nagyon jól mutattak. A pincér udvarias, járatos a konyhai dolgokban is, készségesen tájékoztat mindenről amit kérdezek. Mire megtárgyaljuk a dolgokat rámtörnek a pavlovi reflexek, fenemód éhes vagyok. Az étel jobb mint amire számítottam. Rókagomba leves, de fennséges. Házilag szárított gomba, bőséges és őrzi eredeti illatát, zamatát. Vaddisznó sült, kemencében prímán kisütve, úszik a sok borsos áfonya szószban, melette szépen formált aranysárgára sütött burgonya krokettel. Egyszerűen fennségs. Egy null a javukra.
Közben kinyit a csillagda is. Nem kutatásra épült, éppen ezért izgalmas számomra. Egy színvonalas ismeretterjesztő létesítmény. Az alkalmazottak végtelenül kedvesek. Honnan tudták nem tudom, de mint a szálloda vendége 20% kedvezményt kapok az egyébbként is alacsony árakból. Engem csak a planetárium érdekel. Szerény berendezésekkel is nagyszerű programokat kínál. Ha jó a program színvonalas az ismeretterjesztés. A gép kezelője a kivetített programlistából válogat, olvasom én is és kénytelen vagyok elismerni jól előkészített a válogatás. Nincs szerencsém, az élet keletkezéséről szóló programot választja. Ma nagyon divatos téma, ha valaki kutatásaihoz pénzt akar szerezni akkor témáját összehozza az élet keletkezéséről szóló elméletekkel, vagy legalább az exobolybók keresésével, az biztos siker. Persze senki nem tud semmit, a szakemberek tudják ezt, de olyan nagy a nyomás, hogy mindenki inkább hallgat. Mindenki tudja, hogy a Drake egyenlet egy nagy marhaság, de ezt nyilvánosan nem meri kimondani senki. Működik a véleményterror. Vezetőnk, egy jó fellépésű fiatalember, megmutatja még a távcsöveket és sajnálkozik, hogy nem tudja megmutatni a Nap felszínét H alpha szűrővel mert borult az ég. Én meg örülök, láttam eleget.
Igyekeztem őrizni az inkognitómat. Nem teljesen sikerült, talán túl hangosan tettem megjegyzést Drake úrral kapcsolatban. Most már mindegy, gondoltam és írtam néhány mondatot a vendégkönyvbe. A valóságot írtam, jó benyomást keltettek.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-01-01 17:58   
2017-12-31 23:57, cassiopea:
-
Köszönet,-és viszont!

-

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-12-31 23:57   
B.U.E.K.!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó