2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Milyen a magyar közösség a környezetedben?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
 Andi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 15:33   
En harom orszagban fordultam meg az utobbi ot evben. Erdekes volt olvasni a tapasztalatokat, nagyon tanulsagosak. Azt hittem kuriozum leszek Izlanddal de hat hogy Venezuelaban van magyar haz az azert valami.

Amerika: kezdem New York-kal amit bizonyara sokan ismernek.Magyar haz, magyar etterem, magyar diszko, magyar bolt. Sok velemenyem nem lehet hiszen nem vonzott mert en mar a felhivasnal lattam a kalocsai ruhakat... etteremben nem jartam mert porkoltet otthon is tudok fozni a diszko meg szornyu volt. Annal meg az amerikai is jobb volt szazszor. Bar azert nehany magyar szamert megerte a belepot. A baratokrol meg annyit hogy magyar baratokra tettem szert inkabb de volt boven mod kibol valogatni.

Izland: Nagyon kevesen vagyunk ott es elszortan. De akivel talakoztam baratomma fogadtam. Hat igen JUCI! ezzel en is igy vagyok. Olyan baratokat szereztem akik tuti nem lettek volna a barataim Magyarorszagon de idegenben eleg volt ha kedves magyar szot szol valaki.

Erdekes.Persze ha mar lehet valogatni... akkor meg is teszi az ember. Itt nem volt.

Spanyolorszag: Nos sok ismeretem nincs hiszen harom honapja koltoztunk de vert izzaszto probalkozasaim ellenere sem talaltam magyarokat karnyujtasnyira. En delen vagyok ahol eddig rajtam kivul egy magyar no el amugy tobbrol hallottam eszakon. Igy nyilvan magyar haz sincs sok a kornyeken.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-15 22:38   
Szia Liz,

irod: "Majdnem minden no kalocsai ruhaban, piros-feher-zold zaszlokkal rohangaltak, suk-sukolve beszeltek, jatszottak az eszuket. Barkihez szoltam kedvesen, mindenki csak pokhendi valaszt adott."

Talan ez mindenhol ugy van vilagban, felenk is

irod: "En Angliaban elek, Manchesterben."

Ha lesz idod nezz be ujra az angliai topikba, ott lakik a baratnom is Manchesterben, a Maya, nemreg koltozott oda, hatha tudtok egymasnak tanacsokat adni .

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-15 21:10   
Sziasztok.

En Angliaban elek, Manchesterben. Van itt egy magyar club, de bar ne lenne. Amikor eloszor mentunk el egy magyar, angol hazasparral, az elso dolog az volt, hogy egy csomo penzt zsorvaltak tolunk (egy eves tagsagi dij). Na gondoltuk ez igy van rendjen, valamibol fenn kell tartani a club-ot. Aztan mi negyen csak magunkban beszelgettunk, mert lattuk,hogy egy nagyon osszeszokott tarsasag sakkozik, vagy kartyazik. A baratainkkal megittunk egy sort aztan szepen hazamentunk. Legkozelebb amikor mentunk akkor meg valami rendezveny volt, de a rohogest nem tudtam abbahagyni. Szegyelltem is magam, meg kell, hogy mondjam. Majdnem minden no kalocsai ruhaban, piros-feher-zold zaszlokkal rohangaltak, suk-sukolve beszeltek, jatszottak az eszuket. Barkihez szoltam kedvesen, mindenki csak pokhendi valaszt adott. Volt csorogefank is. Ferjem sorbaallt erte, de kozoltek vele, hogy elfogyott.

Hat ennyit az itteni magyar klubrol. Lehet, hogy csak szerencsetlen vagyok, de egy igaz, a magyar nem tart ossze. A lengyelek nagyon jol megvannak egymassal, meg minden nemzet, azt hiszem. Sajnos nem mindig vagyok buszke arra, hogy magyarnak szulettem.

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-22 07:34   
Kedves Bömbike!

Gratulálok éleslátású leveledhez! Veled kezet is foghatnék, mert mintha csak rólunk írtál volna. Pedig ezer és ezer km.-es távolságra vagyunk egymástól. A házmester fizetéséről, meg a kutya etetési költségeiről nem tudok, de annál rosszabb a rangokról tudni. Itt szintén van egy Magyar Ház, de megúntam a sok grófot, bárót, meg tábornokot.

Az itteni tagozódáshoz még az is hozzájárul, hogy a kisebb-nagyobb csoportok, mint pl. azok, akik közvetlenül a háború után jöttek egy csoportot alakítottak, az 56-osok egy másikat, stb. Azok, akik most szívárognak ide nem tartoznak senkihez. Jómagam, ugyan 56-os vagyok, de nem ide jöttem először, tehát csak később, egyénileg jöttem, ezért én is idegen, kívülálló vagyok a csoportok számára. Akarod, hogy még folytassam? Azt hiszem, tudod, hogy miről beszélek.

Üdvözlettel,
TEDDY

Bubó doctor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-20 18:40   
Nahát, hogy mik vannak? Nem is gondoltam, hogy ilyen is létezik.

Bömbike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-29 16:40   
Én is üdvözlök mindenkit!

Én Venezuelából Caracasból vagyok. Sajnos én sok jót nem igen tudok mondani az itteni magyarságról. 21 éve élek itt, és elég sok embert megismertem. Az itt élök többsége elég furcsán viselkedik, gondolok én a "régi" és "új magyarokra". Az új magyarok az 56-sok a régiek meg akik a forradalom elött jöttek ki. Nos a régiek olyan rangkorságszerü betegségben szenvednek, és elég beképzeltek. Lenézik az újakat stb. Mikor elöször jártam a MAGYAR HÁZBAN, 1981-ben, elhatároztam, hogy én nem is jövök ide vissza, mert annyi veszekedést pletykát hallottam, hogy forgott a gyomrom. Utána lassan megszoktam, hogy ez van ezt kell szeretni. Kevesen vagyunk itt és nem tartunk össze. Irigyek egymásra, mert ha valakinek egy picivel jobban megy, akkor arról tücsköt békát mondanak. Sajnos nekem ilyen negativ a tapasztalatom, de akikkel erröl beszélgettem, ugyanígy ítélik. Mozgalmi élet keves van, csak a cserkészet. Ök is pont akkor váltak ketté, mikor én ki jöttem, akkor voltak a nagy viták. Ezért van két csapat, az egyik magyarul beszél és a magyar cserkészruhát viseli, és van a másik, akik spanyolul és a venéz ruhába bújnak. Persze a szülök miatt volt ez így. Szegény gyerekek nem igen barátkozhattak a másik csapattal, meg ha a délutánosok rendeztek valamit arra a délelöttösek nem mentek el. Van a katolikus és református nöegylet. Általában ha a katolikusok csinálnak valamit arra a reformátudok nem mennek el, vagy "vicaversa". Én mondjuk ilyennel nem sokat foglalkoztam elmentem arra amire gondoltam és kedvet kaptam. A régi magyarok lassan kihalnak, az újak meg kevesen vannak és a vegyes házasságok miatt alig látogatják a Magyar Házat. CSÖDBEN van, arról rebesgettek egy éve, hogy be kell majd zárni, mert nem tudják fentartani. Gondot okoz a házmester fizetése és a kutya etetése. Hát ennyit a Magyar Házról. Én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, de sokan ezt itt el is hallgatják, mintha rossz dolog volna, inkább kitalálják, hogy német meg hasonlók. Nem tudom, de sajnos nálunk ez a helyzet.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-26 13:39   
Szinte mindenhol, minden városban van akár több magyar szervezet, klub, újság, találkozóhely, stb. Látogatod, olvasod, résztveszel benne? Miért igen, miért nem? Mit javasolnál részükre? Találkozzol helyi magyarokkal? (amennyiben véleményed kifejezetten egy konkrét közösséghez tartozik, és azon belül keressel kapcsolatokat, az adott országhoz is írj!)

juci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-21 01:32   
Szia Andi,

Azt hiszem egy kicsit traccsoltunk ma a chat-en. En is Delcaliforniaban lakom egy eve. Az en tapasztalataim az itteni magyarokkal kapcsolatban masok mint barhol ahol eddig eltem.

Az elso 15 evben amig Amerikaban voltam, ahany magyarral talalkoztam az mind majdnem baratom lett. Aktivan nem kerestem magyarokat, de akire rabukkantam, azt megbecsultem. Salt Lake City-ben megismertem 3 velem egyidos lanyt (illetve ferjes asszonyt) akikkel osszejartunk. Elkezdtunk magyar bulikat osszehozni ahova mindenki meghivhatott annyi magyart amennyit csak ismert. Eloszor csak 10-12-en voltunk, aztan 20-30 kesobb meg tobben. Elinditottunk egy "magyarcsapat" group-t a Yahoo-n ahol meg mindig aktiv elet folyik.

Californiaban mas a helyzet. Itt nagyon nagyon sok a magyar. Sokan sokfelek. Sok a magyar rendezveny, boltok, uzletek, szolgaltatasok. Nekem nagyon furcsa volt elmenni egy magyar henteshez, kremest eszegettunk a baratnommel aki Ohio-bol latogatott meg, es jottek a magyarok ki-be, ki-be. Mondtam baratnomnek, barhol mashol en mindenkinek a telefonszamat kertem volna. De itt Californiaban annyi a magyar hogy elmennek egymas mellett egy szo nelkul. Szoval nekem furcsa volt. Ferjem sose erti, hogy lehet hogy en minden magyart automatikusan a baratomnak tekintem, csak azert mert magyar. Nem tudom, kis nep vagyunk, ossze kell tartanunk.

Itt, South Orange County-ban ahol most lakom, osszejottem negy-ot csalados novel akiknek kb. annyi idos gyerekeik vannak mint az enyemek (2 es 3 evesek). Veluk rendszeresen osszejarunk, hogy mi tudjunk csevegni, a gyerekek jatszani. Nekem fontos hogy mindig legyen egy magyar majd amire szamithatok.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-11 15:28   
Kedves Doni,

elnézést, hogy belekotyogok Tündével folytatott beszélgetésedbe, de olyasvalamit említesz, amiről eddig nem olvastam a Forumban, de amit magam is tapasztaltam, mármint azt, hogy ha egy nyugaton (az én esetemben ez Németország) élő idegen magyarhoz (a kiejtéséről rögtön felismered, még ha nem is magyarul szólal meg) szólasz magyarul, akkor az szinte lebénul, barátságtalanul és főleg bizalmatlanul reagál és keresi a gyors távozást. A bizalmatlanság sajnos nem mindig alaptalan, de erre most itt nem térek ki. Hál' Istennek nem mindenki reagál ilyen negatív módon.

Hadd említsem itt meg, hogy a már régen itt élő magyarok egy része, akik ugyan hangosan magyarkodnak, teljesen átvették a német szokásokat, életmódot. Náluk már teljesen elképzelhetetlen, hogy bejelentés nélkül beugorj egy negyedórára csevegni, egyáltalán, nem illik egymáshoz járni; nyoma sincs már a közismert magyar vendégszeretetnek. Lehet, hogy a globalizáció keretében hamarosan egész Magyarország és Erdély is ilyenné válik ?
Nagy kár lenne.

Frédi

Doni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-09 22:00   
Kedves Tunde!

En harom eve elek Londonban,de eddig nem sok magyarral sikerult talalkoznom. Akik turistakent jonnek ide, baratsagosak, de aki "ugymond"itt el, az rideg es baratsagtalan, ha valamilyen modon kiderul rola, hogy magyar. En nem tartom szegyennek azt, hogy magyar vagyok, annak ellenere, hogy rengeteg problemam adodik belole. Friss hazasok vagyunk, a ferjem kanadai. A munkaja miatt vissza kell mennie az Allamokba, es ugy nez ki, hogy 1 evig tavol kell lennunk egymastol, mivel a "magyarsagom" miatt nem tudok vele menni. Ha esetleg, mint ott elo tudnal nekunk segiteni nehany valasszal a kerdeseinkre, azt nagyon megkoszonnenk!

Koszonettel: Doni

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-04 00:06   
olvastam leveledet, a hely szukessege miatt roviden irok. Itt minden vasarnap reggel a Duna TV (MO-rol) egy 30 perces hirosszefoglalot nyujt a Vilag Magyarsaga reszere. Az itteni allam segitsegevel heti harom 30 perces Radio musor van szerkesztve, az itteni Magyar szovetseg segitsegevel. A nagyobb helyeken, van kulturalis elet is, Klubok segitsegevel. Nem regen Korda Gyorgy is jart itt musoraval eloben.
Ujsagok is megprobaljak osszetartani a 60000 magyart.
szia,george

sagizsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-05-03 22:18   
Meseljetek valamit a radioadasokrol es a teveröl! Miröl szolnak a müsorok? Kik csinaljak?

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-27 07:50   
Kedves T:)nde
ismeretlenul irom,soraid olvasasa utan, felottlott bennem,hogy mennyire hasonlo helyen elek, Ausztraliaban. Itt a nagy bevandorlasok miatt a vilag osszes orszagai, ugy kulturajukkal, hagyomanyaikkal s foleg konyhaikkal, kepviselik magukat. Valahol olvastam kb 60000 Magyar szarmazasu egyen lakik s ez a szam megoszlodik a nagyobb varosok kozott. Melbourne talan, all az elen, vannak ujsagok,radio allomasok,meg egy heti 30 perces TV adasuk is. Iskolakrol nem is beszelek. Itt Brisbane-ben is megtalalhatok a Klubok, kulturalis élet. Sajnos a beolvadas miatt,csak az elso generacios emigransok tartjak ezt fent, masodik,harmadik, mar-mar nagyon halvanyan emlekeznek, ha emlekeznek.
Koszonet a Magyar Kormany segitsegenek,aki akar az megtalalja a segitseget, az Ohaza iranti erdeklodeshez, az Interneten, pld... VilagRadio, VilagTV segitsegevel. Remelem hogy reszemre legalabb is ez jot jelent.

Udvozlet OZ-bol.

T:)nde  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-04-26 14:25   
udv Mindenkinek,

az en kornyezetemben, Kanadaban, pontosabban Torontoban mi is a helyzet ezen a teren?
kezdjem legeloszor egy kis statisztikaval. Torontonak kozel 3 millios a lakossaga amibol nagyjabol 30 ezer a magyar.
eleg sokan vagyunk tehat magyarok itt.
letezik a varosban egy Magyar Haz, ahol rendezvenyeket tartanak. tovabba van magyar iskola, magyar radio es magyar szinhaz is. mukodik itt jo par magyar klub-szeru hely. persze van egy jo par magyar reformatus es katolikus templom is. a fiatalabbak szamara letesitettek magyar discot is.
hogy osszetartok vagyunk-e mi magyarok itt? hat, ez relativ. van aki akar, es szeretne tartozni valahova, az jar is ezekre a fennt emlitett helyekre, es persze akad olyan is akit nem erdekel az egesz.
mindent egybevetve, van magyar kozossegi elet Torontoban.
aki sziven viseli a magyar nyelvet es kulturat annak van lehetosege apolni itt.
Kanadat azert tartom nagyszerunek, mert szamtalan kulonbozo nemzet el itt egymas mellett es mindegyik szabadon es megkulonboztetes nelkul elheti eletet.
Nalatok - tarsalgo tarsaim - milyen a helyzet ilyen tekintetben?

udvozlettel,
T:)nde

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó