2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Nice to meet me
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-30 16:32   
mazeltof,

privatot kuldtem Neked.

Hunor

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-30 16:13   
Én ritkán járok ide, mert magyar közegben élek, magyar emberek közt, tehát nekem nincs olyan nagy szükségem itt lenni, mint esetleg másnak. Meg elfoglalt is voltam mainapság, felmondtam a munkahelyemet, és most keresgélek. Nyakamba akarom venni a világot, Budapest van legküzelebb, de mennék én Amerikába is. Úgy rámjött a mehetnék. Eddig csodáltam magamon, hogy jól megvoltam, de most rámtört a hiány. Tehát most az a kérdésem, nem tudtok-e valami honlapot, ahol magániskoléban tanulási lehetőség van? Én zenét szeretnék tanulni, alapfokon (?!) és valami olcsóbb iskola kellene az legyen. Közben dolgoznék. Működik ez Amerikában, hogy beiratkozoo valahova suliba, és akkor mehetsz? Úgy értem, akkor könnyebb vizumot kapni? Ez az Amerika olyan nehezen megközelithető hely, pedig azt mondják, a lehetőségek országa. Vagy olyan ez, mint a mesében, ahhoz, hogy megtaláld a szerencsédet, át kell vergődj ezer meg ezer akadályon?

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-27 13:16   
2003-07-19 19:01, bab:
-
hat bizony igaz a mondás, azt kapjuk amit adunk... egyik eltünés a másik után... Mazel, meg kell adni, Te is jól eltuntel... meg mondjuk én is... Van még remény a folytatásra???????

SZIA BAB, nem kiabalok, csak kijeloltem, hol kezdodom.

Hat tenyleg jol eltuntem. Taborozni voltam, filmtaborban, azelott meg depi voltam, besavanyodott. Most vilagga szeretnek menni, hogy uj hatasok erjenek, mert idehaza jo, de nem lelem helyem. No szia, meg beszelunk, most csak rovidre ugrottam be.

mazli

-

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-19 19:01   
hat bizony igaz a mondás, azt kapjuk amit adunk... egyik eltünés a másik után... Mazel, meg kell adni, Te is jól eltuntel... meg mondjuk én is... Van még remény a folytatásra???????
bab

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-31 05:00   
Kedves Mazeltof, tobb honapra tuntel el...S Te kis eltünésnek nevezted... hát mit ne mondjak... Azt hittem mar nem is jossz vissza... Orulok hogy ujra itt vagy... Eszrevettelek biza, s erezd ujra otthon magadat... Fel a fejjel, ilyen szerelmi 'baleset' még sok fog jonni meg menni... Ettol olyan szep az élet...
Bab

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-17 19:14   
Sziasztok. Csöppet eltűntem, dolgom volt.....
nem tudom valaki még olvassa e a fórumot. Szerelmes lettem, de az illetőnek barátnője volt, és engem észre se vett. Node öreg róka vagyok, (28) és nem vettem szívre, elmúlt. Egy hétig tartott.
Azért is nem írtam, mert úgy éreztem, már nem akarok elmenni innen. Kedves kis város ez a mienk. De a munkahelyem épp összeomlóban, tehát megint nyitogatom a szemem a nagyvilágra. Jó lenne egy másik tévét találni, megszerettem. No, írjatok, ha észrevettetek!!!!!!!!

mazi

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 23:14   
Meg van az uj hely, egyetlen hely, egy fenyforras, egy megrakott tüz, ahova be lehet jarni melegedni... FÉNYSZOBA... varlak benneteket szeretettel: Babi

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-30 22:02   
Zsizel Kedves, a szambol vetted ki a szot. A legalapvetôbb problémám az, hogy mikor beirok valahova is, elfelejtem hova irtam, s sokara jutok ujra oda vissza, s veszem eszre, hogy valaki valaszolt. Tul sok hely van beirni, sok erdekes tema merult fel, de nem gyozok minden helyet vegigjarni... Koszonom Zsizel hogy gondoltal ram, en is azt javasolnam, hogy legyen egy hely ahova beirunk, legyen a topik cime teljesen altalanos, igy beleferjen minden tema, s ne kelljen zavarba ereznunk magunkat hogy 'mellebeszelunk'... ha igy lehet, akkor en is gyakrabban irok, mert igy mire a sok keresgeles utan eldontom hova irjak be a sok kinalkozo helybol, akkorra a keves idom nagy resze elmegy, s lemondok arrol, hogy akar egy sort is irjak...
Tehat egyezzunk meg egy helyben, s oda minden nap munka utan be tudok en is menni, leegyszerusodik az egesz, s napi kapcsolatban tudunk lenni, s nem kell keresgelni tovabb, hogy hova irtam be, ki valaszolt, mi a kovetkezo lepes... Balu, nyithatnal egy topikot, egy olyat, amibe minden belefer... Lehet a neve '... és arra gondoltam...', vagy '... teljes szivembol és lelkembôl...', nem tudom, barmi, ami eszetekbe jut... Mert ilyesmi cimszo alatt valoban mindenrol lehet irni... S mégegy... Kellene valami, ami által jeleznenk, hogy ez nem CSAK egy kotetlen beszelgetés, hanem azok talalkozo helye, akik a két hang kozotti szunetben velik felfedezni a kulcsokat... Ertitek ugye...
Irtam ezt Neked Zsizel Kedves, - foleg mert te vetetted fel azt, ami bennem is regen erlelodik, s komoly nehezseget okoz a gyakoribb kapcsolat tartasban -, s minden kedves baratomnak itt a MON-on, akikkel mar szoros baratsagban vagyunk, s azoknak is, akiknek tetszenek a mi furcsa topikjaink, s kedvet ereznek velunk kozosen vegiggondolni bizonyos dolgokat...
szeretettel: Bab

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 15:18   
Hallo Ti Kedves Mindannyian! Hát, gyertek át az ezotéria 2 rovatba, ott mindenki rátok vár! Sok kérdés, sok élmény, tapasztalat töletek, örülnénk, ha irnátok mindenröl! Babika, Téged különösen nagyon várunk! Tehát Ezotéria 2, meg Agykontroll. Meg a repülö csészealj. Mert már nem tudom, hol keresselek benneteket. Ugyanis Babika, meg Többiek, nekem is ez a fö témám az életemben, ez kell, hogy meghatározza életutamat, és megpróbálok eszerint élni, irányitai hétköznapjaimat. A mindennapi dolgaimat, intéznivalóimat, emberekkel való kontaktusaimat.
Találjatok ki valamit, hogy melyik rovat legyen, hogy ne kelljen igy szétdarabolva keresgélni benneteket! Sok szeretettel
Zsizel

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 04:36   
rendkivul sok volt rajtam, nagyon le voltam terhelve, de mostmar itt vagyok, folytathatjuk De nem tudok mit irni... inkabb kerdezzetek valamirol
Minden nap be fogok nezni, hogy van e folytatas.....
babi

Bagira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-09 11:09   
Hi!
Maugli aszemm egnösült, behalozta az a fortelyos nöszemely. )
Igy magunk maradtunk aggleglenyek, Sir Kan Lajcsi Kiraly, es Kaa böviti meg az agglegeny klubbunkat. ))

2003-03-08 17:25, mazeltof:
-
Úgy látom, megszűnt a beszélgetés, és ezt jajdejaj! - fájlalom. Hát pl. hány óra van nálatok, amikor nálunk 19 p.m? Én a munkahelyemről írok, egy tévétől, ami lassan , de már észrevehetően befuccsol. Ígyhogy át fogok vándorolni Budapestre, vegyes érzelmekkel, és reményekkel, de ez van a legközelebb. Aztán szeretnék továbbmenni, egészen Amerikáig. Bagira meg Balú, ti jó barátok vagytok, nemde? Mauglit hol felejtettétek? Elrabolták a majmok?

na sziasztok.
-

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-08 17:28   
Bab, kösz a választ. Örvendek, hogy így gondolod. Most éppen nem olvasok semmmi ezoterikusat. És nem válaszoltál arra, hogy Mello, Anthony de-t ismered e. Nem is lényeges, i,m just trying to have a conversation. A noklapja.hu-n, ajanlom mindenkinek magat az oldalt, van egy josoljunk-forum, es vannak olyan hozzaszolok, akik komolyabban foglalkoznak az ezoteriaval. Van persze sok locska-fecske kivancsi kis nocske, akik josnot keresnek.

Szia!

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-08 17:25   
Úgy látom, megszűnt a beszélgetés, és ezt jajdejaj! - fájlalom. Hát pl. hány óra van nálatok, amikor nálunk 19 p.m? Én a munkahelyemről írok, egy tévétől, ami lassan , de már észrevehetően befuccsol. Ígyhogy át fogok vándorolni Budapestre, vegyes érzelmekkel, és reményekkel, de ez van a legközelebb. Aztán szeretnék továbbmenni, egészen Amerikáig. Bagira meg Balú, ti jó barátok vagytok, nemde? Mauglit hol felejtettétek? Elrabolták a majmok?

na sziasztok.

Bagira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-07 09:59   
Szia Bab!
Dehogynem , jok vagytok, miert ne lenne jo a atrsasagotok?
Ha iyg lenne, nem lennek itten.
Te hol elsz?

2003-03-07 03:36, bab:
-
Bagira! Nem Balut nem lattuk... Azt hittem valami mas is fogsz mondani nekunk... Mi nem vagyunk jok?
Bab

-

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-07 03:36   
Bagira! Nem Balut nem lattuk... Azt hittem valami mas is fogsz mondani nekunk... Mi nem vagyunk jok?
Bab

Bagira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-06 11:50   
Jaja,szemelyesen a Dzsungel könyveböl. ) Balut nem lattatok valamerre? )

2003-03-02 00:03, bab:

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-06 04:12   
'... ha van egy igazi lényeg, és ha van több igazi ember, annak mind alapjában véve ugyanazt kellene akarni, vagy gondolni, azaz békében élni, hinni, nem ártani másoknak, ilyesmik. Ha van egy Rend, akkor abból csak egy van. És mindenki kutatja, keresi, és ha megtalálja, jó neki, de mindegy mit hisz, vagy olvas.'... igy fogalmaztad... Na, itt a lenyeg! S valoban, szinte mindegy mit olvasunk, mert az elet, a vilagegyetem egy rend, egy torvenyszeruseg alapjan funkcional. S felismerni kellene, hogy mint csavar a gepezetben, olyan alkatreszei vagyunk ennek a mindensegnek. S ha nem cselekszunk, gondolunk, erzunk osszhangban e mindennel leghatalmasabb torvennyel ami itt mukodik, akkor mindenfele betegseg tamad meg minket, s ilyen uton leszunk kidobva a gepezetbol.
A Bab a nevembol jon, Babinak hivnak de nem szeretek semmifele becezest, a 'babi' nev is mar ram lett ragasztva, igy levagtam belole az 'i'-t Talan komolyabban hangzik...
.... hogy hogyan s mit kellene felismerni minden tudatos elolenynek? hat azt, hogy egymasert, egymas altal s egymas felé letezunk. A sokat hangoztatott szeretet mogott errol szol minden 'hegyibeszed'... Sajnos ezerevek ota csak toporgunk, ezt az egyszeru kepletet keptelenek vagyunk beepiteni eletunkbe. De ameddig ez nem tortenik meg, addig szamolni kell mind a tarsadalmi, mind az egyeni fajdalmakkal...
bab

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-04 17:11   
Ja, Bab (a bab azt jelenti, hogy Bean, vagy valami becenév?) az olvasottakról is mesélhetsz, hogyne.

Na minden jót ott Los Angelesben.

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-04 17:02   
Szia Bab, köszönöm a könyvajánlásokat. Most éppen egy Harlequin könyvet olvsok, csak azért, mert angolul van. De azért ugye nem tagadsz ki? Annak idején Jung álomelemzését is angolul olvastam, és le voltam nyűgözve.
Hát, én mindenfélét összeolvasok, a teljesség igénye nélkül, Jungtól annak idején több könyvet olvastam, ezért ő a főguru. Valahogy úgy vagyok vele, hogy mindenfélét összeolvasok, és amit elfogadhatónak/ill. elképzelhetőnek tartok tartok, megtartom. Elég sok mindent elképzelek. Szerintem mindennek egy a lényege, a részletek nem számítanak, és tulajdonképpen mindenhol nagyjából ugyanarról van szó, más más formában.
Én például Anthony de Mellót olvasgattam az utóbbi időben, őt nem lehet ezoterikusnak nevezni, azt hiszem, nem is tudom ki volt, tulajdonképpen, de a könyvei jók. Mindegy, és amikor a barátnőmnek panaszkodtam, hogy depressziós vagyok, akkor azt mondta: oda kell neked adjam Osót. Oshót, nem tudom, ő is valami lelki vezető lehet. Én meg azt mondtam, nem kell, mert úgyis biztos ugyanaz a lényege. Így gondolom, hogy ha van egy igazi lényeg, és ha van több igazi ember, annak mind alapjában véve ugyanazt kellene akarni, vagy gondolni, azaz békében élni, hinni, nem ártani másoknak, ilyesmik. Ha van egy Rend, akkor abból csak egy van. És mindenki kutatja, keresi, és ha megtalálja, jó neki, de mindegy mit hisz, vagy olvas. Erről mit gondolsz?

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-02 00:03   
he he he Bagira Egyenesen a Dzsungel konyvebol pattantal ide?

Bagira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-01 16:43   
Sziasztok, ha lehet magyarul is, akkor vagyok en is .
Na jo oldalon landoltam, ezoterika, igen erdekel. )

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-01 07:51   
Bocsanat, a kerdesedre nem valaszoltam, Los Angelesbol irok Neked. S elnezest hogy sokaig nem valaszoltam, kicsit tul sok elfoglaltsagom volt. Igyekszem sokkal hamarabb valaszolni legkozelebb...
bab

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-01 07:48   
Mazeltof Kedves, en nagyon sok helyen irtam itt a Forumban mindarrol, amik velem tortentek, itt foleg ezoterikus dolgokra gondolok. Olvasgass bele a topikokba, ezekrol a dolgokrol boven van itt olvasni való már.
Ezen kivul melyedj el Rudolf Steinerbe, nagyon jo uton jarsz, Jung professzor utan (aki elete vegen maga is ezoterikussá vált) pontosan Rudolf Steiner kovetkezik. Ajanlom a 'Hogyan jutunk a magasabb vilagok megismeresehez' cimu konyvet, amibol alaptudast lehet nyerni a beavatasrol, a tudati fejlodesrol, a szemelyiseg alakitasarol, az elet es halal legfontosabb kerdeseirol.
Ha kerdezni akarsz tolem valamit, azt barmikor megteheted, s nagy orommel valaszolok Neked, de ne altalanossagban kerdezz, mert olyanra nem tudok valaszolni.
Az olvasottakkal kapcsolatban is kerdezhetsz.
Ha megengeded, en is ajanlanek olvasni konyvet, elsosorban ABD-RU-SHIN: Az igazsag fenyeben cimu konyvet, harom kotetes zold konyv, igen fontos tudnivalokkal az emberiseg reszere.
Ne keverj mindent ossze mar az elejen. Haladj egy iranyban. Mindaz amit emlitettel, 'almok, asztrologia stb.' ezeket most hagyd, tudom hogy erdekel, de meglatod, ha komoly tanulo vagy, egy nap mindenrol tudni fogsz tanulas nelkul. Csak menj minel bentebb az ösvenyen, s egy nap mint az egrol a csillagok, öledbe hull minden ami fontos, minden ami igaz érték, minden tudas a tied lesz...
Bab

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-25 15:34   
Magyarul is beszélhetünk, miért ne. Főleg az ezotériáról. Arról talán nehezebben megy angolul, legalábbis nekem.
Szóval szia Bab, mindig elfelejtek köszönni.
Honnan írsz?
Én Csíkszeredából, az Romániában van. Nagyon jó ez a site, nyílik a világra.
Hát az ezotériával, mint ilyennel, nem foglalkoztam behatóbban, de érdekelnek pl. az álmok, az álomelemzés, valamikor sok C.G.Jung könyvet végigolvastam, és el voltam bűvölve, mostanában meg Rudolf Steinerre bukkantam, akibe még nem merültem bele. De nagyon érdekes dolgokat mond, csak tudni kell szűrni, ez a legnehezebb.
A horoszkópkészítés is érdekelne, de az már komoly erőfeszítést igényel, és arra még nem jutott időm. Mindig be szoktam menni a www.astronet.hu lapra, és húzok tarot kártyát, vagy rákattintok a Ji Csing jóslásra. Ezt csak úgy szórakozásból, de általában talál amit mondanak.

Hát most ennyit, ha van speciel témád, írjál. A lagjobban az érdekel, ami veled, vagy az ismerőseiddel történt. Furcsa, megmagyarázhatatlan esetek.

Szia!!!!!!!

bab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-23 16:33   
Hi Mazeltof, really glad to meet you. To write in English is not my favourite thing but if you want I can dot that. Esoteric... yes! it's my favourite... Would you like to talk about it? Then let's do that. It will be my pleasure
It was nice to meet you :)
Bab

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-23 15:05   
That was fast!!!!!!!!!

Ez hamar ment!!!!!

Örvendek neked, ausztrál embertársam. Én Jane, te Tarzan.

Úgy tűnt, mintha magányos lettél volna, mikor ezeket a sorokat írtad. Nem tudom elképzelni, milyen, mikor mindenhonnan az angol folyik. De tudom, hogy van itt az online-on egy srác, és talán több is, akiknek az az álma, hogy Ausztráliában éljen. Tehát fel a fejjel, ausztrál magyar!!

Énnekem nem az álmom, én csak pénzt szeretnék keresni, ha szerencsém lesz, egyszer én is nekivágok, Amerikának.

Akkor most írok egy szép magyar dallamot, mert éppen ez jár a fejemben:

Én istenem adjál esőt
a lovamnak jó legelőt, hadd egyen
a lovamnak jó legelőt, hadd egyen
nékem pedig szép szeretőt hadd legyen

persze a dallam lenne benne a lényeg, de kottázni sem nem tudok, sem nem nyílik rá lehetőség.

na szia ausztrál magyar

örvendek a beszélgetésnek.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-23 10:47   
miert epp angolul...?
persze, most ez teljesen mellekes...
___how do you do? how do i do? nice to meet myself too.
mikor het-nyolc eve eloszor ultem internet elott (igen maradi a srac...),
beleptem egy internetes beszelgetoszobaba es ott angolul tarsalogtak.
gondoltam most en is bevetem a szerepjatekon es arthur conan doyleon,
monty pythonon es project englishen erlelt kivalo nyelvtudomanyom, de
banatosan felsulve, mintegy meghasonlottan magamban (miszerint 'ezek
biztosan nem _azt_ az angolt beszelik') leptem ki es par honapig inkabb
csak magyarul beszelgettem.
azota persze mas a helyzet... itt ulok a vilag vegen egy aprocska szobaban,
korulottem papirhalom, 200 meterre innen a tenger csobog, az antarktisz
felol jovo szelek razzak a tetoszerkezetet es a 'weatherboard'(?) falakat,
az elobb nyeltem be az utolso 'cascade draught' so:r cseppeket es ugy
egyaltalan, mindenki angolul (ausztral akcentussal, szavakkal) beszel
hozzam, a teveben krikett es AFL (ausztral rogbi) megy... huh.
ha most visszaolvasnam magamat biztosan nem talalnek semmi ertelmet
ebben a par sorban es duhodten kitorolnem oket es ujra megprobalnam
behozni a www.es.hu-t...
excuse me... i forgot that this was an english topic. *slap*
the beer was fine, makes me feel mellow, relaxed... its late night here,
shortly going to sleep. tomorrow another hard day... need to buy bread
too, the solid kind this time. something called 'pane de casa' that smells
and tastes like our beloved hungarian bread you get at the bakery...
homesick? quite...
hooroo!

mazeltof  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-22 21:33   
Sziasztok, ismerkedni szeretnek, baratsag, angolul levelezes celjabol, barmi okbol. Elnezest, nem tudok ekezeteket hasznalni.
Magamrol: nagyon szeretem a zenet (es a zeneszeket) nagyon szeretek utazni, erdekel az ezoteria.

Varom leveleiteket !

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó