2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Kis Kerti Pad
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 következő lap )
 gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-01-08 01:58   
Levél Zselickisfaludról.

Nemrég jutott el hozzám a hír, csillagvizsgálót építettek Kardosfán a Zselicben. Meg szállodát, pontosabban Welnes szállót, mindezt az erdő kellős közepén. Felkeltette a kíváncsiságomat, elmentem körülnézni.
A szálloda home-lapján megadják a GPS koornátákat, elvéteni sem lehet. Legalábbis így gondoltam. Valami azt súgta, indulás előtt nézzem meg a Google Earth-on a helyszínt. Nagy csavargó vagyok, egy pillanat alatt képben voltam és már az útvonalat is eldöntöttem. Aztán elindultam és döbbenten tapasztaltam, hogy a GPS vevőm nem ismer fel jól kiépített erdei utakat, állandóan vissza akar fordítani még akkor is amikor feltűntek a szálloda épületei. Szerencse, hogy masina nélkül is pontosan tudtam hol vagyok és hová kell mennem.
A csillagvizsgáló honlapja tartalmazza a nyitvatartás idejét. Én balga hittem neki és egy órával korábban elindultam mint azt terveztem, hogy még ebéd előtt megnézem azt a csillagvizsgálót. Oda is értem, de zárva volt. Vissza minden, vissza az eredeti tervekhez, jöhet az ebéd. Az étlapon különböző gombalevesek, ragyogó vadhúsok, áfonya és egyéb mártásokban, nagyon jól mutattak. A pincér udvarias, járatos a konyhai dolgokban is, készségesen tájékoztat mindenről amit kérdezek. Mire megtárgyaljuk a dolgokat rámtörnek a pavlovi reflexek, fenemód éhes vagyok. Az étel jobb mint amire számítottam. Rókagomba leves, de fennséges. Házilag szárított gomba, bőséges és őrzi eredeti illatát, zamatát. Vaddisznó sült, kemencében prímán kisütve, úszik a sok borsos áfonya szószban, melette szépen formált aranysárgára sütött burgonya krokettel. Egyszerűen fennségs. Egy nul a javukra.
Közben kinyit a csillagda is. Nem kutatásra épült, éppen ezért izgalmas számomra. Egy színvonalas ismeretterjesztő létesítmény. Az alkalmazottak végtelenül kedvesek. Honnan tudták nem tudom, de mint a szálloda vendége 20% kedvezményt kapok az egyébbként is alacsony árakból. Engem csak a planetárium érdekel. Szerény berendezésekkel is nagyszerű programokat kínál. Ha jó a program színvonalas az ismeretterjesztés. A gép kezelője a kivetített programlistából válogat, olvasom én is és kénytelen vagyok elismerni jól előkészített a válogatás. Nincs szerencsém, az élet keletkezéséről szóló programot választja. Ma nagyon divatos téma, ha valaki kutatásaihoz pénzt akar szerezni akkor témáját összehozza az élet keletkezéséről szóló elméletekkel, vagy legalább az exobolybók keresésével, az biztos siker. Persze senki nem tud semmit, a szakemberek tudják ezt, de olyan nagy a nyomás, hogy mindenki inkább hallgat. Mindenki tudja, hogy a Drake egyenlet egy nagy marhaság, de ezt nyilvánosan nem meri kimondani senki. Működik a véleményterror. Vezetőnk, egy jó fellépésű fiatalember, megmutatja még a távcsöveket és sajnálkozik, hogy nem tudja megmutatni a Nap felszínét H alpha szűrővel mert borult az ég. Én meg örülök, láttam eleget.
Igyekeztem őrizni az inkognitómat. Nem teljesen sikerült, talán túl hangosan tettem megjegyzést Drake úrral kapcsolatban. Most már mindegy, gondoltam és írtam néhány mondatot a vendégkönyvbe. A valóságot írtam, jó benyomást keltettek.

,

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-17 20:02   
Egy szösszenetre.

Úgy két emberöltővel ezelőtt egyik rangos Egyesült Államokbeli folyóiratban megjelent egy cikk "Colorimetry in Europe" címmel. A szerző mindenről írt ami Európában ezen a téren történt, de valahogyan megrekedt a vasfüggönynél mintha attól keletebbre már nem is létezne Európa. Ez valahogy sértette az önérzetemet és írtam egy levelet a szerkesztőnek felhíva a figyelmét arra, hogy már Katalin cárnő is megmondta Európa határai az Uralnál vannak. Lendületből megírtam, hogy Európa közepén, Magyarországon milyen munkák folynak a színmérések területén.
Nem vártam választ, de kaptam. A szerkesztő erősen meghúzta a szövegemet (kikerült belőle Katalin cárrnő is), ki is javította vörös filctollal, úgy nézett ki mint egy tökre sikerült középiskolai dolgozat és megírta: ha ebben a formában elfogadom hajlandó lehozni a következő számban. Lehozta.
Nincs ebben semmi különleges, ami érdekes hogy a főszerkesztő úr levelén a Pentagon bélyege és postai bélyegzője volt. Nagyon tetszett!
Abban az időben dolgozott a laborom a Honvédségnek is. Úgy gondolták, ezt a munkát mi majd ingyen végezzük elvégre az állam hivatala vagyunk. Én meg ragaszkodtam az illeték kiszabásához, nem is tehettem mást. Ebből vita lett. Vita közben kivágtam az asztalra a borítékot: "nem halunk éhen nélkületek sem, megyünk a konkurrenciához". Frenetikus hatása lett. Sajnos a borítékot elvitték, később bekérték a levelet is és a folyóiratot is kérték amiben ez a kis észrevétel megjelent. Sajnálom, mert szép szuvenír lenne még ma is, de a poént akkor nem tudtam kihagyni. Történt mindez 1970-ben.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-14 22:18   
2016-12-14 17:18, Mrs. Wasorr:
El se tudom képzelni, hogy Téged, drága Wasorr valaki is el tudna felejteni! Igazán belenézhetnél már abba a varázsgömbbe, mert mindenhol csak hülyeséget lehet olvasni a médiában, érdekelne nagyon mit látsz Te! -

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-14 21:36   
2016-12-14 17:18, Mrs. Wasorr:

Jaj kedves Poe, ha minden boszorkány olyan mint Te, akkor mutass egyet, hadd szaladjak utána.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-14 21:33   
2016-12-14 18:58, nidda:

No én a lidércekről Margit nénitől hallottam. Ő sütötte a kenyeret nálunk, egyszerre négyet, egy egész hétre valót. Molnárné egészen máshogy gondolta és hogy másokkal is osztozott hitében azt Luby Margit is megerősíti "Bábaszülte babona" című könyvében. Node erről majd egy másik alkalommal számolok be nektek.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-14 18:58   
Esetleg érdekelhet valakit Könyves Kálmánról és a boszorkányokról...
http://albar.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=186738

Mrs. Wasorr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-14 17:18   
2016-12-14 16:26, gvirag:

"Nincsenek is boszorkányok"
Jaj dehogy nincsenek te buta, hát Mrs. Wasorr? Már elfelejtettél?

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-14 16:26   
Kiültem ide a kispadra. Csak egy szösszenetre, mert hideg van és az ég is borult. Felhajtottam a bundám panofix gallérját, fejembe húztam a kucsmámat és szívom a jó levegőt, fütyülök a többire.
Akkor is hideg volt, kemény tél. Nagynéném gondjaira bíztak a szüleim, Budapesten éheztek az emberek ott meg szállítás hiányában a tenyészállatokat irtották. Nagynéném, szigorú pedagógus rajtam akarta demonstrálni, hogy tud ő gyerekből embert formálni, még akkor is ha két fián ez nemigen látszott meg. Reggel ötkor "becsörtetett" a szalonba: "Öt óra!". A frász is kitört tőle, de azért felkeltem. Nem volt még melegített mosdóvíz, feltörtem hát az esővizes hordó jegét és megmosdottam derékig. Aztán ki az ólba, megetetni és megitatni a rámbízott lovakat, kihordani saroglyával a trágyát stb. Hétre már nekiülhettem a reggelinek. Pirított szalonna, néhány tojás, nagyszelet krumlis kenyér... Rendszerint az ólajtóban ettem a többiekkel.
Luca napján arról volt szó, hogyan is kell készíteni a lucaszékét, aztán az éjféli misén, ha az ember rááll megláthatja ki a boszorkány, mert számára láthatóvá válnak a boszorkányok szarvai. Nem hittem benne, de jól szórakoztam. Ők meg csak bíztattak, kezdjem el a szék készítését aztán akkor hitetlenkedjek ha felálltam rá és körül is néztem. De aztán sok mákot meg kölest vigyek magammal, mert anélkül a boszorkányok hamar utólérnek és megbosszúlják a titok feltárását.
Jót nevettem rajtuk és elkezdtem készíteni a lucaszékét.
Karácsonyra kész is lett, egy takaros fejőszék volt tulajdonképpen. Akkor még "divat volt", hogy a tanya lakói, külön a reformátusok, külön a katolikusok csoportosan szép templomi zászlójuk alatt gyalogoltak a misére, így mentünk az éjfélire is, nagy hóban, nagy hidegben. Három kilométerre volt a templom.
Amikor a pap elindult a szószék felé, előkaptam az én székemet és felálltam rá. Volt is nagy csodálkozás, évtizede is múlt, hogy valaki megtette ezt. Nem láttam boszorkányt sem szarvval, sem annélkül, akkor még nem tudtam milyen is az igazi boszorkány, külső jegyeket kerestem. No a papunk felért a szószékre, észrevette a nagy felbuzdulást és éktelen ordításba kezdett, kizavart a templomból.
Hófúvás volt, a hó már derékig ért, én meg futottam, kapkodtam a jéghideg levegőt. És persze szórtam a kölest meg a mákot. Féltem.
Halálra váltam amikor elfogyott a mag, most már utólérnek majd a boszorkányok. Bántam nagyon, hogy kikezdtem velük. Alig kaptam levegőt, a végét jártam amikor beszédelegtem végre a konyhaajtón.
Aztán , már a petróleum lámpa fényénél, az otthon biztonságában nagyot nevettem. Nincsenek is boszorkányok, megmondta ezt már több száz éve tudós királyunk Könyves Kálmán.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-11 10:11   
Mi is három országban vagyunk otthon, vagyis van itthon, otthon és amotthon is
Ez sokszor kellemes, de a 40 éve tartó csomagolást, a 12-15 órás utazásokat már kezdem unni. Lehet, hogy öregszem?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-11 08:26   
2016-12-11 07:55, Fredi:
Kedves Frédi, jólesett hallani Tőled,hogy ismered a helyzetet és a nagy igazság is vigasz a nyugtalanságban.
Hozzátenném Hermann Hesse: Stufen c. versét, ami vezércsillagom volt egy életen át, bizonnyal ismered.
Könyveim már odaát vannak.A neten kikeresem mindjárt.....
De mit találtam, 2004 beírásaim közt? Nem baj ha idemásolom?

Rose Ausländer:

Heimat III

Heimatlosigkeit
dir fremde Heimat
bleibe ich treu

Stimmen
kommen geschrieben
umarmen die Erde
halten den Himmel
schenken mir
Frühling und Schnee

Aus meiner Heimatlosigkeit
¨komme ich
mit meinen Worten
zu dir
fremder Freund
streue Glanzlichter
über das Dunkel
unsre gemeinsame Heimat

Hontalanság
hozzad hű leszek
idegen hon

Írott
hangok jönnek
ölelik a földet
tartják az eget
tavaszt hóval
ajándékoznak

Hontalanságomból
jövök
szavakkal
hozzad
idegen barát
szórj csillámos fényt
közös hazánk
sötétségébe

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-11 07:55   
2016-12-10 14:05, Tessényi Györgyi:
Kedves Györgyi nagyon ismerem a szituációt amikor "voltunk otthon, most megyünk haza". Vigasztaljon az a német közmondás, hogy "was rastet, der rostet", mert nagyon igaz!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-12-10 14:05   
Ma szépen süt a nap, a kert ilyenkor nagyon barátságos.
A kispadon elmesélném, hogy milyen nyugtalan a nyugdíjas élete egy kétlaki embernek, aki alig melegszik meg valahol, máris indulni készül, hogy a megszokás tespedtsége utol ne érje. Egyszer biztos eljön az ideje, hogy már csak a nyugalom kell, semmi más, ez lesz az "igazi" öregség.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-28 00:09   
2016-11-27 17:36, poe:

Szia!
Köszi a jó hirekért. Ezzel kapcsolatban, a következöeket tudom irni.
Az özvegy hugocskám 77 éves, egy szép komfortods családi házban él egyedül. A fiának azt javasoltam, hogy tegye azt amit itt DK-ban tesznek a gyerekek, az idös szüleik érdekébe. Éspedig azt, hogy segitenek az idös szülöknek a házukat értékesiteni, majd az ingatlanért kapott összeg egy részéböl, vásárolnak egy kényelmes szép lakást a szülö vagy szülök részére, esetleg teljes ellátással és orvosi felügyelettel, egy idösek otthonába. Erre azt a választ kaptam, hogy Ercsiben 260 eladó háza van a jelenlegi statisztika szerint, tehát ma már sz...rt sem ér egy lakóház Ercsiben. ´
Úgylátszik, hogy azért vannak kivételek.

Más:
Már nagyon régen 1952 ben elköltöztem Ercsiböl, tehát nem szivügyem az ottani életforma, de azért mégiscsak felháborit az, amik ott történnek. Már évszázadok óta, megvolt a békesség az Ercsi Magyar, Sváb és a Rác származású lakosság között és ez valószinü, hogy a mai napokig is igy van. Tehát sajnálatraméltó az, hogy a cigányság terorját, senki sem tudja megállitani!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-27 17:36   
2016-11-27 15:01, Greve:

Szia, igen megkaptam, de nem volt még időm a facebookon nézelődni.

Ercsiben házat eladni nehéz ugyan, de nem lehetetlen, anyuét tavaly májusban fél év hirdetés után sikerült eladnunk, tűrhető áron. Azóta még 3 ismerősről tudunk, akik eladták a házukat, és egyik sem cigánynak.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-27 15:01   
2016-11-27 11:10, poe:

Öszintén mondva nem is a dátumokat, hanem a történteket figyeltem.
Úgytudom, hogy a jelenlegi helyzet sem lehet rózsás, mivel olyan információkat kaptam Ercsiböl, hogy lehetettlen az ingatlanok értékesitésének állapota, mivel a kereslet az egyenlö a nullával.

Más:

Remélem, hogy megkaptad amit küldtem a mail cimedre. A facebook oldalamon a mi házunk eladását is hirdedi az EDC ingatlan értékesitö vállalat, csak hát nem a cigányok miatt. Itt Dániába mindössze csak egy 35 tagu cigány család él, de a család nagyrésze, bünözéseik miatt, váltakozva állandóan a börtönben vannak.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-27 11:10   
2016-11-26 23:41, Greve:
Ez 6 éves történet, azóta sem lehet tudni, mi is történt ott valójában.

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-26 23:41   
2016-11-26 19:26, Tessényi Györgyi:

Hihetettlen dolgok történnek, a szép hazánkban:

Áldozatuk torkát is elvágták az ercsi gyilkoscigányok?

https://kuruc.info/r/35/60026/

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-26 19:26   
2016-11-23 19:13, poe:
-
Nálunk a helyiek igen vigyáznak az átvonuló idegenekre, hogy ne ők legyenek a bűnösök, ha valami eltűnik. Távollétünk alatt naponta dolgoztak és őrködtek ismerősök a kertben és házban, de minden szomszéd árgus szemekkel figyelte őket. A polgárőrség is nagyon jól működik, de azért jó, ha néhány őrangyal is itt vigyáz

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-23 19:13   
2016-11-23 14:34, Greve:
Valóban, a fekvése remek, és szemben a komppal megközelíthető Ráckeve, Halásztelek...
Az emeletes házakban még elvannak az emberek, figyelnek egymásra, de az egyedül élő idősek szabad prédái a helyi cigányságnak. Hogy száradna le a kezük

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-23 14:34   
2016-11-23 00:23, poe:

Kedves poe!

Igen, az valóban úgyvan ahogy irod ”Ercsiben sajnos katasztrofális a közbiztonság”! Az özvegy növérem is a saját börén
tapasztalta, mivel egy éjszaka betörtek a házába és kegyetlenül elbántak vel, a vadállatok! Az ottani idös emberek
visszasirják azokat a régi szép idöket, amikor a csendörök teljes rendet tudtak biztositani, a város lakosságának a számára.
Gratulálok ahhoz, hogy kitudtátok menteni az édesanyádat és egy olyan békés helyre, amit remélhetöen ti is megfogtok
majd szeretni. Mi hogyha Mo-ra utazunk, akkor általában Bp-ten tartózkodunk és onnan látogatóba szokunk menni Ercsibe.
Kár, hogy olyan rossz hire lett Ercsinek, pedig egy szép kis mezö város és nagyon szép a Dunamenti fekvése.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-23 00:23   
2016-11-23 00:04, Greve:
Kedves Greve, pontosan emiatt igyekeztünk édesanyámat mihamarabb Ercsiből kimenekíteni, sajnos, csak a nyolcadik rablás után sikerült. De végre 2 év óta biztonságban tudjuk. Ercsiben sajnos katasztrofális a közbiztonság, de sok szép falu és város van Magyarországon, ahol vidáman és kellemesen lehet élni. Találtunk olyan falut az országban, amelynek lakossága 100 %-ban magyar és katolikus

Greve  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-23 00:04   
2016-11-22 22:37, poe:

Kedves poe!

Köszönöm, hogy irtál.

Semmi különös nem volt a levelemben, csupán csak annyi, hogy érdeklödtem az Ercsivel kapcsolatos beszámolódról. De most ezzel nem is zavarlak, mivel millió dolgod és gondot lehet, a hazaköltözésetekkel.
Ezt a húzást, én is megpróbáltam 1963 ban, Amit kegyetlenül megbántam. Dehát okkor még más volt a rendszer Mo-on. Minden esetre "hála a Teremtönek" 2-1/2 év után ismét sikerült elhagyni azt a rodhadt rendszert és visszajönni ide Dániába! Csak hát ez alkalommal, hoztam magammal egy 19 éves kis magyar lányt, majd itt összeházasodtunk és azóta is boldogan élünk. A közelmultba ünnepeltük az aranylakodalmunk évforduláját, a két gyermekünk és nyolc unokánk társaságában. Ma már a Nejecském elmult 70 éves és én a 81 évemet töltöttem.
10 évvel ezeelött, mi is szerettünk volna visszaköltözni Mo-ra, de csak évente 6-hónapra és a másik 6 hónapot itthon töltöttük volna. Találtunk is egy nagyon szép berendezett 6 szobás házat Ercsiben, ferdén áttelemben, a volt polgári iskolával. A nagy tér és a föút sarkan van, sárgára van festve és dupla garász ajtók nyilnak, a tér felé. Minden OKé lett volna, föleg a ház nagysága, mivel gondoltunk arra, hogy a nagy dániai családunk, jöhettek volna látogatóba hozzánk. Ezt az esetünket nagy örömmel ujságoltuk a hugom 52 éves mérnök fiának.
Ö aztán azt válaszolta, hogy " báttyám ilyen örültséget ne tegyetek, mivel ki sem fogtok érni a repülötérre és cigányok máris kiüritenék a házatokat".

Ezekután mit lehet tenni, hát maradunk itt Dániában a békes és nyugodt otthonunkban!

Ps.: Köszi a mail cimedért, majd hallatok magam felöl.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-22 22:37   
GREVE-nek

kedves Greve, látom, két magánüzenetet is küldtél, de sajnos, ez a funkció már egy ideje nem működik. Ha nem nyilvános a közlendőd, akkor küldhetsz mailt a poe1@freemail.hu címre.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-22 22:35   
2016-11-22 18:18, gvirag:
Na ne legyél már ilyen komoly, láttam én már Hapci meg Tudor nevű hajókat is Na de jóvanna, ha nem kellenek a malackák, akkor a fagyosszentekkel mi a baj? Maastrichtban a legrégebbi templomot és a város hídját is Szent Szerváciuszról nevezték el, és ők nem szégyellik

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-22 18:18   
2016-11-18 08:12, poe:

Node kedves Poe, egy olimpiai hajóosztály egy jeles egységét mondjuk Nyafinak nevezni, de akár Kurrah-nak is enyhén szólva szentségtörés.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-18 08:12   
2016-11-17 17:12, gvirag:
Ez egy jó történet A hajónevek is megúszták? Remélem, kár lett volna értük. Esetleg még szóba jöhetett volna a három kismalac, Nyifi, Nyafi és Nyufi, vagy Szervác, Pongrác, Bonifác is

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-17 17:12   
Szösszenet.
1958-ban épített három finn dingit a balatonfüredi sporthajó üzem. Ez a három hajó az első volt idehaza ebből a típusból. Mindhármat az egyesületünk kapta meg. D. György volt az edzőnk, ő kapta az egyiket, J. Attila és én a másik kettőt.
D. átküldött Siófokra a révkapitányságra, hogy jegyeztessem be a három hajót. Akkor a hajóknak nevet adtak amelyet bejegyeztek a hajólevélbe.
- És mi legyen a nevük?
- Mindegy.
Felszálltam a Jókaira és hasítottunk Siófokra. Egész úton azon gondolkodtam mi legyen a hajók neve. Három összetartozó név, közismert, jól hangzó... Nem volt jó ötletem. Akkor ugrott be Vörösmarty Csongor és Tündéje. A három ördögfióka. Hát persze! Node Duzzog, Berreh, Kurrah, micsoda hajónevek ezek.
A Berreh-et ha elírom mondjuk Bezzeg-nek az még csak elmegy, az lenne az enyém. A Duzzog meg jó lesz Attilának, csak duzzogjon. Különösen ha éppen "hazavágtam". De ez a betyáros Kurrah, ezért D. megöl. Hangosan felnevettem: Kurrah! Ezt nem lehet kihagyni! Ő mondta hogy a név mindegy.
A tisztviselő kicsit furcsán nézett rám amikor bediktáltam a hajóneveket:
- Azért ezt én meggondolnám, mondta.
- Meggondoltam, elég irodalmi nem?
- Nem.
Szemmel láthatóan nem tetszett neki.
- A hajóneveket végülis meg lehet változtatni, persze illetékköteles.
Alsóőrsön aztán átadtam a hajóleveleket D.-nek és vártam a hatást. Megköszönte a fáradlmaimat és bevágta a fiókba mindhármat.
Már a folyosó végén jártam, amikor jött az ordítás. Annyi időm maradt, hogy lehúzzam a fejem, így a kettőscsiga túlszállt rajtam és a nagy velencei tükörben landolt. (Én) Megúsztam. Kevésbbé a velencei tükör, de legalább vége lett a történetnek.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-27 19:06   
2016-10-26 21:12, poe:
-
Vagy még három fiú és megvan egy komplett futbalcsapat. Gyerekkoromban olvastam egy könyvet, aminek ez volt az alapötlete.
https://moly.hu/konyvek/eduard-baz-a-csodacsapat

-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-26 21:12   
2016-10-22 19:37, nidda:

Ismerős ismerőse, református pap, a nyolcadik fiúgyermeknél tartanak. Nem adták fel, talán a következő kislány lesz

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-10-24 17:29   
2016-10-22 19:37, nidda:

Ez a pech! Mi szerencsésebbek voltunk, mert az első lány után fiú érkezett.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó