2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Hozzászólások a publicisztika, kispróza, stb. rovatokhoz
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-07-12 12:09   
2012-06-19 15:27, poe:
-
Amit leírsz, abban tökéletesen igazad van, node:

Folytatás új rovatban:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=17367&forum=26&3

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-19 15:27   
2012-06-19 13:21, bobe:
-

Nem hiszem, hogy erről lenne szó, inkább arról, hogy a frissen végzett, 1-2-3 diplomás fiatalok nem kapnak munkát. Nincs. Egyszerűen nem kell ennyi bölcsész, filozófus, népművelő, könyvtáros, turisztikai menedzser stb. Meg lehet nézni, kik jönnének külföldre dolgozni. Egy részének semmilyen szakmája, nyelvtudása nincs, más részének pedig ilyen "haszontalan". Az én kicsi, egyszemélyes óvodámba is jelentkeznek hasonlók, a családban, ismeretségi körben is van néhány egyetemi végzettségű kőműves, gyermekvigyázó, segédmunkás.
A taníttatás a családoknak és az államnak egyaránt sokba kerül, aztán lehet nézni egy életen át a berámázott diplomákat. Nem mindenki való egyetemre, de az elmúlt 20 évben mindenki mehetett.
Ez Hollandiában is probléma, hogy miközben nincs szakács, ápolónő, kamionsofőr, gyári munkás, mezőgazdasági munkás, tele van az ország munkanélküli gazdasági tanácsadókkal, biztosítási ügynökökkel, mindenféle menedzserekkel stb.
A szükségleteknek megfelelő mennyiségű szakembert kellene képezni itt is, ott is, ehhez persze fel kéne mérni az igényeket.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-19 13:21   
Haszontalan esetleg káros szakok? Kinek károsak?
Visszaternek az 60 évvel ezelötti "áldott" idöszakba?
Most majd kiket tiltanak ki az egyetemröl?
Azokat akiknek görbe valamelyik lábujjuk?
Ez aztan a fejlödés.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-19 12:49   
2012-06-17 16:17, Pompéry Berlin:
-
Folytatás kultúra ügyben:

Mint ismeretes, Szabó István Oscar-díjas, Cannes-i, ... stb. nemzetközileg jegyzett filmrendezö M.o-on forgatta legújabb, Szabó Magda "Ajtó" c. régényének filmadaptációját, melynek föszerplöi a szintén mindenféle nemzetközi fesztiválokon díjazott Helen Mirren és Martina Gaedeck. A filmet kizárólag külföldi forrásokból finanszírozták, az Andy Wajna-fémjelezte magyar filmvilág ebben nem vett részt.

Nemrég olvastam valami interntes kormánypárti portálon a fentiek nemzetileg pozitív tálalását emígyen:
"Helen Mirrenre nem költöttünk egyetlen magyar adóforintot sem."

Namost hogy támogatták-e vagy sem, valamint hogy mit támogatnak, az is megérne egy misét. De a lakosság eképpen való hülyítése, amikor meglehetösen sok adóforintot pazarolnak a Kossuth tér átalakítására, utcanevek folyamatos megváltoztatására a reptérig bezárólag, az alaptörvény ingyenes osztogatására díszkötésben, a rossz nemzetközi sajtó pozitív befolyásolására, a ..., szóval mindez belepasszol abba a tendeciába, ami hasonló álszent és csúsztató kijelentésekkel kriminalizálja azokat az egyetemistákat, akik szintén "adóforintokból" szeretnének a kormány szemében haszontalan, esetleg egyenesen káros szakokon tanulni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-18 14:56   
Sajnos nem csak Magyarországra korlátozódik az egészségügy mélyrepülése, bár itt a nyugati végeken némileg udvariasabban lökdösnek a sír felé
Luxemburgban került kórházba infarktussal egy rokon. Naponta háromszor hoztak neki kávét! Enni azt kapta, amit a többiek, jó zsíros, fűszeres kosztot. Szerencsére ápolónővér, így iziben kikérte magának, de csak harmadnapra sikerült diétás menüt kapnia, addig koplalt. Ami orvosságot az egyik doktor ad, azt a másik letiltja és viszont. A sor hosszabb, de nincs értelme folytatni.
A holland egészségügy szintén katasztrofális, az orvosok túlterheltek, futószalagon dolgoznak, rengeteg a kórházi fertőzés, a műhiba, hosszúak a várólisták.
Tudom, ez nem vigasz, nem is annak szántam, csak nyafogtam kicsit

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-17 23:48   
Igen gondoltam hogy nemcsak Zsofi miatt irtal. Sajnos ugyanezek a gondok vannak par 100 km-rel odebb is. A korrupcio csak terjed es nö, az emberek java szegenyebb lesz. A fiatalok jövöje kilatastalan. es lehetne még sorolni, de ezt te jobban sokkal jobban megtudod irni en csak olvaslak es sohajtozom.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-17 16:17   
2012-06-17 10:00, bobe:
-
Meg és 5 napos késéssel továbbment Isztambulba. Nem miatta írtam ezt a szösszenetet, hanem a szellem, az állapotok miá, amelyeket aligha lehet kizárólag a magyar egészségügy pénzhiányával magyarázni.

Kényszeres otttartózkodásunknak voltak más élményei is. Ezekböl kijut bárkinek, aki eleget jár nyilvános közlekedési eszközökön. Teljességgel sikerült a lakosság jelentös részét kriminalizálni. Merthogy ebbe a csoportba sodródott a 62 év alatti nyugdíjas, a hajléktlan, a cigány, az elvágyódó egyetemista, egyáltalán, az az egyetemista, aki müvészeti, humántudományi, közgazdasági szakot választ, vagyis bármit, ahol a rezsim szerint közveszélyes adócsalókat, de minimum szükségtelen áltudományokkal foglalkozó naplókat oktat(ná)nak. De idesorolható az eleve adócsaló vállalkozó, továbbá minden bank és azok munkatársai. Ezek vagy zsigerileg kizsákmányolók vagy az adófizetö terhén élösködö paraziták az új retorika szerint, amit a királyi médián szocializálódó réteg automatikusan és számára észrevétlenül átvesz.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-17 10:00   
Remélem Zsófi megúszta párnapos rettenetes élménnyel.

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-11 15:07   
2011-09-09 14:44, Fredi:

Kedves Fredi, a honlap még nincs teljesen kiforrva, ahogy tartalma is maga a permanens öncsiszolódás. További jó bolyongást!

http://www.lederlaszlo.eu/

..

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-09 14:44   
Kedves Lafre!
Jó, hogy beírtad honlapod címét. Beleolvasgattam és megállapítottam, hogy itt többet kell időznöm. Abból, amit hamarjában összekapart szemem és tudatom, a legjobban az "élt 86 évet" tetszett, mert - mint ahogyan Te is utalsz valahol rá - magamra találtam. Ahogy az meg van írva lehetne akár az én nagymamám is. Jó olvasni téged!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-23 23:15   
Kedves Judit,

gratulálok ilyen fiatalos születésnapod alkalmából. Jóval idösebben tiszta szívböl kívánhatom ezt.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-23 20:49   
Kedves Judit

ha ennyire zavar ez a születésnap-mizéria, ne írd be sehová, vagy írj legalább február 29-ét, akkor csak minden negyedik évben kell elszenvedned ezt az atrocitást
Tudja fene, én szeretem, ha évente legalább 1x eszébe jutok az ismeröseimnek. Az 50-et meg kifejezetten élveztem, védett korba léptem!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-22 12:29   
2010-11-22 10:45, Fredi:
-
Időzben gugliztam: ez valami high-tech csudaszemüveg, ami egy beépített minichip (ez az eyecode) segítségével reagál a fejmozgásra és annak megfelelően fókuszálja az szemüveglencsét. Hát ... biztos. Hogyan is tudtam eddig enélkül élni?!

Ámbár igaz, hogy az emberiség kb. 10000 évig is elélt, pl. mobiltelefon nélkül, ami ma egyszerűen elengedhetetlen.

Minden esetre örülök, hogy szösszenetemmel fel tudtalak vidítani ezen a tipikusan novemberi borongós napon.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-22 10:45   
Kedves Judit! Nem csodálkozom a reklámozott szemüveg árán, még akkor sem ha nem aranyozott, hiszen ez a remekbeszabott reklámszövekgbizonyára sokba került a szemüveget forgalmazó cégnek. Hiába a fogyasztókat hülyitő profi szövegeket meg kell fizetni!
Egyébként megint, az olvasó számára élvezetes módon mutattál rá társadalmunk egyik visszásságára. Gratulálok!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-22 10:30   
Judit!
Mennyire igazad van. Ilyen reklámszövegek utan merek én még vásárolni? Azt észrevettem hogy divatszavak vannak. Errefelé minden karakteres. A szalonnna a cipö az itóka a focilabda szoval minden, es a tegnap a Duna tv-ben is hallottam. A szó oda is begyürüzött.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-30 21:42   
Kedves Judit, most is, mint mar megszokott, jot szorakoztam az irasodon es az 5 oras liba sutesen. Bizonyara nagyon finom volt. Ram November 25 var egy 10 kilos pulyka sutese 12 emberre. Remelem, hogy lesz olyan sikerem mint Neked a libaval.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-29 20:51   
Kedves Judit, élvezet volt olvasni írásodat. Gratulálok, hogy modern háziasszonyként (is) sikeresen végezted nagy feladatodat, az 5 órás libasütést

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-29 15:17   
2010-10-29 12:12, Fredi:
-
... ajánlom hozzá Bornemissza Anna szakácskönyvét 1680-ból.
-
Frédi, drága, máris keresésére indultam.

Más. Igazán a nap izéje miatt nézek bele minden reggel a MON-ba. És naponta megállaítom, hogy érdemes!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-29 12:12   
Kedves Judit, jót derültem a liba sztorin. Èletízü írásod igazán megörvendeztetett és remélem ezután ismét elkényeztetsz bennünket jobbnál-jobb írásaiddal.
Egyébként, ha ismét kéretlen-kelletlen liba kerül a házba, ajánlom hozzá Bornemissza Anna szakácskönyvét 1680-ból.

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-22 18:34   
Már 2x25 is régen volt, mégis hazaküldtek, igaz megkérdezték van-e valaki aki hazaszállít, mert különben a betegszállító taxit lehet igénybevenni. Ehhez hozzá kell tenni, hogy az elôfeltétel, hogy magadtól ébredj az altatás után a várható idôpontban, ne legyen lázad és minden jól sikerüljön az operáció alatt. Ha valaki nagyon akar egy éjszakát jogában áll akkor is bentmaradni - természetesen külön térítés ellenében. (nem nagy összeg)
Üdv

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-22 18:23   
2010-01-22 15:32, Pompéry Berlin:

Érdeklődéssel olvastam írásodat, mint ahogy mindig. Hasonló témában itthoni tapasztalatom a következő: Novemberben két hetet voltam kórházban, operáltak. Este hétkor kerültem vissza az intenzívről az osztályra. Reggelig senki rám sem nézett. Ami rajtam volt ruha az ment a kukába, olyan mértékben elszennyeződött. Két nővért kivéve, a többiek kötelességből végezték munkájukat és ez meg is látszott a hozzáállásukon. Szomorúan tapasztaltam, hogy amit a magyar egészségügyről mondanak az teljes mértékben igaz. A borravaló természetes és el is várják. Én csak annak adtam akivel meg voltam elégedve. Szeretek pozitív dolgokról írni, de ebben az esetben több volt a negatívum.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-22 15:32   
2010-01-18 18:49, jukap:
-
Hát nem tudom... Kulcslyuk ide vagy oda: teljes narkózis után én nem voltam olyan állapotban aznap este, hogy hazamehettem volna. De lehet, hogy ez azzal függ össze, hogy már elmúltam 25

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-18 22:55   
èn reggel 7-re bementem (becsekkoltam ) este 6-kor mar ültem a taxiban hazafele. A doktorbácsi meg adott 10 nap betegszabit merthogy kulföldi vagyok, a bennszülött altalaban egy hetet kapott.

ravic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-18 21:15   
Kedves Pompery, csak egyeterteni tudok irasoddal! Nekem csigolyaprolaps vegett kellett kes ala feküdnöm, a szobatarsnöm egy fiatal orosz leany volt. Az OP. priman sikerült (nem lettem varva, hanem ragasztottak), es aznap, ahogy elengedtek a korhazbol, masnap mar mehettem a rehabilitaciora,(utokezelesre), harom hetre, minden meg volt szervezve. Az utokezelest fizette a kassza. Borravalot nemet korhazakban nem szokasos adni, viszont van az ugynevezett Kaffeekasse, abba lehet valamennyi penzt betenni, ha eleg összegyült,elmennek a növerek belöle együtt vacsorazni. A "Microchirurgia" elterjedesevel jocskan lerövidültek a korhazban fekves napjai, az utokezelkeseket pedig elvegzik az orvosok Ambulant. A jövönk meg ugy nez ki, hogy valamikor alig lesz szükseg emberi kezre, taviranyitott robotok vegzik majd a Chirurgok munkajat...Itt jön be Huxley "Szep uj vilaga"...

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-18 18:49   
Elôször is leszögezném, hogy mindig élvezet olvasni publicisztikáidat, ez utóbbit is. Egyetlen hozzászólásom van összevetve az itteni (Svédország) kórházi ellátással, kb ugyanaz, futószalag, de nagyfokú hozzáértéssel. Egyetlen különbség, hogy az ilyen ”kulcslukas” operációknál még aznap esetleg másnap a beteget hazaküldik, hiszen lábadozni otthon is lehet. Azt hiszem el vagytok még kényeztetve Németországban, méghogy 3 napig kiszolgálva? Kicsit irigykedünk itt északon.
Üdv

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-28 13:22   
A cikk folytatása itt található:
http://globlog.nolblog.hu/archives/2009/05/27/Sajtovisszhang/

Ezzel kapcsolatban eszembe jutott az általam nagyra tartott Oplatka András egyik története. A jeles publicista és történész a következő eset idején a Neue Zürcher Zeitung moszkvai tudósítója volt. Ott rettentő rosszul viselték a külföldi lapok kritikus cikkeit és egy-egy ilyen beszámoló megjelenése után rendre rapportra citálták az újságírót. Enyhébb vétségnél figyelmeztették, megrótták, "súlyosabb" esetben kiutasították az országból.

Oplatka egyik nyáron nem repült, hanem az újság kocsijával ment haza - annak szervizelése miatt. Az, hogy a nagy népi Szovjetúniót két hétre a saját kocsiján hagyhassa el, az engedélybeszerzés végett előzetesen háromheti adminisztrációjába, került. Noha jól beszél oroszul, a hatósági procedúra pontos megértése végett mindehová egy tolmácsnővel ment. A 25. helyen kifakadt, hogy azért ez mégis túlzott macera, hisz nem exportál, nem importál, a sajátján akar ki-be közlekedni.

A Reuthers-nak is dolgozó, állandó külföldi kapcsolatokkal rendelkező tolmácshölgynél, aki mindezt ennek ellenére abszolút mormálisnak tartotta, itt elszakadt a türelem szála és elejtett egy epés megjegyzést:
"Ne tegyen már úgy, mintha ez Önöknél másként zajlana!"

Erről szóló cikkének végén Oplatka maliciózusan megjegyezte, elképzeli, milyen lenne a Brenner hágó egy hétvégén, ha ott is ilyen megkötések uralkodnának.

No, ezután őt is behívták és figyelmeztetésben részesítették.

Néhány nap múlba büszkén közölte velem, hogy immáron x év után végre belépett a jegyzett (értsd, jó, valamit is számító, eminens) újságírók körébe. A szakmai karrier csúcsa persze az lenne, ha kiutasítanák.

Nos, az ide csak belinkelt publicisztikával rettenetesen kihúztam a gyufát. A kommentátorok eddig is tücsköt-békát - meg ribancot - szórtak. De ma végre előreléptem! Nem, nem az életemre törnek, annál rosszabb: burkoltan megfenyegettek az APEH-nál és a német adóhivatalnál való párhuzamos feljelentéssel.

Asszem, mától publicisztikailag egy más lígában játszom.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-27 23:52   
Ha nem rettegnék attól, hogy agyonvernek a másképp gondolkodók, akkor betenném a szomszéd rovatba egy publicisztikámat, amely a "Die Zeit"-ben nemrég megjelent, Magyarországról szóló cikket és annak hatását taglalja.

Félelmem onnan fakad, hogy az eredeti bolg kommentárai között akadtak személyemre vonatkozó és nyomdafestéket nagyon nem tűrő kitételek, így tisztában vagyok vele, hogy posztom, finoman szólva, polarizáló, vagyis konfliktusképes anyag.

A MON egy rendkívül kultúrált fórum, így itt valszeg nem fognak leribancozni, bár ki tudja. Így itt csak jelzem, hogy ha valakit a cikk ennek ellenére (vagy épp emiatt) mégis érdekel, emitt találja:

http://globlog.nolblog.hu/archives/2009/05/26/A_fasisztak_zaszlaja_alatt/

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-08 00:30   
2009-05-07 15:01, Pompéry Berlin:
-
2009-05-06 04:48, Ferencz Zsuzsanna:
-
További adalék az előzőhöz:
Zsófi hosszabb ideje a fényképeit (művészeti stúdiófelvételek) online hivatja elő és egy bizonyos cégnél rendeli, akik gyorsak, pontosak, jó minőséget szállítanak megfizethető áron. A holnapi kiállításához készülő edíciót is itt nyomttatta, de valami félreértés folytán a második adag nem jött meg időben.

Időközben az ifjú művésznő kiderítette, hogy a cég történetesen és szerencséjére véletlenül berlini. Újab éjszakai emilváltás után úgy döntött, hogy elmegy a helyszínre, hisz a cím alapján az csak egy köpésnyire van a kiállítóteremtől.

A legnagyobb meglepetésére a fotostúdió egy neuköllni, ától cettig törökökből álló középvállalkozás, amely elsősorban a török ügyfélkörre specializálódott: esküvő, körülmetélési családi ceremónia, stb. megörökítése a náluk megszokott - nekünk édeskésen giccsesnek tűnő - pózokban. A falakon látott felvételek 1:1-ben hajaztak a törökországi élményeinkre az ottani izlésbeli esztétikával, egyúttal hipermodern technikai berendezéssel: minden PC-n megy, online megrendelésekből (is) élnek, amelyek teljesítésénél német módon pontosak, korrektek, stb.

Körülötte mindenki török volt: úgy az alkalmazottak mint a kuncsaftok. Persze, az üzletben mindeki tud németül is. Meg a modern technikával bánni, stb.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-07 15:01   
2009-05-06 04:48, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Zsuzsa,

ez így csak részben igaz. A német oldal eleinte szintén átmenetinek vélte a bevándorlást. Ebből, ezért születtek a gettók a hajdani Ny-berlinben, mert a törököket főleg tudatosan lebontásra ítélt házakba, negyedekbe költöztették Wedding és Kreuzberg kerületekben - mert hogy csak öt percre jönnek és addig guggolva is (WC, központi fűtés nélkül) ki lehet bírni az ideiglenességet. Később ez másként alakult és spec. ez volt a szerencséje ezeknek a ma többségükben szanált vagy szanálás alatt álló századfordulós vagy még régebbi "Gründerzeit" házaknak, hisz így megmenekültek a 70-es évek "modernizálásától". De ez egy másik írás témája lehetne.

Szóval később másként alakult. Ekkor lépett a képbe a rosszul értelmezett liberális hozzáállás. Megjegyzem, még mindig ismerek 30 éve itt élő török családot, illetve annak egyes tagjait, akik 30 éve lelkileg egy virtuális kofferen ülnek. Az egyik ügyfelünk, pl. török háztulajdonos. 10 éve ügyfél. Az első évben azt mondták, hogy aláírnak ugyan egy szerződést, de az egész ideiglenes, hisz el akarják adni a házat. ( 2-3 évvel korábban vették meg azt a neuköllni - leglerobbantabb török-arab gettó-negyed - bérházat, amelyben korábban évtizedekig bérlőként laktak. Rendesen renováltatták, bevezették a központi fűtést, a legnagyobb igyekezettel próbálnak a német bürokrácia összes követelményének megfelelni. A tulajdonosi közösség (klán) főtagja, a németül még mindig nem beszélő családapa 1968 óta él N.o-ban - átmenetileg. Minden évben haza akar költözni. A tárgalásokat velem mindig a feleség folytatja, aki egy takarítóvállalatnál mint takarítónő dologozik. Ő tud németül, de a képzettségéből adódó színvonal (valamint a munkakör) adódik a képzettségéből.

Két gyerekük N.o-ban született, szakképzettséggel rendelkező, integrált emberek - persze a berlini török világon belül mozognak, a mindenkori házastársak szintén törökök. (Ez alapjában véve nem elítélendő: gondoljunk csak a magyar emigrációra vagy a határontúli magyarságra, akik szociális kapcsolatrendszerükben szintén ragaszkodnak a "magukfajtához".) A fiúnak meglehetősen macsó világképe van, ami azért elüt az általános német életfelfogástól. Ugyanakkor integráltnak nevezném, hisz valami jelentősebb német cég utazó ügynöke, aki nap mint nap német űgyfelekkel tárgyal - vagyis a munkáltatója alkalmasnak tartja erre a feladatra. A húga szakképzett nővér és jelenleg physiotherapeutának tanul. Eszük ágában sincs "haza"menni T.o-ba, ami nem a hazájuk. Ez egy köztes világ, ők ú.n. "Zwitterek", akik itt is, ott is otthonosan mozognak, de mégis inkább itt - a maguk kialakította közegben.

Szóval a többséggel semmi baj. De a maradék 5-10%, akik között él a vérbosszú és klánvircsaft, szakképzetlenek, gyerekeik nevelésére nem adnak és ahol már a 3. generáció nő fel szakképzetlenül, nos ott komoly gond van.

Mindazonáltal óvakodnék általánosításoktól. Az elmúlt 40 év alatt kitermelődött egy szakképzett, részben diplomás, vállalkozói = munkaadói réteg is. (Nemcsak a döner-imbiszt értem ezalatt, hanem van török bank, élelmiszerüzlet-hálózat, török receptek szerint készített specialitásokat gyártó élelmiszeripari cégek, de van szállítmányozó, építkezési darukat kölcsönző vállalkozás, ügyvédek orvosok magánpraxissal, stb.) Ha ezeket hirtelen kitennék az országból, bizony nem kis gazdasági űr keletkezne. De más téren is így van: Elég csak körülnézni a szövetségi és/vagy a tartományi parlamentek képviselői között, de a helyi közigazgatásban, rendőrségnél, ahol hellyel-közzel akadnak törökök is. Mindez annak ellenére, hogy a fent említett réteg létszámában nem felel meg a török lakosság arányának, vagyis a "vendégmunkás" nációk az integrálódott, állampolgár kiművelt emberfők között alul vannak reprezentálva.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-06 04:48   
Kedves Judit, nagyon jó és mellbeverő írásodhoz lenne egy-két szavam: német naivitás
azt hinni, hogy nagyobb bevándorló csoportokat lehet integrálni. Lehetne, ha az illető népcsoportok azért vándoroltak volna be, mert céljuk az integrálódás volt. Viszont a bevándorlás célja a pénz.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó