2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyar Világiskola
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 zacherlászló  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-28 17:36   
2009-11-28 04:51, Lepu:
-
Valóban, nagyon ijesztő dolgokat írsz!
És még ijesztőbb, ha hozzá tesszük, hogy nagy valószínűséggel: helytálló is!
A pesszimizmusról jut eszembe. Az egyik kedvenc kortárs magyar írómat (Spiró Györgyöt) nevezik előszeretettel pesszimistának, holott csak arról ír 20 éve, hogy nagyon rossz irányba mennek a dolgaink! (Miközben: tényleg rossz irányban mennek! Egyedül a hülyítésben értünk el jelentős "sikereket"!)
Ő pedig mindig tiltakozik, hogy nem pesszimista, csak realista!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-28 04:51   
2009-11-27 22:17, jukap:
-
2009-11-27 12:51, Lepu:
Imádom a pesszimizmusodat, én is így gondolkodom néha, de tudom, hogy ez nem jó és idôszerû.

Amatörök. Miért akarja nekem mindenki elmagyarázni, hogy pesszimista vagyok?
Nem a vallás számít, hogy mit hisz az ember, hanem a tudomány. A determinisztikus világnézet szerint mindennek van egy oka, tehát nem létezik okozat ok nélkül. Fordítva is igaz, minden (nem)cselekvésnek van egy okozata. Ha én megnézem, hogy mit csinál jelen pillanatban az emberiség, akkor az csak egy megfigyelés, mindeféle értekelés nélkül. Ha megjegyzem, hogy ennek az oknak mi lesz az okozata, akkor abban semmi pesszimizmus nincs, max. egy kis valószínüségszámítás, meg történelem. Ami most folyik az nem új, párszor már megtörtént, tehát a dolgok folyamányát egy történelemkönyvböl megtudhatjuk. Ebben semmi pesszimizmus nincs, ez csak a véres realitás. Pesszizmus az lenne, ha azt hírdetném, hogy összedöl a világ, ez ellen semmit nem tehetek, minden értelmetlen, és a személyes sorsom szarabb lesz. De ilyet te tölem nem olvastál, mert az én sorsom már csak elvböl nem alakulhat úgy, mint a nagy átlagé. Felejtsd el a mai világban azt, hogy pesszimista, aki azt hiszi, hogy valami angyalok, vagy az ufók lejönnek, és megmentik az emberiséget, az a tudomány mai állása szerint egyszerüen bolond. Ha politikus, akkor meg hivatalból hazudik (de emellett még lehet bolond is).
Aki meg félig-meddig realista, az nem hisz a teljesen megalapozatlan "optimizmusban". A dolog nagyon egyszerü; Ha az okon nem változott semmi, és a folyamat a természeténél fogva negativ irányban erösödik meg, akkor a helyzet rosszabb lesz. Jelen pillanatban egyetlen ok sem szünt meg, a folyamat egy drasztikus zuhanás, ergo a helyzet rosszabb lesz. Ebben a helyzetben "optimistának" lenni, az annyit jelent, hogy gátszakadás után a völgyben abban hinni, hogy a víz hegynek felfelé fog folyni.

Hasonlít a problema a környezet és "klimat" (nem tudom magyarul) kérdéshez, ami mindig arra utal, hogy mi történik a Földdel, de tkp. arról szól, hogy mi történik velünk emberekkel. Vajon mi egy olyan faj vagyunk akiket érdemes megvédeni? A természet regenerálja önmagát, ha mi eltûnünk, akkor minden visszaáll a természetes öregedés szerint, itt nagyobb távlatokra gondolok. Senki sem beszél a túlnépesedés ellen, sôt, rövid távon, hogy megkapd a nyugdíjadat, hogy bizonyos népcsoport ne haljon ki (pl. a magyar)ösztönöznek a több gyerekre, kérdés kinek jó? Nekünk most, de késôbb? Én sem tudok megoldást, ahogy senki sem,

A szernység az optimizmus mellett egy másik karakterhiba. Persze, hogy tudunk megoldást. Az egész világ tud legalább egyet. És tulajdonképpen ez is baj. Nem megoldásból van hiány, hanem olyan megoldásból, amit az emberek önkéntesen azonnal végre is hajtanak, valóban megoldja a problémák okát, és egy egészséges rendszert alkot. Mivel az embereket évezredek folyamán sikeresen elhülyítették a vallásokkal (inkl. marxizmus), a propagandával, meg az iskolával, ezért benne van a pakliban az is, hogy ez a zseniális tömeg kipusztítja önmagát. De ez nem gond. Valamikor úgy is meg kell haljunk. Csak nem kellene megint "Istenre" kenni a saját hülyeségünket. Amúgy a valószínüségszámítás Murphy törvénykönyvével kiegészítve erre azt mondja, hogy egy rovar mindig túléli a ciánozást.

de századunkban illenék hosszabb távon gondolkodni és akkor eltörpül a nemzetiségi, politikai "fontos" kérdés hogy jobbra vagy balra.

Jobbra, vagy balra egy olyan 200 évvel van elmaradva az átlag mögött. Az átlag meg mégegyszer olyan 300 évvel a szükséges evóluciós szint mögött.
Ki kell valamit találni, ami felébreszti az embereket: a felébredt ember hazaküldi a papokat, a politikusokat, a managereket az uralkodókat, katonákat, stb. Ez is egy lehetöség lenne, de hogy a jövöben ez lehessen, ma kellene tenni érte valamit.

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-27 22:17   
2009-11-27 12:51, Lepu:

-

Imádom a pesszimizmusodat, én is így gondolkodom néha, de tudom, hogy ez nem jó és idôszerû. Hasonlít a problema a környezet és "klimat" (nem tudom magyarul) kérdéshez, ami mindig arra utal, hogy mi történik a Földdel, de tkp. arról szól, hogy mi történik velünk emberekkel. Vajon mi egy olyan faj vagyunk akiket érdemes megvédeni? A természet regenerálja önmagát, ha mi eltûnünk, akkor minden visszaáll a természetes öregedés szerint, itt nagyobb távlatokra gondolok. Senki sem beszél a túlnépesedés ellen, sôt, rövid távon, hogy megkapd a nyugdíjadat, hogy bizonyos népcsoport ne haljon ki (pl. a magyar)ösztönöznek a több gyerekre, kérdés kinek jó? Nekünk most, de késôbb? Én sem tudok megoldást, ahogy senki sem, de századunkban illenék hosszabb távon gondolkodni és akkor eltörpül a nemzetiségi, politikai "fontos" kérdés hogy jobbra vagy balra.

Üdvözlettel.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-27 12:51   
Ja, a pécsi egyetemen volt egy kis "action".
De amúgy nagyobb a valószínüsége, hogy papi egy baltával otthon feldarabolja a diákot, mint az, hogy az iskolában lelövik.
De ebben semmi különös nincs, egy beteg társadalom szükséges tünetei. Lesz ez még rosszabb is...

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-27 10:32   
Az valo igaz, hogy nem jartam. Mar kikerultem eleg reg ebbol a korosztalybol... Csak arra utaltam volna, hogy az internet keresztul mukodik az iskola, a gyerekek puszta lete nem annyira veszelyeztett. Ma reggel ugyanis az irta az ujsag, hogy vamelyik magyarorszagi iskolaban is lovoldoztek.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-27 10:23   
Ezt meg is indokolnád?
-

Mert szerintem még nem jártál ilyen helyen.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-27 09:39   
Egy erv a vilagiskola mellett tovabba az, hogy itt nem kell felni, hogy lelovik a diakokat...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-26 17:38   
Kispatak, Lepu nálunk a mumus.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-26 13:52   
2009-11-26 12:43, kispatak:
-
Ja azt elfelejtettem emliteni, hogy ugyanezeket a gondolatokat mar szazszor is olvastam. Tele veluk minden magyar forum az interneten. Tovabbi jo nepmuvelest!

Ezek szerint nem elég olvasni, meg is kell érteni. Bár ha az ember egy hittérítö misszión van, akkor az egész világ elmondhatja neki, hogy a hite nem fedi a valóságot, ö akkor is hinni fog.
Szóval igazad van, a hited nem fedi az általam megfigyelt realitást, és ha nem akarod kinyitni a szemed, akkor tényleg felesleges a dolog.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-26 12:47   
Ez van, ha elfogynak az érvek

kispatak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-26 12:43   
Ja azt elfelejtettem emliteni, hogy ugyanezeket a gondolatokat mar szazszor is olvastam. Tele veluk minden magyar forum az interneten. Tovabbi jo nepmuvelest!

kispatak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-26 12:36   
Amen. Legyel halas! Es tovabbi jo oktatast es muvitakat. En nem ebbol elek!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-26 11:13   
Àmen

kispatak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-26 04:03   
Igazad van Lepu!

Szümünket mind a gyarmattarto, rabszolgasagon meggazdagodo, kizsakmanyolo de DEMOKRATIKUS szinekben paradezo nyugati allamokra vessuk! Ok a mindenkori jovonk kovetendo peldai! Varva varjuk a napot amikor november honap harmadik csutortokjen mindnyajan pulykat (vagy annak vegetarianus valtozatat) lakmarozzuk, es kizarolag csak angol nyelven gagyogunk, es kejelgunk! Remelem a japan es a muszlim vilag is mielobb megterul, es akkor az egesz foldekereskseg egy nagy Brotherhood-da valik. Szeretnem megelni a napot!

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-25 11:48   
2009-11-25 02:20, kispatak:
Mit tekintek erteknek a magyar kulturaban, amit eredemes megorizni? Sorolhatnam magyar nyelven iro koltoinket,

Nagyon kevés magyar költö létezett, aki nem szorult volna pszichiátriai segítségre. Ha belegondolok, akkor ez nem csak a magyarokra igaz. A költök többsége súlyosan depressziós, neurotikus, skizofrén, vagy sima propagandaszövégíró. Aztán van egy két kivétel is, de ritka. Azért mert súlyos lelki zavarokat rímekbe foglaltak, még nem jelenti azt, hogy azt muszáj lenne megörízni az utókor számára. Én inkább az öngyógyítás címszava alatt futtatatnám. Egészen más lenne az irodalomóra, ha a verselemzés egy pszichiátriai diagnózist is tartalmazna.

iroinkat, magyar zeneszerzoink, filmrendezoink, kepzomuveszeink munkait, akik mind egyedulallot alkottak a vilagban,

nyugi, nem fog elveszni, akkor sem ha a magyar nyelv kihal. De ha mégis, akkor sem éri veszteség a világot.

es masokat is inspiraltak. De szamomra a legnagyobb ertek maga a magyar nyelv: szovilaga, kifejezotartalma, dallama, ritmusa, erzese, es mindaz a vilaglatas a nyelven keresztul, amelyet magyarul NEM beszelo emberekkel nem tudok sikeresen megosztani.

Igen, és erröl szól az egész. Mert neked van egy hiányosságod, mégpedig, hogy nem tudod magad egy idegen nyelven úgy kifejezni, ahogy azt az anyanyelveden, ezért szerinted másoknak kell beszélni az anyanyelvedet.
De ez nem érv arra, hogy a világ vesztene bármit is, ha eltünne a magyar nyelv. A gyermekeidnek meg jobb lenne, ha legalább egy nyelven ki tudnák magukat fejezni, és fontosabb lenne, hogy a környezetük nyelve legyen ez, nem pedig egy olyan ország nyelve, amelyik a földgömbön egy légyszart tesz ki.

Ezenkivul ez az egyeduli nyelv, amelyen szuleimmel meg kommunikalni tudok.
En szerencsesnek mondhatom magam, mert mindket angol nyelvi kornyezetben szuletett gyermekem beszeli a magyart, anyanyelvi szinten. Szuletesuktol fogva magyarul beszeltem hozzajuk, bar angol nyelvu bolcsibe es oviba jartak. Ketnyelvuek mindketten. Mondtam nekik, hogy tolem szarmazo orokseguk egyedul a magyar nyelv, es kultura. Az az erzesem, hogy buszkek az oroksegukre, bar a mallon valoban nem sok mindent vehetnek erte.

és ez megint rólad szó, és nem arról, hogy a világnak szüksége lenne rá.
Valamikor meg kell tanulja a magyar nép, hogy a világnak nincs szüksége a magyarokra, föleg nem a jelenlegi formában. Ezen lehetne változtatni is, de ahhoz a magyar népnek valami nagyot kellene alkotnia és ahhoz valami hatalmas tudatszintugrásra lenne szükségük. A jelenlegi formában nyugodtan kihalhatnak, nem fog gyászolni a világ.
És még mielött félreértjük egymást, mindezt mint magyar mondom.
És amikor legközelebb elkezdesz büszkélkedni a magyar tudósainkra, meg nagy embereinkre, rá fogsz jönni, hogy a legtöbbjük nem Magyarországon érvényesült.

És akkor most tegyük félre a nacionalizmust meg a mellédumát: miért jó a gyereknek, hogy ha egy idegen országban él, akkor magyar iskolába járjon?
- És erre még mindig az a válaszunk, hogy gyakorlatilag semmi jót nem tudunk felhozni, föleg nem a gyerek szemszögéböl. Az más lapra tartozik, ha ö akar odamenni, mert, és van valami motivációja. Az összes többi az csak a szülö egoizmusa, butasága és nacionalizmusa.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-25 10:13   
2009-11-25 02:20, kispatak:

.. szamomra a legnagyobb ertek maga a magyar nyelv: szovilaga, kifejezotartalma, dallama, ritmusa, erzese, es mindaz a vilaglatas a nyelven keresztul, amelyet magyarul NEM beszelo emberekkel nem tudok sikeresen megosztani.

A szívemből szólsz Kispatak!
Valószínű, hogy, egy japán, vagy hopi indián ugyan így érez a saját nyelve iránt, hiszen pont erről van szó!
De mi kérem, magyarra vagyunk kódolva!
Az anyanyelvünknek köszönhetően magyarul nem csak értünk, hanem érzünk is.

kispatak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-25 02:20   
2009-11-23 12:04, Lepu:
-

Kedves Lepu!

Mit tekintek erteknek a magyar kulturaban, amit eredemes megorizni? Sorolhatnam magyar nyelven iro koltoinket, iroinkat, magyar zeneszerzoink, filmrendezoink, kepzomuveszeink munkait, akik mind egyedulallot alkottak a vilagban, es masokat is inspiraltak. De szamomra a legnagyobb ertek maga a magyar nyelv: szovilaga, kifejezotartalma, dallama, ritmusa, erzese, es mindaz a vilaglatas a nyelven keresztul, amelyet magyarul NEM beszelo emberekkel nem tudok sikeresen megosztani.
Ezenkivul ez az egyeduli nyelv, amelyen szuleimmel meg kommunikalni tudok.

En szerencsesnek mondhatom magam, mert mindket angol nyelvi kornyezetben szuletett gyermekem beszeli a magyart, anyanyelvi szinten. Szuletesuktol fogva magyarul beszeltem hozzajuk, bar angol nyelvu bolcsibe es oviba jartak. Ketnyelvuek mindketten. Mondtam nekik, hogy tolem szarmazo orokseguk egyedul a magyar nyelv, es kultura. Az az erzesem, hogy buszkek az oroksegukre, bar a mallon valoban nem sok mindent vehetnek erte.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-24 23:51   
Szerintem a gyermekek jarnak a legjobban hiszen idegen nyelveket uj kulturat ismernek meg nyitottabbak lesznek es nem olyan zárt látkörüek mind azok kik sosem mozdultak ki környezetükböl.

szunyogh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-24 21:38   
Egyre több az olyan fiatal Mo-on, aki 3-4 évre szóló munkaszerződéssel megy ki külföldre, s ha van gyereke, hát viszi magával. 4 év múlva mégsem folytathatja a 14 éves ott, ahol abbahagyta. Tanítványom 8 éves. Szüleivel 3 évre Finno.-ba ment a nyáron. Ott finn iskolába jár. Közben e-mail-en, iwiw-en stb. tartja velem a napi kapcsolatot, mert februárban jön haza vizsgázni. Ilyen is van.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-24 10:33   
Azon már túl vagyunk. Míg öseinket aza kérdés foglalkoztatta, hogy van-e élet a halál után, addig nálunk az a kérdés, hogy van-e élet a halál elött?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-24 05:33   
Lepuka, szokott visszafogottságoddal azt írod: "Mert nem hogy a magyarban, de az egész nyugati civilizációban nem látok semmi olyat, amit muszáj lenne megörizni."
Amikor mutálunk, és gépek leszünk, valóban lemondhatunk róla.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-23 12:04   
2009-11-22 15:28, kispatak:
En nem ertem, hogy ha valaki egy plusz nyelvet tanul, tortenetesen magyart, miert nehezitene az integraciot egy adott orszagban. Szerintem eppen ellenkezoleg.

Ezt könnyü megérteni. Mi el is olvassuk ,amit mások írnak. A kiindulópont az volt, hogy "Nem titkolt célunk, hogy ezzel is szeretnénk meggátolni az anyaországtól való elszakadást, azt, hogy külföldre szakadt kis kazánkfiai kicsi németek, kicsi angolok vagy amerikaiak legyenek."
Szóval itt nem egy (idegen)nyelv megtanulásáról van szó. Hanem egyszerüen annak a megakadályozásáról, hogy valaki külsö eröszak nélkül alkalmazkodjon a környezetéhez. És erröl felesleges vitatkozni.

kulfoldon elo magyaroknak. Ez azonban egy mas kerdes, es nem fugg ossze azzal, hogy erdemes azon dolgoznunk, hogy a magyar kultura arra erdemes ertekeit megorizzuk.

Tényleg?
És elárulnád, hogy mi az, amit meg kell örizni? Mert nem hogy a magyarban, de az egész nyugati civilizációban nem látok semmi olyat, amit muszáj lenne megörizni.

En ugy gondolom a nyelv ennek kozponti resze. Szerintem azok is igy gondoljak, akik ide irtak, megha negativ gondolatokat is, mert ha nem erdekelne oket a magyar nyelv, es kultura, akkor nem olvasnanak ezeken a forumokon.

Minek kell egy olyan kultúrát konzerválni, ami definitiv az önmegsemmísités felé tart?
És miért kell sírni, hogy kihalunk? Igazatok van, a magyar kihal. Pontosan azért, mert a magyar nép olyan, amilyen. Ha meg akarjátok menteni, akkor nem azt a primitivséget kell konzerválni, hanem új utakra kell lépni. És ahhoz pont nem az kell, hogy mások tanulják meg a magyarok hülyeségeit, hanem a magyaroknak kellene más utat tanulniuk.

kispatak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-11-22 15:28   
Szerintem is jo otlet a magyar vilagiskola. Egyereszt azert mert igy legalabb eselyt ad a gyereknek , hogy a kulturak kozott valogathasson. Masreszt felelos(segteljes) elkepzeles mert mint koztudott a vilagon mindenhol a kisnyelvek lete es jovoje az univerzalissa valo angol nyomasa alatt igen eros kihivassal nez szembe.

Az alabbi teljesen negativ hozzaallaszt kepviselo hozzaszolok inkabb serelmeiket adtak szamunkra tudtul, semmint felelos gondolkodasukat. En nem ertem, hogy ha valaki egy plusz nyelvet tanul, tortenetesen magyart, miert nehezitene az integraciot egy adott orszagban. Szerintem eppen ellenkezoleg. Inkabb tobboldalubba, gazdagabba tenne az illeto egyent/gyereket.
Azt en is szegyenletes, es kicsinyes dolognak tartom, hogy magyar honfitarsaim nem szavaztak meg az allampolgarsagot a kulfoldon elo magyaroknak. Ez azonban egy mas kerdes, es nem fugg ossze azzal, hogy erdemes azon dolgoznunk, hogy a magyar kultura arra erdemes ertekeit megorizzuk. En ugy gondolom a nyelv ennek kozponti resze. Szerintem azok is igy gondoljak, akik ide irtak, megha negativ gondolatokat is, mert ha nem erdekelne oket a magyar nyelv, es kultura, akkor nem olvasnanak ezeken a forumokon.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-04 09:53   
En is szeretnek hozzaszolni a temahoz. Igaz, en nem vagyok magyar, hanem roman, amint ezt joparszor a fejemhez is vagtak atyafiak. Gyermekeim magyar iskolaba jartak, es az elettarsuk is magyar mindkettö, legalabbis magyarul beszelnek, mert az állampolgarsag szerint elegge kevert tarsasag a mi kis csaladunk. Az unokam mar itt szuletett, es 9 evesen még eleg türhetöen beszél, es olvas magyarul. Mi, a körülötte levö idösebb generacio csak azert drukkolunk, es azon dolgozunk, hogy becsuletes, egyenes es boldog felnött legyen. Majd ö eldönti, hogy hova is tartozik. Szereti a jo magyar füszeres ételeket, de a svédet is joizüen megeszi. Az biztos, hogy sem Magyarorszagon sem Romaniaban nem fog élni, habár sosem lehet tudni. Nem hiszem, hogy valaha is igenybe vennenk a vilagiskola padjait.

Lepu, neked minden pontban igazad van

világiskola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-03 21:40   
Köszönöm, kedves Perec, ez megnyugtat. Nem mintha különösebben nyugtalankodtam volna. Épp arra számítunk, hogy az ilyen, magukat ilyen-olyan fokig magyarnak tudó gyerekek találnak ide hozzánk szüleik segítségével.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-24 22:43   
Kedves Földvári György, valóban így van, a haza bennünk van.

Talán nem térítem el a témát eredeti medréből túlságosan, ha beszámolok egy személyes tapasztalatról. Egy idő után szembe kellett néznem azzal, hogy az én gyerekemnek soha nem olyan lesz a magyarság-tudata, mint annak idején azt elgondoltam. Vegyes házasságból született, soha nem élt Magyarországon, viszont tud magyarul és félig magyarnak vallja magát. A dolog iróniája, hogy ezek ellenére éppen egyik magyarországi rokona titulálta "kis angolnak".

Mindezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy nemcsak fekete és fehér létezik ebben a kérdéskörben, hanem a szürkének jónéhány árnyalata is.

világiskola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-20 11:47   
Amúgy meg hát a haza benned van. Amilyen hazát csinálsz magadnak, olyan lesz. Ha minden értelmes ember itthagyja, hogyan várjátok, hogy jobb legyen?

világiskola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-19 12:05   
Ja, egyébként pont ez az első jele annak, hogy az őshaza nem óhajt sz.ni az elszármazottakra. Aki meg azt szeretné, hogy mégis, az viszont megérdemli.

világiskola  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-19 12:02   
Hahó, kedves elv-, kar- és honfitársak! Ha mindenki így gondolkozna, Magyarország már kiürült volna, és a magyar lenne az egyetlen olyan holt nyelv, amit senki nem beszél. Az meg, hogy mit tanul a gyerek az iskolában, tanár- és iskolafüggő. Nem tévkettősorozatok stílusában óhajtjuk okítani azt a néhány gyereket, akit a szüleik mégsem óhajtnak végleg elszakítani az "óhazától", de nem is "vadmagyar" és "fajmagyar" nézeteket szeretnénk beléjük plántálni. Vannak normális magyarok is. Én legalábbis ismerek párat.

eliot75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-04 15:09   
Lepu, hát ezt "jólmegaszontad"...

Mindazonáltal, egyet kell értsek veled. A magyar mentalitás erőteljesen rohad egy ideje, és ez a folyamat sajnos nem hajlandó irányt váltani. Egyre bunkóbb a magyar (Bp rulez), aki úgy érzi, ezt a magyarságot kellene ápolni és büszkének lenni... hát, szíve joga. Sokan másképp gondoljuk.
Kínos, de nem tudom mi a megoldás erre. Az emberek maguktól nem fognak megváltozni.

Kicsit elkanyarodtam a topictól, úgyhogy a gyerekekről annyit, örülök hogy az én (nevelt) gyermekeim Hollandiában, az itteni kedves és toleráns légkörben fognak felnőtté válni. Nem gondolom, hogy a magyar történelem, földrajz, irodalom, helyesírás stb. elsajátítása elengedhetetlenül fontos volna ahhoz, hogy egy boldog és tartalmas életet éljenek távol a szülőhazájuktól.

Azért tegyük hozzá, a topic indítója gondolom azokhoz szól, akik idővel haza akarnak térni gyermekükkel.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó